EKSTRA
MENÜ

Cumartesi Sohbetleri

ile ilgili tüm haberleri, son dakika haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 186 haberi bulunmuştur.

Cumartesi Sohbetleri Haberleri

Akademisyenler okurlarıyla buluşacak

Akademisyenler okurlarıyla buluşacak

Boğaziçi Üniversitesi’nin başlattığı  ‘Kitaplar Arasında’ projesiyle akademisyen okurlarıyla buluşacak. Proje, kaybolmaya yüz tutan bağımsız kitabevlerini ve kütüphane kültürünü yaşatmayı; onların kültürel üretime ve dolaşıma katkısını hatırlatmayı amaçlıyor.

13.02.2017Eğitim
Survivorda bu hafta elemeye kimler kalacak

Survivor'da bu hafta elemeye kimler kalacak?

Survivor'da heyecan devam ediyor. Survivor'da finale doğru yaklaştıkça yarışmacılar arasındaki gerilim de artıyor. Survivor'da Perşembe günü ödül oyunu vardı peki kim kazandı? İşte Survivor'da yaşananlar...

21.05.2016Gündem
Gel vatandaş gel pazara gel

Gel vatandaş gel pazara gel

Gaziosmanpaşa Kazım Karabekir Mahallesi’nin semt pazarındayız...

10.05.2016Magazin
36 saatte Hong Kong

36 saatte Hong Kong

Hong Kong gibi gökyüzüne yükselen şehirlerde inşa faaliyeti hiç durmuyormuş gibidir. Demiryolu ağı hızla genişliyor. MTR’nin Island Line hattı Kennedy Town’a kadar ulaştı. Bir zamanların sakin semtinde şimdi emlak patlaması yaşanıyor. Birkaç metro projesi de devam ediyor. Yine de bu altyapı çabasıyla yetinmiyor Hong Kong. Ayrıca ruhunu koruyor.

1.04.2016Seyahat
3 Adam konukları kimler - 5 Mart 2016

3 Adam konukları kimler? - 5 Mart 2016

TV8 ekranlarının ilgiyle takip edilen eğlence programı 3 Adam yine muhteşem bölümü ile bu akşam sevenleriyle buluşuyor. Komik eğlenceli sohbetleri ile izleyicilere kahkaha tufanı yaşatan 3 Adam bu haftaki konukları kim olacak? İşte detaylar…

5.03.2016Kelebek
Forum Fashion Week 2015 başlıyor

Forum Fashion Week 2015 başlıyor

TÜRKİYE genelindeki Forum Alışveriş Merkezlerinde eşzamanlı olarak bu yıl 6’ncısı düzenlenen Forum Fashion Week, önemli etkinliklerine ev sahipliği yapacak.

3.10.2015Ege
Oğluma meğer son bakışımmış

'Oğluma meğer son bakışımmış'

37 yaşında bir ev hanımı. Doğma büyüme Konyalı. Anlattıklarını herkes bilsin istiyor. İsmini yazmamamız şartıyla. Önce erkek kardeşi, eşini ve çocuklarını alıp IŞİD’e katılmak için Rakka’ya gitti. Ardından da 18 yaşındaki oğlu... Ana yüreği, şimdi küçük oğlunu da IŞİD’e kaptıracak diye sıkışıyor. Evden her çıktığında, arkasından Ayetel Kürsi okuduğu oğlu tarafından kafirlikle suçlanan anne, “Geri dönmeleri çare değil ki” diyor: “Beyin donmuş. Seni, beni kabul etmiyorlar”.

9.08.2015Hayat
100. yıla özel Fuaye Sohbetleri

100. yıla özel "Fuaye Sohbetleri"

Şehir Tiyatroları, sanatçılarla seyircileri buluşturuyor.

4.12.2014Etkinlikler
Gerçek Türk müziğini sunuyoruz

Gerçek Türk müziğini sunuyoruz

Viyolonsel sanatçısı Uğur Işık ve müzisyen arkadaşları, taş plaklardaki ruhu günümüze taşımak için kolları sıvadı, Alaturka Records grubunu kurdu. Ekibin üzerinde 5 yıl çalıştığı “Girizgâh” adlı ilk albümü, kısa süre önce müzikseverlerin beğenisine sunuldu. Alaturka Records, albümün lansmanını bu akşam Zorlu Center Performans Sanatları Merkezi’nde yapacak. Konser öncesi Işık’la bir araya geldik, hazırladıkları şarkıları ve alaturka müziği konuştuk.

21.11.2014Magazin
Bilime yolculuk başladı

Bilime yolculuk başladı

BORNOVA Belediyesi Mevlana Toplum ve Bilim Merkezi’nde, yeni dönem eğitimleri başladı. Bornova Belediye Başkanı Olgun Atila, öğrencilerin eğitimine destek kapsamında okul dışı zamanlarını en iyi şekilde değerlendirmelerini amaçladıklarını söyledi

3.11.2014Ege
Mama konusunda gerçekten yanlış mı yapılıyor

Mama konusunda gerçekten yanlış mı yapılıyor

Bebeğim dünyaya geldikten sonra aklımdaki tek şey sütümün yeteli olup olmayacağıydı. Doğum öncesi almış olduğum çeşit çeşit biberonları anne sütüyle doldurarak kullanacağımı düşünüyordum. Ancak sütüm oldukça azdı ve doktor mama vermemi önerdi.

3.07.2013Gündem
Ye, iç, öğren, dans et

Ye, iç, öğren, dans et

300 restoran, yüzlerce aşçı, binlerce garson, onbinlerce tepsi, yüzbinlerce tabak, milyonlarca çatal-bıçak Türkiye’nin gelmiş geçmiş en büyük gastronomi etkinliğine hazır. Yeme-içme sektörünün temsilcileri, şefler, gurmeler ve lezzet tutkunları biraraya geldi, 9-12 Mayıs’ta İstanbul Küçükçiftlik Park’ta lezzete kazan kaldırıyor: Arçelik Gastro İstanbul Festivali.

3.05.2013Seyahat
Keşkesiz bir doğum için...

Keşkesiz bir doğum için...

İstanbul Doğum Akademisi'nde profesyonel programlar.

25.06.2012Doğum
Ajanda

Ajanda

27.04.2012Kelebek

Yazar Sonuçları

İKSV perdeleri açıyor!

İKSV bu yıl aldığı kararla artık iki yılda bir değil her yıl düzenleyeceği Tiyatro Festivali’ni harika bir oyun programıyla açıkladı. Zorlu PSM’deki basın tanıtımında Bülent Eczacıbaşı da “Tiyatro Bağımsızlık Yapar” sloganını destekleyen olağanüstü bir konuşma yaptı.

4.10.2017

İstanbul’da da müzik susmadı

İSTANBUL artık eskisi gibi yazları bir kültür çölü değil.

16.08.2017

Alaçatı’da bilmeniz gereken 65 yer

Alaçatı’nın adı kimilerine göre ‘alaca at’tan geliyor kimilerine göre de ‘alacık çadırları’ndan. Kasaba eskiden deniz kenarındaymış ama deniz yavaş yavaş çekilince geriye bataklık kalmış. Bataklık kurutulunca bölgeye damgasını bağcılık ve tütüncülük vurmuş. Mübadeleyle gitmek zorunda kalan Rumların yerine Selanik, Girit ve İstanköy (Kos) Adası’ndan gelenler yerleşmiş. Şimdilerdeyse Alaçatı, Türkiye’nin en gözde tatil beldeleri arasında. Her yıl yeni önemli mekânlar açılıyor, değişiklikler oluyor. İşte onlardan bazıları...

11.01.2017

Bir kartla gezdim Türkiye’nin tüm salonlarını...

Neredeyse 2 bilet fiyatına, ayda 30 kez dilediğiniz sinemaya gitmek ister misiniz? Üstelik bu teklif, Türkiye’nin her yanındaki salonlar için geçerli. Eğer iddialı bir sinemaseverseniz, Rıfat Oğuz’un kurduğu ’Sinemia’ ile sizi tanıştıralım.

22.07.2016

16 Yaşıma Mektup

Sevgili Sadi... Sana bu mektubu 31 yaşındaki Sadi'nin kaleminden, gelecekten yazıyorum.

17.07.2016

‘Herkesin içinde bir Sibel Can’ kafası

Var, öyle bir durum var! İstersen snob Avrupalı ol, dokuz sekizlik bir ritim duyunca onlar da dayanamıyor.

18.06.2016

Gel vatandaş gel pazara gel

Gaziosmanpaşa Kazım Karabekir Mahallesi’nin semt pazarındayız...

10.05.2016

Golf turnuvası başladı

Türk Hava Yolları (THY) ana sponsorluğundaki “Turkish Airlines Open 2015” golf turnuvası dün görkemli açılış partisiyle başladı.

29.10.2015

Cumartesi ateşimizi nerede söndürsek?

Eğlenecek yer bulamayan gönüllere en tazesinden üç kulüp: Her birinin yaş ortalaması, müziği/tarzı, geleni/gideni, pick saati farklı. Ama ben İstanbullu ona derim ki biriyle yetinmez; cumartesi ateşini en erken başlayanında rock’la harlar, ikincisinde popla korlar, en son kapananda house’la sonlar!

22.11.2013

Anneler Mama Konusunda Yanlış mı Yönlendiriliyor?

Bebeğim dünyaya geldikten sonra aklımdaki tek şey sütümün yeterli olup olmayacağıydı. Doğum öncesi almış olduğum çeşit çeşit biberonları anne sütüyle doldurarak kullanacağımı düşünüyordum. Ancak sütüm oldukça azdı ve doktor mama vermemi önerdi.

4.07.2013
Sağlıklı beslenmeye önem veren herkes bu şenliğe

Sağlıklı beslenmeye önem veren herkes bu şenliğe!

“Kendimi seviyorum, sağlıklı besleniyorum” diyenler Diyet Şenliği’nde buluşuyor.

15.05.2013

İstanbul kazan biz kaşık

300 restoran, yüzlerce aşçı, binlerce garson, onbinlerce tepsi, yüzbinlerce tabak, milyonlarca çatal-bıçak Türkiye’nin gelmiş geçmiş en büyük gastronomi etkinliğine hazır.

3.05.2013

Parti de veririm seminer de...

Son zamanlarda arkadaşlarımı davet edip partiler düzenlediğim doğru ama ben hâlâ anneyim

14.12.2012