EKSTRA
MENÜ

Cizgi Film Kahramanlari

Cizgi Film Kahramanlari haberleri sayfasında güncel ve son dakika Cizgi Film Kahramanlari hakkında haberler ile bilgiler bulunmaktadır. Toplam 337 Cizgi Film Kahramanlari haberi, videosu, fotoğrafı ve yazar yazısı yer almaktadır. Geçmişte ve bugün yeni yayımlanan son durum gelişmeleri ile pek çok haber..

Cizgi Film Kahramanlari Haberleri

Çizgi filmler görmeyen çocuklar için ne ifade ediyor

Çizgi filmler görmeyen çocuklar için ne ifade ediyor?

23 Nisan’ı kutladıktan sonra televizyonda çizgi filmleri açtık kızlarımla. Hemen aklıma benim çizgi film kahramanlarım geldi. Az da olsa birçoğunu görmüştüm. Ya doğuştan kör olsam nasıl bilecek, nasıl tanıyacaktım onları?

Çöp konteynerleri çizgi film karakterleriyle süsleniyor

Çöp konteynerleri çizgi film karakterleriyle süsleniyor

Kütahya’nın Simav ilçesinde, Belediye Zabıta Müdürlüğü ve Temizlik İşleri Müdürlüğü’ne bağlı ekipler tarafından çöp konteynerleri boyanıp, üzerlerine çizgi film kahramanlarının resimleri çiziliyor. Özellikle çocukların dikkatini çektiği temiz çevre etkinliği, vatandaşlardan büyük beğeni topladı.

23.11.2020Güncel
Yüz yüze eğitim öncesinde çocukları maske takmaya teşvik etmenin yolları

Yüz yüze eğitim öncesinde çocukları maske takmaya teşvik etmenin yolları

Milli Eğitim Bakanlığı 21 Eylül Pazartesi günü okullarda yüz yüze eğitimin kademeli olarak başlayacağını duyurdu. Çocukların bir arada bulunacağı yüz yüze eğitim sürecinde uyulması gereken sosyal mesafe kuralları ve maske kullanımının önemi tekrar gündeme geldi. Eğitimci Yazar Coşkun Bulut çocuklarda sosyal mesafe kurallarına uyum ve maske kullanma konusunda motivasyon oluşturmanın ipuçlarını verdi.

16.09.2020Eğitim
Oyuncak müzesinin kahramanları maske taktı

Oyuncak müzesinin kahramanları maske taktı

ANTALYA'da çocukları maske kullanımına teşvik etmek için Anadolu Oyuncak Müzesi'ndeki süper kahraman figürlerine maske takıldı.

13.06.2020Gündem
Nikahta ‘Taş Devri’ karakterlerinin kostümlerini giydiler

Nikahta ‘Taş Devri’ karakterlerinin kostümlerini giydiler

DENİZLİ'de, Emre ve Selin Taşbaş çifti, nikahlarında gelinlik ve damatlık yerine 'Taş Devri' isimli çizgi filmin kahramanları Fred ve Vilma Çakmaktaş'ın kostümlerini giydi. Unutulmaz bir nikahla dünya evine girdiklerini belirten Damat Emre Taşbaş, "Koronavirüs salgını nedeniyle ilkel günlere döndüğümüz bu günlere biraz neşe katmak istedik" dedi.

8.05.2020Gündem
Oto sanayide bir heykeltıraş

Oto sanayide bir heykeltıraş

Edirne'nin Keşan ilçesinde kaportacı, boyacı ve tamircilerin bulunduğu oto sanayi sitesinde atölye açan heykeltıraş Recep Yalçın'ın (39) eserleri yoğun ilgi görüyor. Yalçın, Türk tiyatrosunun en önemli eserlerinden biri olan ve Haldun Taner tarafından kaleme alınan Keşanlı Ali Destanı'ndaki 'Keşanlı Ali' karakterini de heykele aktaracaklarını söyledi. Yaklaşık 2 yıl önce eşinin memleketi olan Keşan'a yerleşen ve kiraların uygun olması nedeniyle sanayi sitesinde atölye açan heykeltıraş Recep Yalçın, park ve bahçeler için heykeller üretiyor. Yalçın, heykel alanında yüksek lisans eğitimini tamamladıktan sonra bazı atölyelerde modelistlik yaptığını, daha sonra ise kendi atölyesini açtığını belirterek, Antalya'nın Manavgat ilçesinde bir süre kendi atölyemi işlettikten sonra eşimin memleketi olan Keşan'a geldim. Şu an Keşan'da heykel ve sanat üretimine devam ediyorum. Şu an için en etkin yol sanayiydi. Hem kiraların yüksek olması hem de malzemeye ulaşımın zor olması nedeniyle sanayiyi tercih ettik. Sanayi gayet iyi. Sanayide şu an baya merak var. En son yurtdışından bir alışveriş merkezinin tematik bir alanı için heykel çalışması yaptık. Heykellere çok büyük ilgi oldu. Görenler malzemesine kadar soruyor. Çünkü bölgede ilk defa böyle bir iş yapılmış. İnsanlarda sanat severlik ve merak var dedi. Atölyede kent mobilyası, heykel, anıt ve saat kulesi gibi eserler yaptıklarını ifade eden Yalçın, Bunlar çizgi film kahramanları ya da tema parkta olabilir. Anıtsal figüratif bir heykelde olabilir. Tamamen her şey bize ait. Buradaki her şeyi biz tasarlıyoruz ve biz yapıyoruz. Fiberglas ve çamurdan üretim yapıyoruz diye konuştu.

20.10.2019Haber
‘Rafadan Tayfa’ya Köln’de yoğun ilgi

‘Rafadan Tayfa’ya Köln’de yoğun ilgi

Avrupa turnesine çıkan TRT Çocuk Kanalı’nın sevilen çizgi filmlerinden Rafadan Tayfa ekibi tiyatro gösterisi, Köln’de bir günde dört kez sahne aldı.

25.04.2019Avrupa
Pepe daha dalda portakalken izlediğimiz 90’lı yılların çizgi film kahramanları

Pepe daha dalda portakalken izlediğimiz 90’lı yılların çizgi film kahramanları

Evet! 90’lı yılların nostaljisini yapmaktan bıkmadık, usanmadık. Çünkü 90’lı yılların sanatı da, popüler kültürü de, çizgi filmi de kısacası her şeyi çok güzeldi. En güzelleri de çizgi filmleriydi. Yurtdışında çok önceleri çıkan ama Türkiye’de 90’lı yıllarda bol bol gösterilen bu çizgi filmler hayatımızın bir parçası olmuştu; karakterler içimize işlemişti. Öyle ki Pazar banyosundan hemen sonra televizyonun karşısına geçer bir çizgi film arardık, sabahları okula gitmeden önce çizgi film izlerdik. Çünkü o zamanlar çizgi filmler çizgi film kanallarında değil her kanalda gösterilirdi. Yani çocukları her kanal düşünürdü. Bize de keyifle izlenilmesi kalırdı. O zamanlar Pepe falan yoktu, hatta Pepe vitamin bile değildi! Temel Reis, Bugs Bunny, He-Man ve dahası vardı. Neyse lafı daha fazla uzatmayalım. Şöyle çocukluğumuza doğru inelim ve çocukluğumuzun yani 90’lı yılların unutulmaz çizgi film karakterlerinin arasında şöyle bir kaybolalım. İşte 90’lı yılların unutulmaz çizgi film karakterleri.

6.02.2018Hayat
Kara tahtada sanat... Dünyaca ünlü çizgi film kahramanları kara tahtada

Kara tahtada sanat... Dünyaca ünlü çizgi film kahramanları kara tahtada

Kara tahta, tebeşir ve silgi... Birçok insan eğitim hayatının bir döneminde kara tahtaya yazı yazmıştır. Fakat Hong Kong’ta bir lisenin öğrencileri kara tahtayı derslerin çok ötesinde kullanıyor ve dünyaca ünlü çizgi film kahramanlarını tebeşirlerle çiziyorlar.

6.01.2018Eğitim
Kendi kahramanlarını çizip, film yaptılar

Kendi kahramanlarını çizip, film yaptılar

Ankara'nın Altındağ ilçesinde Karapürçek Piri Reis Gençlik Merkezi öğrencileri, Uluslararası Canlandırma Atölyesi’nde çizgi film dersi aldı.

30.11.2016Dünya
150 bin laleden Mehmetçik figürü yaptılar

150 bin laleden Mehmetçik figürü yaptılar

Terör örgütüne ağır darbelervuran Türk askeri ve polisine moral vermek isteyen Kocaeli BüyükşehirBelediyesi, kentteki en büyük parkına 150 bin lale dikerek oluşturduğuMehmetçik figürü ile Kahraman Türk askeri ve polisine selam yolladı.Kocaeli'de her yıl binlercesi dikilerek oluşturulan Lale Festivali'nderenk cümbüşü oluşturacak laleler, bu yıl Kahraman Türk askeri vepolisine moral vermek için çiçek açtı. Kocaeli Büyükşehir Belediyesitarafından kentin sahil kesiminde oluşturulan Sekapark'a dikilenmilyonlarca laleden 150 bini ile oluşturulan Mehmetçik figürüyle Doğu veGüneydoğu Anadolu'da teröristleri bozguna uğratan Türk askeri vepolisine moral selamı gönderildi.Sekapark’ta 1 bin 500 metrekarelik alanda 150 bin lale ile oluşturulanve parkın en büyüğü olan elinde silah tutan Mehmetçik figüründe açanTürk Bayrağı'nın renklerindeki kırmızı beyaz laleler renk cümbüşünebambaşka bir anlam katmış oldu. Öte yandan Büyükşehir Belediyesi baharın müjdecisi yaklaşık 2 milyonlaleyi kent genelindeki alanlara dikti. Sarı, beyaz, mor, pembe,eflatun, kırmızı renklerdeki lalelerle Sekapark alanında birçok figürcanlandırıldı. Sekapark’ta ayrıca Pepe gibi çizgi film kahramanları,Panda gibi hayvan karakterleri ile çeşitli rakam ve harflerden oluşanbirçok lale figürü bulunuyor. İHA

1.04.2016Haber
İstanbul’a ‘Şirin’ ihale

İstanbul’a ‘Şirin’ ihale

İSTANBUL Büyükşehir Belediyesi (İBB), kent için açtığı dev ‘dekorasyon’ ihalesiyle kentin bazı yerlerine Şirinler seti yerleştirmeyi planlıyor.

31.10.2015Ekonomi
En iyi kostüm Demir Adam

En iyi kostüm Demir Adam

New York’ta düzenlenen çizgi film kahramanları kostüm festivalinin yıldızı Demir Adam (Iron Man) kostümüyle Thomas DePetrillo oldu.

13.10.2015Dünya

Yazar Sonuçları

Dünya denen sahnede

“Bir sahne ki milyarla oyun var üzerinde!/Bir sahne ki her perdesi tertîb-i meşiyyet!/(...)Bir sahne demek âleme pek doğrudur, elbet;/Ancak, görülen vak’aların hepsi hakikat”.

26.03.2021