EKSTRA
MENÜ

D Vitamini Nelerde Bulunur

D Vitamini Nelerde Bulunur ile ilgili tüm haberleri ve son dakika D Vitamini Nelerde Bulunur haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 6 D Vitamini Nelerde Bulunur haberi bulunmuştur.

D Vitamini Nelerde Bulunur Haberleri

D vitamini eksikliği bunlara yol açıyor

D vitamini eksikliği bunlara yol açıyor!

Özellikle kış aylarında mutlaka D vitamini takviyesi yapılmalı.

16.03.2015Sağlık
D Vitaminin Vücudumuzdaki Hayati Önemi

D Vitaminin Vücudumuzdaki Hayati Önemi

D vitamini yetersizliğini önlemek için; yeterli güneş maruziyeti ve D vitamini içeren gıdaların tüketimi önem taşır. Doç. Dr. Haluk Sargın D Vitaminin vücudumuzdaki hayati önemine dikkat çekiyor!

Yetersiz D vitamini kanseri tetikleyebilir

Yetersiz D vitamini kanseri tetikleyebilir

Halk Sağlığı Uzmanı Doç. Dr. Oğuz Özyaral, D vitamininin diyabet ve kansere karşı koruyucu faktör olduğunu, eksikliği halinde kalp, alerjik, metabolizma hastalıkları ve kanser gibi birçok problemi tetikleyebileceğini söyledi.

8.06.2016Sağlık
D vitamini nelerde bulunur D vitamini eksikliği zararları

D vitamini nelerde bulunur? D vitamini eksikliği zararları

Güneş ışığı vitamini olarak bilinen D vitaminin eksikliği çeşitli sağlık problemlerini beraberinde getiriyor. Çoğu vitaminin aksine, D vitamini aslında bir hormon gibi işlev görür ve vücudunuzdaki her bir hücrenin bunun için bir reseptörü vardır. Peki D vitamini nelerde bulunur? D vitamini eksikliği zararları neler?

20.04.2018Sağlık
D Vitamini Eksikliği ve Tedavisi: D Vitamini Nelerde Bulunur

D Vitamini Eksikliği ve Tedavisi: D Vitamini Nelerde Bulunur?

D Vitamini eksikliği pek çok insanın ortak sorunu. Yaz aylarında güneşten faydalanıp D vitamini gereksinimimizi karşılıyoruz. Peki ya kış aylarında? Hem yetişkinlerin hem de çocukların sağlığında önemli yeri olan D vitamini dengeli beslenmeyle kış aylarında da vücudumuz için görevini yerine getirebiliyor. İç Hastalıkları Uzmanı Dr. Sedat Işık güneşten minimum seviyede faydalandığımız şu günlerde D vitamini eksikliğiyle ilgili bilinmesi gerekenleri anlattı.

19.12.2019İyi Yaşam

Yazar Sonuçları

Güneş Kremleri D Vitamini Alımını Engeller Mi?

Kapalı havaları geride bıraktığımız şu günlerde, D vitamini kaynağı güneşten faydalanmaya başlıyoruz. Peki cildimizi koruma amaçlı sürdüğümüz güneş kremleri D vitamini alımını engelliyor mu?

10.05.2016