EKSTRA
MENÜ

Claus Kaminsky

ile ilgili tüm haberleri, son dakika haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 18 haberi bulunmuştur.

Claus Kaminsky Haberleri

Hessen’de büyük kentlerde hayal kırıklığı

Hessen’de büyük kentlerde hayal kırıklığı

Almanya’nın Hessen eyaletinde yaklaşık 400 bini Türkiye kökenli 4.7 milyon seçmen, 422 kentte belediye meclisi, 21 bölge meclisi üyeleri, 31 beldede belediye başkanı, Bad Homburg, Fulda, Hanau, Marburg ve Wetzlar kentlerinde büyükşehir belediye başkanı ile 5 valiyi seçti. Hessen’de yerel seçimlerinde Yeşiller, Frankfurt, Offenbach, Giessen, Kassel ve Darmstadt’ın da aralarında olduğu eyaletin büyük oy patlaması yapıp birinci parti konumuna geldi.Yerel seçimlerde az sayıda Türkiye kökenli aday belediye meclislerine girebildi.

19.03.2021Avrupa
Hessen’de yerel seçimlerin galibi Yeşiller

Hessen’de yerel seçimlerin galibi Yeşiller

Hessen’de yapılan belediye seçimlerinde oy sayımı devam ediyor. Gözlerin çevrildiği Frankfurt Büyükşehir Belediye seçimlerinde ise Yeşiller şimdilik önde gidiyor. Şu ana kadar yapılan sayımda Yeşiller yüzde 25.6 ile birinci parti olurken CDU ise yüzde 23.5 oy oranıyla ikici sırada. Önceki dönem birinci parti seçilerek Büyükşehir Belediye Başkanı çıkaran SPD ise yüzde 16.6 oy oranıyla koltuğu kaybetti.

15.03.2021Avrupa
Bizi sindirmenize izin vermeyeceğiz

Bizi sindirmenize izin vermeyeceğiz

Almanya’nın Hessen eyaletine bağlı Hanau kentinde 19 Şubat 2020 akşamı, Tobias R. isimli ırkçı bir Alman giriştiği planlı korkunç saldırıda 4’ü Türk göçmen kökenli 9 kişiyi katletti.

13.02.2021Avrupa
Hanau saldırganının babası: Bu yabancıları zaman kaybetmeden öldürmeliyiz

Hanau saldırganının babası: Bu yabancıları zaman kaybetmeden öldürmeliyiz

Almanya’nın Hanau kentinde 19 Şubat 2020’de 4’ü Türk 9 kişiyi katleden ırkçı terörist Tobias Rathjen’in 73 yaşındaki babası Hans-Gerd Rathjen’in savcılığa yazdığı mektuplarda oğlunun suçsuz olduğu iddiasında bulunduğu ve ırkçı ifadelerle mağdur aileleri ölümle tehdit ettiği ortaya çıktı.

26.01.2021Avrupa
‘Hanau saldırısı aydınlatılırsa, acılar diner’

‘Hanau saldırısı aydınlatılırsa, acılar diner’

Hanau Büyükşehir Belediye Başkanı Claus Kaminsky, 19 Şubat’ta 9 kişinin katledildiği ırkçı saldırının tüm yönleriyle aydınlatılmasını istedi.

23.09.2020Avrupa
‘Birlikte sustuk birlikte ağladık Asla unutturmayacağız’

‘Birlikte sustuk birlikte ağladık! Asla unutturmayacağız’

Almanya Cumhurbaşkanı Steinmeier, 19 Şubat’ta Hanau’da ırkçı saldırıda hayatını kaybeden kurban ailelerini Bellevue Sarayı’nda kabul etti. Ailelerin acılarını dinleyen Cumhurbaşkanı Steinmeier, duygulu ve kararlı bir konuşma yaptı.

23.09.2020Avrupa
‘İlk günler herkes söz verdi, şimdi kimse yok’

‘İlk günler herkes söz verdi, şimdi kimse yok’

Hanau’da 19 Şubat 2020’de ırkçı Alman Tobias Rathjen’in iki nargile bara gerçekleştirdiği baskında hayatını kaybeden Ferhat Unvar, Gökhan Gültekin, Fatih Saraçoğlu, Sedat Gürbüz ile Hamza Kurtovi (Bosnalı), Mercedes Kierpacz (Polonyalı), Kaloyan Velkov (Bulgar), Vili Viorel Pun (Romanyalı), Said Nasser El Hashemi (Afganistanlı), katliamın altıncı ayında ‘19 Şubat İnisiyatifi’ tarafından anıldı.

23.08.2020Avrupa
‘İkinci Dünya Savaşı’ndan sonra en kara gün’

‘İkinci Dünya Savaşı’ndan sonra en kara gün’

Hanau’daki ırkçı saldırıda hayatını kaybedenler için ülke genelinde anma yürüyüşleri ve mitingler düzenlendi. Kurban yakınları ve mitinge katılanlar ırkçı saldırıların son bulması için çağrıda bulundular. Anmada Hanau Büyükşehir Belediye Başkanı Claus Kaminsky, 19 Şubat’ın İkinci Dünya Savaşı sonrası Hanau için en kara gün olduğuna dikkat çekti.

20.08.2020Avrupa
Hanau’da alışverişe kısıtlama

Hanau’da alışverişe kısıtlama

Almanya’nın Hessen Eyaleti sınırları içinde kalan Hanau kentinde insanların evlerinde yiyecek depolamalarını önlemek amacıyla satın almalara kısıtlama getirildi. İnsanların kıtlık varmışçasına alışveriş yapmasını önleyeceklerini belirten Hanau Büyükşehir Belediye Başkanı Claus Kaminsky (SPD) “Hanau’da insanların yüzde 90’ı mantıklı davranıyor. Mantık dışı hareket eden küçük bir bölümü tedarik sorununu büyütüyor” dedi.

23.03.2020Avrupa
‘Bu cani, acımasız, öldürücü terör saldırısı...’

‘Bu cani, acımasız, öldürücü terör saldırısı...’

Irkçı terörist Tobias Rathjen’in 19 Şubat’ta gerçekleştirdiği terör saldırısında hayatını kaybedenler için anma töreni düzenlendi. Başbakan Angela Merkel, Federal Konsey Başkanı Dietmar Woidke, Hessen Eyalet Başbakanı Volker Bouffier, Hanau Büyükşehir Belediye Başkanı Claus Kaminsky, eski Cumhurbaşkanı Christian Wulff, Frankfurt Başkonsolosu Burak Karartı, kurban aileleri ve davetlilerin katıldığı Schlossplatz Meydanı’ndaki Congress Park’taki törende konuşan Cumhurbaşkanı Frank Walter Steinmeier, herkesi ırkçılığa karşı birlikte mücadeleye çağırdı:

5.03.2020Avrupa
‘Hanau’da öldürülenler, bizim gençlerimizdi’

‘Hanau’da öldürülenler, bizim gençlerimizdi’

Hanau kentinin Belediye Başkanı Claus Kaminsky, 19 Şubat’taki ırkçı terör saldırısında hayatını kaybedenler için bugün bir anma töreni yapılacağını açıkladı. Yabancılar Meclisi Başkanı Selma Yılmaz İlkhan ve meclis üyesi Mustafa Kaynak ile Türk basın mensuplarına açıklamalarda bulunan Kaminsky, şunları söyledi:

4.03.2020Avrupa
‘Milleti birbirine düşürmeye çalışan eller aynı’

‘Milleti birbirine düşürmeye çalışan eller aynı’

Almanya’nın Hanau kentindeki ırkçı terör saldırısının kurbanlarından Fatih Saraçoğlu’nun cenazesi, memleketi Çorum’da toprağa verildi. Cenazeye katılan Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş, “Geçen yıl Yeni Zelanda’da bir olay yaşandı, bu sene Almanya’da. Yeni Zelanda’daki olayın hemen arkasından kiliselere saldırılar başladı. Öyle zannediyorum ki bu olayların arkasında milleti birbirine düşürmeye çalışan aynı eller var” dedi.

25.02.2020Avrupa
‘Ne yaparsanız yapın, buradayız’

‘Ne yaparsanız yapın, buradayız’

Almanya’da binlerce kişi, Hanau’daki ırkçı terör saldırısını protesto için bir araya geldi. ‘Teröre ve İslam düşmanlığına karşı’ sloganıyla düzenlenen yürüyüş, Kurt-Schumacher Meydanı’ndan başladı, 3 km uzaklıktaki ilk saldırının gerçekleştiği Heumarkt’ta sona erdi.

24.02.2020Avrupa
Almanya’daki ırkçı saldırı ile ilgili Merkel’den ilk açıklama

Almanya’daki ırkçı saldırı ile ilgili Merkel’den ilk açıklama

Almanya Başbakanı Angela Merkel Almanya’daki ırkçı saldırı ile ilgili 'Bu korkunç cinayetlerin tüm arka planlarının aydınlatılması için her türlü çaba sarf edilecek. Irkçılık bir zehirdir, nefret de zehirdir. Bu zehir toplumumuzda vardır. Vatandaşlarımız arasında ırk ve din ayrımı yapmıyoruz' dedi.

20.02.2020Dünya
Mustafa Alptuğ Sözen’e Hanau’dan ‘Altın Onur’

Mustafa Alptuğ Sözen’e Hanau’dan ‘Altın Onur’

Geçen ay Frankfurt’ta rayların üzerine düşen bir evsizi kurtarmak isterken kendi canından olan 17 yaşındaki Mustafa Alptuğ Sözen’e, doğduğu şehir Hanau’da ‘Altın Onur’ plaketi verilecek.

18.12.2018Avrupa
FC Türk Gücü Hanau Kreisliga A’da şampiyon oldu

FC Türk Gücü Hanau Kreisliga A’da şampiyon oldu

1979 senesinde Hanau’da kurulan FC Türk Gücü Hanau 1979 e.V. SG Markköbel II takımını 5-0 gibi net bir skorla liglerin bitimine 1 hafta kala şampiyonluğunu garantiledi.

27.05.2015Avrupa