EKSTRA
MENÜ
Etiketler
 • hacker
 • Cisco
 • gazetehaberleri
 • teknoloji
 • güvenlik
 • Cisco Systems, merkezi San Jose, Kaliforniya'da olan Amerikan çok uluslu bir ağ teknolojileri şirketidir. 1984 yılında Stanford Üniversitesi'nden Len Bosack ve Sandy Lerner tarafından kurulmuştur. Şirketin ismi San Francisco şehrinin son iki hecesinden oluşturulmuştur.

  Cisco Systems'in sunduğu sertifikasyon sistemi yine tüm dünyada geçerli olan ve Cisco sertifikalı elemanların iş bulmasında kolaylık sağlayan bir içeriğe sahiptir. Bu sertifikasyon sistemi CCNA, CCNP ve CCIE seviyelerinden oluşmaktadır. Akademik eğitim için Cisco NetAcad sayfasına bakınız. Bu eğitim Türkiye'de kısıtlı sayıda okulda verilmektedir ve lisede başlamaktadır.

   

Cisco

Cisco haberleri sayfasında güncel ve son dakika Cisco hakkında haberler ile bilgiler bulunmaktadır. Toplam 888 Cisco haberi, videosu, fotoğrafı ve yazar yazısı yer almaktadır. Geçmişte ve bugün yeni yayımlanan son durum gelişmeleri ile pek çok haber..

Cisco Haberleri

NBA All-Star 2018 hakkında bilmeniz gerekenler

NBA All-Star 2018 hakkında bilmeniz gerekenler

NBA All-Star 2018, bu sene 50 farklı dilin konuşulduğu 215 ülkeden basketbolsever tarafından canlı olarak izlenecek.

14.02.2018Basketbol
Dijital hayatınızı yedekleyin

Dijital hayatınızı yedekleyin!

Günümüzde bir kişi ayda ortalama 10 GB veri üretmeye başladı. Resim, video, ses veya metin dosyaları, artık milyonlarca insanın gündelik hayatının birer parçası. Paradan daha kıymetli olabilecek fotoğrafların, kişisel verilerin silinmesi veya ulaşılamaz hale gelmesi, çok can sıkıcı olabilir. ESET uzmanları o nedenle uyarıyor: Dijital hayatınızı yedekleyin!

13.02.2018Teknoloji
Melek yatırımcıların tercihi erkekler

Melek yatırımcıların tercihi erkekler

Kadınların iş dünyasındaki rollerinin artması her fırsatta vurgulansa da konu teknoloji girişimleri olunca kadınlar yine erkeklerin gerisinde kalıyor. Araştırmalara göre hem kurulan startuplar hem de yapılan yatırımlar konusunda kadınların oranı erkeklerin çok altında. Melek yatırımcılar erkeklerin kurucu olduğu girişimlere 2016’da 60 milyar dolarlık yatırım gerçekleştirirken, kadın girişimcilerin kurduğu start-up’lara yapılan yatırım ise 1.5 milyar dolar. civarında.

Dijitalleşme Endeksini artırmak için çalışıyoruz

"Dijitalleşme Endeksi'ni artırmak için çalışıyoruz"

Vodafone Türkiye İcra Kurulu Başkan Yardımcısı Meltem Bakiler Şahin, "Temmuz 2014'ten bu yana 53 binin üzerinde işletmenin Dijitalleşme Endeksini hesaplayarak ihtiyaçlarını tespit ettik. Türkiye'de işletmelerin Dijitalleşme Endeksini yüzde 48'den yüzde 53'e çıkardık. Hedefimiz daha büyük. Türkiye'nin Dijitalleşme Endeksi'ni yüzde 75'e çıkarmak için çalışıyoruz." dedi.

21.01.2018Teknoloji
Adalet Bakanlığı 21 Sözleşmeli Bilişim personeli alacak.. İşte başvuru şartları

Adalet Bakanlığı 21 Sözleşmeli Bilişim personeli alacak.. İşte başvuru şartları

Adalet Bakanlığı'ndan yapılan duyuru ile 21 Sözleşmeli Bilişim personeli alınacağı duyuruldu. İşe başvuracak adaylarda istenilen niteliklerde başvuru formunda yer alıyor. Ayrıca ücret, başvuru şartları ve başvuru süresi gibi adayların merak ettiği bilgilerde tüm detayları ile başvuru formunda. İşte alınacak 21 personel için aranan şartlar ve detaylar

16.01.2018Gündem
Endüstri 4.0’ı kendi milli ürünleriyle yakalamak zorundayız

'Endüstri 4.0’ı kendi milli ürünleriyle yakalamak zorundayız'

Satınalma Yöneticileri ve Profesyonelleri Derneği'nin (TÜSAYDER) düzenlediği VII. Satınalma ve Tedarik Yönetimi Zirvesi, ulusul ve uluslararası düzeyde 550’den fazla satınalma profesyonelinin rekor katılımıyla İstanbul’da gerçekleştirildi.

8.12.2017Ekonomi
IOTA nedir

IOTA nedir?

Kripto para birimlerindeki piyasa genişliyor ve Bitcoin'e alternatif ürünler çoğalmaya devam ediyor. Bitcoin fiyatlarının bir anda yükselmesi ve dalgalı kur yatırımcıların dikkatini çekerken, bitcoin alternatifi ürünlerde dikkatle takip ediliyor. Bunların arasında en çok ilgi görmeye başlayan yeni kripto para birimi ise İOTA. Peki İOTA nedir, Bitcoin'den bir farkı var mı?

7.12.2017Teknoloji
İstanbul Cisco İnovasyon Merkezi için geri sayım başladı

İstanbul Cisco İnovasyon Merkezi için geri sayım başladı

İTÜ ARI Teknokent’te hayata geçecek olan Cisco İnovasyon Merkezi’nin Türkiye’nin inovasyon eko-sistemini geliştirerek dijital dönüşüm ve nesnelerin interneti fırsatlarını sunacak bir merkez haline gelmesi amaçlanıyor.

9.11.2017Teknoloji
Personel kapatmış: Trump’a zorunlu TwItter molası

Personel kapatmış: Trump’a zorunlu TwItter molası

ABD Başkanı Trump’ın önceki akşam Twitter hesabının 11 dakikalığına kapanmasının hata değil, sosyal paylaşım sitesindeki bir çalışanın işi olduğu ortaya çıktı. Twitter, bir müşteri destek çalışanının kurumdaki son gününde hesabı kapattığını açıkladı. Bir Amerikalı siyasetçi, “O çalışana Nobel verilmeli” derken, bazı çevreler ise olaydaki güvenlik açığının korkutucu olduğunu belirtti.

3.11.2017Dünya
Lise, CISCO Network Academy üyesi oldu

Lise, CISCO Network Academy üyesi oldu

Türkiye’deki bir lise, bugüne kadar 4 milyon öğrenci yetiştiren, çocuklara ağ tasarlamayı öğreten CISCO Network Academy'ye üye oldu.

20.09.2017 Eğitim
CCleaner kullananları bekleyen tehlike

CCleaner kullananları bekleyen tehlike

Windows kullanıcılarının oldukça sık bir şekilde kullandığı uygulamalardan CCleaner, hackerların saldırısına maruz kalarak bilgisayarları güvenlik tehlikesi ile karşı karşıya bıraktı.

19.09.2017Teknoloji
Booster, otoparktaki araçlar için mobil gaz istasyonu hizmeti veriyor

Booster, otoparktaki araçlar için mobil gaz istasyonu hizmeti veriyor

Kaliforniya merkezli girişim Booster istasyonların yoğun olduğu zamanlarda aracına benzin alamayan kişilerin yardımına yetişiyor. Booster, mobil gaz araçlarını müşterilerinin ofis otoparkına göndererek gaz alma sorununa yeni bir alternatif yaratıyor.

14.08.2017Ekonomi
Kadir Has’lı öğrenciler akademisyenlerin araştırmalarına dahil olacak

Kadir Has’lı öğrenciler akademisyenlerin araştırmalarına dahil olacak

Kadir Has Üniversitesi Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Nihat Berker, Massachusetts Teknoloji Enstitüsü’nde geliştirdiği lisans öğrencisi odaklı araştırma modelini Kadir Has’ta uygulayacak.

18.07.2017Kampüs
Siber saldırılarının arka planında neler oluyor

Siber saldırılarının arka planında neler oluyor?

Son günlerde iyiden iyiye artan hacker saldırıları dur durak bilmiyor. Son olarak Wannacry ve Petya salgınıyla birlikte kurumlar ve sonrasında son kullanıcı tehdit altında. Cisco EMEAR Siber Güvenlik Sistem Mühendisliği Müdürü Hakan Tagmac, yeni saldırıların arka planını anlattı.

30.06.2017Teknoloji
YouTubeta bir ayda 45 milyar saat video izliyoruz

YouTube'ta bir ayda 45 milyar saat video izliyoruz!

Dünyanın tartışmasız bir numaralı video platformu YouTube'un açıkladığı rakamlar dudak uçuklattı; sadece bir ayda 45 milyar saat video izlediğimiz ortaya çıktı.

29.06.2017Teknoloji
Vekillere konuşma güvenliği

Vekillere konuşma güvenliği

TBMM Başkanvekili Ahmet Aydın, milletvekilleri için yeni telefonlar alındığını belirterek “Güvenlik tedbirleri alınmıştır ve gerekli testler yapılmaktadır. Kapalı devre çalışan bu sistem sayesinde telefon görüşmelerinin gizlilik güvenliği üst seviyede olacaktır” dedi.

27.06.2017Gündem
Ofis maliyetlerini yüzde 20 düşürün

Ofis maliyetlerini yüzde 20 düşürün!

Ofislerin tüm ihtiyaçlarını internete taşıyan ofis marketi Ofix.com, KOBİ’ler için 3 maddeden oluşan bir tasarruf reçetesi hazırladı. Bu reçeteyi uygulayarak KOBİ’lerin maliyetlerini yüzde 20 oranında azaltması mümkün…

21.06.2017Ekonomi
Küpümüzü kurtardık

Küpümüzü kurtardık!

Yerli oyun şirketi Peak Games, 13 milyar dolarlık piyasa değerine sahip ABD’li oyuncak devi Hasbro’ya karşı önemli bir zafer kazandı. Peak Games’in küp eşleştirme oyunu ‘Toy Blast’ı ‘My Little Pony: Puzzle Party’ adındaki oyunla kopyalayan Hasbro, oyununu yayından kaldırdı.

29.05.2017Ekonomi
e-Safe Siber Güvenlik Zirvesi Ankara’ya damgasını vurdu

e-Safe Siber Güvenlik Zirvesi Ankara’ya damgasını vurdu

Siber güvenlik konusunda yerel sorunlara odaklanan Türkiye’nin ilk ve tek etkinliği e-Safe Siber Güvenlik Zirvesi, 30 Mart 2017, Perşembe günü Ankara’da Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu (BTK) merkez binasında düzenlendi. Kamu dünyası, sektör ve basının yoğun ilgi gösterdiği etkinliğe yaklaşık 540 kişi katıldı. Güvenlik konusunda uzman isimlerin ve sektör profesyonellerinin yer aldığı zirvede siber güvenlik konusunda önleyici tedbirler masaya yatırıldı.

4.04.2017Teknoloji
Zyxelin yeni Genel Müdürü Timuçin Aksoy oldu

Zyxel'in yeni Genel Müdürü Timuçin Aksoy oldu

Zyxel bünyesinde yeni yapılanma sürecinin ardından Timuçin Aksoy, Türkiye ofisinin kanal yapılanmasının başına geçerek, genel müdür olarak atandı.

3.04.2017Teknoloji
Türkiye geri gitmeyecek

Türkiye geri gitmeyecek

6’ncı Uludağ Ekonomi Zirvesi başladı. Zirvenin açılışını yapan Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek, Türkiye’nin çok kapsamlı bir reform programı olduğunu vurgulayarak, “Dışarıdan bakıldığında Türkiye’nin algısı kötü ancak gerçekte o kadar değil. Türkiye geri gitmeyecek, demokratik resesyona girmeyecek. Türkiye’nin hikâyesi orta ve uzun vadede güçlü olmaya devam edecek” diye konuştu.

24.03.2017Ekonomi
İndeks Bilgisayar 2016 yılında net karını artırdı

İndeks Bilgisayar 2016 yılında net karını artırdı

150'den fazla dünya teknoloji devinin distribütörlüğünü yapan Index Grup, 2016 yılı mali sonuçlarını ve 2017 hedeflerini açıkladı.

10.03.2017Teknoloji
İnternetin yeni tehlikesi: DNSMessenger

İnternetin yeni tehlikesi: DNSMessenger!

Güvenlik uzmanları, internette yayılmaya başlayan DNSMessenger isimli zararlı konusunda uyarıyor!

8.03.2017Teknoloji
Türkiyeden kabul edilen ilk şirket oldu

Türkiye'den kabul edilen ilk şirket oldu

Dijital Beceriler ve Meslekler Koalisyonu'na Türkiye'den kabul edilen ilk şirket Enocta oldu.

1.03.2017Ekonomi
Siber güvenlikte klasik saldırı yöntemleri yükselişe geçti

Siber güvenlikte klasik saldırı yöntemleri yükselişe geçti

Cisco 2017 Yıllık Siber Güvenlik Raporu’nda (ACR), 2016 yılında güvenlik ihlaline maruz kalan kurumların en az 3’te birinin yüzde 20’nin üzerinde önemli müşteri, fırsat ve gelir kaybına uğradığı belirtildi. Rapor verileri, reklam destekli yazılım ve SPAM e-posta gibi “klasik” saldırı yöntemlerinin yükselişte olduğunu gösteriyor. Öyle ki, spam e-postalar 2010 yılından beri görülmemiş seviyelere çıktı.

22.02.2017Teknoloji
Teknoloji devleri siber güvenlikte ittifak kurdu

Teknoloji devleri siber güvenlikte ittifak kurdu

Teknoloji dünyasında siber güvenliğe yön veren Check Point, Cisco, Fortinet, Intel Security, Palo Alto Networks ve Symantec, “Siber Tehdit İstihbaratı” çatısı altında güç birliğine gitti. Bu ittifakın başkanlığına ise Beyaz Saray’ın siber güvenlik eski danışmanı getirildi.

21.02.2017Teknoloji
Drone avcısına 15 milyon dolar

Drone avcısına 15 milyon dolar

ANGRY Birds’ün yapımcısı Rovio başta olmak üzere birçok tanınmış teknoloji girişimine yatırım yapan Felicis Venture Kurucusu Aydın Şenkut, drone avcısı geliştiren Dedrone’a yatırım yaptı.

16.02.2017Ekonomi
Tak fişe akıllansın

Tak fişe akıllansın!

Prizleri ve aydınlatma ürünlerini internete bağlayan ‘Bean’, akıllı olmayan ürünleri bir dakikadan kısa sürede akıllandırıyor. Yerli üretimle geliştirilen Bean’in ürünlerini, inşaat şirketleri satın almaya başladı.

15.02.2017Ekonomi
Qualcomm ilk uçtan uca 802.11ax Wi-Fi portföyünü duyurdu

Qualcomm ilk uçtan uca 802.11ax Wi-Fi portföyünü duyurdu

Altyapı ve istemci cihazlar için geliştirilmiş yeni 802.11ax çözümleri, 4 kata kadar daha fazla kapasite, 4 kata kadar daha hızlı bağlantı, genişletilmiş menzil ve daha uzun pil ömrü ile Wi-Fi bağlantısında yeni dönemin kapılarını aralıyor.

14.02.2017Teknoloji
İngilizce yerine robot yapmayı öğrenmeliyiz

İngilizce yerine robot yapmayı öğrenmeliyiz!

Turkcell Genel Müdürü Kaan Terzioğlu, dünyada büyük kırılma yaşanacağını ve Türkiye’nin buna hazırlanması gerektiğini belirterek, “Endüstri 4.0 için 5G şart. Türkiye eğitim sistemini de bu gelişmelere uydurmalı. Türkiye eğitime olan ihtiyacını dijitalleşmeyle karşılayabilir. İleride yabancı dil öğrenmeye gerek kalmayabilir ama yazılım ve robotik (robot uzmanlığı) mutlaka öğrenilmeli” diyor.

10.02.2017Ekonomi
BT harcamamız 22 milyar doları geçecek

BT harcamamız 22 milyar doları geçecek!

International Data Corporation (IDC), 2017 yılı içerisinde Türkiye’de gerçekleşecek BT harcamalarını 22,3 Milyar Amerikan Doları (USD) olarak açıkladı.

27.01.2017Teknoloji
İTÜ 9. Bilişim Teknolojileri Zirvesi’nde “Dijital Dönüşüm” parlıyor

İTÜ 9. Bilişim Teknolojileri Zirvesi’nde “Dijital Dönüşüm” parlıyor

Franz Kafka'nın Dönüşüm kitabının ilk cümlesi olan "Gregor Samsa bir sabah uyandığında kendini böcek olarak buldu!” cümlesinden yola çıkarak bu yılki Bilişim Zirvesi’nin teması “Dijital Dönüşüm” olarak belirlendi.

30.11.2016Teknoloji
Nesnelerin CEO’ları

Nesnelerin CEO’ları

YENİ sanayi devrimi endüstri 4.0 ile şirketlerin yatırım yapmaya başladıkları alanların başında nesnelerin internet (IoT) geliyor.

15.11.2016Ekonomi
CEO’lar Nesnelerin İnterneti Zirvesi’nde buluşacak

CEO’lar 'Nesnelerin İnterneti Zirvesi’nde buluşacak 

Türkiye'nin ilk ve en kapsamlı Nesnelerin İnterneti Zirvesi (İnternet of Things Summit) 15 Kasım Salı günü ikinci defa İstanbul'da gerçekleştirilecek. Cisco ve Intel’in ana sponsorluğunda yapılacak Zirve’de, nesnelerin internetinin iş dünyasına etkileri ele alınacak. Değişimi yöneten CEO'lar; bugünü, geleceği ve yeni projelerini tartışacak.

10.11.2016Ekonomi
Küpümüzü çaldılar

Küpümüzü çaldılar!

Yerli oyun şirketi Peak Games, 2015 yılında kullanıcılara sunduğu küp oyunu ‘Toy Blast’ın, ABD’li oyuncak devi Hasbro’nun kopyaladığını iddia ederek telif davası açtı. Peak Games’in Facebook başta olmak üzere Silikon Vadisi’nin en büyük şirketlerinin davalarına bakan avukatlık bürosuyla anlaşması ise dikkat çekiyor.

23.10.2016Ekonomi
Dünyayı birleştiren İK kongresi

Dünyayı birleştiren İK kongresi

Türkiye İnsan Yönetimi Derneği (PERYÖN), bugüne dek dünyanın en önemli şehirlerinde gerçekleştirilen Dünya İnsan Yönetimi Kongresi’ni 20-21 Ekim’de İstanbul’da düzenliyor. Kongrede ‘insan’ her yönüyle ele alınacak.

19.10.2016Ekonomi
Dünya Yönetim Kongresi yarın başlıyor

Dünya Yönetim Kongresi yarın başlıyor

TÜRKİYE İnsan Yönetimi Derneği (PERYÖN), bugüne dek birçok farklı ülkede gerçekleştirilen Dünya İnsan Yönetimi Kongresini İstanbul’a taşıyor.

18.10.2016Ekonomi
Kızlar Kodluyor

Kızlar Kodluyor

GE, ‘Kızlar Kodluyor’ eğitimi ile öğrencileri dijital dönüşüme hazırlıyor.

11.10.2016Dijital Sanayi
1 ayda 5 istifa

1 ayda 5 istifa

Telekom sektöründe istifa depremleri durmuyor. Önceki gün Türk Telekom CEO’su Rami Aslan’ın istifasıyla beraber telekom sektöründe neredeyse 1 ay sonunda 5 üst düzey yönetici görevlerinden istifa etti. Sektöre yakın kaynaklarsa istifaların devam edeceğini söylüyor.

1.09.2016Ekonomi

Yazar Sonuçları

Yeni neslin mobil cihaz bağımlılığı endişelendiriyor

Sabah uyanır uyanmaz telefona bakmak yerine yapmaktan daha fazla zevk alacağınız başka bir şey bulun

15.12.2017

Biz başardık siz de gelin

Türkiye Yatırım Destek ve Tanıtım Ajansı Başkanı Arda Ermut, çoğu ABD merkezli global şirketlerin Türkiye’deki CEO’ları ile 14-16 Kasım’da  New York ve Washington’da ülkemizdeki yatırım ortamının avantajlarını anlatacak. CEO’lar, “Biz Türkiye’de yatırım yapmış olmaktan çok memnunuz. Biz başardık, siz de gelin” diyecekler.

13.11.2016

Bizde yatırımcıya kırmızı değil turkuvaz halı var

Cumhurbaşkanı Erdoğan, önceki akşam New York’ta 3.8 trilyon dolarlık büyüklüğü temsil eden 30’u aşkın ABD merkezli uluslararası grubun üst düzey yöneticisiyle buluştu.

22.09.2016