MENÜ

Cortana

Cortana ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Cortana haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 117 Cortana haberi bulunmuştur.

Cortana Haberleri

Microsoft Cortana kaybetti, telefonlardan çekiliyor

Microsoft Cortana kaybetti, telefonlardan çekiliyor

Microsoft'un sesli asistanı Cortana, beklenen ilgiyi göremeyeceğinde telefonlardan tamamen çekilmesine karar verildi. Şirket, Cortana'yı çok daha farklı bir alanda kullanacak.

1.08.2020Teknoloji
AMD Ryzen 4000 serisi işlemcili Asus Mini PC PN50 tanıtıldı

AMD Ryzen 4000 serisi işlemcili Asus Mini PC PN50 tanıtıldı

ASUS, ultra kompakt bir bilgisayar olan Mini PC PN50'yi duyurdu. Radeon Vega 7 grafikli AMD Ryzen 4000 mobil işlemcilere ve 3200 MHz DDR4 bellek desteğine sahip Mini PC PN50, küçük boyutuyla dikkat çekerken dijital tabeladan ev sineması kurulumlarına kadar geleneksel PC'lerin sığmayacağı kullanım senaryoları için çözüm sunuyor.

22.07.2020Teknoloji
ASUS, yeni bilgisayarı Mini PC PN62’yi duyurdu

ASUS, yeni bilgisayarı Mini PC PN62’yi duyurdu

ASUS, evlerde ve iş yerlerinde çeşitli uygulamalar için yüksek performans sunan ASUS Mini PC PN62 adlı ultra kompakt bilgisayar modelini duyurdu.

13.01.2020Teknoloji
Dünyanın en popüler sanal asistanı belli oldu

Dünyanın en popüler sanal asistanı belli oldu

Google, Apple, Amazon, Microsoft başta olmak üzere pek çok teknoloji markası kendi sesli asistanını geliştirdi ve zaman içinde daha da iyileştirmeye çalışıyor. Peki dünyada en çok kullanılan sanal asistan hangisi dersiniz?

20.12.2019Teknoloji
Microsoft, Cortanayı gelecek yıl kaldırıyor

Microsoft, Cortana'yı gelecek yıl kaldırıyor

Microsoft, belli ülkelerde kullanıma sunduğu mobil uygulama Cortana'ya verdiği desteği 2020 yılında sonlandırmaya kadar verdi.

18.11.2019Teknoloji
Microsoft Ignite etkinliğinde 7 inovasyon açıkladı

Microsoft Ignite etkinliğinde 7 inovasyon açıkladı

Microsoft, Ignite konferansında 7 inovasyon duyurdu. Microsoft CEO’su Satya Nadella’nın açılış konuşmasıyla başlayan etkinlikte açıklanan inovasyonlar arasında tüm kurumlara tek yerden bulut yönetimi sunan Azure Arc, şirketlere bilgi ağı sunan Project Cortex ve Chromium tabanlı tarayıcı Edge bulunuyor.

8.11.2019Teknoloji
İçerik pazarlamanın geleceği parmaklarımızın ucunda değil, iki dudağımızın arasında

İçerik pazarlamanın geleceği parmaklarımızın ucunda değil, iki dudağımızın arasında

Akıllı cihaz kullanıcılarının davranışlarını analiz eden teknoloji devleri, 2020 yılına sesli aramaların damga vuracağını öngörüyor. Geçtiğimiz yıllarda mobil asistanların hayatımıza girmesiyle, sesli komut verme ve dijital ortamlarda sesli arama yapma alışkanlıklarını kazanmaya başlayan kullanıcılar, yeni yılda da hayatını kolaylaştıracak bu aramalara sıklıkla başvuracak.

4.11.2019Teknoloji
Sesli asistanlarda neden kadın sesi kullanılıyor

Sesli asistanlarda neden kadın sesi kullanılıyor?

Günümüzde teknolojik cihazlarda büyük bir çoğunlukla kadın sesleri tercih ediliyor. Daha önce teknolojik cihazlarda kadın seslerinin neden tercih edildiğini hiç merak etmiş miydiniz? Peki sesli asistanlarda ‘cinsiyetsiz ses’ kullanılmasını ister miydiniz?

4.11.2019Teknoloji
Microsoft taşeronlarının bazı Skype görüşmelerini dinlediği ortaya çıktı

Microsoft taşeronlarının bazı Skype görüşmelerini 'dinlediği' ortaya çıktı

Microsoft taşeronlarının, tercüme yazılımı kullanılan bazı Skype görüşmelerini dinlediği ortaya çıktı.

8.08.2019Teknoloji
Microsoft kararını verdi: Xbox arayüzü tamamen değişiyor

Microsoft kararını verdi: Xbox arayüzü tamamen değişiyor

Microsoft'un oyun konsolu Xbox için önemli bir değişiklik kapıda: Şirket, Xbox'ın kullanıcı arayüzünü değiştirmek için düğmeye bastı. Peki arayüzde nasıl bir değişiklik bekleniyor?

29.07.2019Teknoloji
ASUStan yeni anakart: Prime X99 Edition 30

ASUS'tan yeni anakart: Prime X99 Edition 30

ASUS’un 30. yıldönümünü kutlamak için sınırlı sayıda tasarladığı yeni anakartı Prime X99 Edition 30, overclock için VRM, yeni nesil bağlantı seçenekleri ve yeni Akıllı Kontrol Konsolu ile birlikte geliyor.

31.05.2019Teknoloji
Huawei krizi ABD ile Çinin diplomatik soğuk savaşı mı

Huawei krizi ABD ile Çin'in diplomatik soğuk savaşı mı?

ABD ile Çin arasında Huawei üzerinden süren mücadele, teknolojik gelişmelerin etkilerine ilişkin tartışmaları yoğunlaştırdı.

26.05.2019Teknoloji
Amazon Alexa, artık bilgisayardan sesli komutla kullanılabilecek

Amazon Alexa, artık bilgisayardan sesli komutla kullanılabilecek

Dünyanın en büyük alışveriş platformlarının başında gelen Amazon'un dijital asistanı Amazon Alexa, artık bilgisayardan sesli komutla kullanılabilecek.

10.05.2019Teknoloji
Microsofttan AirPods rakip: Surface Buds

Microsoft'tan AirPods' rakip: Surface Buds

Microsoft, kablosuz kulaklık piyasasının lideri AirPods'u tahtından edebilecek yeni cihazı için çalışmalara başladı.

16.04.2019Teknoloji
Yapay Zekâ yarışı hızlanıyor

Yapay Zekâ yarışı hızlanıyor

Çin ve ABD arasındaki yapay zekâ rekabetini sık sık dile getiren ABD Başkanı Donald Trump federal hükümet ajanslarından yapay zekâ (AI) konusunda Ar-Ge ve eğitim için daha fazla kaynak ayırmalarını isteyen bir yönetici emri imzaladı. Ancak bu girişimin, federal ajansların kendi bütçelerinden daha fazla bütçe ayırmalarını tavsiye ediyor olması eleştirileri de beraberinde getirdi.

15.02.2019Teknoloji
Windows 10a dev güncelleme: Neler değişiyor neler

Windows 10'a dev güncelleme: Neler değişiyor neler?

Microsoft'un yer yer sorunlara neden olan işletim sistemi Windows 10 için dev bir güncelleme hazırlanıyor. 2020 yılını baz alan bu dev güncelleme ile pek çok köklü değişiklik yapılacak.

15.02.2019Teknoloji
Google Asistan nasıl kullanılır Neler yapabilirsiniz

Google Asistan nasıl kullanılır? Neler yapabilirsiniz?

Google Asistan, tıpkı iPhone ve iPad'lerdeki Siri veya Microsoft'un Cortana'sı gibi bir sesli dijital asistan. Android ve iOS platformlarında kullanılabilen ve kullanıcıların cihazlarında halihazırda yüklü olan Google Asistan'a siz bir şey soruyorsunuz, o da size yanıtını en hızlı şekilde veriyor. Peki Google Asistan'ı etkili şekilde nasıl kullanabilirsiniz?

17.01.2019Teknoloji
Microsoft fısıltınızı bile duyacak, anlayacak

Microsoft fısıltınızı bile duyacak, anlayacak!

Yazılım devi Microsoft'un aldığı son patent, şirketin sesli asistanlara yönelik yeni teknolojisini gözler önüne serdi. Sesli asistanlar bu patente göre fısıltıları bile duyabiliyor ve anlamlandırabiliyor.

4.01.2019Teknoloji
Asistanların Türkçe yarışı

Asistanların Türkçe yarışı

Dokunmatik ekranlardan sonra en önemli teknoloji olarak görülen sesli asistanlar için Türkiye’de yeni bir dönemin kapıları aralandı. Daha önce sadece Apple’ın Siri’siyle Türkçe olarak kullanmaya başladığımız sesli asistanlara Google’ın ‘Google Asistan’ seçeneği eklendi. Bu hafta sonu Android işletim sistemli akıllı telefon kullanıcılarına sunulmaya başlanan Google Asistan, Türkçe sesli asistanlar konusunda rekabeti de kızıştırdı. Biz de Apple’ın Siri’si ile Google’ın Asistan’ını karşılaştırdık. İki asistana da aynı soruları sorduk. Eksilerini ve artılarını bir araya getirdik. Ve hatta sesli asistanların kısa bir tarihçesini hazırladık. İşte Türkçe sesli asistanların kapışması...

16.12.2018Ekonomi
Sanal asistan Cortana için yolun sonu göründü mü

Sanal asistan Cortana için yolun sonu göründü mü?

Amazon Alexa ve Google Assistant gibi dijital asistanlar ciddi başarılar elde etti. Ancak bunların muadili olarak nitelendirebileceğimiz Microsoft Cortana tam aksi yönde hareket ediyor.

8.11.2018Teknoloji
Kripto para madenciliği hızla büyümeye devam ediyor

Kripto para madenciliği hızla büyümeye devam ediyor!

McAfee araştırmacıları; zararlı kripto madencilik yazılımları trendini, Windows 10 Cortana açıklarını, blockchain saldırı vektörlerini, mobil fatura dolandırıcılığı uygulamalarını ve açıkların silah olarak kullanılabilme özelliklerini analiz etti.

28.09.2018Teknoloji
Microsoft Search tanıtıldı Ne işe yarayacak

Microsoft Search tanıtıldı! Ne işe yarayacak?

Microsoft uygulamalarına ve hizmetlerine gelen yeni bir arama deneyimi olan Microsoft Search, tanıtıldı!

26.09.2018Teknoloji
Android telefonların bu özellikleri hayat kurtarıyor

Android telefonların bu özellikleri hayat kurtarıyor

Günümüz telefonlarında en çok kullanılan işletim sistemlerinin başında Android geliyor. Bütün bu bilinirliğe rağmen hala Android’in, çoğumuzun bilmediği birçok sırrı bulunuyor.

26.06.2018Teknoloji
Bilgisayarları şahlandıracak yepyeni işlemci: Snapdragon 850

Bilgisayarları şahlandıracak yepyeni işlemci: Snapdragon 850

Qualcomm, son teknoloji Snapdragon X20 LTE modem ve gelecekte piyasaya sürülecek cihazlarda bulunacak olan Qualcomm Yapay Zeka Motoru içeren Qualcomm Snapdragon 850 Mobil Bilişim Platformu'nu entegre etmek için Samsung ile bir araya geldiklerini duyurdu.

8.06.2018Teknoloji
Windows 10 için 20 klavye kısayolu

Windows 10 için 20 klavye kısayolu

Windows 10'lu PC'nizi daha hızlı ve verimli kullanmak için, bu klavye kısayollarını bilmelisiniz!

1.06.2018Teknoloji
Google Duplexe karşı Microsofttan yeni sesli asistan: Xiaoice

Google Duplex'e karşı Microsoft'tan yeni sesli asistan: Xiaoice!

I/O 2018 kapsamında Google Asistan'ın bir parçası olacak yapay zeka konfigürasyonlu Google Duplex'i tanıtan Google'dan sonra Microsoft da kendi yapay zekalı sesli asistanı Xiaoice'u duyurdu.

23.05.2018Teknoloji
Microsoftun sanal asistani Cortana gürültüde de dinleyebiliyor

Microsoft'un sanal asistani Cortana gürültüde de dinleyebiliyor!

Microsoft'un dünyaca yakından tanınan sanal asistanı Cortana her geçen gün gelişiyor. Cortana; artık gürültülü ortamlarda dahi sesinizi ayırt ederek komutları yerine getirebiliyor.

8.05.2018Teknoloji
Google I/O başlıyor: Yeni neler bizi bekliyor

Google I/O başlıyor: Yeni neler bizi bekliyor?

Google'ın her yıl San Francisco'da Silikon Vadisi'nde düzenlediği dünyanın en büyük geliştirici konferansı 8 Mayıs'ta başlıyor. 10 Mayıs'a kadar devam edecek olan dev etkinlikte Google'ın yine kayda değer sürprizleri olacak. İşte Google I/O'dan bu yıl dünyanın beklediği yenilikler...

7.05.2018Teknoloji
Windows 10 Cortanada tedirgin eden güvenlik açığı

Windows 10 Cortana'da tedirgin eden güvenlik açığı

Microsoft'un işletim sistemi Windows 10'un sanal asistanı Cortana'da ortaya çıkan bir güvenlik açığı endişeye yol açtı. Bu açık nedeniyle Cortana'nın kolayca kandırılabildiği ortaya çıktı. Peki bu ne demek?

11.03.2018 Teknoloji
Zeki cihaz dönemi

Zeki cihaz dönemi

İnternete bağlanarak akıllanan cihazlarda yeni bir dönem başladı. Akıllı telefonlardan kulaklıklara kadar birçok üründe yer almaya başlayan yapay zekâ teknolojisi, artık zeki cihaz dönemini başlattı. Bu cihazlar, kullanıcıların alışkanlıklarını ve hareketlerini analiz ederek hayatlarını kolaylaştırıyor.

26.02.2018Ekonomi
Windows 10 Mobilea bir darbe de Uberden

Windows 10 Mobile'a bir darbe de Uber'den!

Windows 10 Mobile uygulama desteğini geri çekenlerin arasında Uber de eklendi!

19.02.2018Teknoloji
HomePodda yer alan Siri testleri geçemedi

HomePod'da yer alan Siri testleri geçemedi

Apple'ın Cuma günü satışa çıkardığı akıllı hoparlör HomePod, sesli asistanlar üzerinden yapılan testlerde rakiplerine göre geride kaldı.

13.02.2018Teknoloji
Siriye Ubisofttan rakip geldi: Hoşgeldin Sam

Siri'ye Ubisoft'tan rakip geldi: Hoşgeldin Sam!

Artık herkes kendi dijital asistanını hazırlıyor. İşte oyun devinin dijital asistanı Sam!

28.01.2018Teknoloji
Yapay zekanın 8 önemli evrimi

Yapay zekanın 8 önemli evrimi

Bugün teknolojide en çok konuşulan konulardan biri olan yapay zeka, hayatımıza girmeden önce hangi noktalardan geçti?

16.01.2018Teknoloji
Microsoftun asistanı Cortananın sonu geldi mi

Microsoft'un asistanı Cortana'nın sonu geldi mi?

Acer ve Asus, laptop'larında Alexa dijital asistanı kullanmayı tercih ettiler. Peki bu Cortana'nın sonu mu demek?

15.01.2018Teknoloji
Otomobiller artık sesinizle hareket edecek: Tuş yok Ayşe var

Otomobiller artık sesinizle hareket edecek: Tuş yok Ayşe var!

 Yapay zekaya sahip Siri, Google gibi sesli asistanlar artık direksiyona da geçiyor. Adı ister “Can” ister “Ayşe” olsun, ses tanıma sistemi toplam 44 kadın ve 9 erkek sesiyle 30 farklı dili anlıyor ve konuşuyor. Sürücü “Hey, Ayşe” diyerek asistanı aktive ediyor ve ardından klimadan, müzik seçimine, mesaj yazmadan hız ayarlarınıza kadar tüm komutları sesinizde doğal tümce yapılarını, hatta şive ve aksanları bile algılayarak yapıyor. Yani tuşlara, ekranlara gerek kalmıyor.

11.01.2018Ekonomi
Windows 10da Timeline ve uygulama sekmeleri olacak

Windows 10'da Timeline ve uygulama sekmeleri olacak!

Microsoft, Windows 10'un test kullanıcıları için yeni bir güncelleme yayınladı. Bu yayınlanan güncellemenin içinde Timeline ve uygulama sekmeleri özelliğindeki değişimler dikkat çekiyor.

21.12.2017Teknoloji
Microsoft Galaxy Note 8’i satmaya başladı

Microsoft Galaxy Note 8’i satmaya başladı

Microsoft, geçtiğimiz hafta Samsung Galaxy S8 ve S8 Plus’ı Microsoft Store’da satışa sunmuştu. Şimdi ise sonsuz ekrana sahip Samsung’un yeni amiral gemisi Galaxy Note 8’i satışa sundu.

27.11.2017Teknoloji
Windows Phone yolun sonuna geliyor, bir devir kapanıyor

Windows Phone yolun sonuna geliyor, bir devir kapanıyor!

Hiçbir zaman Microsoft'un ve haliyle müşterilerinin beklentilerini tam olarak karşılayamayan ve büyük kitlelere ulaşamayan Windows Phone için yolun sonu görünüyor. İşletim sisteminin yüzü olarak her daim karşımıza çıkan Joe Belfiore, şirketin artık akıllı telefon stratejisini tamamen değiştirdiğini açıkladı.

9.10.2017Teknoloji
Windows 10 için yepyeni özellikler yolda

Windows 10 için yepyeni özellikler yolda!

Windows 10'un önizleme sürümünde, telefonunuzda takip ettiğiniz bağlantıyı doğrudan bilgisayarda açmanıza yarayacak yeni bir özellik geldi. Bu özellik ileriki dönemlerde daha fazla işlevsellik kazanacak.

28.07.2017Teknoloji
Skyscanner Türklerin seyahat alışkanlıklarını açıkladı

Skyscanner Türklerin seyahat alışkanlıklarını açıkladı

Seyahat sektörünün önde gelen isimlerinden Skyscanner'ın Kıdemli Pazarlama Müdürü Murat Özkök, Skyscanner'ın son çalışmalarını Hürriyet'e anlattı ve Türklerin seyahat alışkanlıklarını, en çok nereleri tercih ettiklerini açıkladı.

4.07.2017Teknoloji
Microsoft sanal asistanı Cortanaya yeni yetenekler kazandırıyor

Microsoft sanal asistanı Cortana'ya yeni yetenekler kazandırıyor!

Biz henüz kendisiyle tanışamamış olsak da, Microsoft, dijital asistanı Cortana'ya yeni yetenekler kazandırmaya devam ediyor!

16.06.2017Teknoloji
Microsoft dünyanın en sessiz odasını yaptı

Microsoft dünyanın en sessiz odasını yaptı!

Microsoft dünyanın en sessiz odasını yaptı. Öyle sessiz ki insan kendi kemiklerinin sesini duyabiliyor. Geleceğin elektronik cihazları bu odada tasarlanıyor. Odada uzun süre kalmak imkansız. Peki oda nasıl inşa edilmiş?

31.05.2017Teknoloji
ASUStan dünyanın en ince laptopu

ASUS'tan dünyanın en ince laptop'u

ASUS dünyanın en ince 2 in 1 notebook modeli Zenbook Flip S ile karşınızda. 4K NanoEdge ekranı ve donanım özellikleri ile Zenbook Flip S dikkat çeken özelliklere sahip.

29.05.2017Teknoloji
Windows 10u şu an kaç kişi kullanıyor

Windows 10'u şu an kaç kişi kullanıyor?

Microsoft'un son işletim sistemi Windows 10 ile ilgili önemli bilgiler açıklandı. Görünüşe göre uygulamayı kullanan insanların sayısı yarım milyarı geçmeyi başarmış durumda.

13.05.2017Teknoloji
Hawkingden korkutan açıklama Dünyanın sonunu o getirecek

Hawking'den korkutan açıklama! Dünya'nın sonunu o getirecek!

Yapay Zeka gerçekten de insanlığın sonunu getirebilir mi? Hawking düşüncesinde ne kadar haklı?

24.04.2017Dijital Sanayi
Galaxy S8 Microsoft Edition geliyor

Galaxy S8 Microsoft Edition geliyor!

Microsoft'tan Galaxy S8 sürprizi: Yazılım devi, Samsung'un yeni amiral gemisi Galaxy S8'in "Microsoft Sürümü"nü kendi mağazalarında satacak!

1.04.2017Teknoloji

Yazar Sonuçları

Microsoft neden TikTok'u satın almak istiyor?

TikTok uygulaması çıkış yaptığı ilk günden bu yana yoğun bir şekilde tartışılıyor. Çin ile ABD'nin arası iyiden iyiye açılmışken Çin merkezli TikTok da ABD Başkanı Donald Trump'ın hedef tahtasında bulunuyor. Peki TikTok'un ABD'de yasaklanacağını tartıştığımız şu günlerde Microsoft TikTok'u satın almak için neden öne çıktı? TikTok'u almakla Microsoft neyi amaçlıyor?

5.08.2020

Amazon'dan evlilik teklifine 'hayır'

Sanal asistanlar gün geçtikçe hayatımıza daha çok dahil oluyor. Öyle ki Siri ve Cortana gibi asistanlara kullanıcılar işlemlerini daha kolay halletmek adına onlarla konuşuyor, çözümler daha pratik oluyor. Örneğin Siri'ye bugün hava nasıl diye sorduğumuzda sesli şekilde yanıt almamız ve bunun için sadece sesimizin yetmesi işleri kolaylaştırıyor.

11.10.2018