EKSTRA
MENÜ

Dalai Lama

Dalai Lama haberleri sayfasında güncel ve son dakika Dalai Lama hakkında haberler ile bilgiler bulunmaktadır. Toplam 225 Dalai Lama haberi, videosu, fotoğrafı ve yazar yazısı yer almaktadır. Geçmişte ve bugün yeni yayımlanan son durum gelişmeleri ile pek çok haber..

Dalai Lama Haberleri

Obama Dalai Lama ile görüştü

Obama Dalai Lama ile görüştü

ABD Başkanı Barack Obama ile Tibet'in ruhani lideri Dalai Lama, Beyaz Saray'da basına kapalı bir görüşme gerçekleştirirken, Çin yönetimi görüşmeden rahatsızlık duyduğunu açıkladı.   

15.06.2016Dünya
Suriyeli mülteci çocuklar için eğitim projesi

Suriyeli mülteci çocuklar için eğitim projesi

Boğaziçi Üniversitesi Fen Bilgisi Öğretmenliği öğrencisi Ayşegül Çilekrenkli,’nin Suriyeli Mülteci çocuklarına yönelik duygusal ve sosyal eğitim projesi, Dalai Lama Fellowship programına kabul edildi. Çilekrenkli, Suriyeli çocukların bulunduğu kamplarda eğitim ve danışmanlık verecek. Çilekrenkli, projede beraber çalışacak gönüllüler arıyor.

11.07.2016Kampüs
Saklı güzellikleriyle büyüleyen 7 yer

Saklı güzellikleriyle büyüleyen 7 yer

Artık herkesin gitmeyi istediği yerlerden sıkılanlar ya da başka deneyimler arayanlar farklı seyahat stillerine yöneliyor. Bunlardan en güzeliyse mistik, gizemli ve saklı güzellikleri bünyesinde barındıran yerler. İşte saklı güzellikleriyle büyüleyen 7 yer…

7.04.2017Seyahat
Deutschen Medienpreis Obama’ya verilecek

Deutschen Medienpreis Obama’ya verilecek

Almanya’nın ikinci büyük medya ödülü sayılan Deutschen Medienpreis (Alman Medya Ödülü) bu yıl törenle eski ABD Başkanı Barack Obama’ya verilecek.

15.04.2017Dünya
Babadan feminist

Babadan feminist!

Ivanka Trump’ın ‘aydınlatıcı’ yeni kitabı ‘Çalışan Kadınlar: Başarının Kurallarını Yeniden Yazmak’ çıkar çıkmaz gündemi salladı. Feminizmi yeniden yorumlayan ABD Başkanı’nın güzel kızı, masaj yaptırmaya bile gidemeyen bir ‘survivor’ olduğunu yazarken kadınlar için başarının kodlarını Coco Chanel’den alıntılarla destekliyor. İşte Ivanka usulü çalışan kadın manifestosu...

13.05.2017Hayat
Dalai Lama’nın gününüzü aydınlatacak 15 muhteşem sözü

Dalai Lama’nın gününüzü aydınlatacak 15 muhteşem sözü

Günümüzün en önemli bilgelerinden ve ruhani liderlerinden biri olan Dalai Lama, tüm ömrünü barış, sevgi ve yardımseverlik duygularını insanlığa yaymak, anlatmak için harcıyor. Onun cümleleri kendimizi, dünyayı ve evreni anlamak için çok değerli anahtarlar oluyor. İşte gününüzü güzelleştirecek Dalai Lama sözleri.

1.06.2017Hayat
Seyahate çıkmanız için ilham kaynağı olacak 25 film

Seyahate çıkmanız için ilham kaynağı olacak 25 film

Sömestr tatilini evde geçirmeyi düşünüyorsanız bu haberimiz tam size göre... Birbirinden farklı maceralara ve seyahatlere konu olan filmler sizleri farklı diyarlara götürecek. Ayrıca seyahate çıkmak için ilham kaynağı arıyorsanız bu filmlerde aradığınızı bulacağınıza eminiz. İşte birbirinden farklı konularıyla 25 yabancı seyahat filmi…

18.01.2018Seyahat
Deneyim kazanmanın hazzıyla gökyüzüne bak

Deneyim kazanmanın hazzıyla gökyüzüne bak!

Yeni deneyimler, yeni hazlar ve yeni heyecanlar… E, bu bahar boşuna gelmedi değil mi? 87. sayımızın Neşeli Günler sayfasından kucak dolusu merhaba!

9.04.2018Kampüs
Terim, zekâsıyla Avcı’yı avladı

Terim, zekâsıyla Avcı’yı avladı

Fatih Terim, Medipol Başakşehir’i çok iyi analiz etmiş. Denayer ve Donk tercihleriyle risk aldı ve kazandı. Galatasaray, Başakşehir’i mağlup ederken, Fatih Terim de halihazırda Süper Lig’in en iyi taktisyenlerinden olan Abdullah Avcı’yı taktik zekâsıyla yendi.

16.04.2018Spor Arena
Karakurum’da   mistik yolculuk

Karakurum’da mistik yolculuk

Kuzey Hindistan, kafamızdaki tipik Hindistan’dan çok farklı bir coğrafya… Kuzeybatısında Keşmir Bölgesi, yemyeşil tepeleri, akarsuları ve ormanlarıyla Karadeniz’in yaylalarını andırıyor. Kuzeydoğusundaki Ladakh Bölgesi ise 6 bin metreye varan sarp dağları ve kurak doğasıyla size dünyanın en yüksek coğrafyasında olduğunuzu hatırlatıyor. Burada izole hayat süren insanların evlerine konuk olduk, dünyanın en yüksek motorlu araç geçişinden geçtik, hatta Dalai Lama’nın yaz adresi Ladakh’da tapınakların arasında kaybolduk...

24.07.2018Seyahat
Türkiye kökenli milletvekili, Dalai Lama’dan destek istedi

Türkiye kökenli milletvekili, Dalai Lama’dan destek istedi

Hollanda’da Türkiye kökenli milletvekili Tunahan Kuzu, Tibet’in ruhani lideri Dalai Lama ile görüştü. Kuzu, görüşme sırasında Doğu Türkistan Türklerine uygulanan Çin zulmüne dikkat çekti.

20.09.2018Avrupa
Çinden ABDnin Tibetle ilgili aldığı karara sert tepki

Çin'den ABD'nin Tibet'le ilgili aldığı karara sert tepki

Çin Dışişleri Bakanlığı, ABD yönetiminin imzaladığı Tibet yasasıyla ilgili "kesinlikle karşı çıkıyoruz" açıklaması yaptı.

28.12.2020Dünya
Tibet’in dini lideri Dalai Lama, koronavirüs aşısı oldu

Tibet’in dini lideri Dalai Lama, koronavirüs aşısı oldu

Tibet’in sürgündeki dini lideri Dalai Lama (85), Hindistan’ın Dharamsala kentinde koronavirüs (Kovid-19) aşısı oldu.

6.03.2021Dünya
‘Küçük zaferleri kutlamak hayatımızda büyük farklar yaratır’

‘Küçük zaferleri kutlamak hayatımızda büyük farklar yaratır’

Bir martının süzülerek uçuşu, çayın kokusu, kaldırım taşlarının arasından fışkırmış çiçekler... Görüyor, hissediyor, duyuyor, yaşıyor musunuz bunları, yoksa “Salgının bitmesine daha ne kadar var” sorusu aklınızdan bir türlü çıkmıyor mu? Yeryüzünde bir kişinin bile yanıt veremediği bu soruya kafayı takmak yerine, süreci daha iyi bir ruh haliyle sürdürmek isterseniz, ‘psikolojik esneklik’ kavramıyla acilen tanışmalısınız...

Yazar Sonuçları

Bir ‘milli damat’ olarak Murat Yıldırım

Murat Yıldırım durdu durdu bir anda özel hayatını pembe dizi kıvamında önümüze serdi.

19.11.2016

Bize bunlar gerek....

Tam bir kabustum bir sene önce.Hiçbir şeyden zevk almıyordum, bitkin ve bezgindim.

16.12.2016

İNSANLIK NEREDEN GELDİ, NEREYE GİDİYOR?

Işık ve sevgi ile içindeki insanlık ölmemiş, ışığını hala hissedebilen herkese merhaba...

17.03.2017

Girişimci olmanın 10 kuralı

Başlık yanıltmasın. Girişimcilik, 2+2’nin 4 ettiği basit bir matematik denklemi ya da tüm malzemeleri doğru şekilde kullandığınızda mükemmel lezzeti elde edebileceğiniz bir yemek tarifi değil.

24.11.2017

Güney Kore’ye İslam Tasavvufunu tanıtmak istiyoruz / Cemalnur Sargut - 1. Bölüm

Kalplerde taht kuran, benim de kalbimi fetheden, hayatını ışığı yaymaya adamış, mucizelerin bedenlenmiş hali, Dünya’nın akıl almaz yerlerine kadar ışığını taşımış, çok değerli bir isim; Cemalnur Sargut.

16.02.2018

Dinler Birleştirilemez... Cemalnur Sargut 3. Bölüm

-Bir Mevlevi dedesi var Mevlana’nın kırmızı postu bende diyor.

20.02.2018

Cesaretin varsa yapabilirsin

Tuluhan Tekelioğlu’nun farklı coğrafyalarda değişimin kendisi olan ve kendi hayatlarında devrim yaratan 9 kadının hikâyesini çektiği “Yapabilirsin” belgeseli, cesareti bulaştırmak için yola çıkan bir kitaba dönüştü. Her kadının cesaret geniyle dünyaya geldiğine ve kaderin değiştirilebilir olduğuna inandığını anlatan Tekelioğlu, kitabında ilk kez kendi kişisel hikâyesine de yer verdi. Tuluhan Tekelioğlu ile geçtiğimiz hafta TÜYAP Bursa Kitap Fuarı’ndaki imza günü öncesi buluştuğumuzda, kitabının ilk haftasında tükenmesinin heyecanını yaşıyordu. Her gün yüzlerce mesaj aldığını ve kitabın hızla bir gelişim kitabına dönüştüğünü söyleyen Tekelioğlu ile hayatının dönüm noktalarından yeni projelerine uzanan cesaret dolu bir söyleşi gerçekleştirdik. Röportajımız yayına hazırlanırken okuyucularına Yapabilirsin’in 4’üncü baskıya girdiğinin müjdesini de verdi.

2.04.2018

Ya Çözümler Üreteceğiz Ya da Yanarak Tükeneceğiz

Yazı yazmak, kitap okumak, işimi yapmak, yemek yapmak, evi toplamak hepsi çok zor geliyor bu ara. Hiçbir şey içimden gelmiyor normalde olduğu gibi bir coşku ile akmıyor. Ya mecburiyetten ya mesuliyetten ya da mahcubiyetten yapıyorum. Yarı istekle yapmama rağmen güzel şeyler olmuyor, çıkmıyor da değil. Böyle zamanlarda hayat genelde hep bana bir şeyler anlatmak istiyor ben de inatla onu duymuyor oluyorum.

3.12.2020

Eşkıyaya ordu kurmak olmuyor

Gara bölgesinde konuşlanan terör unsurlarına yapılan harekât sonucu, arka planda kalan büyük bir trajedi ortaya çıktı. Buraya düzenlenen hava harekâtı olmasa, muhtemelen uzun zaman bilgi edinmek, mümkün olmayacaktı. Yüzlerce uçak ve yaptıkları sayısız sortilerden bahsediliyor.

17.02.2021