EKSTRA
MENÜ
Etiketler
  • cisco
  • teknoloji
  • internet
  • gazetehaberleri
  • siber saldırı
  • Cisco Systems, merkezi San Jose, Kaliforniya'da olan Amerikan çok uluslu bir ağ teknolojileri şirketidir. 1984 yılında Stanford Üniversitesi'nden Len Bosack ve Sandy Lerner tarafından kurulmuştur. Şirketin ismi San Francisco şehrinin son iki hecesinden oluşturulmuştur.

    Cisco Systems'in sunduğu sertifikasyon sistemi yine tüm dünyada geçerli olan ve Cisco sertifikalı elemanların iş bulmasında kolaylık sağlayan bir içeriğe sahiptir. Bu sertifikasyon sistemi CCNA, CCNP ve CCIE seviyelerinden oluşmaktadır. Akademik eğitim için Cisco NetAcad sayfasına bakınız. Bu eğitim Türkiye'de kısıtlı sayıda okulda verilmektedir ve lisede başlamaktadır.

     

Cisco

Cisco haberleri sayfasında güncel ve son dakika Cisco hakkında haberler ile bilgiler bulunmaktadır. Toplam 889 Cisco haberi, videosu, fotoğrafı ve yazar yazısı yer almaktadır. Geçmişte ve bugün yeni yayımlanan son durum gelişmeleri ile pek çok haber..

Cisco Haberleri

Chrome eklentilerinin yarısı kullanılmıyor

Chrome eklentilerinin yarısı kullanılmıyor

Google'ın geliştirdiği ve dünyanın en yaygın kullanılan web tarayıcısı olan Chrome, yayınlandığı ilk günden bu yana sade tasarımıyla dikkat çekerken, Chrome için geliştirilen eklentiler sayesinde pek çok farklı amaçla da kullanılabiliyor. Ancak Extension Monitor tarafından yayınlanan rapora göre bu eklentilerin büyük kısmı kullanıcıların umrunda değil.

6.08.2019Teknoloji
Cisco’dan yapay zeka ve makine öğrenimi temelli inovasyon

Cisco’dan yapay zeka ve makine öğrenimi temelli inovasyon

Cisco, yeni yapay zeka ve makine öğrenimi kabiliyetleri sayesinde, BT ekiplerinin ağ davranışını daha iyi anlamasına ve sorunları önceden tahmin etmesine yardımcı oluyor. Cisco’nun hedef tabanlı ağı, ağların kurulum ve yönetim biçimini baştan yaratırken Cisco bu çabasını, uçtan uca güvenlik, segmentasyon ve uygulama deneyimi sağlamak üzere tasarlanan çok alanlı entegrasyonlarla geliştiriyor.

26.06.2019Teknoloji
Kurumlar dijital dönüşümün neresinde

Kurumlar dijital dönüşümün neresinde?

Dijital dönüşüm son yılların en çok konuşulan konularından. Ancak teknoloji bu kadar hızlı gelişip herkes dijital dönüşümden bahsetse de gerçek anlamıyla dijital dönüşümü gerçekleştiren işletme sayısı oldukça az.

21.06.2019Teknoloji
Mobil veri trafiği zetabayt bandına yaklaşıyor

Mobil veri trafiği zetabayt bandına yaklaşıyor

Cisco Global Mobil Ağlar Endeksi’ne göre, 2022 itibariyle mobil veri trafiği global IP trafiğinin yaklaşık yüzde 20'sini temsil edecek ve yılda 930 eksabayt’a ulaşacak. Ortadoğu ve Afrika Bölgesi’nde ise 2022 senesi itibariyle 1 milyar mobil kullanıcı olacak.

31.05.2019Teknoloji
Wi-Fi 6 dönemi resmen başlıyor Peki ne değişecek

Wi-Fi 6 dönemi resmen başlıyor! Peki ne değişecek?

Cisco, yeni bir standart olan Wi-Fi 6 teknolojisiyle işletmelerin ve tüketicilerin dünyayla etkileşim yöntemlerini yeniden şekillendirmeye hazırlanıyor. Kendinden önce gelen nesilden çok daha hızlı olmasının ötesinde, Wi-Fi 6 yüzde 400’e kadar daha fazla kapasite sunuyor.

3.05.2019Teknoloji
Müziğe kablosuz ayarı çek

Müziğe kablosuz ayarı çek!

Şu işin enerji kısmını da çözsek de, tüm kablolardan kurtulsak diyorsan, haksız değilsin. Ancak o zamana kadar arada bir şarj ederek kablosuz ‘şeylerle’ yaşamaya devam.

15.04.2019Kampüs
Cisco Türkiye’nin yeni Genel Müdürü Didem Duru oldu

Cisco Türkiye’nin yeni Genel Müdürü Didem Duru oldu

Cisco Türkiye genel müdürlüğü pozisyonuna Didem Duru’nun getirildiğini açıkladı. Şirketin Türkiye operasyonlarının başına geçen Duru, yeni görevinde Türkiye’nin dijital dönüşüm gündemine odaklanacak.

10.04.2019Teknoloji
En yüksek IP trafiği artışı Orta Doğu ve Afrika bölgesinde görülecek

En yüksek IP trafiği artışı Orta Doğu ve Afrika bölgesinde görülecek

Tüm dünyada dijital ortamda değişmekte olan trendleri ve davranışları öngören Cisco’nun Görsel Ağ Endeksi Tahminleri’ne göre, Orta Doğu ve Afrika bölgesindeki IP trafiği artışının 2017 ile 2022 yılları arasında yüzde 41 oranında olması bekleniyor.

9.04.2019Teknoloji
Facebook gruplarında kredi kartı bilgileriniz satılıyor olabilir

Facebook gruplarında kredi kartı bilgileriniz satılıyor olabilir

Son aylarda pek çok skandalla uğraşan ve kullanıcıların bilgilerini sızdırdığı gerekçesiyle kullanıcılarından tepki çeken Facebook'ta bu kez grup kanallarında kullanıcıların kredi kartı bilgilerinin satıldığı ortaya çıktı.

9.04.2019Teknoloji
Facebook kullananlar dikkat Kredi kartınızla bunu yapmayın

Facebook kullananlar dikkat! Kredi kartınızla bunu yapmayın

Son aylarda pek çok skandalla uğraşan ve kullanıcıların bilgilerini sızdırdığı gerekçesiyle kullanıcılarından tepki çeken Facebook’ta bu kez grup kanallarında kullanıcıların kredi kartı bilgilerinin satıldığı iddia edildi.

9.04.2019Ekonomi
2018’de en çok Emotet saldırıları öne çıktı

2018’de en çok Emotet saldırıları öne çıktı

Cisco Şubat 2019 Tehdit Raporu’na göre, kötü amaçlı yazılım dağıtımında kullanılan trojan Emotet, geçtiğimiz beş yıl içinde siber dünyada kurumları ve kullanıcıları en fazla etkileyen saldırı tipi olurken, gelecek için de en büyük tehdidi oluşturan saldırı olarak öne çıkıyor.

15.03.2019Teknoloji
En büyük beklentimiz eğitime ve sağlığa kolay erişim

'En büyük beklentimiz eğitime ve sağlığa kolay erişim'

Cisco’nun gerçekleştirdiği ankete göre, ‘insanları birleştiren bir oluşum’, ‘daha iyi eğitim’, ve ‘yeni öğrenme yolları’ bu zamana dek internetin en önemli kazanımları arasında kabul edilirken önümüzdeki 30 yılda eğitime ve sağlık hizmetlerine internet sayesinde daha kolay erişim isteniyor.

13.03.2019Teknoloji
Silikon Vadisinde Türkiyenin Milli Teknoloji Hamlesi konuşuldu

Silikon Vadisi'nde Türkiye'nin Milli Teknoloji Hamlesi konuşuldu

Sanayi ve Teknoloji Bakan Yardımcısı Kacır, ABD’nin önde gelen eğitim kurumlarından Stanford Üniversitesinde yaptığı konuşmada, "Önümüzdeki 10 yılda uzay çalışmalarına daha fazla kaynak ayıracağız." dedi.

11.03.2019Teknoloji
Cisconun hedefi kadınları bilişim sektörüne çekmek

Cisco'nun hedefi kadınları bilişim sektörüne çekmek

Kadınlar dünyanın gelişmekte olan ekonomilerinin bazılarında, bilgisayar bilimi, mühendislik ve fizik alanlarındaki çalışanların yalnızca %27'sini oluşturuyor. Teknoloji dünyasındaki kadınları güçlendiren ve cinsiyet çeşitliliğini destekleyen Cisco, Cisco Networking Academy ile özellikle Orta Doğu’da ve Türkiye’de her geçen gün daha fazla kadını bilişim sektörüne çekiyor.

8.03.2019Teknoloji
Bilişim teknolojileri eğitimlerinde işbirliği protokolü

Bilişim teknolojileri eğitimlerinde işbirliği protokolü

Milli Eğitim Bakan Yardımcısı Mustafa Safran, “Milli Eğitim Bakanlığının yeni yönetimi olarak yapmak istediğimiz ve bize rehber olabilecek bir vizyon belgesi hazırladık. 2023 Vizyon Belgesi adını verdiğimiz bu belge MEB’in gelecek yol haritasını belirleyecek olan bir külliyat” diye konuştu.

7.03.2019Eğitim
Dijital girdaba girmemek için uçtan uca güvenlik şart

Dijital girdaba girmemek için uçtan uca güvenlik şart

International Data Corporation (IDC) Türkiye tarafından düzenlenen BT Güvenliği Konferansı’nda konuşan Cisco Siber Güvenlik Ülke Satış Müdürü Özgür Kara, Cisco’nun kendisi için inşa ettiği güvenlik stratejilerini aynı zamanda hizmet verdiği şirketlere de uygulayarak saldırılara karşı uçtan uca bir güvenlik kalkanı yarattıklarını belirtti.

4.03.2019Teknoloji
IoT’nin potansiyelini niyet odaklı networking ile açığa çıkarıyor

IoT’nin potansiyelini niyet odaklı networking ile açığa çıkarıyor

Cisco yeni IoT networking ürünleri, developer araçları, onaylanmış tasarım rehberleri ve iş ortağı uzmanlıkları ile IoT ortamları için eşi görülmemiş ölçek, esneklik ve güvenlik sunuyor.

22.02.2019Teknoloji
Açık avcısı 20 yaşındaki Mersin, dünya devlerinin güvenlik açıklarını ortaya çıkardı

Açık avcısı! 20 yaşındaki Mersin, dünya devlerinin güvenlik açıklarını ortaya çıkardı 

20 yaşındaki Manisalı iklimlendirme öğrencisi Ahmet Mersin, Hollanda Merkez Bankası’ndan Pentagon’a kadar birçok dev firma ve kuruluşun dijital güvenlik açıklarını ortaya çıkardı. Xiaomi, Uber, Mastercard, Yandex, Nasa, Amazon, Intel, eBay ve Huawei gibi dev firmaların da güvenlik açıklarını tespit eden Mersin, bu firmalar tarafından para ve çeşitli tebrik mesajları ile ödüllendirildi.

8.02.2019Ekonomi
Apple, Çin’e günde 50 business koltuk alıyor

Apple, Çin’e günde 50 business koltuk alıyor

ABD merkezli havayolu şirketi United Airlines, en büyük müşterilerinin uçuş detaylarını astığı afişlerle paylaştı.

23.01.2019Ekonomi
Siber suç trendleri bu zirvede konuşulacak

Siber suç trendleri bu zirvede konuşulacak

Türkiye’nin ilk ve tek uluslararası siber güvenlik etkinliği LOCARD Global Cyber Security Summit 6 Kasım 2018 Salı günü Ankara’da Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu merkez binasında düzenlenecek. Güvenlik konusunda uzman isimlerin ve sektör profesyonellerinin yer alacağı zirvede siber güvenlik konusunda önleyici tedbirler masaya yatırılacak.

26.10.2018Teknoloji
Çinli teknoloji devi Huaweide önemli atama

Çinli teknoloji devi Huawei'de önemli atama

Huawei, gerçekleştirilen yeni bir atama çerçevesinde, şirketin Orta Asya ve Kafkasya Bölgesi Kamu Sektörü Başkan Yardımcısı Çağlayan Karapınar oldu.

9.10.2018Teknoloji
Cisco ve Google Cloud güçlerini ‘işi kolaylaştırmak’ için birleştirdi

Cisco ve Google Cloud güçlerini ‘işi kolaylaştırmak’ için birleştirdi

Geçtiğimiz yıl başlayan Cisco Google iş birliği güçlenerek ve derinleşerek devam ediyor. Google Cloud ürünleri ile ilk iş birliği entegrasyonunu açıklayan Cisco bu adımla yapay zeka ve makine öğrenimini bireylerin günlük rutinlerine entegre etmeyi ve iş yapış biçimlerini kolaylaştırmayı hedefliyor.

31.07.2018Teknoloji
İTÜ ünlü şirketle iş birliği prokolü imzaladı

İTÜ ünlü şirketle iş birliği prokolü imzaladı

İstanbul Teknik Üniversitesi (İTÜ),bilişim teknolojileri konusunda dünyanın en büyük şirketlerinden Cisco ile teknoloji ve inovasyonda iş birliği protokolü imzaladı.

26.06.2018Kampüs
Cisco, Niyet Algılama Odaklı Ağ Platformunda yeni geliştirici özelliklerini duyurdu

Cisco, Niyet Algılama Odaklı Ağ Platformu'nda yeni geliştirici özelliklerini duyurdu

Cisco, tüm ağı kampüsten veri merkezine, şubeden uç noktalara kadar genişletebilen açık ve programlanabilir bir platform sağlamak konusundaki gelişiminin yeni adımı olan niyet algılama odaklı ağ platformunda yeni geliştirici özelliklerini duyurdu. Cisco sağladığı bu açık bir ağ ile platform üzerinde geliştirme yapmaları için 500.000 geliştiriciyi, 60.000 iş ortağını ve üç milyon ağ mühendisini de cesaretlendiriyor.

19.06.2018Teknoloji
SAP Kuzey EMEA Bölgesinde Zeynep Keskine üst düzey görev

SAP Kuzey EMEA Bölgesi'nde Zeynep Keskin'e üst düzey görev

SAP Türkiye’nin 2012 - 2017 yılları arasında Genel Müdürlüğü görevini yürüten Zeynep Keskin, SAP Kuzey EMEA bölgesine Operasyonlardan Sorumlu Başkan (Chief Operating Officer) olarak atanarak görevine başladı.

13.06.2018Teknoloji
VPNFilter tehlikesi büyüyor, milyonlarca cihazı vuracak

VPNFilter tehlikesi büyüyor, milyonlarca cihazı vuracak!

VPNFilter isimli kötü amaçlı yazılım, birkaç hafta önce fark edildiğinden beri saldırı hızını ve boyunu gitgide artırıyor. Cisco firmasının siber güvenlik ekibi tarafından yapılan araştırmada, kısa sürede 54 ülkede 500.000’den fazla ev veya küçük ofis tipi modemi ve depolama cihazlarını etkilediği saptanan VPNFilter’in yeni bir özelliği daha ortaya çıktı. Yazılım artık ağdaki web trafiğini takip ederek sitelerdeki SSL şifrelemesini etkisiz hale getirebiliyor.

12.06.2018Teknoloji
Finale siber saldırı iddiası

Finale siber saldırı iddiası

UKRAYNALI yetkililer, yarın akşam Real Madrid ile Liverpool arasında Ukrayna’nın başkenti Kiev’de oynanacak olan Şampiyonlar Ligi Finali’ne yönelik Rusların siber saldırı yapmayı planladıklarını ileri sürdü.

24.05.2018Dünya
Bilgisayar korsanları 54 ülkede 500 bin cihaza sızdı

Bilgisayar korsanları 54 ülkede 500 bin cihaza sızdı

Son üç haftadır özellikle Ukrayna'yı hedef alan bilgisayar korsanlarının, 54 ülkede 500 bin internet yönlendirici cihaza sızdığı belirlendi.

24.05.2018Teknoloji
Milli Savunma Bakanlığı sözleşmeli bilişim personeli alacak.. İşte ilanın detayları ve alınacak personel sayısı

Milli Savunma Bakanlığı sözleşmeli bilişim personeli alacak.. İşte ilanın detayları ve alınacak personel sayısı

Milli Savunma Bakanlığı bilişim personeli alacağını duyurdu. Devlet Personel Başkanlığı'nın resmi sitesinde yapılan duyurunun ardından başvuru şartları ve alınacak personel sayısı açıklandı. Peki Milli Savunma Bakanlığı kaç personel alacak, başvuru şartları nedir? İşte alınacak personel sayısı ve aranan şartlar

12.05.2018Gündem
Veeam geçen yılın ilk çeyreğine göre yüzde 21 büyüdü

Veeam geçen yılın ilk çeyreğine göre yüzde 21 büyüdü

Veeam Software 2018’in ilk çeyrek sonuçlarını açıkladı. Veeam, toplam satışlarda bir önceki yılın aynı dönemine göre yüzde 21 büyüyerek artarda 39 çeyrek büyümüş oldu.

30.04.2018Teknoloji
Cisco 10’uncu inovasyon merkezini İstanbul’da açtı

Cisco 10’uncu inovasyon merkezini İstanbul’da açtı

Cisco, dünyadaki çapındaki 10’uncu inovasyon merkezini İstanbul Teknik Üniversitesi Arı Teknokent’te açtı. Merkez, Türkiye’nin dijital dönüşümünü destekleyecek ve önemli sektörlerin iş sorunlarına dokunacak çözümler geliştirmek için açık, yaratıcı bir ortam sunmayı hedefliyor. Cisco Türkiye Genel Müdürü Cenk Kıvılcım, “Cisco İstanbul İnovasyon Merkezi, sektörlerin yaşadıkları zorluklara ve sorunlara çözüm üreterek Türkiye’nin hızla gelişen inovasyon ortamı için ufuk açıcı bir mihenk taşı olacak” dedi.

20.04.2018Teknoloji
Dijital dönüşümün katma değeri: 10 yılda 23,8 trilyon dolar

Dijital dönüşümün katma değeri: 10 yılda 23,8 trilyon dolar!

İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin ev sahipliğinde 17-18-19 Nisan 2018 tarihlerinde düzenlenen World Cities Congress İstanbul'18, akıllı şehirlerin yol haritasını çizdi.

20.04.2018Teknoloji
Dünya devi Türkiyeye girdi Yeni merkezini açtı

Dünya devi Türkiye'ye girdi! Yeni merkezini açtı

Dünyanın en büyük teknoloji şirketlerinden biri olan Cisco, İstanbul’da inovasyon merkezini açtı. Şirketin dünyada 10’uncu inovasyon merkezi özelliğini taşıyan bu merkez ile Türk startuplarının dünyaya açılması amaçlanıyor.

18.04.2018Ekonomi
Turkcell gelirinin yüzde 1ini sosyal sorumluluğa ayırıyor

Turkcell gelirinin yüzde 1'ini sosyal sorumluluğa ayırıyor

Turkcell Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Akça, "Dezavantajlı kitlelere fayda sağlamayı ve topluma yatırım yapmayı en önemli öncelik olarak görüyoruz. Turkcell olarak gelirlerimizin yüzde 1’ini topluma katkı projeleri için ayırıyoruz. Bu, karın yüzde 10’una, yaklaşık 150-200 milyon lira arasında bir rakama karşılık geliyor." dedi.

15.04.2018Teknoloji
Siber saldırganlar kriptolamayı saklanmak için kullanıyor

Siber saldırganlar kriptolamayı saklanmak için kullanıyor!

Cisco’nun yaptığı araştırmalar siber saldırganların normalde güvenliği artırması amaçlanan kriptolama konusunda, komuta kontrol aktivitelerini saklamak amacıyla giderek daha fazla uzmanlaştıklarını ortaya koydu. Ekim 2017 itibariyle yüzde 50’si şifreli hale gelen global web trafiğinde, kötü amaçlı yazılım örneklerinin kullandığı şifreli ağ iletişiminde 3 kat artış meydana geldi. Cisco Güvenlik Satış Yöneticisi Hakan Tağmaç, saldırganların her zaman olduğu gibi yeni teknolojilerdeki güvenlik açıklarından faydalandıklarını ifade ediyor.

10.04.2018Teknoloji
Dünyaca ünlü CEOların en çok sevdiği 10 kitap

Dünyaca ünlü CEO'ların en çok sevdiği 10 kitap

En önemli yol göstericilerin kitaplar olduğunu hepimiz biliyoruz. İşte CEOların en sevdiği 10 kitap...

17.03.2018Kobi
Siber saldırıların şirketlere maliyeti 500 bin doları geçti

Siber saldırıların şirketlere maliyeti 500 bin doları geçti

Cisco’nun bu yıl 11’incisini hazırladığı 2018 Yıllık Siber Güvenlik Raporu (ACR), siber saldırıların şirketlere maliyetinin her geçen yıl arttığını ortaya koydu. "Cisco 2018 Yıllık Siber Güvenlik Raporu’na göre geçen yıl gerçekleşen saldırıların yüzde 53’ünün şirketlere zararı 500 bin dolardan fazla oldu.

5.03.2018Ekonomi
Çıkarın laptop’ları ders başlasın

Çıkarın laptop’ları ders başlasın

BYOD – ‘Bring your own device’ yani ‘Kendi cihazını getir’ yaklaşımı, eğitim açısından baktığımızda öğrencilerin kendi akıllı telefonlarını, tabletlerini veya laptop’larını okula getirip ders için kullanmaları anlamına geliyor.

26.02.2018Eğitim
Hayal Ortağım platformu 3üncü kez finalde

Hayal Ortağım platformu 3'üncü kez finalde!

YGA ve Turkcell iş birliğiyle geliştirilen ve bugüne kadar 200 bin engellinin hayatını kolaylaştıran Hayal Ortağım platformu, teknolojinin Oscar’ı sayılan GSMA’de 3. kez finale kaldı. Önceki yıllarda iki kez üst üste dünya birincisi olan Hayal Ortağım her yıl eklenen yeni teknolojik özellikleriyle Görme Engellilerin sosyal hayata katılımını arttırıyor. Entelektüel içerikleri sesli dinleme, sinemalarda sesli betimleme ve kapalı alan navigasyon özelliklerinden sonra şimdi de toplu taşıma entegrasyonu ile tüm dünyadan ilgi topluyor.

19.02.2018Teknoloji

Yazar Sonuçları

Çok kötü bir haberim var

Bu başlık "Çok iyi bir haberim var" olsa, siz muhtemelen tıklamayacaktınız.

3.04.2018