MENÜ

Çocuk Ölümleri

Çocuk Ölümleri ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Çocuk Ölümleri haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 810 Çocuk Ölümleri haberi bulunmuştur.

Çocuk Ölümleri Haberleri

5 kişinin öldüğü havuz faciasında flaş gelişme

5 kişinin öldüğü havuz faciasında flaş gelişme

SAKARYA’nın Akyazı İlçesi’nde 5 kişinin yaşamını yitirdiği havuz faciasının ardından tesiste çalışmayı yapan elektrikçi Kemal Dursun gözaltına alındı. Havuzda fiyatı yaklaşık 60 lira olan kaçak akım rölesinin olmadığı tespit edildi. İşletmecisi Mehmet Kaya ve oğlunun yaşamını yitirdiği aquaparkın bulunduğu binanın daha önce pansiyon olarak işletildiği, jandarma denetiminde fuhuş nedeniyle mühürlenmesi sonrasında işletmecinin pansiyonculuğu bırakıp havuz açtığı belirlendi.

24.06.2017Gündem
2 Kıpkırmızı 11 Kırmızı ödülü

2 Kıpkırmızı 11 Kırmızı ödülü

Bu yıl 14’üncüsü düzenlenen Kırmızı Ödülleri’nde 2 Kıpkırmızı ve 11 Kırmızı ödülü kazanan TBWA\İstanbul CCO’su İlkay Gürpınar ve TBWA\İstanbul Genel Müdürü Burcu Kayımtu ödül alan işlerin hikayelerini anlattı.

21.06.2017Ekonomi
Çocuk anneler 2 bin bebek kaybetti

Çocuk anneler 2 bin bebek kaybetti

Sağlık Bakanlığı, bir soru önergesi üzerine, çocuk yaşta yapılan doğumlarla ilgili acı tabloyu açıkladı.

23.03.2017Gündem
14ünde evlendirildi, hamile kaldı 15 yaşında doğum yaptı ve öldü

14'ünde evlendirildi, hamile kaldı 15 yaşında doğum yaptı ve öldü

Türkiye’de çocuk gelin gerçeği, 15 yaşındaki Derya B.’nin ölümüyle bir kez daha gün yüzüne çıktı. Bitlis’te imam nikâhıyla evlendirilen ve 15 yaşındayken hamile kalan Derya B., 1 hafta önce evde doğum yaptı. Doğumdan sonra baş ağrısı şikâyetiyle hastaneye kaldırılan Derya, beyin kanamasından öldü.

14.10.2016Gündem
Her yedi saniyede bir kız çocuğu evlendiriliyor

'Her yedi saniyede bir kız çocuğu evlendiriliyor'

Yardım kuruluşu Save the Children'a göre dünya genelinde her yedi saniyede bir 15 yaşın altındaki bir kız çocuğu evlendiriliyor.

11.10.2016Dünya
Cumhurbaşkanı Erdoğandan Cerablus mesajı

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Cerablus mesajı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Gaziantep'te ’Birlik ve Kardeşlik’ mitinginde halka seslendi. Erdoğan, "Devletin tüm kurumlarında olanlara sesleniyorum; eğer Pensilvanya'daki bu şarlatanın peşinden gidenleriniz varsa, artık buradan kopun. Kopmadıysanız, milletimize sesleniyorum; bu şarlatanın peşinden gidenleri bilenleriniz varsa bunları karakollarımıza, savcılıklarımıza bildirin gereğini yapalım" dedi. Cumhurbaşkanı, "Allah'ın izniyle Silahlı Kuvvetlerimizin içerisindeki bu bir azınlık grup, askeri elbiseye bürünmüş bunlar da temizlenecek, daha var, bitmedi. Polisimizin içinde bunlar da temizlenecek. Ya kendileri bırakıp gidecekler ya da bunları biz bulup çıkartacağız. Aynen kanser hücresi gibi bunları kazıyacağız, çıkartacağız, sağlam bir vücuda sahip olacağız" dedi. Erdoğan, FETÖ'nün yanı sıra Cerablus harekatı, IŞİD ve PYD ile ilgili de açıklamalar geldi. Erdoğan, düne kadar Karkamış'ı taciz eden teröristlerin kaçtığı belirterek "Şimdi de ordumuz onları kovalıyor. Onlar kaçacak biz kovalayacağız" dedi. Erdoğan "DAEŞ nerede olurlarsa olsunlar inlerine gireceğiz oradan çıkartacağız" diye konuştu.

28.08.2016Gündem
Suriyeli Ümran elini yüzüne götürdü ve kanı gördü, neler olup bittiğini bilmiyordu

Suriyeli Ümran 'elini yüzüne götürdü ve kanı gördü, neler olup bittiğini bilmiyordu'

Halep'teki bir hava saldırısının ardından enkaz altından çıkartılan beş yaşındaki Ümran'ın görüntülerini çeken Suriyeli gazeteci "Elini yüzüne götürdü, kanı gördü. Ne olup bittiğinden haberi yoktu" dedi.

19.08.2016Dünya
O ülkede her gün 14 kişi ölüyor

O ülkede her gün 14 kişi ölüyor

Doğu Afrika ülkesi Kenya'da her gün 14 kişinin HIV virüsünün yol açtığı AIDS'den hayatını kaybettiği belirtildi.

11.08.2016Dünya
Bu mesele ortaçağda kapanmıştı

'Bu mesele ortaçağda kapanmıştı'

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın doğum kontrolü karşıtı açıklamaları tartışılıyor. TTB Başkanı Beyazıt İlhan açıklamaya tepki gösterirken, gelişmiş ülkelerde erkeklerin, kadının bedeni üzerinden yürüttüğü tartışmaların ortaçağda sona erdiğini vurguladı.

31.05.2016Sağlık
Araştırmacı gazetecilik ödülü Arda Akının

Araştırmacı gazetecilik ödülü Arda Akın'ın

AVRUPA Birliği (AB) desteğiyle, Bağımsız Gazetecilik Platformu Punto 24’ün düzenlediği AB Araştırmacı Gazetecilik Ödülleri sahiplerini buldu.

27.05.2016Gündem
Deniz kefenleri oldu

Deniz kefenleri oldu

Almanya’nın ilk Başbakanı Konrad Adenauer, “Yeni bir başlangıç için her zaman, zaman vardır” demişti.

14.05.2016Avrupa
Birinci dereceden 2 akrabanızda meme kanseri varsa tehlikedesiniz

Birinci dereceden 2 akrabanızda meme kanseri varsa tehlikedesiniz

Sivas Medicana Hastanesi genel cerrahi uzmanı Prof. Dr. Ayhan Koyuncu, birinci derece akrabasından iki kişide meme kanseri görülen kadınların rahatsızlığa yakalanma riskinin üç kat arttığını bildirdi.

22.04.2016Sağlık
Çavuşoğlu Kanada gazetesi için makale kaleme aldı

Çavuşoğlu Kanada gazetesi için makale kaleme aldı

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Kanada’nın ulusal bazda yayınlanan gazetelerinden Globe and Mail için kaleme aldığı makalesinde Suriye başta olmak üzere dünyada yaşanan insani krizlere ve Türkiye'nin yardım çabalarına dikkat çekerek, "Türkiye'nin bireysel çabaları çok önemli olmakla birlikte uluslararası insani yardım sistemi mevcut fonlarından yoksundur ve artık birçok şey için zamanımız kalmadı. Birçok kişinin hayatı tehlikede ve eylemsizlik bir seçenek değildir" ifadesini kullandı.

21.04.2016Dünya
Diploma bitecek

Diploma bitecek

Eczacıbaşı Holding Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı ve Türkiye Bilişim Vakfı Başkanı Faruk Eczacıbaşı, “Dünya internetle çok hızlı değişiyor. Türkiye kavga ortamından çıkıp, yaratıcı enerjiye geçmeli. Gençler bundan 20 yıl sonra ne yapacak? Ben şirketlerin diploma isteyeceğini sanmıyorum” dedi.

26.02.2016Ekonomi
Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın: Ulusal güvenliğimiz pazarlık konusu edilemez

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın: 'Ulusal güvenliğimiz pazarlık konusu edilemez'

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, Suriye sınırımızdaki gelişmelere dikkat çekerek, "Biz müttefiklerimizle, dost ülkelerle her konuyu müzakere ederiz, istişare ederiz ama Türkiye'nin ulusal güvenliği asla bir müzakere ve pazarlık konusu değildir" dedi.

26.02.2016Gündem
BMden Türkiyeye önemli çağrı

BM'den Türkiye'ye önemli çağrı

Birleşmiş Milletler, Suriye’nin Halep kenti yakınlarında Rus ve Esad güçlerinin artan bombardımanın etkisiyle sınıra dayanan mülteciler için Türkiye’ye çağrıda bulundu.

9.02.2016Dünya

Yazar Sonuçları

Arı yoksa hayat yok

Hacettepe Üniversitesi yarın sıradışı bir etkinliğe imza atıyor. “7’den 70’e Arı Yoksa Hayat Yok” adlı programda gün boyu meyve ve bal ikramı yapılacak, arıcılığın önemi vatandaşa ‘ballı türküler’le anlatılacak. Genelde topluma uzak kalmakla eleştirilen bilim insanlarının ballı türkülerle arıcılığı anlatacağı bu ilginç etkinlik öncesinde Hacettepe Üniversitesi Arı ve Arı Ürünleri Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdür Yardımcısı Dr. Aslı Özkırım’la konuştuk.

20.05.2017

Şekerim, bu yazı sana - I

Bir ülke düşünün. Eğitim sistemi zayıf. Çocuklar dünyadan bihaber yetişiyorlar. Misal, bir çoğu haritada bir Avrupa ülkesinin yerini bulamıyor. Vatandaşlarının çoğu hayatı boyunca başka bir ülkeye gitmemiş, hatta kendi yaşadığı kasabayı bile terk etmemiş!

21.01.2017

Anne olmak istemiyorum

35 yaşında kariyer sahibi, mutlu bir kadınım. Tek derdim, çevremle ilgili. Ben çocuk sahibi olmak istemiyorum. Bu sadece çevremde değil, yaşadığım ilişkilerde de ciddi sorunlara yol açıyor. Beni yadırgamalarına neden oluyor.

11.05.2016

Devlet Aklı-Akıl Tutulması (1925-2015)

“Çözüm Süreci” boyunca İmralı’da Abdullah Öcalan ile BDP’li ve HDP’lilerin gerçekleştirdikleri görüşme zabıtları, Almanya’da Mezopotamya Yayınları tarafından “Demokratik Kurtuluş ve Özgür Yaşamı İnşa (imralı notları)” adıyla kitaplaştırıldı.

3.02.2016