MENÜ

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 43.878 Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan haberi bulunmuştur.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Haberleri

İçişleri Bakanlığından restoranlar ve kafeler için yeni genelge Detaylar belli oldu

İçişleri Bakanlığı'ndan restoranlar ve kafeler için yeni genelge! Detaylar belli oldu

İçişleri Bakanlığı, “lokanta, restoran kafe vb. İşyerleri, park, piknik, alanları, mesire yerleri ve giyim pazarları” hakkında 81 İl Valiliğine genelge gönderdi. İçişleri Bakanlığı genelgesiyle park, bahçe, piknik alanları, mesire yerleri, plajlar 1 Haziran'dan itibaren kullanılabilecek. 1 Haziran'da hizmete başlayacak umuma açık istirahat ve eğlence yerlerinde, iskambil, okey, tavla oynanamayacak, nargile satışları yapılamayacak. Umuma açık istirahat ve eğlence yerlerinde doğrudan temasa neden olacak şekilde dans ve oyun amaçlı canlı müzik faaliyetleri yapılamayacak.

30.05.2020Gündem
Özel kreş ve gündüz bakımevleri açılıyor... MEB uyulacak standartları açıkladı

Özel kreş ve gündüz bakımevleri açılıyor... MEB uyulacak standartları açıkladı

Cumhurbaşkanlığınca açıklanan kararlar doğrultusunda yarın özel anaokulları, özel kreşler ve gündüz bakım evleri kapılarını açıyor. Bu kararın ardından özel okulöncesi kurumları, 'yeni normal' için hazırlıklara başladı. MEB de bu kurumlara ilişkin standartlar listesi yayımladı. Türkiye Okul Öncesi Platformu Başkanı Ayşe Işıl Gel ise, daha önce 15 Haziran olarak açıklanan tarihin 1 Haziran’a alınması nedeniyle kurumların ancak yüzde 20’sinin hazırlıklarını tamamlayabileceğini söyledi.

30.05.2020Eğitim
Halı sahalar ne zaman açılacak İşte o tarihler ve açılacak spor alanları

Halı sahalar ne zaman açılacak? İşte o tarihler ve açılacak spor alanları

Corona virüsü nedeniyle, bir süredir kapalı olan spor tesislerinin açılış tarihi, perşembe günü düzenlenen Kabine Toplantısı'nda ele alındı. Kritik toplantı sonrası açıklamalarda bulunan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, normalleşme sürecinde atılacak olan ikinci adımları duyurdu. Normalleşme takvimine göre, spor tesisleri haziran ayında açılacak. Peki, halı sahalar ne zaman açılıyor? İşte, o konuyla ilgili Erdoğan'ın yaptığı açıklamadan öne çıkanlar...

30.05.2020Spor Arena
Bakan Kurum: Söz verdiğimiz gibi konutlarımızı 1 yıl içinde tamamlayacağız

Bakan Kurum: Söz verdiğimiz gibi konutlarımızı 1 yıl içinde tamamlayacağız

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Elazığ’a ayrı bir ilgisi olduğunu ve deprem konutlarını söz verdikleri gibi 1 yıl içerisinde teslim edeceklerini aktaran Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, Elazığ ve Malatya’daki toplam maliyetin 5 milyar lira olduğunu söyledi.

30.05.2020Ekonomi
Cumhurbaşkanına hakaret eden dernek başkanına 3 yıl 9 ay hapis cezası

Cumhurbaşkanı'na hakaret eden dernek başkanına 3 yıl 9 ay hapis cezası

Kocaeli'de, sosyal medyadan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve AK Partililere hakaret eden Vatanseverler Hareketi Derneği Başkanı Mehmet Avcı, 3 yıl 9 ay hapis cezasına çarptırıldı. Avcı, cezaevinden kaldığı süre dikkate alınarak tahliye edildi.

30.05.2020Gündem
Prof. Dr. Feriha Özün oğlu konuştu: Anneme söylemek isterdim

Prof. Dr. Feriha Öz'ün oğlu konuştu: 'Anneme söylemek isterdim'

İstanbul Sancaktepe'de salgın hastanesine adı verilen Prof. Dr. Feriha Öz'ün oğlu Prof. Dr. Ferhan Öz, "Üzüntümü bir nebze azaltan, Sayın Cumhurbaşkanımız annemin ismini ilelebet yaşatabilmek için bir acil durum hastanesine onun ismini vermeyi uygun görmesi" dedi. Prof. Dr. Ferhan Öz, "Bu haberi duyduğumda ilk olarak anneme ve babama söylemek istiyordum, her ikisinde kaybettim." ifadelerini kullandı.

30.05.2020Gündem
Kısıtlama kalktı Satışlar arttı

Kısıtlama kalktı! Satışlar arttı

Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın, tüm dünyayı etkisi altına alan yeni tip koronavirüs (Kovid-19) nedeniyle şehirlerarası seyahat sınırlamasının 1 Haziran'dan itibaren kaldırıldığını duyurmasının ardından, bilet satışlarında artış yaşandı.

30.05.2020Ekonomi
Otobüs seyahatlerinde yeni dönem başlıyor 1 Hazirandan sonrasına dikkat...

Otobüs seyahatlerinde yeni dönem başlıyor! 1 Haziran'dan sonrasına dikkat...

Otobüs seyahatlerinde yeni dönem başlıyor. Coronavirüs önlemleri çerçevesinde otobüs seyahat kuralları kuralları değişiyor. Şehirlerarası seyahat yasağının kaldırılacak olmasının ardından otobüs şirketleri de hijyen kurallarını belirledi. Personel siperlik kullanacak. Otobüsler yüzde 50 dolulukla çalışacak. Yolcular iniş ve binişlerde sadece arka kapıyı kullanacak. İşte otobüs yolculuğu yapacak olan vatandaşların bilmesi gerekenler...

30.05.2020Ekonomi
Normalleşme takvimine göre 1 Haziranda hangi yasaklar kalkıyor 1 Haziran kararları açıklandı

Normalleşme takvimine göre 1 Haziran'da hangi yasaklar kalkıyor? 1 Haziran kararları açıklandı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 28 Mayıs 2020'de gerçekleşen Kabine toplantısı sonrası yaptığı açıklamada Corona virüs salgını nedeniyle 2,5 aydır devam eden kısıtlamaların 1 Haziran itibariyle son bulacağını açıkladı. 1 Haziran ile ilgili tüm kararları merak eden vatandaşlar internet üzerinden araştırma yapıyor. Peki, normalleşme takvimine göre 1 Haziran'da hangi yasaklar kalkıyor? İşte 1 Haziran kararları...

30.05.2020Gündem
Anne kahroldu... Cenazesini ellerimle yıkadım, her tarafı mosmordu...

Anne kahroldu... 'Cenazesini ellerimle yıkadım, her tarafı mosmordu...'

Muğla'da, boksör Selim Ahmet Kemaloğlu'nun (26) öldürdüğü Zeynep Şenpınar'ın (25) Kahramanmaraş'ın Pazarcık ilçesinde yaşayan annesi Aruz Şenpınar, kızının katil zanlısı ile hiçbir zaman birlikte yaşamadığını, ayrılma kararı aldıktan sonra da sürekli tehdit edildiğini söyledi. Kemaloğlu'nun zorla kızının parasını aldığını öne süren Şenpınar, "Ağabeyleri her zaman kendisine para gönderiyordu. 20 gün önce 1000 euro gönderdiler. Bu 1000 euro nerede? Kızımın künyesi, 4 tane bileziği, parası vardı. Bu paralar nerede? Katil açtı" dedi.

30.05.2020Gündem
Tatil başlıyor

Tatil başlıyor

Seyahat yasaklarının ve sokağa çıkma kısıtlamalarının kaldırılmasıyla birlikte tatil planları da hız kazandı. Turizm sektörü temsilcileri, “İlk etapta yerli turistle sezonu açacağız. Kısıtlamaların kaldırılacağının açıklanmasıyla birlikte gelen talep artmaya başladı. Tatilciler özellikle izole ve mesafeli olabileceği otel içinde yer alan göl evleri, rezidanslar ve villalara büyük ilgi gösteriyor. Geçen yıla göre fiyat artışı olmaması yerli turisti mutlu etti” dedi.

30.05.2020Ekonomi
‘Ayasofyada fethi yad etmek çok önemli’

‘Ayasofya'da fethi yad etmek çok önemli’

İstanbul’un fethinin 567’nci yıl dönümü dün gün boyu süren etkinliklerle kutlandı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan da etkinliklere videokonferans yöntemiyle katıldı. Cumhurbaşkanı Erdoğan, Ayasofya’da okunan Fetih Suresi sonrası konuşmasında, “Fatih’in emaneti Ayasofya’da fethi dualarla yad etmek çok önemli” dedi.

30.05.2020Gündem
Mesire alanları, parklar, piknik yerleri ne zaman açılacak Cumhurbaşkanı tarih verdi

Mesire alanları, parklar, piknik yerleri ne zaman açılacak? Cumhurbaşkanı tarih verdi!

Normalleşme takviminin ikinci adımları Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın yaptığı açıklama ile belli oldu. "Şehirlerarası seyahat sınırlaması 1 Haziran'dan itibaren tamamıyla kaldırılmıştır." diyen Erdoğan, parklar, bahçeler ve plajların da haziran başından itibaren faaliyete geçeceğini belirtti. Buna göre, bu yerlerde sosyal mesafe kuralına uyulması gerekecek. Peki, mesire alanları, parklar, piknik yerleri ne zaman açılacak? İşte, ayrıntılar...

29.05.2020Gündem
Spor salonları ve yüzme havuzları ne zaman açılacak Tarih belli oldu

Spor salonları ve yüzme havuzları ne zaman açılacak? Tarih belli oldu!

Normalleşme takviminin ikinci aşamasında açılacak olan yerler ve işletmeler belli oldu. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Kabine Toplantısı'nın ardından yaptığı açıklamada, "Bireysel sporlarla ilgili sınırlamalar kaldırılmıştır." dedi. Buna göre, yüzme havuzları, spor tesisleri, plajlar, milli parklar ve bahçeler, belirlenen kurallar dahilinde 1 Haziran'dan itibaren faaliyete geçebilecek. Peki, spor salonları ve yüzme havuzları ne zaman açılacak?

29.05.2020Gündem
1 Haziranda nereler açılacak Cumhurbaşkanı Erdoğan 1 Haziran normalleşme takvimini açıkladı

1 Haziran'da nereler açılacak? Cumhurbaşkanı Erdoğan 1 Haziran normalleşme takvimini açıkladı

Corona virüsü normalleşme takvimi ikinci adımında 1 Haziran'da açılacak olan yerler belli oldu. Perşembe günü Kabine Toplantısı sonrasında açıklamalarda bulunan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 1 Haziran tarihi itibariyle, şehirler arası seyahat kısıtlamasının kaldırıldığını, restoran ve kafe gibi yerlerin yeniden faaliyet vereceğini söyledi. Buna göre kreşler ve gündüz bakım evlerinin tamamı 1 Haziran'da açılacak. İşte, normalleşme takvimiyle 1 Haziran'da nereler açılacak? sorusunun cevabı...

29.05.2020Gündem
Ayasofya ne zaman müze oldu ve ne zaman yapıldı  Ayasofyanın tarihi

Ayasofya ne zaman müze oldu ve ne zaman yapıldı? Ayasofya'nın tarihi

Ayasofya ne zaman açıldı? sorusu, İstanbul'un Fethi dolayısıyla araştırılıyor. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, video konferans yöntemiyle, Ayasofya'daki programa katıldı ve Fetih süresinin mealini okuduktan sonra bir konuşma yaptı. Program çerçevesinde, Ayasofya'nın tarihi ve açıldığı zaman gündeme geldi. Ayasofya Doğu Roma İmparatorluğu’nun İstanbul’da yapmış olduğu en büyük kilise olup aynı yerde üç kez inşa edilmiştir. İşte, Ayasofya'nın tarihi ile ilgili detaylar.

29.05.2020Gündem
Hangi yasaklar kaldırıldı Son açıklama ile restoran ve kafeler 1 Haziran itibariyle yasaklar kalkıyor

Hangi yasaklar kaldırıldı? Son açıklama ile restoran ve kafeler 1 Haziran itibariyle yasaklar kalkıyor!

Yasaklar kaldırıldı mı? sorusu gündemde normalleşme sürecinin ikinci adımlarının başlamasına kısa süre kala araştırılıyor. Corona virüsü nedeniyle, bir çok işletme ve dükkanın faaliyetleri mart ayında durdurulmuştu. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan,1 Haziran tarihi itibariyle, 1 Haziran'dan itibaren seyahat yasağının kaldırıldığını bazı işletmelerin de açılacağını söyledi. Bu işletmeler arasında restoran ve kafeler de yer alıyor. İşte, 'hangi yasaklar kaldırıldı?' sorusunun yanıtı...

29.05.2020Gündem
Ayasofyada Fetih Suresi okundu Cumhurbaşkanı Erdoğandan önemli mesajlar

Ayasofya'da Fetih Suresi okundu! Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan önemli mesajlar

Son dakika..İstanbul'un fethinin 567'nci yıl dönümünde Ayasofya içinde Fetih Suresi okundu. Cumhurbaşkanı Erdoğan da video konferansla programa katılarak Fetih süresinin mealini okuduktan sonra bir konuşma yaptı. Ayasofya'nın dışına kurulan platformda ise Fatih Sultan Mehmet'in 1453 yılında gemileri karadan yürüttüğü rota ve surların yıkılışı fetih temalı ışık gösterisi yapıldı.

29.05.2020Gündem
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Fatih sondaj gemisini Karadenize uğurladı

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Fatih sondaj gemisini Karadeniz'e uğurladı

Türkiye'nin ilk yerli sondaj gemisi "Fatih", Karadeniz'de sondaj faaliyetleri gerçekleştirmek üzere İstanbul'un fethinin 567. yıl dönümü olan 29 Mayıs'ta sefere çıktı. Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Sahil Güvenlik botundan sondaj gemisini uğurladı.

29.05.2020Haber
Cumhurbaşkanı Erdoğan Fetih Kutlamalarına katıldı

Cumhurbaşkanı Erdoğan Fetih Kutlamalarına katıldı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Okçular Vakfı Spor Kulübü Tesisleri'nde düzenlenen fetih şölenine video konferansla bağlandı.

29.05.2020Haber
Son dakika: İstanbulda fetih şöleni... Cumhurbaşkanı Erdoğan konuştu

Son dakika: İstanbul'da fetih şöleni... Cumhurbaşkanı Erdoğan konuştu

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Okçular Vakfı Spor Kulübü Tesisleri'nde düzenlenen fetih şölenine video konferansla bağlandı. Erdoğan, Erdoğan, "Bu sene hem dini bayramlarımızı hem de milli günlerimizi alışılmışın dışında kutluyoruz. Ülkemizle beraber tüm dünyayı da etkileyen koronavirüs salgını nedeniyle buruk bir ramazan ve bayram geçirdik. Her sene meydanları hınca hınç doldurarak kutladığımız İstanbul'un fethini de daha mütevazı etkinliklerle idrak etmeye çalışıyoruz ama içinde bulunduğumuz olağanüstü durumun bizim fetih coşkumuzu gölgelemesine de müsaade etmiyoruz." dedi.

29.05.2020Gündem
Son dakika... Cumhurbaşkanlığı genelgesi yayınlandı. Kamuda çalışan 60 yaş ve üzerinde olanlar idari izinli sayılacak

Son dakika... Cumhurbaşkanlığı genelgesi yayınlandı. Kamuda çalışan 60 yaş ve üzerinde olanlar idari izinli sayılacak

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan imzasıyla Kovid-19 Kapsamında Kamu Kurum ve Kuruluşlarında Normalleşme ve Alınacak Tedbirler ile Cumhurbaşkanlığı Genelgesi, Resmi Gazete'nin mükerrer sayısında yayımlandı. Kamu kurum ve kuruluşlarında (Sağlık Bakanlığı ve Milli İstihbarat Teşkilatı Başkanlığı hariç) çalışan yönetici kadro ve pozisyonunda bulunanlar hariç, 60 yaş ve üzerinde olanlar ile kronik hastalığı bulunanlar, idari izinli sayılacak.

29.05.2020Gündem
Cumhurbaşkanı Erdoğandan Fatih Sondaj Gemisi paylaşımı

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan "Fatih Sondaj Gemisi" paylaşımı

Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, bugün İstanbul'dan Karadeniz'e uğurlanan "Türkiye'nin ilk yerli sondaj gemisi Fatih" için Twitter hesabından paylaşım yaptı. Cumhurbaşkanı Erdoğan İstanbul Boğazı'ndan geçerek Karadeniz'e açılan Fatih Sondaj Gemisi'ni selamladı.

29.05.2020Gündem
Sürücü kursları eğitime ne zaman başlayacak İşte 1 Hazirandan itibaren uygulanacak 14 kural

Sürücü kursları eğitime ne zaman başlayacak? İşte 1 Haziran'dan itibaren uygulanacak 14 kural

Yeni tip koronavirüs salgınıyla mücadele önlemleri kapsamında 16 Mart'tan bu yana eğitimlerine ara vermek zorunda kalan sürücü kursları, alınacak önlemlerle 1 Haziran'dan itibaren hizmet vermeye başlıyor.

29.05.2020Gündem
Prof. Dr. Feriha Öz ne zaman öldü, kimdir İşte Prof. Dr. Feriha Özün biyografisi

Prof. Dr. Feriha Öz ne zaman öldü, kimdir? İşte Prof. Dr. Feriha Öz'ün biyografisi

Dünyaca ünlü Türk Patolog Prof. Dr. Feriha Öz'ün ismi Sancaktepe'de inşa edilen bir hastaneyle yaşatılacak. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Sancaktepe Prof. Dr. Feriha Öz Acil Durum Hastanesi’nin açılış törenini gerçekleştirdi. Peki Prof. Dr. Feriha Öz kimdir? İşte Koronavirüsle mücadele ederken hayatını kaybeden İstanbul Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Patoloji Anabilim Dalı eski Öğretim Üyesi Prof. Dr. Feriha Öz ile ilgili merak edilenler...

29.05.2020Gündem
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Prof. Dr. Feriha Öz Acil Durum Hastanesi açılış törenine katıldı

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Prof. Dr. Feriha Öz Acil Durum Hastanesi açılış törenine katıldı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Sancaktepe'de yapımı tamamlanan Prof. Dr. Feriha Öz Acil Durum Hastanesi'nin açılış töreninde konuştu. "Böyle bir eseri bu kadar kısa sürede hazır hale getirmek dünya çapında bir başarıdır." diyen Erdoğan, "Muhalefetin topa tuttuğu şehir hastanelerinin ne kadar önemli olduğunu bu süreçte çok daha iyi görüyoruz." ifadelerini kullandı.15

29.05.2020Haber
Okullar ne zaman açılacak İşte okulların açılacağı tarih

Okullar ne zaman açılacak? İşte okulların açılacağı tarih

Koronavirüs önlemleri kapsamında mart ayında başlayan uzaktan eğitim devam ediyor. Öğrenciler okulların ne zaman açılacağını merak ediyorlar. Konu ile ilgili Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Tarabya'daki Huber Köşkü'nde video konferans yöntemiyle düzenlenen Cumhurbaşkanlığı Kabine Toplantısı'nın ardından açıklamalarda bulundu ve 19 Haziran'da sona erecek olan uzaktan eğitimin ardından okulların ne zaman açılacağını duyurdu.

29.05.2020Gündem
Son dakika haberler... Cumhurbaşkanı Erdoğan: Dünya çapında başarıdır

Son dakika haberler... Cumhurbaşkanı Erdoğan: 'Dünya çapında başarıdır'

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Sancaktepe'de yapımı tamamlanan Prof. Dr. Feriha Öz Acil Durum Hastanesi'nin açılış töreninde konuştu. "Böyle bir eseri bu kadar kısa sürede hazır hale getirmek dünya çapında bir başarıdır." diyen Erdoğan, "Muhalefetin topa tuttuğu şehir hastanelerinin ne kadar önemli olduğunu bu süreçte çok daha iyi görüyoruz." ifadelerini kullandı.

29.05.2020Gündem
Sancaktepe Prof. Dr. Feriha Öz Acil Durum Hastanesi açıldı

Sancaktepe Prof. Dr. Feriha Öz Acil Durum Hastanesi açıldı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, yapımı tamamlanan Sancaktepe Prof. Dr. Feriha Öz Acil Durum Hastanesi'nin açılışını yaptı. Erdoğan, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca ile beraber hastaneyi gezdi.

29.05.2020Gündem
Son dakika haberler: Cumhurbaşkanı Erdoğandan İstanbulun Fethi mesajı

Son dakika haberler: Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan İstanbul'un Fethi mesajı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İstanbul'un fethinin 567. yıl dönümünü tebrik etti.

29.05.2020Gündem
Bozcaada’da oteller kapalı kalacak

Bozcaada’da oteller kapalı kalacak

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın, Cumhurbaşkanlığı Kabinesi toplantısı sonrası normalleşme süreci kapsamında alınan yeni kararları açıklamasının ardından Çanakkale’nin Bozcaada ilçesinde de karantina uygulaması, konaklama tesislerinin durumu ve feribot seferlerine ilişkin yeni kararlar alındı.

29.05.2020Seyahat
TOKİ Başkanı Buluttan konut kampanyalarıyla ilgili açıklama

TOKİ Başkanı Bulut'tan konut kampanyalarıyla ilgili açıklama

Toplu Konut İdaresi (TOKİ) Başkanı Ömer Bulut, öncelikli hedeflerinin Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın “Evi olmayan alt gelir grubu vatandaşım kalmayana kadar bu projeleri yapacağız” açıklamaları doğrultusunda dar gelirli ve bugüne kadar hiç konut sahibi olmamış, konut almakta zorlanan vatandaşları konut sahibi yapmak olduğunu söyledi.

29.05.2020Ekonomi
Son dakika haberi: Hafta sonu sokağa çıkma yasağı var mı Kafeler ve lokantalar açılıyor...

Son dakika haberi: Hafta sonu sokağa çıkma yasağı var mı? Kafeler ve lokantalar açılıyor...

Hafta sonu sokağa çıkma yasağı olacak mı? Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında toplanan Cumhurbaşkanlığı Kabinesi toplantısı sona erdi. Cumhurbaşkanı Erdoğan toplantı sonrası açıklamalarda bulundu. Şehirler arası seyahat kısıtlaması 1 Haziran'dan itibaren tamamen kaldırıldı. Erdoğan ayrıca 1 Haziran itibari ile lokantalar ve kafelerin açılacağını da duyurdu. Bu hafta sonu 15 ilimizin sınırları içinde bulunan vatandaşlarımızın sokağa çıkmaları kısıtlandırıldı.

29.05.2020Gündem
Bakan Selçuktan Berna Laçine cevap

Bakan Selçuk'tan Berna Laçin'e cevap

Berna Laçin, 1 Haziran'dan itibaren kreşlerin açılacağının açıklanmasının ardından yaptığı paylaşımda 18 yaş altının sokağa çıkma yasağını hatırlatarak "Kreşlere gidenler kaç yaşında?" sorusunu sordu. Laçin'e Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk'tan yanıt geldi.

29.05.2020Gündem
100 bin konutun temeli atıldı

100 bin konutun temeli atıldı

Toplu Konut İdaresi Başkanı Ömer Bulut "Öncelikli hedefimiz dar gelirli aileleri ev sahibi yapmak" dedi.

29.05.2020Ekonomi
Boğazda fetih coşkusu

Boğaz'da fetih coşkusu

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "29 Mayıs İstanbul Boğazı Fetih Saygı Geçişi Etkinliği" dolayısıyla İstanbul Boğazı'nda Türk bayraklarıyla kendisini selamlayan teknelere el sallayarak karşılık verdi.

29.05.2020Gündem
Cumhurbaşkanı Erdoğan, fetih kutlamaları dolayısıyla Boğazdan geçen tekneleri selamladı

Cumhurbaşkanı Erdoğan, fetih kutlamaları dolayısıyla Boğaz'dan geçen tekneleri selamladı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "29 Mayıs İstanbul Boğazı Fetih Saygı Geçişi Etkinliği" dolayısıyla İstanbul Boğazı'nda Türk bayraklarıyla kendisini selamlayan teknelere el sallayarak karşılık verdi.

29.05.2020Haber
Son dakika... Boğazda fetih coşkusu... Tekneler bayraklarla geçiş yaptı

Son dakika... Boğaz'da fetih coşkusu... Tekneler bayraklarla geçiş yaptı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "29 Mayıs İstanbul Boğazı Fetih Saygı Geçişi Etkinliği" kapsamında İstanbul Boğazı'ndan geçerken Türk bayraklı teknelerden kendisini selamlayan milli sporculara el salladı.

29.05.2020Gündem
Restoran sektörü 1 Haziranı bekliyor

Restoran sektörü 1 Haziran'ı bekliyor

Restoranların yeniden açılacak olması işletme sahiplerini ve çalışanlarını sevindirirken, sektör temsilcileri, bu kararı bekledikleri için işletmelerini büyük oranda hazırda tuttuklarını, açılmak için sabırsızlandıklarını bildirdi.

29.05.2020Ekonomi
Cumhurbaşkanı Erdoğan, İdlib şehidi Tatarın ailesine başsağlığı mesajı gönderdi

Cumhurbaşkanı Erdoğan, İdlib şehidi Tatar'ın ailesine başsağlığı mesajı gönderdi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Suriye'nin İdlib kentinde şehit olan Piyade Teğmen Canbert Tatar'ın ailesine başsağlığı diledi.

29.05.2020Gündem
Sürücü kursları, özel kurslar ve dershaneler ne zaman açılacak Son dakika açıklama

Sürücü kursları, özel kurslar ve dershaneler ne zaman açılacak? Son dakika açıklama

Corona virüsü nedeniyle kapatılan sürücü kurslarının durumu merak edilirken, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan kabine toplantısı sonrasında açıklamalarda bulundu. Erdoğan normalleşme süreci kapsamında, sürücü kursları ve özel kursların haziran ayında başlayacağını açıkladı. Bu kapsamda sürücü kursları ne zaman açılacak? sorusunun yanıtı da araştırılmaya başlandı. Peki, sürücü kursları, özel kurslar ve dershaneler ne zaman başlayacak? İşte, sürücü kursları ve özel kursların durumu ile ilgili ayrıntılı bilgiler...

28.05.2020Gündem
Cumhurbaşkanı Erdoğan, ABDdeki polis şiddeti olayını kınadı

Cumhurbaşkanı Erdoğan, ABD'deki polis şiddeti olayını kınadı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, ABD'de polis şiddeti sonucu siyahi George Floyd'un yaşamını yitirmesine ilişkin, "Bu insanlık dışı mentaliteyi kınıyorum." dedi.

28.05.2020Gündem
Halı sahalar ne zaman açılıyor Tarih belli oldu

Halı sahalar ne zaman açılıyor? Tarih belli oldu!

Corona virüsü nedeniyle, bir süredir kapalı olan spor tesislerinin açılış tarihi, perşembe günü düzenlenen Kabin Toplantısı'nda ele alındı. Kritik toplantı sonrası açıklamalarda bulunan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, normalleşme sürecinde atılacak olan ikinci adımları duyurdu. Normalleşme takvimine göre, spor tesisleri haziran ayında açılacak. Peki, halı sahalar ne zaman açılıyor? İşte, o konuyla ilgili Erdoğan'ın yaptığı açıklamadan öne çıkanlar...

28.05.2020Spor Arena
20 yaş altı sokağa çıkma yasağı ne zaman kalkacak Cumhurbaşkanı açıkladı

20 yaş altı sokağa çıkma yasağı ne zaman kalkacak? Cumhurbaşkanı açıkladı

Yaklaşık iki aydır devam eden 20 yaş altı sokağa çıkma yasağı, milyonlarca vatandaşın bir numaralı gündem maddesi olmaya devam ediyor. Konuya ilişkin son olarak Sağlık Bakanı Koca'dan önemli bir açıklama geldi. Kabine Toplantısı sonrasında değerlendirmelerde bulunan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan da gençlerin sokağa çıkma kısıtlamasıyla ilgili açıklama yaptı. Peki, 20 yaş altı sokağa çıkma yasağı ne zaman kalkacak? İşte, o konuyla ilgili detaylar.

28.05.2020Gündem
Cumhurbaşkanı Erdoğandan demokratik ve ekonomik gelişim paylaşım

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan "demokratik ve ekonomik gelişim" paylaşım

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda demokratik ve ekonomik gelişmenin önemine işaret etti.

28.05.2020Haber
Cumhurbaşkanı Erdoğandan demokratik ve ekonomik gelişim paylaşım

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan "demokratik ve ekonomik gelişim" paylaşım

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda demokratik ve ekonomik gelişmenin önemine işaret etti.

28.05.2020Gündem
Validen deniz müjdesi

Validen deniz müjdesi

Antalya Valisi Münir Karaloğlu, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın 1 Haziran’dan itibaren birçok yasağın kaldırılacağına ilişkin açıklamaları sonrası sosyal medyadan yaptığı açıklamada, denize girmek ve kıyıdan olta balıkçılığının 1 Haziran’dan itibaren serbest olacağı müjdelerini verdi.

28.05.2020Gündem

Yazar Sonuçları

COVID-19’la mücadelede normalleşmeye doğru hızlı adımlar

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın önceki günkü Bakanlar Kurulu toplantısından sonraki açıklamalarıyla birlikte, Türkiye, ağırlıklı olarak mart ayından bu yana sürmekte olan koronavirüs COVID-19 ile mücadelesinde normalleşmeye doğru sert bir geçiş yapmaktadır. Bu geçiş, salgına karşı yürütülen mücadelede ciddi bir yöntem değişikliğini içeriyor.

30.05.2020