MENÜ

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 43.708 Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan haberi bulunmuştur.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Haberleri

1915 Çanakkale Köprüsünün 318 metrelik çelik kuleleri tamamlanıyor

1915 Çanakkale Köprüsü'nün 318 metrelik çelik kuleleri tamamlanıyor

Yapımı tamamlandığında "dünyanın en büyük orta açıklıklı asma köprüsü" unvanını alacak köprünün Sütlüce ve Şekerkaya yakalarındaki ayaklarında kule bloklarının üst üste konulması bitiriliyor.

16.05.2020Ekonomi
Patara Telsiz Telgraf İstasyonu binaları restorasyon için kamulaştırıldı

Patara Telsiz Telgraf İstasyonu binaları restorasyon için kamulaştırıldı

TÜRKİYE’nin 2020 yılı turizm teması Patara Antik Kenti'nde, 2'nci Abdülhamit döneminde inşa edilen Telsiz Telgraf İstasyonu binalarının, restorasyonunun yapılması amacıyla acele kamulaştırılmasına ilişkin Cumhurbaşkanı kararı Resmi Gazete'de yayımlandı.

16.05.2020Gündem
Tümamiral Cihat Yaycı Genelkurmay Başkanlığı emrine atandı

Tümamiral Cihat Yaycı Genelkurmay Başkanlığı emrine atandı

Deniz Kuvvetleri Komutanlığı Kurmay Başkanı Tümamiral Cihat Yaycı'nın Genelkurmay Başkanlığı emrine atanmasına ilişkin karar Resmi Gazete'de yayımlandı.

16.05.2020Gündem
Son dakika haberi: 15 ilde sokağa çıkma kısıtlaması başladı

Son dakika haberi: 15 ilde sokağa çıkma kısıtlaması başladı

Yeni tip koronavirüsle (Kovid-19) mücadele kapsamında 15 ilde 16-17-18-19 Mayıs'ta uygulanacak sokağa çıkma kısıtlaması başladı.

15.05.2020Gündem
Saatler değişti: 65 yaş üstü sokağa çıkma izni hangi gün, saat kaçta Yaşlılar ne zaman sokağa çıkacak

Saatler değişti: 65 yaş üstü sokağa çıkma izni hangi gün, saat kaçta? Yaşlılar ne zaman sokağa çıkacak?

65 yaş üstü sokağa çıkma izni gündemde yer almaya devam ediyor. Kademeli olarak uygulanan sokağa çıkma izninde, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan geçtiğimiz günlerde yaşlı vatandaşların belli günlerde sokağa çıkacağını duyurdu. Bu kapsamda bu hafta uygulanacak olan 65 yaş üstü sokağa çıkma izni saatleri Meteoroloji'den yapılan uyarı kapsamında değişti. Peki, 65 yaş üstü sokağa çıkma izni hangi gün, saat kaçta? Yaşlılar ne zaman sokağa çıkacak?

15.05.2020Gündem
1915 Çanakkale Köprüsü ayaklarına son bloklar konuyor

1915 Çanakkale Köprüsü ayaklarına son bloklar konuyor

ÇANAKKALE Boğazı’nın ’gerdanlığı’ olacak 1915 Çanakkale Köprüsü’nde çalışmalar, koronavirüs salgını ile mücadele kapsamında gerekli izolasyon sağlanarak, hızla sürüyor. Mayıs ayında denize batırılan kesonlar üzerine ilk blokların ağustos ayında konulduğu köprüde, aradan geçen 9 aylık sürede, köprü ayakları için artık sona gelindi. Gelibolu yakasındaki köprü ayağında 32’nci ve son blokların montajına başlandı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın yarın telekonferansla katılacağı tören ile de Lapseki yakasındaki köprü ayağına son bloklar konulacak. Böylelikle köprü kuleleri tamamlanmış olacak. İçerisinden ana halatların geçeceği çelik kule semerlerinin montajıyla birlikte ise köprü ayakları, Çanakkale Deniz Zaferi’ni temsil eden 318 metre yüksekliğe ulaşılmış olacak.

15.05.2020Ekonomi
Çevre ve Şehircilik Bakanı Kurumdan Dünya İklim Günü mesajı

Çevre ve Şehircilik Bakanı Kurum'dan "Dünya İklim Günü" mesajı

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, koronavirüs (Kovid-19) salgını nedeniyle yaşanan zor günlerin, insanların doğaya ne kadar çok zarar verdiğini gösterdiğini belirterek, "İklim değişikliğinin etkilerini azaltmak için yatırımı doğadan yana kullanıyoruz." ifadelerini kullandı.

15.05.2020Ekonomi
20 yaş altı sokağa çıkma yasağı ne zaman bitecek  20 yaş altı sokağa çıkma izni ne zaman, hangi gün

20 yaş altı sokağa çıkma yasağı ne zaman bitecek? 20 yaş altı sokağa çıkma izni ne zaman, hangi gün?

20 yaş altı sokağa çıkma izni iki farklı grup şeklinde uygulanıyor. 13 Mayıs'ta 0-14 yaş aralığı için uygulanan izin bugün 15-20 yaş aralığı için uygulandı. 15-20 yaş aralığındaki vatandaşlar saat 11:00'dan 15:00'a kadar dışarı çıkabildiler. Peki bir sonraki sokağa çıkma izni ne zaman olacak? Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan geçtiğimiz günlerde müjdeli haberi verdi ve bir sonraki iznin ne zaman olduğunu duyurdu.

15.05.2020Gündem
16- 19 Mayıs 4 günlük sokağa çıkma yasağı olan iller hangileri Sokağa çıkma yasağı ne zaman, saat kaçta başlıyor

16- 19 Mayıs 4 günlük sokağa çıkma yasağı olan iller hangileri? Sokağa çıkma yasağı ne zaman, saat kaçta başlıyor?

16-19 Mayıs sokağa çıkma yasağının hangi illerde olacağı araştırılıyor. Geçtiğimiz günlerde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "19 Mayıs'ta sokağa çıkma yasağı var mı?" sorusu ile ilgili açıklama yapmıştı. Cumhurbaşkanı Erdoğan koronavirüs önlemleri kapsamında bu hafta sonu uygulanacak olan kısıtlamanın uzatıldığını duyurdu. Peki sokağa çıkma yasağı olan iller hangileri? Sokağa çıkma yasağı kaç gün sürecek?

15.05.2020Gündem
Vali Ali Fuat Atik göreve başladı

Vali Ali Fuat Atik göreve başladı

İçişleri Bakanlığı'nca, hakkındaki terör soruşturmaları kapsamında görevinden alınan Siirt Belediye Başkanı HDP'li Berivan Helen Işık'ın yerine Belediye Başkan Vekili olarak görevlendirilen Vali Ali Fuat Atik öğle saatlerinde belediyeye geldi. Vali Atik, görevine başlarken, makamına Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın portresi asıldı.

15.05.2020Gündem
Son dakika haberler... Cumhurbaşkanı Erdoğandan alçak saldırıya sert tepki

Son dakika haberler... Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan alçak saldırıya sert tepki

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Van'ın Özalp'taki terör saldırısıyla ilgili yaptığı açıklamada, "Bugüne kadar olduğu gibi bu hain saldırının da bedeli bu alçaklara ödetilecektir" dedi.

15.05.2020Gündem

Son dakika haberler... Milli Savunma Bakanı Akar'dan Corona Virüs açıklaması

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, şu ana kadar operasyon bölgelerinde Kovid-19 vakası görülmediğini belirtti. Akar, normalleşme adımları kapsamında, 31 Mayıs'tan itibaren terhislerin, 5 Haziran'dan itibaren celplerin başlamasını planladıklarını, 20 Haziran'dan itibaren de bedelli askerlik celplerinin başlayacağını bildirdi.

15.05.2020Gündem
20 yaş altı sokağa çıkma yasağı ne zaman bitecek 15-20 yaş sokağa çıkma izni ne zaman, saat kaçta

20 yaş altı sokağa çıkma yasağı ne zaman bitecek? 15-20 yaş sokağa çıkma izni ne zaman, saat kaçta?

15-20 yaş sokağa çıkma izni bugün uygulanıyor.  20 yaş altı ve 65 yaş üstü sokağa çıkma yasağı devam ediyor. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından yapılan açıklamada 0-14 yaş ve 15-20 yaş aralığındaki vatandaşların ayrı günlerde dışarı çıkabileceklerini açıklamıştı. 0-14 yaş aralığındakiler çarşamba günü sokağa çıkma hakkını kullandı. 15-20 yaş aralığındaki vatandaşlar ise saat 11:00'da itibaren dışarı çıkabiliyorlar. Peki sokağa çıkma izni ne zaman bitecek?

15.05.2020Gündem
Son dakika haberler... 15-20 yaş arası gençler sokağa çıkabilecek

Son dakika haberler... 15-20 yaş arası gençler sokağa çıkabilecek

15-20 yaş arası gençler bugün saat 11.00-15.00 saatleri arasında sokağa çıkabilecek.

15.05.2020Gündem
Acılı anne istedi, Erdoğan talimat verdi, lösemili genç Türkiye’de

Acılı anne istedi, Erdoğan talimat verdi, lösemili genç Türkiye’de!

Hollanda’da lösemi hastası oğlunun tedavisine son verilmesi üzerine Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’dan yardım isteyen acılı annenin isteği yerine getirildi. Ambulans uçakla 21 yaşındaki Salih Kör tedavisi için Türkiye’ye götürüldü.

15.05.2020Avrupa
İnsansız kara araçları üretim merkezi çalışmalarına Kovid-19 molası

İnsansız kara araçları üretim merkezi çalışmalarına Kovid-19 molası

Kırıkkale Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Ahmet Varlı, kentte kurulacak insansız kara araçları üretim merkezinin inşaatına yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını nedeniyle yaşanan sürecin normalleşmesiyle birlikte başlanacağını bildirdi.

15.05.2020Teknoloji
Üniversiteler açılacak mı, ne zaman açılacak Üniversite final sınavları nasıl yapılacak

Üniversiteler açılacak mı, ne zaman açılacak? Üniversite final sınavları nasıl yapılacak?

Koronavirüs (Kovid-19) nedeniyle üniversitelerde 2019-2020 eğitim ve öğretim yılı bahar döneminde online eğitim sistemine geçildi. Bu kapsamda milyonlarca üniversite öğrencisi üniversitelerin açılacağı tarihi sorgularken konula ilgili ilk açıklama Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'dan geldi. Erdoğan, Kabine toplantısında yaptığı açıklamada, üniversiteler açılacak mı? sorusunun yanıtını verdi. YÖK'ten yapılan açıklamada da üniversitelerin haziran ayında açılacağı ve final sınavlarının detayları paylaşıldı. Peki, Üniversiteler ne zaman açılacak? Üniversite final sınavları nasıl yapılacak? İşte, detaylar.

14.05.2020Gündem
Cumhurbaşkanı Erdoğandan Çebi ve Cengiz’e geçmiş olsun telefonu

Cumhurbaşkanı Erdoğandan Çebi ve Cengiz’e geçmiş olsun telefonu

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, koronavirüs testi pozitif çıkan ve tedavi altına alınan Beşiktaş Başkanı Ahmet Nur Çebi ve başarılı bir beyin ameliyatı geçiren Galatasaray Başkanı Mustafa Cengizi telefonla arayarak geçmiş olsun dileklerini iletti.

14.05.2020Futbol
Seyahat yasağı kalkan iller hangileri Seyahat izin belgesi nasıl alınır

Seyahat yasağı kalkan iller hangileri? Seyahat izin belgesi nasıl alınır?

11 Mayıs Pazartesi günü Kabine toplantısında açıklama yapan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 9 büyük şehirde daha seyahat yasağının kaldırıldığını duyurdu. Seyahat yolculuk kısıtlamasının kaldırılmasının ardından, seyahat yasağı olan iller ve hangi illerde yasağın kaldırıldığı gündeme geldi. 15 ilde devam eden seyahat yasağı kapsamında ise giriş ve çıkışlar seyahat izin belgesi alınarak sağlanıyor. Peki, seyahat yasağı kalkan iller hangileri? Seyahat izin belgesi nasıl alınır? İşte, ayrıntılar.

14.05.2020Gündem
Son dakika haberler: Cumhurbaşkanı Erdoğandan kritik görüşme

Son dakika haberler: Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan kritik görüşme

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg ile telefon görüşmesi gerçekleştirdi.

14.05.2020Gündem
Maske takmak zorunlu mu Hangi illerde maske takma zorunluluğu var Bir kent daha eklendi

Maske takmak zorunlu mu? Hangi illerde maske takma zorunluluğu var? Bir kent daha eklendi!

Corona Virüse (Kovid-19) karşı mücadele kapsamında, sosyal mesafe kuralında önemli tedbirlerin başında gelen maske kullanımı bazı illerde zorunlu oldu. Türkiye'deki bazı ilde getirilen maske zorunluluğunda, vatandaşların bütün alanlarda maske takılması zorunluluğu kuralına uymaları gerekecek. Bu çerçevede, 'maske zorunluluğu getirilen iller' merakla araştırılıyor. Peki, Maske takmak zorunlu mu? Hangi illerde maske takma zorunluluğu var? İşte, maske takma zorunluluğu olan iller ve konula ilgili ayrıntılı bilgiler...

14.05.2020Gündem
Cumhurbaşkanı Erdoğan, 14 Mayıs Eczacılık Gününü kutladı

Cumhurbaşkanı Erdoğan, 14 Mayıs Eczacılık Günü'nü kutladı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 14 Mayıs Eczacılık Günü'nü kutladı.

14.05.2020Gündem
Cumhurbaşkanı Erdoğandan Dünya Çiftçiler Günü mesajı

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Dünya Çiftçiler Günü mesajı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 14 Mayıs Çiftçiler günü nedeniyle mesaj yayımladı.

14.05.2020Gündem
Ragıp Zarakolu soruşturması: 2 kişi ifade verdi

Ragıp Zarakolu soruşturması: 2 kişi ifade verdi

Ragıp Zarakolu'nun yazısıyla ilgili başlatılan soruşturma kapsamında gazete ve internet sitesinin sorumluları ifade verdi.

14.05.2020Gündem
Dünyanın en uzunu... Cumartesi büyük gün: Tamamlandı

Dünyanın en uzunu... Cumartesi büyük gün: Tamamlandı!

1915 Çanakkale Köprüsü’nün 32. bloğunun tamamlanma törenine Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu’nun da katılacağı bildirilirken, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın da telekonferans yöntemiyle törene eşlik edecek.

14.05.2020Ekonomi
Gamze, sattığı ineğin parasını kampanyaya bağışladı

Gamze, sattığı ineğin parasını kampanyaya bağışladı

SİVAS'ta yaşayan Gamze Yıldız (20), 5 bin 500 liraya sattığı inekten kazandığı paranın 2 bin 500 lirasını, kanser hastası Gani Yiğit (62) de bin 500 lira olan emekli maaşının bin lirasını Milli Dayanışma Kampanyası'na bağışladı.

14.05.2020Gündem
13 ilde maske takmak zorunlu oldu İşte o kentler...

13 ilde maske takmak zorunlu oldu! İşte o kentler...

Yeni tip Corona Virüse (Kovid-19) karşı mücadelede sosyal mesafe kuralıyla birlikte en önemli tedbir uygulamalarından biri olarak öne çıkan maske kullanımı, Türkiye'deki 13 ilde zorunlu hale getirildi. Bazı kentlerde ise insan yoğunluğunun oluştuğu cadde ve çarşılara maskesiz giriş yasaklandı.

14.05.2020Gündem
Rusyadan Aksaray’a getirilen 98 kişi, memleketlerine uğurlandı

Rusya'dan Aksaray’a getirilen 98 kişi, memleketlerine uğurlandı

RUSYA’dan getirilerek Aksaray’daki yurda yerleştirilen 98 kişi, 14 günlük karantina sürelerinin dolmasının ardından evlerine uğurlandı.

14.05.2020Gündem
Atatürk Havalimanında yapılan salgın hastanesindeki son durum

Atatürk Havalimanı'nda yapılan salgın hastanesindeki son durum

Atatürk Havalimanı içinde inşa edilen bin yataklı salgın hastanesinde sona yaklaşıldı. Bazı bölümleri tamamlanan salgın hastanesindeki son durum havadan fotoğraflandı.

14.05.2020Gündem
Hafik Gölü, doğal sit alanı ilan edildi

Hafik Gölü, doğal sit alanı ilan edildi

Sivas'ın Hafik ilçesindeki 'Hafik Gölü', Cumhurbaşkanlığının kararıyla, kesin korunacak hassas alanlar arasına dahil edildi. Sivas Valisi Salih Ayhan, kararı memnuniyetle karşıladıklarını ifade ederek, "Bölgenin doğal yapısını koruyarak güzel projeler yapacağız" dedi.

14.05.2020Seyahat
Kesin korunacak hassas alan ilan edilen doğal güzellik Sultan Sazlığı

'Kesin korunacak hassas alan' ilan edilen doğal güzellik Sultan Sazlığı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın imzasıyla Resmi Gazete'de yayımlanan karara göre 'kesin korunacak hassas alan' ilan edilen kuş cenneti Sultan Sazlığı, doğal yapısıyla görenleri etkiliyor.

14.05.2020Seyahat
Kesin korunacak hassas alan ilan edilen Dönemeç Sazlıkları havadan görüntülendi

'Kesin korunacak hassas alan' ilan edilen Dönemeç Sazlıkları havadan görüntülendi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın imzasını taşıyan kararla 'kesin korunacak hassas alan" ilan edilen Dönemeç Sazlıkları havadan görüntülendi.

14.05.2020Seyahat
Atatürk Üniversitesi ile Erzurum Büyükşehir Belediyesinden yerli yazılımcı için iş birliği

Atatürk Üniversitesi ile Erzurum Büyükşehir Belediyesi'nden yerli yazılımcı için iş birliği

Erzurum Büyükşehir Belediyesi, Yeni Ekonomi Programı Eylem Planı kapsamında, geleceğin milli yazılımcılarını birlikte yetiştirmek için Atatürk Üniversitesi ile protokol imzaladı.

14.05.2020Teknoloji
18 Mayıs Pazartesi idari izin mi olacak 18 Mayıs tatil mi, yarım gün mü

18 Mayıs Pazartesi idari izin mi olacak? 18 Mayıs tatil mi, yarım gün mü?

18 Mayıs'ta idari izin olup olmayacağı araştırılıyor. Koronavirüs önlemleri kapsamında 1 Mayıs ev 23 Nisan'da sokağa çıkma yasağı kısıtlamasının ardından gözler 19 Mayıs'a çevrilmişti. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan 19 Mayıs'ta da sokağa çıkma yasağı uygulaması olacağını duyurdu. Son dakika açıklamasında ise 18 Mayıs ile ilgili bir duyuru yayınlandı. Peki 18 Mayıs tatil mi, yarım gün mü?

14.05.2020Gündem
Bayramda sokağa çıkma yasağı kaç gün Bayramda sokağa çıkma yasağı var mı

Bayramda sokağa çıkma yasağı kaç gün? Bayramda sokağa çıkma yasağı var mı?

Bayramda sokağa çıkma yasağını kaç gün olacağı araştırılıyor. Bayramda sokağa çıkma yasağı var mı? Ramazan Bayramı bu yıl 24 Mayıs’ta başlayacak. Cumartesi günü ise arefe günü olacak. Vatandaşlar 19 Mayıs’ta da hafta sonu uygulanan sokağa çıkma yasağının uzatılmasının ardından bayram ile ilgili açıklamaları araştırmaya başladılar. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan 27 Nisan’da yaptığı açıklamada, “. Ülkemizdeki bu güzel gidişi devam ettirmek için hafta sonları sokağa çıkma sınırlandırmasını bayram sonrasına kadar sürdürmeyi düşünüyoruz.” demişti. İşte detaylar...

14.05.2020Gündem
Cumhurbaşkanı yıllar önce ses getiren cevabı ile Türk Dil Bayramı’nı kutladı

Cumhurbaşkanı yıllar önce ses getiren cevabı ile Türk Dil Bayramı’nı kutladı!

 Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 13 Mayıs Türk Dil Bayramı'nı kutladı. Cumhurbaşkanı Erdoğan, Twitter'dan yaptığı paylaşımda, "(Türkçe konuşacağız) dedik, ülkemizin menfaatlerini ve mazlumların hakkını hep Türkçe savunduk. Bundan sonra da hak ve adalet mücadelemizi Türkçe konuşarak vereceğiz." ifadelerini kullandı.

13.05.2020Gündem
Cumhurbaşkanı Erdoğandan Türk Dil Bayramı mesajı

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Türk Dil Bayramı mesajı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 13 Mayıs Türk Dil Bayramı vesilesiyle bir paylaşımda bulundu.

13.05.2020Haber
Cumhurbaşkanı Erdoğandan kamu çalışanlarına izin müjdesi

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan kamu çalışanlarına izin müjdesi

Son dakika haberi... Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından kamu kurum ve kuruluşlarındaki çalışanların 18 Mayıs Pazartesi günü idari izinli sayılmaları uygun görüldü.

13.05.2020Gündem
20 yaş altı ne zaman, saat kaçta dışarı çıkabilecek 20 yaş altı sokağa çıkma izni ne zaman

20 yaş altı ne zaman, saat kaçta dışarı çıkabilecek? 20 yaş altı sokağa çıkma izni ne zaman?

20 yaş altı sokağa çıkma izni yoğun ilgi gören konular arasında yerini aldı. 20 yaş altı ne zaman, saat kaçta dışarı çıkabilecek? sorusunun yanıtı araştırılıyor. Kabine toplantısının ardından Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan 20 yaş altı ve 65 yaş üstü vatandaşlar için sokağa çıkma izni verileceğini duyurmuştu. 10 Mayıs'ta 65 yaş üstü vatandaşlar dışarı çıkabildiler. Bugün belirtilen saatler aralığında 0-14 yaş aralığındakiler sokağa çıkabiliyorlar. İşte 20 yaş altı sokağa çıkma izni ile ilgili merak edilenler...

13.05.2020Gündem
Görev şehidi itfaiyecinin ağabeyi: Cumhurbaşkanı aradı, İmamoğlu aramadı

Görev şehidi itfaiyecinin ağabeyi: Cumhurbaşkanı aradı, İmamoğlu aramadı

İSTANBUL Kadıköy'de gerçekleştirilen itfaiye tatbikatında, merdivenin kırılması sonucu görev şehidi olan 2 itfaiye erinden biri olan Emircan Çolak’ın (28) ağabeyi Sezayir Çolak, kardeşinin göz göre göre ölüme gönderildiğini söyledi. İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun, İstanbul'da düzenlenen cenaze törenine katılmadığı gibi taziye için kendilerini telefonla dahi aramadığını anlatan Çolak, "Acımızı paylaşan Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'a teşekkür ediyorum" dedi.

13.05.2020Gündem
Cumhurbaşkanı Erdoğan onayladı... “Kesin korunacak hassas alan ilan edildi

Cumhurbaşkanı Erdoğan onayladı... “Kesin korunacak hassas alan" ilan edildi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Giresun’un Yeşilpınar Köyü’nde bulunan “Gölyanı Yaylası”nı, kesin korunacak hassas alan olarak tescillenmesi kararını onayladı. Karar bugünkü Resmi Gazete’de yayınlandı.

13.05.2020Gündem
TMO bayramdan sonra buğday alımına başlayacak

TMO bayramdan sonra buğday alımına başlayacak

Toprak Mahsulleri Ofisi Genel Müdürü Ahmet Güldal "Bayramdan sonra kimi bölgelerde hasat dönemi başlamış olacak. Biz de sahada tüm noktalarda alım yapacağız. 10 gün içinde de ücretlerini ödeyeceğiz" dedi.

13.05.2020Ekonomi
Bakü-Tiflis-Kars demir yolu hattının kapasitesi artırıldı

Bakü-Tiflis-Kars demir yolu hattının kapasitesi artırıldı

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu "Kovid-19 tedbirleri kapsamında dış ticarette talebin arttığı Bakü-Tiflis-Kars demir yolu hattına ilave 3 bin 500 ton kapasite artışı sağlayacak konteyner aktarma sistemi, Türkiye-Gürcistan sınırının Türkiye tarafındaki Canbaz İstasyonu'na kuruldu"

13.05.2020Ekonomi
Bedelli askerlik ne zaman Askerlik terhis işlemleri ne zaman, hangi tarihte yapılacak

Bedelli askerlik ne zaman? Askerlik terhis işlemleri ne zaman, hangi tarihte yapılacak?

Koronavirüs salgınıyla mücadele kapsamında yaşanan kritik süreçte Cumhurbaşkanı Kararı ile Türk Silahlı Kuvvetlerinde celp ve terhislerin ertelenmesinin ardından, binlerce askerin terhis olacak ailelerine kavuşacakları tarih netleşti. İşte, "Askerler ne zaman terhis olacak?" sorusunun yanıtı.

13.05.2020Gündem
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Milli Dayanışma Kampanyasına yüzüğünü bağışlayan vatandaşla görüştü

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Milli Dayanışma Kampanyası'na yüzüğünü bağışlayan vatandaşla görüştü

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, koronavirüs dolayısıyla başlatılan Milli Dayanışma Kampanyası'na yüzüğünü göndererek destek olan ve cumhurbaşkanına hitaben mektup yazan Kahramanmaraşlı Mukadder Öksüz ile telefon görüşmesi gerçekleştirdi.

12.05.2020Haber
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Milli Dayanışma Kampanyasına yüzüğünü bağışlayan vatandaşla görüştü

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Milli Dayanışma Kampanyası'na yüzüğünü bağışlayan vatandaşla görüştü

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, koronavirüs dolayısıyla başlatılan Milli Dayanışma Kampanyası'na yüzüğünü göndererek destek olan ve cumhurbaşkanına hitaben mektup yazan Kahramanmaraşlı Mukadder Öksüz ile telefon görüşmesi gerçekleştirdi.

12.05.2020Gündem
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Türkiye’nin tökezlemesini bekleyenleri bir kez daha üzeceğiz

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Türkiye’nin tökezlemesini bekleyenleri bir kez daha üzeceğiz

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, hükümete yönelik eleştiriler hakkında, "Koronavirüs salgınına karşı milletimize verdiğimiz sözleri yerine getirecek, Türkiye’nin tökezlemesini bekleyenleri bir kez daha üzeceğiz" dedi.

12.05.2020Gündem
Erdoğan: 2020 yıl yaş çay alım fiyatı 3 lira 27 kuruş olarak belirlenmiştir

Erdoğan: "2020 yıl yaş çay alım fiyatı 3 lira 27 kuruş olarak belirlenmiştir"

Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın başkanlığında düzenlenen Cumhurbaşkanlığı Kabinesi Toplantısı sonrası açıklamalarda bulundu. Erdoğan: "2020 yıl yaş çay alım fiyatı 3 lira 27 kuruş olarak belirlenmiştir" dedi.

12.05.2020Haber
Son dakika haberler... AK Parti Sözcüsü Çelik: Millet İttifakı kimlerden oluşuyor söylesinler

Son dakika haberler... AK Parti Sözcüsü Çelik: Millet İttifakı kimlerden oluşuyor söylesinler

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, MYK toplantısı sonrası açıklamalarda bulundu. HDP ile İYİ Parti arasındaki tartışmaya değinen Çelik, "Millet İttifakı kimlerden oluşuyor? Açık şekilde söyleyecekler. Burada mahcubiyetle karışık bir gizlilik söz konusu." ifadelerini kullandı. Libya'daki gelişmelerle ilgili de konuşan Çelik, "Herhangi bir şekilde oradaki misyonlarımız, insanımız hedef olursa Hafter güçlerini, darbeci güçleri bundan sonra meşru hedef kabul edeceğimizi açık şekilde söylüyoruz" dedi.

12.05.2020Gündem