EKSTRA
MENÜ

Darbe Girşimi

ile ilgili tüm haberleri, son dakika haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 24 haberi bulunmuştur.

Darbe Girşimi Haberleri

5 numaralı zarftan çıktılar

5 numaralı zarftan çıktılar

15 Temmuz darbe girişimine ilişkin sürdürülen soruşturmada Özel Kuvvetler Komutanlığı’nda görevli Kurmay Albay Murat Korkmaz’ın odasında yapılan aramada, 5 numaralı bir zarfın içinde Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın ve Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın danışmanı Mustafa Varank’ın isim ve ev adreslerinin yazılı olduğu not bulundu. Savcılık bu notun, söz konusu kişilerin kaçırılmasına ilişkin hazırlanan planın bir parçası olarak değerlendiriyor.

11.02.2017Gündem
Darbeci Binbaşı Öztürk, Afyonkarahisarda yakalandı

Darbeci Binbaşı Öztürk, Afyonkarahisar'da yakalandı

Fetullahçı Terör Örgütünün (FETÖ) darbe girişimine yönelik soruşturma kapsamında 15 Temmuz gecesi darbe girişimine katıldığı tespit edilen ve hakkında yakalama kararı bulunan Jandarma Kurmay Binbaşı Özkan Öztürk, Afyonkarahisar'da kayınpederinin evinde yakalandı.

9.10.2016Gündem
Demokrasi kahramanları

Demokrasi kahramanları

O gece 241 kişi şehit oldu. Kimdi bu insanlar? Hangi duyguyla sokağa çıktılar? Ölümü nasıl göze aldılar? Tüm şehit ailelerine, yakınlarına, sevdiklerine tek tek ulaştık. Hikâyelerini dinledik, acılarına ortak olduk. "Biz çok iyi bir aileydik" diyen eşler, psikolojik destek gören çocuklar, dimdik gururla gözyaşını saklayan babalar, kiminin çocuğu olacaktı birkaç gün sonra, kimi evlenecekti...

4.10.2016Haber
Darbecinin emrini dinlemedi hapiste

Darbecinin emrini dinlemedi hapiste

15 Temmuz darbe girişiminin ardından başlatılan soruşturmalar kapsamında tutuklanan ya da meslekten ihraç edilenler ile yakınları çareyi Meclis’te arıyor. Aralarında askerlerin, akademisyenlerin bulunduğu mağdurlar kararların gözden geçirilmesini istiyor. TBMM Dilekçe Komisyonu’na yapılan başvurulardan bazıları şöyle:

18.09.2016Gündem
Gülen yanlıları darbe girişiminin parçası

Gülen yanlıları darbe girişiminin parçası

ABD Kongresi’nde İncirlik Üssü’ndeki Amerikan kuvvetlerine alternatif üs bulunması için panel düzenlendi. Panelde konuşan ABD’nin eski Ankara Büyükelçisi Eric Edelman, 15 Temmuz darbe girşimin için ise " Gülen Hareketi mensupları ya da harekete sempatisi olanların bu darbe girişiminin parçası oldukları tartışılmaz” dedi.

13.09.2016Dünya
Darbecilerin karargah olarak kullandığı Akıncı Üssünün görüntüleri

Darbecilerin karargah olarak kullandığı Akıncı Üssü'nün görüntüleri

15 Temmuz'da gerçekleştirilen darbe girişiminde FETÖ'cü darbecilerin merkez olarak kullandığı Akıncı Üssü ile kullanacakları savaş uçakları ve atılacak bombaların görüntüsü ortaya çıktı.

13.08.2016Haber
Cem Yılmazdan 15 Temmuz sonrası ilk tweet

Cem Yılmaz'dan 15 Temmuz sonrası ilk tweet

15 Temmuz gecesi gerçekleşen darbe girişiminin ardından sosyal medya paylaşımlarına ara veren Cem Yılmaz, hakkında çıkan 'Yurt dışına kaçtı' haberinden sonra sessizliğini bozdu.

28.07.2016Magazin
İzni iptal edilen memura kötü haber

İzni iptal edilen memura kötü haber

Darbe girişimi nedeniyle izinleri iptal edilen kamu çalışanları ödedikleri tur bedelinin tamamını geri alamayacak. Vergi ve harçlar ile zorunlu masraflar iadeden düşülecek. Sadece otel hizmeti alanlar ise tüketici mahkemelerine başvurabilir.

26.07.2016Ekonomi
Biz nasıl vatanımızı böleriz diyerek ağladılar

'Biz nasıl vatanımızı böleriz' diyerek ağladılar

Hain darbe girşimine ait çarpıcı görüntüler ortaya çıkmaya devam ediyor.  Alçak darbe girşimimin yapıldığı 15 Temmuz gecesi ''tatbikat var' deyip yataklarından kaldırılıp tanklarla İstanbul Valiliği'ne götürülen erler, darbe girişimini marketteki televizyondan öğrendi.Askerlerdenmarket sahibine 'Abi biz ne yapıyoruz' diye soruyor. Kafe sahibi veçevre esnaf, bir darbe girşimi olduğunu söyleyince asker diğerarkadaşlarına durun diye el işareti yapıp ağlamaya başlıyor. 

23.07.2016Haber
Dakika dakika o gece: Seyri değiştiren tek kurşun

Dakika dakika o gece: Seyri değiştiren tek kurşun

Güvenlik uzmanı Mete Yarar, 15 Temmuz'da yaşanan darbe girişiminin perde arkasındaki olayları anlattı: Özel Kuvvet Komutanı normalde düğüne gitmeyecek. Özel Kuvvet Komutanı'nı karargahtan arıyorlar. Deniyor ki, komutan özellikle sizin götürüp takmanızı rica etti. İçeri girdiği anda bir tuhaflık var, diyor. Aceleyle gidip hediyeyi takıyor, bir an önce gitmeye çalışıyor. Kapıdan çıkıp aşağı inerken iki arabanın kendisini takip ettiğini fark ediyor. Adamların yaklaşmasına müsaade ettikten sonra, "sizi almaya geldik" dedikleri an kapıyı açıyor, tekmeyi atıyor ve iki arabanın arasından kaçıyor. Genelkurmay'da, komuta kademesi çökertiliyor. Gölbaşı'nda Özel Kuvvetleri alsalardı, bu işi bitireceklerdi. Cuntacıların helikopteri karargahın önüne iniyor. Ağaçların arasından yavaşça çıkıyor o kahraman başçavuş Ömer Halisdemir, yirmi yıllık özel kuvvetçi. O 6 kişinin arasında Semih Terzi'yi öldürüyor. Yalnızca bir tabancası var, vuruyor ve orada şahadet şerbetini içiyor. Arkasından çatışmalar devam ediyor. Bu arada oraya gelen ekip bir darbe olduğunun farkına varıyor. Karargahın içine cuntacı gibi girip, cuntacıları öldürüyorlar.

22.07.2016Gündem
AB gelişmelere göre tavır alacak

AB gelişmelere göre tavır alacak

Türkiye’deki darbe girişimini kınayan Avrupa Birliği (AB), bundan sonraki tavrını gelişmelerin seyrine göre belirleyecek. Avrupa Parlamentosu Dışişleri Komisyonu’nda (AFET) dün yapılan olağanüstü toplantı, denge arayışı ve bekle-gör yaklaşımının zemin kazanmaya başladığını gösterdi.

19.07.2016Dünya
Oyuncu Necati Şaşmaz: Demokrasiye herkes sahip çıkmalı

Oyuncu Necati Şaşmaz: "Demokrasiye herkes sahip çıkmalı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Kısıklı'daki konuşmasını dinleyen oyuncu Necati Şaşmaz, darbe girişimine tepki göstererek, "Demokrasiye herkes sahip çıkmalı" dedi.

19.07.2016Magazin
Olağanüstü toplantının saati değişti

Olağanüstü toplantının saati değişti

TBMM Genel Kurulu saat 17.00'de olağanüstü toplanacak.

16.07.2016Gündem
Mardinliler derneğinden açıklama

Mardinliler derneğinden açıklama

İZMİR Mardinliler Federasyonu Genel Başkanı Ferhan Ademhan, yaptığı yazılı açıklamada meydanların dolu olmasının toplumsal hayatta üstü örtülü bir tedirginlik yarattığını söyledi.

20.07.2016Ege

Yazar Sonuçları

Darbe yolundaki gizli yazışmalar: ByLock

Halen görevde olan bakan üzüntüyle anlatıyordu.

12.09.2016

Hayat ileriye akar

SON dönemlerde “Atatürkçülük” muhafazakar çevrelerde de prim yapmaya başladı.

22.08.2016