EKSTRA
MENÜ

Çıralı

Çıralı haberleri sayfasında güncel ve son dakika Çıralı hakkında haberler ile bilgiler bulunmaktadır. Toplam 680 Çıralı haberi, videosu, fotoğrafı ve yazar yazısı yer almaktadır. Geçmişte ve bugün yeni yayımlanan son durum gelişmeleri ile pek çok haber..

Çıralı Haberleri

Kaybedenlerin yol hikayesi

Kaybedenlerin yol hikayesi

“Kaybedenler Kulübü”nün devam filmi için geri sayım başladı. Yönetmenliğini Mehmet Ada Öztekin’in üstlendiği, Nejat İşler, Yiğit Özşener, Hande Doğandemir ve Merve Çağıran’ın başrolleri paylaştığı “Kaybedenler Kulübü Yolda” 16 Mart’ta vizyona girecek. Dört başarılı oyuncu, kulübün fanatiklerinin sabırsızlıkla beklediği filmi değerlendirdi, ilginç bilgiler verdi.

10.03.2018Magazin
Diyarbakır’ın 3 ilçesinde sokağa çıkama yasağı

Diyarbakır’ın 3 ilçesinde sokağa çıkama yasağı

Diyarbakır’ın Lice, Hani ve Kocaköy ilçelerine bağlı 115 köy ve mezrasında sokağa çıkma yasağı ilan edildi.

2.03.2018Gündem
Çıralı’da bir amazon kadını

Çıralı’da bir amazon kadını

Miriam Lancewood ve Peter Raine tam yedi yıl teknolojiden, takvimden hatta saatten uzak Yeni Zelanda Alpleri’nde yaşadı. Bir zamanlar Hollanda’nın milli sporcusu olan Lancewood yiyecek için okuyla avcılık yaptı, Çevre Profesörü olan eşi Raine ise aşçılık… Yeni Zelanda’dan önce Avrupa’ya sonra da Türkiye’de gelen gezginleri Çıralı’da bulduk ve ilginç yaşamlarını konuştuk.

24.02.2018Seyahat
Çıralı’da bir Amazon

Çıralı’da bir Amazon

Miriam Lancewood-Peter Raine çifti, tam sekiz yıldır teknolojiden, takvimden hatta saatten uzak yaşıyor. Beden eğitimi öğretmeni Miriam (34) Hollandalı, akademisyen Peter (64) ise Yeni Zelandalı. Yedi yıl boyunca Yeni Zelanda Alpleri’nde, vahşi doğanın içinde avlanarak yaşadılar, sonra Avrupa’da bin kilometrelik bir yürüyüşe çıktılar. Şimdi de Türkiye’deler. Onlarınki kaçış değil, tercih... Maceracı çifti Antalya Çıralı’da bulduk...

24.02.2018Hürriyet Pazar
Küçük otellerin 2018 hedefi 5 milyon turist

Küçük otellerin 2018 hedefi 5 milyon turist

Küçük oteller 2018’de 5 milyona yakın yerli ve yabancı turisti ağırlayıp, 3 milyar dolara yakın turizm geliri elde etmeyi hedefliyor.

19.02.2018Ekonomi
Diyarbakır’da büyük operasyon 176 köy ve mezrada sokağa çıkma yasağı

Diyarbakır’da büyük operasyon! 176 köy ve mezrada sokağa çıkma yasağı

Terörist başı Abdullah Öcalan’ın Kenya’da yakalanıp Türkiye'ye getirilişinin yıldönümü olan 15 Şubat öncesi, Diyarbakır’ın Kulp, Silvan, Hazro ve Lice ilçelerine bağlı 71 köy ve 105 mezrada, PKK’lı teröristlere yönelik düzenlenecek operasyonlar nedeniyle Valilik tarafından sokağa çıkma yasağı ilan edildi.

14.02.2018Gündem
Tedirgin eden görüntü... Sayıları artıyor

Tedirgin eden görüntü... Sayıları artıyor

Konya’nın Karapınar ilçesinde oluşan obrukların sayıları artarken uzmanlar, obrukların kontrol edilmesinin imkansız olduğunu, sadece yer altı sularının kullanımının kontrol edilebileceğini belirtiyor.

6.11.2017Gündem
13 yaşındaki çocuk servis kullanırken yakalanmıştı...

13 yaşındaki çocuk servis kullanırken yakalanmıştı...

Şanlıurfa'da öğrenci servisini kullanırken yakalanan 13 yaşındaki çocuğun daha önce de babasından habersiz aldığı traktörle kaza yaptığı ve hastanede tedavi gördüğü anlaşıldı.

27.10.2017Eğitim
Hayat, saat farkıyla: Azap

Hayat, saat farkıyla: Azap

Türk şiirinin özgün iki şairi, Akif Kurtuluş ve Ömer Erdem, ‘Hayat, Saat Farkıyla’ ve ‘Azap’ isimli kitaplarında şiirle, ustalıkla sesleniyorlar birer kez daha. Şiire nefes aldıran, iştah uyandıran şiirler bunlar...

19.10.2017Kitap Sanat
Evcil hayvan dostu oteller

Evcil hayvan dostu oteller

Hafta sonu kaçamakları için en güzel aylardan biri olan ekim için otel seçmek bazen tahmin ettiğinizden de zor olabilir. Hele de ailenizin en sevimli üyesi küçük dostunuzdan ayrılmak istemiyorsanız. Artık küçük dostumu nerede veya kime bırakacağım diye düşünmenize gerek yok! İşte evcil hayvanınızla gideceğiniz oteller.

5.10.2017Seyahat

Bu çiçeği koparmanın cezası 38 bin lira

Avrupa ve Türkiye'nin en zengin doğal alanlarından Akdeniz sahilleri, endemik ve nesli tehlike altında bir tür olan Likya kum zambaklarıyla süslendi. Önceki yıllara göre giderek azalan kum zambakları, bilinçsiz sahil kullanımı ve kökleyip götürenler yüzünden yok oluyor. Koparanlar tespit edilirse, 38 bin 751 TL ceza uygulanacak.

30.09.2017Gündem
Şu anda Antalyaya tatile gitmek için 50 güzel neden

Şu anda Antalya'ya tatile gitmek için 50 güzel neden

Çoğumuz için tatil bitmiş olabilir. Ama bazıları için daha yeni başlıyor. Mesela yıllık iznini önümüzdeki hafta kullanacak olan Serhat Gürpınar’a soracak olsanız, “Deniz suyu hiçbir mevsimde olmadığı kadar güzel ve temiz, sıcaklık insanı bunaltmıyor, kalabalıklar ülkelerine/şehirlerine çekildi, servis daha kaliteli, fiyatlar daha makul...” Adresi mi? Antalya, Çıralı... Araştırdık, şehri bilenlere/sevenlere danıştık; yaz-kış kalanlarla, uzmanlarla konuştuk; haklı çıktı.

30.09.2017Hürriyet Pazar
Bu çiçeği koparmanın cezası 38 bin lira

Bu çiçeği koparmanın cezası 38 bin lira

AVRUPA ve Türkiye’nin en zengin doğal alanlarından Akdeniz sahilleri, endemik ve nesli tehlike altında bir tür olan Likya kum zambaklarıyla süslendi. Önceki yıllara göre giderek azalan kum zambakları, bilinçsiz sahil kullanımı ve kökleyip götürenler yüzünden yok oluyor. Koparanlar tespit edilirse, 38 bin 751 TL ceza uygulanacak.

30.09.2017Gündem
Burada her şey ottan

Burada her şey ottan!

Altı yıl önce şehir hayatını bırakıp Antalya Çıralı’ya yerleştiler ve Herbişi Bitkiler ve Şeyler Atölyesi’ni kurdular. Burada göreceğiniz her şey ottan! İşte Erdem ve Seyran Tanrıtanır Şenyer’in doğaya dönüş hikâyesi.

24.09.2017Hayat
Eylül ayında tatilin tadını çıkaracağınız 14 butik otel

Eylül ayında tatilin tadını çıkaracağınız 14 butik otel

Tatil için en uygun mevsimin yaz olduğu düşünülse de eylül ve ekim aylarında yani sonbaharda tatil planlayanlar da hiç az değil! Her ne kadar çevrenizdekiler siz sonbahar tatili planları yaparken hayretlerle baksa da hiç önemli değil, çünkü sonbaharda yapılan tatilin yaz aylarına göre pek çok güzel yanları da olabilir. Sizin yıllık izniniz son bahara denk gelmiş olabilir ya da farklı nedenlerle bu ayları tercih etmiş olabilirsiniz. İşte size kendinizi daha da iyi hissetmenizi sağlayacak ve sonbahar tatili planlayarak ne kadar haklı olduğunuzu gözler önüne serecek nedenler ve otel tavsiyeleri...

20.09.2017Seyahat