EKSTRA
MENÜ

Cumhuriyet Gazetesi

Cumhuriyet Gazetesi haberleri sayfasında güncel ve son dakika Cumhuriyet Gazetesi hakkında haberler ile bilgiler bulunmaktadır. Toplam 11.349 Cumhuriyet Gazetesi haberi, videosu, fotoğrafı ve yazar yazısı yer almaktadır. Geçmişte ve bugün yeni yayımlanan son durum gelişmeleri ile pek çok haber..

Cumhuriyet Gazetesi Haberleri

Duruşma sonrası Oğuz Güvenden açıklama

Duruşma sonrası Oğuz Güven'den açıklama

Cumhuriyet Gazetesi İnternet Sitesi Genel Yayın Yönetmeni Oğuz Güven, 3 yıl 1 ay hapis cezasına çarptırıldı. Güven duruşma sonrası basın mensuplarına açıklama yaptı.

21.11.2017Haber
Gazeteci Oğuz Güvene 3 yıl 1 ay hapis cezası

Gazeteci Oğuz Güven'e 3 yıl 1 ay hapis cezası

Cumhuriyet Gazetesi internet Genel Yayın Yönetmeni gazeteci Oğuz Güven 3 yıl 1 ay 2 hapis cezasına çarptırıldı.

21.11.2017Gündem
Baskından 3 saat önce

Baskından 3 saat önce

İstanbul’da kızkardeşi Ceylan Timuroğlu’nu öldürdükten sonra silahlı iki saldırı düzenleyen Danıştay ve Cumhuriyet Gazetesi’ne el bombalı saldırı sanığı Erhan Timuroğlu, kızkardeşini öldürdükten 260 sonra Sancaktepe’de gizlendiği lüks sitede yakalandı. Kızkardeşini öldürdüğü ruhsatsız tabanca da rezidans dairesinde 2 kaleşnikofla birlikte ele geçti. Kızkardeşini eski ortağı Bekir Teker’le sinemaya gittiğini iddia ederek öldüren Erhan Timuroğlu, Teker’i öldürme planı yaparken yakalandı. Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri tarafından gece saat 02.00’da adamıyla birlikte yakalanan, Timuroğlu’nun operasyondan 3 saat önce gizlendiği sitenin bahçesinde yürüyüş yaparken güvenlik kameralarına yansıyan görüntüsü ortaya çıktı. Eşofman ve spor ayakkabıyla yürüdüğü görülen Timuroğlu’nun kaçak hayatı yaşarken yardım aldığı kişilerle ilgili araştırmanın sürdüğü bildirildi. Çetin AYDIN/İSTANBUL

15.11.2017Haber
260 gün sonra yakayı ele verdi... Baskından 3 saat önce böyle görüntülendi

260 gün sonra yakayı ele verdi... Baskından 3 saat önce böyle görüntülendi

İstanbul’da kızkardeşi Ceylan Timuroğlu’nu öldürdükten sonra silahlı iki saldırı düzenleyen Danıştay ve Cumhuriyet Gazetesi’ne el bombalı saldırı sanığı Erhan Timuroğlu, kızkardeşini öldürdükten 260 gün sonra Sancaktepe’de gizlendiği lüks sitede yakalandı. Timuroğlu’nun operasyondan 3 saat önce gizlendiği sitenin bahçesinde yürüyüş yaparken güvenlik kameralarına yansıyan görüntüsü ortaya çıktı.

15.11.2017Gündem
Kahraman, Kılıçdaroğlunu ziyaret etti... İşte içeride konuşulanlar

Kahraman, Kılıçdaroğlu'nu ziyaret etti... İşte içeride konuşulanlar

AK Parti tarafından Meclis Bakanlığı için bir kez daha aday gösterilen Meclis Başkanı İsmail Kahraman, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nu ziyaret ederek destek istedi. Kahraman, Kılıçdaroğlu’nun tutuklu milletvekilleri konusunda inisiyatif almadığı yönünde eleştirileri ile karşılandı.

14.11.2017Gündem
Cumhuriyete Yıldırım davası

Cumhuriyet'e Yıldırım davası

BAŞBAKAN Binali Yıldırım ve oğulları Erkan ile Bülent Yıldırım, Cumhuriyet gazetesi ve internet sitesinde yayınlanan haberlerde kişilik haklarına saldırıda bulunulduğu gerekçesiyle, gazete aleyhine 500 bin liralık manevi tazminat davası açtı.

10.11.2017Gündem
Enis Berberoğlu ile ilgili flaş karar

Enis Berberoğlu ile ilgili flaş karar

CHP milletvekili Enis Berberoğlu 1 Aralık'ta İstinaf Mahkemesi'nde yargılanacak.

10.11.2017Gündem
Ünlü iktisatçının büyük acısı... Kızını gözyaşları ile toprağa verdi

Ünlü iktisatçının büyük acısı... Kızını gözyaşları ile toprağa verdi

Prof. Dr. Erinç Yeldan'ın kızı Selen Yeldan, ailesi, arkadaşları ve sevenlerinin gözyaşları ile son yolculuğuna uğurlandı.

9.11.2017Gündem
Mahkemeden son dakika Enis Berberoğlu kararı

Mahkemeden son dakika Enis Berberoğlu kararı

İstanbul 14. Ağır Ceza Mahkemesi, CHP Milletvekili Enis Berberoğlu hakkında verilen 25 yıllık hapis cezasına ilişkin İstanbul Bölge Adliye Mahkemesi 2. Ceza Dairesi'nin bozma kararını usul ve yasaya aykırı bularak, dosyayı iade etti.

7.11.2017Gündem
Son dakika.. Başbakan oğullarının şirketleri ile ilgili iddialara yanıt verdi

Son dakika!.. Başbakan oğullarının şirketleri ile ilgili iddialara yanıt verdi

Başbakan Binali Yıldırım, Paradise Papers dosyasında oğullarının off-shore hesaplarının bulunduğunun açıklanmasıyla bir algı oluşturulmaya çalışıldığını ve gizledikleri herhangi bir şey olmadığını söyledi.

7.11.2017Gündem
İstanbul depremiyle ilgili korkutan uyarı: En büyük tehlike binalar değil

İstanbul depremiyle ilgili korkutan uyarı: En büyük tehlike binalar değil

İTÜ öğretim üyesi Prof. Dr. Abdurrahman Kılıç, İstanbul’da beklenen olası depremde 3 bine yakın yangın olabileceğini söyledi. Kılıç, depremde yaşanacak patlamaların nedeninin gaz olacağını belirterek 'Depremde doğalgaz otomatik kapansa da borulardaki gazlar risk' dedi.

2.11.2017Gündem
Tahliyeleri oy çokluğuyla reddedildi

Tahliyeleri oy çokluğuyla reddedildi

‘Terör örgütüne üye olmamakla birlikte örgüt adına suç işlemekten 4’ü tutuklu bulunan Cumhuriyet gazetesi çalışan ve yöneticileri bir kez daha hâkim karşısına çıktı. Tahliye taleplerini reddeden mahkeme, bir sonraki oturumda savunma ve iddia makamının yargılamanın genişletilmesi yönünde talebi olmazsa savcının mütalaasının talep edilmesine karar verdi. Sonraki duruşma 25 Aralık’ta.

31.10.2017Gündem
Cumhuriyet Gazetesi davasında son dakika gelişmesi: Tahliye yok

Cumhuriyet Gazetesi davasında son dakika gelişmesi: Tahliye yok

Cumhuriyet Gazetesi yönetici ve yazarlarının yargılandığı davanın 4’üncü duruşması bugün görüldü ve mahkeme ara kararını açıkladı. Alınan taleplerin ardından kararını açıklayan mahkeme heyeti tutuklu sanıklar; Ahmet Şık, Murat Sabuncu, Akın Atalay, Emre İper ve Ahmet Kemal Aydoğdu'nun tutukluluk hallerinin devamına karar verdi.

31.10.2017Gündem
Cumhuriyet davasında savcı talebini açıkladı

Cumhuriyet davasında savcı talebini açıkladı

Cumhuriyet davasında savcı, gazeteci Ahmet Şık, Akın Atalay, Murat Sabuncu, Emre İper ve Ahmet Kemal Aydoğdu'nun tutukluluk hallerinin devamını istedi.

31.10.2017Gündem
Cumhuriyet duruşması öncesi 365 aydın, yazar ve sanatçıdan ortak imza

Cumhuriyet duruşması öncesi 365 aydın, yazar ve sanatçıdan ortak imza

Cumhuriyet yazar, yönetici ve çalışanlarının tutuklanmasının 1.yılında aralarında avukatlar, sanatçılar, gazeteciler ve akademisyenlerinde bulunduğu 365 kişi tutuklu bulunan Akan Atalay, Murat Sabuncu, Ahmet Şık ve Emre İper’in serbest bırakılmasını istedi.

29.10.2017Gündem
Adalet Nöbetinde 30uncu hafta

Adalet Nöbeti'nde 30'uncu hafta

CUMHURİYET gazetesi davasında tutuklu üç avukat için İstanbul Barosu avukatlarının her perşembe Çağlayan’daki Adalet Sarayı’nda tuttuğu Adalet Nöbeti’nin 30’uncusu gerçekleştirildi.

26.10.2017Gündem
Sporda şiddet tartışması

Sporda şiddet tartışması

 Sporda şiddet, etik ve adalet tartışılacak. Divriği Kültür Derneği tarafından düzenlenen ve gazetemiz yazarı Kenan Başaran ve Cumhuriyet Gazetesi Spor Müdürü Arif Kızılyalın'ın konuşmacı olduğu panel Beyoğlu'nda saat 19.30'da yapılacak.

20.10.2017Futbol
Tweet davası son savunmaya kaldı

Tweet davası son savunmaya kaldı

CUMHURİYET gazetesi internet sitesi Genel Yayın Yönetmeni Oğuz Güven’in, Denizli Cumhuriyet Başsavcısı Mustafa Alper’in ölüm haberini “İlk FETÖ iddianamesini hazırlayan Başsavcı Mustafa Alper’i kamyon biçti” başlığıyla gazetenin Twitter hesabından paylaştığı gerekçesiyle yargılandığı dava karar aşamasına geldi. İstanbul 28. Ağır Ceza Mahkemesi’ndeki duruşmaya Güven katıldı. Savcı, esas hakkındaki görüşünde şu ifadelere yer verdi:

17.10.2017Gündem
Gazeteci Oğuz Güvene 12 Yıl 9 aya kadar hapis istemi

Gazeteci Oğuz Güven'e 12 Yıl 9 aya kadar hapis istemi

Denizli Cumhuriyet Başsavcısı Mustafa Alper'in trafik kazasında ölümüne ilişkin Cumhuriyet Gazetesi'nin resmi twitter hesabındaki paylaşımı nedeniyle yargılanan Cumhuriyet Gazetesi İnternet Sitesi Genel Yayın Yönetmeni Oğuz Güven hakkında savcı mütalaasını verdi. Savcı, Güven'in "Terör örgütünün propagandasını yapmak" ve "Terör örgütlerinin açıklamalarını yayınlamak" suçundan 2 yıl 9 aydan 12 yıl 9 aya kadar hapis cezasıyla cezalandırılmasını istedi. İstanbul 28. Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen 2. celseye, tutuksuz yargılanan gazeteci Oğuz Güven ve avukatı Tora Pekin katıldı. Duruşmada Savcı Orhan Uzun, esas hakkındaki görüşünü açıkladı. Mütalaasında Fetullahçı Terör Örgütü ve terör örgütü propagandası kavramlarını irdeleyen savcı, sanık hakkında FETÖ/PDY ve PKK/ KCK terör örgütü üyeliği anlamında suçlama yapılmadığını belirtti. Sanığa isnat olunan suç bakımından söz konusu örgütlerin mensubu veya üyesi olmasının zorunlu olmadığı ifade edilen mütalaada, "Bir davranışın propaganda olarak kabul edilebilmesi için terör örgütü ile ilgili öğreti, düşünce veya inancı başkalarına tanıtmak, benimsetmek ve yaymak amacıyla yapılmış olması gerekir" denildi. Sanığın "İlk FETÖ iddianamesini hazırlayan Başsavcı Mustafa Alper'i kamyon biçti" şeklindeki paylaşımına ilişkin yaptığı savunmasında, yanlışlığın acele etmelerinden kaynaklandığını, hemen akabinde düzeltildiği ve suç işleme amacı olmadığını söylediğine yer verildi. Mütalaada, "Sanık, trafik kazasında şehit olan Başsavcı Mustafa Alper'i FETÖ/PDY silahlı terör örgütü ile mücadele kapsamında sembol isimlerden olması dolayısıyla kamyon biçtiği, görevi dahilinde yaptıklarının ölümüne sebep olduğunu ifade etmiştir. Örgütle mücadelede görev yapan kamu görevlilerinin uğrayacakları akıbete dikkat çekilmiştir" denilerek düşünce özgürlüğünün sınırlarının aşıldığı ve örgüt propagandası yapıldığı belirtildi.

17.10.2017Haber
Oğuz Güvene 12 yıla kadar hapis istendi

Oğuz Güven'e 12 yıla kadar hapis istendi

Denizli Cumhuriyet Başsavcısı Mustafa Alper'in trafik kazasında ölümüne ilişkin Cumhuriyet Gazetesi'nin resmi twitter hesabındaki paylaşımı nedeniyle yargılanan Cumhuriyet Gazetesi İnternet Sitesi Genel Yayın Yönetmeni Oğuz Güven hakkında savcı mütalaasını verdi. Savcı, Güven'in "Terör örgütünün propagandasını yapmak" ve "Terör örgütlerinin açıklamalarını yayınlamak" suçundan 2 yıl 9 aydan 12 yıl 9 aya kadar hapis cezasıyla cezalandırılmasını istedi.

17.10.2017Gündem
Adalet temizliği

Adalet temizliği

CUMHURİYET gazetesi davasında tutuklu olan üç avukat için İstanbul Barosu avukatlarının her perşembe günü Çağlayan’daki Adalet Sarayı’nda tuttuğu ‘Adalet Nöbeti’ne dün adliyenin içerisindeki Themis Heykeli önünde yapılan temizlik engel oldu.

12.10.2017Gündem
Son 60 yıldaki 6ıncı kriz İşte Türkiye-ABD arasındaki krizlerin tarihi....

Son 60 yıldaki 6'ıncı kriz! İşte Türkiye-ABD arasındaki krizlerin tarihi....

ABD ve Türkiye tarihte ilk kez karşılıklı olarak vize başvurularını askıya aldı. İki ülke arasındaki son gerilim Washington-Ankara hattında daha önce çıkan krizleri de akıllara getirdi. BBC Türkçe'ye konuşan Türkiye'nin eski Washington Büyükelçisi ve eski Dışişleri Bakanlığı Müsteşarı Faruk Loğoğlu, 1 Mart tezkeresi ve "çuval olayı" sırasında ABD ile yaşanan krizin birinci derecede tanığı olarak iki ülke ilişkilerinde bugüne dek öne çıkan 6 krizi ve son vize gerilimini değerlendirdi.

10.10.2017Dünya

Yazar Sonuçları

Büyükada manşetçileri size kötü haberim var

ŞU Büyükada’da  “illegal darbe toplantısı” yapıldı diye manşetleri atanlar var ya...

7.11.2017

İyi mi, kötü mü?

ADALET sahasında bazı iyileşmeler olacakmış, bazı tutuklamalar için yeni tahliye kararları verilecekmiş.

31.10.2017

Tutuklu gazeteciler demokratik itibar getirmez

İstanbul 27’inci Ağır Ceza Mahkemesi bugün, 31 Ekim’de Cumhuriyet gazetesi davasına bakmaya devam edecek.

30.10.2017

1 milyon 700 bin takipçim var ama içeride yapayalnızdım

ATİLLA Taş, 14 aydan sonra özgürlüğüne kavuştu. Gerçi kendini henüz dışarıda hissedemiyor. Gökyüzüne bakınca başı dönüyor, midesi bulanıyor. Kendi deyişiyle, o bir “ironi sanatçısı”. Hayatın her alanında, az karakterli cümlelerle mizah yapabiliyor. Kendiyle de dalga geçiyor. Ama ne yazık ki artık bu ülkede bunlara da tahammül kalmadı. Birkaç gün önce cezaevinden çıktı ve şimdi de huzurlarınızda...

26.10.2017