EKSTRA
MENÜ

Cinsel Sağlık

Cinsel Sağlık ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Cinsel Sağlık haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 7.346 Cinsel Sağlık haberi bulunmuştur.

Cinsel Sağlık Haberleri

Çocukluk çağında kanser tedavisi olan erkeklerde kısırlık riski

Çocukluk çağında kanser tedavisi olan erkeklerde kısırlık riski

Çocukluk çağında kansere yakalanan kişilerin hayatlarının ileriki dönemlerinde kanser tedavisinin neden olduğu cinsel sorunlarla karşılaşabileceğini söyleyen Üroloji & Androloji Uzmanı Doç. Dr. Ege Can Şerefoğlu, bu konuda önemli açıklamalarda bulundu.

14.04.2018Sağlık
Erkekler Cinsellikte Ne İster

Erkekler Cinsellikte Ne İster?

Erkekler cinsellikte partnerinden ne bekler? Aile Danışmanı ve Cinsel Terapist Psikolog M. Berk Karaoğlu, 10 maddede erkeklerin aslında ne istediklerini anlattı...

Kadınlar Cinsellikte Ne İster

Kadınlar Cinsellikte Ne İster?

Kadınlar cinsellikte partnerinden ne bekler? Aile Danışmanı ve Cinsel Terapist Psikolog M. Berk Karaoğlu, 10 maddede kadınların aslında ne istediklerini anlattı...

Kadın-erkek eşitliğinin anayasası

Kadın-erkek eşitliğinin anayasası

Belki de işe en baştan, tanımlardan başlamak gerekiyor. Toplumsal cinsiyet eşitliği, farklı cinsiyetlere sahip bireylerin eşit haklara sahip olması anlamına geliyor. Anayasa ve pek çok uluslararası sözleşme ile garanti altına alınmış olsa da, ne Türkiye’de ne de dünyanın herhangi bir yerinde tam bir kadın-erkek eşitliğinden söz etmek mümkün. Kâğıt üzerinde eşit olsak da pratikte bir karşılığı yok. Dünya Ekonomik Forumu’nun 2017 raporuna göre Türkiye, cinsiyet eşitsizliği uçurumunda 140 ülke arasında 131’inci sırada. İlk ve orta öğretimde cinsiyet eşitliğinin sağlanması açısından UNESCO’nun ‘Herkes İçin Eğitim’ 2015 hedefini gerçekleştirmekte riskli bulduğu 24 ülkeden biriyiz. Gerçek bir eşitlik için yapılması gerekenleri, farklı alanlardan uzmanlara sorduk.

10.03.2018Hürriyet Pazar
Cinsel gücü artıran besinler hangileri Mutlu bir cinsel yaşam için öneriler

Cinsel gücü artıran besinler hangileri? Mutlu bir cinsel yaşam için öneriler

Sağlık problemlerinin çözümünde destekleyici unsur olan bazı besinler, cinsel güç üzerinde de etkili olabiliyor. Peki cinsel gücü artıran besinler hangileri? Gerçekten mutlu bir cinsel yaşam için bu besinlerin gücünden yararlanabilir miyiz?

7.03.2018Gündem
Tüfenkciden internet paketi dolandırıcılığı uyarısı

Tüfenkci'den internet paketi dolandırıcılığı uyarısı

Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci, tüketicilerden, mevcut internet paketinden daha uygun bir paket seçeneği sunan telefon aramaları konusunda dikkatli olmalarını isteyerek, "Tüketiciler, internet hizmeti aldıkları firmaların müşteri hizmetleri numaraları haricinde başka numaralardan gelen aramalara itibar etmesin. Kimlik ve kredi kartı bilgileri, bu gibi aramalarda telefonda asla paylaşılmamalı." dedi.

28.01.2018Ekonomi
Bisiklet sürmek erkeklerin cinsel sağlığını olumsuz etkilemiyor

Bisiklet sürmek erkeklerin cinsel sağlığını 'olumsuz etkilemiyor'

ABD'de yapılan bir araştırmada, bisiklet sürmenin erkeklerin cinsel sağlığı veya ürolojik sağlığını olumsuz etkilemediği sonucuna varıldı.

12.01.2018Dünya
Seks yapmanın size sağladığı çok şaşırtıcı 15 fayda

Seks yapmanın size sağladığı çok şaşırtıcı 15 fayda

İnsan yaşamının ayrılmaz bir parçası olan seksin sağlık açısından da önemli faydaları olduğunu biliyor musunuz?

12.10.2017Ebeveyn
CHPnin ilk trans delegesi

CHP'nin ilk trans delegesi

CHP’nin Avcılar İlçesi’nde sürdürülen mahalle delege seçiminde daha önce İstanbul 3'ncü seçim bölgesinden milletvekili aday adayı olan trans Niler Albayrak’in isminin de yer aldığı Merkez Mahallesi’ndeki 37 kişilik liste 345 partiliden 227’sinin oyunu aldı. CHP’nin ilk trans delegesi olduğunu söyleyen Albayrak, milletvekili seçilerek 'ötekileştirilmişlerin' yanı sıra engellilerin haklarını savunmak istediğini söyledi.

10.10.2017Gündem
Oral Seks Yapanlara Kötü Haber

Oral Seks Yapanlara Kötü Haber

Bu hastalığın sadece cinsel organlar yoluyla bulaştığını sanıyorsanız yanılıyorsunuz. Özellikle bu bakteriler kadınlar için daha tehlikeli!

7.09.2017Cinsellik
Yatakta Bu Cümleleri Sakın Kurmayın

Yatakta Bu Cümleleri Sakın Kurmayın!

Her çift yatakta uyumu sağlayamaz. Bazen söylenen bir kelime yatağın tüm büyüsünü bozabilir. İşte yatakta uyumu bozmamak için söylenmemesi gereken 7 cümle..

Trump’ın kürtaj kararına İsveç’ten karşı atak

Trump’ın kürtaj kararına İsveç’ten karşı atak

İsveç, ABD Başkanı Donald Trump’ın kürtaj yasağı konusunda aldığı kararı destekleyen kuruluşlara, devlet yardımlarını durdurma kararı aldı.

11.07.2017Dünya
Erkeklerin seks performansını artırmanın 7 yolu

Erkeklerin seks performansını artırmanın 7 yolu

Seks süresini 1 saate kadar uzatmak mümkün...

31.03.2017Sağlık

Yazar Sonuçları

Bisiklete binmek cinselliği olumsuz etkiler mi?

Her ne kadar bisiklete binmek sağlıklı yaşam için mükemmel bir egzersiz şekli olsa da, hem erkekler hem de kadınların cinsel sağlıklarını göz önünde bulundurarak bazı önlemler almaları gerekebilir. Özelikle selenin türü, binicinin postürü, direksiyonun yüksekliği ve yapılan egzersizin süresi cinsel açıdan bazı problemlere yol açabilir.

26.06.2018

Cinsel tıpta farkındalık

MUTLAKA dikkatinizi çekmiştir. Son dönemlerde cinsel terapi, danışmanlık gibi kavramları sık sık duymaya başladık. Bir trend haline gelmesinin ötesinde konuyu tıbbi olarak ele almak ve ciddiyetle yaklaşmak önemli.

22.04.2018

En uygun seks günü cumartesi

Seks için en uygun gün hangisi, çiftler seks için randevulaşmalı mı? Uzman Psikolojik Danışman Dr. Cem Keçe, bu soruları cevapladı.

20.02.2018

Ergenlik döneminde bu belirtilere dikkat!

Son zamanlarda tüm dünya bunu tartışıyor. Hekimlerin kongrelerdeki gündem maddeleri arasında bu konu ilk sıralarda yer alıyor. Korunmasız cinsel ilişkiye rağmen genç, yeni evli çiftler neden çocuk sahibi olamıyor?

4.01.2018
Kadın ve cinsellik

Kadın ve cinsellik

Aşk ve cinsellik; duygusal, düşünsel ve davranışsal boyutta iki kişi arasındaki etkileşim alanıdır. Yakınlık kurma bireyin kendisini karşındakine duygusal, düşünsel ve bedensel olarak açmasıdır. Kadın ve erkek olma hallerinin onayıdır, dokunmak ve cinselliği yaşamak değerli olma duygusunun ortaya çıkmasına neden olmaktadır.

29.11.2017
Cinsellikle ilgili doğru bilinen yanlışlar

Cinsellikle ilgili doğru bilinen yanlışlar

Yanlış bilgiler, yanlış kodlanmalar, doğallıktan bilimsel gerçeklikten uzak davranışlar geliştirmek insanları hazdan uzaklaştırmakta en temel dürtünün ketlenmesine neden olmaktadır. Dolayısı ile mutsuz, haz tatmamış bireyler umutsuz ve birlikte gülmeyi birlikte yaşamayı öğrenememiş toplum oluşturmakta. Bu yanlış bilgi ve inanışlara bir göz atalım:

28.11.2017

Anne ben nasıl oldum?

Cinsellikle ilgili konular anne- babaların çocuklarıyla konuşmaya en çok çekindikleri konuların başında gelir.

29.09.2017

İlgisizlik evlilikleri zora sokuyor!

Sanılanın aksine çiftlerin iş güç, eş dost, çoluk çocuk gibi günlük meşgalelere kapılarak birbirlerinden uzaklaşmaları , o ilk günkü heyecan, tutku ve büyünün bozulması , şehvet duygusunun yoksullaşması bir sorun değil doğal bir süreçtir. Kadın ve erkeğin doğasındaki farklılıklar doğru anlaşılmaz ise evlilikte yaşanılan inişler ve çıkışlar sonucu büyük kazalara neden olabilir.

13.09.2017

"İki yıldır evliyiz, ilişkiye giremiyoruz!"

Eşimle 2 yıldır evliyiz, ilk gece birlikte olmayı denediğimizde hiç bilmediğim bir yönümle karşılaştım.

4.09.2017

Erkeklerin en büyük derdi...

20 yıldır ilköğretim okullarında ve liselerde ‘Üreme sağlığı cinsel sağlık’ konularında bilgilendirme çalışmaları yapan ve eğitimler veren Psikolojik Danışman/Cinsel Terapist Dolunay Kadıoğlu, cinsellik ile ilgili kız ve erkek çocukların en sık sorduğu soruları bizimle paylaşıyor.

27.08.2017

Alnı secdeye değen erkeklerin yüzde kaçı eşini aldatıyor

CİNSEL Sağlık Enstitüsü önceki gün, kadın erkek ilişkilerinde “aldatma” olarak bilinen üçüncü bir kişiyle ilişkinin tarifini yaptı.

15.08.2017

Seks için en iyi gün hangisi?

Cinsellik; rahatlamış ve gevşemiş bir halde, sevişmenin ve dokunmanın verdiği hazza odaklanarak, haz alıp haz verebilme, ruhu ve bedeni paylaşabilme, ne olursa olsun bir şekilde boşalabilme bilim ve sanatıdır.

1.07.2017

“Şefkatin olduğu yerde şehvet olmaz”

Bu haftaki röportaj konuğum Psikolog Hande Nacar… Konumuz,  evlilikte ikinci bahar denilen dönemde neler yaşanıyor… Aile içi sorunlarının altında neler yatıyor. “Senin annen, benim annem” kavgalarına iten sebepler neler? Hepsini Hande Nacar ile konuştuk…

23.05.2017

Cinsellikte dürüstlük ve güven çok önemli

Cinselliğin her aşamasında ortak rıza gerekir

8.05.2017

Cinsel problemlerinden utanıyorlar

Cinsel işlev bozuklukları çiftlerin çözmekte zorlandığı en önemli sorunların başında geliyor.

26.04.2017
Cinsellik hakkında bilinen 10 yanlış inanış

Cinsellik hakkında bilinen 10 yanlış inanış!

Mastürbasyon yapmanın ruhsal ve fiziksel zararı var mıdır?

20.04.2017

Görmeyenlerin kültür kaynağı

TÜRKİYE ve yurt dışında yaşayan görme özürlülere kitap, dergi, sesli yayınlar gibi birçok eğitim ve kültür kaynağı sunan Türkiye Görme Özürlüler Kitaplığı TÜRGÖK, her yıl daha fazla kişiye hizmet veriyor.

2.04.2017

Genç kızların cinsellikle ilgili merak ettiği sorular

Genç kızlar cinsellikle ilgili en çok neleri merak ediyor?

16.03.2017

Sürtünme yoluyla hamile kalır mıyım?

Cinsel eğitimin yetersiz olması sonucu çok ilginç sorularla karşılaştığını söyleyen Cinsel Terapist Dolunay Kadıoğlu, bu eğitimin önemi anlattı.

12.03.2017