EKSTRA
MENÜ

Cumhuriyet Kulesi

Cumhuriyet Kulesi haberleri sayfasında güncel ve son dakika Cumhuriyet Kulesi hakkında haberler ile bilgiler bulunmaktadır. Toplam 920 Cumhuriyet Kulesi haberi, videosu, fotoğrafı ve yazar yazısı yer almaktadır. Geçmişte ve bugün yeni yayımlanan son durum gelişmeleri ile pek çok haber..

Cumhuriyet Kulesi Haberleri

İnekleri güderken kulaklarında Beyoncé

İnekleri güderken kulaklarında Beyoncé

Birleşik Krallık İstanbul Başkonsolosu Leigh Turner, önce Erzurum turuna çıktı, ardından Bayburt’taki Baksı Müzesi’ni gezdi, dilek ağacıyla tanıştı...

27.06.2015Seyahat
İki göstericinin kolunu kıran TOMAdaki polislere, soruşturma izni çıkmadı

İki göstericinin kolunu kıran TOMA'daki polislere, soruşturma izni çıkmadı

İSTANBUL'daki Gezi Parkı eylemleri sırasında başına gaz fişeği isabet eden Berkin Elvan'ın ölümünün ardından, 13 Mart 2014 tarihinde İzmir'de düzenlenen protesto gösterilerinde, TOMA'lardan tazyikli su sıkılması sonucu emekli öğretmen Nihat Sefer ile biyolog Semiha Usluduran yere yuvarlanarak kolları kırıldı.

20.06.2015Ege
Kol kırıldı yen içinde kaldı: İki göstericinin kolunu kıran TOMAdaki polislere...

Kol kırıldı yen içinde kaldı: İki göstericinin kolunu kıran TOMA'daki polislere...

İSTANBUL'daki Gezi Parkı eylemleri sırasında başına gaz fişeği isabet eden Berkin Elvan'ın ölümünün ardından, 13 Mart 2014 tarihinde İzmir'de düzenlenen protesto gösterilerinde, TOMA'lardan tazyikli su sıkılması sonucu emekli öğretmen Nihat Sefer ile biyolog Semiha Usluduran yere yuvarlanarak kolları kırıldı. Usluduran ile Sefer'in şikayeti üzerine haklarında işlem başlatılan TOMA'daki polisler için Valilikten 'görevlerini yaptıkları' gerekçesiyle soruşturma izni çıkmayınca, savcılık takipsizlik verdi. Halen kollarını zor kullanan Usluduran ve Sefer, bunun üzerine sorumluların cezalandırılması ve adil yargılama hakkı için Anayasa Mahkamesi'ne başvurdu.

16.06.2015Ege
Bahçeliden çok sert sözler

Bahçeli'den çok sert sözler

BAYBURT' ta konuşan MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın MİT TIR'larının Adana'da durdurulmasını aylarca 'ihanet' olarak nitelendirdiğini hatırlattı, “Şimdi tüm gerçekler fotoğraflı bir şekilde ortaya çıkmıştır. MİT TIR'larının içinde bir şehri tümden havaya uçuracak silah ve mühimmat olduğu açıklığa kavuşmuştur” dedi.

30.05.2015Gündem
Gençlik ve Spor Bakanı Kılıç, Anıtkabir’de

Gençlik ve Spor Bakanı Kılıç, Anıtkabir’de

Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç ve beraberindeki heyet, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı programı kapsamında Anıtkabir’i ziyaret etti.

19.05.2015Eğitim
Gençlik ve Spor Bakanı Kılıç ile beraberindeki heyet Anıtkabiri ziyaret etti

Gençlik ve Spor Bakanı Kılıç ile beraberindeki heyet Anıtkabir'i ziyaret etti

Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç ve beraberindeki heyet, 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı programı kapsamında Anıtkabir'i ziyaret etti.

19.05.2015Gündem
O Kıbrıs filmini çekmeyi çok istiyordum

'O Kıbrıs filmini çekmeyi çok istiyordum'

Altı ay önce büyük bir hata yapmak üzereydim. Beni Zeki Alasya engelledi. Ertem Eğilmez filmi ‘Mavi Boncuk’ efsanesinin kırkıncı yıldönümüydü. Filme yaşam verenlerle konuşmak, hikâyelerini anlattırmak istiyordum. Senaryoda imzası olanlardan Alasya’yla özellikle konuşmam lazımdı. Telefonda birkaç dakika bile yeterdi. Arıyor ama ulaşamıyordum. Setteydi, yoldaydı, dinleniyordu vs… Derken telefonum çaldı, o tanıdık ses “Ben Zeki Alasya, beni aramışsınız” derken gayrı ihtiyari önümü ilikledim. Derdimi anlattım. Hoşuna gitti konu. “Peki” dedim, “Siz ne hatırlıyorsunuz o günlerden?” “Olmaz” dedi. “Eve gel, bu önemli bir mesele, böyle şeyler karşılıklı konuşulur.”

11.05.2015Hayat
Belediye binasında ışıklı Atatürk silüeti

Belediye binasında ışıklı Atatürk silüeti

İZMİR Büyükşehir Belediyesi binası, 23 Nisan'ı çocuklara armağan eden Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün ışıklı silüeti, Kocatepe'deki görüntüsü ve Türk bayrağıyla aydınlatıldı.

23.04.2015Ege
Devlet büyüklerinden 23 Nisan kutlamaları

Devlet büyüklerinden 23 Nisan kutlamaları

Başbakan Ahmet Davutoğlu, Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı, TBMM Başkanı Cemil Çiçek, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Başbakan Yardımcısı Yalçın Akdoğan ve bazı bakanlar, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kapsamında Anıtkabir’i ziyaret ettiler. İstanbul'da ise devlet yetkilileri çocuklar için düzenlenen programlara katıldı.

23.04.2015Eğitim
Ankaradaki resmi törenler Anıtkabir ziyareti ile başladı

Ankara'daki resmi törenler Anıtkabir ziyareti ile başladı

23 Nisan için Ankara'daki resmi törenler devlet erkanının Anıtkabir'i ziyareti ile başladı.

23.04.2015Gündem
İzmir Saat Kulesi, otizm için mavi oldu

İzmir Saat Kulesi, otizm için mavi oldu

DÜNYA Otizm Farkındalık Günü nedeniyle İzmir’de yürüyüş düzenlendi. İzmir Saat Kulesi de otizmin simgesi mavi ışıkla aydınlatıldı.

3.04.2015Ege
Erdoğan’a hakaret ve tehditten gazeteci Mine Bekiroğluna 5 ay hapis cezası

Erdoğan’a hakaret ve tehditten gazeteci Mine Bekiroğlu'na 5 ay hapis cezası

ADANA’da yerel gazeteci 28 yaşındaki Mine Bekiroğlu, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı Başbakanlığı döneminde sosyal paylaşım sitesi Facebook’ta tehdit ettiği suçlamasıyla yargılandığı davanın ilk duruşmasında 5 ay hapis cezasına çarptırıldı, ancak hükmün açıklanması kararı geri bırakıldı.

19.03.2015Gündem
Başkanlık kaçınılmaz

Başkanlık kaçınılmaz

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, “Yeni Türkiye’ye, yeni anayasaya, başkanlık sistemine hazır mıyız? Bu değişim kaçınılmaz. Yeni anayasa, başkanlık sistemi inşallah kaçınılmaz” dedi.

14.03.2015Gündem
Kültür Yolcuları yola çıkıyor

Kültür Yolcuları yola çıkıyor

Belgeselin ustaları, “Biz Kültür Yolcuları”nda buluştu. Coşkun Aral, Can Dündar ve Nebil Özgentürk’ü bir araya getiren 10 bölümlük belgesel, bu akşam CNN Türk’te başlıyor. Kitap ve resim sergisini de kapsayan “Biz Kültür Yolcuları” projesini yaratıcılarıyla konuştuk.

28.02.2015Magazin
Puşkin ve Tanpınarın izinden Erzurum yolculuğu

Puşkin ve Tanpınar'ın izinden Erzurum yolculuğu

Bir yanıma Aleksandr Puşkin’i, diğer yanıma Ahmet Hamdi Tanpınar’ı aldım ve Erzurum’u karış karış dolaştım. Kesinlikle anlatılması gereken bir manzarayla karşılaştım. Erzurum yalnızca kayak yapmak için ziyaret edilecek bir yer değil. Burada, benzerine sık rastlanmayan müthiş bir kültürel doku söz konusu.

15.02.2015Seyahat
Papa Françesko Türkiyede

Papa Françesko Türkiye'de

Katolik aleminin ruhani lideri Vatikan Devlet Başkanı Papa Françesko Türkiye'ye geldi. Papa, Ankara'daki ilk durağı Anıtkabir'in ardından Cumhurbaşkanlığı Sarayı'na geçti. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Papa Françesko'yu karşılamak üzere Saray'ın önüne çıktı. Ziyaretten bir diğer detay ise Papa Françesko'nun yeni yapılan Cumhurbaşkanlığı Sarayı'nda ağırlanan ilk yabancı devlet başkanı olması.

28.11.2014Dünya
Portekizin eski başbakanı Jose Socrates cezaevine konuldu

Portekiz'in eski başbakanı Jose Socrates cezaevine konuldu

Portekiz tarihinde ilk defa yolsuzluk iddialarıyla gözaltına alınan eski Başbakan Jose Socrates, üç gün gözaltında tutulduktan sonra önleyici tutuklama kararıyla cezaevine gönderildi.

25.11.2014Dünya
Nusret 2014 mayın harbi tatbikatı İzmirde başladı

Nusret 2014 mayın harbi tatbikatı İzmir'de başladı

Mayın Filo Komutanı Tuğamiral Mustafa Zeki Uğurlu, Türk karasularında, yerleri tespit edilmiş Birinci Dünya Savaşı'ndan kalma toplam 200 mayının bulunduğunu, ancak bunların uzun yıllardır su altında olmasından dolayı tehlikeli olmadıklarını, son bir yıl içerisinde ise Cumhuriyet tarihinde toplam imha edilen kadar olan 22 mayını etkisiz hale getirdiklerini dile getirdi.

24.11.2014Ege
Milletin gönlünde

Milletin gönlünde

Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün ebediyete intikalinin 76’ncı yılı nedeniyle ülke çapında anma törenleri düzenlendi. Ankara’daki ilk tören devlet erkânının katılımıyla Anıtkabir’de yapılan resmi anma oldu.

10.11.2014Gündem
Atam senden güç almak için geldik

Atam senden güç almak için geldik

İstanbul ve İzmir Barosu’nun yeni yönetim kurulları dün Anıtkabir’i ziyaret etti.

3.11.2014Gündem
Başkentte ilk tören Anıtkabirde

Başkent'te ilk tören Anıtkabir'de

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlanıyor. Başkent'teki ilk tören Anıtkabir'de düzenlendi. Cumhrubaşkanı Erdoğan, Anıtkabir Özel Defteri'ne yazdığı yazıda halkın seçtiği ilk cumhurbaşkanı olmasına dikkat çekti.

29.10.2014Gündem
Elektriğimiz tuttu

Elektriğimiz tuttu!

ANADOLU Grubu, Gürcistan’da 185 milyon dolara kurduğu Paravani Hidroelektrik Santralı’nda ürettiği elektriği yılın 9 ayı Türkiye’ye satacak. Anadolu Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Tuncay Özilhan, “Bu Cumhuriyet tarihinde bir ilk. Yani ilk kez bir Türk şirketi yurtdışında ürettiği elektriği Türkiye’ye satacak” dedi.

12.10.2014Ekonomi
Bize artık alışın

"Bize artık alışın"

İZMİR'de sanal alem üzerinden örgütlenen kadınlar, 'Yollar egzoz değil, parfüm koksun" sloganıyla yola çıktı. Yaklaşık 500 bisikletli kadın, süslenip, makyajlarını yapıp, elbiselerini giyip bisikletleriyle etkinliğe katıldı. Organizasyonu düzenleyen tarih öğretmeni Sema Gür, "Kadınlar olarak süslenip yola çıktık. Bizi trafikte görsünler ki alışsınlar, rahat edelim" dedi.

22.09.2014Ege
Büyük Altay

Büyük Altay

‘Büyük Altay’ tezahüratıyla ünlü Ege kulübü, sponsor bulamayınca formasına İzmir’i simgeleyen siluetler yerleştirdi.

19.09.2014Futbol
Kurtuluşa 5 günlük kutlama

Kurtuluşa 5 günlük kutlama

9 Eylül İzmir’in Kurtuluş Günü, 92. yılında büyük bir coşku ve heyecanla kutlanacak. Zafer Yürüyüşü, konserler, spor müsabakaları, fener alayı ve Türk Yıldızları’nın gösterisi, İzmir’de tam bir bayram havası estirecek.

4.09.2014Ege
Ankarada 30 Ağustos kutlamaları

Ankara'da 30 Ağustos kutlamaları

30 Ağustos Zafer Bayramı, tüm yurtta törenlerle kutlanıyor. Ankara'da ilk tören Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Başbakan Davutoğlu ile devlet erkanının Anıtkabir ziyareti ile başladı. Anıtkabir'de protokoldeki tek olmayan isim MHP lideri Bahçeli'ydi. Çankaya Köşkü'ndeki törene ise programında olmasına rağmen CHP lideri Kılıçdaroğlu katılmadı. Daha sonra AKM'deki geçit törenine geçildi. Protokol tiribününde Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Kılıçdaroğlu arasında soğuk rüzgarlar esti. Erdoğan'ın tokalaşmak için hamle yaptığı Kılıçdaroğlu, karşılık vermeyince cumhurbaşkanı da ani bir kararla yerine oturdu.

30.08.2014Gündem

Yazar Sonuçları

24 saate İstanbul

Son zamanlarda kentleri saat saat gezmeyi anlatmak moda oldu.

7.09.2014