EKSTRA
MENÜ

Çocuk Ürünleri

ile ilgili tüm haberleri, son dakika haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 4.823 haberi bulunmuştur.

Çocuk Ürünleri Haberleri

En çok şikâyet ‘e-ticarete’

En çok şikâyet ‘e-ticarete’

Türkiye’de her geçen gün artan teknoloji kullanımıyla birlikte tüketicilerden gelen şikâyetler de değişmeye başladı. Yılın ilk 6 ayında tüketicilerin en çok şikâyet ettiği sektör e-ticaret olurken, onu, internet ve kargo alanındaki şikâyetler takip etti. Diğer dikkat çekici nokta ise kripto paralarda yaşandı. Kripto para konusunda şikâyetler 1278 kat arttı.

27.08.2021Ekonomi
BİM aktüel ürünler kataloğu 23 Nisan 2021 BİM bu hafta televizyon, kamp ve çocuk ürünleri ile öne çıkıyor

BİM aktüel ürünler kataloğu 23 Nisan 2021! BİM bu hafta televizyon, kamp ve çocuk ürünleri ile öne çıkıyor

BİM aktüel ürünler kataloğu 23 Nisan 2021 tarihinde öne çıkan bazı ürünlerle mağaza raflarına yön verecek. 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramına özel olarak çocuk ürünlerinin yer aldığı BİM aktüel ürünler kataloğu içerisinde, televizyon, tablet, drone gibi ürünler de yetişkinlere hitaben yer buluyor. İşte, 23 Nisan 2021 BİM aktüel ürünler kataloğu içerisinde bu hafta yer alan ürünler hakkında detaylı bilgiler

20.04.2021Ekonomi
Çocuk Ürünlerini bambaşka bir boyuta taşıyan Isabel Abbey

Çocuk Ürünlerini bambaşka bir boyuta taşıyan Isabel Abbey

Isabel Abbey; oyuncak ve çocuk ürünleri alanında tüm üst düzey markaları bir araya getiren bir marka.

25.03.2021Ekonomi
Birbirinden güzel çocuk ürünleri Amazonda

Birbirinden güzel çocuk ürünleri Amazon'da!

Bebek bezinden oyuncağa çocuğunuz gerekli olan pek çok ürünü Amazon'da bulabilirsiniz.

Bu bir ilandır.

22.12.2020Alışveriş
12 Kasım 2020 A101 aktüel ürünler kataloğu yayımlandı Bu hafta A101e neler geliyor

12 Kasım 2020 A101 aktüel ürünler kataloğu yayımlandı! Bu hafta A101'e neler geliyor?

A101 aktüel ürünler kataloğu 12 Kasım Perşembe günü Android Smart Led TV ile öne çıkıyor. Bu hafta teknolojik ürünler ile dikkat çeken A101 aktüel ürünler kataloğu, kafa üstü ve kulak içi bluetooth kulaklık, klavye mouse seti, buharlı temizleyici fiyatlarına yer veriyor. Mutfak gereçleri, araç gereçleri ve çocuk ürünleri gibi pek çok ürün de A101 12 Kasım 2020 aktüel ürünler kataloğu içerisindeki yerini aldı. İşte, 12 Kasım 2020 A101 aktüel ürünler kataloğu içerisinde yer alan detaylı ürün bilgileri

12.11.2020Ekonomi
Tüketicilerde fiyat hassasiyeti, sektörlerde dijitalleşme artıyor

Tüketicilerde fiyat hassasiyeti, sektörlerde dijitalleşme artıyor

Deloitte, değişen tüketici alışkanlıklarını kategori bazlı incelediği ‘Küresel COVID-19 Salgınının Türkiye’de Farklı Kategorilere Etkileri Raporu’nun ikincisini yayımladı. Hazırlanan “Küresel Covid-19 Salgını’nın Türkiye’de Farklı Kategorilere Etkileri Raporu”na göre, uzaktan eğitim, ulusal market zincirleri ve hobi kategorilerinde yaşanan pozitif eğilim devam ediyor. Özel bankaların, risk algısının yüksek olduğu bu dönemde tedbirli davranmayı seçmesi talebi kamu bankalarına yöneltirken; otomobil kategorisinde talepteki canlanmaya dair ilk işaretler gelmeye başladı.

22.05.2020Teknoloji
BİM aktüel 6 Mart 2020 bu hafta katalog ürünleri içinde neler yer alıyor

BİM aktüel 6 Mart 2020 bu hafta katalog ürünleri içinde neler yer alıyor?

BİM 6 Mart Cuma günü katalog ürünleri ile pek çok üründe indirim yapılacağını duyurdu. Toplamda 59 ürünü listeleyen BİM Aktüel ürünler kataloğu, ev elektroniği, akıllı telefon ve çocuk ürünleri haricinde pek çok ev ürününün de satışa sunulduğu bilgisi paylaştı. Peki, BİM aktüel ürünler kataloğu içerisinde 6 Mart 2020 tarihinde neler yer alıyor? İşte, 6 Mart Cuma günü için BİM aktüel ürünler kataloğu içerisinde yer alacak olan ürün yelpazesi hakkında bazı bilgiler

6.03.2020Ekonomi
Bebe ve çocuk konfeksiyonu ihracatında yeni rota Uzak Doğu pazarı

Bebe ve çocuk konfeksiyonu ihracatında yeni rota Uzak Doğu pazarı

Bursa'dan yaklaşık 60 ülkeye ihracat yapan bebe ve çocuk konfeksiyoncuları, Uzak Doğu pazarına açılmayı hedefliyor.

14.01.2020Ekonomi
Ticaret Bakanlığı inceledi... O ürünlerde kanserojen madde ortaya çıktı

Ticaret Bakanlığı inceledi... O ürünlerde kanserojen madde ortaya çıktı

KAÇAK olarak merdiven altı üretilen ve zararlı maddeler barındıran ürünler çocuklarımız için tehlike saçıyor. Kıyafet, oyuncak, bebek ve çocuk ürünleri üzerinde yapılan denetimlerde pek çok kimyasal maddeye rastlanırken, bebek ve çocuk kıyafetlerindeki aksesuarlarda tespit edilen ’nikel’ başı çekiyor.

13.01.2020Ekonomi
50 ülkeyi ‘güzelleştiriyor’

50 ülkeyi ‘güzelleştiriyor’

Giz Kozmetik İstanbul Çatalca’da ürettiği ürünlerle 50 ülkeye ihracat yapıyor. Hint Okyanusu’nda bulunan Mauritius Adası’ndan Bangladeş’e, Ukrayna’dan Fas’a kadar birçok ülkeye Türk kozmetik ürünlerini yollayan firma yeni açacağı üretim tesisiyle hedef büyüttü. Çatalca’da 3 bin metrekare alanda faaliyet gösterdiklerini belirten Giz Kozmetik Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Zengin, “2020’de 12 bin metrekarelik ikinci tesisimiz de devreye girecek. 2020 yılı ihracat hedefimiz 25 milyon dolar” dedi.

17.12.2019Ekonomi
Çocuklara ayakkabı seçerken moda değil sağlık ön planda olmalı

Çocuklara ayakkabı seçerken moda değil sağlık ön planda olmalı

Ebeveynlerin ortak gayesi çocuklarının sağlıklı, mutlu ve kaliteli bir yaşam sürmesi bu nedenle anne ve babalar çocukların kıyafetlerini özenle seçerken, aksesuar olarak da en çok yakışan ayakkabıları giymelerini isterler. 38.Uluslararası İstanbul Anne Bebek Çocuk Ürünleri Fuarı blog yazısında ‘’çocuklarda trend ayakkabı seçimleri neler’’ konusunu sizler için derledi.

Hedef ahşap oyuncakta dünya markası olacak

Hedef ahşap oyuncakta dünya markası olacak

Bir ahşap oyuncak markası olan Mamatoyz, 2015 yılında 3 genç girişimci tarafından kuruldu. İstanbul Hadımköy’deki üretim tesisinden 10 ülkeye ihracat yapan marka kısa süre önce de mağazalaşma atağına kalktı. Ayça Koçer, Muzaffer Koçer ve Mert Öztiryaki’nin hedefi ise dünya markası olmak.

2.08.2019Ekonomi
Bebekler ve çocuklar için doğru güneş koruyucu seçimi

Bebekler ve çocuklar için doğru güneş koruyucu seçimi

Bebeklerin ve çocukların sağlıklı gelişimi için güneş ışığından aldıkları D vitamini büyük önem taşıyor. Ancak, özellikle yaz aylarında güneşin faydalı etkilerinin yanı sıra zararlı UV ışınlarından korunmak gerekiyor. Kozmetolog Selva Yurttaş, çocukların özellikle de bebeklerin çok fazla güneş ışığına maruz kaldıklarında ciddi sağlık sorunları yaşayabileceklerinin, bu nedenle doğru güneş ürünleri tercih edilmesi gerektiğinin altını çiziyor.

Türkiye’nin ilk antikolik biberonunu üretti

Türkiye’nin ilk antikolik biberonunu üretti

Girişimci Ayla Müstecaplıoğlu anne-bebek ürünlerinde ilkleri yapıyor. Markası Mamajoo, Amazon’da satılan ilk ve tek Türk bebek beslenme markası oldu. Ürünleri Filipinler’den AB ülkelerine her yerde var. Emzik, biberon ve meme pompasında inovasyonla farklılık yakalayan Müstecaplıoğlu’nun markası Mamajoo’nun ürünleri Polonya, Almanya ve İtalya’da sosyal güvenlik kapsamında annelere veriliyor. Aynı zamanda Lufthansa Havayolları’nda bebekli yolculara verilen tek marka.

Her stantta  başka bir hikâye

Her stantta başka bir hikâye

“Atma, değerlendir. Tüketimi azalt, mutlu ol! Dünyaya daha az karbon ayak izi bırak” sloganıyla yola çıkan İstanbul İkinci El Festivali, 10’uncu kez Kilyos’ta!

“LC Waikiki Aile Buluşmaları”nın ikincisi gerçekleşti

“LC Waikiki Aile Buluşmaları”nın ikincisi gerçekleşti

LC Waikiki, Hürriyet Kitap ile “LC Waikiki Aile Buluşmaları” projesini hayata geçirdi. 200 Adımda Çocuk Yetiştirme Rehberi kitabından ilham alınan “LC Waikiki Aile Buluşmaları” projesi, yıl boyunca 12 şehirde 12 uzman ile devam edecek. 20 Mayıs’ta gerçekleştirilen ‘Bebek ve çocuk cildine nasıl bakım yapılır? Bebekler nasıl giydirilmeli?’ konulu etkinliğe, Hürriyet Gazetesi Aile Çocuk Yazarı Ömür Kurt, Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı Dr. Şirin Seçkin ve LC Waikiki Ürün Müdürü Derya Ertekin Kayat katıldı.

22.05.2018Advertorial
CBME Türkiye kapılarını açıyor

CBME Türkiye kapılarını açıyor

UBM ICC tarafından düzenlenen Anne Bebek Çocuk Ürünleri Fuarı CBME Türkiye, 10-13 Ocak 2018 tarihlerinde İstanbul CNR Fuar Merkezi’nde 34. Kez gerçekleştiriliyor.

30.10.2017Ekonomi
Eskişehir Firuz Beyi böyle uğurladı... En büyük rakibi Murat Ülker de cenazenin arkasından yürüdü

Eskişehir Firuz Bey'i böyle uğurladı... En büyük rakibi Murat Ülker de cenazenin arkasından yürüdü

ESKİŞEHİR’de geçen Çarşamba günü tedavi gördüğü hastanede vefat eden ETİ Şirketler Grubu’nun kurucusu ve Onursal Başkanı, 85 yaşındakiFiruz Kanatlı son yolculuğuna uğurlandı.

21.10.2017Ekonomi
Mikro kredinin makro kadınları

Mikro kredinin makro kadınları

Sakine, Saniye, Mehlika ve Cemile... Eskişehir’de yaşayan dört farklı kadının ortak bir hikâyesi var. Hayat hepsini büyük ekonomik zorluklarla sınadı. Ama yılmadılar, aldıkları mikro kredi desteği sayesinde kendilerini yoktan, yeniden var ettiler.

24.07.2017Ekonomi
İyi hissedip iyi yaşamak isteyenler için Uplifers Shop geliyor

İyi hissedip iyi yaşamak isteyenler için Uplifers Shop geliyor

“İyi hisset, iyi yaşa” sloganıyla 4 yıldır sağlık ve mutluluğun ön planda olduğu bir yaşama ulaşmak için okuyucularına rehberlik eden Uplifers.com şimdi de Türkiye’nin ilk online wellness marketi Uplifers Shop’u açıyor.

5.05.2017Sağlık
Köln Bisküvi ve Şekerleme Fuarı, Türk şirketlerini umutlandırdı

Köln Bisküvi ve Şekerleme Fuarı, Türk şirketlerini umutlandırdı

Almanya’nın Köln kentinde önceki gün sona eren Uluslararası Bisküvi ve Şekerleme Fuarı’nda Türk şirketleri ürünlerini tanıttı. Gördükleri ilgiden memnun kaldıklarını dile getiren katılımcı Türk şirketlerinin temsilcileri, geleceğe yönelik umutlarının daha da arttığını söyledi.

3.02.2017Ekonomi
Genç  tasarımcı ödülünü aldı

Genç  tasarımcı ödülünü aldı

Moda ve Tekstil Tasarımı Bölümü öğrencisi Ufuk Akkaya, Juniorshow Fuarı’nda birincilik ödülüne layık görüldü.

27.01.2017Eğitim
İstanbul Aydın Üniversitesi öğrencisine tasarım ödülü

İstanbul Aydın Üniversitesi öğrencisine tasarım ödülü!

İstanbul Aydın Üniversitesi Moda ve Tekstil Tasarımı bölümünde öğrenim gören Ufuk Akkaya, Juniorshow Fuarı’nda birincilik ödülüne layık görüldü.

23.01.2017Kampüs
Çocuklu ailelerin hayatını kolaylaştıran ürünler

Çocuklu ailelerin hayatını kolaylaştıran ürünler

İşte çocuklu ailelerin hayatını kolaylaştıracak anne-bebek dostu 11 ürün...

21.10.2016Alisveris
Aziz Yıldırımın kızı Yaz Hello Kitty ile buluştu

Aziz Yıldırım'ın kızı Yaz Hello Kitty ile buluştu!

Fenerbahçe Kulübü iştiraklerinden Fenerium ile çocuk ürünleri üreticisi Hello Kitty (Sanrio) firması arasındaki işbirliği anlaşmasının imza töreni Ülker Stadı'nda yapıldı.

8.09.2016Spor Arena
Selin Şekerci Fenerbahçelilerden özür diledi

Selin Şekerci Fenerbahçeliler'den özür diledi

Fenerbahçe Kulübü'nün, çocuk ürünleri üreten dünyaca ünlü Hello Kity firması ile işbirliği anlaşması yapması sosyal medyada son 24 saatin en çok konuşulan olayı oldu.

7.09.2016Futbol
Hello Kitty sponsor oldu sosyal medya yıkıldı

Hello Kitty sponsor oldu sosyal medya yıkıldı!

Fenerbahçe Kulübü, Fenerium ile dünyaca ünlü Hello Kitty firmasının işbirliği anlaşması yaptığını açıkladı. Sarı lacivertli kulübün, çocuk ürünleri yapan bir firma ile anlaştığını açıklaması sosyal medyada büyük yankı yarattı. Kimileri komik kuldu, kimileri ise son derece olumlu buldu. Çantadan oyuncağa, biberondan kıyafetlere kadar çok geniş bir ürün yelpazesi bulunan Hello Kitty firması, daha önce de Milan Kulübü ile işbirliği yapıyordu. İşte sosyal medyada Fenerbahçe ve Hello Kitty anlaşması hakkında yapılan caps'ler...

6.09.2016Futbol
Oyuncak görünümlü çakmağa yasak

Oyuncak görünümlü çakmağa yasak

Gümrük ve Ticaret Bakanlığı Tüketicinin Korunması ve Piyasa Gözetimi Genel Müdür Yardımcısı Bayram Uzunoğlan, oyuncak görünümlü çakmaklar bulunduğunu, bunların özellikle çocukların sağlık ve güvenliğini ciddi manada tehlikeye düşürdüğünü belirterek, "Kimi oyuncak silah şeklinde, kimi farklı oluyor. Dolayısıyla çocuklar bu ürünleri oyuncak olarak değerlendirirken, aynı zamanda belki de bir yangına sebebiyet vermek durumunda kalabiliyorlar. Bunun yasaklanması konusunda bir çalışmanın içerisindeyiz" dedi.

15.04.2016Gündem
Özenle hazırlanmış uyku ürünleri Nanu Bedtime’da

Özenle hazırlanmış uyku ürünleri Nanu Bedtime’da!

Ürünler anne özeni, anne yüreği ve anne aklıyla hazırlanıyor.

29.02.2016Alışveriş
Anne Bebek Çocuk Hazır Giyim ve Aksesuarları Fuarı

Anne Bebek Çocuk Hazır Giyim ve Aksesuarları Fuarı!

Çocuğunuza uygun her kıyafeti bulabileceğiniz bu fuarı kaçırmayın!

15.01.2016Etkinlikler
Bu şirketler iyi günler geçirmiyor

Bu şirketler iyi günler geçirmiyor

Mali sıkıntıya giren firmaların ilk başvurduğu yer adliyeler olmaya başladı. İflas erteleme isteyen firmalarda son zamanlarda artış yaşandığına işaret ediliyor. Geçtiğimiz günlerde, tekstilden, inşaata, gıdadan, demir çeliğe bir dizi sektörden firmalar iflas erteleme istedi. Bu firmalara, en son teknoloji marketi sektöründe önemli bir oyuncu olan Gold Grubu dahil oldu. Gruba bağlı 4 şirket için mahkeme tedbir kararı verdi.

8.01.2016Ekonomi
İşte son günlerde iflas erteleme isteyen firmalar

İşte son günlerde iflas erteleme isteyen firmalar

Mali sıkıntıya giren firmaların ilk başvurduğu yer adliyeler olmaya başladı. İflas erteleme isteyen firmalarda son zamanlarda artış yaşandığına işaret ediliyor. Geçtiğimiz günlerde, tekstilden, inşaata, gıdadan, hazır betona bir dizi sektörden firmalar iflas erteleme istedi.

24.11.2015Ekonomi
Havuzlu Bey ve Öktem pasajları boşaltılıyor

Havuzlu Bey ve Öktem pasajları boşaltılıyor

İZMİR’deki birçok alışveriş merkezinde mağaza açan ünlü markalar son dönemde tarihi Kemeraltı Çarşısı’na ilgi göstermeye başladı.

13.10.2015Ege
Algida ile dondurmanın kalbine seyahat

Algida ile dondurmanın kalbine seyahat!

Yapılan araştırmalar dondurmanın mutluluğu % 64 arttırdığını kanıtlıyor.

21.05.2015Alışveriş
Nemo sandığınız kadar masum değil

Nemo sandığınız kadar masum değil!

1937-2013 yılları arasında çekilen ve gişede başarılı olan 45 çizgi filmi inceleyen biliminsanlarına göre bu yapımlar, yetişkinlere yönelik olanlardan daha fazla ölüm ve cinayet içeriyor. Uzmanlara bunun çocukları nasıl etkilediğini sorduk.

19.01.2015Eğitim
Anne Bebek Çocuk ile 211 milyon TL

Anne Bebek Çocuk ile 211 milyon TL

AÇTIĞI tüm mağazaları 1000 metrekare civarında olan Civil, sadece 19 yılda Türkiye’nin en büyük ‘anne, bebek, çocuk (abç)’ ürünleri perakendecilerinden biri olmayı başardı. Firma 2014’ü 211 milyon lira ciroyla kapadı.

13.01.2015Ekonomi

Yazar Sonuçları

Altmış altı yıl aradan sonra aynı kareye giren beş kişi

1950’de çekilen ve Can’ın, Lefter’in yanağını tutup çektiğini gösteren, 5 efsane Fenerlinin de yer aldığı fotoğrafın aynısı Gökhan Gönül, Volkan, Nani, Volkan Şen ve Diego ile çekildi. Fenerium’larda şimdi vintage formalar da satılacak.

21.05.2016

Cilt bakımında yapılan yanlışlar nelerdir?

Çoğu doğru yaptığımızı düşündüğümüz şeyler bize yarardan ziyade zarar getiriyor.

23.11.2014