EKSTRA
MENÜ

Cilt Temizliği

Cilt Temizliği ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Cilt Temizliği haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 724 Cilt Temizliği haberi bulunmuştur.

Cilt Temizliği Haberleri

Sivilce tedavisinde dikkat edilecek noktalar

Sivilce tedavisinde dikkat edilecek noktalar

Sivilce (Akne) birçok insan tarafından normal kabul edilen, ergenlik sivilcesi  canım ne var bunda ,zamanla geçer denilerek üzerinde durulmayan ama aslında tedavi edilmediği zaman deride ömür boyu devam eden izlere sebeb olabilen bir durumdur.

Safran Nasıl Yetişir Safran Türkiyede En Çok Ve En İyi Nerede Yetişir Ve Nasıl Yetiştirilir

Safran Nasıl Yetişir? Safran Türkiye'de En Çok Ve En İyi Nerede Yetişir Ve Nasıl Yetiştirilir?

Türkiye tarım ürünleri bakımından oldukça zengindir. Tarım ürünleri çeşitliliği bakımından dünyaya örnek olan Türkiye'de yetişen safran da çok değerli bir tarım ürünüdür. Safran nasıl yetişir? Tüm ayrıntıları ile sizler için derledik.

19.02.2021Bitki Bakımı
Aloe Vera Nasıl Yetişir Aloe Vera Türkiyede En Çok Ve En İyi Nerede Yetişir Ve Nasıl Yetiştirilir

Aloe Vera Nasıl Yetişir? Aloe Vera Türkiye'de En Çok Ve En İyi Nerede Yetişir Ve Nasıl Yetiştirilir?

Dünya üzerinde yetişen her besin ve bitkinin sağladığı pek çok yarar vardır. Gerek sağlık için gerek ise cilt sağlığı için bu bitkilerden tüketmek ve ya kullanmak gerekir. Aloe vera ise özellikle cilt bakımı ve kozmetik sektöründe kullanılan en etkili besinler arasında yer almaktadır. Aloe Vera nasıl yetişir? Tüm ayrıntıları ile sizler için derledik.

15.02.2021Bitki Bakımı
Işıltılı, Genç ve Canlı Bir Cilt Hayal Değil

Işıltılı, Genç ve Canlı Bir Cilt Hayal Değil!

Şüphesiz ki her yaştan kadının hayali ışıltılı, genç ve canlı bir cilttir. Kusursuz bir cilt için yapılabilecekler sınırsızdır ancak Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrah Op. Dr. İlsun Aka en etkili yöntemleri sizler için derledi.

2021’de estetik ve güzellik için doğru zamanlar

2021’de estetik ve güzellik için doğru zamanlar

Doğru zamanda hareket geçmek önemli, hele ki işin ucunda güzel görünmek- güzel olmak ve vitrin varsa eğer… 2021 yılında estetik ve güzellik için en uygun zamanları aşağıda sizlerle paylaşıyorum.

9.02.2021Astroloji
Suna Dumankaya:Atatürk anneannemle tanışmak istemiş

Suna Dumankaya:Atatürk anneannemle tanışmak istemiş

Atatürk’e bile karışım hazırlamış bir lokman hatunun torunu olunur da başka yoldan gidilir mi? O da gitmemiş, bitkiler dünyasına dalmış, anneannesinden öğrendiklerinin üstüne kattıkça katmış. Bugün kendi adını taşıyan doğal içerikli bir markanın patroniçesi... Suna Dumankaya, durup dinlenmeden araştırmalarına devam ediyor. Bu hafta “Doğada keşfedilecek çok şey var” diyen Dumankaya ile bir araya geldim. Hem macerasını dinledim hem de pandemiye özel kişisel bakım tüyoları aldım.

22.12.2020Magazin
Cildimiz için kış aylarına özel dokunuşlar

Cildimiz için kış aylarına özel dokunuşlar

Kış aylarının gelmesiyle birlikte hem doğa hem de cildimiz büyük bir değişime uğruyor. Cildimizi değişen havalara nasıl hazırlayacağımızın ipuçlarını paylaşan Medikal Estetik Hekimi Dr. Mustafa Karataş, “Cilt bakım rutinimizdeki ilk ve en önemli adım, temiz bir cilde sahip olmak, bakım rutinlerini atlamamak. Bununla birlikte cildimizi nemlendirmede dermal dolgu uygulamaları da önemli bir etki sağlıyor” dedi.

15.12.2020Kadın
Görünüşünüzle İlgili Takıntılı Mısınız Vücut Dismorfik Bozukluğunuz Olabilir

Görünüşünüzle İlgili Takıntılı Mısınız? Vücut Dismorfik Bozukluğunuz Olabilir!

Küçük şeyler, onları olduğundan daha büyük hale getirdiğinizde büyük sorunlara dönüşür. Bu kural görünüşünüzle ilgili küçük sorunları dev bir problem olarak gördüğünüzde de geçerli. Görünüşünüzle ilgili sorunları çok büyütüyor, kafanıza takıyor, aynaya baktığınızda kendinizi eleştiriyorsanız belki de vücut dismorfik bozukluğu adı verilen ciddi bir sorunla karşı karşıyasınızdır!

10.12.2020Kişisel Bakım
Geniş gözeneklerden kurtulma yolları

Geniş gözeneklerden kurtulma yolları

Gözenekler cildimizin nefes baloncuklarıdır. Cildin yağ ifrazatının dışarı atılması, cildin ölü tabakalarının, kıl köklerindeki atıkların, toksin ve terin cilt dışına ulaşabilmesi için gerekli açıklıklardır. Peki, tıkandığında veya genişlediğinde can sıkıcı olabilen görüntüleri neye bağlıdır ve nasıl kurtuluruz?

6.12.2020Sağlık
Makyaj Yapmamanız İçin Geçerli ve Şaşırtıcı 7 Neden

Makyaj Yapmamanız İçin Geçerli ve Şaşırtıcı 7 Neden!

Makyaj, genel olarak sizi güzel gösterdiği düşünülen bir şeydir, ancak makyaj yapmamanız için birçok neden olduğunu biliyor muydunuz?

22.10.2020Makyaj
Sonbaharda Kaş ve Cilt Bakımı Nasıl Olmalı

Sonbaharda Kaş ve Cilt Bakımı Nasıl Olmalı?

Oldukça sıcak geçen yaz dönemi, yerini sonbahara bırakıyor. Tüm ruhsal ve fiziksel dengeleri değiştiren sonbahar mevsimine uyum sağlamaya çalışan vücudumuz ise bu geçiş sürecinde saç dökülmesi ve cilt problemleri gibi bazı fiziksel değişimler yaşayabiliyor.

Yüzünüzü Ne Sıklıkta Yıkamalısınız

Yüzünüzü Ne Sıklıkta Yıkamalısınız?

Koronavirüs çıktığından hepimiz ellerimizi günde bir milyon kez yıkıyoruz. Ama konu yüzümüze gelince bu kadar hassas davranmıyoruz. Yüzü ne çok yıkamak ne de az yıkamak doğru değildir. Peki doğru olan nedir? Yüzümüzü ne sıklıkla yıkamalıyız?

14.08.2020Kişisel Bakım
Siyah nokta nasıl geçer Siyah nokta temizleme

Siyah nokta nasıl geçer? Siyah nokta temizleme

Görünümü ile rahatsızlık veren siyah noktalar, herkes tarafından sevilmeyen bir durumdur. Peki, siyah nokta nedir? Nasıl oluşur? Bu siyah noktalardan nasıl kurtulurum diyorsanız sizler için işe yarar bilgileri bir araya getirdik.

15.03.2020Sağlık
Sıcakta cilt temizliğinize daha çok önem verin

Sıcakta cilt temizliğinize daha çok önem verin

Havanın nemli ve sıcak olması gün içinde cildinizin hava almasını engellerken, cildinize sürdüğünüz ürünler bu işi daha da hızlandırır. Tozlar, çevreden gelen kirler, dumanlar, egzoz gazları, sokaklardaki ve evlerdeki kurumlar, yemek buharlarıyla yüze yapışan yağlar, ölü keratin pulları, cildin sebum (yağ) salgılarının fazlası, ter artıkları, silinmiş gibi görünse bile günlük makyaj artıkları ve daha sayısız etken cildimizi kirletir.

19.08.2019Sağlık
Sağlıklı Cildin Altın Kuralları

Sağlıklı Cildin Altın Kuralları

Herkes güzel bir cilde sahip olmak ister. Peki yaz aylarında yüze doğrudan vuran güneşe rağmen lekelenmemiş, kurumamış, kırışmamış bir cilt mümkün mü?İyi bir cilde sahip olmanın ancak güneşe karşı önlem almakla mümkün olabileceğini söyleyen Dermatolog Dr. Hüsna Güder, sağlıklı bir cildin altın kuralları açıkladı.

Gül suyu ile makyaj temizliği nasıl yapılır

Gül suyu ile makyaj temizliği nasıl yapılır?

Makyajınızı temizlemek için tamamen doğal ürünleri kullanmak istiyorsanız en güzel malzeme gül suyu olacaktır. Hem güzel kokusu hem de cilde verdiği yumuşaklık hissiyle sonuçtan çok memnun kalacaksınızç

Ev Yapımı Cilt Temizliği Ürünleri

Ev Yapımı Cilt Temizliği Ürünleri

Cildinizi temizlemek için aldığınız ürünlerin içeriğine baksanız bile doğallığından emin olamıyorsanız ve kimyasal ürünleri kullanmayı sevmiyorsanız bu haberimiz cilt bakımınızı daha da kolaylaştıracak. Vereceğimiz doğal cilt bakım ürünlerinin malzemeleri her zaman evinizde bulunan malzemeler. İşte kolaylıkla hazırlayıp basitçe uygulayacağınız ev yapımı cilt bakımı ürünleri…

Baharda Cildiniz de Çiçek Açsın

Baharda Cildiniz de Çiçek Açsın

Kışın sert koşullarıyla mücadele eden cildinizin baharda ışıldamasının yolu yine bakımdan geçiyor. İsveç menşeli güzellik teknolojisi markası FOREO, dört adımda bahar bakımının ipuçlarını paylaşıyor.

3.04.2019Alışveriş
Şifa ve gençlik iksiri: Kemik suyu

Şifa ve gençlik iksiri: Kemik suyu

Dermatoloji Uzmanı Dr. Mehtap Kıdır, kırışıklık ve selülit için haftada iki kez kemik suyu içilmesini önerdi. Dr. Kıdır, kemik suyu içerek yaşlanmanın etkilerinin azaltılabileceğini söyledi.

28.03.2019Sağlık
Kemik Suyunun Cilde Etkileri

Kemik Suyunun Cilde Etkileri

Kemik suyunun vücuda olan faydaları saymakla bitmiyor. Bu şifalı besinin güzelliğe de önemli etkileri bulunuyor. Dermatoloji Uzmanı Dr. Mehtap Kıdır, kırışıklık ve selülit için haftada iki kez kemik suyu içilmesini önerdi.

19.03.2019Kişisel Bakım
Vücut Çatlakları İçin 10 Basit Yöntem

Vücut Çatlakları İçin 10 Basit Yöntem

Vücut çatlakları, kadınların korkulu rüyalarından biridir. Beslenme alışkanlıkları, genetik faktöreler, kilo alıp verme, hamilelik gibi etkenler vücut çatlaklarına sebep olabiliyor. Çatlakları mümkün olduğunca erken tedavi etmek gerekir. Bunun nedeni, erkenden tedavi edilmeye başlanırsa hemen hemen her tedaviye yanıt veriyor olmalarıdır. İşte vücut çatlaklarını tedavi etmek için 10 basit yöntem...

Soğuk Havalarda Cildi Korumanın 10 Yolu

Soğuk Havalarda Cildi Korumanın 10 Yolu

Soğuk hava, kuru hava, kalorifer, yünlü kıyafetler en çok cildimizi etkiliyor. Cilt bakımı denildiğinde akla sadece yüz geliyor, oysa el, ayak ve tırnak olmak üzere tüm deri hücrelerini kapsıyor. Medikal Estetik Uzmanı Biyolog Mehmet Kandil, soğuk havalarda cildi korumanın 10 yolunu anlattı.

17.01.2019Kişisel Bakım
Cilt Tipimiz Nasıl Anlaşılır

Cilt Tipimiz Nasıl Anlaşılır?

Cilt tipimizi bilmek bize her anlamda kolaylık sağlar. Kozmetik malzemeleri alırken, makyaj yaparken, cilt temizliği sırasında bu bilgi bize yarar sağlar. Cilt tipinizin ne olduğunu anlamanız için tüyolar.

31.12.2018Kişisel Bakım
Yeni doğan bebeğin ağız, burun, göz, cilt temizliği… Bebek bakımının tüm detayları

Yeni doğan bebeğin ağız, burun, göz, cilt temizliği… Bebek bakımının tüm detayları!

O bizim tatlı bebeğimiz… Ona her baktığımızda içimizde bir şeyler eriyor adeta... Peki, bakmaya doyamadığımız bebeğimize gerçekten bakabiliyor muyuz?

11.09.2018Bebek Sagligi
Tam da düğün sezonunda gelinlere özel 10 bakım tüyosu

Tam da düğün sezonunda gelinlere özel 10 bakım tüyosu

Evlilik öncesi hazırlıklar zevkli olduğu kadar yoğun ve yorucudur. Evlilik öncesi muhteşem görünmek adına kişisel bakıma önem vermek gerekiyor. Estetisyen Tuğçe Ürüm, yaz aylarında evlenecek olan gelin adaylarına düğünde göz kamaştırıcı görünebilmeleri için tüyolar verdi…

Yaz Gelinlerine Bakım Önerileri

Yaz Gelinlerine Bakım Önerileri

Evlilik öncesi hazırlıklar zevkli olduğu kadar yoğun ve yorucudur. Evlilik öncesi muhteşem görünmek adına kişisel bakıma önem vermek gerekiyor. Estetisyen Tuğçe Ürüm, yaz aylarında evlenecek olan gelin adaylarına düğünde göz kamaştırıcı görünebilmeleri için tüyolar verdi…

Yağlı Ciltlere Özel Bakım Önerileri

Yağlı Ciltlere Özel Bakım Önerileri

Birçok etkene bağlı olarak yağlanan cildi doğru bakımlarla sağlıklı bir görünüme kavuşturmak mümkün. İşte öneriler.Cildin kendi yapısı, beslenme şekli, kullanılan ürünler ve mevsim gibi faktörlere bağlı olarak cildinizde yağlanma problemiyle karşılaşabilirsiniz. Bu problemden kurtulmaksa sandığınız kadar zor değil. Doğru bakım önerileriyle istediğiniz gibi bir cilde sahip olabilirsiniz.

27.06.2018Kişisel Bakım
Siyah Noktalardan Kurtulmak İçin 5 Nokta Atışı Yöntem

Siyah Noktalardan Kurtulmak İçin 5 Nokta Atışı Yöntem

Bir cilt problemi olan siyah nokta oluşumun nedeni, oksitlenmiş kir, sebum ve ölü hücrelerin cilt gözeneklerini tıkamasıdır. Siyah nokta oluşumu, herkeste görülebilir ve özellikle yüzde; hatta burun bölgesinde belirirler. Bu da kişileri, estetik açıdan son derece rahatsız edebilir.

19.06.2018Kişisel Bakım
Farkını ortaya koymak isteyen erkeklere özel

Farkını ortaya koymak isteyen erkeklere özel

Nivea MEN, hayattan keyif almayı bilen modern erkekler için siyah tasarımı ve uzun süre etkili erkeksi kokusuyla fark yaratan bir seriye imza attı: Yeni Nivea Men Deep Dimension.

8.06.2018Alışveriş
Deli dana hastalığı nedir Nasıl korunulur

Deli dana hastalığı nedir? Nasıl korunulur?

Deli dana hastalığı nedir sorusu birçok kişi tarafından merak edilip araştırılıyor. Deli dana hastalığı, beyin dokusu iltihabı geçiren hayvanların etinin yenmesiyle oluşan bir hastalık olarak biliniyor. Peki, deli dana hastalığı nedir? Nasıl korunulur?

31.05.2018Gündem
Foreodan Yaşlanma Karşıtı 6 Yaz Önerisi

Foreo'dan Yaşlanma Karşıtı 6 Yaz Önerisi

Yaz mevsimine sayılı günler kaldı. Uzun ve güneşli günler, huzur dolu plajlar ve açık hava partileri için geri sayım başladı. Peki cildiniz yaza hazır mı? Güzellik markası Foreo, yaz boyu genç ve zinde görünen bir cilde sahip olmanız için kolaylıkla uygulayabileceğiniz bir rehber hazırladı. İşte cildinizin yaşlanmasını yavaşlatacak 6 öneri!

23.05.2018Alışveriş
Şehrin olumsuz etkilerine karşı detox

Şehrin olumsuz etkilerine karşı detox

Gün içerisinde şehrin olumsuz etkileri, stresli yaşam tarzı ve çevresel pek çok faktör, cildin zamanla yıpranmasına, nemini ve ışıltısını kaybetmesine sebep olur. Cildin ihtiyaçlarına göre yoğun bir bakım ve detoks sağlayan yüz maskeleriyse nem ihtiyacınızı karşılar, cildinizi ölü deriden arındırır veya gözeneklerinizi derinlemesine temizler.

8.03.2018Alışveriş
Cildiniz için almanız gereken 3 karar

Cildiniz için almanız gereken 3 karar

Cilt bakımı için elinizden gelen her şeyi yapıyoruz. Görmediğimiz dermatolog ve estetisyen kalmıyor. Ancak zamanla bu kadar ürün ve bilgi karmaşası içinde yapmamız gereken en basit şeyleri bile unutuyoruz. Yola ne için çıkmıştık ve istediğimiz o duru cilde bizi ne ulaştıracak artık tam olarak bilmiyoruz. İşte tam bu noktada bazı basit bilgilere sığınmakta çok büyük yarar var. En azından birçok dermatolog böyle düşünüyor. Cildinize daha iyi bakmak için yapacağınız 3 basit şeyi hemen aşağıya bırakıyoruz.

5.03.2018Stil
Bee Beauty’den yeni cilt bakım serisi

Bee Beauty’den yeni cilt bakım serisi

Almanya’da Gratis için üretilen ve yalnızca Gratis mağazalarında satışa sunulan, dermatolojik onaylı Bee Beauty’nin yeni cilt bakım serisinde yüz temizleme ve nemlendirme gurubu ürünleri ile maskeler yer alıyor.

1.03.2018Alışveriş

Yazar Sonuçları

Atatürk anneannemle tanışmak istemiş

Atatürk’e bile karışım hazırlamış bir lokman hatunun torunu olunur da başka yoldan gidilir mi? O da gitmemiş, bitkiler dünyasına dalmış, anneannesinden öğrendiklerinin üstüne kattıkça katmış. Bugün kendi adını taşıyan doğal içerikli bir markanın patroniçesi... Suna Dumankaya, durup dinlenmeden araştırmalarına devam ediyor. Bu hafta “Doğada keşfedilecek çok şey var” diyen Dumankaya ile bir araya geldim. Hem macerasını dinledim hem de pandemiye özel kişisel bakım tüyoları aldım.

22.12.2020

Üreten ve çabalayan kadın güzeldir

Eski Türkiye güzeli Jülide Ateş, Boğaziçi Üniversitesi mezunu bir kraliçe... Hepimizin çok beğendiği ve takip ettiği Ateş’le güzelliğin tanımını konuştum...

21.12.2020

Pandemi döneminde evde bakım önerileri

Elleri yıkamak ve yüz maskeleri takmak, Covid-19'u önlemenin temel adımlarıdır. Ancak cildinizi kurutabilir ve çeşitli deri döküntülerine neden olabilir.

9.12.2020

Kışın Cilt Bakımı Nasıl Olmalı?

Cildimiz bir yandan bizi korurken, bir yandan da dış dünyayla bağlantımızı sağlar. Kışın değişen hava şartlarıyla cildin ihtiyaçları da değişir.

20.11.2020

Mutluluk bir tercihtir

Sevgili dostlar, bugün sizi bir göğüs cerrahı arkadaşımla tanıştırmak istiyorum; Dr. Özlem Cankurtaran... Soyadı gibi, gerçekleştirdiği ameliyatlar ve yaptığı yardımlarla birçok kişinin hayatını kurtaran bir isim. “İyi Yaşam Reçeteleri”nde bu hafta onun herkese örnek olacak yaşam mücadelesini anlatmak istedim...

12.10.2020

Yüz güldüren enjeksiyon yöntemi

Yaşlanma, stresli yaşam koşulları, çevresel faktörler, bazı hastalıklar yüz ve vücutta sarkıklıklara, kırışıklıklara, dokularda ise hacim kaybına yol açabiliyor.

11.07.2020

Cildimiz Her Yaşta Ayrı Bakım İster

Derimiz genetik, güneş, alerjiler, sigara, stres, kötü beslenme ve nicesiyle doğumdan itibaren karşılaşarak bir ömür sorunlar yaşar. Yaşla beraber yıpranan cildin ihtiyaçları da farklılaşır. Gençliğimizi uzun yıllar boyunca korumak için yaşımıza uygun doğru ve bilinçli cilt bakımını ihmal etmemeliyiz. Çünkü cilt değişkendir, her yaşta ayrı bakıma ihtiyaç duyar.

3.12.2019

Cilt Temizleyicileri Hakkında Merak Edilenler

Eğer cildinize temizleyici kullanmıyorsanız cilt bakımından söz etmek mümkün değildir.

2.11.2019

Sorun Bakalım Cildiniz Aç mı, Susuz mu?

Cilt insan sağlığını aynasıdır. Cildinizi doğru beslemek için onu anlamalısınız. Peki bugüne kadar hiç cildinize sordunuz mu? Aç mısın, susuz musun, hasta mısın diye..?

4.09.2019

Gebelik döneminde makyaj yapmak zararlı mı?

Gebelik dönemi her açıdan hassas bir dönem, yediğimiz yemekten içtiğimiz suya hatta dudaklarımıza sürdüğümüz ruja kadar her şey bebeğimizi etkilemektedir.

26.08.2019

Hollywood yıldızlarının tercihiyle cildiniz daha parlak görünsün

Hollywood yıldızlarının tercihi olan Hydrafacial cilt yenileme sistemiyle cildiniz için gerekli olan tüm bakımlar tek seanstta uygulanabiliyor. Bu sistem ile cildiniz parlak ve ışıltılı bir görünüme sahip oluyor.

11.07.2019

Cildi yağlı olanlar ciltlerini nasıl temizlemeli?

Yağlı ciltlerin bakımında yapılan en büyük hata onları nemsiz bırakmaktır...

20.06.2019

Sivilcelerden Kurtaracak 3 Tonik Tarifi

Sivilce, kıl kökü ve yağ bezlerinin iltihaplanmasıdır. Bazen hormonal faktörlerden, bazen de sebum salgısının artmasından meydana gelir.

29.04.2019

Cilt Tipine Uygun Bakım Nasıl Yapılır?

Sağlıklı cilde sahip olmak ve yaşlanma etkilerini geciktirmek sanıldığı kadar zor değil. Bu konu bazen çok karışık gibi görünse de temel doğruları bilince işler oldukça kolaylaşıyor. Dermatolog Dr. Şale Yılmaz, cilt bakımı hakkında merak edilenleri sizler için anlattı.

23.01.2019

Makyajınızı doğru temizliyor musunuz?

Nasıl cildinize zarar vermeden temizleyebilirsiniz?

2.04.2018