EKSTRA
MENÜ

Cumhuriyet Gazetesi

Cumhuriyet Gazetesi haberleri sayfasında güncel ve son dakika Cumhuriyet Gazetesi hakkında haberler ile bilgiler bulunmaktadır. Toplam 11.365 Cumhuriyet Gazetesi haberi, videosu, fotoğrafı ve yazar yazısı yer almaktadır. Geçmişte ve bugün yeni yayımlanan son durum gelişmeleri ile pek çok haber..

Cumhuriyet Gazetesi Haberleri

Adalet Nöbetinde 47. hafta... Kaftancıoğlu da destek verdi

Adalet Nöbeti'nde 47. hafta... Kaftancıoğlu da destek verdi

Cumhuriyet Gazetesi davasında tutuklu yargılanan Akın Atalay’a destek için adliyede yapılan Adalet Nöbeti’ne CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu da destek verdi. Kaftancıoğlu adliye önünde yaptığı açıklamada, “47 haftadır burada olan avukatların yaptığı, güçlüye karşı zayıfın aynı zamanda haklının yanında olmak ve bu hak mücadelesini vermek” dedi.

22.02.2018Gündem
Moralinizi bozmayın

'Moralinizi bozmayın'

‘Casusluk’ suçundan 25 yıl hapis cezası bozulan Enis Berberoğlu, ‘devlet güvenliğine ve siyasal yararlarına ilişkin bilgileri açıklamak’tan 5 yıl 10 ay ceza aldı.

13.02.2018Gündem
Enis Berberoğluna 5 yıl 10 ay hapis cezası

Enis Berberoğlu'na 5 yıl 10 ay hapis cezası

MİT TIR’ları görüntülerini eski Cumhuriyet Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Can Dündar’a verdiği iddia edilen tutuklu CHP Milletvekili Enis Berberoğlu’nun İstanbul Bölge Adliye Mahkemesi 2. Ceza Dairesi’nde yeniden yargılandığı davanın 3’üncü  celsesinde karar çıktı. Enis Berberoğlu “Devlet güvenliğine ve siyasal yararlarına ilişkin bilgileri açıklama” suçundan 5 yıl 10 ay hapis cezasına çarptırıldı ve tutukluluk halinin devamına karar verildi. Enis Berberoğlu'nun eşi Oya Berberoğlu, “Buruk bir sevinç oldu ama tamamına en kısa sürede ulaşacağına düşünüyorum. Bir an önce Enis’in tahliye edilmesini bekliyorum” diye konuştu.

13.02.2018Gündem
Karar öncesi meslektaşlara mektup

Karar öncesi meslektaşlara mektup

MİT TIR’ları görüntülerini eski Cumhuriyet Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Can Dündar’a verdiği iddiasıyla bugün İstanbul Bölge Adliye Mahkemesi 2. Ceza Dairesi’nde karar duruşması görülecek olan CHP Milletvekili Enis Berberoğlu, Basın Konseyi’nin 31’inci kuruluş yıldönümü kutlamasına mektup gönderirken basın ve ifade özgürlüğüne dikkat çekti.

12.02.2018Gündem
Sağlık sorunları var duruşmaya gelmedi

Sağlık sorunları var duruşmaya gelmedi

CUMHURİYET gazetesi davasında tutuklu olan gazeteci Ahmet Şık, sosyal medya paylaşımları nedeniyle ‘Türk milletini, Türkiye Cumhuriyeti devletini, devletin kurum ve organlarını aşağılama’ suçundan yargılandığı davaya sağlık sorunları nedeniyle katılmadı.

30.01.2018Gündem
AYMnin Şahin Alpay ve Mehmet Altan hakkındaki gerekçeli kararı Resmi Gazetede

AYM'nin Şahin Alpay ve Mehmet Altan hakkındaki gerekçeli kararı Resmi Gazete'de

ANAYASA Mahkemesi (AYM) Genel Kurulu, FETÖ üyeliğinden tutuklu yargılanan gazeteciler Mehmet Altan ve Şahin Alpay’ın, “kişi hürriyeti ve güvenliği hakkı” ve “ifade ve basın özgürlüklerinin”, dokuz ay tutuklu kalıp tahliye edilen Cumhuriyet Gazetesi Kitap Eki Yayın Yönetmeni Turhan Günay’ın “kişi hürriyeti ve güvenliği hakkının” ihlal edildiğine ilişkin kararlarını 8. günde jet hızıyla bugünkü Resmi Gazete’de yayımladı.

19.01.2018Gündem
Ümit Kocasakal kimdir nerelidir

Ümit Kocasakal kimdir nerelidir?

Ümit Kocasakal CHP Genel Başkanlığı'na aday olmasının ardından merakla araştırılan isim oldu. Bir dönem İstanbul Barosu Başkanlığı görevini de yürüten Ümit Kocasakal, hukuk alanında birçok makaleye sahiptir. İşte, gündemde yer alması nedeniyle birçok kişinin merak ettiği CHP Genel Başkan Adayı Ümit Kocasakal hakkında bazı bilgiler

17.01.2018Gündem
Enis Berberoğlu kelepçeye tepki gösterdi, duruşmaya gelmedi

Enis Berberoğlu kelepçeye tepki gösterdi, duruşmaya gelmedi

MİT TIR’larının görüntülerini eski Cumhuriyet Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Can Dündar’a verdiği iddia edilen tutuklu CHP Milletvekili Enis Berberoğlu’nun İstanbul Bölge Adliye Mahkemesi 2. Ceza Dairesi’nde yeniden yargılandığı davanın 2. celsesinde de karar çıkmadı. Maltepe Cezaevi’nde tutuklu bulunan Berberoğlu, adliyeye kelepçeli götürülmek istenmesini protesto ederek duruşmaya gelmedi.

16.01.2018Gündem
Gazeteciye 1.5 milyon liralık dava

Gazeteciye 1.5 milyon liralık dava

CUMHURİYET Gazetesi yazarı Çiğdem Toker’e, bir yazısı nedeniyle Agrobay Seracılık şirketi’nce 1.5 milyon liralık manevi tazminat davası açıldı.

15.01.2018Ekonomi
Jet Fadıl 100 bin TL’yi bile ödeyemedi

Jet Fadıl 100 bin TL’yi bile ödeyemedi

Bayrampaşa’daki Capricegold projesini bitirsin diye tahliye edilen Fadıl Akgündüz’ün inşaatına haciz geldi. Jet Fadıl lakaplı Akgündüz 100 bin TL’yi yatıramadığı için 14 devremülk iki ay içinde icradan satılacak.

15.01.2018Ekonomi
SON DAKİKA: AYMden Mehmet Altan ve Şahin Alpaya tahliye kararı

SON DAKİKA: AYM'den Mehmet Altan ve Şahin Alpay'a tahliye kararı

Anayasa Mahkemesi, tutuklu gazeteciler Şahin Alpay ve Mehmet Altan'ın bireysel başvurusunda hak ihlali kararı vererek oy çokluğuyla tahliyelerine hükmetti.

11.01.2018Gündem
201 ByLock tahliyesi

201 ByLock tahliyesi

ANKARA Başsavcılığı tarafından yapılan ‘ByLock’ açıklamasının ardından dün İstanbul’da, aralarında Cumhuriyet davası sanıklarından Emre İper’in de olduğu 201 sanık tahliye edildi.

29.12.2017Gündem
Son dakika... Yeni KHK geliyor

Son dakika... Yeni KHK geliyor

ByLock tuzağından tahliye olanların işe dönüşünü içerecek yeni bir KHK çıkacağı öğrenildi.

29.12.2017Gündem

Yazar Sonuçları

Hangi yazara, hangi dönemde, hangi ceza

DÜN 12 Eylül darbesinden sonra yargılanan Cumhuriyet gazetesi yazarı Ali Sirmen’i aradım ve sordum:

20.02.2018

Altan, Alpay kararında AİHM’ye dikkat

CUMHURIYET Gazetesi Kitap Eki Sorumlusu Turhan Günay’a savcı 35 soru soruyor.

14.01.2018

ByLock meselesi masumiyet karinesinin değerini hatırlattı

DÜN Adalet Bakanlığı ile temas ettim ve ByLock listelerinde yaşanan sorunlar nedeniyle yanlışlıkla tutuklanan vatandaşlarımızdan kaçının tahliye edildiğini sordum. Bana verilen yanıt “Yaklaşık bin yüz gibi...” oldu. Bu sayı bir miktar daha artabilir bugün yarın...

5.01.2018

ByLock mağdurlarından özür dilenmeyecek mi?

CUMHURİYET gazetesi muhasebe servisinde çalışan Emre İper, ByLock kullandığı gerekçesiyle 6 Nisan 2017 tarihinde gözaltına alındı.

3.01.2018