EKSTRA
MENÜ
Etiketler
  • The Flash
  • internet
  • cisco
  • turkcell
  • The Flash dizisi
  • Cisco Systems, merkezi San Jose, Kaliforniya'da olan Amerikan çok uluslu bir ağ teknolojileri şirketidir. 1984 yılında Stanford Üniversitesi'nden Len Bosack ve Sandy Lerner tarafından kurulmuştur. Şirketin ismi San Francisco şehrinin son iki hecesinden oluşturulmuştur.

    Cisco Systems'in sunduğu sertifikasyon sistemi yine tüm dünyada geçerli olan ve Cisco sertifikalı elemanların iş bulmasında kolaylık sağlayan bir içeriğe sahiptir. Bu sertifikasyon sistemi CCNA, CCNP ve CCIE seviyelerinden oluşmaktadır. Akademik eğitim için Cisco NetAcad sayfasına bakınız. Bu eğitim Türkiye'de kısıtlı sayıda okulda verilmektedir ve lisede başlamaktadır.

     

Cisco

Cisco haberleri sayfasında güncel ve son dakika Cisco hakkında haberler ile bilgiler bulunmaktadır. Toplam 889 Cisco haberi, videosu, fotoğrafı ve yazar yazısı yer almaktadır. Geçmişte ve bugün yeni yayımlanan son durum gelişmeleri ile pek çok haber..

Cisco Haberleri

1 ayda 5 istifa

1 ayda 5 istifa

Telekom sektöründe istifa depremleri durmuyor. Önceki gün Türk Telekom CEO’su Rami Aslan’ın istifasıyla beraber telekom sektöründe neredeyse 1 ay sonunda 5 üst düzey yönetici görevlerinden istifa etti. Sektöre yakın kaynaklarsa istifaların devam edeceğini söylüyor.

1.09.2016Ekonomi
İnternetin ilk 100 .com alan adı adresi

İnternetin ilk 100 .com alan adı adresi!

1985 ve 1987 yılları arasında alınan, internetin ilk 100 alan adının hangileri olduğunu hiç merak ettiniz mi? İşte tarihe göre sıralı, tam liste!

24.08.2016Teknoloji
Cisco binlerce çalışanını işten çıkarıyor

Cisco binlerce çalışanını işten çıkarıyor

Telekomünikasyon ve ağ sektörünün öncü firması Cisco küçülüyor. Son açıklamaya göre şirketin 14 bin kişiyi işten çıkarmaya hazırlandığı belirtildi.

19.08.2016Teknoloji
İpek yerine Beko yolu

İpek yerine Beko yolu

Dünya çapında 10 farklı markasıyla 130 ülkede tüketici elektroniği ve ev teknolojileri sunan Arçelik, özellikle Asya Pasifik ülkelerine odaklandı. Arçelik Genel Müdürü Hakan Bulgurlu, “Doğu’dan Batı’ya ticareti geliştiren İpek Yolu gibi, biz de Türkiye ve Asya Pasifik arasında bir ‘Beko Yolu’ oluşturacağız. İpek Yolu üzerindeki ülkelerde liderlik için çalışacağız” dedi.

17.08.2016Ekonomi
14 bin çalışanı işten çıkarıyor

14 bin çalışanı işten çıkarıyor

Ağ ekipmanları üretiminde dünya genelindeki iş gücünün yüzde 20'sine sahip Amerikalı telekomünikasyon devi Cisco Systems Inc, 14 bin çalışanını işten çıkarıyor.

17.08.2016Ekonomi
Devlerden reçete

Devlerden reçete

Dünya devi 200 firmanın CEO’sundan Türkiye ekonomisi için çözüm önerileri...

3.08.2016Ekonomi
Ertopuz en etkili kadınlar listesinde

Ertopuz en etkili kadınlar listesinde

TEKNOLOJİ ve telekomünikasyon dünyasının en etkili ve en güçlü isimlerini okurlarıyla birlikte belirleyen Global Telecoms Business dergisi, “50 Women To Watch” listesini yayınladı.

27.06.2016Ekonomi
WiFi yerini LiFiya mı bırakıyor

WiFi yerini LiFi'ya mı bırakıyor?

Şu sıralar çok konuşulan ışık tabanlı Li-Fi bağlantısı, gelecekte ampullerimizi değiştirebilir mi?

24.05.2016Teknoloji
ABDde toplam 500 milyar dolar nakit 5 şirketin elinde

ABD'de toplam 500 milyar dolar nakit 5 şirketin elinde

Uluslararası derecelendirme kuruluşu Moody's, ABD'li 5 teknoloji şirketinin elinde bulundurduğu toplam nakit miktarının 500 milyar doların üzerinde olduğunu açıkladı.

21.05.2016Ekonomi
Sanayi olmazsa Türkiye güçlü olamaz

Sanayi olmazsa Türkiye güçlü olamaz

Türkiye’de sanayinin ekonomideki payının yüzde 34’ten yüzde 27’ye gerilediğini belirten Sütaş Yönetim Kurulu Başkanı Muharrem Yılmaz, “Türkiye’de zenginleşmek ve istihdam yaratmak için bir sınır var. O da yüzde 29. Biz bu sınırın altındayız. Eğer sanayi olmazsa Türkiye güçlü olamaz” dedi.

26.03.2016Ekonomi
The Flash 2. sezon 17. bölüm fragmanı yayınlandı – İzle

The Flash 2. sezon 17. bölüm fragmanı yayınlandı – İzle!

Dört haftalık aradan sonra yeniden ekranlara dönüş yapan The Flash dizisinin 2. sezon 17. bölüm fragmanı yayınlandı. The CW kanalının sevilen dizisi Flash’ın yeni bölümü 29 Mart’ta ekrana gelecek. İşte son bölümde yaşananlar ve 2. sezon 17. bölüm fragmanı…

25.03.2016Kelebek
The Flash 2. sezon 16. bölüm yayınlandı – İzle

The Flash 2. sezon 16. bölüm yayınlandı – İzle!

ABD’nin The CW ekranlarının reyting rekorları kıran dizisi The Flash’ın 2. sezon 16. bölümü yayınlandı. Dünyanın her yerinden milyonlarca takipçisi bulunan The Flash dizisi işler daha da karışacak. İşte son bölümde yaşananlar ve 2. sezon 16. bölüm fragmanı…

23.03.2016Gündem
Supergirl ve The Flash ortak bölüm yeni fragmanı yayınlandı - İzle

Supergirl ve The Flash ortak bölüm yeni fragmanı yayınlandı! - İzle!

DC Comics çizgi romanlarından uyarlanan The Flash ve Supergirl dizileri ortak bir bölümle izleyenlerin karşısına çıkmaya hazırlanıyor. Reyting rekorları kıran ve binlerce hayranı olan The Flash  dizisi ve yine aynı yapımcı tarafından hazırlanan Supergirl dizisini bir araya getiren yeni bölüm büyük bir merakla bekleniyor. Supergirl ve The Flash ortak bölüm ile alakalı detaylar haberimizde...

23.03.2016Gündem
The Flash 2. sezon 14. bölüm fragmanı yayınlandı

The Flash 2. sezon 14. bölüm fragmanı yayınlandı!

The CW ekranlarının reyting rekorları kıran dizisi The Flash’ın 2. sezon 14. bölüm fragmanı yayınlandı. Yeni bölümü bu akşam ekrana gelecek dizinin son bölümünde Barry, Dr. Wells ve Cisco ile beraber Earth 2’ye gitti.

16.02.2016Gündem
DDos saldırılarında alınacak önlemler sınırlı

DDos saldırılarında alınacak önlemler sınırlı

Uluslararası hacker grubu Anonymus’un, 2 haftadır kurum ve kuruluşlara com.tr uzantılı internet sitelerini hedef alan eylemi dünya siber saldırı literatüründeki en büyük ataklardan birisi olarak değerlendiriliyor. Bu süreci değerlendiren Cisco MEAR (Ortadoğu- Afrika-Rusya) Siber Guvenlik Sistem Mühendisliği Müdürü Hakan Tağmaç, saldırının nasıl gerçekleştiğini analiz ederek görüşlerini sıraladı.

28.12.2015Ekonomi
ABDli enerji şirketi çalışanlarına 100 bin dolar dağıttı

ABD'li enerji şirketi çalışanlarına 100 bin dolar dağıttı

Bu sene Noel Baba Houston’a biraz erken geldi. Houston, Teksas merkezli enerji şirketi Hilcorp Enerji’nin 1400 çalışanını 100’er bin dolarlık primle ödüllendirdi.

14.12.2015Enerji
BBM Meetings kapanıyor

BBM Meetings kapanıyor

Cep telefonu devi Blackberry büyük ümitlerle hayata geçirdiği BBM Meetings hizmetini aradan geçen 1 yılın sonunda kapatıyor.

4.12.2015Teknoloji
Arrow 4.sezon 8.bölüm izle | Yeni bölüm fragmanı yayınlandı

Arrow 4.sezon 8.bölüm izle | Yeni bölüm fragmanı yayınlandı!

Arrow 4.sezon 8.bölüm fragmanıyla bomba gibi geliyor. Yeni bölümde neler olacak? The Flash ve Cisco, Arrow'a yardıma koşuyor.

1.12.2015Bilgi
Hacking iyi amaçlar için kullanılabilir mi

Hacking iyi amaçlar için kullanılabilir mi?

Hacker’lar dünya çapında bilgisayar sistemlerini çökerten kötü kişiler olarak biliniyor. Peki, gerçekten öyleler mi? Sizin için araştırdık.

28.11.2015Teknoloji
Geleceğimizde muğlaklık yok

Geleceğimizde muğlaklık yok

BAŞBAKAN Ahmet Davutoğlu Birleşmiş Milletler 70’inci Genel Kurul toplantıları bulunduğu New York’ta DEİK ve Goldman Sachs ev sahipliğinde düzenlenen “7’nci Türkiye Yatırım Konferansı”na katıldı. Türkiye ekonomisinin bölgedeki tüm risklere karşın iyi bir performans gösterdiğini belirten Davutoğlu, Türkiye’nin küresel risklere karşı dayanıklı olduğunu ve seçimlerden nasıl bir sonuç çıkarsa çıksın kazanımların devam edeceğini ifade etti.

30.09.2015Ekonomi
Windows 10 virüsüne dikkat

Windows 10 virüsüne dikkat

Windows 10'u bedava yükleme başlığıyla gelen ve Microsoft'tan gelmiş izlenimi veren bir e-posta tehlike saçıyor.

4.08.2015Teknoloji
Ceren Gülez Zeren

Ceren Gülez Zeren

Kemp Technologies Türkiye Ülke Satış Müdürü - Orta Doğu Teknik Üniversitesi Elekrtik-Elektronik Mühendisliği Bölümü'nden mezun oldu. Kariyerine İş Bankası’nda Yazılım Uzmanı olarak başladı. Cisco Systems Kıdemli Sistem Mühendisi olarak görev yaptı. Huawei’de Turkcell Superonline’dan sorumlu Satış Müdürü olarak çalışıp, son olarak Anixter Türkiye’de Teknoloji Çözümleri Grubu'nda Sistem Mühendisi olarak görev almıştı.

15.06.2015Atamalar
Sosyal gelişimde 58’inci olduk

Sosyal gelişimde 58’inci olduk

BİR ülkenin vatandaşlarının temel ihtiyaçlarını karşılama, onların hayat kalitelerini sürdürüp iyileştirebilecekleri ortamı oluşturma ve bireylerin potansiyellerini tam olarak değerlendirebilecekleri koşulları sağlama kapasitesini ölçen Sosyal Gelişim Endeksi’nin (Social Progress Index-SPI) 2015 sıralaması açıklandı.

12.04.2015Ekonomi
21. Yüzyıl yetkinlikleri - Sorun

21. Yüzyıl yetkinlikleri - Sorun

Üniversitelerimiz eğitime değil öğretime odaklılar. Temel işlevlerini bundan asırlarca öncesinde olduğu gibi tekdüze içerik nakli olarak görüyorlar. Fakat çağımızda içerik artık meta haline geldi ve değersizleşti. İşverenlere nasıl mezunlar istedikleri sorulduğunda içerik değil yetkinlikler öne çıkıyor.

6.04.2015Eğitim
Yeni genel müdür Kaan Terzioğlu

Yeni genel müdür Kaan Terzioğlu

TURKCELL’in 8 yıldır sürdürdüğü genel müdürlüğü görevinden ocak ayında istifa eden Süreyya Ciliv’in yerine Kaan Terzioğlu getirildi.

25.03.2015Teknoloji
Turkcell Genel Müdürü Kaan Terzioğlu oldu

Turkcell Genel Müdürü Kaan Terzioğlu oldu

Turkcell Genel Müdürlüğü görevine Kaan Terzioğlu getirildi.

25.03.2015Ekonomi
Bakan Işık, teknoloji devlerini Gebzeye davet etti

Bakan Işık, teknoloji devlerini Gebze'ye davet etti

‘Önümüzdeki 10 yılda pek çok yeni kavram ve teknoloji hayatımıza girecek. Buna hazırlıklı olmayan ülkeler çok hızlı irtifa kaybedecek. Biz bunlardan biri olmak istemiyoruz.’ Bu sözler geçtiğimiz hafta teknolojinin merkezi olan Silikon Vadisi’ni ziyaret eden Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık’a ait.

23.03.2015Teknoloji
Mobil veri trafiği 14 kat artacak

Mobil veri trafiği 14 kat artacak

Global Mobil Veri Trafik Tahmini, 2014 - 2019 raporuna göre, Türkiye’nin de içinde bulunduğu Orta ve Doğu Avrupa Bölgesi’nde mobil veri trafiği önümüzdeki 4 yılda yüzde 71 büyüyerek, 14 kat artacak. Aynı dönemde küresel mobil veri trafiğinin 10 katına çıkmasının öngörüldüğü rapor, bölgedeki potansiyeli de gözler önüne seriyor.

22.02.2015Ekonomi

Yazar Sonuçları

Türkiye'de sanayi devrimi'nin adımlarını bir kadın yönetiyor .Zeynep Keskin: ‘Treni yakalayabiliriz’

HÜRRİYET’in “Aydın’ı Keşfet” etkinliği çerçevesinde iki günü birlikte geçirdiğimiz Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu kadınlar için nasıl bir rol model olduğunu pek güzel ifade ediyor.

25.08.2016

Davos 2016: Kriz ekonomisi hoş geldin

Dünya ekonomisine yön veren isimlerin buluştuğu Davos’ta bu yıl en gözde sözcükler “Karmaşa, karmaşıklık ve belirsizlik” oldu.

20.01.2016