EKSTRA
MENÜ

Çörek Otu Yağı

Çörek Otu Yağı haberleri sayfasında güncel ve son dakika Çörek Otu Yağı hakkında haberler ile bilgiler bulunmaktadır. Toplam 147 Çörek Otu Yağı haberi, videosu, fotoğrafı ve yazar yazısı yer almaktadır. Geçmişte ve bugün yeni yayımlanan son durum gelişmeleri ile pek çok haber..

Çörek Otu Yağı Haberleri

Çörek otu yağı nelere iyi gelir Çörek otu yağının faydaları ve sağlığa etkileri

Çörek otu yağı nelere iyi gelir? Çörek otu yağının faydaları ve sağlığa etkileri

Mutfaklardan eksik olmayan çörek otu ve yağı yararlarıyla da ön ön plana çıkıyor. Peki çörek otu ve çörek otu yağı nelere iyi gelir? İşte çörek otu yağının faydaları ve sağlığa etkileri...

15.07.2021Sağlık
Huzursuz Bacak Sendromuna Ne İyi Gelir Ve Nasıl Geçer Huzursuz Bacak Sendromu Nedenleri Ve Tedavisi

Huzursuz Bacak Sendromuna Ne İyi Gelir Ve Nasıl Geçer? Huzursuz Bacak Sendromu Nedenleri Ve Tedavisi

Toplum içerisinde bazı hastalıklar yaygın olarak görülebilir. Özellikle de huzursuz bacak sendromu ile çok sık karşılaşılabilir. Huzursuz Bacak Sendromuna ne iyi gelir ve nasıl geçer? Huzursuz Bacak Sendromu nedenleri ve tedavisi nasıl yapılır? Tüm ayrıntıları ile sizler için derledik.

24.06.2021Sağlık
Kuşburnu Çekirdeği Yağı Nedir, Nasıl Yapılır Ve Neye İyi Gelir Kuşburnu Çekirdeği Yağı Faydaları Ve Kullanımı

Kuşburnu Çekirdeği Yağı Nedir, Nasıl Yapılır Ve Neye İyi Gelir? Kuşburnu Çekirdeği Yağı Faydaları Ve Kullanımı

Dünya üzerinde birçok yağlı tohum ve yağlı meyve bulunmaktadır. Bu meyvelerden bir tanesi de kuşburnu meyvesidir. Kuşburnu çekirdeği yağı nedir? Kuşburnu çekirdeği yağı nasıl yapılır? Kuşburnu çekirdeği yağı neye iyi gelir? Kuşburnu çekirdeği yağı faydaları nelerdir? Kuşburnu çekirdeği yağının kullanımı nasıldır? İşte kuşburnu çekirdeği yağı ile ilgili bütün detaylar.

İskit Yağı Nedir, Nasıl Yapılır Ve Neye İyi Gelir İskit Yağı Faydaları Ve Kullanımı

İskit Yağı Nedir, Nasıl Yapılır Ve Neye İyi Gelir? İskit Yağı Faydaları Ve Kullanımı

İskit yağı, özellikle de ağrı kesici özelliği ile bilinmekte olan doğal bir yağdır. Çin'de uzun yıllardan beri kullanılmakta olan iskit yağının birçok faydası bulunduğu bilinmektedir. İskit yağı nedir, nasıl yapılır ve neye iyi gelir? İskit yağı faydaları ve kullanımı nasıl olmalıdır? İskit yağını kullanmadan önce iskit yağı ile ilgili tüm detayları derledik.

Cansel Elçin: Piyango çıksa hayvanlar için tatil köyü açarım

Cansel Elçin: Piyango çıksa hayvanlar için tatil köyü açarım

Başarılı oyuncu Cansel Elçin, 28 eğlenceli soruda hakkındaki bilinmeyenlere yanıt verdi. Çocukken savaş pilotu olmak isteyen ama gözleri bozulunca bu tutkusundan vazgeçmek zorunda kalan Elçin’in dekorasyon konusunda çok iyi olduğunu ya da hiç çay ve kahve içmediğini biliyor muydunuz? En büyük hayallerinden biri de hayvanların mutlu olacağı bir tatil köyü ya da rehabilitasyon merkezi açmak…

8.04.2021Magazin
Evde cilt bakımı nasıl yapılır Adım adım cilt bakım aşamaları

Evde cilt bakımı nasıl yapılır? Adım adım cilt bakım aşamaları

Mevsimlerin değişmesiyle birlikte cildimiz de sürekli yenilenir ve değişime uğrar. Bu nedenle doğru ve etkili cilt bakımı yapmak, cildi temizlemek ve nemlendirmek çok önemlidir. Peki evde cilt bakımı nasıl yapılır? İşte, adım adım cilt bakım aşamaları…

29.03.2021Kişisel Bakım
Çörek otunun faydaları nelerdir ve neye iyi gelir

Çörek otunun faydaları nelerdir ve neye iyi gelir?

Çörek otu, binlerce yıldır doğal tedavi yöntemlerinden biri olarak kullanılıyor. Mutfaklarımızdan eksik etmediğimiz bu faydalı bitki, yağı çıkarılarak da kullanılabiliyor. Ayrıca çörek otu ve yağının vücuttaki pek çok sisteme önemli yararları bulunuyor. Peki çörek otunun faydaları nelerdir ve neye iyi gelir?

21.03.2021Sağlık
Reflü için nane, bağışıklık için limon yağı

Reflü için nane, bağışıklık için limon yağı

Doğanın eczanesi her daim kıymetini koruyor… Özellikle bağışıklığı hedef alan yeni bir virüsün hayatımıza girmesiyle belki her zamankinden daha kıymetli oldu. “Doğada ihtiyacımız olan her şey var aslında” diyen eczacı, fitoterapist ve aromaterapist Özlem Pamuk Yıldız, elimizin altında bulunması gereken aromaterapik yağları sıraladı

14.03.2021Sağlık
Udi Hindinin satışları koronavirüsle 400 kat arttı

Udi Hindi'nin satışları koronavirüsle 400 kat arttı

Hindistan'da geleneksel tıp tedavilerinde bağışıklık sisteminin güçlenmesi için kullanılan Udi Hindi bitkisi koronavirüs pandemisiyle birlikte Türkiye'de de talep görmeye başladı.

9.01.2021Ekonomi
Vücuttaki zehirleri atıyor, bağışıklığı güçlendiriyor Çörek otu ve çörek otu yağının faydaları

Vücuttaki zehirleri atıyor, bağışıklığı güçlendiriyor! Çörek otu ve çörek otu yağının faydaları

Çörek otu, mutfaklarda sık sık tercih ediliyor. Ayrıca çörek otu ve yağının vücuttaki pek çok sisteme önemli yararları bulunuyor. Peki çörek otunun faydaları nelerdir? Çörek otu yağı nelere iyi geliyor? Tüketirken nelere dikkat edilmeli? Konuyla ilgili merak edilenleri uzmanlardan öğrendik.

22.12.2020Sağlık
Çörek otu yağı faydaları nelerdir Hadis-i Şeriflerde de geçen çörek otunun faydaları

Çörek otu yağı faydaları nelerdir? Hadis-i Şeriflerde de geçen çörek otunun faydaları

Çörek otu faydaları ile çokça konuşulan ve alternatif tıp tutkunlarının da yakinen takip ettiği baharat ya da bitki türüdür. Her derde deva olduğu Hadis-i Şeriflerle de bildirilen çörek otu, yağı çıkarılarak da kullanılabiliyor. Çörek otu yağı faydaları arasında bağışıklığı güçlendirici etki de yer alıyor. Soğuk sıkım çörek otu yağının vücuttaki iltihaplanmaya karşı koruyucu özelliği de bulunmaktadır. Peki, çörek otu faydaları nelerdir ve çörek otu yağı nasıl kullanılır? İşte, detaylı bilgiler

7.08.2020Sağlık
Çörek otuna salgın talebi

Çörek otuna salgın talebi

Koronavirüsle birlikte bağışıklığı güçlendiren maddelere olan talep de arttı. Son günlerde özellikle çörek otu yağına ciddi bir ilginin olduğunu söyleyen Zade Vital Genel Müdürü Kadir Taha Büyükhelvacıgil, “Biz de hakkında en fazla klinik çalışma yapılan değerli tohumlardan biri olan ve bağışıklığı dengeleyici etkiye sahip çörek otu yağıyla çalışmalarımızı arttırdık. Özellikle ABD’den gelen talep çok fazla” dedi.

6.04.2020Ekonomi
25 yıl önce Almanyadan Türkiyeye yerleşti Üretime başladı, talep yağıyor...

25 yıl önce Almanya'dan Türkiye'ye yerleşti! Üretime başladı, talep yağıyor...

Antalya'da yaşayan Cumali Bora, bilimsel araştırmalarla antioksidan özelliği yüksek olduğu tespit edilen "Cistus" bitkisinden de faydalanarak 250 çeşit sabun üretiyor.

3.04.2020Ekonomi
Çörek otu yağı her derde deva

Çörek otu yağı her derde deva

Binlerce yıldır hastalıkların tedavisi için kullanılan çörek otu yağı faydaları ile dikkat çekiyor. İlaç kullanmayı sevmeyenleri sevindirir nitelikte olan çörek otu yağı pek çok derde deva oluyor. İşte çörek otu yağının öğrenince şaşıracağınız faydaları…

20.01.2020Sağlık
Çörek otu faydaları... Hangi hastalıklara şifa

Çörek otu faydaları... Hangi hastalıklara şifa?

Çörek otu, eski çağlardan beri modern tıbbın en doğal tedavi edici yöntemlerinden biri olarak kullanılıyor. Pek çok sağlık sorununa iyi gelen çörek otunun faydalarını ve ne kadar tüketilmesi gerektiğini uzmanlardan öğrendik.

3.01.2020Sağlık
Evde Pratik Cilt Bakımı Nasıl Yapılır

Evde Pratik Cilt Bakımı Nasıl Yapılır?

Genç görünme, sağlıklı kalmak kendinize içeriden ve dışarıdan ne kadar ilgi gösterdiğinizle ilgilidir. Evde yapılacak günlük cilt bakımı yaşlanmaya karşı alınacak ilk savunma önlemidir. Cilt sağlığınız için yapacağınız temel bakımlar vücut sağlığını da olumlu etkiler.

16.12.2019Kişisel Bakım
Çörek otunun bu faydalarını biliyor musunuz

Çörek otunun bu faydalarını biliyor musunuz?

Hemen hemen her mutfakta bulunan çörek otunun sağlığımız açısından faydaları saymakla bitmiyor.

3.12.2019Saglik
Pek çok hastalığın tedavisinde kullanılıyor… Çörek otu yağı nelere faydalı

Pek çok hastalığın tedavisinde kullanılıyor… Çörek otu yağı nelere faydalı?

Beslenme Danışmanı Dyt. Vildan Çelik, çörek otu yağının alerjik hastalıklara karşı olumlu etkileri ve doğru kullanımı hakkında bilgi verdi.

12.11.2019Saglik
Çörek Otu Yağı Hakkında Bunları Biliyor Musunuz

Çörek Otu Yağı Hakkında Bunları Biliyor Musunuz?

Bitkiler binlerce yıldır hastalıkların tedavisinde kullanılıyor. Yapılan araştırmalar bitkilerin faydalarına her geçen gün bir yenisinin eklendiğine işaret ediyor. Çörek otu bu bitkilerin başında geliyor. Türk mutfağında da sık kullanılan çörek otu ve yağının vücuttaki pek çok sisteme önemli yararları bulunuyor.

Kudret narı macunu nasıl yapılır Kudret narı macununun püf noktaları

Kudret narı macunu nasıl yapılır? Kudret narı macununun püf noktaları

İngilizcede bitter melon (acı kavun) ya da bitter gourd (acı kabak) olarak geçen bu meyvenin vitamin ve mineraller açısından zenginliğinin yanında birçok cilt ve mide hastalığına da yararı bulunmaktadır. Zeytinyağlı ve ballı olarak iki türlü kudret narı macunu yapılabilir. Kan şekerinin düşürülmesi ve hipertansiyona da iyi geldiği söylenen kudret narını tüketmeden önce mutlaka uzman bir doktora danışmanızı tavsiye ederek kudret narı macunu yapılışını ve püf noktalarını sizin için derledik…

Çörek Otu Yağının Faydaları

Çörek Otu Yağının Faydaları

Çörek otu yağını, özellikle son yıllarda çok fazla duyuyoruz. Alternatif tıbbın da favori besinlerinden olan çörek otu yağının faydalarını inceleyelim.

Çörek Otu Yağının Faydaları

Çörek Otu Yağının Faydaları

Çörek otu yağını, özellikle son yıllarda çok fazla duyuyoruz. Alternatif tıbbın da favori besinlerinden olan çörek otu yağının faydalarını inceleyelim.

Bu Test ile Hastalığınızı Öğrenin

Bu Test ile Hastalığınızı Öğrenin

Dr. Fevzi Özgönül, tedaviye cevap vermeyen birçok hastalığın altında kandida mantarı enfeksiyonunun olabileceğini belirtti.

Kına Saç Uzatır mı Saç Uzatan Kına Maskesi Tarifi

Kına Saç Uzatır mı? Saç Uzatan Kına Maskesi Tarifi

Kına, özellikle kimyasal boyalar kullanmadan saça renk vermek için kullanılıyor. Son zamanlarda ise saçlarını doğal yoldan uzatmak isteyenlerin ilk tercihlerinden biri haline geldi. Peki kına gerçekten saç uzatır mı? İşte saç uzatan kına maskesi tarifi…

14.01.2019Saç
“Ottur, zararı yoktur” demeyin… Aktardan alınan ürünlere dikkat

“Ottur, zararı yoktur” demeyin… Aktardan alınan ürünlere dikkat!

Kış aylarının iyice kendini hissettirmesiyle birlikte vatandaşlar soluğu aktarlarda alıyor. Artan hastalıklarda birçoğumuz doktora gitmeyi tercih ederken aktarların yolunu tutan insanların sayısı azımsanacak gibi değil.

27.12.2018Sağlık
Saç Dökülmesi İçin Çörek Otu Yağı

Saç Dökülmesi İçin Çörek Otu Yağı!

Çörek otu yağının her gün sayısız faydası ortaya çıkıyor. Bu faydalarından birisi de saçları kökten uca beslemesi. Çörek otu yağını hem günlük beslenmede tüketmek hem de yağını saçınıza masaj yapıp uygulamak, sağlıklı ve parlak saçlara ulaşmanızı sağlar. Peki çörek otu yağının saçlara faydaları nelerdir? Çörek otu yağı nasıl kullanılmalıdır?

19.12.2018Saç
Çörek Otu Yağı Nedir Faydaları Nelerdir

Çörek Otu Yağı Nedir? Faydaları Nelerdir?

Çörek otu yağı, alternatif tıp denilince akla ilk gelenlerden birisidir. Birçok hastalığa derman olan çörek otu yağı nedir? Faydaları nelerdir?

Saç Uzatan Maske Tarifleri

Saç Uzatan Maske Tarifleri

Uzun saçlara sahip olmak için sizlere önereceğimiz doğal maske tariflerinden yararlanabilirsiniz. Bitkisel içerikli maskeler ile kısa zaman içinde saçlarınız istediğiniz uzunluğa ulaşacaktır. Saçların uzaması için saç telleri ve saç köklerinin sağlıklı olması gerekmektedir. Sağlıklı saçlar her zaman daha hızlı uzayacak ve doğal bir parlaklığa sahip olacaktır.

30.10.2018Saç
Kilo vermeye yardımcı olan 6 yağ

Kilo vermeye yardımcı olan 6 yağ

Uzmanların açıklamalarına göre bitkisel ve deniz kaynaklı esansiyel yağ asitleri sağlıklı bir yaşama katkı sağlarken, beslenme ve egzersizden alınacak sonuçları olumlu yönde etkiliyor.

11.02.2018Sağlık
Sık grip olanları bekleyen büyük tehlike

Sık grip olanları bekleyen büyük tehlike

Gribal hastalıkları ağır mı atlatıyorsunuz? Yılın büyük bölümünü gripli mi geçiriyorsunuz? Cevabınız evet ise dikkatli olmanız da fayda var. İç Hastalıkları ve İmmünoterapi Uzmanı Doktor Ülkü Görmez, eğer bağışıklık sistemi bu aşamada tedavi edilmezse ileride lösemi, lenfoma, yumuşak doku kanseri başta olmak üzere pek çok hastalığa yakalanma riski olabileceğini kaydediyor.

25.12.2017Sağlık
Sık Grip Olanları Bekleyen Büyük Tehlike

Sık Grip Olanları Bekleyen Büyük Tehlike

Gribal hastalıkları ağır mı atlatıyorsunuz? Yılın büyük bölümünü gripli mi geçiriyorsunuz? Cevabınız evet ise, dikkatli olmanızda fayda var. İç Hastalıkları ve İmmünoterapi Uzmanı Doktor Ülkü Görmez, eğer bağışıklık sistemi bu aşamada tedavi edilmezse ileride lösemi, lenfoma, yumuşak doku kanseri başta olmak üzere pek çok hastalığa yakalanma riski olabileceğini kaydediyor.

Şifalı yağlar: Kimi zayıflatıyor kimi kansere karşı koruyor

Şifalı yağlar: Kimi zayıflatıyor kimi kansere karşı koruyor

Şifa deposu yağları tanıyalım: Nar çekirdeği yağı, çörek otu yağı, ruşeym yağı, kayısı çekirdeği yağı... Kimi kansere karşı koruyor, kimi zayıflatıyor, kimi de selülitleri azaltıyor.

29.09.2017Ebeveyn
Çörek otu yağının faydaları ve kullanımı

Çörek otu yağının faydaları ve kullanımı

Çörek otu yağının bilmediğimiz mucizevi faydaları...

16.08.2017Kisisel Bakim
Çörek otu yağının faydaları nedir Zararları nelerdir

Çörek otu yağının faydaları nedir? Zararları nelerdir?

Çörek otu yağı faydaları, günümüzde alternatif tıp meraklıları tarafından ilgiyle araştırılıyor. Kalp sağlığını koruması, kanseri önlemedeki gücü, cinsel güce etkisi, damar tıkanıklığına ve sinüzite iyi gelmesi gibi birçok faydası bulunan çörek otu yağı, faydaları ile alternatif tıp tutkunlarının iştahını kabartıyor. İlaç kullanmayı sevmeyen bireyleri mutlu edecek birçok etkisinin olduğu bilinen çörek otu yağı, faydaları kadar zararları konusunda da merak ediliyor. Peki bu mucizevi bitki nasıl tüketilmeli? İşte merak edilen tüm detayları ile çörek otu yağı

2.06.2017Sağlık
Hangi yağlar kilo vermeye yardımcı oluyor

Hangi yağlar kilo vermeye yardımcı oluyor?

Uzmanların açıklamalarına göre bitkisel ve deniz kaynaklı esansiyel yağ asitleri sağlıklı bir yaşama katkı sağlarken, beslenme ve egzersizden alınacak sonuçları olumlu yönde etkiliyor.

23.03.2017Saglik
Bitkisel ürünler reçeteye giriyor

Bitkisel ürünler reçeteye giriyor

Sağlık Bakanlığınca ruhsatlandırılan ve eczanelerde satışına onay verilen bitkisel ürünler artık elektronik reçetelere de girecek. Fitoterapi eğitimi alan hekimler nar çekirdeği, çörek otu tohumu yağı, kekik ve defne yaprağı gibi ruhsatlı ürünleri reçeteye yazabilecek.

9.09.2016Sağlık
Yaz tatilleri hastalıkları tetikliyor

Yaz tatilleri hastalıkları tetikliyor

Yaz tatilleri moral ve motivasyonu yükseltiyor ancak hastalıkları da tetikliyor. Uzmanlar özellikle yaz tatillerinde uzun saatler uykusuz kalmanın bağışıklık sistemini etkilediğine dikkat çekiyor.

25.07.2016Sağlık
Lise öğrencilerinin projesi Paraguay yolcusu

Lise öğrencilerinin projesi Paraguay yolcusu

İzmir'de bu yıl 5'incisi düzenlenen Doğanata Eğitim Bilim Mühendislik Enerji Proje Fuarı (DOESEF) Türkiye Liselerarası Proje Yarışması'nda "çörek otu yağı"nın kanser hücrelerine etkisini araştırdıkları projeyle finale kalan Balıkesirli iki lise öğrencisi, Türkiye'yi Paraguay'daki uluslararası bilim fuarında temsil edecek.

6.06.2016Eğitim
Özge Özpirinçci vejetaryen oldu

Özge Özpirinçci vejetaryen oldu

Özge Özprinçci, Instyle Dergisi'ne hayatındaki değişiklikleri anlattı.Uzun zamandır et yemeyen Özge Özpirinçci, vejetaryen oldu.

2.03.2016Magazin

Yazar Sonuçları

Bakım zamanı

Doğal malzemelerle hazırlayacağınız bakım kremleriyle cildiniz ve saçlarınız çok daha doğal ve sağlıklı görünecektir...

25.10.2020

Farklı yağları kullanma rehberi

Çörekotu, ketentohumu, ceviz ve üzüm çekirdeği yağları sağlığa faydalarının yanında gastronomik olarak da tabaklara fark katıyor. Bu yağlarla yapılacak dip sos, salata ve pişirme önerilerimizle sağlıklı ve lezzet dolu bir sofra kurabilirsiniz.

12.04.2020
Alerjiye karşı 6 doğal ilaç

Alerjiye karşı 6 doğal ilaç

Yüzünüzde durup dururken kızarıklık oluşuyor mu? Halsizlik, ani terleme veya sıcaklık hissi yaşıyor musunuz? Mide ağrısı, ishal, burun tıkanıklığı ya da açıklayamadığınız diğer rahatsızlıkların asıl suçlusunun histamin olduğunu biliyor musunuz?

18.06.2019
Spor yaralanmalarında bitkisel yağ kullanımı

Spor yaralanmalarında bitkisel yağ kullanımı

Burkulmalar, kas hasarı, incinmeler... Sporcular veya günlük düzenli egzersiz yapanlar bu tür yaralanmalarla her an karşılaşabiliyor. Peki, bu tür kazalar sonrası acı veren eklem ağrılarını hangi aromatik yağlar iyileştiriyor?

3.04.2019

Hasta olmadan doktora gidin

Gülben Ergen, Dr. Ayşegül Çoruhlu ile buluştu. Çoruhlu, yeme içme konusunda yaptığımız en büyük yanlışları, zararlı gıdaları ve yapılması gerekenleri anlattı.

30.01.2018

Çıralı’dan sevgilerle

Kent yorgunlarının adını giderek daha çok sayıkladıkları Çıralı beldemizde tam zamanlı hayat kuran bir güzel çiftin hikayesi…

13.06.2017

Her Günü Son Gününmüş Gibi Yaşa, Bir Gün Haklı Çıkacaksın!

Güneşli, umutlu ve pırıl pırıl bir cumartesi günüydü.

11.12.2016