EKSTRA
MENÜ

Cuma Hutbesinin Konusu

ile ilgili tüm haberleri, son dakika haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 58 haberi bulunmuştur.

Cuma Hutbesinin Konusu Haberleri

22 Ekim Cuma hutbesi paylaşıldı... Bu hafta Cuma hutbesinin konusu: “onun bize mirası, eşsiz vefası”

22 Ekim Cuma hutbesi paylaşıldı... Bu hafta Cuma hutbesinin konusu: “onun bize mirası, eşsiz vefası”

Cuma namazına katılacak olan kişilere okunacak Cuma hutbesi yayınlandı. Bu hafta Cuma hutbesinin konusu vefa toplumu oldu. Yeni haftada Cuma hutbesinin konusu “onun bize mirası, eşsiz vefası” başlığı ile yayınlandı. İşte bu hafta Cuma namazına katılacak olan kişilere okunacak Cuma hutbesinin tamamı…

21.10.2021Gündem
15 Ekim cuma hutbesi konusu nedir Diyanet cuma hutbesi yayımlandı

15 Ekim cuma hutbesi konusu nedir? Diyanet cuma hutbesi yayımlandı

15 Ekim cuma hutbesi, Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından yayımlandı. Bu haftaki cuma hutbesinin konusu, ‘Mübarek gece Mevlid’i Nebi’ oldu. Hutbede Mevlid Kandili’nin önemi ile ilgili bilgiler veriliyor. Hutbe içerisinde, ‘İslam’ın tebliğcisi, hak ve hakikatin temsilcisi, dünya ve ahiretin efendisi, rehberimiz, en güzel örneğimiz, Peygamberimiz Hz. Muhammed Mustafa (s.a.s)’in dünyayı teşriflerinin yıl dönümüdür.’ cümlesi de geçiyor.

15.10.2021Gündem
8 Ekim cuma hutbesinin konusu nedir İşte Diyanet cuma hutbesi

8 Ekim cuma hutbesinin konusu nedir? İşte Diyanet cuma hutbesi

8 Ekim cuma hutbesi yoğun ilgi görüyor.. Bu haftaki Cuma hutbesinin konusu, ‘Sonsuz hayat ahiret’ oldu. Hutbede, ‘Dünya, insan için bir sınav yeri ve misafirhanedir. Ahiretin tarlası ve ona hazırlık yeridir. Ahiret ise, kulluk yolculuğumuzun sonsuzluk durağıdır.’ cümlesi de yer aldı.

8.10.2021Gündem
Cuma hutbesi konusu: Diyanet 1 Ekim cuma hutbesi yayımlandı

Cuma hutbesi konusu: Diyanet 1 Ekim cuma hutbesi yayımlandı!

1 Ekim cuma hutbesi yayımlandı. Bu haftaki Cuma hutbesinin konusu, ‘Mümin camiye vefalıdır’ oldu. Hutbede, ‘Her yıl 1-7 Ekim tarihleri Camiler ve Din Görevlileri Haftası olarak kutlanmaktadır. Başkanlığımız, bu yılın temasını, Cami, Din Görevlileri ve Vefa olarak belirlemiştir.’ denildi.

1.10.2021Gündem
Diyanet bu haftanın cuma hutbesini yayımlandı 3 Eylül Cuma hutbesinin konusu nedir

Diyanet bu haftanın cuma hutbesini yayımlandı! 3 Eylül Cuma hutbesinin konusu nedir?

Yeni haftanın Cuma hutbesi Diyanet tarafından yayınlandı. Diyanet 3 Eylül 2021 tarihli Cuma hutbesini resmi adresinden paylaştı. Din İşleri Yüksek Kurulu tarafından yayınlanan hutbede bu haftanın başlığı “Allah ilim yolcusuna cenneti kolaylaştırır” olarak duyuruldu.

2.09.2021Gündem
Cuma Hutbesi 20 Ağustos 2021 Bu haftaki Cuma Hutbesinin konusu belli oldu: Müslüman İşini Sağlam ve Güzel Yapar

Cuma Hutbesi 20 Ağustos 2021! Bu haftaki Cuma Hutbesi'nin konusu belli oldu: Müslüman İşini Sağlam ve Güzel Yapar

Cuma Hutbesi 20 Ağustos tarihi öncesi yayınlandı. Diyanet İşleri Başkanlığınca Türkiye genelindeki camilerde okunacak olan "Müslüman İşini Sağlam ve Güzel Yapar" konulu Cuma Hutbesi'nde, "Sorumluluk ve vicdan sahibi her mümin, hayatın her alanında adaleti ve samimiyeti gözetir. Hak ve hakikati, doğruluk ve dürüstlüğü kendine şiar edinir." ifadeleri kullanıldı. Peygamber Efendimiz'in (s.a.s) buyruklarının da yer verildiği hutbede, ahiret için güzel iş yapmanın önemine vurgu yapıldı. İşte, bu haftaki Cuma Hutbesi'nin tam metni.

19.08.2021Gündem
Cuma Hutbesi 13 Ağustos 2021 Diyanet  Cuma Hutbesini yayınladı: Kerbelâyı İbret Nazarıyla Okuyalım

Cuma Hutbesi 13 Ağustos 2021! Diyanet Cuma Hutbesi'ni yayınladı: Kerbelâ'yı İbret Nazarıyla Okuyalım

Cuma Hutbesi 13 Ağustos öncesi Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından yayınlandı. Türkiye genelindeki camilerde okunacak olan Cuma Hutbesi'nin konusu bu hafta "Kerbelâ'yı İbret Nazarıyla Okuyalım" olarak belirlendi. Muharrem ayı ve Âşûrâ gününün anlatıldığı hutbede, "Kerbelâ, İslam ümmeti olarak hepimizin ortak acısı, tarihimizin yürek yarasıdır. Ne hazindir ki geçmişteki acı olaylardan yeterince ibret alınmadığı için bugün de İslam coğrafyasında hırs ve menfaat uğruna yeni Kerbelâlar yaşanmaktadır." ifadeleri kullanıldı. İşte, 13 Ağustos Cuma Hutbesi'nin tam metni ve konusu.

12.08.2021Gündem
Cuma Hutbesi 16 Temmuz 2021 Diyanet Cuma Hutbesini yayınladı: Kurban Tevhidin Sembolü, İslamın Şiarı

Cuma Hutbesi 16 Temmuz 2021! Diyanet Cuma Hutbesi'ni yayınladı: Kurban Tevhidin Sembolü, İslam'ın Şiarı

Cuma Hutbesi 16 Temmuz öncesinde yayınlandı. Diyanet İşleri Başkanlığınca hazırlanan "Kurban: Tevhidin Sembolü, İslam'ın Şiarı" konulu Cuma Hutbesi'nde kurbanın Yüce Yaratana karşı ihlas ve samimiyet, sadakat ve teslimiyet, şükür ve vefa beyanı olduğu vurgulandı. Cuma namazı kılmaya gelen Müslümanlara kıymetli bilgilerin aktarılacağı Cuma Hutbesi'nde "Kurban, tevhidin sembolü, din-i mübin-i İslam’ın önemli bir şiarıdır. Kurban, Allah’ın rızasına ve takvaya erişme gayretidir. " ifadeleri kullanıldı. İşte, bu haftaki Cuma Hutbesi'nin konusu ve tam metni.

15.07.2021Gündem
Cuma Hutbesi 2 Temmuz Diyanet Cuma Hutbesini yayınladı: Düğünlerimizde Nebevi Ölçüye Riayet Edelim

Cuma Hutbesi 2 Temmuz! Diyanet Cuma Hutbesi'ni yayınladı: Düğünlerimizde Nebevi Ölçüye Riayet Edelim

Cuma Hutbesi 2 Temmuz öncesi erişime açıldı. Türkiye genelindeki camilerde cuma namazı öncesi okunacak olan Cuma Hutbesi'nin konusu bu hafta Diyanet İşleri Başkanlığınca, "Düğünlerimizde Nebevi Ölçüye Riayet Edelim" olarak belirlendi. Müslümanlara öğüt niteliğinde bilgilerin aktarılacağı bu haftaki Cuma Hutbesi'nde evlilik hazırlığı yaparken düğünlerde fazla gösteriş ve masraftan kaçınılması vurgulandı. Hutbede, "Her işimizde olduğu gibi düğünlerimizde de Allah’ın rızasına, Resûlü’nün sünnetine uygun davranalım. Evliliklerimizi kolaylaştıralım. " ifadesi kullanıldı. İşte, Cuma Hutbesi'nin tamamı.

1.07.2021Gündem
Cuma Hutbesi 11 Haziran 2021 Diyanet Cuma Hutbesi konusunu yayınladı: Ailemde Merhamet ve Huzur Var

Cuma Hutbesi 11 Haziran 2021! Diyanet Cuma Hutbesi konusunu yayınladı: Ailemde Merhamet ve Huzur Var

Cuma Hutbesi 11 Haziran, yayınlandı. Diyanet İşleri Başkanlığınca hazırlanan "Ailemde Merhamet ve Huzur Var" konulu Cuma Hutbesi'nde ailenin, insanoğlunun ruhuna huzur, sükûnet ve şifa veren bir nimet olduğu vurgulandı. Müslümanlara öğüt niteliğinde bilgilerin verileceği hutbede, "O halde Allah’ın emri Peygamberimizin sünneti üzere kurduğumuz yuvalarımızı huzurla buluşturmak, aile olmak ve aile kalmak için gayret gösterelim. Sevgiyle mayalanan aile ocağımızda gönül dilini, nezaketi ve adaleti hâkim kılalım." ifadesi kullanıldı. İşte, bu haftaki Cuma Hutbesi'nin tam metni.

10.06.2021Gündem
Cuma Hutbesi 28 Mayıs 2021: Diyanet Cuma Hutbesini yayınladı: Yüce Allah, Müminlerin Yardımcısıdır

Cuma Hutbesi 28 Mayıs 2021: Diyanet Cuma Hutbesi'ni yayınladı: Yüce Allah, Müminlerin Yardımcısıdır

Cuma Hutbesi 28 Mayıs yayınlandı. Diyanet İşleri Başkanlığınca hazırlanan, 'Yüce Allah, Müminlerin Yardımcısıdır' konulu Cuma Hutbesi Türkiye genelindeki camilerde okunacak. İstanbul'un fethi konusunun işlendiği hutbede, "Bu fetih, çağ kapatıp çağ açan yeni bir altın dönemin başlangıcıdır. Bu fetih, Mekke, Medine ve Kudüs ile İstanbul’u kardeş kılan bir zaferdir." ifadesi kullanıldı. Müslümanlara kıymetli bilgilerin aktarılacağı Cuma Hutbesi'nde birlik ve beraberlik vurgusu yapıldı. İşte, 28 Mayıs Cuma Hutbesi'nin tamamı.

27.05.2021Gündem
Cuma Hutbesi 21 Mayıs 2021 İşte bu haftaki Cuma Hutbesinin konusu: Zulüm Cezasız Kalmaz

Cuma Hutbesi 21 Mayıs 2021! İşte bu haftaki Cuma Hutbesi'nin konusu: Zulüm Cezasız Kalmaz

Cuma Hutbesi 21 Mayıs öncesi yayınlandı. Diyanet İşleri Başkanlığınca hazırlanan ve Türkiye genelindeki camilerde okunacak olan Cuma Hutbesi'nin konusu "Zulüm Cezasız Kalmaz" olarak belirlendi. Cuma namazı kılmaya gelecek olan Müslümanlara anlatılacak olan hutbede, "Bugün Filistin’de yaşananlar bize önemli sorumluluklar yüklemektedir. Gün, Müslüman idrakiyle yola revan olup Rabbimize samimiyetimizi arz etme günüdür." ifadesi kullanıldı. Filistin'deki saldırıların dikkat çekildiği Cuma Hutbesi'nde yardım çağrısı yapıldı. İşte, bu haftaki Cuma Hutbesi'nin tam metni.

20.05.2021Gündem
Cuma hutbesi Diyanet tarafından paylaştı: Cuma hutbesinin bu haftaki konusu Kadir Gecesi

Cuma hutbesi Diyanet tarafından paylaştı: Cuma hutbesinin bu haftaki konusu Kadir Gecesi

Cuma hutbesi Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından paylaşıldı. Bu hafta Cuma hutbesinin konusu Kadir Gecesi olarak belirlendi. İslam alemi için “bin aydan daha hayırlı gece” olarak bilinen Kadir Gecesi hutbesi cuma namazına katılacak olan kişilere okunacak. İşte Diyanet tarafından paylaşılan 7 Mayıs 2021 Cuma hutbesi...

6.05.2021Gündem
Cuma Hutbesi 23 Nisan 2021 Cuma Hutbesinin konusu yayınlandı: Yetim Cenâb-ı Hakkın İnsanlığa Emaneti

Cuma Hutbesi 23 Nisan 2021! Cuma Hutbesi'nin konusu yayınlandı: Yetim Cenâb-ı Hakk'ın İnsanlığa Emaneti

Cuma Hutbesi 23 Nisan 2021 yayınlandı. Diyanet İşleri Başkanlığınca hazırlanan 'Yetim Cenâb-ı Hakk'ın İnsanlığa Emaneti' konulu Cuma Hutbesi'nde "Yetimleri ihmal etmek, onları yalnız ve ilgisiz bırakmak büyük bir vebaldir. Yetimlerin haklarını çiğnemek, mallarına el uzatmak sorumluluğu ağır bir günahtır." ifadesi kullanıldı. Cuma namazı kılmaya gelen Müslümanlara öğüt niteliği taşıyan hutbede, yetimleri koruyup gözetmenin ve onlara iyi davranmanın önemi vurgulandı. Peygamberimiz (s.a.s) hadislerinden de örnekler verilecek. İşte, bu haftaki Cuma Hutbesi'nin tamamı ve konusu.

22.04.2021Gündem
Cuma Hutbesi 2 Nisan 2021 Diyanet Cuma Hutbesini yayınladı: Birbirimizin Farkında Olalım

Cuma Hutbesi 2 Nisan 2021! Diyanet Cuma Hutbesi'ni yayınladı: Birbirimizin Farkında Olalım

Cuma Hutbesi 2 Nisan 2021, Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından yayınlandı. Türkiye genelindeki camilerde cuma namazı kılmaya gelen vatandaşlara okunacak olan Cuma Hutbesi'nin konusu 'Birbirimizin Farkında Olalım' olarak belirlendi. Hutbede, down sendromu ve otizm gibi gelişim farklılıklarına vurgu yapılacak. Müslümanlara kıymetli bilgi ve öğütlerin aktarılacağı Cuma Hutbesi'nde gelişim farklılıkları hakkında doğru bilgilenilmesinin altı çizilerek, doğru tedavi ve uygun eğitime vaktinde başlanmasının önemi hakkında bilgiler verilecek. İşte, bu haftaki Cuma Hutbesi'nin tam metni.

1.04.2021Gündem
Diyanet 12 Mart Cuma Hutbesini yayınladı -  İstiklâl Marşı: Hakkıdır Hakka Tapan Milletimin İstiklâl

Diyanet 12 Mart Cuma Hutbesi'ni yayınladı - İstiklâl Marşı: Hakkıdır Hakka Tapan Milletimin İstiklâl!

Cuma Hutbesi 12 Mart tam metni Diyanet tarafından yayınlandı. Cuma namazı öncesi camilerde okunacak olan Cuma Hutbesi'nin bu haftaki konusu, 'İstiklâl Marşı: Hakkıdır Hakka Tapan Milletimin İstiklâl!' olarak belirlendi. Müslümanlara kıymetli bilgi ve öğütlerin aktarılacağı Cuma Hutbesi'de İstiklal Marşı'nın kabul günü dolayısıyla milli değerlere vurgu yapılacak, şehitlerimize rahmet ve dualar okunacak. Cuma Hutbesi'nde Peygamberimiz'in (s.a.s) hadislerinden de örnekler verilecek. İşte, 12 Mart Cuma Hutbesi'nin tam metni.

11.03.2021Gündem
26 Şubat Cuma Hutbesi yayınlandı Cuma Hutbesinin konusu: Zor Zamanlarda Maneviyatımızdan Destek Almak

26 Şubat Cuma Hutbesi yayınlandı! Cuma Hutbesi'nin konusu: Zor Zamanlarda Maneviyatımızdan Destek Almak

Cuma Hutbesi 26 Şubat öncesi Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından yayınlandı. Cuma namazı kılmaya gelen Müslümanlara kıymetli bilgi ve öğütlerin aktarılacağı Cuma Hutbesi'nin konusu bu hafta, "Zor Zamanlarda Maneviyatımızdan Destek Almak" olarak açıklandı. Sıkıntı, keder ve musibetle karşılaşıldığında Allah'a dua etmenin öneminin anlatılacağı Cuma Hutbesinde bu hafta, tevekkülle maneviyata sığınmasının gerektiğinden bahsedilecek. İşte, 26 Şubat Cuma Hutbesi'nin tam metni.

25.02.2021Gündem
Diyanet cuma hutbesinin konusunu duyurdu İşte cuma hutbesi 19 Şubat 2021 tam metni

Diyanet cuma hutbesinin konusunu duyurdu! İşte cuma hutbesi 19 Şubat 2021 tam metni

Cuma hutbesi, Diyanet İşleri Başkanlığı'nın internet sitesi üzerinden yayınlandı. "İmanın Tadına Ermek Allah ve Resulünü Sevmek" konulu yayınlanan bu haftaki cuma hutbesinde, Peygamber Efendimizi ve Yüce Allah'ı sevmenin gereğinden bahsedilecek. Cuma namazı öncesi kıymetli bilgi ve öğütlerin anlatılacağı cuma hutbesinde; terör saldırısında şehit edilenler için de baş sağlığı mesajı paylaşılacak. İşte, 19 Şubat cuma hutbesinin tam metni ve konuyla ilgili bilgiler.

18.02.2021Gündem
Cuma hutbesi 12 Şubat 2021 Diyanet cuma hutbesinin konusunu duyurdu: Manevi Huzur İklimine Girerken

Cuma hutbesi 12 Şubat 2021! Diyanet cuma hutbesinin konusunu duyurdu: Manevi Huzur İklimine Girerken

Cuma hutbesi Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından paylaşıldı. Her hafta cuma günü öncesi yayınlanan cuma hutbesinin konusu bu hafta "Manevi Huzur İklimine Girerken" olarak belirlendi. Cuma namazını kılmaya gelen Müslümanlara kıymetli bilgi ve öğütlerin aktarılacağı 12 Şubat cuma hutbesinde üç aylar ve Regâib Gecesi ile ilgili değerli bilgiler yer aldı. Üç aylarda maneviyatı güçlendirmenin öneminden de cuma hutbesinde bahsedilecek. İşte, bu haftaki cuma hutbesinin tam metni ve konuya dair bilgiler.

11.02.2021Gündem
Diyanet 29 Ocak cuma hutbesini yayımladı: Hayvanlara Merhamet Dini ve İnsani Sorumluluğumuz

Diyanet 29 Ocak cuma hutbesini yayımladı: Hayvanlara Merhamet Dini ve İnsani Sorumluluğumuz

Cuma hutbesinin konusu bu hafta "Hayvanlara Merhamet Dini ve İnsani Sorumluluğumuz" olarak Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından belirlendi. Müslümanlara kıymetli bilgi ve öğütler veren 29 Ocak 2021 cuma hutbesinde, hayvanlara karşı yapılan iyilik ve merhametin dinimizdeki öneminden bahsedilecek. Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed'in (S.A.V) buyruklarının da yer aldığı cuma hutbesi cuma namazı öncesinde 81 ildeki tüm camilerde okunacak. İşte, cuma hutbesinin tam metni ve konunun ayrıntıları.

28.01.2021Gündem
22 Ocak cuma hutbesi yayımlandı Cuma hutbesinin konusu: Aklın İbadeti Tefekkür

22 Ocak cuma hutbesi yayımlandı! Cuma hutbesinin konusu: Aklın İbadeti Tefekkür

Cuma hutbesi Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından yayımlandı. 22 Ocak cuma hutbesinin konusu bu hafta 'Aklın İbadeti Tefekkür' olarak belirlendi. Cuma namazı öncesi tüm camilerde okunan, Müslümanlara kıymetli bilgiler veren cuma hutbesinde aklı doğru kullanmanın öneminden ve akıl ile nefis arasındaki ilişkiden bahsedilecek. Cuma hutbesinde Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed'in (S.A.V) sünnetleri ve buyrukları da vatandaşlara aktarılacak. İşte, cuma hutbesinin tam metni.

21.01.2021Gündem
15 Ocak 2021 cuma hutbesi konusunu Diyanet duyurdu Miras, Her Hak Sahibine Hakkını Vermek

15 Ocak 2021 cuma hutbesi konusunu Diyanet duyurdu! Miras, Her Hak Sahibine Hakkını Vermek

Cuma hutbesi Diyanet tarafından yayımlandı. Müslümanların haftalık bayramı olan cuma gününde kılınacak olan cuma namazı öncesi, tüm camilerde cuma hutbesi okunacak. Müslümanlara anlatılacak olan cuma hutbesinin konusu bu hafta 'Miras, Her Hak Sahibine Hakkını Vermek' olarak belirlendi. Kıymetli bilgi ve öğütlerin paylaşıldığı 15 Ocak cuma hutbesinde, miras paylaşımında erkek ve kadınlara pay hakkı vermenin öneminden ve hakkaniyetinden bahsedilecek. İşte, cuma hutbesinin tam metni.

14.01.2021Gündem
8 Ocak cuma hutbesinin konusu belli oldu: Fâtiha Sûresi Kur’an’ın Mukaddimesi

8 Ocak cuma hutbesinin konusu belli oldu: Fâtiha Sûresi Kur’an’ın Mukaddimesi

Cuma hutbesi Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından yayımlandı. Müslümanlara kıymetli bilgiler ve öğütler veren cuma hutbesinin konusu bu hafta, "Fâtiha Sûresi Kur’an’ın Mukaddimesi" olarak belirlendi. Dua ve namazlarla idrak edilen cuma gününde Fatiha Suresi'nin fazileti cuma namazı öncesi Müslümanlara anlatılacak. Cuma hutbesinde Diyanet İşleri Başkanlığı'nca başlatılan “Haydi Türkiye, Evden Kur’an Öğrenmeye” seferberliğiyle ilgili de bilgiler aktarılacak. İşte, 8 Ocak cuma hutbesinin tam metni ve konunun ayrıntıları.

7.01.2021Gündem
Diyanet cuma hutbesini yayımladı 25 Aralık cuma hutbesinin konusu: İçki Kötülüğün Zehirli Arkadaşı

Diyanet cuma hutbesini yayımladı! 25 Aralık cuma hutbesinin konusu: İçki Kötülüğün Zehirli Arkadaşı

Cuma hutbesi Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından yayımlandı. Camilerde kılınacak olan cuma namazı öncesi okunacak cuma hutbesinin konusu bu hafta, 'İçki Kötülüğün Zehirli Arkadaşı' olarak belirlendi. Müslümanların haftalık ibadetlerini ifa ettikleri cuma gününde vatandaşlara, içkinin haram olmasından,  ruhu ve bedeni tahrip etmesinden bahsedilecek. Cuma hutbesinde Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed'in (S.A.V) sünnetleri de aktarılacak. İşte, Diyanet'in paylaştığı 25 Aralık cuma hutbesinin tam metni.

25.12.2020Gündem
Cuma hutbesi Diyanet tarafından paylaşıldı İşte 18 Aralık cuma hutbesinin konusu: Mümin Her İşinde Mutedildir

Cuma hutbesi Diyanet tarafından paylaşıldı! İşte 18 Aralık cuma hutbesinin konusu: Mümin Her İşinde Mutedildir

Cuma hutbesi Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından paylaşıldı. Müslümanlara kıymetli bilgiler ve öğütler veren cuma hutbesinin konusu bu hafta, 'Mümin Her İşinde Mutedildir' olarak belirlendi. Hutbede, İslam'ın 'Aşırılıktan uzak durmayı, istikamet üzere yaşamayı, sağduyulu ve tutarlı davranmayı öğütlediği' belirtilerek vatandaşlara dengeli olunması konusunda uyarılarda bulunuldu. Cuma hutbesi cuma namazı öncesinde 81 ilde tüm camilerde okunacak. İşte, 18 Aralık 2020 cuma hutbesinin tam metni.

17.12.2020Gündem
11 Aralık cuma hutbesinin tam metni yayımlandı Cuma hutbesinin konusu: Su Hayat ve Şifa Kaynağımız

11 Aralık cuma hutbesinin tam metni yayımlandı! Cuma hutbesinin konusu: Su Hayat ve Şifa Kaynağımız

Cuma hutbesi Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından yayımlandı. Müslümanların haftalık ibadetlerini ifa ettikleri cuma gününde bu hafta cuma namazı sonrası bütün camilerde yağmur duası yapılacak. Diyanet tarafından "Su: Hayat ve Şifa Kaynağımız" konulu yayımlanan cuma hutbesi, cuma vakti Türkiye genelindeki camilerde okunacak. Önemli öğütler ve bilgiler veren cuma hutbesinde Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed'in (S.A.V) su israfıyla ilgili buyruklarına da yer verilecek. İşte, 11 Aralık cuma hutbesinin tam metni.

10.12.2020Gündem
Cuma hutbesi yayımlandı 4 Aralık cuma hutbesinin konusu: Engellilik Cennete Kavuşturan İmtihan

Cuma hutbesi yayımlandı! 4 Aralık cuma hutbesinin konusu: Engellilik Cennete Kavuşturan İmtihan

Cuma hutbesi Diyanet İşleri Başkanlığı'nın internet sitesinden yayımlandı. 81 ilde camilerde kılınacak olan cuma namazı öncesi okunacak olan cuma hutbesinin konusu bu hafta 'Engellilik Cennete Kavuşturan İmtihan' olarak belirlendi. Müslümanlara kıymetli bilgilerin aktarılacağı cuma hutbesinde ibadet, iyi davranış ve güzel ahlakın öneminden bahsedilecek. Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed'in (S.A.V) sünnetleri de cuma hutbesinde anlatılacak. İşte, 4 Aralık cuma hutbesinin tam metni.

4.12.2020Gündem
Cuma hutbesi yayınlandı 27 Kasım cuma hutbesinin konusu: Faydasız İşleri Terk Etmek Kulluğun Güzelliğindendir

Cuma hutbesi yayınlandı! 27 Kasım cuma hutbesinin konusu: Faydasız İşleri Terk Etmek Kulluğun Güzelliğindendir

Cuma hutbesi Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından yayınlandı. 27 Kasım cuma hutbesinin konusu bu hafta 'Faydasız İşleri Terk Etmek Kulluğun Güzelliğindendir' olarak belirlendi. Cuma namazı kılmak için camilere gidecek olan vatandaşlara anlatılacak olan cuma hutbesinde, hayırlı işlere yönelmenin dinen öneminden ve bahşedilen nimetlerin Allah’ın rızasına uygun işlerde kullanılması gerektiğinden bahsedilecek. Cuma hutbesinde ayet ve hadislerden de verilecek örnekler vatandaşlara aktarılacak. İşte, 27 Kasım cuma hutbesinin tam metni.

27.11.2020Gündem
Diyanet 13 Kasım cuma hutbesini yayınladı Cuma hutbesinin konusu: Abdest, Bedenimize Sağlık, Ruhumuza Huzur

Diyanet 13 Kasım cuma hutbesini yayınladı! Cuma hutbesinin konusu: Abdest, Bedenimize Sağlık, Ruhumuza Huzur

Cuma hutbesi her hafta olduğu gibi Diyanet tarafından yayınlandı. 81 ilde camilerde kılınacak olan cuma namazı öncesi okunacak cuma hutbesinin konusu 'Abdest, Bedenimize Sağlık, Ruhumuza Huzur' olarak duyuruldu. Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed'in (S.A.V) buyruklarının da yer aldığı önemli bilgilerin aktarılacağı 13 Kasım cuma hutbesinde abdest almanın ve temizliğin öneminden bahsedilecek. Cuma hutbesinde ayrıca salgın hastalıklara karşı abdest almanın koruyuculuğu da Müslümanlara anlatılacak. İşte, 13 Kasım cuma hutbesinin tam metni.

13.11.2020Gündem
Cuma hutbesi yayınlandı 6 Kasım cuma hutbesinin konusu: Mümin Sorumluluk Sahibidir

Cuma hutbesi yayınlandı! 6 Kasım cuma hutbesinin konusu: Mümin Sorumluluk Sahibidir

Cuma hutbesi Diyanet tarafından yayınlandı. Cuma namazı öncesi camilerde okunacak olan cuma hutbesinin bu haftaki konusu 'Mümin Sorumluluk Sahibidir' olarak belirlendi. Müslümanlara kıymetli bilgi ve öğütlerin aktarılacağı 6 Kasım cuma hutbesinde, müminlerin birbirilerine gösterdikleri hürmet ve sevginin değeri yer aldı. Cuma hutbesinde “Geleceğe Nefes, Dünyaya Nefes” temalı fidan dikim faaliyetine de dikkat çekildi. İşte, 6 Kasım cuma hutbesinin tamamı.

6.11.2020Gündem
Cuma hutbesi yayınlandı 30 Ekim cuma hutbesinin konusu: Peygamberimiz ve Çocuk

Cuma hutbesi yayınlandı! 30 Ekim cuma hutbesinin konusu: Peygamberimiz ve Çocuk

Cuma hutbesi Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından yayınlandı. Müslümanların bayramı olan cuma gününde cuma namazı camilerde ifa edilecek. Cemaatle eda edilmek üzere, her hafta kılınan cuma namazı öncesi vatandaşlara cuma hutbesi okunacak. Önemli bilgiler ve öğütlerin aktarılacağı bu haftaki 30 Ekim cuma hutbesinin konusu 'Peygamberimiz ve Çocuk' olarak belirlendi. Peygamber Efendimiz (s.a.s.) sözleri ve buyruklarının da yer aldığı cuma hutbesinde, çocuklara güzel terbiye ve ahlak vermenin öneminden bahsedilecek. İşte, 30 Ekim cuma hutbesinin tam metni.

29.10.2020Gündem
23 Ekim cuma hutbesi Diyanet tarafından yayınlandı - Cuma hutbesinin konusu: Mevlid-i Nebi

23 Ekim cuma hutbesi Diyanet tarafından yayınlandı - Cuma hutbesinin konusu: Mevlid-i Nebi

Cuma hutbesi Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından yayımlandı. Cuma namazı ibadetlerini idrak etmeye gelen Müslümanlara okunan 23 Ekim cuma hutbesinin konusu bu hafta Mevlid-i Nebi olarak belirlendi. Cuma namazı öncesi camilerde anlatılacak olan cuma hutbesinde, İslâm âleminin aylardır beklediği Mevlid Gecesinin dini öneminden ve Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed'in (S.A.V) güzel ahlakından bahsedilecek. İşte, 23 Ekim 2020 cuma hutbesi tam metni.

23.10.2020Gündem
16 Ekim cuma hutbesi Diyanet tarafından yayınlandı: Cami Allahın Evi, Müminlerin Eseri

16 Ekim cuma hutbesi Diyanet tarafından yayınlandı: Cami Allah'ın Evi, Müminlerin Eseri

Cuma hutbesi Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından yayımlandı. Cuma namazı öncesi camilerde okunacak olan cuma hutbesinin konusu bu hafta 'Cami Allah'ın Evi, Müminlerin Eseri' olarak belirlendi. Müslümanlara önemli tavsiye ve öğütler içeren 16 Ekim cuma hutbesinde camilerde namaz kılmanın öneminden bahsedilecek ve salgın hastalıklar için dualarda bulunulacak. Cuma hutbesinde Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed'in (S.A.V) sözleri ve buyruklarına da yer verildi. İşte, 16 Ekim cuma hutbesi tam metni.

16.10.2020Gündem
8 Ekim Cuma hutbesi Diyanet tarafından yayımlandı: Cuma hutbesinin konusu: Müminin Yumuşak Huyluluğu

8 Ekim Cuma hutbesi Diyanet tarafından yayımlandı: Cuma hutbesinin konusu: 'Müminin Yumuşak Huyluluğu'

8 Ekim Cuma hutbesi Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından yayımlandı. Cuma namazı ibadetlerini idrak etmeye gelen Müslümanlara okunan cuma hutbesinin 8 Ekim konusu bu hafta, 'Müminin Yumuşak Huyluluğu' oldu. Müslümanlara önemli bilgiler ve öğütler veren Cuma hutbesinde iman, ibadet, güzel ahlak konusu cemaate anlatılacak. 8 Ekim Cuma hutbesi içerisinde Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed'in (S.A.V) 'Mümin canayakındır. İnsanlarla yakınlık kurmayan ve kendisiyle yakınlık kurulamayan kimsede hayır yoktur' Hadis-i Şerif'i ve İslam dininin emir ve buyruklarına dair detaylar da yer alacak. İşte, 8 Ekim 2020 Cuma hutbesinin tam metni...

8.10.2020Gündem
2 Ekim cuma hutbesi Diyanet tarafından yayınlandı: Murakabe ve Muhasebe Bilinci

2 Ekim cuma hutbesi Diyanet tarafından yayınlandı: Murakabe ve Muhasebe Bilinci

Cuma hutbesi Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından yayımlandı. Cuma namazı ibadetlerini idrak etmeye gelen Müslümanlara okunan 2 Ekim cuma hutbesi konusu bu hafta 'Murakabe ve Muhasebe Bilinci' olarak belirlendi. Cuma namazı öncesi okunacak olan cuma hutbesinde, salgın sürecinde tedbirlere uyulması konusunda Müslümanlara önemli bilgiler ve öğütler aktarılacak. Cuma hutbesinde Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed'in (S.A.V) sözleri ve buyruklarına da yer verildi. İşte, 2 Ekim 2020 cuma hutbesi tam metni.

2.10.2020Gündem
25 Eylül cuma hutbesi Diyanet tarafından yayınlandı Cuma hutbesinin konusu: Cami ve İlim

25 Eylül cuma hutbesi Diyanet tarafından yayınlandı! Cuma hutbesinin konusu: Cami ve İlim

Cuma hutbesi Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından açıklandı. 25 Eylül cuma hutbesinin konusu bu hafta Cami ve İlim olarak belirlendi. Cuma namazı ibadetlerini idrak etmeye gelen Müslümanlara okunacak olan cuma hutbesinde önemli öğüt ve önemli bilgiler anlatılacak. Cuma hutbesinde camiler, mescitler ve İslâm dininin güzelliklerinden bahsedilecek. İşte, 25 Eylül 2020 cuma hutbesinin tam metni ve bu haftaki cuma hutbesinin konusu.

25.09.2020Gündem
Cuma hutbesi Diyanet tarafından yayınlandı - İşte 18 Eylül 2020 cuma hutbesinin konusu ve metni

Cuma hutbesi Diyanet tarafından yayınlandı - İşte 18 Eylül 2020 cuma hutbesinin konusu ve metni

Cuma hutbesi Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından yayınlandı. Cuma namazı ibadetlerini idrak etmeye gelen Müslümanlara okunacak olan cuma hutbesinin konusu bu hafta "Bereket Manevi Bolluk" olarak belirlendi. Önemli bilgiler ve öğütler veren cuma hutbesi namaz öncesi vatandaşlara anlatılacak.18 Eylül cuma hutbesi içerisinde Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed'in (S.A.V) sözleri ve buyrukları yer alıyor. İşte, 18 Eylül 2020 cuma hutbesinin tam metni ve konusu.

18.09.2020Gündem
4 Eylül cuma hutbesi Diyanet tarafından yayımlandı: Cuma hutbesinin konusu: İslam temizliği emreder

4 Eylül cuma hutbesi Diyanet tarafından yayımlandı: Cuma hutbesinin konusu: 'İslam temizliği emreder'

Cuma hutbesi Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından yayımlandı. Cuma namazı ibadetlerini idrak etmeye gelen Müslümanlara okunan cuma hutbesinin 4 Eylül konusu bu hafta, 'İslam temizliği emreder' oldu. Müslümanlara önemli bilgiler ve öğütler veren cuma hutbesinde temizlik konusu camaate anlatılacak. 4 Eylül Cuma hutbesi içerisinde Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed'in (S.A.V) 'Temizlik, imanın yarısıdır' Hadis-i Şerif'i ve İslam dininin emir ve buyruklarına dair detaylar yer alıyor. İşte, 4 Eylül 2020 Cuma hutbesinin tam metni...

3.09.2020Gündem
Cuma hutbesi Diyanet tarafından yayınlandı - İşte 28 Ağustos cuma hutbesinin konusu

Cuma hutbesi Diyanet tarafından yayınlandı - İşte 28 Ağustos cuma hutbesinin konusu

Cuma hutbesi Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından yayınlandı. Müslümanlara önemli bilgiler ve öğütler veren 28 Ağustos cuma hutbesinin konusu bu hafta "Allah'ın Dinini Yüceltme Gayreti" olarak belirlendi. Müslümanların bir araya geldikleri ve cemaatle haftalık ibadetlerini ifa ettikleri cuma namazı öncesi cuma hutbesi camilerde okunacak. İşte, 28 Ağustos cuma hutbesinin tam metni ve bu haftaki cuma hutbesinin konusuyla ilgili ayrıntılar.

27.08.2020Gündem
21 Ağustos Cuma hutbesinin konusu belli oldu – İşte Diyanet tarafından paylaşılan bu haftanın cuma hutbesi

21 Ağustos Cuma hutbesinin konusu belli oldu – İşte Diyanet tarafından paylaşılan bu haftanın cuma hutbesi

21 Ağustos Cuma hutbesinin konusu belli oldu. Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından hazırlanan 21 Ağustos 2020 tarihli ‘Mümin: Hakkın Temsilcisi, Hakikatin Davetçisi’ konulu cuma hutbesi yayınladı. İşte 21 Ağustos Cuma hutbesinde yer alan ifadeler…

20.08.2020Gündem
Cuma hutbesinin konusu nedir 7 Ağustos Cuma hutbesi yayınlandı

Cuma hutbesinin konusu nedir? 7 Ağustos Cuma hutbesi yayınlandı!

Cuma hutbesi ile ilgili araştırmalar hızlandı. Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından her hafta cuma hutbesi yayımlanıyor. Cuma namazlarını kılmaya gelecek olan vatandaşlara, cuma namazı ibadeti öncesinde, anlatılan cuma hutbesinin tam metni bu önemli günün gelmesi ile beraber yoğun ilgi görüyor. İşte 7 Ağustos cuma hutbesi...

7.08.2020Gündem
Cuma hutbesi Diyanet tarafından paylaşıldı – İşte 3 Temmuz Cuma hutbesinin konusu

Cuma hutbesi Diyanet tarafından paylaşıldı – İşte 3 Temmuz Cuma hutbesinin konusu

Cuma hutbesi Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından paylaşıldı. Müslümanlara kıymetli bilgiler ve öğütler veren Cuma hutbesinin konusu her hafta farklılık gösteriyor. Cuma namazını cemaatle birlikte kılacak vatandaşlar camilerde hutbeyi dinleyecek. İşte 3 Temmuz Cuma hutbesinin konusu…

3.07.2020Gündem
Saldırı Almanya’daki camilerde Cuma hutbesine konu olacak

Saldırı Almanya’daki camilerde Cuma hutbesine konu olacak

Fransa’da Charlie Hebdo adlı mizah dergisine yapılan ve ikisi polis 12 kişinin ölümüyle sonuçlanan saldırı, Almanya’daki camilerde Cuma hutbesinin konusu olacak.

8.01.2015Avrupa
Fransanın doğusundaki bir kebapçıda patlama

Fransa'nın doğusundaki bir kebapçıda patlama

Fransa'nın doğusundaki Villefranche-sur-Saone kentinde cami yakınında yer alan bir kebap restoranında patlama meydana geldi. Bu, ülkede dünkü saldırıdan bu yana yaşanan üçüncü şok oldu. Avusturya'da da Tuna Camii’nin duvarına İslam karşıtı sloganlar yazıldı.

8.01.2015Dünya
Peygamberimiz bile beddua etmişti

'Peygamberimiz bile beddua etmişti'

CHP İstanbul Milletvekili İhsan Özkes'in dün TBMM'de kürsüden sarf ettiği "Allah kahretsin" sözleri, Genel Kurul'da büyük tartışma yaratmıştı. Özkes o sözleriyle ilgili olarak Hürriyet'e konuştu.

5.06.2014Gündem
CHPli Özkes: Peygamberimiz bile beddua etmişti

CHP'li Özkes: Peygamberimiz bile beddua etmişti

CHP İstanbul Milletvekili İhsan Özkes'in dün TBMM'de kürsüden sarfettiği "Allah kahretsin" sözleri, Genel Kurulu karıştırdı.

5.06.2014Gündem
Cuma hutbesi konusu 27 Ağustos 2021: Allahın Yardım Ettiğine Mağlubiyet Yoktur

Cuma hutbesi konusu 27 Ağustos 2021: 'Allah'ın Yardım Ettiğine Mağlubiyet Yoktur'

27 Ağustos 2021 Cuma hutbesi konusu Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından yayımlandı. Cuma namazı ibadetlerini idrak etmeye gelen Müslümanlara okunan cuma hutbesinin 27 Ağustos konusu bu hafta, 'Allah'ın Yardım Ettiğine Mağlubiyet Yoktur' konusunu işliyor. Müslümanlara önemli bilgiler ve öğütler veren Cuma hutbesinde 27 Ağustos Cuma günü bu konu anlatılacak. İşte, 27 Ağustos Cuma hutbesi içerisinde yer alan detaylar

26.08.2021Gündem
Cuma hutbesi konusu 9 Temmuz 2021: İhanete karşı şehadete şahidiz

Cuma hutbesi konusu 9 Temmuz 2021: 'İhanete karşı şehadete şahidiz'

9 Temmuz 2021 Cuma hutbesi konusu Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından yayımlandı. Cuma namazı ibadetlerini idrak etmeye gelen Müslümanlara okunan cuma hutbesinin 9 Temmuz konusu bu hafta, '15 Temmuz'u konu ediniyor. Müslümanlara önemli bilgiler ve öğütler veren Cuma hutbesinde 15 Temmuz darbe girişimi yıl dönümünde cemaate anlatılacak. İşte, 9 Temmuz Cuma hutbesi içerisinde yer alan detaylar

9.07.2021Gündem
11 Eylül Cuma hutbesi Diyanet tarafından yayımlandı: Din İstismarına Karşı Ferasetli ve Basiretli Olalım

11 Eylül Cuma hutbesi Diyanet tarafından yayımlandı: 'Din İstismarına Karşı Ferasetli ve Basiretli Olalım'

11 Eylül Cuma hutbesi Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından yayımlandı. Cuma namazı ibadetlerini idrak etmeye gelen Müslümanlara okunan cuma hutbesinin 11 Eylül konusu bu hafta, 'Din İstismarına Karşı Ferasetli ve Basiretli Olalım' oldu. 11 Eylül Cuma hutbesi içerisinde Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed'in (S.A.V) 'Sözlerin en doğrusu, Allah’ın kitabıdır. Rehberliğin en güzeli, Muhammed’in rehberliğidir' Hadis-i Şerif'i ve İslam dininin emir ve buyruklarına dair detaylar yer alıyor. İşte, 11 Eylül 2020 Cuma hutbesinin tam metni...

10.09.2020Gündem
7 Ocak Cuma Hutbesi Diyanet İşleri Başkanlığı (DİB) tarafından yayımlandı

7 Ocak Cuma Hutbesi Diyanet İşleri Başkanlığı (DİB) tarafından yayımlandı

Diyanet İşleri Başkanlığı 7 Ocak Cuma günü için hutbe bilgilerini yayımladı. 'Kudüs İslam Yurdudur' başlığı altında İslam dini için Kudüs'ün önemini ele alacak olan 7 Ocak Cuma hutbesi, Diyanet İşleri Başkanlığı resmi internet sitesi üzerinden görüntülenebiliyor. İşte, pek çok vatandaşın merakla araştırdığı 7 Ocak Cuma hutbesi ve detaylı bilgiler

6.02.2020Gündem