EKSTRA
MENÜ

Dalai Lama

Dalai Lama ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Dalai Lama haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 225 Dalai Lama haberi bulunmuştur.

Dalai Lama Haberleri

‘Küçük zaferleri kutlamak hayatımızda büyük farklar yaratır’

‘Küçük zaferleri kutlamak hayatımızda büyük farklar yaratır’

Bir martının süzülerek uçuşu, çayın kokusu, kaldırım taşlarının arasından fışkırmış çiçekler... Görüyor, hissediyor, duyuyor, yaşıyor musunuz bunları, yoksa “Salgının bitmesine daha ne kadar var” sorusu aklınızdan bir türlü çıkmıyor mu? Yeryüzünde bir kişinin bile yanıt veremediği bu soruya kafayı takmak yerine, süreci daha iyi bir ruh haliyle sürdürmek isterseniz, ‘psikolojik esneklik’ kavramıyla acilen tanışmalısınız...

Tibet’in dini lideri Dalai Lama, koronavirüs aşısı oldu

Tibet’in dini lideri Dalai Lama, koronavirüs aşısı oldu

Tibet’in sürgündeki dini lideri Dalai Lama (85), Hindistan’ın Dharamsala kentinde koronavirüs (Kovid-19) aşısı oldu.

6.03.2021Dünya
Çinden ABDnin Tibetle ilgili aldığı karara sert tepki

Çin'den ABD'nin Tibet'le ilgili aldığı karara sert tepki

Çin Dışişleri Bakanlığı, ABD yönetiminin imzaladığı Tibet yasasıyla ilgili "kesinlikle karşı çıkıyoruz" açıklaması yaptı.

28.12.2020Dünya
Türkiye kökenli milletvekili, Dalai Lama’dan destek istedi

Türkiye kökenli milletvekili, Dalai Lama’dan destek istedi

Hollanda’da Türkiye kökenli milletvekili Tunahan Kuzu, Tibet’in ruhani lideri Dalai Lama ile görüştü. Kuzu, görüşme sırasında Doğu Türkistan Türklerine uygulanan Çin zulmüne dikkat çekti.

20.09.2018Avrupa
Karakurum’da   mistik yolculuk

Karakurum’da mistik yolculuk

Kuzey Hindistan, kafamızdaki tipik Hindistan’dan çok farklı bir coğrafya… Kuzeybatısında Keşmir Bölgesi, yemyeşil tepeleri, akarsuları ve ormanlarıyla Karadeniz’in yaylalarını andırıyor. Kuzeydoğusundaki Ladakh Bölgesi ise 6 bin metreye varan sarp dağları ve kurak doğasıyla size dünyanın en yüksek coğrafyasında olduğunuzu hatırlatıyor. Burada izole hayat süren insanların evlerine konuk olduk, dünyanın en yüksek motorlu araç geçişinden geçtik, hatta Dalai Lama’nın yaz adresi Ladakh’da tapınakların arasında kaybolduk...

24.07.2018Seyahat
Terim, zekâsıyla Avcı’yı avladı

Terim, zekâsıyla Avcı’yı avladı

Fatih Terim, Medipol Başakşehir’i çok iyi analiz etmiş. Denayer ve Donk tercihleriyle risk aldı ve kazandı. Galatasaray, Başakşehir’i mağlup ederken, Fatih Terim de halihazırda Süper Lig’in en iyi taktisyenlerinden olan Abdullah Avcı’yı taktik zekâsıyla yendi.

16.04.2018Spor Arena
Deneyim kazanmanın hazzıyla gökyüzüne bak

Deneyim kazanmanın hazzıyla gökyüzüne bak!

Yeni deneyimler, yeni hazlar ve yeni heyecanlar… E, bu bahar boşuna gelmedi değil mi? 87. sayımızın Neşeli Günler sayfasından kucak dolusu merhaba!

9.04.2018Kampüs
Seyahate çıkmanız için ilham kaynağı olacak 25 film

Seyahate çıkmanız için ilham kaynağı olacak 25 film

Sömestr tatilini evde geçirmeyi düşünüyorsanız bu haberimiz tam size göre... Birbirinden farklı maceralara ve seyahatlere konu olan filmler sizleri farklı diyarlara götürecek. Ayrıca seyahate çıkmak için ilham kaynağı arıyorsanız bu filmlerde aradığınızı bulacağınıza eminiz. İşte birbirinden farklı konularıyla 25 yabancı seyahat filmi…  

18.01.2018Seyahat
Dalai Lama’nın gününüzü aydınlatacak 15 muhteşem sözü

Dalai Lama’nın gününüzü aydınlatacak 15 muhteşem sözü

Günümüzün en önemli bilgelerinden ve ruhani liderlerinden biri olan Dalai Lama, tüm ömrünü barış, sevgi ve yardımseverlik duygularını insanlığa yaymak, anlatmak için harcıyor. Onun cümleleri kendimizi, dünyayı ve evreni anlamak için çok değerli anahtarlar oluyor. İşte gününüzü güzelleştirecek Dalai Lama sözleri.

1.06.2017Hayat
Babadan feminist

Babadan feminist!

Ivanka Trump’ın ‘aydınlatıcı’ yeni kitabı ‘Çalışan Kadınlar: Başarının Kurallarını Yeniden Yazmak’ çıkar çıkmaz gündemi salladı. Feminizmi yeniden yorumlayan ABD Başkanı’nın güzel kızı, masaj yaptırmaya bile gidemeyen bir ‘survivor’ olduğunu yazarken kadınlar için başarının kodlarını Coco Chanel’den alıntılarla destekliyor. İşte Ivanka usulü çalışan kadın manifestosu...

13.05.2017Hayat
Deutschen Medienpreis Obama’ya verilecek

Deutschen Medienpreis Obama’ya verilecek

Almanya’nın ikinci büyük medya ödülü sayılan Deutschen Medienpreis (Alman Medya Ödülü) bu yıl törenle eski ABD Başkanı Barack Obama’ya verilecek.

15.04.2017Dünya
Saklı güzellikleriyle büyüleyen 7 yer

Saklı güzellikleriyle büyüleyen 7 yer

Artık herkesin gitmeyi istediği yerlerden sıkılanlar ya da başka deneyimler arayanlar farklı seyahat stillerine yöneliyor. Bunlardan en güzeliyse mistik, gizemli ve saklı güzellikleri bünyesinde barındıran yerler. İşte saklı güzellikleriyle büyüleyen 7 yer…

7.04.2017Seyahat
Suriyeli mülteci çocuklar için eğitim projesi

Suriyeli mülteci çocuklar için eğitim projesi

Boğaziçi Üniversitesi Fen Bilgisi Öğretmenliği öğrencisi Ayşegül Çilekrenkli,’nin Suriyeli Mülteci çocuklarına yönelik duygusal ve sosyal eğitim projesi, Dalai Lama Fellowship programına kabul edildi. Çilekrenkli, Suriyeli çocukların bulunduğu kamplarda eğitim ve danışmanlık verecek. Çilekrenkli, projede beraber çalışacak gönüllüler arıyor.

11.07.2016Kampüs
Obama Dalai Lama ile görüştü

Obama Dalai Lama ile görüştü

ABD Başkanı Barack Obama ile Tibet'in ruhani lideri Dalai Lama, Beyaz Saray'da basına kapalı bir görüşme gerçekleştirirken, Çin yönetimi görüşmeden rahatsızlık duyduğunu açıkladı.   

15.06.2016Dünya
Iggy Pop çıplak poz verdi

Iggy Pop çıplak poz verdi

Punk rock'ın öncülerinden Amerikalı şarkıcı, söz yazarı, müzisyen ve aktör Iggy Pop, özel bir sanat projesi kapsamında New York Sanat Akademisi'nde çıplak poz verdi.

1.03.2016Hayat
Orhan Pamuk dünyanın en etkili 4’üncü ismi

Orhan Pamuk dünyanın en etkili 4’üncü ismi

Huffington Post’a göre, 2015 yılının dünyada en etkili kanaat önderleri listesinde Orhan Pamuk dördüncü sırada yer aldı.

8.12.2015Keyif
Dalai Lama: Barış için IŞİD’le diyalog kurulmalı, bunun başka yolu yok

Dalai Lama: Barış için IŞİD’le diyalog kurulmalı, bunun başka yolu yok

TİBET’in sürgündeki ruhani lideri Dalai Lama, barışın gerçekleştirilmesi için IŞİD terör örgütüyle diyalog kurulması gerektiğini ifade ederken, hoşgörüsüz Müslümanların, barış dini İslam’a büyük zararlar verdiğini söyledi.

7.12.2015Dünya
Ahmet Kural ve Murat Cemcir bilinmeyenleri anlattı

Ahmet Kural ve Murat Cemcir bilinmeyenleri anlattı

Ahmet Kural ve Murat Cemcir’in merakla beklenen yeni filmi “Düğün Dernek 2: Sünnet” dün vizyona girdi. İlk filmle gişede büyük başarı yakalayan ikili yine iddialı konuştu: “Mükemmel bir şey çıktı ortaya. Eskiden hep bir şey eksik oluyordu, ‘acaba daha iyisini yapabilir miyiz’ diyorduk. İlk defa eksik hiçbir şey yok.”

4.12.2015Magazin
Tatile Çıkmadan İzlemek İsteyeceğiniz 7 Film

Tatile Çıkmadan İzlemek İsteyeceğiniz 7 Film

Her yolculuk insanın kendi içine yaptığı yeni bir keşiftir sözünü doğrulayan, her biri içinizdeki gezgine seslenen, yolculuğa çıkmadan önce izlemek isteyebileceğiniz 7 film karşınızda...

7.07.2015İyi Yaşam
Powell: Öcalanın görüntülü mesajı taviz olmaz

Powell: Öcalan'ın görüntülü mesajı taviz olmaz

Jonathan Powell, İngiltere’yi Kuzey İrlanda sorununun çözümüne taşıyan sürecin kalbindeki diplomattı. İngiltere Başbakanı Tony Blair’in müzakerelerdeki sağ kolu ya da Türkiye’de popüler ifadeyle kara kutusuydu. Zaten kendisi de oynadığı rolü yakından tanıdığı eski MİT Müsteşarı Hakan Fidan’ınkine çok benzetiyor. Powell bugün uluslararası arabuluculuk kuruluşu Inter Mediate’in başında. Silahlı çatışma yaşanan 7 ülkede profesyonel arabuluculuk hizmeti veriyorlar. Kürt sorunu konusunda çalışmalar yapan Londra merkezli Demokratik Gelişim Enstitüsü’nün (DPI) de yönetim kurulu üyesi. Zaman zaman Türk hükümetinden isimlerle gayriresmi görüşmeler yaptığını, sürecin aktörlerine ilham verdiğini biliyoruz. Hükümet ile HDP’nin birlikte açıkladığı 28 Şubat mutabakatının ardından Londra’da buluştuk.

8.03.2015Dünya
Iggy Pop ve Dalai Lamayı dövdüler

Iggy Pop ve Dalai Lama'yı dövdüler

Iggy Pop, Dalai Lama ve Karl Lagerfeld Uluslararası Af Örgütü'nün 'İskenceyi Durdur' kampanyasına destek verdi. Ancak Dalai Lamalı poster Budistlerden tepki çekti ve ajans reklamı geri çekti.

20.06.2014Hayat
Kılıçdaroğlu Londra’da CHP’lilerle buluşacak

Kılıçdaroğlu Londra’da CHP’lilerle buluşacak

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, 15 Mayıs Perşembe günü İngiltere’ye geliyor. 16 Mayıs Cuma günü saat 16.00’da Oxford Union’da öğrencilere hitap edecek olan Kılıçdaroğlu ertesi gün Londra’da, “Büyük Buluşma” adı altında düzenlenecek olan toplantıda İngiltere’de yaşayan Türk vatandaşları ve partililere hitap edecek.

13.05.2014Gündem
Kılıçdaroğlu, Oxford Unionın davetlisi olarak İngiltereye gidecek

Kılıçdaroğlu, Oxford Union'ın davetlisi olarak İngiltere'ye gidecek

CHP Lideri Kılıçdaroğlu, Oxford Üniversitesi’nin 1832'de kurulan münazara topluluğu Oxford Union'un davetlisi olarak 15 Mayıs günü İngiltere'ye gidecek.

10.05.2014Dünya
5 gizli Avrupa köyü

5 gizli Avrupa köyü

Avrupa’nın büyük kentlerinden, ışıklı caddelerinden, lüks mağazalarından, hareketli yaşantısından biraz uzaklaşıp köylerini keşfetmeye ne dersiniz? İşte Eski Kıta’nın gizli kalmış beş sevimli köyü....

13.04.2014Seyahat
Ödülünü Dalai Lamadan aldı

Ödülünü Dalai Lama'dan aldı

Ünlü oyuncu ödülünü Tibet'in ruhani lideri Dalai Lama'nın elinden aldı.

24.10.2013Avrupa
Bulutların üstündeki Shangri-La

Bulutların üstündeki Shangri-La

James Hilton’ın Yitik Ufuklar romanında geçen mistik Budist vadisi Shangri-La, 12 yıl önce Çin’de bir kente isim oldu. 4 bin metrelik dağların arasındaki yerleşim, sıradışı doğası, kültürüyle turist çekiyor.

8.09.2013Seyahat
İşte, dünyanın en mutlu insanı

İşte, dünyanın en mutlu insanı!

Matthieu Ricard'ın mutluluğunun kaynağı ne?

1.11.2012Sağlık
Gül dünyanın en etkili 8. ismi

Gül dünyanın en etkili 8. ismi

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, sosyal paylaşım sitesi Twitter'da dünyanın 8. en etkili diplomatik aktörü oldu.

13.10.2012Gündem
Kızıl ejder yol ayrımında

"Kızıl ejder" yol ayrımında

Çin’de son birkaç ayda yaşanan gelişmelerin gösterdiği bir şey var: Ülke bir yol ayrımında. Üst düzey yetkililerin işlerine son veriliyor, Komünist Parti’nin taşra teşkilatından emekli olmuş önemli isimler Politbüro üyelerinin görevden alınmasını istiyor.

3.06.2012Gündem

Yazar Sonuçları

Eşkıyaya ordu kurmak olmuyor

Gara bölgesinde konuşlanan terör unsurlarına yapılan harekât sonucu, arka planda kalan büyük bir trajedi ortaya çıktı. Buraya düzenlenen hava harekâtı olmasa, muhtemelen uzun zaman bilgi edinmek, mümkün olmayacaktı. Yüzlerce uçak ve yaptıkları sayısız sortilerden bahsediliyor.

17.02.2021

Ya Çözümler Üreteceğiz Ya da Yanarak Tükeneceğiz

Yazı yazmak, kitap okumak, işimi yapmak, yemek yapmak, evi toplamak hepsi çok zor geliyor bu ara. Hiçbir şey içimden gelmiyor normalde olduğu gibi bir coşku ile akmıyor. Ya mecburiyetten ya mesuliyetten ya da mahcubiyetten yapıyorum. Yarı istekle yapmama rağmen güzel şeyler olmuyor, çıkmıyor da değil. Böyle zamanlarda hayat genelde hep bana bir şeyler anlatmak istiyor ben de inatla onu duymuyor oluyorum.

3.12.2020

Cesaretin varsa yapabilirsin

Tuluhan Tekelioğlu’nun farklı coğrafyalarda değişimin kendisi olan ve kendi hayatlarında devrim yaratan 9 kadının hikâyesini çektiği “Yapabilirsin” belgeseli, cesareti bulaştırmak için yola çıkan bir kitaba dönüştü. Her kadının cesaret geniyle dünyaya geldiğine ve kaderin değiştirilebilir olduğuna inandığını anlatan Tekelioğlu, kitabında ilk kez kendi kişisel hikâyesine de yer verdi. Tuluhan Tekelioğlu ile geçtiğimiz hafta TÜYAP Bursa Kitap Fuarı’ndaki imza günü öncesi buluştuğumuzda, kitabının ilk haftasında tükenmesinin heyecanını yaşıyordu. Her gün yüzlerce mesaj aldığını ve kitabın hızla bir gelişim kitabına dönüştüğünü söyleyen Tekelioğlu ile hayatının dönüm noktalarından yeni projelerine uzanan cesaret dolu bir söyleşi gerçekleştirdik. Röportajımız yayına hazırlanırken okuyucularına Yapabilirsin’in 4’üncü baskıya girdiğinin müjdesini de verdi.

2.04.2018

Dinler Birleştirilemez... Cemalnur Sargut 3. Bölüm

-Bir Mevlevi dedesi var Mevlana’nın kırmızı postu bende diyor.

20.02.2018

Güney Kore’ye İslam Tasavvufunu tanıtmak istiyoruz / Cemalnur Sargut - 1. Bölüm

Kalplerde taht kuran, benim de kalbimi fetheden, hayatını ışığı yaymaya adamış, mucizelerin bedenlenmiş hali, Dünya’nın akıl almaz yerlerine kadar ışığını taşımış, çok değerli bir isim; Cemalnur Sargut.

16.02.2018

Girişimci olmanın 10 kuralı

Başlık yanıltmasın. Girişimcilik, 2+2’nin 4 ettiği basit bir matematik denklemi ya da tüm malzemeleri doğru şekilde kullandığınızda mükemmel lezzeti elde edebileceğiniz bir yemek tarifi değil.

24.11.2017

İNSANLIK NEREDEN GELDİ, NEREYE GİDİYOR?

Işık ve sevgi ile içindeki insanlık ölmemiş, ışığını hala hissedebilen herkese merhaba...

17.03.2017

Bize bunlar gerek....

Tam bir kabustum bir sene önce.Hiçbir şeyden zevk almıyordum, bitkin ve bezgindim.

16.12.2016

Bir ‘milli damat’ olarak Murat Yıldırım

Murat Yıldırım durdu durdu bir anda özel hayatını pembe dizi kıvamında önümüze serdi.

19.11.2016

Pazar kafası

Ebru Şallı aldatıldığı şüphesiyle 20 gün önce sinir krizi geçirmiş ve Sinan Akçıl şehir dışında olduğu sırada onun evine gitmiş.

9.04.2016

Dalai Lama gibi bir adamım ben

TİBET’in sürgündeki ruhani lideri Dalai Lama, şöyle buyurmuş:

9.12.2015

Karabacak, Schultz, DuPont

Reşit Karabacak’ın sırtı bize dönük, köşesinde ayakta, iki yana sallanarak bekliyor. Karşı köşede Amerika’lı rakibi Mark Shultz olduğu yerde sürekli zıplıyor. Yıl 1984. Los Angeles Olimpiyatları serbest güreş şampiyonasında Shultz Karabacak’la karşılaşacak. Orta hakemi iki güreşçinin avuç içlerini, tırnakları, saç aralarını tetkik ederken yasak tutuşlardan kaçınmalarını ikaz ediyor. Ardından ‘’Başla’’işareti veriyor.

23.11.2014

Ben bir gelecek tasarımcısı ve zaman mühendisiyim

Gerçek bir Rönesans sanatçısı Ali Poyrazoğlu... Oyuncu, yönetmen, yazar, müzisyen, hatta biraz da filozof... Bazen şirketlere yaşam koçluğu yaparken, bazen de Borusan Filarmoni gibi dev orkestraların şefi olarak görüyoruz onu. Şu günlerde yazıp yönettiği ve gelecek hafta perdelerini açacağı oyunu “Küçük Prens Bana Dedi ki” için çalışıyor. Peki neden diye soruyorum; neden bu yaşta bunca koşuşturma Ali? Cevabı Küçük Prens’in ağzından veriyor: “İnsan sevdiğinden sorumludur.” Buyrun efendim, bu haftaki muhabbetimize...

22.11.2014

Altı adımda İran ajanı olmanın garantili yolu

KAÇ kişi hatırlar, 90’lı yıllarda bir grup matematikçi ‘Küçük Dünya Fenomeni’ adını verdikleri bir oyun icat etmişti.

14.08.2014

Soma bir masumiyet mezarlığıdır

Özellikle yazdığı tarihi romanlarla ilgi gören Mehmet Coral, son kitabında, Saint-Exupéry ve onun fenomen kahramanı “Küçük Prens”in adeta röntgenini çekiyor. Doğan Kitap’tan çıkan “Küçük Prens Çöle Düşen Yıldız”, 150 milyondan fazla satan bu unutulmazeserin şifrelerini gözler önüne seriyor.

1.06.2014

Acun’la Adriana neden buluştu

Bir Victoria’s Secret ‘meleğini’ Manhattan’daki podyumlardan alıp Maslak Cendere Yolu’ndaki TV8 binasına ‘yerleştirebilecek’ sanırım tek kişi vardır. Eminim hemen kim olduğunu tahmin ettiniz.

6.04.2014

Tüm insanlar halifedir

Son halife Abdülmecid Efendi’nin nü figürler içeren tablosu hararetli bir tartışma başlattı. Gerçekten, neydi halifelik ya da ne değildi?

13.10.2013

Obama’ya verecek başka hediye bulunamadı mı?

ERDOĞAN, Obama’ya üzerinde Arap harfleriyle “Barak Hüseyin Obama” yazan bir levha hediye etmiş.

17.05.2013