EKSTRA
MENÜ

Çocuk Istismarı

Çocuk Istismarı ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Çocuk Istismarı haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 2.821 Çocuk Istismarı haberi bulunmuştur.

Çocuk Istismarı Haberleri

Kritik toplantı sonrası CHPden açıklama: Olağanüstü kurultay gündemimizde yok

Kritik toplantı sonrası CHP'den açıklama: Olağanüstü kurultay gündemimizde yok

CHP MYK toplantısı sonrası açıklama yapan Bülent Tezcan, Muharrem İnce'nin açıklamalarından sonra yapılan MYK toplantısı sonrası "Genel Merkezimizin gündeminde olağanüstü kurultay yoktur. Bu konular MYK’da da görüşüldü, genel başkanımızın gündeminde de bir olağanüstü kurultay yoktur. Özel bir yemekte, eşlerle birlikte yapılan bir yemekte konuşulanların bağlamından kopartılarak servis edilmesi nezaketsiz bir tutumdur. Sayın Kılıçdaroğlu'nun genel başkanlıktan başka herhangi bir ihsana ihtiyacı yoktur" dedi.

5.07.2018Gündem
MHPden son dakika idam açıklaması

MHP'den son dakika idam açıklaması

MHP Genel Başkan Yardımcısı Deniz Depboylu, 'Cinsel istismar sadece bir organın işleviyle ilgili bir sorun değil, bir zihniyet meselesidir. İdamsa idam' dedi.

5.07.2018Gündem
Sokak ortasında iğrenç olay İşte istenen ceza...

Sokak ortasında iğrenç olay! İşte istenen ceza...

Antalya’da ekmek almaya giden kız çocuğu R.K. (8) ile Z.B.’ye (13) cinsel tacizde bulunmakla suçlanan Mehmet E.’nin (31), 31 yıla kadar hapsi istendi.

4.07.2018Gündem
Fransa’daki çocuk cinayetinde cinsel taciz şüphesi

Fransa’daki çocuk cinayetinde cinsel taciz şüphesi

Fransa’da geçen yıl kaçırılıp öldürülen 9 yaşındaki Maelys de Araujo’nun katilinin telefon ve internet verilerinde çocuk istismarı görüntüleri bulundu.

4.07.2018Avrupa
İğrenç iddia ilçeyi ayağa kaldırdı... Vatandaşları vali sakinleştirdi

İğrenç iddia ilçeyi ayağa kaldırdı... Vatandaşları vali sakinleştirdi

Kayseri’de 5 yaşındaki erkek çocuğuna binanın bodrum katında cinsel istismarda bulunduğu öne sürülen Hüseyin D. (45), polis tarafından yakalanıp, gözaltına alındı.

1.07.2018Gündem
Avustralya, devlet kurumlarında tacize uğrayanlara tazminat ödemeye başladı

Avustralya, devlet kurumlarında tacize uğrayanlara tazminat ödemeye başladı

Avustralya, devlet ve kilise kurumlarında çocukken cinsel tacize uğrayan yaklaşık 60 bin kişiye tazminat ödemeye başladı.

1.07.2018Dünya
Cinsel Kastrasyon (Kimyasal Hadım) ne demektir Hangi ülkeler kullanıyor

Cinsel Kastrasyon (Kimyasal Hadım) ne demektir? Hangi ülkeler kullanıyor?

Kimyasal Hadım ya da diğer bir ifadeyle Cinsel Kastrasyon, istismara yönelik suçlarda kullanılması planlanan yöntemler arasında yer alıyor. Birçok platformda sık sık gündeme getirilen Kimyasal Hadım (Cinsel Kastrasyon), son günlerde vatandaşlar tarafından da araştırılmaya başlandı. Halihazırda birçok ülkenin kullandığı bu yöntem, hormonların dizginlenmesine olanak tanıyor. İşte, Kimyasal Hadım nedir ve ne anlama gelmektedir sorusunun cevabı

1.07.2018Gündem
11 yaşında dehşeti anlattı, anne şikayetçi olmadı... Kayyım atanacak

11 yaşında dehşeti anlattı, anne şikayetçi olmadı... Kayyım atanacak!

11 yaşındaki çocuğun cinsel istismara uğramasının ardından başlayan yargı sürecinde yaşananlar, hukukçuları ikiye böldü. Tartışmaya son noktayı ise Yargıtay Ceza Genel Kurulu koydu.

28.06.2018Gündem
İğrenç olay okulun çevresinde dolaşınca ortaya çıktı

İğrenç olay okulun çevresinde dolaşınca ortaya çıktı

MUĞLA'nın Dalaman ilçesinde, evli ve 2 çocuk babası 51 yaşındaki R.G., eşinin yeğeni olan 14 yaşındaki kız çocuğu M.E.'yi 4 yıldır taciz ettiği iddiasıyla tutuklandı.

26.06.2018Gündem
Bitlisten kaçan sapık Avrupayı alarma geçirdi

Bitlis'ten kaçan sapık Avrupa'yı alarma geçirdi

"Çocuğun cinsel istismarı" suçundan 10 yıl hapis cezasına çarptırılan kişi, kaçtığı Bosna Hersek'te yakalanarak Türkiye'ye iade edildi.

21.06.2018Gündem
Kan donduran iddia... Gerçek mahkemede ortaya çıktı

Kan donduran iddia... Gerçek mahkemede ortaya çıktı

Erzurum’da birlikte yaşadığı sevgilisi M.K.’nin (22) kızı B.G.’ye (1) ’cinsel istismar’ ve ’eziyet’te bulunduğu iddiasıyla 23 yıla kadar hapis cezası istemiyle Ağır Ceza Mahkemesi’nde yargılanan A.Ü. (27) beraat etti. M.K., "sevgilisi A.Ü.’nün ailesinin evlenmelerine karşı çıkması nedeniyle kendisinden ayrılınca bu şekilde şikayette bulunduğunu" söyledi, genç kadın da ifadeyi doğrulayınca beraat kararı çıktı. A.Ü. hakkında, iftiradan suç duyurusunda bulunuldu.

18.06.2018Gündem
Kız öğrencileri taciz eden servis şoförünün cezası belli oldu

Kız öğrencileri taciz eden servis şoförünün cezası belli oldu

İZMİR’in Bayraklı ilçesinde okul servis minibüsünde 3 kız öğrenciye, farklı zamanlarda birçok kez cinsel istismarda bulunduğu iddiasıyla tutuklu yargılanan servis şoförü E.A. (63), 25 yıl hapis cezasına çarptırıldı.

14.06.2018Gündem

Yazar Sonuçları

Çocuk istismarının çözümü idam değil ‘vicdan hapsi’dir

Dünyada çocuklara bayram hediye etmiş olan ilk toplum biziz. 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı, yeryüzünün ilk ve tek çocuk bayramıdır.

3.07.2018

Çocuk cinayetleri

Evlat acısı en ağır acı ve en zor travmalar arasındadır.

3.07.2018

İstismara uğrayan çocuğu kim savunacak?

Yargıtay Ceza Genel Kurulu, çocuk istismarı davalarının temyizine dönük tartışmalı bir karar verdi. Kurul, “Velayet hakkını kullanan anne-baba şikâyetçi olmazsa zorunlu atanan CMK avukatı çocuk adına temyiz talep edemez” dedi.

1.07.2018