EKSTRA
MENÜ

Cumhurbaşkanlığı

Cumhurbaşkanlığı haberleri sayfasında güncel ve son dakika Cumhurbaşkanlığı hakkında haberler ile bilgiler bulunmaktadır. Toplam 51.722 Cumhurbaşkanlığı haberi, videosu, fotoğrafı ve yazar yazısı yer almaktadır. Geçmişte ve bugün yeni yayımlanan son durum gelişmeleri ile pek çok haber..

Cumhurbaşkanlığı Haberleri

Cumhurbaşkanı Erdoğandan 3 Afrika ülkesine ziyaret

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan 3 Afrika ülkesine ziyaret

Cumhurbaşkanlığı ve başbakanlığı döneminde bugüne kadar bazılarına birden fazla olmak üzere 28 farklı Afrika ülkesine ziyarette bulunan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın 4 günlük Angola, Nijerya ve Togo turu 17 Ekim Pazar günü başlayacak.

13.10.2021Gündem
Siyasi cinayet iddiası Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı soruşturma başlattı

'Siyasi cinayet' iddiası! Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı soruşturma başlattı

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, bazı siyasetçilerin basın organlarına yansıyan "siyasi cinayetler işlenebileceği" iddialarıyla ilgili resen soruşturma başlattı.

13.10.2021Haber
Son dakika... Siyasi cinayet iddiasına resen soruşturma Bakan Soylu: Bu bir FETÖ taktiğidir

Son dakika... 'Siyasi cinayet' iddiasına resen soruşturma! Bakan Soylu: Bu bir FETÖ taktiğidir

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, bazı siyasetçilerin basın organlarına yansıyan "siyasi cinayetler işlenebileceği" iddialarıyla ilgili resen soruşturma başlattı. İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, iddialarla ilgili olarak "İçişleri Bakanıyım sordum; böyle bir siyasi cinayet istihbaratı var mı, yok. Bu bir FETÖ taktiğidir" dedi.

13.10.2021Gündem
40 yıllık kardeşe veda

40 yıllık kardeşe veda

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, İstanbul’da 66 yaşında hayatını kaybeden AK Parti Milletvekili İsmet Uçma’nın cenaze törenine katılırken, “40 yıla yakın kardeşliğimiz vardı” dedi.

13.10.2021Gündem
AK Parti İstanbul Milletvekili İsmet Uçma son yolculuğuna uğurlandı

AK Parti İstanbul Milletvekili İsmet Uçma son yolculuğuna uğurlandı

AK Parti İstanbul Milletvekili İsmet Uçma Marmara İlahiyat Camisi’nde düzenlenen cenaze töreniyle son yolculuğuna uğurlandı. Cenaze törenine Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan da katıldı. Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Dava ve yol arkadaşlığımızda hakikaten hiç mi hiç saçma yapmamış, el ele omuz omuza bu yolda yürüdük. Gerçek anlamda yol ve dava arkadaşımız oldu." dedi.

12.10.2021Gündem
Suriye mesajı: Artık tahammül kalmadı

Suriye mesajı: Artık tahammül kalmadı

Kabine toplantısı sonrasında açıklamalarda bulunan Cumhurbaşkanı Erdoğan, Suriye’nin kuzeyinde güvenlik güçlerine yönelik saldırılar ile Türkiye topraklarına yönelik taciz atışlarıyla ilgili olarak önemli mesajlar verdi: “Polislerimize yönelik son saldırı artık bardağı taşırmıştır. En kısa sürede gereken adımları atacağız. Artık tahammülümüz kalmadı.”

12.10.2021Gündem
3600 mesajı: Kuru kuruya söz vermeyiz

3600 mesajı: Kuru kuruya söz vermeyiz

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, 3600 ek gösterge konusunda kuru kuruya söz vermeyeceklerini belirterek, “Öğretmenlerimizi de kapsayan 3600 ek gösterge meselesini önümüzdeki yılın sonuna kadar çözüme kavuşturmayı planlıyoruz” dedi. Beştepe’de Mesleki Eğitimde 1000 Okul Projesi Kapanış ve 50 Ar-Ge Merkezi’nin Açılış Töreni’nde konuşan Erdoğan, özetle şu mesajları verdi:

12.10.2021Gündem
Siber saldırılara karşı 7 önlem

Siber saldırılara karşı 7 önlem

Cumhurbaşkanlığı Dijital Dönüşüm Ofisi, siber saldırıya uğrayan ve çalınan akıllı telefonlarda kritik bilgilerin ele geçirilmesini önlemek için bir rehber hazırladı.

12.10.2021Ekonomi
‘Huzur bozacak davranış bizden olmayacaktır’

‘Huzur bozacak davranış bizden olmayacaktır’

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, “Siyasi cinayetler olabilir” açıklamasının ardından başlayan tartışmalara ilişkin, “Devleti yöneten bir kişi açıkça siyasi partilere ülkeyi yönetmekten vazgeçin diyor. Ne yaparlarsa yapsınlar ülkenin huzurunu bozacak hiçbir davranış bizden gelmeyecektir” dedi.

12.10.2021Gündem
Aydın Ayaydın: Kılıçdaroğlunun adaylığı benimsendi

Aydın Ayaydın: "Kılıçdaroğlu'nun adaylığı benimsendi"

Prof. Dr. Aydın Ayaydın, Ahmet Hakan'ın moderatörlüğünde gerçekleşen Tarafsız Bölge programında siyasi kulislerde konuşulan ve merak edilen soruları yanıtladı. Prof. Dr. Aydın Ayaydın, "Hem CHP tavanında hem de tabanında Kemal Kılıçdaroğlu'nun Millet İttifakı adaylığı benimsenmiş durumda" dedi.

11.10.2021Gündem
Kritik Kabine Toplantısı sona erdi Cumhurbaşkanı Erdoğandan önemli açıklamalar

Kritik Kabine Toplantısı sona erdi! Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan önemli açıklamalar

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında toplanan kritik Cumhurbaşkanlığı Kabinesi sona erdi. Cumhurbaşkanı Erdoğan toplantı sonrası yaptığı açıklamada, Suriye'deki saldırılarla ilgili olarak 'Artık tahammülümüz kalmadı' diyerek, "Polislerimize yönelik son saldırı artık bardağı taşırmıştır. En kısa sürede bu sorunların çözümü için gereken adımları atacağız" ifadelerini kullandı. Erdoğan ayrıca iklim değişikliği ve göç konusunda yeni yapısal düzenlemeleri açıklayarak, "Çevre ve Şehircilik Bakanlığımızın ismini Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı olarak değiştiriyoruz ve bünyesinde İklim Değişikliği ve Koordinasyon birimi kuruyoruz. Bir diğer kurumsal reformu da göç konusunda yapıyoruz. İçişleri Bakanlığımıza bağlı Göç idaresini, Göç İdaresi Başkanlığına yükseltiyoruz" dedi.

11.10.2021Haber
Son dakika: Cumhurbaşkanı Erdoğandan terörle mücadele mesajı: Artık tahammülümüz kalmadı

Son dakika: Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan terörle mücadele mesajı: Artık tahammülümüz kalmadı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında toplanan kritik Cumhurbaşkanlığı Kabinesi sona erdi. Cumhurbaşkanı Erdoğan toplantı sonrası yaptığı açıklamada, Suriye'deki saldırılarla ilgili olarak 'Artık tahammülümüz kalmadı' diyerek, "Polislerimize yönelik son saldırı artık bardağı taşırmıştır. En kısa sürede bu sorunların çözümü için gereken adımları atacağız" ifadelerini kullandı. Erdoğan ayrıca iklim değişikliği ve göç konusunda yeni yapısal düzenlemeleri açıklayarak, "Çevre ve Şehircilik Bakanlığımızın ismini Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı olarak değiştiriyoruz ve bünyesinde İklim Değişikliği ve Koordinasyon birimi kuruyoruz. Bir diğer kurumsal reformu da göç konusunda yapıyoruz. İçişleri Bakanlığımıza bağlı Göç idaresini, Göç İdaresi Başkanlığına yükseltiyoruz" dedi.

11.10.2021Gündem
Binali Yıldırım: Gençlere geçmişi değil geleceği vermemiz lazım

Binali Yıldırım: Gençlere geçmişi değil geleceği vermemiz lazım

AK Parti Genel Başkanvekili Binali Yıldırım, 2023 yılında yapılacak seçimlerde ilk defa oy kullanacak 7 milyon genç bulunduğunu belirterek, "Geçmişin zorluklarını, sıkıntılarını, yoksunluklarını yaşamayan gençlerimize ayrı bir mesajımız olması lazım. Onlara geçmişi değil geleceği, gelecek ufuklarını vermemiz lazım." dedi.

11.10.2021Gündem
Formula 1 Türkiye Grand Prixsini 190 bin kişi yerinde takip etti

Formula 1 Türkiye Grand Prix'sini 190 bin kişi yerinde takip etti

İstanbul'da yapılan Formula 1 Türkiye Grand Prix'si için Intercity İstanbul Park'a 3 günde 190 bin kişinin geldiği bildirildi.

11.10.2021Futbol
Cumhurbaşkanı Erdoğan ne zaman açıklama yapacak Kabine Toplantısı başladı... Gözler alınacak kararlar ve açıklamalarda

Cumhurbaşkanı Erdoğan ne zaman açıklama yapacak? Kabine Toplantısı başladı... Gözler alınacak kararlar ve açıklamalarda!

Kabine Toplantısı sonuçları Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıklamaları ile netlik kazanacak. Kabine Toplantısı, bugün pek çok kritik açıklamanın yapılacağı merci olacak. Cumhurbaşkanlığı Kabinesi, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında bugün toplandı. Fahiş fiyat artışıyla mücadeleden, koronavirüs vaka artışına kadar pek çok önemli başlık Kabine Toplantısı'nda masaya yatırılacak. Kritik toplantıda Sağlık Bakanı Koca'nın da vaka sayıları ile ilgili bilgi vermesi bekleniyor. Peki, Cumhurbaşkanı Erdoğan ne zaman açıklama yapacak? İşte, Kabine Toplantısı ile ilgili ayrıntılı bilgiler.

11.10.2021Gündem
Schallenberg: Kurzla yakın çalışacağız

Schallenberg: 'Kurz'la yakın çalışacağız'

Avusturya’da hakkında yolsuzluk soruşturması başlatılan Sebastian Kurz’un başbakanlıktan istifa etmesinin ardından eski Dışişleri Bakanı Alexander Schallenberg yemin ederek göreve başladı.

11.10.2021Avrupa
Son dakika: Kritik Kabine Toplantısı sona erdi

Son dakika: Kritik Kabine Toplantısı sona erdi

Cumhurbaşkanlığı Kabinesi, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında toplandı. Artan koronavirüs vakaları, yüz yüze eğitimin vaka artışlarına etkisi ve eğitimde alınabilecek önlemler masadaydı. Toplantıda gündeme gelen diğer başlıklar da ekonomi ve fahiş fiyat denetimleri oldu. Kabine toplantısı 3 saatin ardından sona erdi. İşte milyonların merakla beklediği Kabine Toplantısı'na ilişkin son bilgiler...

11.10.2021Gündem
Gürcistanda açlık grevini sürdüren eski cumhurbaşkanı Saakaşvilinin sağlık durumu kötüleşti

Gürcistan'da açlık grevini sürdüren eski cumhurbaşkanı Saakaşvili'nin sağlık durumu kötüleşti

Gürcistan'da 1 Ekim'de gözaltına alınan eski cumhurbaşkanı Mihail Saakaşvili'nin, tutulduğu hapishanede sürdürdüğü açlık grevi nedeniyle sağlık durumunun kötüleşmeye başladığı bildirildi.

11.10.2021Dünya
Cumhurbaşkanı Erdoğan gençlerle buluştu Gençlerle samimi olmamızdan rahatsızlık duyuyorlar

Cumhurbaşkanı Erdoğan gençlerle buluştu! "Gençlerle samimi olmamızdan rahatsızlık duyuyorlar"

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, dün gerçekleşen Adana ziyareti sonrası 81 ilden üniversite kazanan öğrencilerle gerçekleştirdiği Gençlerle Buluşma Programı'nda önemli açıklamalarda bulundu. Cumhurbaşkanı Erdoğan, tüm siyasi hayatı boyunca gençlerle çalıştığını belirterek, "Bazılarının bizim gençlerimizle samimi olmamızdan rahatsız duyduklarını anlıyorum. İstanbul'a Büyükşehir Belediye Başkanı iken de gençlerle birlikteydim, Başbakanlık görevini üstlendiğimden de arkadaşlarımın çoğu gençlerden oluşuyordu. Cumhurbaşkanı oldum, yine gençlerle birlikteyim. Eğer bir gün Külliye'ye yolunuz düşerse oradaki çalışanların gençlerden oluştuğunu görürsünüz. 8 torunum var. Aile dostlarımız vesilesiyle yine gençlerle beraberim" ifadelerini kullandı.

10.10.2021Gündem
Son dakika: Formula 1 Türkiye GPsinde zafer Bottasın Pilotlar şampiyonasında zirve değişti

Son dakika: Formula 1 Türkiye GP'sinde zafer Bottas'ın! Pilotlar şampiyonasında zirve değişti

Formula 1'de sezonun 16. yarışı olan Türkiye Grand Prix'sini Mercedes pilotu Valtteri Bottas kazandı. Red Bull'dan Max Verstappen ikinci, Red Bull'un Meksikalı sürücüsü Sergio Perez ise üçüncü oldu. Cezası sebebiyle yarışa 11. sırada başlayan Hamilton yarışı 5. sırada tamamladı.

10.10.2021Motor Sporları
Cumhurbaşkanı Erdoğan İstanbulda iş insanı Ahmet Gürün cenazesine katıldı

Cumhurbaşkanı Erdoğan İstanbul'da iş insanı Ahmet Gür'ün cenazesine katıldı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Beyoğlu Eğitim, Kültür Vakfı ve Güneysu İlim Öğrenenler Yardım Vakfı Başkanı, iş insanı Hacı Ahmet Gür'ün cenazesine katıldı.

10.10.2021Gündem
Ad ve soyad değişikliği başvurusu e-Devlette

Ad ve soyad değişikliği başvurusu e-Devlet'te

e-Devlet sistemine yeni bir hizmet daha eklendi. İl/İlçe İdare Kurulu kararı ile ad veya soyadı düzeltilmesine ilişkin başvurular e-Devletten yapılabilecek.

10.10.2021Ekonomi
Sosyal medya devlerine ‘Türk yetkili’ talebi

Sosyal medya devlerine ‘Türk yetkili’ talebi

Ekim sonu Meclis’e gelmesi planlanan “Sosyal medya” yasa çalışmasının 3 ayaktan oluşacağı öğrenildi. Yasada internet medyasının sil baştan düzenlenmesi de bulunuyor.

10.10.2021Gündem
Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Altun: Yalan haber ve sahte içerik, dijital kitle imha silahıdır

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Altun: Yalan haber ve sahte içerik, dijital kitle imha silahıdır

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun, "Yalan haber ve sahte içeriğin bir çeşit dijital kitle imha silahı olduğunu söylemek herhalde yanlış olmayacaktır. Organize yalana karşı ancak örgütlü ve koordineli şekilde mücadele edebiliriz." dedi.

9.10.2021Haber
İletişim Başkanı Altun: Yalan haber ve sahte içerik, dijital kitle imha silahıdır

İletişim Başkanı Altun: Yalan haber ve sahte içerik, dijital kitle imha silahıdır

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun, "Yalan haber ve sahte içeriğin bir çeşit dijital kitle imha silahı olduğunu söylemek herhalde yanlış olmayacaktır. Organize yalana karşı ancak örgütlü ve koordineli şekilde mücadele edebiliriz." dedi.

9.10.2021Gündem
Son dakika... Cumhurbaşkanı Erdoğan: Türkiye’ye güvenip yatırım yapan hiç kimse pişman olmaz

Son dakika... Cumhurbaşkanı Erdoğan: Türkiye’ye güvenip yatırım yapan hiç kimse pişman olmaz

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, Ceyhan Polipropilen Üretim Tesisi Temel Atma ve Adana ‘da yapımı tamamlanan projelerin toplu açılış töreninde önemli açıklamalarda bulundu. Cumhurbaşkanı Erdoğan açılışta "Türkiye'ye güvenip yatırım yapan kimse pişman olmaz. Ülkemizdeki ve dünyadaki tüm yatırımcıları küresel üretim ve lojistik sisteminin yeni baştan kurulduğu şu dönemde Türkiye'nin kendilerine sunduğu imkan ve fırsatları değerlendirmeye davet ediyorum. Gelin hep birlikte kazanalım diyerek kapılarımızın yatırımcılara açık olduğunu tekrarlamak istiyorum" dedi.

9.10.2021Ekonomi
Son dakika: MHP Genel Başkanı Bahçeliden Boğaziçi tepkisi: Bunlar öğrenci değil, ajan provokatörlerdir

Son dakika: MHP Genel Başkanı Bahçeli'den 'Boğaziçi' tepkisi: Bunlar öğrenci değil, ajan provokatörlerdir

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfınca Ankara Spor Salonu'nda düzenlenen "Türk Gençliği Büyük Kurultayı"na katıldı. Bahçeli, "Milli mücadelede denize süpürdüklerimiz bir kez daha kıyılarımıza çıkmanın arayışındadır. Son neferimiz son nefesinde tamam demedikçe, son namlu sükut etmedikçe bu can bu bedene dar olsun ki Türkiye'nin diz çöktüğünü hiç kimse görmeyecektir" dedi. Bahçeli, "Türkiye devleti temel insani istekleri karşılamakla mükelleftir, yapılan da budur ancak yurt diyerek banklarda yatmak neyin nesidir. Bunlar öğrenci değil, ajan provokatörlerdir. PKK'nın DHKP-C'nin tasması boğazlarına geçiren bunlardır. Çapulcular öğrenci falan değil düpedüz şehir eşkıyasıdır" ifadelerini kullandı.

9.10.2021Gündem
Herkese göre bir etkinlik var

Herkese göre bir etkinlik var

Konserler, dans gösterileri, sergiler ve festivaller... Türkiye'de Ekim ayının öne çıkan etkinliklerin yer aldığı detaylı bir ajanda hazırladık.

Kabine Toplantısı ne zaman, hangi gün Koronavirüse karşı yeni önlemler merak konusu...

Kabine Toplantısı ne zaman, hangi gün? Koronavirüse karşı yeni önlemler merak konusu...

Cumhurbaşkanlığı Kabine Toplantısı kararları milyonların gündeminde yer almaya devam ediyor. Cumhurbaşkanı Erdoğan başkanlığında gerçekleşen Kabine Toplantısı'nda artan vaka ve ölüm sayılarının yanı sıra, aşılama çalışmaları ve yüz yüze eğitimle ilgili değerlendirmelerin masaya yatırılması bekleniyor. Kritik toplantıda Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'nın da koronavirüste son durumla ilgili bilgi vermesi ön görülüyor. Gözler şimdi Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıklamalarında. Peki, Kabine Toplantısı ne zaman, hangi gün? İşte, Kabine Toplantısı'nın tarihi hakkında ayrıntılı bilgiler.

8.10.2021Gündem
Bakan Varank açıkladı İşte TOGGun banttan ineceği tarih

Bakan Varank açıkladı! İşte TOGG'un banttan ineceği tarih

Konya’daki açılış ve ziyaretlerinin ardından gençlerle bir araya gelen Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, yerli otomobil ile ilgili gençlerden gelen sorular üzerine TOGG’un 2022 yılının sonunda banttan ineceğini söyledi.

8.10.2021Ekonomi
Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, 12. Ulaştırma ve Haberleşme Şurasında konuştu

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, 12. Ulaştırma ve Haberleşme Şurası'nda konuştu

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, "2021'den 2053'e dönük ulaştırma ve haberleşme vizyonumuz, yeşil lojistik, verimli mobilite ve yerli-milli dijitalleşme olacak." dedi.

8.10.2021Haber
Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay, ulaştırma ve haberleşme vizyonunu açıkladı

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay, ulaştırma ve haberleşme vizyonunu açıkladı

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, "2021'den 2053'e dönük ulaştırma ve haberleşme vizyonumuz, yeşil lojistik, verimli mobilite ve yerli-milli dijitalleşme olacak." dedi.

8.10.2021Gündem
Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın’a fahri doktora unvanı verildi

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın’a fahri doktora unvanı verildi

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın’a Altınbaş Üniversitesi’nden ‘uluslararası ilişkiler’ dalında fahri doktora unvanı verildi. Kalın, “Fahri doktora unvanını bana tevdi etme inceliğinde ve lütfunda bulunan üniversitemize, konsey üyelerine, yönetimine çok teşekkür ediyorum, mahcup ettiniz” dedi.

8.10.2021Haber
Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın’a fahri doktora unvanı verildi

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın’a fahri doktora unvanı verildi

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın’a Altınbaş Üniversitesi’nden ‘uluslararası ilişkiler’ dalında fahri doktora unvanı verildi. Kalın, “Fahri doktora unvanını bana tevdi etme inceliğinde ve lütfunda bulunan üniversitemize, konsey üyelerine, yönetimine çok teşekkür ediyorum, mahcup ettiniz” dedi.

8.10.2021Gündem
MEB’de yeni personel istihdamı

MEB’de yeni personel istihdamı

Millî Eğitim Bakanlığı, merkez ve taşra teşkilatında 260 sözleşmeli fizyoterapist ile 2 bin 593’ü aşçı, 3 bin 279’u aşçı yardımcısı olmak üzere 5 bin 872 destek personeli istihdam edecek. Adayların, başvurularını 25 Ekim’den 5 Kasım’a kadar Cumhurbaşkanlığı İnsan Kaynakları Ofisi Kariyer Kapısı platformu veya e-Devlet https://isealimkariyerkapisi.cbiko.gov.tr/ adresinden tamamlamaları gerekiyor.

8.10.2021Eğitim
AK Partili Emin Akbaşoğlu: Yeni sisteme göre herkes 2 kez cumhurbaşkanı adayı olabilir

AK Partili Emin Akbaşoğlu: Yeni sisteme göre herkes 2 kez cumhurbaşkanı adayı olabilir

AK Parti Grup Başkan Vekili Emin Akbaşoğlu, "2017 Nisanı'ndan sonra Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi devreye girmiştir. 2017'den sonra yeni sisteme göre herkes 2 kez cumhurbaşkanı adayı olabilir" dedi.

8.10.2021Gündem
3600 ek gösterge sözü bizim

'3600 ek gösterge sözü bizim'

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, yüzbinlerce kamu çalışanını ilgilendiren 3600 ek gösterge ile ilgili, “Kılıçdaroğlu memurları tahrik etmek için diline 3600 ek gösterge meselesini dolamış. Halbuki bu sözü veren biziz. Önümüzdeki yılın sonuna kadar bu meselenin çözüleceğini beyan eden yine biziz” dedi. Erdoğan, dün AK Parti Genişletilmiş İl Başkanları Toplantısı’nda özetle şunları söyledi:

8.10.2021Gündem

Yazar Sonuçları

İlk kez yapılan hesaba göre, muhalefet ne kadar oy almalı?

Muhalefet, 2023 stratejisini parlamenter sisteme dönüş üzerine kuruyor.

12.10.2021

Aç tavuk ve darı ambarı!

Siyasetin, içine düşürüldüğü şu kepaze hale bakar mısınız? Birilerinin muhayyel cumhurbaşkanlığı, başka birileri tarafından veto edilince reddedilen kişi, aç tavuk misali kendini darı ambarında sanıyor.

11.10.2021

Terör örgütü PKK’nın HDP, CHP, İYİ Parti’ye çizdiği perspektif

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, dün yaptığı bir konuşmada, terör örgütü PKK’nın 2023 seçimlerine giderken HDP’ye çizdiği perspektife ilişkin bir belgenin 15 gün önce güvenlik güçlerinin eline geçtiğini açıkladı.

11.10.2021

Riskli strateji

İKİ turlu seçimlerde yarıdan bir fazla oy alabilecek adaylar kapıştırılır. Taraflardan biri “en iyi oyuncusu”, diğeri “emanetçisi” ile “ring”e çıkarsa, bu diğerinin işi haliyle zor demektir.

10.10.2021

Büyük millet

Seçime en az 20 ay var.

10.10.2021

Bunun Kadir Şeker vakasıyla alakası yok

Bugün Hürriyet’in manşetinde bir vicdan tutulmasının öyküsü var.

10.10.2021

Gidiş o gidiş

İş öyle bir noktaya geldi ki, Cumhurbaşkanlığı, Başbakanlık gibi mevkiler, birer ödül, birer ikramiye haline dönüştü.

9.10.2021

Suriye’de son 48 saatte olanlar bize ne anlatıyor?

Bugün Suriye’de sahadaki hadiselerin akışına baktığımızda ve gelişmeleri Türkiye’nin Rusya ve ABD ile ilişkileri çerçevesinde değerlendirmeye çalıştığımızda karşımıza karmaşık bir matematik problemini andıran bir paradokslar serisi çıkıyor.

9.10.2021