EKSTRA
MENÜ

Çocuklar İçin

ile ilgili tüm haberleri, son dakika haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 87.322 haberi bulunmuştur.

Çocuklar İçin Haberleri

Kışa şifalı sularda hazırlanalım...

Kışa şifalı sularda hazırlanalım...

Türkiye’nin dört bir yanında kaynayan mineralli yeraltı suları birçok hastalığa iyi geliyor... Sağlık turizmine katkısı büyük olan bu kaplıcaların kimileri fizik tedavi merkezleriyle beraber çalışıyor, kişiye özel kürler sunuyor. Sadece kaplıcalarının şifası için yola düşülecek şehirler var... Jürimize en iyi kaplıcaları, termal otelleri sorduk.

24.10.2021Seyahat
Patrice Evra, şoke eden olayı yıllar sonra anlattı Cinsel istismara uğradım

Patrice Evra, şoke eden olayı yıllar sonra anlattı! "Cinsel istismara uğradım"

Fransız futbolunun efsane isimlerinden Patrice Evra, başından geçen olayı yıllar sonra anlattı. Futbola ilk başladığı dönemde cinsel tacize uğradığını belirten Evra, yazdığı otobiyografisinde bu konuyu anlattığını ve çocukların bu durumla karşılaşmamaları için çaba gösterdiğini kaydetti.

23.10.2021Futbol
Sonbaharın renkli güzelleri: Tabiat parkları... 13 şehirden keşfedilmeyi bekleyen 17 tabiat parkı

Sonbaharın renkli güzelleri: Tabiat parkları... 13 şehirden keşfedilmeyi bekleyen 17 tabiat parkı

Tüm haftanın yorgunluğunu atmak ve hafta sonunda rahat bir nefes almak herkesin ihtiyacı… Hazır sonbaharla birlikte doğa rengarenk bir çehreye bürünmüşken, biz de uzmanlarımıza en güzel tabiat parklarını sorduk. 13 şehirden keşfedilmeyi bekleyen 17 tabiat parkını önerdiler.

23.10.2021Gündem
Siz de hâlâ çizgi film izleyenlerden misiniz

Siz de hâlâ çizgi film izleyenlerden misiniz?

Bu devirde çocukları ekrandan uzak tutmak kolay değil. Uzmanlar çocuklara belirli bir yaştan sonra ve belirli sürelerde çizgi film izletmeyi tavsiye ediyor. Biz de çocuklarla çizgi film izlemeye bayılıyoruz. İşte programları seçerken dikkat ettiğimiz bazı noktalar...

Eski futbol yıldızı ile keyifli sohbet

Eski futbol yıldızı ile keyifli sohbet

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Afrika turunda ilgi odağı olan fotoğraf karesinin perde arkasını dönüş yolunda uçakta gazetecilere anlattı. Liberya lideri Weah’ın başarılı futbol kariyerine değindi.

22.10.2021Dünya
Türk biliminsanlarının buluşu: Covid-19a gargara ile test

Türk biliminsanlarının buluşu: Covid-19'a gargara ile test

PCR ya da antijen testlerinde, pamuklu bir çubukla burundan boğazın arka duvarına dokunarak alınan sürüntü örneğinin incelenmesiyle COVID-19 saptanıyor. Türk biliminsanları, burundan sürüntü yerine yeni bir yöntemi bilim dünyasına kazandırdı.

21.10.2021Gündem
ABDde Moderna ve Johnson&Johnson takviye doz aşı için acil onay aldı

ABD'de Moderna ve Johnson&Johnson takviye doz aşı için "acil" onay aldı

ABD'de yeni tip koronavirüs (Kovid-19) aşısı üreten Moderna ve Johnson&Johnson'un, takviye dozları için yaptığı başvurular onaylandı.

20.10.2021Dünya
18 yaş altı BES’e doping oldu

18 yaş altı BES’e doping oldu

Metlife Emeklilik ve Hayat Genel Müdürü Deniz Yurtseven, pandemi döneminde bireysel emeklilik sistemine girişlerin yavaşladığını ancak 18 yaş altının BES’e girmesine imkân tanınmasıyla ciddi bir ivme yakalandığını belirterek, hazırladıkların İlk BES ürününü yakında hizmete sunacaklarını söyledi.

20.10.2021Ekonomi
Squid Game izleyen çocuklarda görüldü Uzmanlardan peş peşe uyarılar...

Squid Game izleyen çocuklarda görüldü! Uzmanlardan peş peşe uyarılar...

İngiltere'de öğretmenler çocukların ünlü dizi Squid Game'i taklit eden oyunlar oynamaya başladıkları ve şiddet eğilimi gösterdikleri konusunda uyarısında bulundu. Öğretmenler, çocukların diziyi seyretmemeleri için ailelere seslenip televizyon, tablet, akıllı telefon gibi elektronik cihazlarının ayarlarını gözden geçirmeleri çağrısı yaptı. Uzmanlar dizinin 15 yaş altına kesinlikle izletilmemesi gerektiği konusunda hemfikir...

18.10.2021Dünya
Best Model yarışmacıları Elmas Yıldız ve Barış Arslandan şoke eden iddialar: Erkan Özermana masaj yapsaydım derece alacaktım

Best Model yarışmacıları Elmas Yıldız ve Barış Arslan'dan şoke eden iddialar: Erkan Özerman'a masaj yapsaydım derece alacaktım

Best Model yarışmasında ‘Best Smile’ güzeli Elmas Yıldız, Tv8'de yayınlanan 2. Sayfa programına konuk oldu. Yıldız, birincinin yarışmadan önce belli olduğunu iddia etti. Yarışmanın finalistlerinden Barış Arslan, programa telefonla bağlanarak Elmas Yıldız'ı destekledi. Organizatör Aydın Güler ise 'iddialar asılsız' dedi.

18.10.2021Magazin
Anne babaların yeni kaygısı: TikTok

Anne babaların yeni kaygısı: TikTok

Son dönemin popülere uygulamaları arasında yer alan TikTok kullanıcılarına kendi ürettikleri 15 saniyelik videoları paylaşma, canlı yayınlar açma olanağı sunuyor. Uygulamanın dünya çapında 1 milyardan fazla kullanıcısı var. We Are Social Favorite Social Media Platforms (En Çok Kullanılan Sosyal Medya Uygulamaları) Nisan 2021 raporuna göre en çok kullanılan 5’inci uygulama olan TikTok’u benzer uygulamalardan ayıran en önemli özelliklerden biri ağırlıklı olarak 14-25 yaş aralığındaki kitle tarafından kullanılıyor olması ve daha az denetlenmesi. Bu özellikleriyle TikTok anne babaları endişelendiriyor.

18.10.2021Eğitim
Ekran bağımlılığı yaşı düştü... Çocuklar oyun değil tablet istiyor

Ekran bağımlılığı yaşı düştü... Çocuklar oyun değil tablet istiyor

Ekran bağımlılığı yaşı pandemi döneminde geriledi. Yani artık çocuklar daha erken yaşta ekran bağımlısı oluyor. Bu durumda pandeminin yanı sıra dijital oyunlar ve sosyal medyanın giderek yaygınlaşması da etkili. Okul öncesi öğretmenleri , 36-48 aylık uyum sürecindeki çocukların akranlarıyla oyun oynamak yerine tablet ya da telefon istediğini söylüyor. Hatta kreşlerde öğretmenler 24 aylık çocukların da ekran bağımlısı hâle gelmesinden şikayetçi. Ülkemizde yapılan son çalışmalar gösteriyor ki ekran kullanım yaşı 6 aylık bebeklere kadar geriledi. Diğer yandan okul öncesi dönem çocuklarının önerilen süreden 5 kat daha fazla ekrana maruz kaldıkları saptandı. Velilerse durumdan şikayetçi. Ancak evden çalıştıkları için ekranları hayatlarının bir parçası hâli getirmekten başka bir yol bulmakta zorlanıyorlar. Peki ekran bağımlılığı yaşı düşerken neler yapmalı? Nelere dikkat etmeli?

18.10.2021Eğitim
Onlara kalsak birçoğumuz hayatta olmayacaktı İşte aşı karşıtlığının tarihçesi...

Onlara kalsak birçoğumuz hayatta olmayacaktı! İşte aşı karşıtlığının tarihçesi...

'Aşı diye beynimize çip takıyorlar... Hepimizi robotlaştıracaklar... Bizi kısırlaştıracaklar...' Komplo teorileri bitmek bilmiyor. Hayal gücünü zorlayan cümleler... Peki, bu aşı karşıtlığı yeni mi? Covid-19'la mı hayatımıza girdi? İşte aşı karşıtlığının 200 yüzyıllık tarihçesi ve ibretlik örnekler...

17.10.2021Gündem
Çocuklar için yepyeni dünyalar bu kapıların ardında…

Çocuklar için yepyeni dünyalar bu kapıların ardında…

Hayal güçlerinin gelişmesi, kelime haznelerinin zenginleşmesi için çocuklara okuma sevgisi aşılamak ve kitapları hayatlarının bir parçası haline getirmek önemli. Çocukları, merak duygusu uyandıracak eserlerle buluşturan, onlara renkli dünyalar sunan en iyi çocuk kitapçılarını jürimize sorduk.

Çocuklar için meyve kasasından langırt yaptı

Çocuklar için meyve kasasından langırt yaptı

Elazığ'da üniversiteli Ensar Gürsul (20), köyündeki çocukların sosyal aktivitelerde bulunması için plastik meyve kasası üzerine tahta çubuklar ve plastik kapaklar yerleştirerek langırt yaptı. Cevizin top olarak kullanıldığı langırt, çocukların ilgi odağı oldu

14.10.2021Haber
Palamut balığı nasıl pişirilir Palamut en güzel fırında mı tavada mı yapılır

Palamut balığı nasıl pişirilir? Palamut en güzel fırında mı tavada mı yapılır?

İnsanların düzenli olarak tüketmesi gereken ürünlerin başında balık gelmektedir. Balığın türleri arasında ise birçok seçenek bulmak mümkündür. Bu seçeneklerden biriside palamut balığıdır. Palamut balığını farklı yöntemler ile kolayca pişirebilirsiniz. Palamut balığı nasıl pişirilir? Palamut en güzel fırında mı tavada mı yapılır? İşte, merak edilen tüm detaylar.

13.10.2021Lezizz
Hiperaktif ne demek, ne anlama geliyor Hiperaktif kelimesinin anlamı nedir TDKya göre sözlük anlamı...

Hiperaktif ne demek, ne anlama geliyor? Hiperaktif kelimesinin anlamı nedir? TDK'ya göre sözlük anlamı...

Yabancı kökenli bir kelime olan hiperaktif kelimesi günlük hayatta sıklıkla duyulan ve özellikle çok hareketli çocuklar için kullanılan bir kelime olmaktadır. Hiper yüksek veya üst seviyede anlamında kullanılarak aktif ise hareketli ve yerinde durmayan anlamında iki kelimenin birleşmesiyle hiperaktif kelimesi ortaya çıkmaktadır. Hiperaktif ne demek ve ne anlama gelmektedir? Hiperaktif kelimesinin anlamı nedir ve Türk Dil kurumuna göre hiperaktif kelimesinin sözlük anlamı nedir tüm bilgileri sizler için hazırladık.

12.10.2021Sözlük
Dijital eğitimin öncüleri güçlerini birleştirdi

Dijital eğitimin öncüleri güçlerini birleştirdi

Dünya genelinde 10 milyondan fazla bireysel kullanıcıya ve yüzlerce okula ulaşan yerli zeka oyunları uygulaması MentalUP artık Kolay Kampüs’te!

12.10.2021Gündem
Uzmanından 12 yaş üzeri çocuklar için aşı çağrısı

Uzmanından 12 yaş üzeri çocuklar için 'aşı' çağrısı

İZMİR Sağlık Bilimleri Üniversitesi (SBÜ) Dr. Behçet Uz Çocuk Hastalıkları ve Cerrahisi Eğitim ve Araştırma Hastanesi Çocuk Enfeksiyon Hastalıkları Kliniği'nden Prof. Dr. İlker Devrim, serviste Covid-19 nedeniyle yatan 12 hastanın 8'inin 12 yaş ve üzeri, 4'ünün ise 1 yaş altı olduğunu belirterek aşı çağrısı yaptı. Devrim, Özellikle 12 yaş üstü çocukları korumak için aşının mutlaka yapılmasını öneriyorum dedi.

12.10.2021Haber
Çocuklar okusun diye...

Çocuklar okusun diye...

Ses mühendisliği ve palyaçoluk yapan 42 yaşındaki İspanyol Alex Hohmann’ın en büyük tutkusu pedal çevirmek. Bisiklet tutkusunu bir sosyal sorumluluk projesiyle birleştiren Hohmann, şu sıralar pedallara okula yürüyerek gitmek zorunda olan Afrikalı çocuklar için basıyor.

11.10.2021Eğitim
Emine Erdoğan: Eğitime yapılan her yatırım bir ülkenin kendine yaptığı en büyük iyiliktir

Emine Erdoğan: Eğitime yapılan her yatırım bir ülkenin kendine yaptığı en büyük iyiliktir

İstanbul'da yapılacak olan 100 anaokulunun tanıtım toplantısı Üsküdar Cahit Zarifoğlu İlkokulu'nda gerçekleştirildi. Programa Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan, Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer ve İstanbul Valisi Ali Yerlikaya katıldı.

9.10.2021Gündem
Emine Erdoğan: Eğitime yapılan her yatırım en büyük iyiliktir

Emine Erdoğan: Eğitime yapılan her yatırım en büyük iyiliktir

İstanbul’da yapılacak olan 100 anaokulunun tanıtım toplantısı Üsküdar Cahit Zarifoğlu İlkokulu’nda gerçekleştirildi. Programa Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan, Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer ve İstanbul Valisi Ali Yerlikaya katıldı.

9.10.2021Eğitim
Göl manzaralı hafta sonu tatili… 6 şehirden keşfedilmeyi bekleyen 15 göl

Göl manzaralı hafta sonu tatili… 6 şehirden keşfedilmeyi bekleyen 15 göl

Şehrin keşmekeşliğinden, trafiğinden, stresinden ve bütün bir hafta yorucu geçen iş koşuşturmasından sıkılanlar, hafta sonlarını iple çekiyor. Biz de uzmanlarımıza sonbaharla birlikte güzel manzaralara bürünen, İstanbul ve Ankara’ya yakın doğanın içinde vakit geçirilecek gölleri sorduk. 6 şehirden keşfedilmeyi bekleyen 15 gölü önerdiler.

9.10.2021Gündem
Bu yumurta mutlu bir tavuktan mı

Bu yumurta mutlu bir tavuktan mı?

Yumurta lezzeti ve doyuruculuğuyla olduğu kadar en sağlıklı besinlerden biri olarak da vazgeçemediğimiz yiyeceklerden. Alırken de genelde besleyiciliği ve doğal olması üzerinden değerlendirip seçim yapıyoruz ama işin bir de göz ardı ettiğimiz hayvan refahını koruma yönü var. Yediğimiz yumurtaların kafeslere sıkışmayan, eziyet edilmeyen tavuklardan gelmesi de önemli.

Ona bir oda ver...

Ona bir oda ver...

Hacim olarak az, sıkılık yönünden esaslı metinler yazıyor Helen Garner. ‘Misafir Odası’ da öyle. Bir insanın bir insana sadece odasını değil dünyasını açmasının da öyküsü.

7.10.2021Kitap Sanat
Son dakika: Pfizerden flaş aşı açıklaması

Son dakika: Pfizer'den flaş aşı açıklaması

Gelen son dakika haberine göre, BioNTech ile birlikte koronavirüs aşısı üreten Pfizer aşının 5 ila 12 yaş grubuna da yapılabilmesini sağlayacak acil kullanım onayı için FDA'ya başvurdu.

7.10.2021Dünya
Çocuklar için yeni aşı stratejisi: Kız ve erkek çocuklarına farklı doz

Çocuklar için yeni aşı stratejisi: Kız ve erkek çocuklarına farklı doz

İngiltere ve Norveç'in de aralarında olduğu bir çok ülkede sağlık uzmanları olası kalp iltihabı riskinin ilk aşı sonrası daha düşük olduğuna dikkat çekerek çocuklara tek doz aşı yapılmasını öneriyor. Aşılarda nadir görülen bir yan etki olan kalp iltihabının erkek çocuklarında daha sık görülmesinden dolayı uzmanlar, 'kız ve erkek çocuklarında dozlar farklı olmalı' diyor.

7.10.2021Dünya
HPE servis iş ortaklarından Elsa Bilişim, yeni normal dönemi değerlendirdi

HPE servis iş ortaklarından Elsa Bilişim, yeni normal dönemi değerlendirdi

Kapsamlı bir işbirliği içinde olan HPE ile Elsa, pandemi sürecinde de iş ortakları ile müşterilerinin yanında olmayı sürdürüyor. Kurumsal Sistem Entegrasyonu, Siber Güvenlik, Özel Yazılım Geliştirme, Proje Yönetimi, Uygulama Danışmanlığı gibi çözümlerle öne çıkan ve Yeni Teknoloji konusunda da faaliyet gösteren Elsa’nın Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Özkan Taşlıcalı, Hürriyet’e önemli açıklamalarda bulundu.

6.10.2021Teknoloji
Dünya bu skandalla çalkalanıyor... Kilisenin karanlık yüzü yüz binlerce çocuğun istismarına sebep oldu

Dünya bu skandalla çalkalanıyor... Kilisenin 'karanlık' yüzü yüz binlerce çocuğun istismarına sebep oldu

Dünya Fransa kiliselerinde yaşanan sistematik cinsel istismar vakalarının ortaya çıkmasıyla bir kez daha sarsıldı. 200 binden fazla çocuğun kiliselerde din görevlilerinin cinsel istismarına maruz kalması, yayınlanan raporlar ve kurbanların ifadeleri dünya basınında 'kan dondurucu' ifadesiyle yer buldu. Katoliklerin ruhani lideri Papa ise 'durumdan utanç duyuyorum' şeklinde bir açıklama yaptı.

6.10.2021Dünya
Grip, kasım ayında pik yapacak

Grip, kasım ayında pik yapacak

Geçen yıla oranla bu yıl daha fazla grip vakası ile karşılaşılacağını söyleyen Öğr. Gör.Şemsettin Akgül, maske, mesafe ve hijyen uyarısında bulunarak, “Koronavirüs aşısı yaptıranlar bu sene grip aşısını da yaptırmalı. Grip bu sene ekim ve kasım aylarında pik yapacak” dedi.

6.10.2021Haber
Dikkat çeken uyarı: Grip, kasım ayında pik yapacak

Dikkat çeken uyarı: Grip, kasım ayında pik yapacak

Geçen yıla oranla bu yıl daha fazla grip vakası ile karşılaşılacağını söyleyen Öğr. Gör.Şemsettin Akgül, maske, mesafe ve hijyen uyarısında bulunarak, “Koronavirüs aşısı yaptıranlar bu sene grip aşısını da yaptırmalı. Grip bu sene ekim ve kasım aylarında pik yapacak” dedi.

6.10.2021Gündem
Pasaport başvurusu nasıl yapılır Pasaport harcı ödeme detayları

Pasaport başvurusu nasıl yapılır? Pasaport harcı ödeme detayları

Pasaport başvurusu, yurt dışına çıkacak olan vatandaşlar için kritik bir önem arz ediyor. Ülke dışına çıkmaya hazırlanan vatandaşlar, pasaport çıkarma işlemlerini nasıl yapıldığını ve pasaportun nereden alındığını öğrenmek adına araştırmalarını internet üzerinden sürdürüyor. Peki, pasaport nasıl alınır? Pasaport başvurusu nasıl yapılır? İşte, pasaport için gerekli olan evraklar ve pasaport harcı ödeme detayları

6.10.2021Gündem
Ev tozu akarlarına dikkat Sonbaharla birlikte sayıları artıyor

Ev tozu akarlarına dikkat! Sonbaharla birlikte sayıları artıyor

Sonbaharın gelmesiyle birlikte hava sıcaklıkları hissedilir derecede düştü. Kaşıntı, hapşırma ve nefes darlığı gibi bazı alerji belirtilerinde de artışlar yaşanıyor. Alerjilerin bu denli artmasındaki en önemli etken ise mikroskop altında görülebilen 250-350 mikrometre büyüklüğündeki toz akarları… Peki bu canlılardan korunmak için hangi önlemleri almak gerekiyor?

6.10.2021Gündem
Tahterevalli ne demek Tahterevalli kelimesinin anlamı nedir TDKya göre sözlük anlamı...

Tahterevalli ne demek? Tahterevalli kelimesinin anlamı nedir? TDK'ya göre sözlük anlamı...

Eski dönemlerden günümüze ulaşan ve hala kullanılan sözcüklerden biri tahterevalli kelimesidir. Özellikle çocuklar için öne çıkan eğlenceli bir yapı olarak ifade etmek mümkün. Peki, tahterevalli ne demek? Tahterevalli kelimesinin anlamı nedir tüm detayları ile derledik.

5.10.2021Sözlük
Spor dünyasının önemli isimleri en ‘Umut’lu koşuda

Spor dünyasının önemli isimleri en ‘Umut’lu koşuda

Maltepe Belediyesi ve SMA Hastalığı ile Mücadele Derneği, SMA’lı (Spinal Musküler Atrofi) çocuklar için büyük bir organizasyona imza attı.

5.10.2021Diğer
Tuvalet eğitimi nasıl ve kaç yaşında verilir Çocuklar kaç yaşında tuvalete alıştırılmalı

Tuvalet eğitimi nasıl ve kaç yaşında verilir? Çocuklar kaç yaşında tuvalete alıştırılmalı?

Her çift için çocuklarının bakımı oldukça büyük bir öneme sahiptir. Bu bakım sırasında çocuğun çeşitli alışkanlıklar edinmesi için bazı eğitimler verilmektedir. Bu eğitimlerden biriside tuvalet eğitimi olarak bilinmektedir. Tuvalet eğitimi nasıl ve kaç yaşında verilir? Çocuklar kaç yaşında tuvalete alıştırılmalı? İşte, merak edilen tüm detaylar.

4.10.2021Araştırma
Efsane ikili Oya-Bora: Müziği bırakmadık pop kulvarından ayrıldık

Efsane ikili Oya-Bora: Müziği bırakmadık pop kulvarından ayrıldık

90’lar listeleri yapıldığında Oya-Bora ikilisi hep en tepede yerini alır. Onlar, “Ara Beni”, “Sevme Zamanı”, “Bana Bir Masal Anlat Baba” gibi eskimeyen şarkıların yazarları, aşklarını müziklerine taşıyan nadir sanatçılardandır. Oya Küçümen ve Bora Ebeoğlu ile bir araya geldik. 1997’de çıkardıkları son pop albümünün ardından neler yaptıklarını konuştuk...

3.10.2021Magazin
Demiryolunda varılan yer değil, yolun kendisi tatil

Demiryolunda varılan yer değil, yolun kendisi tatil

Oğlumla bebekliğinden beri farklı şehirlere trenle seyahat ettik. Brüksel’den Brugge’e, Londra’dan Oxford’a, İstanbul’dan Eskişehir’e pek çok tren yolculuğu yaptık. Şimdi hayalimiz trenle Kars’a gitmek. Tren yolculukları çocuklar için hem çok eğlenceli hem de oldukça öğretici ama zorlukları da yok değil. İşinize yarayacağını düşündüğüm 10 önerim var!

3.10.2021Seyahat
Teneffüs zili çaldı, haydi müzeye

Teneffüs zili çaldı, haydi müzeye!

Gezmek, hafta boyunca okul sıralarında oturan küçüklerin de hakkı. Müze gezisi yapmaksa küçükler kadar büyüklerin de keyif alacağı bir etkinlik. Jürimize çocukların en çok seveceği müzeleri sorduk, ortaya rengârenk bir liste çıktı. Kimi müzede en çok sevilen masal kahramanlarıyla çıkılacak bir yolculuk, kimindeyse tarihi bir serüven onları bekliyor.

3.10.2021Seyahat

Yazar Sonuçları

Bence pirince biraz haksızlık yaptık!

Diyet listelerinde genellikle üzeri karalanan pirinç, bu kadar da zararlı mı gerçekten? Bu besini ve türlerini ne kadar iyi tanıyoruz? Örneğin basmatinin nar ve şeftali gibi meyvelerle salatası enfes olur. Çorbalara kıvam vermek için kepekli pirinci, uzun süre tok kalmak isterseniz de kırmızı pirinci tercih edebilirsiniz.

23.10.2021

Kimler evde bakım maaşı alacak?

Bakıma ihtiyacı olan engelli kişiler ve aileleri için Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’nca toplam 963 milyon lira evde bakım yardımı ödemesi yapılacak. Peki kimler bu yardımdan yararlanacak, her ay ne kadar destek alacak? Evde bakım ödemelerini tüm detaylarıyla derledik.

21.10.2021

Evde kalan çocuklar

Pazar günkü Hürriyet’te Nuran Çakmakçı’nın okula dönen çocukların durumu ile ilgili yazısı zihnimde bazı sorulara yol açtı.

19.10.2021

83 bin kişiye ‘mavi seferberlik’ çağrısı

İZMİR Ticaret Odası’nın (İZTO) bedensel engellilerle ilgili çok önemli bir duyurusunu aktarıyorum: “İZTO, Türkiye Omurilik Felçlileri Derneği’nin (TOFD) 2011 yılında süresiz olarak başlattığı plastik kapak toplama kampanyasına destek veriyor

16.10.2021