MENÜ
Arşiv
Etiketler

Çocuk Ölümleri

Çocuk Ölümleri ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Çocuk Ölümleri haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 765 Çocuk Ölümleri haberi bulunmuştur.

Çocuk Ölümleri Haberleri

29.12.1999Gündem
Evlilik Yaşı Yükseliyor

Evlilik Yaşı Yükseliyor

AÇSAP'ın raporuna göre, Türkiye'de her yıl yaklaşık 2 milyon gebelik oluşuyor, buna rağmen 1.5 milyon civarında bebek dünyaya geliyor. 20 yılda kadınların evlenme yaşı 2 yıl yükseldi.

5.11.2001Aşk
Bakanlık ünlülerden destek bekliyor

Bakanlık ünlülerden destek bekliyor

Sağlık Bakanlığı, yeni hazırlanan, 'Ana ve Çocuk Ölümlerini Önleme Projesi'nin yürütülmesi için aralarında Hülya Avşar, Seda Sayan ve Sibel Can`ın da bulunduğu ünlü kişilerden destek istiyor. Ana ve çocuk ölümlerini önlemek amacıyla hazırlanan proje, konuyu gündeme getirerek, vatandaşların sağlık hizmetleri konusundaki ihtiyaçlarının farkına varmalarını sağlamayı amaçlıyor.

14.01.2002Kelebek
‘Yumuşak’ otomobiller yayaları kurtaracak

‘Yumuşak’ otomobiller yayaları kurtaracak

Dünya otomobil üreticileri arasında, yayalara çarptığında daha az hasar verecek otomobil üretimi konsunda bir yarış var. Yarışta şimdilik Japonlar önde giderken, Avrupa Birliği de Avrupalı otomobilcilere otomobil üretiminde yeni standartlar getirmeye çalışıyor.

26.01.2002Spor
Tayyip Erdoğan’ın bunlardan haberi yok

Tayyip Erdoğan’ın bunlardan haberi yok!

AKP Genel Başkanı Tayyip Erdoğan'ın, Sultanbeyli'de ‘‘bacılarına’’ hitaben söylediği ‘‘Allah ne verdiyse çoğalalım, çoğalalım da zenginleşelim’’ sözleri, eğer bir yarışma yapılsaydı geçtiğimiz haftanın en berbat görüşü olurdu.

23.02.2002Kelebek
Türkiye yaşam kalitesinde 86. sırada

Türkiye yaşam kalitesinde 86. sırada

Yaşam kalitesi açısından dünyada 86’ıncı sırada olan Türkiye’nin bu durumu değiştirmek için çalışma başlatıldı.

28.02.2002Gündem
Ölen oğlumuzun peşinde

Ölen oğlumuzun peşinde

19 yaşındaki genç delikanlı gece evde arkadaşlarıyla eğleniyordu. Sonra balkona çıktı. Arkadaşlarının ifadesine göre 3. kattan düşmüş olarak bahçede bulundu. Hastaneye götürüldü, düşme nedeniyle gereken akciğer röntgeni bile çekilmeden eve yollandı. İki gün sonra aynı hastanede öldü. Anne ve babası hala oğullarına ne olduğunu öğrenmeye çalışıyor, bunun için mücadele ediyor.

16.03.2002Gündem
Sanatçılardan ana-çocuk ölümlerine dur

Sanatçılardan 'ana-çocuk' ölümlerine dur

Sağlık Bakanlığı'nın, ''Ana ve Çocuk Ölümlerini Önleme Projesi''ne aralarında Nilüfer, Nükhet Duru, Beyazıt Öztürk ve Ali Şan'ın bulunduğu ünlü kişilerden destek geldi. Sanatçılar, ana ve çocuk ölümlerini kamuoyunun gündemine getirecek proje kapsamındaki organizasyonlara katılacaklarını ve destekleyeceklerini bildirdiler.

19.03.2002Gündem
Her gün 133 çocuk ve 2 anne ölüyor

Her gün 133 çocuk ve 2 anne ölüyor

Cumhuriyet'in ilk yıllarında bebek ölüm hızı binde 500, anne ölüm hızı yüzbinde 1000'in üzerindeyken, 2000 yılında bebek ölüm hızı binde 33'e, anne ölüm hızı da yüzbinde 49'a geriledi. Buna karşın Türkiye'de her gün, ortalama 133 çocuk ve 2 anne yaşamını kaybediyor.

2.04.2002Gündem
Özürlülere atla tedavi

Özürlülere 'at'la tedavi

Gelişme geriliği ve otizm gibi çeşitli hastalıkların tedavisinde kullanılan ata bindirme yöntemiyle (hipoterapi), normalde 7-8 yaşına kadar yaşayabilen hastaların, 30-40 yaşına kadar yaşamlarını sürdürmelerinin sağlandığı bildirildi.

30.04.2002Gündem
Anneler ölmesin yürüyüşü yapıldı

"Anneler ölmesin" yürüyüşü yapıldı

Sağlık Bakanı Osman Durmuş, ''Anne ve Çocuk Ölümlerini Önleme Projesi'' kapsamında düzenlenen, ''Anneler ölmesin, çocuklar da onları birlikte yaşatalım yürüyüşü''ne katıldı.

12.05.2002Gündem
Yaşlanma pembe düşler ve bilimin gerçekleri

Yaşlanma pembe düşler ve bilimin gerçekleri

Kendi alanlarında uzman 51 önemli bilim adamı, piyasada "Yaşlanmayı geciktirici ürünler" olarak satılan ve bugün milyarlarca dolarlık bir sanayi oluşturan ürünlerin bilimin bulgularına uymadığını açıklayan bir bildiri yayımladı.

17.06.2002Spor
Türkiyede her 10 dakikada 1 bebek ölüyor

Türkiye'de her 10 dakikada 1 bebek ölüyor

Dünya Nüfus Günü yarın tüm dünyada kutlanacak. Etkinlikler kapsamında bu yıl ''yoksulluğun azaltılması ve üreme sağlığı hizmetlerinin iyileştirilmesi'' temaları işlenecek. BM Türkiye Temsilciliği'nden yapılan açıklamaya göre her 10 dakikada bir bebek ölüyor.

10.07.2002Gündem
Beslenmenin azı da çoğu da zarar

Beslenmenin azı da çoğu da zarar

Beslenme uzmanı Prof. Dr. Ayşe Baysal, Türkiye'de özellikle yetişkinlerde aşırı beslenmeden kaynaklanan kronik hastalıkların risk yarattığını söyledi.

24.07.2002Gündem
Beslenmenin azı da çoğu da zarar

Beslenmenin azı da çoğu da zarar

Beslenme uzmanı Prof. Dr. Ayşe Baysal, Türkiye'de özellikle yetişkinlerde aşırı beslenmeden kaynaklanan kronik hastalıkların risk yarattığını söyledi

Yazar Sonuçları

Erkeklerin aptal ölümleri

Eğer içiniz kaldırıyorsa, DarwinAwards.com sitesine bir bakın. Ahmakça girişimler sonucu ölenlerin ruhuna, Darwin ödülü veriliyor bu sitede.

1.12.2001

Smaç mı, ölüm mü

SİZCE basketbolun göz zevkini en çok etkileyen unsurlardan biri olan smaç yasaklanmalı mı? Evet, Avustralya'da son haftalarda gündeme ‘‘smaç yapmanın yasaklanması’’ konusu geldi.

12.04.2002