EKSTRA
MENÜ

Cumhurbaşkanlığı Külliyesi

Cumhurbaşkanlığı Külliyesi ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Cumhurbaşkanlığı Külliyesi haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 2.276 Cumhurbaşkanlığı Külliyesi haberi bulunmuştur.

Cumhurbaşkanlığı Külliyesi Haberleri

Saray ‘külliye’ oluyor

Saray ‘külliye’ oluyor

CUMHURBAŞKANI Tayyip Erdoğan, Atatürk Orman Çiftliği arazisi üzerine inşa edilen Cumhurbaşkanlığı Sarayı’ndaki; Kültür Sarayı, 4 milyon kitaplık halka açık kütüphane ve cami inşaatlarının tamamlanmasının ardından ‘Cumhurbaşkanlığı Sarayı’ adının ‘Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’ olarak değiştirilebileceğini söyledi.

15.01.2015Gündem
Erdoğan: Pasaport kontrolünü iyi yap da kaçmasın

Erdoğan: Pasaport kontrolünü iyi yap da kaçmasın

Cumhurbaşkanı Erdoğan, genç işadamlarıyla biraraya geldi. Toplantıda Merkez Bankası'nı eleştiren Erdoğan, ''Merkez Bankamız da hakikaten dünyada herkes inerken, bizim Merkez Bankası sağ olsun hala olduğu yerde duruyor. İnmiyor, düşürmüyor, yahu neyi bekliyorsun sen? Şimdi diyebilirler ha, Merkez Bankası bağımsızdır, ben de bağımsızım'' dedi. Fransa'da mizah dergisi Charlie Hebdo'ya yapılan saldırıyla ilgili de konuşan Erdoğan, ''Avrupa’nın bir çok ülkesinde teröristler şu anda oralarda kalıyor. Sen kendi ülkenden çıkarken, kendi pasaport kontrolünü iyi yap da kaçmasın. E kaçırdın, bize bildir. Aksi takdirde konuşamazsın'' ifadelerini kullandı.

16.01.2015Gündem
Erdoğan: Cumhurbaşkanlığı Sarayı bir süre sonra Cumhurbaşkanlığı Külliyesi olacak

Erdoğan: Cumhurbaşkanlığı Sarayı bir süre sonra Cumhurbaşkanlığı Külliyesi olacak

Cumhurbaşkanlığı Sarayı'nın kısa süre sonra Cumhurbaşkanlığı Külliyesi olarak adının değiştirileceğini söyleyen Cumhrubaşkanı Erdoğan, ''Saray kavramından rahatsız olanlar temenni ederim ki külliyeden rahatsız olmazlar'' dedi.

16.01.2015Gündem
Pasaport kontrolünü iyi yap, çıkmasın

Pasaport kontrolünü iyi yap, çıkmasın

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, Avrupa ülkelerinin dürüst davranmadığını belirterek, “Teröristler şu anda Avrupa’nın birçok ülkesinde kalıyor. Türkiye üzerinden gelip geçenlerden bahsediyorsun. Sen kendi ülkenden çıkarken önce bir defa kendi pasaport kontrolünü iyi yap da çıkmasın. Kaçırdın, bize bildir. Ondan sonra biz bildirilenin peşine düşmüyorsak, konuş” dedi. Türkiye Genç İşadamları Konfederasyonu üyelerine hitap eden Erdoğan, özetle şunları söyledi:

17.01.2015Gündem
Babuşcu’ya: Ucube laf

Babuşcu’ya: Ucube laf

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, AK Parti Balıkesir Milletvekili Tülay Babuşcu’nun gündem yaratan “Osmanlı İmparatorluğu’nun 90 yıllık reklam arası sona erdi” sözlerine, “Bu zeka ve vicdan özürlü lafların tutar hiçbir tarafı yoktur. Bu ucube lafı söyleyen kendisi de nerede, hangi rüşvet ve ihaneti yıkama işinde rol aldığını sanıyorum açıklayacaktır” diye tepki gösterdi.

17.01.2015Gündem
Erdoğandan Kobani eleştirisi

Erdoğan'dan Kobani eleştirisi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Sarayı'nda düzenlenen Muhtarlar Toplantısı'nda Kobani eleştirisinde bulundu. Erdoğan "Somali'de emniyet sağlamak için hiçbir ülkenin kılı bile kımıldamıyor. Kobani söz konusu olduğunda, küçük bir yerleşim yeri için dünya ayağa kalkıyor. Oradan ayrılanlar bize geliyor. Orada kimse yok burayı bombalıyorlar. Bugün bakıyoruz çifte telli oynuyorlar. DEHAŞ oradan çıkmış. O bombalanan yerleri yeniden kim onaracak. Oradan ayrılan 200 bin insan geri dönebilecek mi dönerse nereye yerleşecek" dedi.

27.01.2015Gündem
Cumhurbaşkanlığı Sarayına dört bina

Cumhurbaşkanlığı Sarayı'na dört bina

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Sarayı’nda gerçekleştirilen Muhtarlar Toplantısı’nda yaptığı açıklamada "Bugün sizlerle bu toplantıyı yaparken yanı başımızda şu anda dört ayrı bina daha yapılıyor. Bunlardan bir tanesi bizim kongre merkezimiz olacak. Hemen onun altında, bir cuma camisi, mescidi yapılıyor. Çok amaçlı salonun bulunduğu bir bina yapılacak ve 4 milyon cilt kitap bulunması planlanan bir kütüphane olacak. Burası milletin evidir. İnşallah dört tane yer de bittikten sonra burası Cumhurbaşkanlığı Külliyesi olacak" dedi.

28.01.2015Gündem
Saray’ın camisinde 24 saat inşaat

Saray’ın camisinde 24 saat inşaat

Cumhurbaşkanlığı Sarayı’nda yapımı devam eden cami inşaatında çalışmalara hız verildi. Cami tamamlandığında 5 bin kişi aynı anda ibadet edebilecek.

31.01.2015Gündem
Erdoğan: Bu feministler filan var ya...

Erdoğan: Bu feministler filan var ya...

Recep Tayyip Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Sarayı'nda muhtarlara yaptığı konuşmada "Ben kalkıyorum kadının Allah'ın erkeklere bir emaneti olduğunu söylüyorum. Bu feministler filan var ya. 'Ne demek' diyor 'Kadın emanetmiş, bu hakarettir' diyor. Ya senin bizim dinimizle medeniyetimizle ilgin yok ki. Biz sevgililer sevgilisinin hitabına bakıyoruz. 'Allah'ın bir emanetidir. O emanete sahip çıkın' diyor. Ve onu incitmeyin diyor. Aslında bunların her işi böyle. Buradan Özgecan'ımızın annesine babasına şahsım milletim adına şükranlarımı sunuyorum" dedi.

17.02.2015Gündem
Cumhurbaşkanı Erdoğan : Bu tren artık bu raydan çıkmaz

Cumhurbaşkanı Erdoğan : Bu tren artık bu raydan çıkmaz

10 ilden gelen 382 muhtarla Cumhurbaşkanlığı Sarayı’nda bir araya gelen Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Küçük hesaplar peşinde koşanlara, 3-5 sokak eylemiyle 3-5 molotofla ülkenin istikametini değiştirebileceğini sananlara seslenmek istiyorum; başaramayacaksınız, beyhude uğraşıyorsunuz. Bu tren artık bu raydan çıkmaz. Bu çomaklar bu tekeri yolundan alı koyamaz. Geçti o alacakaranlık günleri, geçti o fetret devri"diye konuştu.

17.02.2015Gündem
DAİŞ kültür katliamı yapıyor ne varsa yok etmeye çalışıyor

DAİŞ kültür katliamı yapıyor ne varsa yok etmeye çalışıyor

CUMHURBAŞKANI Tayyip Erdoğan, “Musul’da içinde 8 bin nadide eserin bulunduğu bir kütüphane DAİŞ tarafından maalesef yakıldı.

4.03.2015Gündem
Cumhurbaşkanlığında muhtarlar toplantısı

Cumhurbaşkanlığında muhtarlar toplantısı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, siyasi partilerin "temelli" kapatılması hükmünün yürürlükten kaldırılmasını öngören Anayasa değişikliği teklifiyle ilgili olarak "Dört parti bir araya gelse hatta dört partiye de gerek yok. Anamuhalefet ile iktidar partisi bir araya gelse bu işi bitirir. Bu tamamen artık milletin gündeminden düşsün. Ondan sonra da hiç kimse 'Kuşlardan haber aldım, benim partimi kapatacaklar' diye ortalıklarda dolaşmasın" dedi.

10.03.2015Gündem
Cumhurbaşkanlığı Sarayında Devlet Övünç Madalyası Tevcih Töreni

Cumhurbaşkanlığı Sarayı'nda Devlet Övünç Madalyası Tevcih Töreni

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Sarayı'nda düzenlenen "Devlet Övünç Madalyası ve Beratı Tevcihi" töreninde yaptığı konuşmada, "gazi ve şehit yakınlarının Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'ni şereflendirdiğini" ifade etti. Madalya takdimi sırasında sahneye çıkan bir gazinin küçük çocuğu, gözyaşları dökülen hüzünlü törene katılanları gülümsetti.

16.03.2015Gündem
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Şu parti, bu parti için demiyorum

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Şu parti, bu parti için demiyorum

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Denizli'deki Çınar Meydanı'nda düzenlenen toplu açılış töreninde yaptğı konuşmada başkanlık sistemine değindi. ''7 Haziran’da seçime girmiyorum ama Türkiye için hedeflerimi izah ediyorum'' diyen Erdoğan, ''Ben şu parti, bu parti için demiyorum. Gelin 400 milletvekili verin bu dönem parlamento bu işi bitirsin diyorum'' ifadelerini kullandı. Erdoğan, ünlü sanatçı Özay Gönlüm'ün Denizli'nin Horozları türküsüne de gönderme yaparak şunları söyledi: Rahmetli Özay Gönlüm bunları görse bu türküyü şöyle yapardı: Gündem yıkıldı / muhalefet sıkıldı / bugün cumhurbaşkanını görmediler / canları sıkıldı / amanın canları sıkıldı.

21.03.2015Gündem
Erdoğan’dan HDP’ye saldırı yanıtı

Erdoğan’dan HDP’ye saldırı yanıtı

CUMHURBAŞKANI Tayyip Erdoğan, Adana ve Mersin’deki saldırılarda kendisini ve hükümeti sorumlu tutan HDP’yi topa tuttu. “Utanmadan, sıkılmadan Cumhurbaşkanlığı’na fatura kesiyorlar” diyen Erdoğan, “Silah, bomba, şiddet, yakıp, yıkma sizin işiniz” dedi. Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Başkanlık sistemi geldiği zaman bunlar ne yapacaklarını çok daha iyi öğrenecekler” diye konuştu.

20.05.2015Gündem
Cumhurbaşkanı Erdoğandan önemli açıklamalar-2

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan önemli açıklamalar-2

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, TRT Haber canlı yayınında gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu.Kılıçdaroğlu'nun, iddia ettiği malzemeleri Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde bulması halinde cumhurbaşkanlığı makamını bırakacağını vurgulayan Erdoğan, sözlerini şöyle sürdürdü:"Bardaklar, vesaire... Benim dönemimde bardak, çanak, şu, bu falan filan böyle bir alım olmamıştır. Bunlar hep eski dönemdendir. İfade edilen rakamlarla da alınmış bir bardak yoktur. Onları da arkadaşlarım çıkarttı. Benim dönemimde alınmadı ama geçmiş dönemde alınanlarda da bu fiyatta, bu tür şeyler var mı? Bununla ilgili de her tür oradaki alımlarla ilgili arkadaşlarım bilgiyi verirler. Dönemimde böyle bir alım asla yapılmamıştır, hepsi geçmiş dönemden kalan malzemelerdir. Bu malzemelerle bizim Beştepe Külliyesi yürümektedir ama bir defa az önce söylediğim ifade çok önemli, çünkü bir iftira, edebe, adaba yakışmaz, onunla da bağdaşmaz. Ben 'hodri meydan' diyorum. Hadi buyurun, çık gel, Beştepe Külliyesi'ni dolaş, gez, bak. Ben bulduğu takdirde Cumhurbaşkanlığını bırakacağım, bu kadar iddialı konuşuyorum. Kendisi bulamadığı takdirde CHP'nin başından ayrılacak mı? Bu kadar açık."

31.05.2015Haber
Erdoğandan Kılıçdaroğluna: Tuvaleti mi temizledin

Erdoğan'dan Kılıçdaroğlu'na: Tuvaleti mi temizledin?

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, dün Iğdır ve Erzurum’dan muhalefet partilerinin liderlerine yüklendi.

2.06.2015Gündem
Büyükşehir Belediyesinden flaş Saray kararı

Büyükşehir Belediyesi'nden flaş 'Saray' kararı

Ankara Büyükşehir Belediye Meclisi olağanüstü toplandı. Toplantıda, Atatürk Orman Çiftliği'nin, Başbakanlık'a ayrılan belediye hissesinin, Cumhurbaşkanlığı adına tahsis edilmesi kararlaştırıldı.

21.06.2015Gündem
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğandan iftar sofrası açıklaması

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'dan iftar sofrası açıklaması

CUMHURBAŞKANI Tayyip Erdoğan, iftar yemeklerinde kullanılan masanın maliyetiyle ilgili iddiaları “alçakça ve ahlaksızca iftira kampanyası” olarak nitelendirdi.

24.06.2015Gündem
Saraydan önemli açıklamalar

Saray'dan önemli açıklamalar

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın basın toplantısı düzenledi.

30.06.2015Gündem
Erdoğan, Beştepe Millet Camii açılışında konuştu

Erdoğan, Beştepe Millet Camii açılışında konuştu

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Beştepe Millet Camii açılışında konuştu. Erdoğan, caminin adının Beştepe Millet Camii olduğunu açıkladı. Erdoğan, konuşmasında ''Nasıl İstanbul deyince yedi tepesindeki yedi cami aklımıza geliyorsa inşallah Ankara'yı da aynı özelliğe kavuşturuyoruz. Bunun gayreti içindeyiz. İşte Kocatepe ve Beştepe'' dedi.

3.07.2015Gündem
Yeni mühür

Yeni mühür

ATATÜRK Orman Çiftliği’ndeki Cumhurbaşkanlığı Sarayı’nda yapılan Beştepe Millet Camisi, dün hizmete açıldı. Törene Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan ile TBMM Başkanı İsmet Yılmaz, Başbakan Ahmet Davutoğlu, Başbakan Yardımcıları Yalçın Akdoğan, Numan Kurtulmuş, Ali Babacan, bakanlar ve milletvekilleri katıldı. Diyanet İşleri Başkanı Prof. Mehmet Görmez’in okuduğu dua sonrası Erdoğan ve beraberindekiler kurdele keserek camiyi hizmete açtı.

3.07.2015Gündem
Cumhurbaşkanı Erdoğandan açıklamalar

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan açıklamalar

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde vatandaşlarla bir araya geldi. Erdoğan burada yaptığı açıklamada Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nin önemine vurgu yaptı.

7.07.2015Haber
Cumhurbaşkanlığı Sarayının adres bilgisi değişti

Cumhurbaşkanlığı Sarayı'nın adres bilgisi değişti

ATATÜRK Orman Çiftliği arazisine yapılan Cumhurbaşkanlığı Sarayı’nın adres bilgisi, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi olarak değişti.

7.07.2015Gündem
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan: Yabancılar Sarayı görünce Burası büyük bir devlet diyor

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan: Yabancılar Saray'ı görünce 'Burası büyük bir devlet' diyor

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde vatandaşlarla bir araya geldi. Erdoğan burada yaptığı açıklamada Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nin önemine vurgu yaptı. Erdoğan, 'yabancılar burayı (Saray'ı) görünce “ Haa burası büyük bir devlet” diyor.' diye konuştu.

7.07.2015Gündem
Cumhurbaşkanlığı, bestesini kullandığı Cahit Berkaydan özür diledi

Cumhurbaşkanlığı, bestesini kullandığı Cahit Berkay'dan özür diledi

Cumhurbaşkanlığı, Cumhurbaşkanlığı Sarayı'nın tanıtım filminde bestesini izinsiz kullandığı Cahit Berkay'dan özür dileyerek filmi kaldırdı. Cahit Berkay Cumhurbaşkanlığı Basın Başdanışmanı Lütfullah Göktaş'ın, sabah saatlerinde kendisini telefonla arayarak özür dilediğini paylaştı.

9.07.2015Gündem
Erdoğan görevi Davutoğluna verdi

Erdoğan görevi Davutoğlu'na verdi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, hükümeti kurma görevini, 7 Haziran Seçimleri'nden 32 gün sonra, AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Ahmet Davutoğlu'na verdi.

9.07.2015Gündem
Hukuka aykırı

Hukuka aykırı

Danıştay İdari Dava Daireleri Genel Kurulu, Atatürk Orman Çiftliği (AOÇ) arazisinde kentsel dönüşüm ve gelişim alanı ilan edilip özel statüsünün dışına çıkarılarak kamu binası yapılmasını hukuka aykırı buldu. Kurul, AOÇ alanının Cumhurbaşkanlığı Sarayı yapılabilmesi için “T.C. Başbakanlık Gazi Yerleşkesi (OGM) Kentsel Dönüşüm ve Gelişim Proje Alanı” ilan edilmesine ilişkin Bakanlar Kurulu kararı ile Ankara Büyükşehir Belediyesi’nin sınır onayına ilişkin kararlarının yürütmesini “Hukuka uyarlık görülmemiştir” diyerek durdurdu.

10.07.2015Gündem
Cumhurbaşkanlığından Danıştay kararı açıklaması

Cumhurbaşkanlığı'ndan Danıştay kararı açıklaması

Cumhurbaşkanlığı'ndan yapılan açıklamada "Danıştay İdari Dava Daireleri Kurulu'ndan çıkan yürütmeyi durdurma kararının Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'yle doğrudan alakası yoktur" denildi.

11.07.2015Gündem
Yüksek Askeri Şura toplantısı başladı

Yüksek Askeri Şura toplantısı başladı

Yüksek Askeri Şura’nın (YAŞ) Ağustos ayı olağan toplantısı, Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun başkanlığında başladı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Yüksek Askeri Şura (YAŞ) üyeleriyle öğle yemeğinde bir araya geldi.

3.08.2015Gündem
Nihat Özdemirden Cumhurbaşkanlığı Sarayı yorumu

Nihat Özdemir'den Cumhurbaşkanlığı Sarayı yorumu

TÜRK Dünyası Mühendisler ve Mimarlar Birilği Genel Başkan Vekili, Fenerbahçe eski yöneticisi, ünlü işadamı Nihat Özdemir, külliyelerin insanların karınlarının, akıllarının ve gönüllerinin doyduğu, sorunlarına çareler buldukları yer olduğunu söyledi. Son yılların en tartışmalı yapılarından Cumhurbaşkanlığı Sarayı’nın hakkında konuşan Özdemir, "Bir milletin ihtişam göstergesi olarak inşa edilen bütün saraylarda olduğu gibi, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi de Cumhuriyetimizin gücünü ve değerini gösteren bir niteliktedir. Her şeyden öte, devletimizin en üst noktasının idare merkezinin külliye olarak nitelendirilmesi önemlidir, anlamlıdır. Cumhurbaşkanı Külliyesi milletle buluşan mekan haline gelmiştir" dedi.

3.08.2015Ekonomi
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Hakan Fidanı kabul etti

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Hakan Fidan'ı kabul etti

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, haftalık olağan görüşme çerçevesinde MİT Müsteşarı Hakan Fidan’ı kabul etti. Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’ndeki kabul, basına kapalı olarak gerçekleştirildi

6.08.2015Gündem
Davutoğlu’ndan koalisyon açıklaması: Perşembe tarihi açıklama durumu olmaz

Davutoğlu’ndan koalisyon açıklaması: Perşembe tarihi açıklama durumu olmaz

BAŞBAKAN Ahmet Davutoğlu, MHP ile koalisyon temasları için “Hiçbir tarafla teması kesmeyeceğimiz söyledim. İhtiyaç hasıl olursa görüşülür. Herkesin bu süreçte elini taşın altına koyacağı bir süreç yaşıyoruz” dedi. Hükümet kurmak için çalışmaların sürdüğüne dikkat çeken Davutoğlu, “Süremiz çok değil ama ‘Perşembe günü şu saatte, şöyle tarihi bir açıklama bekleniyor’ gibi bir durum da olmaz” diye konuştu.

12.08.2015Gündem
Erdoğan Yaka paça buraya gelip hesap verecekler

Erdoğan "Yaka paça buraya gelip hesap verecekler"

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde Muhtarlar Toplantısı'nda konuşuyor. Erdoğan: İşte daha yeni görüyorsunuz. Bu acımasız kararları verenler Gürcistan üzerinden Ermenistan’a kaçıyorlar. Tabi oradan da kim bilir nereye kaçacaklar, ayrı mesele… Şu anda Türkiye olarak bizler de iz sürüyoruz. Bunlarla ilgili, kırmızı bültenler hepsi… Bir kısmı Romanya’da yakalandı. Bunlar da yaka paça buraya gelip, yaptıklarının hesabını verecekler" dedi.

12.08.2015Haber
Cumhurbaşkanı Erdoğandan koalisyon yorumu

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan koalisyon yorumu!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde 7 Haziran seçimlerinden sonra ilk kez Muhtarlar Toplantısı'nda konuştu. Erdoğan koalisyon çalışmalalrıyla ilgili olarak,"Birileri çıkıyor, işte sayın başbakan koalisyon kurmak istiyor ama cumhurbaşkanı bunu engelliyor gibi bunu yalan yanlış iftira kokan ifadeler kullanıyor. Tabi ben şu ifadeyi sürekli kullandım, kullanıyorum. Sorunların çözümü için irade koyabilecek koalisyon hükümeti konusunda ümidimizi muhafaza etmeye çalışıyoruz. Çünkü bu ülke hükümetsiz olamaz. Şahsıma düşen görev nedir? Anayasada belirtilen süreci işletmektir. Ben şu anda bu süreci işletiyoruz. En çok oyu olan genel başkanımız, başbakanımız. Hükümeti kurma görevini ben kendilerine verdim ve bu süreci başlattım" dedi.

12.08.2015Haber
Özel Paşaya Devlet Şeref Madalyası

Özel Paşa'ya Devlet Şeref Madalyası

Görev süresi sona erecek olan Genelkurmay Başkanı Orgeneral Necdet Özel’e, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından Devlet Şeref Madalyası tevcih edildi.

12.08.2015Gündem
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Hamas lideri Meşalle görüştü

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Hamas lideri Meşal'le görüştü

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Hamas Siyasi Büro Lideri Halid Meşal’le bir araya geldi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Hamas Siyasi Büro Lideri Halid Meşal’le bir araya geldi.

12.08.2015Gündem
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan: İntihar edecek hali yok

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan: 'İntihar edecek hali yok'

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde 7 Haziran seçimlerinden sonra ilk kez Muhtarlar Toplantısı'nda konuştu. Erdoğan koalisyon çalışmalarıyla ilgili olarak, AK Parti ve Başbakan Davutoğlu'nu kast ederek "Kendi ilkeleriyle de karşı düşüncenin örtüşmesi lazım. Herhalde örtüşmüyorsa, intihar edecek hali yoktur" dedi.

12.08.2015Gündem
Operasyonlardan kaçan Murat Karayılan İrana Cemil Bayık Suriyeye gitti iddiası

Operasyonlardan kaçan Murat Karayılan İran'a Cemil Bayık Suriye'ye gitti iddiası

Hedef PKK'nın silah yığınakları ve o yığınakların yapıldığı evler. Bugün bu konuda hem Cumhurbaşkanı Erdoğan konuştu, hem de CNN TÜRK dikkat çeken istihbarat raporlarına ulaştı. Cumhurbaşkanı "hangi evde ne var ne yok, istihbarat her şeyiyle bunu ortaya çıkarmalıdır" dedi.

12.08.2015Gündem
Özelden veda ziyareti

Özel'den veda ziyareti

GÖREVİNİ 18 Ağustos’ta Orgeneral Hulusi Akar’a devredecek olan Genelkurmay Başkanı Orgeneral Necdet Özel, dün Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Başbakan Davutoğlu’na veda ziyaretinde bulundu.

13.08.2015Gündem
HDPli 4 ismin 40-50 gün bakanlık yapması...

'HDP'li 4 ismin 40-50 gün bakanlık yapması...'

HDP Parti Sözcüsü Ayhan Bilgen, muhtemel seçim sürecine ilişkin, "Ucube bir durumla karşı karşıyayız. Herkes için bu ucube durum ciddi bir tartışma gerektiriyor. AKP içerisinde üç dönem tartışması, CHP açısından ön seçimin yapılıp yapılamayacağı, takvimin buna uygun olup olmayacağı tartışmaları gibi bizde de bu tartışmalar yapılacak. Bizim açımızdan bu seçim, tekrar seçim. Parti kurullarında hem tüzük hem de aynı zamanda bu seçimin özel konumu birlikte tartışılacak" dedi.

15.08.2015Gündem
CHPden seçim hükümeti için MHP ve HDP şartı

CHP'den seçim hükümeti için 'MHP ve HDP' şartı

CHP Grup Başkanvekili Engin Altay, kurulacak olası bir seçim hükümetine MHP'nin ardından HDP'nin de üye vermeme kararı alması durumunda kendilerinin de bu hükümete bakan vermeyeceğini belirtti.

18.08.2015Gündem
Başbakan Ahmet Davutoğlu, hükümeti kurma görevini iade etti

Başbakan Ahmet Davutoğlu, hükümeti kurma görevini iade etti

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Başbakan Ahmet Davutoğlu ile Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde görüştü. Görüşme sonrasında Başbakan Davutoğlu'nun 63. hükümeti kurma görevini Cumhurbaşkanı Erdoğan'a iade ettiği öğrenildi.

18.08.2015Gündem

Yazar Sonuçları

Yüzde 60’lık muhalefet hazan yaprakları gibi...

BAŞBAKAN Davutoğlu, koalisyon görüşmelerinin birinci turunu bayrama kadar tamamlayabileceğini açıkladı.

10.07.2015