EKSTRA
MENÜ

Cinsel Sağlık

Cinsel Sağlık ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Cinsel Sağlık haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 7.353 Cinsel Sağlık haberi bulunmuştur.

Cinsel Sağlık Haberleri

Günde 10 kez ilişkiye giriyorum dedi, alay konusu oldu

'Günde 10 kez ilişkiye giriyorum' dedi, alay konusu oldu

Beyaz TV'de yayınlanan Uyan Türkiyem programına konuk olan Doktor Gökçen Erdoğan, "Eşimle günde 10 kez ilişkiye giriyorum, sorun olur mu?" sorusunu soran seyirciyi canlı yayında adeta harcadı. Bunun üstüne Ahmet Çakar'ın prezervatif reklamlarını eleştirmesini yanlış bulan Erdoğan, bunu hayatımızın bir parçası haline getirmemizin önemine değindi.

16.09.2014Eğlence
Doktorlarla kadınları internette buluşturacak

Doktorlarla kadınları internette buluşturacak

Bu yıl Türkiye’de 60. yılını kutlayan Bayer, yeni bir sosyal sorumluluk projesine imza atıyor. Kadın sağlığı konusunda doğru, güvenilir ve bilimsel bilgiye ulaşılmasını sağlamak amacıyla Türk Jinekoloji ve Obstetrik Derneği’nin de desteği ile hayata geçirilen canlı internet tv, kadinsagligitv.com adresinden 11 Eylül itibari ile yayına başlıyor.

15.09.2014Teknoloji
Erkekler Orgazm Taklidini Anlar mı

Erkekler Orgazm Taklidini Anlar mı?

Gerçeği ve taklidiyle orgazm... Cised Genel Sekreteri Psikolog Gülüm Bacanak merak ettiğiniz tüm soruları sizin için cevapladı...

11.09.2014Cinsellik
Metreslerin yerini ‘one night stand’ler aldı

Metreslerin yerini ‘one night stand’ler aldı

"Kadınların, kadınlıklarını unuttuklarını görüyorum. Zeynalaştılar, erkekleştiler. Erkekler o eski beyefendilikten, kadınlar da zarafetten uzaklaştı."

31.08.2014Hayat
Yaşasın orgazmAyşe Armandan cinsellik dosyası...

Yaşasın orgazm!Ayşe Arman'dan cinsellik dosyası...

Biz Türkiye’de pek çok konuda olduğu gibi, seks hakkında konuşmama hastalığına tutulmuşuz, konuşmuyoruz. Ama Melek Özman ve ekibi 'klitoris filmi'ni yapmışlar!

28.08.2014Hayat
Kadınların orgazm çeşitliliği fazla

Kadınların orgazm çeşitliliği fazla

Kadınlar, erkeklerden daha az orgazm olmasına rağmen orgazm çeşitliliği açısından erkeklerden daha zenginler.

20.08.2014Sağlık
Kendimi bildim bileli genç erkeklerden hoşlandım

Kendimi bildim bileli genç erkeklerden hoşlandım

“Normal”in karşıtı her zaman “anormal” demek değildir. Bazı özel durumlarda farklılık öyle artılarla bezer ki insanı, karşınızdakinin normal olmadığına şükredersiniz. Billur Kalkavan da o karakterlerden biri... Enerji dolu, çılgın, güzel, şeffaf, pırıltılar saçan bir kişilik... Zaten bunlara bakıp zekasını ve aklını keşfetmemeniz işten bile değil. Eh geriye ne kalıyor; böylesine donanımlı biriyle edilen sohbetin tadına varmak!

16.08.2014Magazin
Seks Hakkında Merak Edilen 8 Soru

Seks Hakkında Merak Edilen 8 Soru

Seksle ilgili pek çok gizemli soru aklınızı kurcalıyor olabilir. Uzmanlar sizin için merak edilen birçok sorunun cevabını açıkladı!

4.08.2014Cinsellik
Ramazanda Cinsellik Günah Mı

Ramazan'da Cinsellik Günah Mı?

Cinsel Sağlık Enstitüsü Derneği Başkanı Dr.Cem Keçe, çok fazla merak edilen Ramazanda cinsellik günah mı? Sorusuna cevap verdi...

18.07.2014Aşk
İftardan Sonra Cinsel İlişkiden Kaçının

İftardan Sonra Cinsel İlişkiden Kaçının

'İftardan sonra cinsel ilişkiden kaçının' diyen Cinsel Sağlık Enstitüsü Derneği Başkanı Dr.Cem Keçe çok önemli açıklamalarda bulundu...

16.07.2014Cinsellik
Ramazanda Cinsellik İle İlgili Sorular ve Yanıtları

'Ramazanda Cinsellik' İle İlgili Sorular ve Yanıtları

Cinsel Sağlık Enstitüsü Derneği Başkanı Dr.Cem Keçe Ramazan ayında cinsellikle ilgili merak edilen sorulara cevap verdi...

10.07.2014Cinsellik
Ramazanda Seksi Bırakmayın

Ramazan'da Seksi Bırakmayın!

'Ramazan'da seksi bırakmayın!'diye belirten CİSED terapistleri cinsellik ile ilgili tüm sorularınızın cevaplarını verdi...

9.07.2014Cinsellik
Ramazanda Cinsellik Nasıl Olmalı

Ramazanda Cinsellik Nasıl Olmalı?

Cinselliğin büyük bir tabu olması Ramazan'nın gelmesiyle iyice kafa karıştırıyor. İşte Ramazanda cinsellik nasıl olmalı sorusunun cevabı...

2.07.2014Cinsellik
‘Eros ile Zamanın Ruhu’ cinsel sağlık sempozyumu

‘Eros ile Zamanın Ruhu’ cinsel sağlık sempozyumu

CİSED 12. Cinsel Sağlık Sempozyumu için uzmanlar bir araya geliyor.

29.06.2014Etkinlikler
Haydar Dümene gelen en unutulmaz cinsel sorular

Haydar Dümen'e gelen en unutulmaz cinsel sorular

Cinsel sağlık konusunda en tanınmış isim olan Haydar Dümen katıldığı canlı yayında kendisine gelen ilginç soru ve sorunlardan örnekler veriyor. Verdiği örneklerle cinsellik konusunda ne kadar bilinçsiz olunabileceğini de gözler önüne seren ünlü doktor, izleyicileri ve programın sunucusunu da şaşırtmayı başarıyor.

23.06.2014Eğlence
Mastürbasyon yaparken kızlık zarı yırtılır mı

Mastürbasyon yaparken kızlık zarı yırtılır mı?

Uzmanından bu sorunun cevabını öğrendik.

27.05.2014Sağlık
Bu sorun üfürükçüyle çözülmüyor

'Bu sorun üfürükçüyle çözülmüyor'

Antalya’da düzenlenen Cinsel Sağlık Kongresi’nde konuşan Tıbbi Seksoloji Danışmanı Dr. Akif Poroy, Türk toplumunun yüzde 70’e yakınının cinsel bozuklukları sağlık sorunu olarak görmediğini belirterek, "Yani üfürükçüye gitmek veya dua etmek gerektiği düşünülüyor" dedi.

26.05.2014Kelebek
Kaliteli Seks Nasıl Olur

Kaliteli Seks Nasıl Olur?

Sandığımızın aksine doğuştan değil sonradan öğrenilen kaliteli, sağlıklı ve mutlu bir cinselliği istediğimiz şekilde yaşamak mümkün...

26.05.2014Cinsellik
İspanyollar RTÜKü eleştirdi

İspanyollar RTÜK'ü eleştirdi

İspanyollar Shakira ile Rihanna’nın birlikte söylediği “Can't Remember To Forget You” adlı video klibi eşcinselliğe çağrışım yapıyor gerekçesiyle yasaklayan RTÜK’ü eleştiri yağmuruna tuttu.

9.05.2014Gündem
3 gelinden 1’i çocuk

3 gelinden 1’i çocuk

Antalya’da düzenlenen 21’inci Uluslararası Cinsel Sağlık Kongresi’nde Dicle Üniversitesi Tıp Fakültesi Psikiyatri Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Remzi Oto, çocuk yaştaki evliliklerle ilgili çarpıcı açıklamalarda bulundu.

22.04.2014Eğitim

Yazar Sonuçları

Cinsel Sorunda İlk Önce Cinsel Terapiste Başvurulmalıdır

lkemizde cinsel hayatı aktif olan her on kadından sekizi, her on erkekten yedisi, hayatının belli bir döneminde cinsel sorun yaşıyor.

20.09.2014

Yaşlılık ve Cinsellik

Yaşlılık süreci cinselliğe ilginin azalmasında önemli bir faktördür. Ancak yaşlanan kişilerin cinselliğe ilgisi devam edebilir.

18.09.2014

Erkeklerin Kadınları Cinsellikten Soğutan 10 Hatası

Erkekler dikkat! Bu hataları yapıyorsanız, eşiniz sizden soğuyabilir. Bazı hatalar çifti tedavi gerektirebilen cinsel isteksizliğe ve mutsuz bir cinsel hayata kadar götürebilir.

16.09.2014

Aşk egzersizi

Çiçekler ve çikolatalar romantik anlar için ideal olabilir ama gün içinde kimseye çaktırmadan yapılacak birkaç basit egzersiz hareketinin seks yaşamını tamamen değiştirebileceğini biliyor muydunuz?

13.09.2014

Aşk egzersizleri

Gün içinde kimseye çaktırmadan yapılacak birkaç basit egzersiz hareketinin seks yaşamını tamamen değiştirebileceğini biliyor muydunuz?

9.09.2014

Orgazmı kolaylaştırmanın yolları

Kadın ve erkekler nasıl daha kolay orgazm olur?

5.09.2014

Hayat Böyle Devam Edemez

Diziler, farkında olmadan milyonlara çok yanlış mesajlar veriyor. Türkiye'de izlenme rekorları kıran dizilerde "tecavüz, cinsel taciz veya erken yaşta evlilik" (çocuk gelin) travmaları yaşayan başroldeki kadınlar nedense psikoterapi görmüyor. Senaryolardaki bu eksiklik, milyonlarca Türk kadınına çok yanlış mesajlar veriyor.

28.08.2014

30 yıldır insanlığ ı tehdit ediyor ama HALA AIDS'TEN BİHABERİZ

30 yıldır insanlığı tehdit eden AIDS hastalığı için ne dünyada ne Türkiye'de hala etkili ve organize bir strateji yok. Bu durumu endişeyle karşılıyoruz.

27.08.2014

Psikolojik değil cinsel sorunlar patladı!

Ülkemizde cinsel hayatı aktif olan her on erkekten yedisi, her on kadından sekizi hayatının bir döneminde erken boşalma, iktidarsızlık, cinsel isteksizlik gibi sorunlar yaşıyor.

17.08.2014

Eskiden çok paramız vardı şimdi yok

“Normal”in karşıtı her zaman “anormal” demek değildir. Bazı özel durumlarda farklılık öyle artılarla bezer ki insanı, karşınızdakinin normal olmadığına şükredersiniz. Billur Kalkavan da o karakterlerden biri... Enerji dolu, çılgın, güzel, şeffaf, pırıltılar saçan bir kişilik... Zaten bunlara bakıp zekasını ve aklını keşfetmemeniz işten bile değil. Eh geriye ne kalıyor; böylesine donanımlı biriyle edilen sohbetin tadına varmak!

16.08.2014

Vajinismus tedavisinde önemli noktalar

Muayenehanede gerdek olmaz, olamaz…

10.08.2014

Cinsel fantezi kurmak her zaman doğru ve sağlıklı bir şey değildir

Cinsel sağlık hatlarına yapılan başvurularda sıklıkla karşılaşılan “cinsel ilişki sırasında olmayacak cinsel fanteziler kuruyorum, acaba ben sapık mıyım ya da eşimi aldatmış mı oluyorum?” soruları çiftleri suçluluk duyguları ile baş başa bırakabiliyor. Cinsel fanteziler sağlıklı bir cinsel yaşamın göstergesi. Ancak, bazen cinsel bir sapkınlığın işareti de olabiliyor.

6.08.2014

Bir tuhaf durum, bir garip hastalık: Bağlanma Hastalığı

Gün geçmiyor ki yeni bir hastalık tanımlanmasın. "Bağlanma hastalığı" da bunlardan biri; bir eski zaman hastalığı. Dünya üzerinde çeşit çeşit insan olduğu gibi çeşit çeşit de hastalık mevcut. Birazdan okuyacağınız, halk tarafından adı konulan, Dr. Cem Keçe ve Cinsel Sağlık Enstitüsü Derneği (CİSED) tarafından bilim dünyasına tanıtılan bağlanma hastalığı belki de bugüne kadar çok duyduğunuz ama inanmakta zorlandığınız bir rahatsızlık. Bağlanma hastalığına yakalan erkekler, eşleriyle seks...

4.08.2014

Sünnet düğünleri ile çocuklarımıza çok yanlış mesajlar verebiliyoruz

Penisin baş kısmını saran derinin bir kısmının kesilerek çıkarılması işlemi olan sünnet, dini ve sosyal bir istek olup tüm erkek çocuklarına uygulanmaktadır. Sünnet, aile içinde törenler yapılarak aile yakınlarının, eş dost çevresinin bir araya gelmesine vesile teşkil eder, dolayısıyla sosyal yönü de vardır. Ancak sünnet sonrasında yapılan “sünnet düğünleri” ile çocuklarımıza çok yanlış mesajlar verebiliyoruz.

24.07.2014

Kadın olmadan anne olanlar

Uzun süredir evli olan ve çocuk sahibi olmalarına rağmen cinsel yaşamlarda hiç doyuma ulaşamayan kadınların sayısı son zamanlarda artmaktadır.

19.07.2014

Evlilikte Paralel Yapılanma

Kamuoyunun ve medyanın her daim ilgisini çeken ve tartışmalara konu olan aldatma vakalarında son yıllarda hızlı bir artış görülüyor.

14.07.2014

Aldatan Erkeklerin Çocukluklarındaki Gizemli ve Korkunç Sır

Türkiye’nin en örgütlü ve en saygın cinsel sağlık derneği olan Cinsel Sağlık Enstitüsü Derneği (CİSED) cinsel terapistlerinin yaptığı araştırmaya göre birden fazla kadın tarafından büyütülen erkekler daha kolay aldatıyor!

12.07.2014

Ramazanda sağlıklı ve mutlu bir cinsellik mümkün

Ramazan'da yaşanan cinsellik, ayıp ya da yasak olarak değerlendirilmeli midir?

2.07.2014

Cinsel terapi turizmi

Gurbetçilerde en çok vajinismus ve sertleşme problemi yaşanıyor!

24.06.2014

Yüz yüze tedaviden utananlara online cinsel terapi

Bilgisayar, kamera ve kulaklık ile cinsel sorunlarınızdan kurtulabilirsiniz.

23.06.2014

Eşimi yatakta mutlu etmek için nasıl davranmalıyım

24 yaşında nişanlı bir gencim. Evlendiğimizde eşimi cinsel açıdan mutlu etmek istiyorum. Ancak bu konuda çok fazla tecrübeli değilim.

22.06.2014

Kızlık zarı ile ilgili merak edilenler

Ergenlik tamamlandıktan sonra zarın varlığının fizyolojik olarak hiçbir anlamı yoktur

9.06.2014

Erkeklerin Kadınları Cinsellikten Soğutan 10 Hatası

Erkekler dikkat! Bu hataları yapıyorsanız, eşiniz sizden soğuyabilir. Bazı hatalar çifti tedavi gerektirebilen cinsel isteksizliğe ve mutsuz bir cinsel hayata kadar götürebilir.

9.06.2014

Aldatan Erkeklerin Çocukluklarındaki Gizemli ve Korkunç Sır

Türkiye’nin en örgütlü ve en saygın cinsel sağlık derneği olan Cinsel Sağlık Enstitüsü Derneği (CİSED) cinsel terapistlerinin yaptığı araştırmaya göre birden fazla kadın tarafından büyütülen erkekler daha kolay aldatıyor!

31.05.2014

Evlilikte Paralel Yapılanma

Kamuoyunun ve medyanın her daim ilgisini çeken ve tartışmalara konu olan aldatma vakalarında son yıllarda hızlı bir artış görülüyor. Cinsel Sağlık Enstitüsü Derneği (CİSED - www.cised.org.tr) evlilik ve ilişki terapistleri tarafından, partnerlerini aldatan kişiler üzerine yapılan bir anket çalışmasında aldatma sebepleri üzerinde duruldu…

29.05.2014

ALDATAN ERKEKLERİN ÇOCUKLUKLARINDAKİ GİZEMLİ VE KORKUNÇ SIR

Türkiye’nin en örgütlü ve en saygın cinsel sağlık derneği olan Cinsel Sağlık Enstitüsü Derneği (CİSED) cinsel terapistlerinin yaptığı araştırmaya göre birden fazla kadın tarafından büyütülen erkekler daha kolay aldatıyor!

29.05.2014

Artık karımı arzulamıyorum

Her insanın doğuştan getirdiği içgüdüleri var. İnsan içgüdüleri ve cinsel dürtüleri doğrultusunda cinselliği yaşamak istiyor.

10.05.2014

Cinsellikte yeni gelişmeler

Yakın bir gelecekte üç boyutlu cinsel eğitim videoları ve simülasyonlarla cinsel terapi yapılabilir.

1.05.2014