EKSTRA
MENÜ
Arşiv

Cumartesi Sohbetleri

ile ilgili tüm haberleri, son dakika haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 186 haberi bulunmuştur.

Cumartesi Sohbetleri Haberleri

Bunlar sadece alışveriş değil yaşam merkezi

Bunlar sadece alışveriş değil yaşam merkezi

Hepsinin adı alışveriş merkezi. Ama kapılarından içeri girdiğinizde alışverişin yanı sıra daha pek çok olanak seriyorlar önünüze. Sabah açılır açılmaz gidip, kapanış saatine kadar vitrin bakmaktan çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Restoranlar, kuaförler, spor salonları, tiyatro ve sinemalar, kuru temizlemeci, bowling salonları, yüzme havuzları, eğlence merkezleri tek bir çatı altında toplanıyor. Hal böyle olunca da kimse buralardan çıkmak istemiyor.

4.03.2004Kelebek
Unutulmaz filmler Osmanlı Bankası Müzesinde

Unutulmaz filmler Osmanlı Bankası Müzesi'nde

Yeni yılın ilk ayından bu yana sanatseverlere hizmet veren Karaköy'deki Osmanlı Bankası Müzesi, mart ayında sinemaseverlere keyifli bir seçki sunuyor. Gösterim programında Woody Allen'ın Radyo Günleri, John Boorman'ın Umut ve Zafer, Robert Mulligan'ın Bülbülü Öldürmek gibi filmleri yeralıyor. Filmler; perşembe ve cuma günleri 20:30, cumartesi günleri ise 14:30 ve 18:30’da başlıyor. Bilet indirimli 4, tam 6 milyon lira.

11.02.2004Kelebek
Çamlıbelde hayır şenliği

Çamlıbel'de 'hayır şenliği'

Edremit'in Çamlıbel köyünde, kökleri çoktanrılı dinlerdeki hasat şenliklerine dayanan, bir hayır yemeği yapılıyor. Köylünün hazırladığı bu yemekte, imece usulü ile kazanlarda yemekler pişiriliyor. Ağustos ayında bir cuma günü, cuma namazını takiben tüm köye ve yolu oralara düşen herkese açık sofralar kuruluyor. Yıllardır imece usulü sürdürülen bu şölen, kent yaşamını geride bırakıp bu köye yerleşen Tuncel Kurtiz'in çabaları ile son yıllarda bir şenliğe dönüştürüldü.

31.07.2003Gündem
Operasyondayken Mussorgskynin ruhumda yaşadığını hissettim

Operasyondayken Mussorgsky'nin ruhumda yaşadığını hissettim

Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Aytaç Yalman tam bir müzik tutkunu. Müzik dinlemenin, konserleri operaları izlemenin yanı sıra Türkiye'deki müzisyenlerin hemen hepsini tanıyor, çıkan bütün müzik kitaplarını alıp okuyor. Evin İlyasoğlu'nun Yalman Paşa'yla müzik üzerine yaptığı ve Andante dergisinin Şubat sayısında yer alacak söyleşiyi kısaltarak aktarıyoruz...

17.12.2002Gündem
Ayaküstü gırgırın efendi komiği

Ayaküstü gırgırın efendi komiği

O, stand-up'ın esamesinin okunmadığı yıllarda, Türkiye'nin ilk ‘‘ayaküstü gırgır’’cısı. Radyolu günlerin unutulmaz pürüzsüz sesi. Yarışmaların saygılı takdimcisi. Gazinoların efendi komiği.

5.10.2002Gündem

6.02.2001Gündem

6.02.2001Gündem

Yazar Sonuçları

Şimdi de fındık yağı krizi!

dost sağolsun ‘‘Laminat parke kriziniz geçti mi?’’ diye soruyorlar. Geçti. Parkecimiz Sacit aradı ve ‘‘Elimizde kapı gibi E1 sertifikamız var. Parkeleriniz fason mason değil. Avrupa'da satılan en iyi marka. İki gözüm önüme aksın minimum formaldehit emisyonuna sahip. İnanmıyorsanız girin internete bakın.’’ dedi, parke krizimiz çözüldü.

4.10.2003