EKSTRA
MENÜ

Citrix

Citrix ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Citrix haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 69 Citrix haberi bulunmuştur.

Citrix Haberleri

Esnek çalışma modeli yeni standart haline gelecek

Esnek çalışma modeli yeni standart haline gelecek

Citrix, 2021 için çalışma hayatına dair öngörülerini açıkladı. Yapılan açıklamaya göre; esnek çalışma modelleri bu yıl yeni standart haline gelerek dünyanın ilk sanayi devriminden itibaren benzerini görmediği düzeyde çalışan bağlılığı, üretkenlik ve ekonomik etki getirecek.

4.01.2021Teknoloji
Çalışanlar artık çalışma saati ve yerinde esneklik sağlayan iş istiyor

Çalışanlar artık çalışma saati ve yerinde esneklik sağlayan iş istiyor

Çalışanlar 2021’de esnek modellerin, dijital teknolojinin, çeşitlilik ve kapsayıcılığın, öğrenme ve gelişimin, iş hayatının geleceğine yön vereceğini düşünüyor. Ayrıca çalışanlar kendileriyle aynı görüşü paylaşan ve başarılı olmak ve kariyerlerini geliştirmek için ihtiyaç duydukları alanı ve araçları kendilerine sağlayan şirketlerin sunduğu fırsatları kollayacak.

14.12.2020Teknoloji
Siber güvenlikte 2021 tahminleri açıklandı

Siber güvenlikte 2021 tahminleri açıklandı

Kurumsal sistemleri ve bilgileri savunmak hiçbir zaman kolay olmadı. Ancak küresel pandemi, işleri kimsenin tahmin edemeyeceği şekilde karmaşık hale getirdi ve önümüzdeki yıl kuruluşların güvenlikle ilgili düşünme ve yaklaşım biçimlerini altüst etmeyi vadeden eğilimleri hızlandırıyor. Bu kapsamda Citrix, 2021 için güvenliğe dair tahminleri açıkladı.

2.12.2020Teknoloji
BT ve İK arasında işbirliği gerekliliği her geçen gün artacak

BT ve İK arasında işbirliği gerekliliği her geçen gün artacak

2020 yılından önce küresel bir pandemiye karşı önlem almanın, pek çok işletmenin en önemli stratejik önceliği olması mümkün değildi. Ancak, mevcut krizin hem insani hem de ekonomik etkisinin artmasıyla birlikte, şirketler iş sürekliliğini ve ayakta kalmayı sağlamak için hızlı bir şekilde uyum sağlamak zorunda kaldı. Yapılan bir araştırma, endişe verici bir şekilde İngiltere'deki işletmelerin yüzde 25'inin, bu yılın başında hiçbir kriz planı olmadığını ve işletmelerin %41'inin resmi bir uzaktan çalışma politikasına sahip olmadığını ortaya koyuyor.

20.11.2020Teknoloji
Geleceğin gözde mesleği yapay zeka eğitmenliği olacak

Geleceğin gözde mesleği yapay zeka eğitmenliği olacak

İş dünyasının geleceği araştırıldı. Çalışanların ve yöneticilerin katıldığı anketlerde dört trend öne çıkıyor: yapay zekâ ve robotlar önemli bir rol oynayacak, yeni iş rolleri ortaya çıkacak, çalışma bugüne kadar olduğundan çok daha esnek hale gelecek ve çalışanlar gerçekten önem taşıyan şeyler için daha fazla zamana sahip olacak.

6.11.2020Teknoloji
Uzaktan çalışmaya alışanlar artık şehirde yaşamayı zorunlu görmüyor

Uzaktan çalışmaya alışanlar artık şehirde yaşamayı zorunlu görmüyor

Yapılan bir araştırma, çalışanların evden üretken bir şekilde çalışmaları nedeniyle şehirlerde yer alan bölgelerin artık başarıya giden yolda kritik bir unsur olarak görülmediğini ortaya koyuyor

20.10.2020Teknoloji
Daha akıllı, esnek ve yapay zekalı bir gelecek bizi bekliyor

Daha akıllı, esnek ve yapay zekalı bir gelecek bizi bekliyor

Çalışmanın geleceği neler getirecek? Yarın neler olacağını tahmin etmenin imkansız olduğu bir dünyada, bu sorunun yanıtını vermek zor. Ancak küresel salgından daha güçlü, daha iyi bir pozisyonda çıkmayı uman işletmelerin geleceğin modelleri hakkında düşünmesi ve plan yapması gerekiyor, hem de bugün. Citrix, gelecekte teknolojinin oynayacağı rolü anlamak amacıyla bir yıl boyunca küresel çalışma kalıplarını ve planlarını inceledi.

24.09.2020Teknoloji
Citrix ikinci çeyrek finansal sonuçlarını açıkladı

Citrix ikinci çeyrek finansal sonuçlarını açıkladı

Citrix 2020 yılı ikinci çeyreği için finansal sonuçlarını açıkladı. Şirketin 2020 yılı ikinci çeyreği için bildirilen geliri yıllık bazda %7 oranında artışla 799 milyon ABD doları oldu.

29.07.2020Teknoloji
Üniversiteler sürdürülebilir kalkınma için daha fazlasını yapmalı

Üniversiteler sürdürülebilir kalkınma için daha fazlasını yapmalı

Öğrencilerin yüzde 80’i üniversitelerinin sürdürülebilir kalkınma için daha fazla şey yapmasını istiyor, bunun yolu ise kaçınılmaz olarak teknolojiden geçiyor.

23.07.2020Teknoloji
Citrix ve Microsoft iş birliğine gidiyor

Citrix ve Microsoft iş birliğine gidiyor

Geleceğin çalışma alanı, birkaç ay önce olduğundan çok daha farklı görünecek. Küresel pandemi, hem çalışanların hem de şirketlerin işlerin nasıl ve nerede yapıldığı üzerine yeniden düşünmelerine neden oldu. Daha fazla sayıda kuruluş, uzaktan çalışmayı maliyet ve iş gücü yönetimi stratejilerinin daimî bir parçası haline getirecek. Ayrıca, çalışanları güvende tutup üretkenliklerini sürdürmelerini sağlamak ve kuruluş çapında daha fazla çevikliğe olanak tanımak için ofis ortamlarının yapısını ve rolünü yeniden gözden geçirecekler. Bu kapsamda Microsoft ve Citrix, iş birliğine gitmeye karar verdi.

15.07.2020Teknoloji
Çalışanların ofiste imza atma zorunluluğu bitiyor

Çalışanların ofiste imza atma zorunluluğu bitiyor

Uzaktan çalışma eğiliminin artmasıyla çalışanlar imzalarını dijitale taşıdı. Çalışanların e-imzayı tercih etmelerindeki en büyük nedenler; ofiste bulunma, kağıt, kurye, doküman tarama, depolama ve arşivleme zorunluluğunun olmaması.

29.06.2020Teknoloji
Citrix, ofise geri dönüş çözümünü duyurdu

Citrix, 'ofise geri dönüş çözümü'nü duyurdu

Dünya çapında hükümetler sokağa çıkma kısıtlamalarını hafifletirken işletmelerin çalışanlarını ofislere geri döndürüp döndürmeyeceklerine, geri dönüşlerin nasıl ve ne zaman gerçekleşeceğine karar vermeleri gerekiyor. Citrix ise her sektörden her ölçekte kuruluşu desteklemek amacıyla Citrix Workspace üzerine kurulu yeni bir “ofise geri dönüş çözümü”nün kullanılabileceğini duyurdu.

26.06.2020Teknoloji
VPN’nin risklerine karşı dijital çalışma alanı çözümleri düşünülmeli

VPN’nin risklerine karşı dijital çalışma alanı çözümleri düşünülmeli

Pandemi sonrası çalışanların büyük bir kısmı, evlerinden işlerini sürdürüyor. Şirketler ise VPN üzerinden çalışanlarının sistemlerine girmesine imkan veriyor. Ancak Citrix'e göre bir VPN yaklaşımı kısa ya da uzun dönemde yaygın uzaktan çalışma için her derde deva bir ilaç değil.

16.06.2020Teknoloji
Uzaktan erişimin güvenliğine dikkat

Uzaktan erişimin güvenliğine dikkat!

Citrix’e göre, “yeni normal” geleneksel VPN'lerin sınırlarını ortaya koyuyor ve uzaktan erişimin güvenliğini sağlamak için yeni bir yaklaşımın gerekli olduğunu açıkça gösteriyor. Mutlaka daha iyi bir yöntem mevcut olmalı ve aslında mevcut da; Zero-Trust.

9.06.2020Teknoloji
Citrix: Ağın farklı boyutlarına odaklanmak gerekiyor

Citrix: Ağın farklı boyutlarına odaklanmak gerekiyor

Citrix’e göre, krizin ilk evresini arkamızda bıraktığımız bugün geçici çözümlerin ötesine bakıp gelecekteki etkilere karşı bağışık ağları hedeflemenin zamanı geldi. Ne de olsa, şu andaki durumun ne zaman sona ereceğini ya da başka tür bir felaketin iş operasyonlarını yeniden ne zaman kesintiye uğratacağını kimse bilmiyor.

29.05.2020Teknoloji
Citrix ile Check Point Software Technologies’ten iş birliği

Citrix ile Check Point Software Technologies’ten iş birliği

Uzaktan çalışma yeni normal haline geldi. Kurumsal ağların güvenliğini sağlamakta kullanılan geleneksel yöntemler artık yeterli değil. Evden çalışmaya başlayan çalışanların sayısındaki ani ve büyük artış, saldırı yüzeyini ve şirketlerin kendilerini korumasını gerektiren tehditleri artırdı. Bu kapsamda Citrix ile Check Point Software Technologies, şirketlerin bunu yapmasına yardımcı olmak üzere iş birliği yapıyor.

20.05.2020Teknoloji
Pandemi döneminde zamanında başlayıp biten toplantıların sayısı artıyor

Pandemi döneminde zamanında başlayıp biten toplantıların sayısı artıyor

Teknoloji devi firmalardan Citrix, pandemi dönemi başından beri bünyesinde yaşanan bazı dönüşümleri, değişimleri açıkladı. Bu dönemde, ekip, liderlerine daha doğrudan erişim sağlayabildi. Bu durum aynı zamanda, hızlı karar alınmasını gerektiren durumlarda liderlerin toplantıya katılmasını sağlamayı da daha kolay hale getirdi, zamanında başlayan ve biten toplantıların yüzdesinin yükseldiğini fark etti. Zamanında başlayan ve biten toplantıların yüzdesinin yükseldiği fark edildi.

15.05.2020Teknoloji
Citrix, Remote PC Access çözümünü genişletti

Citrix, Remote PC Access çözümünü genişletti

Citrix, çözümü Citrix Desktops hizmetini ve Citrix Desktops Essentials ürününü kapsayacak biçimde genişletiyor ve evden çalışmaya olanak sağlanmasında VPN için basit ve güvenilir bir alternatif sunmayı hedefliyor.

7.05.2020Teknoloji
Karantina süreci iş yaşamını nasıl değiştirdi

Karantina süreci iş yaşamını nasıl değiştirdi?

Citrix adına OnePoll tarafından yapılan yeni bir araştırma sonuçlarına göre dünyanın her yerinde insanların evden çalışmanın getirdiği gerçeklere uyum sağlamalarıyla birlikte, çalışma yepyeni bir boyut kazandı. Yataklar çalışma masası, banyolar konferans odası haline geldi, çocuklar ve evcil hayvanlar sanal toplantıların davetsiz misafiri oldu ve kapalı olduğu düşünülen kameralar tuhaf sesleri ve anları yakaladı. Ancak çalışanlar üretkenliğini, her zamankinden daha fazla olmasa da sürdürüyor.

27.04.2020Teknoloji
Çalışanlar uzaktan çalışmaya uyum sağlıyor Kalıcı olacak mı

Çalışanlar uzaktan çalışmaya uyum sağlıyor! Kalıcı olacak mı?

COVID-19 yayılmaya devam ederken, uzaktan çalışma artık pek çok ülkede bir deneyden bir gereksinime ve gerçekliğe dönüştü. Çok büyük bir değişim anlamına gelse de, OnePoll tarafından Citrix Systems adına gerçekleştirilen araştırmanın sonuçları, dünyanın her yanında çalışanların büyük kısmının evden çalışmaya uyum sağladığını ve işin yapılma biçimi bakımından yeni normal haline geleceğine inandığını ortaya koydu.

9.04.2020Teknoloji
CEOlardan dev satış

CEO'lardan dev satış

ABD’de, hisseleri borsada işlem gören şirketlerin üst düzey yöneticilerinin, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını nedeniyle finansal piyasalarda yaşanan çöküş öncesinde toplam 9,2 milyar dolar değerindeki şahsi hisselerini sattıkları belirtildi.

25.03.2020Ekonomi
Fırsatçı CEOlar ABD borsalarında hisse sattı

Fırsatçı CEO'lar ABD borsalarında hisse sattı

Wall Street Journal'ın haberine göre, ABD'de hisseleri borsada işlem gören şirketlerin CEO'ları salgın krizinden önce toplam 9,2 milyar dolarlık bireysel hisse senedi satışı yaptı.

25.03.2020Ekonomi
Dijital çalışma alanı bilinçli şirketler sağ ve daha güçlü çıkacak

'Dijital çalışma alanı bilinçli şirketler sağ ve daha güçlü çıkacak'

Citrix’e göre, iş sürekliliği planlarının temelinde dijital çalışma alanları bulunan bilinçli kuruluşlar, kaynakları, öngörülemeyen iş ortamlarının gerektirdiği dinamik yollarla yönetmek için gereken çevikliği, hızı ve verimliliği ortaya koyacak.

24.03.2020Teknoloji
Koronavirüs salgını sonrası iş sürekliliğinin 7 temel öğesi

Koronavirüs salgını sonrası iş sürekliliğinin 7 temel öğesi

İşinizde aksaklığa neden olabilecek şeyleri düşünmek pek de eğlenceli değil—kasırgalar, tsunamiler, kar fırtınaları, salgın hastalıklar, depremler, hortumlar, terör, seller, yangınlar ve hatta suyun kesilmesi gibi oldukça küçük olaylar veya ofisin taşınması gibi planlanmış bir olay. Bunlar, üst düzey yöneticilerin ve BT liderlerinin uykularını kaçıran türde şeyler. En iyi çözüm: Etkiyi asgari düzeye indirgeyeceğine ve işletmenizi her koşulda çalışır durumda tutacağına güvenebileceğiniz güçlü bir iş sürekliliği stratejisi.

17.03.2020Teknoloji
Dijital çalışma alanlarını daha çok benimseyen şirketler ayakta kalacak

Dijital çalışma alanlarını daha çok benimseyen şirketler ayakta kalacak

Citrix Başkan Yardımcısı Tim Minahan’a göre, böyle zamanlarda çalışanlarının işe bağlılığını, iş sürekliliğini ve müşterilerin desteğini sağlamak esnek çalışma modelleri ve güvenli uzak çalışma alanı teknolojileri gerektiriyor. Minahan bu konuda bazı örnekler verdi.

4.03.2020Teknoloji
Bozulan çalışan deneyimi nasıl düzeltilir Citrix, yöntemleri açıkladı

Bozulan çalışan deneyimi nasıl düzeltilir? Citrix, yöntemleri açıkladı

Başarılı bir şirket haline gelmek söz konusu olduğunda, araştırmalar bunun çalışanlardan en iyi şekilde yararlanmaktan değil, en iyi durumlarında olmalarını ve ellerinden gelenin en iyisini yapmalarını sağlayan bir deneyim sunmaktan ibaret olduğunu gösteriyor. Quartz Insights tarafından Citrix Systems ortaklığıyla gerçekleştirilen Yeni Bir Dijital İyilik Çağını Hazırlamak adlı yeni bir çalışmaya göre, bunu başarmanın sırrı teknolojiden geçiyor.

18.02.2020Teknoloji
4 günlük bir çalışma haftası hayal değil ama hala uzak

4 günlük bir çalışma haftası hayal değil ama hala uzak

Citrix’in yaptığı bir ankette çalışanların haftada 4 gün çalışma konusu soruldu. Ankete katılanların %87’sini böyle bir teklif gelse kabul edeceğini söyledi. Diğer yandan büyük bir bölümü böyle bir teklifin ancak 5-6 yıl içinde gelebileceğini ya da hiç gelmeyeceğini düşünüyor. Diğer yandan “İşin gittiğiniz bir yer değil, yaptığınız bir şey olduğu” düşüncesi giderek yaygınlaşıyor.

5.02.2020Teknoloji
Çalışanlar artık tüketici deneyimine benzer bir çalışma deneyimi istiyor

Çalışanlar artık tüketici deneyimine benzer bir çalışma deneyimi istiyor

Citrix’in ana sponsoru olduğu “Dijital İşyeri Dijital Çalışanlar Zirvesi”nde konuşan Citrix EMEA Gelişen Pazarlar Satış Mühendisliği Direktörü Sevi Tüfekçi, çalışanların artık herhangi bir çalışma alanına bağlı kalmadan her yerde her zaman çalışabilmek istediklerini, markalar tüketicilere ne sunuyorsa işverenlerinin de aynı deneyimi kendilerine sunmalarını beklediklerini söyledi.

24.01.2020Teknoloji
Citrix Workspace for Google Cloud genel kullanıma açıldı

Citrix Workspace for Google Cloud genel kullanıma açıldı

Şirketlere üst düzey bir dijital iş deneyimi sağlama konusunda sunduğu esneklik ve seçimi geliştiren Citrix Systems, Citrix Workspace for Google Cloud'ın genel kullanılabilirliğini duyurdu. Bu çözümü kullanarak, şirketler; çalışanların ihtiyaç duydukları kullanmayı tercih ettiği G Suite uygulamalarına birleşik erişim sağlayabilir ve katılım ve üretkenliği artıran basit, akıllı bir deneyim kullanabilirler.

25.12.2019Teknoloji
Citrix teknolojide 2020 için tahminlerini açıkladı

Citrix teknolojide 2020 için tahminlerini açıkladı

2019, teknoloji için inanılmaz bir yıl oldu; hizmet olarak sunulan yazılım, yapay zekâ, artırılmış gerçeklik, yeni sosyal platformlar ve dünya üzerinde ekonomilerin görünüşünü değiştiren yepyeni iş modellerinde bir patlamaya tanıklık ettik. Citrix Başkan Yardımcısı ve Teknoloji Direktörü Christian Reilly de yılın bitmesine günler kala, Citrix’in 2020 için teknoloji tahminlerini açıkladı.

12.12.2019Teknoloji
Citrix, Amazon Web Services ile Bağlarını Güçlendiriyor

Citrix, Amazon Web Services ile Bağlarını Güçlendiriyor

Hibrit ortamlar günümüzde bilgi işlemin gerçeğini oluşturuyor. Citrix Systems, hibrit ortamların yönetimini hiç olmadığı kadar kolay hale getiriyor. Şirket Citrix ADC’nin hibrit ortamlarda devreye alınmasında işletmelere daha fazla esneklik ve daha çok seçenek, ayrıca kullanıcıları etkileşimde tutan, onların en iyi performansla çalışmalarını sağlayan güvenli, güvenilir bir deneyim sunmaya yönelik rahat ve kolay bir yol sağlamak için Amazon Web Services (AWS) ile ilişkisini güçlendirdiğini duyurdu.

6.12.2019Teknoloji
Akıllı çalışma alanları BT’deki uçurumları kapatıyor

Akıllı çalışma alanları BT’deki uçurumları kapatıyor

2020 yılında, Y ve Z kuşaklarının dijital bireyleri, tüm dünyada kurumsal iş gücünün yaklaşık olarak yarısını oluşturacaklar. Bu, kullanıcıların tüketici teknolojisi deneyimlerinin şekillendirdiği kullanıcı beklentileri ile kurumsal BT ortamı arasındaki uçurumun BT organizasyonları tarafından kapatılması gerektiği anlamına geliyor. Citrix’e göre, çalışma ortamları artık esnek, kullanıcı dostu, güvenli ve ihtiyaçlara uyum sağlayabilecek nitelikte olmalı.

24.11.2019Teknoloji
Citrix şirketlerin kuşak çeşitliliğini artırması için yapabileceklerini açıkladı

Citrix şirketlerin kuşak çeşitliliğini artırması için yapabileceklerini açıkladı

Citrix’e göre artık ileri görüşlü şirketler yalnızca tek kuşağa odaklanmak yerine kuşak çeşitliliğini benimsiyor. İşletmelerin çalışma ortamlarını hem fiziksel hem de teknolojik olarak yeniden tasarlaması gerekiyor. İnsanların tercih ettikleri biçimde çalışmalarına olanak sağlayan daha iyi bir çalışan deneyimi, rekabet gücünü korumak için önemli bir adımı oluşturuyor.

4.11.2019Teknoloji
Şirketler artık bilişimde Z Kuşağının beklentilerini karşılamak zorunda

Şirketler artık bilişimde Z Kuşağının beklentilerini karşılamak zorunda

Citrix’e göre, kuruluşların Z kuşağının yalnızca evden ya da hareket halinde çalışmak istemediğini göz önünde bulundurması gerekiyor. Bunun yerine, kuruluşların çalışanlarına esnek bir biçimde, muhtemelen ortalama bir çalışma günü içinde birkaç kez değişiklik yaparak çalışmalarına, bir araya gelmelerine ve iş birliği yapmalarına izin veren doğru deneyimi ve çalışma alanı ortamını sunması artık çok kritik.

4.11.2019Teknoloji
İşletmelerin karşılaştığı en önemli 5 bulut güvenliği riski

İşletmelerin karşılaştığı en önemli 5 bulut güvenliği riski

Bulut kullanımı giderek artarken, bulut üzerinde depolanan veri miktarı da artıyor. Bulut hizmetlerinin tüketicileri, kullandıkları bulut modeli fark etmeksizin, her zaman veri güvenliğinin bulut sağlayıcısının değil kendilerinin sorumluluklarında olduğunu hatırlamak zorunda. Verilerin ele geçirilmesi potansiyeline ek olarak, bulut hizmetleriyle bağlantılı başka riskler de söz konusu ve bunların göz ardı edilmemesi gerekiyor. Citrix, her kuruluşun bulut teknolojilerini kullanmaya başlarken göz önünde bulundurması gereken en önemli beş riski sıraladı.

23.09.2019Teknoloji
Türkiye’de şirketler BT bütçelerinin çeyreğini bulut için harcıyor

Türkiye’de şirketler BT bütçelerinin çeyreğini bulut için harcıyor

Citrix’in yaptırdığı bulut bilişim araştırması, Türkiye’nin bulut bilişim alanındaki mevcut profiline dair önemli verileri ortaya koydu. Türkiye’de şirketlerin BT bütçelerinde bulutun yeri yüzde 23 düzeylerindeyken, bulutu kullanma nedenlerinin başında ise güvenlik, operasyonel sadeleştirme ve iş sürekliliği geliyor.

7.08.2019Teknoloji
Citrix: Çalışan deneyimini geliştirmede öncelikle rol artık teknolojide

Citrix: Çalışan deneyimini geliştirmede öncelikle rol artık teknolojide

Citrix’in sponsorluğunda gerçekleşen, Avrupa’da çalışma deneyimiyle teknoloji bağlantısını irdeleyen bir araştırmaya göre, Avrupa’da şirketler artık teknolojinin çalışan deneyimini şekillendirmedeki öncü rolünü kabul ediyor. Şirket yöneticilerine göre, teknoloji modern çalışan deneyiminin kilit faktörü konumunda.

18.06.2019Teknoloji
Citrix hibrit çoklu bulutta yeni özellikleri tanıttı

Citrix hibrit çoklu bulutta yeni özellikleri tanıttı

Citrix, hibrit çoklu bulut yolculuğuna devam eden müşteriler için seçeneklere ve kullanım kolaylığına sahip olmanın önemli olduğunun farkında. Şirket, Citrix Synergy 2019'da, nerede ve nasıl devreye almaya karar verdiğiniz fark etmeksizin, uygulamalarınızı etkili bir biçimde teslim edebilmenize olanak sağlayan yeni yetenekleri tanıttı.

29.05.2019Teknoloji
Citrix, Workspace for Google Cloudu ortaya çıkardı

Citrix, Workspace for Google Cloud'u ortaya çıkardı!

Citrix’in bu kritik hamle şirketlere üstün dijital çalışma deneyimine olanak sağlanmasında daha fazla esneklik ve seçenek sağlayacak.

23.05.2019Teknoloji
Citrixten dijital dönüşümde çok önemli adım

Citrix'ten dijital dönüşümde çok önemli adım

Çalışanlar birden fazla uygulamayla gün içinde uğraşarak tabir-i caizze 'parçalanıyor' ve bu hem çalışan hem de işveren için motivasyon ve iş gücü kaybına yol açıyor. Dijital dönüşüm yolunda hızla ilerlediğimiz günümüzde Citrix, insanların önem taşıyan işlerine daha fazla odaklanıp performansını artırması için yeni çözümlerini dünyaya duyurdu.

22.05.2019Teknoloji
Citrix, 2019un ilk çeyrek sonuçlarını açıkladı

Citrix, 2019'un ilk çeyrek sonuçlarını açıkladı

Citrix, 31 Mart 2019’da sona eren 2019 mali yılı birinci çeyreğinin mali sonuçlarını açıkladı.

26.04.2019Teknoloji
Üç zeka boyutu çalışma ortamlarını daha akıllı hale getirecek

Üç zeka boyutu çalışma ortamlarını daha akıllı hale getirecek

İşimiz her gün daha dijital hale geliyor. İster bir ofis çalışanı, ister doktor, avukat veya depo görevlisi olun, çalışma ortamınız verimli bir performans için ihtiyacınız olan arka uç uygulamalara, web uygulamalarına ve bulut hizmetlerine erişmenizi sağlayan bir veya birkaç akıllı cihazla donatıldı veya kısa zaman içinde bu cihazlar çalışma ortamınızda yerini alacak.

5.04.2019Teknoloji
CIO’lar daha çok  sabır, destek ve özerklik istiyor

CIO’lar daha çok sabır, destek ve özerklik istiyor

Citrix CIO'ların karşı karşıya oldukları zorlukları daha iyi anlayabilmek için, bundan kısa süre önce İngiltere'de bulunan kuruluşlardan 400 CIO'nun katıldığı bir araştırma gerçekleştirdi. Bulgular CIO’nun rolüne yönelik güvenin ve iyimserliğin düşük olduğunu gösteriyor. CIO'lar, devam edebilmek için yönetim kurulunun kendilerine sabır göstermesine, destek sağlamasına ve özerklik tanımasına gereksinim duyuyor

18.03.2019Teknoloji
Bilişimde kadının gücünü artırmak için kolları sıvadı

Bilişimde kadının gücünü artırmak için kolları sıvadı

Milyonlarca insanın işini ve hayatını daha iyiye taşıdığını iddia eden bir topluluk olan BT endüstrisinin,  kadınların işgücüne katılması söz konusu olduğunda diğer sektörlerin gerisinde kalması ironik. Dijitalleşmenin tüm dikey alanlarda son hızda ilerlediği bir çağda, bu durumun iyileştirilmesi ve bunun hızlı bir şekilde yapılması gerekiyor. Citrix gibi teknoloji şirketleri bu noktada bakın nasıl çalışmalar yapıyor?

7.03.2019Teknoloji
Citrixten Aston Martin Red Bull’a destek

Citrix'ten Aston Martin Red Bull’a destek

Aston Martin Red Bull Racing takımı, yarış yapılan her haftasonu, takımın arabalarındaki yüzlerce sensör her bir yarış için 400 GB büyüklüğünde veri topluyor. Sahada ve arka planda Birleşik Krallık'taki fabrika genel merkezinde çalışan mühendisler, takımın gerçek zamanlı yarış stratejisi ve uzun vadeli performans iyileştirmeleriyle ilgili öneriler için öngörüler sağlamak amacıyla bu verilere gerçek zamanlı olarak erişiyor.

5.11.2018Teknoloji
Citrixte önemli atamalar: Türk yönetici de kritik bir göreve getirildi

Citrix'te önemli atamalar: Türk yönetici de kritik bir göreve getirildi

Citrix, hızla gelişen bir ekonomiye ve büyüyen bir nüfusa sahip olan ülkelerin pazarlarıyla ilgilenen liderlik ekibini aralarında bir Türk yöneticinin de olduğu üç yöneticiyle genişletti.

10.08.2018Teknoloji
Citrix ve Microsoft’tan kritik işbirliği

Citrix ve Microsoft’tan kritik işbirliği

Citrix, Microsoft tarafından duyurulan yeni Azure Virtual WAN hizmeti için Citrix SD-WAN çözümünü sağlamak üzere Microsoft ile ortaklığa imza attı.

20.07.2018Teknoloji
Türkiye’de şirketler uygulamalarının güvenliğine yeterince önem vermiyor

Türkiye’de şirketler uygulamalarının güvenliğine yeterince önem vermiyor

Citrix’in araştırması, Türkiye'de BT güvenliğine çoğunlukla cihazların güvenliği perspektifinden yaklaşıldığını ortaya koydu. Uygulamaların güvenliğini sağlamak için yapılan yatırımların yeterli olmaması ise kurumları tehditlere karşı savunmasız bırakıyor.

22.11.2017Teknoloji
Bu yıl teknoloji dünyasında neler olacak

Bu yıl teknoloji dünyasında neler olacak?

2017 öngörülerini açıklayan Citrix’e göre; 2017 yılında güvenlik konusu daha da ön plana çıkacak. Fidye yazılımı tehdidi aynı 2016 gibi 2017’de de çok etkili olacak. Diğer yandan geçen yıla damgasını vuran IoT alanı da yeni gelişmelere ve atılımlara gebe. 2017’de çok sayıda kuruluşun IoT tabanlı girişimlerden somut faydalar sağladığını göreceğiz.

17.01.2017Teknoloji