MENÜ

Cilt Bakımı Nasıl Yapılır

Cilt Bakımı Nasıl Yapılır ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Cilt Bakımı Nasıl Yapılır haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 74 Cilt Bakımı Nasıl Yapılır haberi bulunmuştur.

Cilt Bakımı Nasıl Yapılır Haberleri

Evde Pratik Cilt Bakımı Nasıl Yapılır

Evde Pratik Cilt Bakımı Nasıl Yapılır?

Genç görünme, sağlıklı kalmak kendinize içeriden ve dışarıdan ne kadar ilgi gösterdiğinizle ilgilidir. Evde yapılacak günlük cilt bakımı yaşlanmaya karşı alınacak ilk savunma önlemidir. Cilt sağlığınız için yapacağınız temel bakımlar vücut sağlığını da olumlu etkiler.

16.12.2019Kişisel Bakım
4 Adımda Cildinizi Sonbahara Hazırlayın

4 Adımda Cildinizi Sonbahara Hazırlayın

Mevsim geçişlerinden belki de en çok cildimiz nasibini alıyor. Soğuk havanın yıpratıcı etkilerinden en çok etkilenen organ olan cildimiz dolayısıyla sonbaharda çok daha özenli bir bakım istiyor.

30.10.2019Kişisel Bakım
Yaz Aylarında Cilt Bakımı Nasıl Yapılmalı

Yaz Aylarında Cilt Bakımı Nasıl Yapılmalı?

Cildimiz her mevsim koşullarına göre çeşitli etkiler bırakır. Sıcak hava, güneş ışınları, havuz, deniz gibi etkenlerle cilt yıpranır. Bu nedenle yaz aylarında da cilt bakımımızı ihmal etmemeliyiz. Peki yaz aylarında cilt bakımı nasıl yapılmalı?

6 Adımda Gece Bakım Rutini

6 Adımda Gece Bakım Rutini

Gün içinde cildimiz uyguladığımız makyajdan, maruz kaldığımız kir ve toza kadar pek çok cildi yıpratan faktöre maruz kalır. Bu yüzden gece yatmadan önce cildimizi arındırarak bakım uygulamak şarttır. İşte 6 adımda gece bakım rutini...

Pratik Bilgiler: Doğal Cilt Bakım Kremi

Pratik Bilgiler: Doğal Cilt Bakım Kremi

Cilt bakımı için doğal krem tarifi...

Cilt Bakımında İhmal Edilmemesi Gerekenler

Cilt Bakımında İhmal Edilmemesi Gerekenler

Temiz, sağlıklı ve daha genç bir cilt için bütün kadınlar cilt bakımına özen gösterir. Peki ya cilt bakımını gerçekten doğru mu yapıyorsun? Cilt bakımında dikkat edilmesi gereken noktalar…

26.12.2014Kişisel Bakım
Cilt Bakımında Doğru Bilinen 8 Yanlış

Cilt Bakımında Doğru Bilinen 8 Yanlış!

Bir uzmana danışmadan uygulanan bakımlar, yaşlanma etkilerini daha çabuk getirebilir. İşte cilt bakımında sık tekrarlanan yanlışlar...

14.10.2014Kişisel Bakım
Sonbahar İçin Cilt Bakımı Önerileri

Sonbahar İçin Cilt Bakımı Önerileri!

Sonbaharla birlikte cilt sorunları baş göstermeye başladı. Peki, panikleyen cildi nasıl yatıştıracağız? İşte size yardımcı olacak 5 öneri...

Cildi genç tutmanın sırrı

Cildi genç tutmanın sırrı!

Cildimiz, geçen yılların etkisinin en çok gözlenebildiği yerimiz. Cildi genç ve sağlıklı tutmanın yolu ise cildin nem dengesini korumaktan geçiyor.

21.03.2012Kişisel Bakım
Karamel Kahve Saç Rengi Kimlere Yakışır Akar Mı Bakımı Nasıl Yapılır

Karamel Kahve Saç Rengi Kimlere Yakışır? Akar Mı? Bakımı Nasıl Yapılır?

Karamel kahve saç rengi, kadınlar tarafından beğenilen ve oldukça fazla talep gören bir seçenektir. Ancak saçları bu renge boyamadan önce bazı araştırmaların yapılması gerekmektedir. Karamel saç rengi kimlere yakışır, akar mı ve bakımı nasıl yapılır sorularına mutlaka cevap bulunmalıdır. Sizler için karamel kahve saç renginin tüm özelliklerini detaylı olarak hazırladık.

23.03.2020Saç
Sütlü Kahve Saç Rengi Kimlere Yakışır Akar Mı Bakımı Nasıl Yapılır

Sütlü Kahve Saç Rengi Kimlere Yakışır? Akar Mı? Bakımı Nasıl Yapılır?

Sütlü kahve saç rengi kadınların sıklıkla tercih ettiği renklerden biridir. Saçlarında doğal bir hava yakalamak isteyen birçok kadın sütlü kahve saç rengini tercih etmektedir. Ancak sütlü kahvenin de kullanım koşulları vardır. Bu saç rengi de diğerleri gibi her kadında aynı durmamaktadır. Bu sebeple kadınlar, sıklıkla sütlü kahve saç renginin kimlere yakıştığını detayları ile belirttik.

20.03.2020Saç
Soğan Kabuğu Saç Rengi Kimlere Yakışır Akar Mı Bakımı Nasıl Yapılır

Soğan Kabuğu Saç Rengi Kimlere Yakışır? Akar Mı? Bakımı Nasıl Yapılır?

Saçlar, özellikle kadınların vücutlarında en çok tercih ettikleri alanlardır. Gür ve uzun saçlar, yüzyıllardan bu yana dişiliğin sembolü olmuştur. Sağlıklı görünen parlak saçlar için kozmetik yöntemlere başvuran kadınlar, farklı renkler ile yüzlerini daha aydınlık ve canlı gösterirler. Kadınların en çok tercih ettiği renklerden biri de doğan kabuğudur. Soğan kabuğu renginin kimlere yakışacağını ve bu renk ile ilgili diğer detayları sizler için derledik.

20.03.2020Saç
Sıcak Çikolata Saç Rengi Kimlere Yakışır Akar Mı Bakımı Nasıl Yapılır

Sıcak Çikolata Saç Rengi Kimlere Yakışır? Akar Mı? Bakımı Nasıl Yapılır?

Doğru saç rengini seçmek her zaman kolay değildir. Size hangi rengin size uygun ve uygulanabilir olduğunu önceden bilmek de yararlı olacaktır. Sert bir renk değişimi mi planlıyorsunuz? Ya da sadece saçınızı boyadınız mi ve yüzünüz sürekli makyaj mı istiyor? Cildiniz griye ya da yüzünüz kırmızıya dönüyorsa muhtemelen doğru saç rengine sahip değilsiniz. İşte sıcak çikolata saç rengine ait bilgileri sizler için derledik.

19.03.2020Saç
Kahve Saç Rengi Kimlere Yakışır Kahverengi Saç Rengi Akar Mı Bakımı Nasıl Yapılır

Kahve Saç Rengi Kimlere Yakışır? Kahverengi Saç Rengi Akar Mı? Bakımı Nasıl Yapılır?

Saç şekilleri, saç renkleri kişiyi çok fazla değiştiren unsurlardan biridir. Saçlarda uygulanan kesim şeklide kişiyi birden farklılaştırabilirken, saçlarda uygulanan boyama işlemleri de kişiyi farklılaştıran unsurlardan biridir. Saçlarında biraz farklılık yapmak fakat doğallıktan ayrılmak istemeyen kadınlar kahverengi saç renklerine yöneliyorlar. Kahve saç rengi kimlere yakışır, bakımı nasıldır gibi soruların yanıtlarını hazırladık.

18.03.2020Saç
Gri Saç Rengi Kimlere Yakışır Akar Mı Bakımı Nasıl Yapılır

Gri Saç Rengi Kimlere Yakışır? Akar Mı? Bakımı Nasıl Yapılır?

Saçlarımız bizim hem eşsiz birer parçamız, hem de bizi diğer hanımlardan ayıran en büyük özelliklerimizdendir. Bu yüzden hem kendi tarzımıza uygun, hem de doğallığımızın çok dışına çıkmadan renk tercihi yapmamız gerekmektedir. Son yıllarda, oldukça sık kullanılmaya başlanan gri saç rengi yüze havalı ve farklı bir görüntü verecektir. Gri saç renginin, kimlere yakışacağı hakkında bilgileri derledik.

18.03.2020Saç
Kumral Saç Rengi Hangi Tene Ve Kimlere Yakışır Akar Mı Bakımı Nasıl Yapılır

Kumral Saç Rengi Hangi Tene Ve Kimlere Yakışır? Akar Mı? Bakımı Nasıl Yapılır?

Kadınlar için saçlar ve yapılacak olan bakım güzellik konusunda en önemli unsurlar arasında gelir. Özellikle saç boyama bir kadın için rutin bakımlar arasında bir basamaktır. Nitekim her kadın güzel görünmeyi arzular ve bu görünümün başında saçlar gelir. Buna paralel olarak kumral saç rengi geçmişten günümüze her kadının daima vazgeçilmezi olmuştur. Peki, kumral saç rengi hangi tene ve kimlere yakışır? Kumral saç rengi akar mı? Kumral saç rengi bakımı nasıl yapılır konuları hakkında bilinmesi gerekenler.

17.03.2020Saç
Küllü Kumral Saç Rengi Kimlere Yakışır Akar Mı Bakımı Nasıl Yapılır

Küllü Kumral Saç Rengi Kimlere Yakışır? Akar Mı? Bakımı Nasıl Yapılır?

Saçlarınız tanımlayıcı bir özelliktir ve diğer insanların sizin hakkınızda fark ettiği ilk şeylerden biridir. Bu nedenle, sadece stilinize uygun değil, aynı zamanda doğal özelliklerinizi de vurgulayan bir renk seçmek mantıklıdır. En çok kullanılan saç renklerinden biri olan küllü kumral, yüzü yumuşatarak kişiye genç bir görünüm verir. Küllü kumralın kimlere yakışacağına dair detayları derledik.

17.03.2020Saç
Bal Köpüğü Saç Hangi Tene Ve Kimlere Yakışır Akar Mı Bakımı Nasıl Yapılır

Bal Köpüğü Saç Hangi Tene Ve Kimlere Yakışır? Akar Mı? Bakımı Nasıl Yapılır?

Kumral olmak heyecan verici ve göz korkutucu bir deneyim olabilir. Kendinizi balköpüğü gibi açık saçlarla hayal etmek zor olabilir, özellikle de doğası gereği açık tenli değilseniz. Ancak hangi rengin cilt tonunuza uyacağını bilmek, doğru harekete karar vermenize yardımcı olabilir.

16.03.2020Saç
Bakır Saç Rengi Hangi Tene Ve Kimlere Yakışır Akar Mı Bakımı Nasıl Yapılır

Bakır Saç Rengi Hangi Tene Ve Kimlere Yakışır? Akar Mı? Bakımı Nasıl Yapılır?

Doğru kızıl saç rengi cildinizi canlandırır, yanlış seçim solgun ve hasta görünmenize neden olur. Çok açık veya çok sıcak tonlarda bir cildiniz varsa, zencefil, bakır ve kumral gibi sıcak kızıl saç renklerini seçebilirsiniz. Son yılların en trend renklerinden olan bakırlar, açık tenli ve çilleri olan kadınlar tarafından tercih ediliyor. Bakır rengin detayları ve kimlere daha çok yakışacağını merak ediyorsanız sizler için hazırladık.

13.03.2020Saç
Altın Karamel Saç Rengi Kimlere Yakışır Akar Mı Bakımı Nasıl Yapılır

Altın Karamel Saç Rengi Kimlere Yakışır? Akar Mı? Bakımı Nasıl Yapılır?

Karamel saç tonlarının arasında en dikkat çeken ve en fazla tercih edileni altın karamel olmuştur. Altın karamel saç rengi birçok kadın tarafından ışıltılı görünmesi sebebiyle tercih edilmektedir. Altın karamel saç rengi hakkında son zamanlarda kadınlar araştırma yapmaktadır. Birçok kadın altın karamel saç rengi kimlere yakışır diye araştırmaktadır. Bu noktada detaylı bilgileri derledik.

12.03.2020Saç
Koyu Karamel Saç Rengi Kimlere Yakışır Akar Mı Bakımı Nasıl Yapılır

Koyu Karamel Saç Rengi Kimlere Yakışır? Akar Mı? Bakımı Nasıl Yapılır?

Doğru saç rengine sahip olmak, görünüşünüzde büyük bir fark yaratır, bu yüzden cilt tonunuz için en iyi saç rengini bulmak çok önemlidir. Cilt tonunuz için hangi saç renginin en iyi olduğunu bulmanın ilk adımı, soğuk veya sıcak bir cilt tonuna sahip olup olmadığınızı belirlemektir.

12.03.2020Saç
Koyu Kahve Saç Rengi Kimlere Yakışır Akar Mı Bakımı Nasıl Yapılır

Koyu Kahve Saç Rengi Kimlere Yakışır? Akar Mı? Bakımı Nasıl Yapılır?

Yüze havalı, asil ve zarif bir ifade kazandıran koyu kahverengi olan saçlar, her yıl olduğu gibi bu yıl da kadınların vazgeçemediği saç renkleri arasında. Kadınlar arasında oldukça revaçta olan koyu kahve saç rengi kimlere yakışır, koyu kahve saç rengi akar mı, koyu kahve saç rengindeki saçlara bakım nasıl yapılır? İşte tüm bu soruların cevaplarını hazırladık!

12.03.2020Saç
Altın Kahve Saç Rengi Kimlere Yakışır Akar Mı Bakımı Nasıl Yapılır

Altın Kahve Saç Rengi Kimlere Yakışır? Akar Mı? Bakımı Nasıl Yapılır?

Saç, kadınların görünümünü bir anda değiştiren ve en çok önem verdikleri alanlardan biridir. Sağlıklı ve parlak renkli saçlara sahip olmak her kadının hayalidir. Saç rengi seçiminde önemli olan, rengin cilt tonu ile uyumlu olarak kişiyi daha canlı göstermesidir. Saçlarda kullanılan doğru renkler cildin daha güzel görünmesini sağlar. En çok tercih edilen saç renklerinden biri de altın kahvedir. Altın kahve saç rengi ile ilgili merak edilen tüm soruların yanıtını sizler için hazırladık.

12.03.2020Saç
Açık Kumral Saç Rengi Kimlere Yakışır Akar Mı Bakımı Nasıl Yapılır

Açık Kumral Saç Rengi Kimlere Yakışır? Akar Mı? Bakımı Nasıl Yapılır?

Saçlarımız, aynaya baktığımızda gözümüze ilk çarpan, eşsiz birer parçamızdır. Karşımızdaki insanların en çok dikkatini çeken özelliklerimizden birisidir. Bu yüzden hem yüzümüzü ön plana çıkaracak hem de, göz ve ten rengimizle uyumlu bir renk seçmek uygun olacaktır. En sık kullanılan renklerden birisi olan açık kumral saç rengi, sizi olduğunuzdan daha farklı ve genç gösterecektir. İşte açık kumral saç rengine ait merak edilen soruların cevapları.

11.03.2020Saç
Açık Kahve Saç Rengi Kimlere Yakışır Akar Mı Bakımı Nasıl Yapılır

Açık Kahve Saç Rengi Kimlere Yakışır? Akar Mı? Bakımı Nasıl Yapılır?

Açık kahve saç rengi nasıl görünüyor? Hangi cilt tonu için en iyi seçenek olur? Koyu ten, açık ten ve bronz ten rengine sahip olanlar bu tonu tercih edebilir mi? İşte açık kahve saç rengi fikirleri hakkında tüm detaylar!

10.03.2020Saç
Karamel Saç Rengi Hangi Tene ve Kimlere Yakışır Akar mı Bakımı Nasıl Yapılır

Karamel Saç Rengi Hangi Tene ve Kimlere Yakışır? Akar mı? Bakımı Nasıl Yapılır?

Genellikle kadınlar tarafından sıkça tercih edilen bir renk olan karamel saç rengi, son dönemde oldukça karşılaştığımız bir renk. Kadınların fazlasıyla sevdiği karamel saç rengi, hangi tene ve kimlere yakışır? Karamel saç rengi akar mı? Karamel saç renginin bakımı nasıl yapılır? Soruları sizin de aklınızda ise, işte cevapları.

10.03.2020Saç
Doğru Tırnak Bakımı Nasıl Yapılır

Doğru Tırnak Bakımı Nasıl Yapılır? 

Cilt ve saç bakımı kadar önem taşıyan tırnak bakımı, hijyen açısından da oldukça önemlidir. Peki tırnak bakımı nasıl yapılır?

13.02.2020Kişisel Bakım
Belgin Aksoy: İyi ki 29’umda kanser oldum

Belgin Aksoy: İyi ki 29’umda kanser oldum

29 yaşındayken yakalandığı kanser, Belgin Aksoy’un hayatını bir günde değiştirdi. Çocuğunu göremediği tecrit günlerinde filizlenen “iyi yaşam” projesi 2012’de Sapanca’daki otelinde hayata geçti, birkaç yıl içinde dünyaya yayıldı. İyilik ve iyi yaşam çağrısını herkese duyurmak hedefiyle başlattığı “Global Wellness Day”i tüm dünyanın kutladığı bir gün haline getirmek isteyen Aksoy, en önemli adımı Prens Harry-Meghan Markle çifti sayesinde attı. Kısa süre önce İngiliz Kraliyet Ailesi’nden ayrıldıklarını açıklayarak dünyanın ilgi odağı haline gelen çift, geçen yaz bir sosyal medya paylaşımıyla Aksoy’un İyi Yaşam Günü projesine destek verdi. Destekleri dünya basınında geniş yer buldu. Bu çarpıcı sürecin detaylarını, Aksoy ile Sapanca’daki oteli Richmond Nua Wellness & Spa’da konuştuk.

14.01.2020Magazin
Ciltte Derinlemesine Temizlik Hareketi: Hydrafacial

Ciltte Derinlemesine Temizlik Hareketi: Hydrafacial

Güzellik bir bütündür ve bu bütünü tamamlayan en önemli parçaların başında temiz ve pürüzsüz bir cilt gelir. Aydınlık, taze ve canlı bir cilt güzel ve genç görünmek için belirleyici bir rol üstlenir. Ancak bazı kusurlar, güzelliğe gölge düşürebilir ve estetik kaygıları beraberinde getirebilir. Yeni nesil güzellik uygulamalarının cilt problemlerini ortadan kaldırarak derinlemesine temizlik sağladığını ifade eden Kontür Makyaj Eğitmeni Ergül Keskin, hydrafacial yöntemini anlatıyor.

Güneşin İstenmeyen Mirası: Cilt Lekeleri ve Tedavi Yöntemleri

Güneşin İstenmeyen Mirası: Cilt Lekeleri ve Tedavi Yöntemleri

Güzelliğin dayandığı asıl güç, temiz ve pürüzsüz bir cilttir. Ancak bazı dış etkenler özellikle de güneş, cildin pürüzsüz görünümüne gölge düşürebilir. Vücut için yararlı olduğu kadar önlem alınmadığında cilt için zararlı bir silaha dönüşen güneşin etkilerini ciltten silmekse artık mümkün. Kontür Makyaj Eğitmeni Ergül Keskin, güneş lekelerinin yol açtığı lekeler için kullanılan IPL yöntemini anlatıyor.

25.10.2019Kişisel Bakım
Psikolojik destek aldım

"Psikolojik destek aldım"

Didem Balçın, “Akşamüstü Kahvesi” programına konuk oldu.

6.05.2019Televizyon
Buzun Cilde Faydaları

Buzun Cilde Faydaları

Son zamanlarda cilt bakımı adına oldukça farklı yöntemler uygulanmaya başlandı. Bunlardan bir tanesi ise cilde buz uygulamak. Peki cilde buz uygulamak nedir? Nasıl yapılır? İşte buzun cilde faydaları…

Yağ Enjeksiyonu Nedir Yağ Enjeksiyonu Nasıl Yapılır

Yağ Enjeksiyonu Nedir? Yağ Enjeksiyonu Nasıl Yapılır?

Yağ enjeksiyonu, yaşlanma belirtilerini yok eymek için yapılan bir işlem olarak biliniyor. Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrah Op. Dr. Derya Bingöl, estetik uygulamalar arasında en yaygın işlemlerden biri olan yağ enjeksiyonunu anlattı. Yağ enjeksiyonu nedir? Yağ enjeksiyonu ne için uygulanır? Yağ enjeksiyonu nasıl yapılır?

27.02.2019Kişisel Bakım
Selfie’me gölge etme, istemem

Selfie’me gölge etme, istemem

Süs köpeğine cilt bakımı yapılır mı? Nasıl Instagram’da daha fazla takipçi elde edilir? Kusursuz selfie nasıl çekilir? Kardashian’ların Lübnan şubesi Abdel Aziz kardeşlerin muhteşem hayatına hoş geldiniz.

Diş estetiğiyle gülüşünüzü güzelleştirebilirsiniz

Diş estetiğiyle gülüşünüzü güzelleştirebilirsiniz

Diş ve Çene Cerrahisi Uzmanı Dr. Nihat Tanfer: “Sağlıklı diş ve dişetlerine sahip olmak ve güzel gülümseyebilmek sadece düzenli diş hekimi ziyareti ile mümkün olabilir. Ağız ve diş sağlığı çok sayıda rahatsızlığı kontrol altına alırken estetik bir gülümseme de sosyal hayatınızda daha pozitif başlangıçlar yapmanızı sağlar. Estetik dişler ve doğal bir gülümseme için kişinin fiziğine ve karakterine özel diş tasarımları yapılmaktadır. Gülüşünüzdeki ufak bir değişiklikle özgüveninizi artırabilir, ilişkilerinizde kendinizi daha rahat hissedebilirsiniz.”

10.07.2017Sağlık
Cilt kuruluğu hakkında bilmeniz gereken 8 gerçek

Cilt kuruluğu hakkında bilmeniz gereken 8 gerçek

Özellikle mevsim geçişlerinde daha da artan cilt kuruluğunun farklı sebepleri olabilir. İşte cilt kuruluğu ile ilgili bilmeniz gerekenler...

1.03.2017Sağlık
Sağlıklı Saçlar İçin Hindistan Cevizi Yağı

Sağlıklı Saçlar İçin Hindistan Cevizi Yağı!

Sağlıklı, hacimli ve yumuşak saçların sırrı hindistan cevizi yağında saklı!

18.08.2016Kişisel Bakım
Evde Kolay Pedikür

Evde Kolay Pedikür

Ayak bakımı yapmak için en uygun zaman banyo sonrasıdır. Cilt yumuşak, tırnaklar ise daha esnek hale gelir. Peki ayak nasıl yapılır?

29.08.2014Kişisel Bakım
Güneş Işınlarına Cildinizi Hazırlayın

Güneş Işınlarına Cildinizi Hazırlayın!

Medikal Estetik Doktoru Emre Çiçek ısınan havalardan ve zararlı güneş ışınlarından cildinizi nasıl korumanız gerektiğini anlatıyor.

13.08.2014Kişisel Bakım
Doğru Makyaj Sizi Daha Sağlıklı Gösterir

Doğru Makyaj Sizi Daha Sağlıklı Gösterir!

Her şeyin başı ”sağlık” denir, geçilir. Ancak “güzellik” konusunun büyük kısmı gerçekten sağlıktır. Makyaj bile bunun pek dışında kalmaz ama belki biraz daha allı-pullu, biraz daha renkli ayrıntılar bulabiliriz…

10.03.2014Makyaj
Yavuz Bingölden özür diliyorum

Yavuz Bingöl'den özür diliyorum

Best Model 2003’te “Best Smile” seçilen Şehnaz Özkaya, modellikle başlayan kariyerine oyuncu olarak devam etmek istiyor. “Tekno Trend” adlı teknoloji programının sunuculuğunu yapan Özkaya, “piyasaya” iddialı bir şekilde girmeye hazırlanıyor: “Daha önce piyasanın gerektirdiklerini yapmadığım için tutunamadım ama artık kuralına göre oynayacağım!”

12.02.2012Kelebek
Gözenekler için maya, cilt lekeleri için karbonat

Gözenekler için maya, cilt lekeleri için karbonat

Genç yaşlarda çil, sivilce, akne problemleri; 30'lu yaşlarda ince çizgiler, nemsizlik veya aşırı yağlanma; 40'lı ve 50'li yaşlarda ise elastikiyet kaybı ile belirgin çizgilerle savaşıyoruz.

19.07.2011Kişisel Bakım

Yazar Sonuçları

Yaşa Göre Cilt Bakımı Nasıl Olmalı?

Cilt yaşlanmasına karşı alınabilecek önlemler hakkında açıklamalarda bulunan Dermatolog Dr. Şale Yılmaz, yaş gruplarına yönelik tavsiyelerde bulundu.

22.02.2019

Aloe Verayla Cilt Bakımı Nasıl Yapılır?

Aloe vera bitkisi Mısır kraliçelerinin, Yunan ve Romalı hekimlerin sağlık ve güzellik için yararlandığı, şifa kaynağıdır. Günümüzde de Tıp dünyasında yaygın olarak kullanılan ve en çok yetiştirilen sarısabır ismiyle de bilinen tıbbi bitkilerinden biridir.

22.02.2019

Cildinize kış desteği

Hava sıcaklıklarının düşmesi bedenimizdeki pek çok organ gibi cildimizi de etkiliyor.

6.12.2013

LENFÖDEM KADER DEĞİLDİR

Halk arasında ‘fil hastalığı’ olarak bilinen ‘lenfödem’ hastalığının bilinmeyenlereni ve tedavi yöntemlerini anlatan konunun uzmanı fizyoterapist Seda Otan Güler, bu hastalığını kader olmadığını ve tadavi edilebildiğini söyledi.

2.08.2013

Sarı tozlardan gelen güzellik

Polenin sağladığı mucizelerin farkında olan pek çok insan günlük yaşamından onu eksik etmiyor.

21.09.2012

Kaçılası kadınlar

Sevgili kadınlar. Biliyorum dikkat çekmek, sokakta dönüp bakılan kişi olmak, “özel” hissetmek şu hayatta önemsediğiniz meselelerin başını çekiyor.

25.10.2010

Her hamilelik diş kaybı mıdır?

HAMİLELİK döneminde yaşanabilecek diş problemleri bebeğin gelişimini doğrudan etkileyebileceği gibi, annenin düşük yapma olasılığını da yükseltebileceği unutulmaması gereken bir gerçektir. Hamilelik öncesi anne adayının gerekli ağız ve diş tedavileri mutlaka tamamlanmalıdır. Hamilelik döneminde değişen hormon dengesi ve gelişen olağan dışı vücut fonksiyonları dolayısıyla, ağız ve diş sağlığına daha fazla özen gösterilmesi gerekmektedir.

25.10.2010

Kadınlar ve otomobilleri

Kısa süre önce ıngiliz bir sigorta şirketinin yaptığı araştırmada (bir gün de başka bir memlekette yapılsın şu araştırmalar, kurban keseceğim), bir kadının hayatının ortalama 416 saatini çantasında anahtar arayarak geçirdiği ortaya çıkmıştı.

2.10.2009