MENÜ
Arşiv

Çocuk Ölümleri

Çocuk Ölümleri ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Çocuk Ölümleri haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 765 Çocuk Ölümleri haberi bulunmuştur.

Çocuk Ölümleri Haberleri

ABD doları ile Rus Ruleti oynuyoruz

ABD doları ile Rus Ruleti oynuyoruz

Türk Lirası'na itibar kazandırılmasının ulusal güvenlik sorunu kadar önemli bir mesele olduğunu, söyleyen ATO Başkanı Sinan Aygün, 'Amerikan Doları ile Rus Ruleti oynayan bir ülkede, üretim de kalmaz, çocuk ölümleri de azalmaz. Türk insanı yaşlısıyla genciyle TL'ye itibar kazandırma projesini sahiplenmelidir' dedi.

21.08.2001Ekonomi
Uykuda bebeğin başını örtmeyin

Uykuda bebeğin başını örtmeyin

‘‘Ani Bebek Ölümü Sendromu’’nun alınacak basit tedbirlerle önlenebileceği belirtildi. ‘www.populermadikal.com’ adlı sitede yer alan bilgiye göre, ‘‘Ani Bebek Ölümü Sendromu‘‘ yüzünden ABD'de her yıl yaklaşık 6 bin bebek ölüyor. Söz konusu ölümler, genellikle uykuda gerçekleşiyor ve kış aylarında artıyor.

22.08.2001Kelebek
Muhalif Talibanlar söz istiyor, eski kral dönüyor

Muhalif Talibanlar söz istiyor, eski kral dönüyor

Taliban`ın eski yöneticilerinden oluşan muhalif bir grup, Bonn anlaşmasıyla toplanması öngörülen geleneksel Afgan meclisi Loya Jirga`ya katılmak istediğini bildirdi. Bu arada Zahir Şah'ın 21 Mart'ta Afganistan'da olacağı duyuruldu

10.12.2001Gündem
Sibel Can ve Alişan bebekler için söyleyecek

Sibel Can ve Alişan bebekler için söyleyecek

Sağlık Bakanlığı'nın anne ve çocuk ölümlerine dikkat çekmek amacıyla düzenlediği, "Anne ve Çocuk Ölümlerini Önleme Projesi" 14 Nisan'da Kayseri'de, Sibel Can ve Alişan'ın vereceği halk konseriyle başlayacak. Kayseri'den başlayarak diğer illere yayılacak projede, anne ve çocuk ölümlerinin düşük seviyelere indirilmesi amaçlanıyor.

8.04.2002Gündem
Her yıl 48 bin bebek 1 yaşına gelmeden ölüyor

Her yıl 48 bin bebek 1 yaşına gelmeden ölüyor

Antalya Valisi Ertuğrul Dokuzoğlu, Türkiye'de bir yılda, canlı doğan 48 bin 280 bebeğin bir yaşına gelmeden öldüğünü bildirdi.

10.04.2002Gündem
Iğdırda tüm sorunların nedeni radyasyon

Iğdır'da tüm sorunların nedeni radyasyon!

Ermenistan'ın Türkiye sınırına yakın bir bölgede bulunan Metzamor Nükleer Enerji Santrali, Iğdır'da halkın kabusu haline geldi. Vatandaşların karşılaştıkları olumsuzlukların büyük kısmını nükleer santralden yayılan radyasyona bağlamaları yetkilileri de bıktırdı. Kentte radyasyon tehlikesi olmadığı bildirildi.

15.08.2002Gündem
Beyazıtta savaşa hayır

Beyazıt'ta 'savaşa hayır'

"Irak'ta Savaşa Hayır Koordinasyonu" tarafından, Beyazıt Meydanı'nda "savaş karşıtı" gösteri düzenlendi. "Irak halkı yalnız değildir" ve "Amerikan askeri olmayacağız" gibi sloganların atıldığı mitinge, Mustafa Alabora, Bedri Baykam ve Nur Sürer'in bulunduğu çok sayıda sanatçı ile İsveç Pen Kulübü üyeleri ve gazeteci-yazar Abdurrahman Dilipak da destek verdi.

26.01.2003Gündem
İlk kurban 400 bin çocuk

İlk kurban 400 bin çocuk

BM Çocuk Fonu UNICEF'e göre, Irak'ta savaşın ilk kurbanı, ambargo yüzünden kötü beslenen 400 binden fazla çocuk olacak.

13.03.2003Gündem
İyot eksikliği zeka geriliğine yol açıyor

İyot eksikliği zeka geriliğine yol açıyor

Türkiye'de çocukların yüzde 16'sında beslenme yetersizliğinden kaynaklanan iyot eksikliğine bağlı, zeka ve fiziksel gelişim geriliği görüldü belirtildi

Başbakan Erdoğan Ulusa Sesleniş konuşmasını yaptı

Başbakan Erdoğan "Ulusa Sesleniş" konuşmasını yaptı

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, "Ulusa Sesleniş" konuşmasında, 2004 yılından itibaren öğretmenlik mesleğini; "stajyer öğretmen", "öğretmen", "uzman öğretmen" ve "başöğretmen" şeklinde kademelendirerek öğretmenleri çok daha iyi bir konuma getirmek ve öğretmenlik mesleğinin toplumsal saygınlığını mümkün olduğu kadar yükseltmek istediklerini kaydetti.

11.09.2003Gündem
Çocuk ölümleri azalıyor

Çocuk ölümleri azalıyor

UNICEF tarafından hazırlanan raporda, 1990-2000 yılları arasında, 5 yaş altı çocuk ölümlerinin 63 ülkede üçte bir, 100'ün üzerinde ülkede de beşte bir oranında azaltıldığı, ancak, 5 yaşından küçük çocukların çoğunun, tedavisi görece ucuz olan 5 yaygın hastalığın biri ya da birkaçı nedeniyle ölmeye devam ettiği bildirildi.

27.11.2003Gündem
Çelik: Sağlık Bakanlığı sınavında skandal yok

Çelik: Sağlık Bakanlığı sınavında skandal yok

Milli Eğitim Bakanı Hüseyin Çelik, Sağlık Bakanlığı'nın sözleşmeli personel alımı sınavında skandal olacak bir şeyin yaşanmadığını bildirdi.

2.01.2004Gündem
Bourguignon: Türkiye’de yoksulluk arttı

Bourguignon: Türkiye’de yoksulluk arttı

Dünya Bankası Başkan Yardımcısı Françis Bourguignon, IMF’yle kredi destekli olmayan bir anlaşma durumunda Türkiye’ye desteklerinin süreceğini açıkladı. Bourguignon, ‘Türkiye’de mutlak yoksul sayısı arttı’ dedi.

8.05.2004Ekonomi

Yazar Sonuçları

İhanet-i vataniye

AKP önderi Tayyip Erdoğan, kendini anlatmaya devam ediyor. Bu suretle, Erdoğan'ın ne olup ne olmadığı açıkça anlaşılıyor. Erdoğan, bir siyasetçi.

19.02.2002

‘Sizi ben bile kurtaramam’

HASAN Basri Akgiray, emekli İstanbul Cumhuriyet Savcısı ve eski İstanbul milletvekili... Anılarını topladığı ‘‘Gereği Düşünüldü’’ (Kaynak Yayınları) adlı kitabında ilginç gözlemlere yer veriyor. Çürümüşlüğün ilk adımlarının DP iktidarında atıldığını savunuyor.

15.02.2003

Dünya Bankası (2)

DÜNYA Bankası kár etme amacında olan bir kuruluştur. Sermayesine göre makul bir kár edemezse, kredi değerliliğinin en yüksek noktada olmasını sağlayamaz.

11.02.2004