EKSTRA
MENÜ
Arşiv

Darp

Darp ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Darp haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 13.976 Darp haberi bulunmuştur.

Darp Haberleri

Bilezikleri almak için bileğini keseceklerdi

Bilezikleri almak için bileğini keseceklerdi

Antalya'da, kimliği belirlenemeyen iki kişi, bir kadının kolunu keserek bileziklerini çalmak istedi. Bilezikleri bir türlü kadının kolundan çıkaramayan zanlılar, kaçtı.

3.07.2002Gündem
İstanbulda suç işleme oranı azaldı

İstanbul'da suç işleme oranı azaldı

İstanbul'da bu yılın ilk 6 aylık döneminde, öldürme, yaralama, hırsızlık, darp, kumar, yankesicilik, kapkaç, gasp ve Ateşli Silahlar Kanunu'na muhalefet suçlarını kapsayan asayiş olaylarının toplam sayısı, geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 34 oranında azaldı.

17.07.2002Gündem
Yunan gazetesi: Dursun Karataş Atinada

Yunan gazetesi: Dursun Karataş Atina'da

Terör örgütü DHKP-C lideri Dursun Karataş'ın yılın büyük bölümünü Atina'da geçirdiği ve şu sıralarda da Atina'da bulunduğu öne sürüldü.

21.07.2002Gündem
İstanbulda suç azaldı

İstanbul'da 'suç' azaldı

İstanbul'da, bu yılın ilk yarısında terör, mali, yabancı, trafik ve organize suçlar ile mala ve şahsa karşı işlenen suçlarda geçen yılın aynı dönemine oranla düşüş gerçekleşti.

24.07.2002Gündem
Türklerin altınla serüveni kitaplaştı

Türklerin altınla serüveni kitaplaştı

Türklerin bilinen kayıtlara göre 2,500 yıldır devam eden altınla yolculuğu, İstanbul Altın Borsası tarafından ‘‘Tarih Boyunca Türkler'de Altın’’ başlığıyla kitaplaştırıldı.

24.07.2002Gündem
Yaptıysa canı sağolsun

Yaptıysa canı sağolsun

Almanya'da Gülnaz Uyanık'a tecavüz ettiği iddalarıyla gündeme gelen ve hakkında tutuklama kararı çıkartılan İbrahim Tatlıses, kendisine iftira atıldığını söylerken, ünlü sanatçının 18 yıllık hayat arkadaşı Derya Tuna 'İbrahim Bey'in canı sağolsun' diyerek herkesi şaşırttı.

14.08.2002Gündem
Toplumda sosyal çöküntü yaşanabilir

Toplumda sosyal çöküntü yaşanabilir

Polis ve jandarma kayıtlarına geçen ve çok basit sorunlar yüzünden kaynaklanan asayiş olaylarında son günlerde görülen artış, toplumbilimciler tarafından "toplumun sosyal bir çöküntü yaşayabileceği" şeklinde değerlendiriliyor.

Mahsun’la buluşan Ayşegül’ü, Tatlıses dövdü

Mahsun’la buluşan Ayşegül’ü, Tatlıses dövdü

Türkücü İbrahim Tatlıses ile yaşadığı aşkla adını duyuran Ayşegül Yıldız, önceki gece apar topar İstanbul Mecidiyeköy'deki Aksoy Hastanesi'nin 304 numaralı odasına kaldırıldı.

28.08.2002Gündem
Düğünde ‘kesik kafa’ geldi ‘The Muharrem Kayhan’ doğdu

Düğünde ‘kesik kafa’ geldi ‘The Muharrem Kayhan’ doğdu

Türk Sanayici ve İşadamları Derneği (TÜSİAD) Yüksek İstişare Konseyi Başkanı Muharrem Kayhan, düğün hediyesi olarak gelen tarihi bir kesik kafayla başladığı koleksiyonculuğunu bugün uluslararası arenada bilimsel çalışmalara imza atarak sürdürüyor.

31.08.2002Ekonomi
Doktor 4 gün bana tecavüz etti

Doktor 4 gün bana tecavüz etti

Mersin'de tanıştığı gencin evlenme vaadine kanıp İstanbul'a gelen kasiyer E.Y, Otogar'da tanıştığı göz doktorunun, kendisini bir eve kapatıp 4 gün boyunca tecavüz ettiğini ileri sürdü.

1.09.2002Gündem
Masterlı sanık hastanedeymiş

Masterlı sanık hastanedeymiş

Bağdat Caddesi'nde taksiciyle tartışırken araya giren Ömer Faruk Öztürk'ü öldürdüğü iddiasıyla 17 aydır aranan Metin Kaya'nın, cinayetten sonra Adapazarı'ndaki bir hastanede tedavi gördüğü ortaya çıktı.

3.09.2002Gündem
Dayakçı babaya geri verdiler

Dayakçı babaya geri verdiler

Adana'da 9 yaşındaki E.B., karakola giderek babası 36 yaşındaki Ömer B.'nin yemeği yavaş yediği için kendisini dövdüğü iddiasıyla şikáyetçi oldu.

3.09.2002Gündem
‘İ-Van’ yüzünden karakolluk oldu

‘İ-Van’ yüzünden karakolluk oldu

Ünlü romancı Orhan Pamuk ve kız arkadaşı, kedileri Heybeliada'daki yazlık komşuları İnci Soylu'nun bahçesinde, chow chow cinsi köpek tarafından hırpalanınca olay çıkardı.

4.09.2002Gündem
Dövdüler, o bizi dövdü dediler

Dövdüler, o bizi dövdü dediler

Ölen eşinin yakınlarının ‘‘Bize saldırdı’’ diye dava açtığı Tatyana Özçelik, ‘‘Asıl beni dövdüler, ardından ‘Bizi dövdü' diyerek şikáyet ettiler’’ dedi. 3 çocuk annesi kadın vücudundaki darp izlerini gösteren fotoğrafları mahkemeye sundu.

22.09.2002Gündem
Milletvekili adaylarının suç dosyası kabarık

Milletvekili adaylarının suç dosyası kabarık

Yüksek Seçim Kurulu'nun, 3 Kasım seçimlerinde yarışacak adayların kesin listesini Resmi Gazete'de ilan etmesiyle birlikte, ortaya çarpıcı bir tablo çıktı. Seçimlere katılacak adayların dörtte birinin sabıkalı olduğu anlaşıldı. Hem de hırsızlık, adam dövme, dolandırıcılık ve tecavüz gibi suçlardan.

26.09.2002Gündem
Adayların arasında tecavüzcü bile var

Adayların arasında tecavüzcü bile var

Mevcut milletvekillerinin üçte biri kanun kaçağı, daha doğrusu “dokunulmazlık” zırhının arkasına sığınıp, adaletten kaçanlar. 3 Kasım’da oy vereceğimiz adayların da dörtte biri sabıkalı. İçlerinde katiller, tecavüzcüler bile var. Bu adayları “SAYIN” parti başkanları belirlediler, değil mi? Ellerine sağlık... Dokunulmazlığı bu milletvekilleri, memlekete bunlar sahip çıkacak...

26.09.2002Gündem
Aydınlanmayan cinayet anneyi kanser yaptı

Aydınlanmayan cinayet anneyi kanser yaptı

ABD'de 6 yıl önce cinayete kurban giden ‘‘Çocuk Güzeli’’ Jon Benet Ramsey'in annesi de bir zamanlar güzellik kraliçesiydi. Ancak cinayetin ardından geçen zaman içinde genç kadın karaciğer kanserine yakalandı ve tanınmaz hale geldi. Kemoterapi yüzünden saçları dökülen Patsy Ramsey, şimdi 90 kilo. Polis, hálá aileden şüphelendiği için de çıldırmanın eşiğinde.

26.09.2002Gündem
80lik nineye tecavüz

80'lik nineye tecavüz

Eskişehir'de, üvey kızı 26 yaşındaki Fatma K.'yla birlikte yaşayan 80 yaşındaki G.K., önceki gece evde kimsenin olmadığı sırada içeriye giren bir kişinin saldırısına uğradı.

27.09.2002Gündem
Annesi kahrından öldü

Annesi kahrından öldü

Reklamcı Ömer Faruk Öztürk'ü öldürdüğü iddiasıyla yargılanan masterli sanığın babası içini döktü: ‘‘Olayın vicdani cezasını hepimiz çekiyoruz. Eşim kahrından öldü.’’

28.09.2002Gündem
Öğretmene dayak

Öğretmene dayak

Öğrencisini dövdüğü iddiasıyla yargılanan matematik öğretmeni Semiha Toprak, Kadıköy Adliyesi'nden çıkışta, davacının avukatı Mustafa Özkan Kökçeli'nin saldırısına uğradı.

12.10.2002Gündem
Ümit Davalaya 3 yıla kadar hapis istemi

Ümit Davala'ya 3 yıla kadar hapis istemi

İzmir'de, görüntü almak ve röportaj yapmak isteyen 4 gazeteciyi dövdüğü iddiasıyla Galatasaraylı futbolcu Ümit Davala hakkında 1 yıldan 3 yıla kadar hapis cezası istemiyle dava açıldı.

14.10.2002Gündem
Oğlumun katili İbonun koruması

Oğlumun katili İbo'nun koruması

Oğlu, Tatlıses'in yeğeni tarafından öldürülen anne, "Yakalanması için her yere başvurdum. Sonuç alamadım. Sonra onun Tatlıses'in koruması olduğunu öğrendim" dedi.

17.10.2002Gündem
Oğlumun katili İbonun koruması

Oğlumun katili İbo'nun koruması

İbrahim Tatlıses'in polis tarafından didik dirik aranan cinayet zanlısı yeğeni, Tatlıses'in yanında görüntülendi. Yeğen Mehmet Enver Tatlı'yı televizyon ekranında oğlu öldürülen anne Meliha Bilgiç tespit etti. Yüreği yanık anne, ‘‘Aslanlar gibi evladımı öldüren katil, koskoca İbrahim Tatlıses'in yanında ve hálá yakalanamıyor. Bu nasıl adalet?’’ diye feryat etti.

17.10.2002Gündem
Yargıtay yutmadı

Yargıtay yutmadı

Yargıtay 8. Ceza Dairesi, ‘münferit’ işkence vakalarından birisini daha ortaya çıkardı. Daire, Şanlıurfa'nın bir köyünde 1999'da gözaltındaki yurttaşa ‘‘kötü muamelede bulunduğu’’ gerekçesiyle 2 jandarmanın yargılandığı davada verilen beraat kararını bozdu.

18.10.2002Gündem
Hizbullah İstanbul sorumlusu yakalandı

Hizbullah İstanbul sorumlusu yakalandı

İstanbul'da, Hizbullah terör örgütüne yönelik düzenlenen operasyonda, örgütün İstanbul sorumlusu Cemal Arvas'ın da aralarında bulunduğu 7 üyesi yakalandı.

22.10.2002Gündem
DEHAP seçim bürosu kundaklandı

DEHAP seçim bürosu kundaklandı

Demokratik Halk Partisi'nin Antalya'nın Manavgat İlçesi'nde bulunan seçim bürosu, kimliği belirsiz kişi ya da kişilerce kundaklandı. Öte yandan Van'ın Muradiye İlçesi'nde Anavatan Partili köylüler ile DEHAP'lı müşahit oy kullanma nedeniyle kavga etti.

3.11.2002Gündem

Yazar Sonuçları

Türkiye’nin önü açılıyor

Milletvekilleri hepimizi şaşırttı. Türkiye’nin önünü kapatmak istemediler. Ülke son derece önemli bir engeli aştı.

2.08.2002