EKSTRA
MENÜ

Cinsel

Cinsel ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Cinsel haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 48.617 Cinsel haberi bulunmuştur.

Cinsel Haberleri

Narkotik köpeği Roket ile yapılan kaçak tütün operasyonunda, 1 gözaltı

Narkotik köpeği 'Roket' ile yapılan kaçak tütün operasyonunda, 1 gözaltı

ÇANAKKALE'nin Gökçeada ilçesinde jandarma tarafından narkotik arama köpeği ‘Roket’ ile düzenlenen kaçak tütün operasyonunda, 1 kişi yakalandı. Operasyonda çok sayıda kaçak tütün, sigara ve cinsel güç artırıcı hap ele geçirildi.

4.09.2020Gündem
Son dakika... TBMM Başkanı Şentoptan idam açıklaması

Son dakika... TBMM Başkanı Şentop'tan 'idam' açıklaması

TBMM Başkanı Mustafa Şentop yaptığı son dakika açıklamasında 'Çok sınırlı olarak, belli suçlara mahsus olmak üzere idam cezasının bulunması gerektiği kanaatindeyim.' dedi.

4.09.2020Gündem
Eylülün öldürülmesi davasında karara koronavirüs engeli...

Eylül'ün öldürülmesi davasında karara 'koronavirüs' engeli...

ANKARA'nın Polatlı ilçesinde Eylül Yağlıkara'nın (8), cinsel istismara uğradıktan sonra öldürülmesi ile ilgili komşusu tutuklu sanık Uğur Koçyiğit ile annesi tutuksuz Huriye Koçyiğit'in yargılanmasına devam edildi. Sanıkların avukatının koronavirüs salgını nedeniyle karantinada olduğu yönünde mazeret bildirerek duruşmaya katılmaması nedeniyle mahkeme kararı açıklamadan, duruşmayı erteledi.

4.09.2020Gündem
Omurilik Felci Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Omurilik Felci Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Beyin, vücut arasındaki iletişimi sağlayan yaklaşık 43 cm uzunluğunda ve 2 cm genişliğinde olan omuriliklerin sağlıklı işlevi sağlığımız açışından büyük önem taşıyor. 31 tane sinirin çıktığı bu bölgede çeşitli nedenlerden dolayı oluşan hasar durumunda ise felç durumu ile karşılaşabiliriz.

4.09.2020İyi Yaşam
Koronavirüs Erkeklerde Kısırlığa Sebep Olabilirmiş

Koronavirüs Erkeklerde Kısırlığa Sebep Olabilirmiş!

Erkek üreme sisteminin Covid-19 ile enfekte olmasının birçok önemli sonucu olabileceğine dikkat çeken Endokrinoloji ve Metabolizma Hastalıkları Bölümünden Doç. Dr. Mahmut Muzaffer İlhan, “Bunlardan en önemlisi kısırlık ihtimali. Koronavirüs sonrası testis hacminde ve sperm sayısında bir azalma olabilir” dedi.

4.09.2020İyi Yaşam
Son dakika haberi: Ses kayıtları da dosyada İstismarcının savunması da utanmaz

Son dakika haberi: Ses kayıtları da dosyada! İstismarcının savunması da utanmaz

Sakarya’da müridinin 12 yaşındaki kızına cinsel istismarda bulunduğu suçlamasıyla tutuklanan Eyüp Fatih Şağban, ifadesinde iddiaları doğruladı: “Bir yanlış yaptık ama büyütülecek bir şey yok.”

4.09.2020Gündem
Tuma Çelik raporu: ‘Saldırıda yeterli delil mevcut’

Tuma Çelik raporu: ‘Saldırıda yeterli delil mevcut’

Meclis Hazırlık Komisyonu, 3 çocuk annesi kadına nitelikli cinsel saldırıda bulunmakla suçlanan Mardin Bağımsız Milletvekili Tuma Çelik’in dokunulmazlığının kaldırılmasını istediği kararının gerekçesinde, “Müştekiye rızası dışında milletvekili nüfuzunu kötüye kullanmak suretiyle nitelikli olarak cinsel saldırı eyleminde bulunduğu yönünde yeterli sayılabilecek delilin mevcut olduğu görülmüştür” dedi.

4.09.2020Gündem
Kenelerden bulaşıyor, tedavi edilmezse tüm vücuda yayılıyor

Kenelerden bulaşıyor, tedavi edilmezse tüm vücuda yayılıyor

Enfekte kenelerin ısırığı ile bulaşan lyme hastalığı hakkında açıklamalarda bulunan Uzm. Dr. Bengisu Ay, “Lyme hastalığına Borrelia burgdorferi isimli bir bakteri neden olur. Enfekte kenelerin ısırığı ile bulaşır. Birçok memeli türü bu bakteri ile enfekte olabilmekle birlikte geyikler en önemli rezervuarlardır. Hastaların yüzde 10-20’sinde antibiyotik tedavisine rağmen yıllarca süren tekrarlayıcı kas ve eklem ağrıları, uyku bozuklukları, yorgunluk gibi belirtiler görülebilir. Buna Tedavi sonrası lyme hastalığı sendromu denir” dedi.

3.09.2020Sağlık
Kötülüğün kaynakları

Kötülüğün kaynakları

Richard Hughes, ‘Jamaika’da Bir Fırtına’da korsanlar tarafından esir alınan beş küçük çocuğun maceralarını anlatıyor. Ancak bir çocuk kitabı değil; eğlenceli bir maceranın çok ötesine uzanan, masumiyet yitiminden kötülüğün kaynaklarına açılan hikâyesiyle yetişkinleri bile zorlayacak bir roman. ‘Sineklerin Tanrısı’ ile ‘Peter Pan’ın kesiştiği, ‘basit bir anlatımın yıkıcı başyapıtı’...

3.09.2020Kitap Sanat
Son dakika haberler... Önce taciz, sonra darp iddiası Kendini bu sözlerle savundu

Son dakika haberler... Önce taciz, sonra darp iddiası! Kendini bu sözlerle savundu

Bostancı'da cumartesi gecesi otobüs durağında bekleyen Nagehan Bıyıklı'ya yönelik cinsel saldırıda bulunup darp ettiği gerekçesiyle gözaltına alınan şüpheli Tarık Ö. tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı. Tarık Ö. sorgusunda, müşteki Nagehan Bıyıklı'nın olay yerinde beklerken kendisine telefon ihtiyacı olduğunu söylediğini belirterek, ''Bana küfür etti. Ben göğsüne elimle dokunmak istemedim. Üzerinde bulunan ve ona ait olan değerli eşyaları kim ya da kimlerin aldığını bilmiyorum. Bana hakarette bulunan Nagehan Bıyıklı'dan davacı ve şikâyetçiyim" dedi. Şüpheli Ramazan S. ise olayla ilgisi olmadığını ve olay sırasında Tarık Ö.'yü olay yerinden uzaklaştırdığını söyledi.

3.09.2020Gündem
Her üç kişiden birinde görülüyor Aslında nedeni…

Her üç kişiden birinde görülüyor! Aslında nedeni…

Cinsel bilgisizlik, eğitimsizlik, cinsellikle ilgili yanlış bilgi ve inanışların cinsel sorunlara yol açtığını belirten uzmanlar, doğru bilgilendirmenin önemine işaret ediyor. Her üç kadından birinde cinsel istek ve uyarılma bozukluğu görüldüğünü belirten uzmanlar, erkeklerin ise yaklaşık yüzde 40'ının yaşamları boyunca en az bir cinsel işlev bozukluğu yaşadığına dikkat çekiyor. Uzmanlar, dünyada her üç kişiden birinin cinsel işlev bozukluğu yaşadığını belirtiyor.

3.09.2020Sağlık
Son dakika... Tuma Çelikle ilgili flaş gelişme

Son dakika... Tuma Çelik'le ilgili flaş gelişme

TBMM Hazırlık Komisyonu, 'nitelikli cinsel saldırı' ile suçlanan ve HDP'den ihraç edilen Mardin Milletvekili Tuma Çelik'in dokunulmazlığının kaldırılması yönündeki raporunu tamamlayarak Adalet Anayasa Karma Komisyonu'na sundu.

3.09.2020Gündem
Dünyayı değiştiren beş tesadüfi bilimsel keşif

Dünyayı değiştiren beş tesadüfi bilimsel keşif

Kazara olma durumunun bilimsel keşifteki rolü nadiren kabul edilir. Ancak öngörülemeyen sonuçlar, geçen yüzyılın bazı önemli bilimsel ilerlemelerinin kalbinde yatıyor. Tıpkı Big Bang Teorisinin doğrulanması, Viagra üretimi ve "CRISPR"nin "genetik makas" olarak kullanılması gibi.

3.09.2020Teknoloji
Tuma Çelik raporu: ‘Dokunma’ gerekçesi tamam

Tuma Çelik raporu: ‘Dokunma’ gerekçesi tamam

Mardin’de bir kadına cinsel saldırı gerekçesiyle hakkında soruşturma açılan, bağımsız Mardin milletvekili Tuma Çelik’in dokunulmazlığının kaldırılmasıyla ilgili gerekçeli rapor hazırlandı.

3.09.2020Gündem
Son dakika haberi: ‘Devlete sızalım’ diyen şeyh, müridin çocuğuna istismardan tutuklandı

Son dakika haberi: ‘Devlete sızalım’ diyen şeyh, müridin çocuğuna istismardan tutuklandı

“Devletin kontrol mekanizmalarında olalım” sözleriyle sosyal medyanın gündemine oturan Fatih Nurullah takma adlı sözde tarikat lideri Eyüp Fatih Şağban (58), bir müridinin 12 yaşındaki kızını istismar ettiği iddiasıyla tutuklandı.

3.09.2020Gündem
Ev hapsindeki cinayette gözaltına alınan 2 şüpheli adliyeye sevk edildi

Ev hapsindeki cinayette gözaltına alınan 2 şüpheli adliyeye sevk edildi

İZMİT’te eski eşi avukat Ezgi Ulugün’e tehdit ile cinsel saldırıda bulunduğu iddiasıyla yargılandığı davada ev hapsinde tutulan İhsan Kaan Şensoy’u öldürdüğü iddiasıyla gözaltına alınan Erhan D. ile kaçmasına yardım eden Hasan Ö., adliyeye sevk edildi.

2.09.2020Gündem
Son dakika... Devlet Bahçeliden idam cezası açıklaması

Son dakika... Devlet Bahçeli'den 'idam cezası' açıklaması

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, "İdam cezasının hukuk mevzuatımıza tekrar alınması iğrenç ve ilkel suçların işlenmesini caydırabilecektir. Türkiye'nin toplumsal dirliği, insan hak ve güvenliği, ilaveten hukuksal istikrar açısından idam cezası mutlaka gündeme alınmalıdır" dedi.

2.09.2020Gündem
Çocuğa cinsel istismar suçundan gözaltına alınmıştı Tutuklandı

Çocuğa cinsel istismar suçundan gözaltına alınmıştı! Tutuklandı

Sakarya'nın Akyazı ilçesinde 28 Ağustos günü düzenlenen operasyonda küçük yaşta çocuğa cinsel istismar suçlamasıyla gözaltına alınan F.N. (58), çıkarıldığı mahkemece tutuklanarak cezaevine gönderildi.

2.09.2020Gündem
Eski HDP Milletvekili Tuma Çelikin, yurt dışına çıkış yasağına itirazı reddedildi

Eski HDP Milletvekili Tuma Çelik'in, yurt dışına çıkış yasağına itirazı reddedildi

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından hakkında 'nitelikli cinsel saldırı' suçlamasıyla fezleke düzenlenerek TBMM'ye gönderilen eski HDP Milletvekili Tuma Çelik'in, yurt dışı çıkış yasağına itirazı reddedildi.

2.09.2020Gündem
Her üç eş cinselden biri ayrımcılığa uğruyor

Her üç eş cinselden biri ayrımcılığa uğruyor

Almanya’da yapılan bir araştırma, eş cinsellerin çalışma hayatında ciddi şekilde ayrımcılığa uğradığını ortaya koydu. Bielefeld Üniversitesi’nin Alman Ekonomik Araştırmalar Enstitüsü için yaptığı araştırmanın sonucuna göre her üç eş cinselden biri çalıştığı iş yerinde ayrımcı muamele görüyor.

2.09.2020Avrupa
Mersinde eski sevgiliden iğrenç şantaj

Mersin'de eski sevgiliden iğrenç şantaj

Mersin'de yaşayan N.P. (18), eski erkek arkadaşı H..G.'nin (23) gizlice çektiği görüntüleriyle şantaj yaparak, cinsel saldırıda bulunduğu iddiasıyla savcılığa suç duyurusunda bulundu. N.P., "Bugüne kadar korkup, sustum ama artık susmak istemiyorum" dedi.

2.09.2020Gündem
Son dakika haberi: Aleynanın ailesinin isyanı: Sevgilisi şüpheli bile değil

Son dakika haberi: Aleyna'nın ailesinin isyanı: Sevgilisi şüpheli bile değil

Adli Tıp, evinde bornoz kuşağıyla intihar ettiği iddia edilen Aleyna Çakır’ın ölümünden hemen önce bir erkekle ilişkiye girdiğine dair bulgulara rastladı. Genç kadının kendi isteğiyle mi birlikte olduğu yoksa cinsel saldırıya mı uğradığı tespit edilemediğinden dosya İstanbul Adli Tıp Kurumu’na gönderildi. Ailesi, kızlarını öldüresiye döven, ölümle tehdit eden ancak dosyada şüpheli olarak bile yer almayan sevgilisi Ümitcan Uygun’ın tutuklanmasını istiyor.

2.09.2020Gündem
Güvenlik kamerası yakalattı Katiliyle sabaha kadar sohbet etmiş

Güvenlik kamerası yakalattı! Katiliyle sabaha kadar sohbet etmiş

İzmit'te eski eşi avukat Ezgi Ulugün'e tehdit ile cinsel saldırıda bulunduğu iddiasıyla yargılandığı davada ev hapsinde tutulan İhsan Kaan Şensoy'un katil zanlısı evine misafirliğe gelen E.D. çıktı. E.D.'nin cinayetin ardından koşarak evden çıkması ve kendisini bekleyen otomobile binmesi ise güvelik kameralarınca saniye saniye görüntülendi.

1.09.2020Gündem
Avukat eşine şiddet uygulayan kişi ev hapsinde öldürüldü

Avukat eşine şiddet uygulayan kişi ev hapsinde öldürüldü

İzmit'te avukat Ezgi Ulugün (33), 3 yıl önce boşandığı eşi İhsan Kaan Şensoy tarafından cinsel saldırıya uğradığı ve ölümle tehdit edildiği gerekçesiyle savcılığa başvurdu. Hakkında çeşitli suçlardan 48 ayrı soruşturma ve dava açılan ve ev hapsinde bulunan İhsan Kaan Şensoy evinde uğradığı silahlı saldırıda öldürüldü.

1.09.2020Haber
Avukat karısına dehşeti yaşatmıştı Ev hapsindeydi, öldürüldü

Avukat karısına dehşeti yaşatmıştı! Ev hapsindeydi, öldürüldü

İzmit'te avukat Ezgi Ulugün (33), 3 yıl önce boşandığı eşi İhsan Kaan Şensoy tarafından cinsel saldırıya uğradığı ve ölümle tehdit edildiği gerekçesiyle savcılığa başvurdu. Hakkında çeşitli suçlardan 48 ayrı soruşturma ve dava açılan ve ev hapsinde bulunan İhsan Kaan Şensoy evinde uğradığı silahlı saldırıda öldürüldü.

1.09.2020Gündem
Koronavirüsten Korunmak İçin Cinsel Hayatta Dikkat Edilmesi Gerekenler

Koronavirüsten Korunmak İçin Cinsel Hayatta Dikkat Edilmesi Gerekenler

COVID 19 Pandemisinin cinsel hayat üzerine olan etkileri hakkında önemli bilgiler veren Kadın Hastalıkları, Doğum ve Tüp Bebek Uzmanı Prof. Dr. Deniz Ulaş, koronavirusten korunmak için cinsel hayatta çiftlerin dikkat etmesi gereken noktaları açıkladı.

1.09.2020Cinsellik
Son dakika haberler... Cumhurbaşkanı Erdoğandan sert mesaj: Bedeli muhakkak olmalıdır

Son dakika haberler... Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan sert mesaj: Bedeli muhakkak olmalıdır

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Adli Yıl Açılış Töreni'nde konuştu. Doğu Akdeniz'deki gelişmelere değinen Erdoğan, "Biz artık bu gölge oyunundan bıktık." ifadelerini kullandı. "Kendine bile hayrı olmayan bir devleti, Türkiye gibi bölgesel ve küresel bir gücün önüne atıp yem etmeye çalışmak, artık komik kaçmaya başladı." diyen Erdoğan, "Çevresindeki her ülkenin hakkı olan Akdeniz'in zenginliklerinin üzerine adeta çökme çabası tam bir modern sömürgecilik örneğidir." diye konuştu. İstanbul Barosu'na asılan pankartı da eleştiren Erdoğan, "Hakimin, savcının, polisin, askerin yapamadığını, kamusal bir vazife icra eden avukat da yapmamalıdır. Şayet yaparsa bunun bir sonucu, bedeli muhakkak olmalıdır." dedi.

1.09.2020Gündem
Son dakika haberi: Dünyanın konuştuğu dava... Yetişkin filmi oyuncusuna tecavüzden 250 yıl hapis

Son dakika haberi: Dünyanın konuştuğu dava... Yetişkin filmi oyuncusuna tecavüzden 250 yıl hapis!

Ünlü yetişkin filmi oyuncusu Ron Jeremy hakkında Los Angeles'ta, aralarında 15 yaşında bir kız çocuğunun da bulunduğu 13 kadına cinsel şiddet uygulama suçlarından yeni davalar açıldı. Jeremy'nin davalar sonucunda rekor hapis cezası alması bekleniyor.

1.09.2020Dünya
Barış Atay’a saldırı; Şentop: Kınıyorum, kabul edilemez

Barış Atay’a saldırı; Şentop: Kınıyorum, kabul edilemez

TBMM Başkanı Mustafa Şentop, Türkiye İşçi Partisi (TİP) Hatay Milletvekili Barış Atay Mengüllüoğlu’nun darp edilmesine tepki gösterdi.

1.09.2020Gündem
İçişleri Bakanlığından son dakika Musa Orhan kararı

İçişleri Bakanlığı'ndan son dakika Musa Orhan kararı

İçişleri Bakanlığı yaptığı son dakika açıklamasında Musa Orhan ile ilgili ihraç kararını duyurdu. Bakanlık'tan yapılan açıklamada '“Nitelikli cinsel saldırı” suçundan hakkında kovuşturma yürütülen Musa Orhan isimli şahıs, İçişleri Bakanlığı Yüksek Disiplin Kurulunun 31.08.2020 tarihli “Devlet memurluğundan çıkarma” cezası verilmesi kararıyla Jandarma Genel Komutanlığından ihraç edildi' denildi.

31.08.2020Gündem
Cerenin amcası isyan etti Soğukkanlılıkla işlenmiş bir cinayet

Ceren'in amcası isyan etti! "Soğukkanlılıkla işlenmiş bir cinayet"

İzmir'in Bornova ilçesinde, cesedi moloz döküm alanında bulunan Ceren Duman'ın (16) amcası Harun Duman, yaşanan olayın cinayet olduğunu öne sürdü. Harun Duman, "Biz bu olayın soğukkanlılıkla işlenmiş bir cinayet olduğunu düşünüyoruz. Bunu örtbas etmeye çalışıyorlar" dedi. Öte yandan Emniyetteki işlemleri tamamlanan 4 şüpheli, adliyeye sevk edildi.

31.08.2020Gündem
Son dakika... Mahkeme mağduru dinlemedi karar bozuldu

Son dakika... Mahkeme mağduru dinlemedi karar bozuldu

Zihinsel engelli Ş. B., 2016 yılında Fatih Dibek Camii yardımcı elemanı 62 yaşındaki Cevat Y. tarafından “Cinsel saldırıya” uğradığını iddia etti. Ş. B.’yi hiç görmeyen ve dinlemeyen mahkeme heyeti, davanın 2’inci duruşmasında Ş. B. ile ilişkiye girdiği ancak akıl hastalığı bulunduğunu ilişki sırasında bilmediği gerekçesiyle sanık Cevat Y. hakkında ceza verilmesine yer olmadığına karar vererek tahliye etti.

31.08.2020Gündem
Cinsel İstek Neden Azalır

Cinsel İstek Neden Azalır?

Cinsellikten soğuma, kişide veya çiftin ilişkisinde zorluklara yol açan cinsel ilgilerde, istek ve fantezilerde azalmadır. Peki bu neden olur? Psikiyatrist/Psikoterapist Yrd. Doç. Dr. Rıdvan Üney anlatıyor.

31.08.2020Cinsellik
Bakan Soylu’dan Atay’a: Benden ’tecavüzcü kollayıcı’ olmaz da senden tam tecavüzcü olur

Bakan Soylu’dan Atay’a: Benden ’tecavüzcü kollayıcı’ olmaz da senden tam tecavüzcü olur

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, kendisine ’tecavüzcüyü korudun’ diyen Türkiye İşçi Partisi (TİP) Milletvekili Barış Atay Mengüllüoğlu’na, "Benden ’tecavüzcü, kollayıcı’ olmaz da senden tam tecavüzcü olur" diye yanıt verdi.

30.08.2020Gündem
Çocukları değersizleştirdiler,  buna karşı çıkmamız gerekiyor

Çocukları değersizleştirdiler, buna karşı çıkmamız gerekiyor

Şüphelerini göz ardı etmedi, korkmadı... 2014’te ortaya çıkardığı istismarla okul müdürünü 82 yıl hapse mahkûm ettirdi. Saadet Özkan, o gün bugündür kurucusu olduğu ‘Çocuk İstismarı ile Mücadele Derneği’yle cinsel istismara uğramış çocuklar ve aileleri için çalışıyor. Özkan’la dernek çatısı altında, İzmir’de açtıkları ‘İhmal ve İstismarı Önleme Merkezi’ vesilesiyle konuştuk: “Benim için öğretmenlik bitmedi, sadece şekil değiştirdi.”

30.08.2020Hürriyet Pazar
Neslihanın dramı

Neslihan'ın dramı

Eşinden şiddet görünce baba evine sığındı. Sinirlenen babası tarafından öldürüldü. Bebeği ortada kaldı, babası tutuklandı...

29.08.2020Gündem
‘Cadı Üçlemesi’yle ortak karabasanları yıkmayı ve renkli düşler örmeyi diliyoruz

‘Cadı Üçlemesi’yle ortak karabasanları yıkmayı ve renkli düşler örmeyi diliyoruz

52’ncisi düzenlenen Sinema Yazarları Derneği (SİYAD) Ödülleri’nde ‘En İyi Fantastik Film’ ödülünü, Ceylan Özgün Özçelik imzalı ‘13+’ kazandı. ‘13+’, kadınlara ve kız çocuklarına şiddeti ve iyileşme öyküleri anlatan ‘Cadı Üçlemesi’nin ilk halkası... Özçelik, “Çocukken ben de tacize uğradım. Bu karabasan hep içimdeydi, bu kısa filmle kusabildim” diyor.

Kütahya’da üfürükçü hoca taciz iddiasıyla gözaltına alındı

Kütahya’da 'üfürükçü hoca' taciz iddiasıyla gözaltına alındı

Kütahya’da, psikolojik rahatsızlığı bulunanları tedavi ettiği öne sürülen ve ‘üfürükçü hoca’ olarak tanınan H.A. (67), 2 kadına cinsel tacizde bulunduğu iddiasıyla tutuklandı.

28.08.2020Gündem

Yazar Sonuçları

Azospermi nedir, nasıl tedavi edilir?

Azospermi, bir erkeğin menisinde ölçülebilir miktarda sperm bulunmamasıdır. Azospermi erkek infertilitesi (erkek kısırlığı) nedenleri arasında kabul edilir. Kısır erkeklerin yaklaşık %10-15’inde azospermiye rastlanmaktadır.

4.09.2020

Etken misiniz yoksa edilgen mi?

Etkenler pozitif, edilgenler ise negatif kimlik olarak bilinirler. Edilgenliğin temelinde aşağılık kompleksi yatar. Etken kişilerin karakter özelliklerine erişemedikleri için kendine güvensizlik sorunu yaşarlar ve kaygı bozuklukları vardır. Daha iyi hissetmek adına çevresindekileri de tıpkı kendileri gibi insan ilişkilerinde başarısız olan kişilerden seçerler. Böylelikle eleştirileri minimize etmiş olurlar. İstediği şey olmayınca çirkinleşen, olumsuz şeylere karşı intikam alma hazırlığında olan, pasif agresif veya agresif tepkiler veren insanlardır.

4.09.2020

Muhalefetin cumhurbaşkanı adayları

CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, “Abdullah Gül’ün CHP’nin cumhurbaşkanı adayı olması mümkün değil” dedi.

4.09.2020

Erdoğan ile Mansur Yavaş ne konuştu?

Son dönemlerin en dikkat çeken görüşmelerinden biri, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş’ı kabul etmesiydi.

3.09.2020

Gebelikten Korunma Yöntemleri Kısırlığa Neden Olur mu?

Herkese merhabalar! Doğum kontrolü yöntemleri ile ilgili belki de en sık aldığım soru, ileride bir gebelik planlandığında bu yöntemlerin herhangi bir olumsuz etkisi olup olmayacağı yönünde. Bildiğiniz gibi gebeliği önlemenin birden fazla yolu var. Bu yöntemlerin seçiminde biz jinekolog hekimler olarak danışanlarımızın yaşı, beklentilerini ve tıbbi durumunu değerlendirerek onlara yol gösteriyoruz. Bu yöntemlerden en sık kullanılanları ve gebelik potansiyeli ile olan ilişkilerini aşağıda sizin için özetledim:

2.09.2020

Vajinal kuruluk neden olur?

Vajina yüzeyi ince bir nem katmanıyla örtülüdür. Bu nem, erkekten gelecek spermin içinde yaşayabileceği ve cinsel üreme için dolaşabileceği alkali bir ortam sağlayarak üremeye yardımcı olur. Vajinal salgılar ayrıca vajinal duvarı kayganlaştırarak cinsel ilişki sırasında sürtünmeyi azaltarak zedelenmeyi engeller.

2.09.2020

Hamilelikle ilgili merak edilenler

Neredeyse her gün hamilelikle ilgili sorularınızla karşılaşıyorum... Bugün, hamileliğe dair merak ettiklerinizi yanıtladım. Ama en doğru yanıtın doktorlarımızda olduğunu unutmayın.

1.09.2020

Önce bir sevinelim

GEÇEN hafta Cumhurbaşkanı “Müjde” diye nitelendirilen bir açıklama yaptı.

30.08.2020

Skandal ifadelerle dolu... ‘Gül ve Düşün’ kitabı kaldırılsın!

‘Gül ve Düşün’ isimli kitabın içinde yer alan uygunsuz ifadeler büyük yankı uyandırdı. Ahlaki değerlere ters düşen, çarpıtılmış cinsellik vurgulu cümleler ve hikaye kurgusu çocukların fiziksel, zihinsel, psikolojik ve sosyal gelişimine ciddi zararlar verebilecek boyutlarda…

29.08.2020

"Eşimin annesi olmak istemiyorum"

Bu cümleyi evliliklerde kadın danışanlarımdan sıklıkla duyuyorum. Aslında bu cümle bir farkındalık.

29.08.2020