MENÜ

Çocuk Ölümleri

Çocuk Ölümleri ile ilgili tüm haberleri, son dakika Çocuk Ölümleri haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün Çocuk Ölümleri haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 793 Çocuk Ölümleri haberi bulunmuştur.

Çocuk Ölümleri Haberleri

Beyazıtta savaşa hayır

Beyazıt'ta 'savaşa hayır'

"Irak'ta Savaşa Hayır Koordinasyonu" tarafından, Beyazıt Meydanı'nda "savaş karşıtı" gösteri düzenlendi. "Irak halkı yalnız değildir" ve "Amerikan askeri olmayacağız" gibi sloganların atıldığı mitinge, Mustafa Alabora, Bedri Baykam ve Nur Sürer'in bulunduğu çok sayıda sanatçı ile İsveç Pen Kulübü üyeleri ve gazeteci-yazar Abdurrahman Dilipak da destek verdi.

26.01.2003Gündem
Iğdırda tüm sorunların nedeni radyasyon

Iğdır'da tüm sorunların nedeni radyasyon!

Ermenistan'ın Türkiye sınırına yakın bir bölgede bulunan Metzamor Nükleer Enerji Santrali, Iğdır'da halkın kabusu haline geldi. Vatandaşların karşılaştıkları olumsuzlukların büyük kısmını nükleer santralden yayılan radyasyona bağlamaları yetkilileri de bıktırdı. Kentte radyasyon tehlikesi olmadığı bildirildi.

15.08.2002Gündem
Her yıl 48 bin bebek 1 yaşına gelmeden ölüyor

Her yıl 48 bin bebek 1 yaşına gelmeden ölüyor

Antalya Valisi Ertuğrul Dokuzoğlu, Türkiye'de bir yılda, canlı doğan 48 bin 280 bebeğin bir yaşına gelmeden öldüğünü bildirdi.

10.04.2002Gündem
Sibel Can ve Alişan bebekler için söyleyecek

Sibel Can ve Alişan bebekler için söyleyecek

Sağlık Bakanlığı'nın anne ve çocuk ölümlerine dikkat çekmek amacıyla düzenlediği, "Anne ve Çocuk Ölümlerini Önleme Projesi" 14 Nisan'da Kayseri'de, Sibel Can ve Alişan'ın vereceği halk konseriyle başlayacak. Kayseri'den başlayarak diğer illere yayılacak projede, anne ve çocuk ölümlerinin düşük seviyelere indirilmesi amaçlanıyor.

8.04.2002Gündem
Muhalif Talibanlar söz istiyor, eski kral dönüyor

Muhalif Talibanlar söz istiyor, eski kral dönüyor

Taliban`ın eski yöneticilerinden oluşan muhalif bir grup, Bonn anlaşmasıyla toplanması öngörülen geleneksel Afgan meclisi Loya Jirga`ya katılmak istediğini bildirdi. Bu arada Zahir Şah'ın 21 Mart'ta Afganistan'da olacağı duyuruldu

10.12.2001Gündem
Uykuda bebeğin başını örtmeyin

Uykuda bebeğin başını örtmeyin

‘‘Ani Bebek Ölümü Sendromu’’nun alınacak basit tedbirlerle önlenebileceği belirtildi. ‘www.populermadikal.com’ adlı sitede yer alan bilgiye göre, ‘‘Ani Bebek Ölümü Sendromu‘‘ yüzünden ABD'de her yıl yaklaşık 6 bin bebek ölüyor. Söz konusu ölümler, genellikle uykuda gerçekleşiyor ve kış aylarında artıyor.

22.08.2001Kelebek
ABD doları ile Rus Ruleti oynuyoruz

ABD doları ile Rus Ruleti oynuyoruz

Türk Lirası'na itibar kazandırılmasının ulusal güvenlik sorunu kadar önemli bir mesele olduğunu, söyleyen ATO Başkanı Sinan Aygün, 'Amerikan Doları ile Rus Ruleti oynayan bir ülkede, üretim de kalmaz, çocuk ölümleri de azalmaz. Türk insanı yaşlısıyla genciyle TL'ye itibar kazandırma projesini sahiplenmelidir' dedi.

21.08.2001Ekonomi
Şahsiyet’in Meksika uyarlamasının çekimleri başlıyor

Şahsiyet’in Meksika uyarlamasının çekimleri başlıyor

Türk izleyicisiyle 2018’de buluşan Şahsiyet’in Meksika uyarlaması için çekimler şubatta başlıyor.

24.01.2020Keyif
Aşıya itiraz sağlığa tehdit

Aşıya itiraz sağlığa tehdit

Çocuklarına aşı yaptırmayan ailelerin sayısı son dokuz yılda 183’ten 30 bine çıktı. Bu astronomik artış, halk sağlığını tehdit eder hale geldi. Aşı karşıtlığı yüzünden kızamık ve çocuk felci hastalıklarında artış oldu. Avrupa’da, ABD’de kızamıktan ölümler görülmeye başlandı. Bazı kesimlerin bilimsel olmayan verilerle halkı yanlış yönlendirdiğini söyleyen uzmanlar, “Aşı hayat kurtarır” diyor.

22.01.2020Gündem
Bebekleri sallayarak uyutmak doğru değil

Bebekleri sallayarak uyutmak doğru değil!

Anne ve babaların genellikle ağlayan çocuğu susturmak amacıyla sallaması, ’sarsılmış bebek sendromuna’ neden oluyor. Bu durumun bebekte kafa travmasına yol açacağını belirten Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı Dr. Murat Doğan, "Bebeği hızlı salladığınızda beyin kanamasına yol açabilir, görme merkezini etkileyebilir, epilepsiye neden olarak öğrenme bozukluklarına neden olabilir. Ani bebek ölümleri görülebilir" dedi.

Son dakika... Zonguldak Valisi’nden sert tepki: Bunu diyen herkesin o ölümlerde vebali var…

Son dakika... Zonguldak Valisi’nden sert tepki: Bunu diyen herkesin o ölümlerde vebali var…

Zonguldak Valisi Erdoğan Bektaş, kaçak ocaklarda yaşanan ölümlerin işsizlik nedeniyle olduğunu söyleyen herkesin bu ölümlerde vebalinin olduğunu belirterek, "İnsanlar ne yapsın işsiz kaçak ocaklarda çalışıyor' diyen herkesin o ölümlerde vebali var. O ölümleri meşrulaştırıyorsunuz, yumuşatıyorsunuz. Kaçak ocaklarda ölen her çocuğun, gencin ölümünde bu sözü söyleyen herkesin vebali var" dedi.

13.01.2020Gündem
Demokratik Kongodaki madenci ölümleri nedeniyle teknoloji devlerine dava

Demokratik Kongo'daki madenci ölümleri nedeniyle teknoloji devlerine dava

Apple, Google, Tesla ve Microsoft'un da bulunduğu teknoloji devlerine, Demokratik Kongo Cumhuriyeti'ndeki çocuk madencilerin ölümleri ve yaralanmaları nedeniyle tazminat davası açıldı.

17.12.2019Teknoloji
Grip nasıl geçer Grip belirtileri nelerdir

Grip nasıl geçer? Grip belirtileri nelerdir?

Grip hastalığı nasıl geçer ve grip hastalığının belirtileri nedir sorularının cevapları kış aylarına yaklaştığımız bu mevsimde vatandaşlar tarafından cevabı merak edilen sorular arasında yer alıyor. Grip influenza adı verilen virüs tarafından meydana getirilen; 39 derece ateş, şiddetli kas ve eklem ağrıları, halsizlik, bitkinlik, titreme, baş ağrısı ve kuru öksürük gibi belirtilerle ortaya çıkan bir mevsim hastalığıdır.

12.11.2019Sağlık
Yarına dikkat 200 bin kolluk kuvveti görevlendirildi...

Yarına dikkat! 200 bin kolluk kuvveti görevlendirildi...

Trafikte yaya önceliğine dikkat çekmek amacıyla yarın 20 bin yaya geçidinde 200 bin kolluk görevlisi, ikişer saat yaya nöbeti tutacak.

1.10.2019Gündem
Şule, Aysun, Esma, Hatice, Esin... Hep aynı senaryo

Şule, Aysun, Esma, Hatice, Esin... Hep aynı senaryo

Kadın Cinayetlerini Durduracağız Platformu’nun raporuna göre Türkiye’de ocak ayında 43 kadın öldürüldü... Bu kadınların 7’si gölde, derede veya ormanlık alanda toprağa gömülü bulundu. Vahşet inanılmazdı, bazılarından geriye parçaları kalmıştı. Bazıları ‘intihar görünümlü’ydü, ‘şüpheli’ olarak kaydedildi. Kadın hakları savunucuları ve hukukçular, “Etkin bir soruşturma, şüpheli ölümlerin cinayet olduğunu ortaya çıkarıyor. Bu dosyaların kapatılması ise örtülü kadın cinayetlerinin artması anlamına geliyor” diyor.

24.02.2019 Gündem

Yazar Sonuçları

‘Sizi ben bile kurtaramam’

HASAN Basri Akgiray, emekli İstanbul Cumhuriyet Savcısı ve eski İstanbul milletvekili... Anılarını topladığı ‘‘Gereği Düşünüldü’’ (Kaynak Yayınları) adlı kitabında ilginç gözlemlere yer veriyor. Çürümüşlüğün ilk adımlarının DP iktidarında atıldığını savunuyor.

15.02.2003

İhanet-i vataniye

AKP önderi Tayyip Erdoğan, kendini anlatmaya devam ediyor. Bu suretle, Erdoğan'ın ne olup ne olmadığı açıkça anlaşılıyor. Erdoğan, bir siyasetçi.

19.02.2002

Yine Yunus’u hatırladım

“BENİ görüyor musunuz? Gerçekten görebiliyor musunuz? Unutmayın beni olur mu?

28.01.2020