EKSTRA
MENÜ

Çürük

ile ilgili tüm haberleri, son dakika haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 4.473 haberi bulunmuştur.

Çürük Haberleri

Zıt Anlamlı Kelimeler Nedir Zıt Anlamlı Kelimeler Konu Anlatımı Ve Örnek Listesi

Zıt Anlamlı Kelimeler Nedir? Zıt Anlamlı Kelimeler Konu Anlatımı Ve Örnek Listesi

Türkçe’ de birçok kelime bulunmaktadır. Her bir kelimenin anlamı bulunur. Sözcükte anlam konusunun temel olan anlatımlarından biri de zıt anlamlı kelimelerdir. Türkçe kelimelerde birçok zıt anlamlı kelime bulunmaktadır. Zıt anlamlı kelimeler nelerdir? İşte zıt anlamlı kelimelerin konu anlatımı ve zıt anlamlı kelimelerin detaylarını sizler için derledik.

25.09.2020Araştırma
Çocuklarda süt dişlerinin önemi nedir

Çocuklarda süt dişlerinin önemi nedir?

Bebeklik çağından itibaren çocukların ağız diş sağlığı ve çene yüz bölgesi gelişimi mutlaka takip edilmeli. Süt dişlerinin birinci görevi çocuğun düzgün beslenmesini sağlamaktır. Ayrıca konuşmanın düzgün gelişimi de süt dişlerine bağlıdır. Peki, süt dişleri neden bu kadar önemlidir? Uzman Diş Hekimi Sara Köprülü konu hakkında bilgiler verdi.

20lik diş ağrısı nasıl geçer

20'lik diş ağrısı nasıl geçer?

Dişin bir bölümü dişeti ile kaplı olduğu durumlarda sıklıkla enfeksiyon ve buna bağlı olarak yüzde şişme ve çene açmada azalma meydana geldiğini ifade eden Diş Hekimi Zafer Kazak, konuyla ilgili önemli bilgiler paylaştı.

21.09.2020Sağlık
Ezgi Mola kimdir, kaç yaşında Masumlar Apartmanı Safiye ile ilgili bilgiler

Ezgi Mola kimdir, kaç yaşında? Masumlar Apartmanı Safiye ile ilgili bilgiler

Ezgi Mola, Masumlar Apartmanı oyuncuları arasında yer alıyor. Bu akşam başlayacak olan yeni dizide Safiye karakterine Ezgi Mola hayat veriyor. Peki Ezgi Mola kimdir, kaç yaşında? İşte 1983 yılında dünyaya gelen birçok dizi ve filmde rol alan ünlü isim ile ilgili bilgiler

15.09.2020Televizyon
Diş teli olanlar ağız bakımı için nelere dikkat etmeli

Diş teli olanlar ağız bakımı için nelere dikkat etmeli?

Zorlu bir tedavi süreci olan diş teli tedavisinde yemek yerken dikkat edilecek hususların yanında bir de ağız bakımı yaparken dikkat edilmesi gerekenler olduğunu ifade eden Diş Hekimi Zafer Kazak, konuyla ilgili önemli bilgiler verdi.

15.09.2020Sağlık
Zararlı mı yasaklanmalı mı yoksa gönül rahatlığıyla yiyelim mi MSG tartışması bitecek gibi değil

Zararlı mı yasaklanmalı mı yoksa gönül rahatlığıyla yiyelim mi? MSG tartışması bitecek gibi değil

Türkiye’de ve dünyada son yıllarda işlenmiş gıdalar ve bu gıdalara eklenen koruyucu, kıvam artırıcı ve lezzet artırıcı katkı maddelerine dair bilinç ve hassasiyet çok arttı. Bu bağlamda yaşanan tartışmalarda bazı maddeler sık sık öne çıkmaya başladı. Bunların en başında da MSG kısaltmasıyla da bilinen monosodyum glutamat geliyor. Türkiye’de “Çin tuzu” diye de bilinen monosodyum glutamat hakkında çok merak edilenleri araştırdık ve uzmanlara sorduk.

5. Sınıf Türkçe Geçiş Ve Bağlantı İfadeleri konu anlatımı

5. Sınıf Türkçe Geçiş Ve Bağlantı İfadeleri konu anlatımı

Türkçemizde geçiş ve bağlantı ifadeleri çok önemlidir. Olumlu ya da olumsuz şekilde cümleleri birbirine bağlar. Şimdi bu ifadeler nelerdir inceleyelim ve örnekler ile öğrenelim. İşte 5. sınıf Türkçe geçiş ve bağlantı ifadeleri konu anlatımı.

13.09.20205. SINIF
Macron’dan hadsiz çıkış

Macron’dan hadsiz çıkış

Fransa Cumhurbaşkanı Macron, ‘Türkiye, Doğu Akdeniz’de artık ortak değildir. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın yönetimine karşı açık ve kararlı olmalıyız’ diyerek AB’den yaptırım istedi. Türkiye Dışişleri ise ‘Macron’un kendi acziyetinin ve çaresizliğin dışa vurumudur’ diyerek tepki gösterdi.

11.09.2020Dünya
2. Sınıf Hayat Bilgisi Sağlıkla İlgili Kurumlar Ve Meslekler konu anlatımı

2. Sınıf Hayat Bilgisi Sağlıkla İlgili Kurumlar Ve Meslekler konu anlatımı

Hasta olduğumuz zaman sağlık kuruluşlarına gideriz. Burada bize doktorlar ve hemşireler bakar. Böylece sağlıklı bir hayat sürebilmek için bizi iyileştirirler. Biz de bu yüzden sağlıkla ilgili meslekleri ve kurumları iyi bilmeliyiz. Şimdi bunları öğreneceğiz ve neler olduğuna bakacağız. İşte 2. sınıf hayat bilgisi sağlıkla ilgili kurumlar ve meslekler konu anlatımı.

11.09.20202. SINIF
Son dakika haberler: AK Partili Çelik’ten, Macron’a tepki

Son dakika haberler: AK Partili Çelik’ten, Macron’a tepki

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, ‘’ Macron “sorunumuz Türk halkıyla değil Erdoğan’la” demiş. Sömürgecilerin eski ve ahlaksız bir oyunudur bu. Halkları sömürmek içi sahte sevgi gösterisi sunar ama vatansever liderleri hedef alırlardı. Sömürgeci kafanın Cumhurbaşkanımızı hedef alması bizim için gururdur.’’ açıklamasında bulundu.

10.09.2020Gündem
Yaralı sokak kedisinin patisi ampute edildi

Yaralı sokak kedisinin patisi ampute edildi

OSMANİYE'de bir hayvansever tarafından bulunan yaralı sokak kedisinin sol arka patisi, ampute edildi.

10.09.2020Gündem
Van’da bulunmuştu Şaşırtan gelişme…

Van’da bulunmuştu! Şaşırtan gelişme…

VAN'ın Çavuştepe Kalesi'ndeki nekropolde sürdürülen arkeolojik kazılarda Urartulara ait yeni bilgilere ulaşılmaya devam ediliyor. Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi (YYÜ) Edebiyat Fakültesi Arkeoloji Bölüm Başkanı Prof. Dr. Rafet Çavuşoğlu, şu ana kadar bulunan iskeletlerden hiçbirinin dişinde bir çürüğe rastlamadıklarını ve bilim insanı olarak bu durumun kendilerini çok şaşırttığını söyledi.

10.09.2020Gündem
Erhan Yazıcıoğlu kimdir nereli kaç yaşında Erhan Yazıcıoğlu hangi dizilerde ve filmlerde oynadı

Erhan Yazıcıoğlu kimdir nereli kaç yaşında? Erhan Yazıcıoğlu hangi dizilerde ve filmlerde oynadı?

Erhan Yazıcıoğlu, ekran karşısındaki pek çok izleyicinin araştırdığı isim olmaya başladı. Tiyatro ve sinema alanında katkılar sunan Erhan Yazıcıoğlu, İstanbul Şehir Tiyatroları'ndan figuran olarak emekli olunca, tekrardan konuk oyuncu statüsü ile dahil olmuştur. 2015 yılında İBB'deki görevinden istifa eden Erhan Yazıcıoğlu, bazı dizi ve filmlerde boy göstermiştir. Peki, Erhan Yazıcıoğlu kimdir nereli kaç yaşında? İşte, o isim hakkında merak edilen bazı bilgiler

5.09.2020Hayat
Ömür boyu sağlıklı dişler için 10 tüyo

Ömür boyu sağlıklı dişler için 10 tüyo

Diş Hekimi Pertev Kökdemir, çocukların ömür boyu sağlıklı dişlere sahip olabilmesi için anne ve babalara çok önemli tavsiyelerde bulundu.

Bebeğinizin emziğini şeker içeren gıdalara batırmayın

Bebeğinizin emziğini şeker içeren gıdalara batırmayın

Üst ön grup dişlerin diş etine yakın yüzeylerinde tebeşirimsi, beyaz nokta şeklinde başlayıp kısa sürede ilerleyen çürük tipine erken çocukluk dönemi çürüğü ya da halk arasında biberon çürüğü dendiğini ifade eden Diş Hekimi Zafer Kazak, konuyla ilgili önemli bilgiler paylaştı.

Dişlerde flor uygulaması zararlı mı yararlı mı

Dişlerde flor uygulaması zararlı mı yararlı mı?

“Araştırmalar tarafından kanıtlandığı üzere flor diş çürüklerini önlemede büyük öneme sahiptir” diyen Estetik Diş Hekimi Dr. Efe Kaya, florun zararlı yoksa yararlı mı olduğu konusuna açıklık getirdi.

1.09.2020Sağlık
Kozanda 6 evin yandığı mahalle halkı, yaşadıkları korku dolu anları anlattı

Kozan'da 6 evin yandığı mahalle halkı, yaşadıkları korku dolu anları anlattı

ADANA’nın Kozan ilçesinde 23 Ağustos'ta başlayan, 200 hektarın üzerinde hasara yol açan ve bugün kontrol altına alınan orman yangının tehdit ettiği, 6 evin de yandığı Çürüklü Mahallesi halkı, yaşadıklarını, korkularını ve evlerini nasıl alevlerden koruduklarını DHA’ya anlattı.

25.08.2020Gündem
Her derde deva mı yoksa pazarlama aracı mı Nedir bu süpergıda dedikleri

Her derde deva mı yoksa pazarlama aracı mı? Nedir bu süpergıda dedikleri?

Beslenme jargonumuza son yıllarda dahil olmuş bir kelime var: Süpergıda. İnsan sağlığı için çok önemli olduğu söylenen, beslenmemize mutlaka dahil etmemiz tavsiye edilen süpergıdalarla ilgili kafamız biraz karışık. “Süpergıda neye denir? Bu gıdaları neden ve nasıl yemeliyiz?” gibi sorular aklımızı karıştırıyor. Aşağıda uzmanların da desteğiyle bu sorulara yanıtlar vermeye çalıştık. Hoş geldiniz süpergıdalar dosyasına...

Bebeklerde diş sağlığı için nelere dikkat edilmeli

Bebeklerde diş sağlığı için nelere dikkat edilmeli?

Her anne baba çocuğunun diş sağlığını korumaya özen gösterir. Küçük yaştan itibaren çocuğun diş temizliği alışkanlığı edinmesi için telkinlerde bulunur, aşırı şekerli besinler tükettiğinde dişlerine zarar gelmesinden endişelenir. Ancak diş çürüğüne yol açan bakteriler çocuğa başkasından da bulaşabiliyor.

Gebelik planlayan anne adayları diş hekimi kontrolünden geçmeli

Gebelik planlayan anne adayları diş hekimi kontrolünden geçmeli

Hormon seviyelerindeki ani artış dişeti iltihaplarına eğilimi artırır. Eğer dişler ve dişetleri üzerinde biriken plak yeterince temizlenemezse kolaylıkla dişeti iltihabı (dişetlerinde şişlik, kanama, kızarıklık), dişetinde hamilelik tümörü gelişebilir. Peki, hamilelik öncesinde ağız ve diş sağlığı konusunda nelere dikkat edilmeli? Diş Hekimi Zafer Kazak, konuyla önemli bilgiler aktardı.

Maden suyu diş çürükleri ve bakterilere karşı koruyor

Maden suyu diş çürükleri ve bakterilere karşı koruyor

Maden sularının, içerdikleri yüksek flor sayesinde dişleri çürükten koruduğunu ifade eden Periodontoloji Uzmanı Dr. Öğr. Üyesi Begüm Alkan, “Aromasız maden suyu diş minesinde mineral birikimine yardımcı olarak dişi çürük ve bakterilere karşı korur. Erişkinlikte tüketilmesi uygundur. Günde 2 bardağa kadar maden suyu tüketilebilir” dedi.

21.08.2020Sağlık
Son dakika haberi: MHP Genel Başkanı Bahçeliden, Bidenın sözlerine sert tepki

Son dakika haberi: MHP Genel Başkanı Bahçeli'den, Biden'ın sözlerine sert tepki

MHP Genel Başkanı Bahçeli, ABD'de başkan adayı Biden'in sözleri ile ilgili, "Seçimle gelmiş Cumhurbaşkanını devirme hedefi neresinden bakılırsa bakılsın hem demokrasi düşmanlığı hem darbeciliktir." ifadelerini kullandı.

20.08.2020Gündem
Diş beyazlatmada nelere dikkat edilmeli

Diş beyazlatmada nelere dikkat edilmeli?

Tek seansta beyaz dişlere sahip olunabileceğini ancak diş hekimlerinin genelde beyazlatmayı ev tipi beyazlatma ile desteklediğini söyleyen Diş Hekimi Denizhan Uzunpınar, "Bunun için de size özel plaklar üretilir ve hekiminiz tarafından belirlenen süre boyunca kullanırsınız. Etkili ve uzun süreli tedavi için ev-ofis tipini birlikte kullanmayı öneriyoruz" dedi.

17.08.2020Kişisel Bakım
Fındık üreticilerine kurutma ve pazar uyarısı

Fındık üreticilerine kurutma ve pazar uyarısı

Türkiye Ziraat Odaları Birliği (TZOB) Yönetim Kurulu Üyesi Arslan Soydan, üreticilere hastalık oluşmaması için fındığı yeterince kurutup bu şekilde depoya koymaları ve ardından pazara sunmaları tavsiyesinde bulundu.

16.08.2020Ekonomi
Deprem uyarısı yapınca bize kızıyorsunuz ama ölüyoruz

Deprem uyarısı yapınca bize kızıyorsunuz ama ölüyoruz

Yarın, 17 Ağustos 1999 Gölcük depreminin yıldönümü. Aradan geçen 21 yılda depreme hazırlık konusunda kat ettiğimiz yolu konuşmak için buluştuğumuz yerbilimci Prof. Dr. Naci Görür: “Halkın ‘Biz depremde ölmek istemiyoruz’ demesi lazım. Talep olmazsa siyasetçi de depremi ciddi olarak gündemine almıyor.”

16.08.2020Hürriyet Pazar
Boğaz’daki tarihi fıstıkçamını kestiler Bahane: Ağaç çürük, çocuklar altında oynuyordu

Boğaz’daki tarihi fıstıkçamını kestiler! Bahane: 'Ağaç çürük, çocuklar altında oynuyordu'

İstanbul Üsküdar’daki Bestekar Selahattin Pınar Sokak’ta, boğaz manzaralı 4 katlı bir binanın bahçesinde bulunan tarihi fıstıkçamı, bina sakinleri tarafından kesildi.

13.08.2020Gündem
Tatilciler de emlakçılar da sertifikalı ev modelinden memnun

Tatilciler de emlakçılar da "sertifikalı ev" modelinden memnun

Edirne sınırlarında yer alan Saros Körfezi'nin Erikli ve Yayla sahillerine gelen tatilciler, Kovid-19 sürecinde başlatılan "sertifikalı ev" belgeli kiralık yazlıkları tercih ediyor.

12.08.2020Ekonomi
Lisedeki cinsel istismar skandalında flaş gelişme

Lisedeki cinsel istismar skandalında flaş gelişme!

KKTC'de, Lefkoşa Türk Lisesi'nde (LTL) görev yapan beden eğitimi öğretmeni Hüseyin G.'nin lise son sınıf öğrencisi 17 yaşındaki E.S.’ye okul tuvaletinde cinsel istismarda bulunup, video kameraya kaydettiği iddiasıyla başlatılan soruşturma sona erdi. Milli Eğitim ve Kültür Bakanlığı tarafından yapılan soruşturma sonucunda; Hüseyin G. hem öğretmenlikten hem de kamu görevinden ihraç edildi.

11.08.2020Gündem
Beyazlatıcı diş macunu tercih ederken nelere dikkat etmeliyiz

Beyazlatıcı diş macunu tercih ederken nelere dikkat etmeliyiz?

Beyazlatıcı diş macunları nasıl bir etkiye sahip? Diş macunu seçiminde nelere dikkat edilmeli? Restoratif Diş Tedavisi Bölümü’nden Dr. Öğr. Üyesi Yeşim Şeşen Uslu, konuyla ilgili merak edilenleri açıkladı.

10.08.2020Sağlık
Tarihi çınar ağacı, 650 nüfuslu mahallenin ekonomisine katkı sağlıyor

Tarihi çınar ağacı, 650 nüfuslu mahallenin ekonomisine katkı sağlıyor

MARMARİS'te, koruma altında olan 1905 yıllık dev çınar ağacını görmek ve dilek tutmak için gelenler, tarihi mirasın korunması için de bağış yapıyor. Ziyaretçiler, ağacın çevresindeki organik bal ve çeşitli otlar satılan dükkanlardan da alışveriş yapıp, 650 nüfuslu mahallenin ekonomisine katkı sağlıyor.

5.08.2020Gündem
Yitik nefeslerin sesleri...

Yitik nefeslerin sesleri...

Hasibe Özdemir, 20 kısa öyküden oluşan kitabı ‘Bu Kardan Adam Olmaz’da yoksul mahallelerde, kasabalarda yaşayan, sesi duyulmayacak insanların sesi oluyor. Hepsinin pek çok derdi var; Yoksulluk, aile şiddeti, alkolizm, köksüzlük gibi... Uzun betimlemelerden ziyade vurucu ifadelerle anlatıyor derdini...

31.07.2020Kitap Sanat
Şişlide park halindeki otomobillerin üzerine ağaç parçası düştü

Şişli'de park halindeki otomobillerin üzerine ağaç parçası düştü

Şişli'de, çürük yerinden kopan ağaç parçası, park halindeki iki otomobilin üzerine düşerek ağır hasar verdi.

25.07.2020Gündem
Yutma bozukluğu neden olur, neyin belirtisidir

Yutma bozukluğu neden olur, neyin belirtisidir?

Yutma bozukluğunun önemli sağlık sorunlarının ilk habercisi olabileceğini aktaran Gastroenteroloji Bölümü'nden Prof. Dr. Vedat Göral, "Yutma bozukluğunu hafife almayın, yemek borusu, mide kanseri veya akciğer tümörünün belirtisi olabilir." ifadelerini kullandı.

24.07.2020Sağlık
6. Sınıf Türkçe İsimler konu anlatımı

6. Sınıf Türkçe İsimler konu anlatımı

İsim, çeşitli varlıkların, olgu ve olayların tanımlanmasında kullanılan kelimelerdir. ''Ad'' olarak da bilinirler. Kendi içerisinde verilişine, sayısına - miktarına ve oluşuna- yapısına göre üç ayrı grupta toplanırlar. 6. sınıflar için isimler konusunu örnekleriyle anlattık.

21.07.20206. SINIF
6. Sınıf Türkçe Çekim Ekleri konu anlatımı

6. Sınıf Türkçe Çekim Ekleri konu anlatımı

Çekim ekleri isim ya da fiil kökenli kelimelerin sonuna getirilir. Çoğul ve ismin hal ekleri bu eklere örnek olarak gösterilebilir. Öznenin yönelme durumunu ve diğer eylemlerle olan ilişkisini de çekim ekleri belirler. 6. sınıflar için çekim eklerini örnekleriyle anlattık.

21.07.20206. SINIF
Çatı Katı Aşk’ın Asaf Bey’i Erhan Yazıcıoğlu kimdir

Çatı Katı Aşk’ın Asaf Bey’i Erhan Yazıcıoğlu kimdir?

Usta oyuncu Erhan Yazıcıoğlu, Çatı Katı Aşk dizisiyle ekranlara döndü. Erhan Yazıcıoğlu, genç isimlerin ağırlıklı olduğu Çatı Katı Aşk dizisinde Asaf Bey karakterine hayat verecek. Peki, Çatı Katı Aşk’ın Asaf Bey’i Erhan Yazıcıoğlu kimdir?

16.07.2020Televizyon
Gece başlayan diş ağrısının nedeni çürük olabilir

Gece başlayan diş ağrısının nedeni çürük olabilir

Dişte hissedilen ağrıların diş, diş eti ya da kemik kaynaklı olabileceğini kaydeden Diş Hekimi Zafer Kazak, gece başlayan şiddetli diş ağrısının sebebinin ileri derecede çürümüş bir dişin iltihaplanmaya başlamış olabileceğini ifade etti.

14.07.2020Sağlık
Ev yapımı sirke nasıl yapılır | Mucize Lezzetler

Ev yapımı sirke nasıl yapılır? | Mucize Lezzetler

Mucize Lezzetler'in bugünkü bölümünde evde nasıl sirke yapabileceğimizi araştırdık. (Sponsorlu İçerik)

Cesur yürekli kadınlar: Cesaretleriyle örnek oldular

Cesur yürekli kadınlar: Cesaretleriyle örnek oldular

Sevgilileri tarafından şiddete maruz kalan kadınlar sessiz kalmadı. Sıla, Sevcan Yaşar, Deniz Bulutsuz ve son olarak Burcu Yılmaz, cesaretiyle hemcinslerine adeta örnek oldu.

11.07.2020Magazin
Mutlaka tedavi ettirin, yoksa kalp sağlığınız da etkilenebilir

Mutlaka tedavi ettirin, yoksa kalp sağlığınız da etkilenebilir

Çürük diş, ağız sağlığını kötü etkilemesinin yanında kalp sağlığını da etkileyebiliyor. Diş Hekimi Zafer Kazak, çürük dişlerin kalp sağlığına olan etkileri hakkında önemli açıklamalarda bulundu.

10.07.2020Sağlık
Ağız kokusunun sebebi diş eti problemleri olabilir

Ağız kokusunun sebebi diş eti problemleri olabilir

Diş eti hastalıklarının ağız kokusuna neden olabileceğini belirten Diş Hekimi Zafer Kazak, konuyla ilgili önemli bilgiler verdi.

9.07.2020Sağlık

Yazar Sonuçları

Turizm ve kültür şapkamla bu pandemi yazı nasıl geçti

Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Ersoy’la, yaz başında İstanbul’da buluşup nasıl bir pandemi yazı beklediğini konuşmuştuk.

9.09.2020

Ortodontik tedavi için diş hekimime gidebilir miyim?

Eğer diş hekiminizin ortodonti uzmanlığı da varsa ortodontik tedavi için hekiminize gidebilirsiniz.

4.09.2020

İnsan nereye koşuyor?

Cemil Meriç bu hali “Umrandan uygarlığa!” diye özetlemişti.

2.09.2020

Z kuşağı için dizi arşivi

“Sıdıka diye bir dizi varmış. Hasibe Eren ve Füsun Demirel oynuyor. Toplumun çürük noktalarını daha iyi anlatan bir yapıt olamaz”. Bu tweet’i gören Hasibe Eren, Füsun Demirel’e “Z kuşağı bizi ‘varmış’ diye keşfediyor” mesajıyla dert yanınca, milenyal kuşak için ‘efsane diziler’ rehberi hazırladım.

29.08.2020

Güzel bir gülümseme için sağlıklı tarifler

Kanser, diyabet, kalp hastalıkları gibi sağlık problemlerine iyi gelen yiyeceklerin birçoğu dişeti çekilmesi, çürük gibi ağız sağlığı sorunlarının önlenmesine de yardımcı oluyor. Örneğin kereviz ve lahana iltihap oluşumunu önlüyor, karalahana süttekinden daha fazla kalsiyum içeriyor.

23.08.2020

Vajinal koku neden olur?

Sağlıklı bir vajinanın kokusu pek çok farklı şekilde olabilir. Birçok ürün satışında da vajinal kokuları engellemek amacıyla piyasaya çıkarıldığını görebiliriz. Tıp camiasında vajinal floranın doğal dengesine zararlı olduğu yaygın olarak kabul edilen ve vajinayı temizleyen bu ürünler aslında temizleme yerine bakteriyel vajinoza sebebiyet verebilir.

12.08.2020

Bu hayatta kazandığım en erdemli davranışlardan biri hayvan sevgisi

İnsanların kedi, köpekleriyle oluşturdukları bağ çok kuvvetli. Bunu hayvan hakları için mücadele eden insanların çabaları, sosyal medyada karşımıza çıkan ülke fark etmeksizin hikâyelerde görüyoruz. Kimisi günümüzü güzelleştiriyor, kimisi kötü haberler nedeniyle canımızı sıkıyor. Ama her halükârda bu ilişki hepimize iyi geliyor.

8.08.2020

Süt dişlerine dikkat!

İLK dişi çıktığında büyük sevinçle karşılanan diş çıkarma dönemi, bebek ve anne-babaları biraz zorlayabiliyor.

20.07.2020