EKSTRA
MENÜ

Çizim

Çizim haberleri sayfasında güncel ve son dakika Çizim hakkında haberler ile bilgiler bulunmaktadır. Toplam 2.474 Çizim haberi, videosu, fotoğrafı ve yazar yazısı yer almaktadır. Geçmişte ve bugün yeni yayımlanan son durum gelişmeleri ile pek çok haber..

Çizim Haberleri

Heykel Bölümü nedir ve mezunu ne iş yapar Bölümü olan üniversiteler, dersleri ve iş imkanları

Heykel Bölümü nedir ve mezunu ne iş yapar? Bölümü olan üniversiteler, dersleri ve iş imkanları

Heykel bölümü, heykel yapmak için gerekli bilgiyi veren ve kişilerin sanat bakış açılarını genişleten bir bölümdür. Bu bölüm içerisinde kişilere teorik ve pratik bilgiler öğretilmektedir. Aynı zamanda da bu bölüm içerisinde kişilerin sanatsal bir bakış açısı kazanmaları sağlamaktadır. Yerel ve evrensel bilgileri kişilere öğreterek bu bölüm sanatçı yetiştirmektedir. Sizlere heykel bölümü hakkında bulunan bütün bilgileri detaylı bir şekilde derledik.

Güverte Bölümü nedir ve mezunu ne iş yapar Bölümü olan üniversiteler, dersleri ve iş imkanları

Güverte Bölümü nedir ve mezunu ne iş yapar? Bölümü olan üniversiteler, dersleri ve iş imkanları

Meslek seçimi yapıldıktan sonra iyi bir üniversitede eğitim almak gerekir. Son yıllarda ise güverte bölümü çok fazla ilgi görmektedir. Güverte bölümü nedir? Tüm ayrıntıları ile sizler için derledik.

Gemi İnşaatı (Myo) Bölümü nedir ve mezunu ne iş yapar Bölümü olan üniversiteler, dersleri ve iş imkanları

Gemi İnşaatı (Myo) Bölümü nedir ve mezunu ne iş yapar? Bölümü olan üniversiteler, dersleri ve iş imkanları

Türkiye'de gemicilik ve denizcilik faaliyetleri ile ilgili olarak eğitim veren pek çok bölüm bulunur. Gemi İnşaatı (MYO) bölümü de bu bölümlerden biridir. Peki Gemi İnşaatı (MYO) bölümü nedir, mezunları ne iş yapar ve bu bölüm hangi üniversitelerde okunabilmektedir? İşte, Gemi İnşaatı (MYO) bölümü ile ilgili tüm bilinmesi gerekenleri sizler için derledik.

Gaziantepte istihdam edilecek çalışan için sanayiciye yüzde 70 maaş desteği

Gaziantep'te istihdam edilecek çalışan için sanayiciye yüzde 70 maaş desteği

Gaziantep'te, Gaziantep Sanayi Odası (GSO) ile Alman Uluslararası İşbirliği Kurumunun (GIZ) yürüteceği ortak çalışma kapsamında, Oda üyelerinin istihdam edeceği yeni çalışanlar için 6 ay boyunca yüzde 70 maaş desteğinin sağlanacağı bildirildi.

27.11.2020Ekonomi
Bir aşk hikayesinden doğan güzel: Tac Mahal

Bir aşk hikayesinden doğan güzel: Tac Mahal

Dünyanın en seçkin mimari anıtlarından olan Tac Mahal, Hindistan'ın Agra kentinde bulunuyor. Jumna Nehri’nin hemen yanı başına inşa edilmiş olan Tac Mahal UNESCO Dünya Mirasları Listesi’nde yer alan ve görenleri kendine hayran bırakan bir eser. Hikâyesi de bir o kadar etkileyici...

27.11.2020Gezi
Eski Çini Onarımları Bölümü nedir ve mezunu ne iş yapar Bölümü olan üniversiteler, dersleri ve iş imkanları

Eski Çini Onarımları Bölümü nedir ve mezunu ne iş yapar? Bölümü olan üniversiteler, dersleri ve iş imkanları

Ülkemizde öğrenciler tarafından bilinmeyen pek çok bölüm vardır. Tercih yapacakların bu bölümleri iyi bir şekilde araştırmaları avantajlarına olacaktır. Eski Çini Onarımları Bölümü nedir, mezunu ne iş yapar, dersleri ve iş imkanları nelerdir tüm detayları sizler için derledik.

Endüstri Ürünleri Tasarımı Bölümü nedir ve mezunu ne iş yapar Bölümü olan üniversiteler, dersleri ve iş imkanları

Endüstri Ürünleri Tasarımı Bölümü nedir ve mezunu ne iş yapar? Bölümü olan üniversiteler, dersleri ve iş imkanları

Endüstri ürünleri tasarımı, endüstride üretilmekte olan çeşitli ürünlerin kullanışlılığını yetiştiren herkes tarafından talep gören bir bölümdür. Endüstri Ürünleri Tasarımı bölümü nedir ve mezunu ne iş yapar? Bölümü olan üniversiteler, dersleri ve iş imkanları nelerdir? Tüm detayları derledik.

Çizgi Film (Animasyon) Bölümü nedir ve mezunu ne iş yapar Bölümü olan üniversiteler, dersleri ve iş imkanları

Çizgi Film (Animasyon) Bölümü nedir ve mezunu ne iş yapar? Bölümü olan üniversiteler, dersleri ve iş imkanları

Çizgi film, çeşitli çizimlerin arka arkaya eklenmesi ile animasyonların oluşturulması şeklinde olmaktadır. Çizgi film (animasyon) bölümü çok fazla bilinen bir bölüm değildir. Çizgi film (animasyon) bölümü nedir, mezunları ne iş yapar, dersleri ve iş imkanları nelerdir gibi bilgileri derledik.

Ayakkabı Tasarımı (Myo) Bölümü nedir ve mezunu ne iş yapar Bölümü olan üniversiteler, dersleri ve iş imkanları

Ayakkabı Tasarımı (Myo) Bölümü nedir ve mezunu ne iş yapar? Bölümü olan üniversiteler, dersleri ve iş imkanları

İnsanlar hedefleri doğrultusunda üniversite bölümlerini tercih etmektedir. Her birey kendi için en iyi geleceği istemektedir. Bu doğrultu da ilerleyip en iyi üniversite ve bölümü araştırmaktadır. Bu bölümlerin birisi de ayakkabı tasarımı bölümüdür. Cevapları merak edilen ayakkabı tasarımı MYO bölümü nedir, mezunları ne iş yapar, amacı nedir, dersleri nelerdir ve iş imkanları nasıldır gibi soruların cevaplarını sizler için derledik.

Animasyon Ve Oyun Tasarımı Bölümü nedir ve mezunu ne iş yapar Bölümü olan üniversiteler, dersleri ve iş imkanları

Animasyon Ve Oyun Tasarımı Bölümü nedir ve mezunu ne iş yapar? Bölümü olan üniversiteler, dersleri ve iş imkanları

Günümüzde animasyon ve oyun tasarımı bölümü yaygın olarak eğlence seven kişiler tarafından tercih edilmektedir. Animasyon ve Oyun Tasarımı bölümü nedir ve mezunu ne iş yapar? Bölümü olan üniversiteler, dersleri ve iş imkanları nelerdir? İşte, tüm detaylar.

Apple Teacher nedir Nasıl kullanılır

Apple Teacher nedir? Nasıl kullanılır?

Öğretmenleri desteklemek ve başarılarını takdir etmek için tasarlanmış ücretsiz bir mesleki gelişim programı olan Apple Teacher, öğretmenleri Apple ürün ve eğitim dünyası için özel olarak hazırladığı müfredat programları ve sınıf içi ya da uzaktan eğitim modelindeki öğrenme ortamlarında kullanımı konusunda destek oluyor.

24.11.2020Teknoloji
Endüstriyel Teknoloji Öğretmenliği Bölümü nedir ve mezunu ne iş yapar Bölümü olan üniversiteler, dersleri ve iş imkanları

Endüstriyel Teknoloji Öğretmenliği Bölümü nedir ve mezunu ne iş yapar? Bölümü olan üniversiteler, dersleri ve iş imkanları

Üniversiteler kaliteli ve eğitimli meslek elemanları yetiştirmektedir. Bu amaçla her bölümde bir meslek disiplinine ait bilgi ve beceri kazandıracak eğitimler verilmektedir. Endüstriyel teknoloji öğretmenliği bölümü de bu bölümlerden birisidir. "Endüstriyel Teknoloji Öğretmenliği bölümü nedir? Endüstriyel Teknoloji Öğretmenliği bölümü mezunu ne iş yapar? Endüstriyel Teknoloji Öğretmenliği bölümü olan üniversiteler, bölüm dersleri ve eğitim süresi, endüstriyel teknoloji öğretmeni iş imkanları" Sizin için bu başlıklar altında Endüstriyel Teknoloji Öğretmenliği Bölümü hakkında detaylı bilgileri derledik.

Bahçesine fidan dikerken bulduğu kilisenin gönüllü kazı çalışanı oldu

Bahçesine fidan dikerken bulduğu kilisenin gönüllü kazı çalışanı oldu

Hatay'da emekli Mehmet Keleş, portakal fidanı diktiği sırada bahçesinde bulduğu 6. yüzyıla ait Kutsal Havariler Kilisesi'nin kazılarında gönüllü yer alıyor.

23.11.2020Seyahat
Türk Silahlı Kuvvetlerine teknoloji desteği verecek

Türk Silahlı Kuvvetlerine teknoloji desteği verecek

Türk savunma sanayisinin zırhlı kara aracı üreticisi FNSS, güvenlik güçlerinin kullandığı araçlara sınır ötesinde ve zorlu şartlarda teknolojinin yardımıyla en kısa sürede lojistik destek sunacak.

16.11.2020Teknoloji
Defter fiyatları - En iyi, ucuz kaliteli defter modelleri ve tavsiyeleri

Defter fiyatları - En iyi, ucuz kaliteli defter modelleri ve tavsiyeleri

Hayatın her alanında ihtiyaç duyulan en önemli ürünler içerisinde defterler gelir. Başta okul hayatı olmak üzere gündelik yaşamın birçok farklı noktasında önemli bir potansiyel teşkil etmektedir. İşte defter fiyatları - en iyi, ucuz kaliteli defter modelleri ve tavsiyeleri.

‘Fantastik dünyalara ait çizimler yaparak kafa dağıtıyorum’

‘Fantastik dünyalara ait çizimler yaparak kafa dağıtıyorum’

Süpermen, Batman gibi karakterleriyle adı hafızalarımıza kazınan çizgi roman yayıncısı DC Comics, yeni serisini çizmesi için Türkiye’den bir ismi seçti. ‘Indestructibles’ (Yıkılmazlar) adlı yeni üçlemenin çizeri Berat Pekmezci “Şimdi ikinci kitabın tasarımlarını çalışıyorum” diyor.

Mekanik Klavye fiyatları - En iyi, ucuz kaliteli mekanik klavye modelleri ve tavsiyeleri

Mekanik Klavye fiyatları - En iyi, ucuz kaliteli mekanik klavye modelleri ve tavsiyeleri

Bilgisayarların vazgeçilmez parçaları ve aksesuarları arasında şüphesiz klavye gelir. Bazı bilgisayarlarda bağlı bazı bilgisayarda ise ayrı bir parça olarak klavyeler mutlaka kullanılır. İşte mekanik klavye fiyatları - En iyi, ucuz kaliteli mekanik klavye modelleri ve tavsiyeleri.

Fovizm nedir Fovizm sanat akımı kurucusu, örnekleri, eserleri ve temsilcileri hakkında bilgi

Fovizm nedir? Fovizm sanat akımı kurucusu, örnekleri, eserleri ve temsilcileri hakkında bilgi

Fovizm, 1905 yılında ortaya çıkan ve etkileri 1. Dünya Savaşına kadar devam modern sanat akımıdır. Bu akımın en belirgin özelliği parlak renk kullanımıdır. Fovizmin özellikleri neler, akımın en ünlü temsilcileri kimdir? Sizin için araştırdık.

3.11.2020Araştırma
Ekspresyonizm nedir Ekspresyonist ne demek Ekspresyonizm sanat akımı kurucusu, örnekleri, eserleri ve temsilcileri hakkında bilgi

Ekspresyonizm nedir? Ekspresyonist ne demek? Ekspresyonizm sanat akımı kurucusu, örnekleri, eserleri ve temsilcileri hakkında bilgi

Ekspresyonizm 1910 yılında Almanya'da ortaya çıkan bir sanat akımıdır. Bu akıma bağlı sanatçılar doğanın ''göründüğü gibi'' değil ''hissedildiği gibi'' tasvir edilmesi gerektiğini savunur. Ekspresyonizm sanat akımının özellikleri nelerdir, kurucusu ve temsilcileri kimdir? Sizin için araştırdık.

3.11.2020Araştırma
Çocuğunuz ayakkabısını bağlayamıyor, düğmesini ilikleyemiyorsa dikkat

Çocuğunuz ayakkabısını bağlayamıyor, düğmesini ilikleyemiyorsa dikkat!

Doç. Dr. Betül Kılıç “Gelişimsel koordinasyon bozukluğuna çoğunlukla ‘sakar çocuk sendromu’ da denir. Bu durumda çocuklar yürüyüş bozukluğu, düğme ilikleme, ayakkabı bağcığını bağlamada zorlanma, çatal, bıçak, kaşık ve bardak kullanımında zorluklar yaşar. Zayıf çizim veya boyama becerileri vardır, makas kullanmakta ve bisiklet sürmekte zorluk gözlenir” dedi.

Munzur Vadisindeki renk cümbüşünü tuvale yansıtıyor

Munzur Vadisi'ndeki renk cümbüşünü tuvale yansıtıyor

TUNCELİ'de, yaklaşık 20 yıldır resim çizen Murat Ozan (43), sonbaharın gelmesiyle birlikte renk cümbüşüne dönen Munzur Vadisi'ni tuvale işliyor.

27.10.2020Gündem
Munzur Vadisindeki renk cümbüşünü tuvale yansıtıyor

Munzur Vadisi'ndeki renk cümbüşünü tuvale yansıtıyor

Tunceli'de, yaklaşık 20 yıldır resim çizen Murat Ozan (43), sonbaharın gelmesiyle birlikte renk cümbüşüne dönen Munzur Vadisi'ni tuvale işliyor.

27.10.2020Seyahat
Kayıp avcı tayyaresinin öyküsü

Kayıp avcı tayyaresinin öyküsü

Genç Cumhuriyet’in demiryolu atılımının yıldızıydı. Atatürk’ten ‘Demirağ’ soyadını aldı. O yıllarda en az Elon Musk kadar girişimciydi! Havacılığa da yatırım yaptı. Yeni keşfedilen belgeler Nuri Demirağ’ın büyük hayalini ve projenin nasıl Alman firmalarının eline geçtiğini aydınlatıyor.

SOLIDWORKS 2021 kullanıcılara sunuldu: Yeni neler var

SOLIDWORKS 2021 kullanıcılara sunuldu: Yeni neler var?

Dassault Systèmes, geçtiğimiz aylarda Nashville'de gerçekleştirdiği etkinlikte yeni ürünlerini sahneye çıkardı. Şirket, şimdi de 3 boyutlu tasarım ve mühendislik uygulamaları portföyünün en son sürümü olan SOLIDWORKS 2021'i piyasaya sundu. Peki bu platformun öne çıkan özellikleri neler?

23.10.2020Teknoloji
Bolu’da duvarlar, Melek Sinem’in çizimleriyle renkleniyor

Bolu’da duvarlar, Melek Sinem’in çizimleriyle renkleniyor

BOLU’da, resim öğretmenliği mezunu Melek Sinem Şen (23), sokak, ev ve mekan duvarlarına grafiti ve konsept çizimler yapıyor. Kentteki tek kadın duvar boyama sanatçısı olan Şen’in çizdiği resimler beğeni görüyor.

15.10.2020Gündem
İyi ki doğdun Oğuz Atay

İyi ki doğdun Oğuz Atay

İnternet arama motoru Google, yazar Oğuz Atay’ın 86’ncı doğum gününü özel logo ile kutladı.

13.10.2020Kitap Sanat
4. Sınıf Matematik Üçgenlerin Kenar Uzunlukları konu anlatımı

4. Sınıf Matematik Üçgenlerin Kenar Uzunlukları konu anlatımı

Üçgenler kenar uzunluklarına göre farklı çeşitlere ayrılır. Böylece hem iç açıları hem de kenarları değişkenlik gösterir. Şimdi üçgenlerin farklı özelliklerine ve çeşitlerine bakarak bunları öğrenmeye çalışacağız. İşte 4. sınıf matematik üçgenlerin kenar uzunlukları konu anlatımı.

12.10.20204. SINIF
Köy okullarının gönüllü boyacıları

Köy okullarının gönüllü boyacıları

Ağrı Gençlik Merkezi gönüllü üyeleri, 2,3,4, 8 ve 12´nci sınıfların da pazartesi günü yüz yüze eğitime başlayacağının açıklanması sonrası köy okullarının tamir, tadilat ve boyasını yapıyor.

10.10.2020Eğitim
Apple, yeni iPad’i Türkiye’de satışa sundu

Apple, yeni iPad’i Türkiye’de satışa sundu

Apple’ın yeni gözdesi 10.2 inç ekrana sahip iPad Trükiye’de satışa sunuldu. Farklı renk seçenekleri ile karşımıza çıkan iPad’in fiyatı da dikkatleri üzerine topluyor.

9.10.2020Teknoloji
Elaiussa Sebaste Antik Kentinde sezon kazıları tamamlandı

Elaiussa Sebaste Antik Kenti'nde sezon kazıları tamamlandı

Bizans ve Roma dönemlerine ait nekropol, antik tiyatro, sarnıç ve su kemerlerinin bulunduğu bölgede alan temizliği de yapıldı.

7.10.2020Keyif
Perspektif nedir Perspektif çizimleri ne anlama gelir ve resme ne katar

Perspektif nedir? Perspektif çizimleri ne anlama gelir ve resme ne katar?

Mekan ve nesnelere farklı bakış açıları ve değişik görünüm veren şekil oluşturma, farklılaştırılmış çizim perspektif bilimi ile ifade edilmektedir. En başta mühendisler, mimarlar ve endüstri planlayıcısı tarafından kullanılan Perspektif nedir? Perspektif çizimleri ne anlama gelir ve resme ne katar? Sorularının yanıtını sizler için derledik.

4.10.2020Araştırma
Neandertal nedir Neandertal özellikleri ve hakkında bilgiler

Neandertal nedir? Neandertal özellikleri ve hakkında bilgiler

Neandertal, yaklaşık 200 - 250 bin yıl önce yaşamış olan insan türüdür. Bilimsel adı Homo Neanderthalensis'tir. Halk arasında ''Primat'' ve ''Mağara adamı'' olarak da bilinir. Merak edenler için Neandertal'lerin özelliklerini detaylı bir şekilde araştırdık.

2.10.2020Araştırma
İllüstrasyon ne demek İllüstrasyon çalışmaları nasıl yapılır

İllüstrasyon ne demek? İllüstrasyon çalışmaları nasıl yapılır?

Resim hayal gücünün sınırlarını zorlayan bir sanat dalıdır. Farklı kategorilerde eserler sunan ressamlar takipçilerine farklı ufuklar açabilirler. Çizgileri, renk seçimleri ile resimlerini tek başına bir kitap gibi hayranlarına sunabilirler. Bazı alanlardaki resimlerin herhangi bir sınırı olmaz. Bunlardan biri İllüstrasyon, animasyon tarzı bir çizim çeşididir. Peki, tam olarak İllüstrasyon ne demektir? İllüstrasyon çalışmaları nasıl yapılır? İşte detaylar.

2.10.2020Araştırma
Urartuların sadık bekçisi 58 yıllık görevini bırakıyor

'Urartuların sadık bekçisi' 58 yıllık görevini bırakıyor

Van'ın Gürpınar ilçesindeki Çavuştepe Kalesi'nde görev yaptığı 58 yıllık sürede kendi imkanlarıyla Urartu çivi yazısını öğrenen ortaokul mezunu Mehmet Kuşman, katıldığı sempozyumlarda Urartu alfabesini tanıtarak birçok kişiye örnek oldu.

2.10.2020Seyahat
Son dakika... Büyükada Rum Yetimhanesinin yıllar önce kapısına kilit vurulmuştu İlk adım atıldı

Son dakika... Büyükada Rum Yetimhanesi'nin yıllar önce kapısına kilit vurulmuştu! İlk adım atıldı

Avrupa'nın en büyük, dünyanın ise ikinci büyük ahşap yapısı olma özelliğini taşıyan Büyükada Rum Yetimhanesi, yıllardır yıkılma tehlikesiyle karşı karşıya. 1964 yılında kapısına kilit vurulan ve 50 yılı aşkın süredir kurtarılmayı bekleyen yetimhanenin restorasyonu için ilk adım atıldı. Yetimhanenin son hali havadan da fotoğraflandı.

2.10.2020Gündem
Miniklerin yüz yüze imtihanı

Miniklerin yüz yüze imtihanı

İlkokul birinci sınıflar için yüz yüze eğitimin ilk haftası geride kaldı. Minikler okula alışsa da maske takmaya alışamadı. Uzmanlar maske, temizlik ve mesafe konularının çocuklara aileleri tarafından çizimlerle anlatılması tavsiyesinde bulundu.

29.09.2020Eğitim
Moda tasarımı teknolojik imkanlarla öğretilecek

Moda tasarımı teknolojik imkanlarla öğretilecek

Bursa'nın köklü eğitim kurumlarından Necatibey Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinde moda tasarımının teknolojik imkanlarla öğretilebilmesi için hazırlanan projenin uygulanması başladı.

28.09.2020Teknoloji
En iyi animeler listesi - Fantastik, romantik, doğa üstü en iyi 10 anime önerisi

En iyi animeler listesi - Fantastik, romantik, doğa üstü en iyi 10 anime önerisi

Dünya üzerinde en sevilen film türlerinden biri de anime filmleridir. Animelerin çok sayıda seveni bulunmaktadır. Dünya üzerindeki anime severlerin her birinin seveceği en iyi animeler listesi nedir? Anime çeşitlerinin her biri içerisinde en iyi olan animeler hangileridir? İşte en iyi 10 anime listesi.

28.09.2020Tekno Hayat
Gençlerimiz artık mutsuz olmasın

Gençlerimiz artık mutsuz olmasın!

UNICEF, Türkiye’nin de aralarında olduğu 41 ülkede 15 yaşındaki çocukların hayatından ne oranda memnun ve mutlu olduğunu inceledi. Raporda ülkemiz sonuncu. Mutsuzluklarının sebebini gençlere ve ailelere sorduk: Kavgalı evler, zorba arkadaşlar, sınav üstüne sınav stresi... Uzmanlar yorumladı: “Bu kuşağı kaybetmek yüzyılı kaybetmek demek.” Aynı araştırmada birinci olan Hollanda’daki Türk aileler de farkı deneyimleriyle anlattı.

27.09.2020Hürriyet Pazar
Üniversiteli marangozlar

Üniversiteli marangozlar

Akdeniz Üniversitesi Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulu (MYO) Mobilya Dekorasyon Programı kapsamında teorik eğitimin yanı sıra marangozluk yapan öğrenciler, kamu kurumlarının mobilyalarını üretiyor.

26.09.2020Eğitim
İstanbul’da dev fotoğraf buluşması

İstanbul’da dev fotoğraf buluşması

Dünyadan ve Türkiye’den önemli pek çok sanatçıya ev sahipliği yapacak 212 Photography İstanbul, 8-18 Ekim 2020 tarihleri arasında özel bir rota dahilinde 5 farklı mekanda gerçekleşecek. Merkez üssü Yapı Kredi Bomontiada olacak sergilerin bu seneki durakları arasında Tekfur Sarayı Müzesi, Zülfaris Karaköy, Şerefiye Sarnıcı ve Akaretler Sıraevler yer alıyor. Fotoğrafı evrensel bir dil olarak benimseyen festival, çok sesli, multidisipliner yapısıyla farklı bir tartışma ve buluşma platformu yaratmayı amaçlıyor.

24.09.2020Kitap Sanat
6. Sınıf Fen Bilgisi Sabit Süratli Hareket konu anlatımı

6. Sınıf Fen Bilgisi Sabit Süratli Hareket konu anlatımı

Gündelik yaşamımızda sabit süratli hareketler ile birçok farklı yerde karşılaşırız. Bunlar değişme yaşamadan aynı hız içerisinde eşit oranda hareket etmeye devam ederler. Şimdi bunların ne olduğuna bakacağız ve örnekler vereceğiz. İşte 6. sınıf fen bilgisi sabit süratli hareket konu anlatımı.

22.09.20206. SINIF
Ayakkabısını bağlayamıyorsa, çatal kaşık kullanmada zorlanıyorsa dikkat

Ayakkabısını bağlayamıyorsa, çatal kaşık kullanmada zorlanıyorsa dikkat!

Gelişimsel koordinasyon bozukluğuna çoğunlukla sakar çocuk sendromu da denildiğine dikkat çeken Çocuk Nörolojisi Bölümünden Doç. Dr. Betül Kılıç, “Bu durumda çocuklar yürüyüş bozukluğu, düğme ilikleme, ayakkabı bağcığını bağlamada zorlanma, çatal, bıçak, kaşık ve bardak kullanımında zorluklar yaşar. Zayıf çizim veya boyama becerileri vardır, makas kullanmakta ve bisiklet sürmekte zorluk gözlenir” dedi.

4. Sınıf Matematik Küp konu anlatımı

4. Sınıf Matematik Küp konu anlatımı

Etrafımızda küp cisme benzeyen birçok değişik eşya görebiliriz. Hem günlük eşyalarımız içerisinde hem de oyuncaklarımız arasında küp vardır. Şimdi küpün ne olduğunu öğreneceğiz ve nasıl özellikleri olduğunu anlayacağız. İşte 4. sınıf matematik küp konu anlatımı.

19.09.20204. SINIF

Yazar Sonuçları

Algı tipinizi biliyor musunuz?

Algı tipinizi bilmeniz ve buna uygun bir çalışma sistemini hayatınıza uyarlamanız; hedefleriniz doğrultusunda sizi diğer insanlardan daha avantajlı bir duruma getirir.

14.10.2020

Ailelerin çocuklarıyla birlikte keşfedebileceği güvenli ve faydalı internet siteleri

Son yıllarda artan internet kullanımı bilginin ulaşılabilirliğini arttırması, zaman kullanımını iyileştirmesi, iletişimi kolaylaştırması gibi pek çok fayda sağlamasıyla yaşamımızda büyük bir yer edindi. İnternet kullanımının olumlu faydalarının olduğunu ama iyi yönetilmediğinde kötü etkileri olan bir alışkanlığa dönüşebildiğini belirten Uzman Klinik Psikolog Nazan Cankılıç, ailelerin güvenli internet kullanımında nelere dikkat etmesi gerektiğiyle ilgili önemli bilgiler verdi.

10.10.2020

Meslek müzelerinin önemi ve Basın Müzesi

Her mesleğin müzesi, o alana emek vermiş olanların hatırlanmasını sağlar.

8.10.2020

Çizer gözünden Ankara

Amatör bir çizer olarak, sosyal medyada takip etmekten en çok keyif aldığım kişiler sanatçılar. Bu sebeple film ya da dizi izleyemiyorum. Yapabildiğim ancak dinlemek. Dinlerken sayısız çizerin işleri arasına dalıp gidiyor, baktıkça mutlu oluyor, ilham alıyor, bazen de ‘Bunu ben neden düşünemedim’ deyip kıskanıyorum.

7.10.2020