EKSTRA
MENÜ

Çocuk Istismarı

Çocuk Istismarı ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Çocuk Istismarı haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 2.822 Çocuk Istismarı haberi bulunmuştur.

Çocuk Istismarı Haberleri

Çocuk istismarı sanığına 6 yıl 8 ay, onu dövene 1,5 yıl hapis cezası

Çocuk istismarı sanığına 6 yıl 8 ay, onu dövene 1,5 yıl hapis cezası

KONYA'da sosyal medya üzerinden evine davet ettiği F.E.'yi (12), taciz ettiği iddiasıyla gözaltına alınıp, tutuklanan Ali Sağdıç (45), 'çocuğun cinsel istismarı' suçundan 6 yıl 8 ay hapis cezasına çarptırıldı. Sağdıç'ı gözaltına alınmadan önce dövdüğü ileri sürülen Murat D. (41) ise açılan kamu davasında 1,5 yıl hapse mahkum edildi. Kararı İstinaf Mahkemesi'ne taşımaya hazırlanan Murat Doğar, ''Kimsesiz bir çocuğa cinsel saldırıda bulunan bir insanı dövdüğüm için cezaevine girmek istemiyorum" dedi.

15.11.2018Gündem
Bakan Selçuk: Suriyeli öğrenci sayısı 600 binden fazla

Bakan Selçuk: Suriyeli öğrenci sayısı 600 binden fazla

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, "Çocuk üzerinden birçok şeyin pazarlanması ve çocuk üzerinden sektörlerin oluşması aslında çocuğun kendi hayatiyetini ve saflığını koruması bakımından da bazı riskler taşıyor. Çocuk aslında insanlığın öz yurdudur, vicdanıdır. Çocuğa dokunmak çocukla ilgili bir karar vermek, başlı başına bir vebaldir. Bu vebalin sorumluğu altında da çocuğun eğitimiyle sağlığıyla ve her türlü gelişimiyle ilgilenen uzmanların daha dikkatli olmasında yarar var. Finlandiya'nın tüm öğrencilerinin sayısı 600 binin altında, bizim sadece Suriyeli öğrenci sayımız 600 binin üzerinde" dedi.

15.11.2018Eğitim
Af konusunda son durum ne Gündemden gelen en son af haberleri

Af konusunda son durum ne? Gündemden gelen en son af haberleri

Gündemdeki en son af haberleri, yakınları cezaevlerinde olan vatandaşların bir numaralı gündem maddesi olmaya devam ediyor. Konuya ilişkin iktidar cephesinden son olarak AK Partili Numan Kurtulmuş konuşmuş "Seçime kadar gündeme gelmesi zor" değerlendirmesinde bulunmuştu. MHP lideri Bahçeli ise son olarak "Teklifin Adalet Komisyonu'nda görüşülmesini bekliyoruz" dedi. Peki, af ile ilgili yeni gelişme var mı?

14.11.2018Gündem
Çocuğunuz toprak mı yiyor Bakın sebebi neymiş…

Çocuğunuz toprak mı yiyor? Bakın sebebi neymiş…

Kil, toprak, kireç ya da cam yemek… Çocuğunuz bu maddeleri mi yiyor? Halk arasında “Vücutta bir besin eksikliği var” ya da “Psikolojik sorunları var” gibi gerekçelerle yorumlanıyor. Ancak durum bu gibi nedenlerden kaynaklanmayabilir.

Af çıkacak mı İşte af yasasıyla ilgili gündemden gelen açıklamalar

Af çıkacak mı? İşte af yasasıyla ilgili gündemden gelen açıklamalar

Af çıkacak mı sorusunun yanıtı, cezaevinde yakınları bulunan binlerce vatandaş tarafından sorgulanan konular arasında gündemdeki yerini korumaya devam ediyor. AK Parti Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş, af konusuyla ilgili açıklamalarda bulundu. Peki, af çıkacak mı? İşte af yasasıyla ilgili gündemden gelen açıklamalar.

8.11.2018Gündem
Öğretmen masasında 20 öğrenciye istismar

Öğretmen masasında 20 öğrenciye istismar

Antalya'da bir devlet okulunda çocuk istismarı skandalı yaşandı. 4. sınıf eğitimi gören 9-10 yaşındaki 20 öğrenciye cinsel istismarda bulunduğu iddia edilen sınıf öğretmeni şikâyet sonrası tutuklandı.

6.11.2018Gündem
Af çıkacak mı İşte gündemden son gelen af açıklamaları

Af çıkacak mı? İşte gündemden son gelen af açıklamaları

Af çıkacak mı sorusunun yanıtı, cezaevinde yakınları olan vatandaşların araştırdığı ve sorguladığı konular arasında yer almaya devam ediyor. En son AK Parti Genel Başkanvekili katıldığı programda af konusuna yanıt verdi. Peki, af çıkacak mı? İşte gündemden son gelen af açıklamaları.

3.11.2018Gündem
Af çıkacak mı Af hakkında son durum ne Gündemden en son af açıklamaları

Af çıkacak mı? Af hakkında son durum ne? Gündemden en son af açıklamaları

Cezaevinde yakınları bulunanların sıkı sıkıya takip ettiği af gündemi, birçok vatandaşın merakla sorguladığı konu olmaya devam ediyor. Birçok kesimden politikacıların görüşlerini dile getirdiği af konusunda, gündemde çok sayıda gelişme yer alıyor. İşte, vatandaşların 'Af çıkacak mı?' sorusuyla araştırmaya devam ettiği konu hakkında bazı yeni bilgiler

1.11.2018Gündem
Af teklifiyle ilgili son haberler ve gelişmeler | Af çıkacak mı

Af teklifiyle ilgili son haberler ve gelişmeler | Af çıkacak mı?

MHP'nin TBMM'ye sunduğu af teklifi gündemdeki sıcaklığını korumaya devam ediyor. Konu hakkında pek çok siyasi görüşünü açıklarken son açıklama Adalet Bakanı'ndan geldi. Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, MHP’nin Meclis’e sunduğu af teklifi hakkında konuştu. Peki, af teklifiyle ilgili son haberler ve gelişmeler neler? Af çıkacak mı?

29.10.2018Gündem
Af hakkında son haberler ve gelişmeler | Af çıkacak mı

Af hakkında son haberler ve gelişmeler | Af çıkacak mı?

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Üsküdar-Çekmeköy-Sancaktepe metro hattının ikinci etabının açılış töreninde yaptığı konuşmada, 'Devlete karşı işlenen suçları devlet affeder o ayrı bir konu ama şahıslara karşı işlenen suçları devletin af yetkisi yoktur.' dedi. Peki, af çıkacak mı? Af hakkında son haberler ve gelişmeler neler?

22.10.2018Gündem
10 yılda 153.139 insanlık suçu

10 yılda 153.139 insanlık suçu

Adalet Bakanlığı verilerine göre ceza mahkemelerinde TCK uyarınca karara bağlanan davalarda ‘çocuğa cinsel istismar’ ile ‘reşit olmayanla cinsel ilişki’ suçlarının sayısı son 10 yılda dört kat arttı.

20.10.2018Gündem
Mahkumlara af çıkacak mı Af konusunda son gelişmeler

Mahkumlara af çıkacak mı? Af konusunda son gelişmeler

Af çıkacak mı sorusu, mahkumlar ve yakınları tarafından internet üzerinden sorgulanmaya devam ediliyor. Milliyetçi Harekat Partisi'nin üzerinde çalıştığı af yasası hakkında son bilgileri almak isteyen vatandaşlar, son girilen haberleri sorguluyor. Peki, af yasasında son durum nedir? İşte, o konu hakkında ajanslara düşen son gelişmeler

18.10.2018Gündem
Çocuklara Mahremiyet Eğitimi Basıl Verilir

Çocuklara Mahremiyet Eğitimi Basıl Verilir?

Türkiye'nin farklı şehirlerinde anne-babalara çocuk yetiştirmenin sırlarının anlatıldığı “LC Waikiki Aile Buluşmaları” devam ediyor. Hürriyet Gazetesi aile-çocuk yazarı Ömür Kurt'un moderatörlüğündeki LC Waikiki Aile Buluşmaları'nın altıncısı 20 Ekim Cumartesigünü Mardin Dicle Kalkınma Ajansı Konferans Salonu’nda gerçekleşecek. Saat 14.00’te başlayacak buluşmada, Hürriyet Kitap tarafından yayınlanan 200 Adımda Çocuk Yetiştirme Rehberi'nin uzmanlarından Psikolojik Danışman ve Cinsel Eğitim Uzmanı Dolunay Kadıoğlu ve LC Waikiki Malzeme Kalite Güvence Müdürü Arzu Konyalı ile birlikte “Çocuklarda mahremiyet eğitimi” konuşulacak.

15.10.2018Alışveriş
Çocuklara mahremiyet eğitimi nasıl verilir

Çocuklara mahremiyet eğitimi nasıl verilir?

Türkiye'nin farklı şehirlerinde anne-babalara çocuk yetiştirmenin sırlarının anlatıldığı “LC Waikiki Aile Buluşmaları” devam ediyor. Hürriyet Gazetesi aile-çocuk yazarı Ömür Kurt'un moderatörlüğündeki LC Waikiki Aile Buluşmaları'nın altıncısı 20 Ekim Cumartesigünü Mardin Dicle Kalkınma Ajansı Konferans Salonu’nda gerçekleşecek.

15.10.2018Advertorial
Öğretmen hakkında şoke eden iddialar

Öğretmen hakkında şoke eden iddialar!

İZMİR'in Karabağlar ilçesindeki bir ortaokulda müdür yardımcısı olarak görev yapan Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi öğretmeni Çetin O. (49) hakkında, 6 kız öğrenciye cinsel istismarda bulunduğu iddiasıyla dava açıldı. Tutuklanmasının ardından ilk duruşmasında tahliye edilen Çetin O.'nun istismarda bulunduğu iddia edilen kız öğrencilerden 5'i, kasım ayında görülecek ikinci duruşmada ifade verecek.

12.10.2018Gündem
Af teklifiyle ilgili son haberler

Af teklifiyle ilgili son haberler

MHP, 19 Mayıs 2018 tarihine kadarki suçlara ilişkin 5 yıl şartlı indirim öngören kanun teklifini TBMM Başkanlığına sundu. Gözler şimdi kanun teklifi ile ilgili yapılacak Meclis görüşmelerinde. Affın kapsamı ve detayları hakkında bilgi almak isteyen vatandaşlar, bir yandan da afla ilgili basında çıkan son haberleri takip etmek istiyor. İşte, afla ilgili son haberler ve gelişmeler...

11.10.2018Gündem
Okulda iğrenç olay Cinsel içerikli mesajlar delil oldu

Okulda iğrenç olay! Cinsel içerikli mesajlar delil oldu

ANTALYA'da, kız öğrencisi A.B.'ye (13) okul kütüphanesi ve boş sınıfta cinsel istismarda bulunduğu, cinsel içerikli mesajlar gönderdiği iddiasıyla tutuklu yargılanan İngilizce öğretmeni N.D., 15 yıl 11 ay 7 gün hapse mahkum edildi.

7.10.2018Gündem
Göçmen karşıtı politikacı bu kez sünnete taktı

Göçmen karşıtı politikacı bu kez sünnete taktı

Göçmen karşıtlığıyla bilinen aşırı sağcı İsveç Demokratlar Partisinin Genel Sekreteri Rickard Jomshof, çocuk sünnetinin yasaklanması amacıyla parlamentoya önerge sundu.

5.10.2018Avrupa
ABDde Papa Franciscusa güven azaldı

ABD'de Papa Franciscus'a güven azaldı

Pew Araştırma Merkezi tarafından yapılan bir ankete göre ABD'de Katolikler arasında, cinsel istismar skandallarına karşı tutumu nedeniyle Papa Franciscus'a güvenin azaldığı ortaya çıktı.

3.10.2018Dünya
İğrenç olay halasına ne olur gidelim buradan deyince ortaya çıktı

İğrenç olay halasına 'ne olur gidelim buradan' deyince ortaya çıktı

MUŞ'ta, evlerinin bahçe duvarını yenilediği ailenin Ö.N.K. (12) isimli kızını taciz ettiği iddiasıyla tutuklu yargılanan inşaat ustası S.K. (51) hakkında, 'çocuğa cinsel istismar' suçundan 8 yıldan 15 yıla kadar hapis cezası istemiyle dava açıldı. Saadet Öğretmen Çocuk İstismarı ile Mücadele Derneği (UCİM) Başkanı Saadet Özkan, taciz olayından kendilerine gelen ihbarla haberdar olduklarını ve talep edilmesi durumunda gerek çocuğa gerekse aileye her türlü psikolojik ve hukuki desteği vereceklerini söyledi.

3.10.2018Gündem
FBI zanlıya yüzüyle iPhone X kilidini açtırdı

FBI zanlıya yüzüyle iPhone X kilidini açtırdı

Dünyada ilk kez bir güvenlik teşkilatı Apple'ın yüz tanımayla kimlik doğrulama (Face ID) teknolojisi sayesinde zanlıya zorla iPhone'unu açtırdı. Olay, ABD'de FBI'ın bir pedofili soruşturması sırasında gerçekleşti.

2.10.2018Teknoloji
PKKdan korkunç oyun 9-10 yaşındaki çocukları...

PKK'dan korkunç oyun! 9-10 yaşındaki çocukları...

PKK'nın örgüte katılımın sıfıra yaklaşması üzerine küçük yaştaki çocukları kaçırmak suretiyle eleman temin etmeye çalıştığı belirlendi. Teslim olan bir terörist ifadesinde, 9-10 yaşlarındaki çocukları ellerine silah tutuşturulup bile bile ölüme gönderildiğini belirtti.

1.10.2018Gündem
Yer: Adana... Son anda kurtarıldı

Yer: Adana... Son anda kurtarıldı

ADANA’da K.A. (14) adlı kız çocuğu, İ.G. (23) ile evlendirilmek üzereyken polis tarafından son anda kurtarıldı.

1.10.2018Gündem

Yazar Sonuçları

Kasırga beklentisi iyi bir ders olmalı

Hani hafta sonunu kasırga başta olmak üzere olumsuz doğa olayı beklemekle geçirdik ya. Kısa sürede iletişim ağı kurduk, kendimizce önlemler aldık, kamu kuruluşları seferber oldu.

2.10.2018