EKSTRA
MENÜ

Çiğdem

Çiğdem haberleri sayfasında güncel ve son dakika Çiğdem hakkında haberler ile bilgiler bulunmaktadır. Toplam 10.966 Çiğdem haberi, videosu, fotoğrafı ve yazar yazısı yer almaktadır. Geçmişte ve bugün yeni yayımlanan son durum gelişmeleri ile pek çok haber..

Çiğdem Haberleri

TBMM Kadına Yönelik Şiddetin Araştırılması Komisyonundan Diyarbakır annelerine ziyaret

TBMM Kadına Yönelik Şiddetin Araştırılması Komisyonu'ndan Diyarbakır annelerine ziyaret

TBMM Kadına Yönelik Şiddetin Sebeplerinin Tüm Yönleriyle Araştırılarak Alınması Gereken Tedbirlerin Belirlenmesi Amacıyla Kurulan Meclis Araştırma Komisyonu, dağa kaçırılan çocuklarına kavuşmak için HDP İl Başkanlığı binası önünde eylem yapan Diyarbakır annelerini ziyaret etti.

19.10.2021Haber
TBMM Kadına Yönelik Şiddetin Araştırılması Komisyonundan Diyarbakır annelerine ziyaret

TBMM Kadına Yönelik Şiddetin Araştırılması Komisyonu'ndan Diyarbakır annelerine ziyaret

TBMM Kadına Yönelik Şiddetin Sebeplerinin Tüm Yönleriyle Araştırılarak Alınması Gereken Tedbirlerin Belirlenmesi Amacıyla Kurulan Meclis Araştırma Komisyonu, dağa kaçırılan çocuklarına kavuşmak için HDP İl Başkanlığı binası önünde eylem yapan Diyarbakır annelerini ziyaret etti.

19.10.2021Gündem
Takı töreninde damada sucuk, emzik, bulaşık deterjanı takıldı

Takı töreninde damada sucuk, emzik, bulaşık deterjanı takıldı

Bursa’nın İnegöl ilçesinde iş insanı Harun Baykal, düzenlenen düğün töreninde Büşra Çiğdem ile dünya evine girdi. Takı töreninde arkadaşlarının damada sucuk, emzik, merdane, bulaşık deterjanı gibi ürünleri boynuna takması ilginç görüntü oluştururken, davetlileri de güldürdü.

18.10.2021Haber
Takı töreninde bu da oldu Kangal sucukla başladı, emzikle devam etti...

Takı töreninde bu da oldu! Kangal sucukla başladı, emzikle devam etti...

Bursa’nın İnegöl ilçesinde iş insanı Harun Baykal, düzenlenen düğün töreninde Büşra Çiğdem ile dünya evine girdi. Takı töreninde arkadaşlarının damada sucuk, emzik, merdane, bulaşık deterjanı gibi ürünleri boynuna takması ilginç görüntü oluştururken, davetlileri de güldürdü.

18.10.2021Gündem
Lazer epilasyon işleminizi kim yaptı Yüksek derecede atışla yandım. İzler hâlâ duruyor...

Lazer epilasyon işleminizi kim yaptı? 'Yüksek derecede atışla yandım. İzler hâlâ duruyor...'

Lazer epilasyon uygulamasını her gün binlerce kişi yaptırıyor. Peki uygulamanın riskleri var mı? Geçtiğimiz günlerde Danıştay Onuncu Dairesi'nin kararıyla epilasyon cihazlarının güzellik salonlarında kullanımı iptal edildi. Bu karar neden alındı, ne anlama geliyor? Uzmanlara sorduk, yorumlarını aldık...

12.10.2021Gündem
Meşher’de ‘Sanatçı Kadınların Yüzyılı’

Meşher’de ‘Sanatçı Kadınların Yüzyılı’

Çiğdem Simavi hâmiliğinde ve ÜNLÜ & Co sponsorluğunda düzenlenen ‘Ben-Sen-Onlar: Sanatçı Kadınların Yüzyılı’, 9 Ekim’de Meşher’de açılıyor.

8.10.2021Kitap Sanat
Esma Sultan’da ‘Zamansız Sofralar’

Esma Sultan’da ‘Zamansız Sofralar’

Reflections İstanbul’un Bereket temasıyla hazırladığı ‘Reflections İstanbul - Zamansız Sofralar’ sergisinde; yaratıcılık, ağırlama, sunum, lezzet ve teknoloji bir araya geliyor. The Marmara Grubu ev sahipliğindeki sergi 8 Ekim’e kadar Esma Sultan Yalısı’nda.

7.10.2021Kitap Sanat
TBMM Müsilaj Sorununu Araştırma Komisyonunun görev süresi 1 ay uzatıldı

TBMM Müsilaj Sorununu Araştırma Komisyonu'nun görev süresi 1 ay uzatıldı

TBMM Müsilaj Sorununu Araştırma Komisyonu'nun görev süresinin 1 ay uzatılmasına ilişkin TBMM kararı, Resmi Gazete'de yayımlandı.

7.10.2021Gündem
Son dakika haberi: Paris İklim Anlaşması TBMMde kabul edilmesinin ardından Resmi Gazetede yayımlanarak yürürlüğe girdi

Son dakika haberi: Paris İklim Anlaşması TBMM'de kabul edilmesinin ardından Resmi Gazete'de yayımlanarak yürürlüğe girdi

Paris Anlaşmasının Onaylanmasının Uygun Bulunduğuna Dair Kanun Teklifi, TBMM Genel Kurulunda kabul edilmesinin ardından Resmi Gazete'de yayımlanarak yürürlüğe girdi. Kabine üyeleri gelişmeye ilişkin değerlendirmelerde bulunarak hayırlı olsun dileklerini iletti. Öte yandan BM Genel Sekreter Sözcüsü Stephane Dujarric, yaptığı açıklamada, "Türkiye'nin Paris Anlaşması'nı onaylamasını memnuniyetle karşılıyoruz." ifadelerini kullandı.

6.10.2021Gündem
Çiğdem Besin Değerleri: 100 Gr Çiğdem Kaç Kalori Protein Ve Karbonhidrat Değerleri..

Çiğdem Besin Değerleri: 100 Gr Çiğdem Kaç Kalori? Protein Ve Karbonhidrat Değerleri..

En çok tüketilen çerezler içerisinde şüphesiz Çiğdem gelir. Tabii bu çerez tüketilirken aynı zamanda kaç kalori olduğu ve besin değerleri de merak ediliyor. Peki, çiğdem besin değerleri: 100 gr Çiğdem kaç kalori detayları ile derledik.

Efsane ikili Oya-Bora: Müziği bırakmadık pop kulvarından ayrıldık

Efsane ikili Oya-Bora: Müziği bırakmadık pop kulvarından ayrıldık

90’lar listeleri yapıldığında Oya-Bora ikilisi hep en tepede yerini alır. Onlar, “Ara Beni”, “Sevme Zamanı”, “Bana Bir Masal Anlat Baba” gibi eskimeyen şarkıların yazarları, aşklarını müziklerine taşıyan nadir sanatçılardandır. Oya Küçümen ve Bora Ebeoğlu ile bir araya geldik. 1997’de çıkardıkları son pop albümünün ardından neler yaptıklarını konuştuk...

3.10.2021Magazin
Ergün Demir: Türkiye esnek olma açık hava fakültesi

Ergün Demir: Türkiye esnek olma açık hava fakültesi

Bir bakıyorsunuz Arjantin’de dans ediyor, bir bakıyorsunuz İstanbul’da, sahnede şah oluyor, bir bakıyorsunuz Giresun’un köyünde fındık topluyor. Bize de Ergün Demir’le; fındığı, Karadeniz’i, coronayı, oyunculuğu, hayatı konuşmak kalıyor.

1.10.2021Keyif
Arzuya teslim olanlar

Arzuya teslim olanlar

Ahmet Tulgar’ın yeni kitabı ‘Arzunun Serbest Dolaşımı’ndaki kahramanları sevip sevmemek size kalıyor ama onları anlamak, dahası onlara yarenlik etmek dürüstlük ve cesaret gerektiriyor.

30.09.2021Kitap Sanat
Meslek liseliler e-ticarete de girdi

Meslek liseliler e-ticarete de girdi

Milli Eğitim Bakanlığı’nın Mesleki ve Teknik Anadolu Liselerine verdiği döner sermaye desteğiyle öğrenciler, uçak bakım seti, maske, kıyafet, okul sırası imalatı ve trafik lambası tamiratı gibi birçok farklı alanda faaliyet gösteriyor Öğretmenlerinin gözetiminde bu işleri yapan öğrenciler bu sayede hem deneyim hem para kazanıyor. Bugüne dek meslek liselilerin ürettikleri somut ürünlere bir de e-ticaret sitesi eklendi. Mehmet Ali Büyükhanlı Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Pazarlama ve Perakendecilik, Bilişim Teknolojileri, Muhasebe ve Finans, Halkla ilişkiler Bölümü öğretmen ve öğrencileri, bir ilki gerçekleştirerek okul bünyesinde bir e-ticaret sitesi kurdular.

29.09.2021Eğitim
Bu hafta hangi filmler vizyona girecek İşte sinemalarda bu haftanın filmleri

Bu hafta hangi filmler vizyona girecek? İşte sinemalarda bu haftanın filmleri

Hafta sonu tatili öncesi haftanın filmleri vatandaşlarca araştırılıyor. Bu hafta hangi filmlerin vizyona gireceğini merak eden sinemaseverler, araştırmalarına hız verdi. Peki, bu hafta hangi filmler vizyona girecek?

23.09.2021Keyif
Aşılarını olup meleklerini kucakladılar

Aşılarını olup meleklerini kucakladılar

Koronavirüse karşı aşı olmayan anne adaylarını, hamilelikleri döneminde aşı olup, sağlıklı bir şekilde bebeklerini dünyaya getiren anneler uyardı: “Bebeğiniz için en güzel koruma aşı yaptırmak.”

23.09.2021Gündem
Boğazda triatlon şöleni Kazananlar belli oldu

Boğaz'da triatlon şöleni! Kazananlar belli oldu

İlk kez kıtalararası gerçekleştirilen Oral B İstanbul Boğaziçi Triatlonu'nda elit erkekler kategorisinde Gültıgın Er, elit kadınlar kategorisinde ise İpek Öztosun birinci oldu.

14.09.2021Diğer
2 Ekim hangi burç ve burcu ne 2 Ekim tarihde bugün, doğan Türk ile yabancı ünlüler, yükseleni ve özellikleri

2 Ekim hangi burç ve burcu ne? 2 Ekim tarihde bugün, doğan Türk ile yabancı ünlüler, yükseleni ve özellikleri

Astroloji, gökyüzündeki yıldız, gezegen, güneş ve ay gibi unsurların dünya üzerindeki etkisini konu alan ve kadim uygarlıklardan beri merak uyandıran bir alandır. İşte 2 Ekim hangi burç ve burcu ne, 2 Ekim tarihinde meydana gelmiş olaylar, 2 Ekim tarihinde doğan Türk ünlüler ve yabancı futbolcular ve konu hakkında çok daha fazlasını sizin için derledik.

14.09.2021Burçlar
14 Mayıs hangi burç ve burcu ne 14 Mayıs tarihde bugün, doğan Türk ile yabancı ünlüler, yükseleni ve özellikleri

14 Mayıs hangi burç ve burcu ne? 14 Mayıs tarihde bugün, doğan Türk ile yabancı ünlüler, yükseleni ve özellikleri

Günümüzde pek çok insan astrolojiye büyük bir ilgi duyuyor. Burçların özellikleri ise, merak edilen bir diğer bir konudur. 14 Mayıs tarihinde doğan kişiler, boğa burcuna sahip olurlar. Kadınlar ve erkekler 14 Mayıs tarihinde dünyaya geldikleri zaman boğa burcunun özelliklerini taşırlar. 14 Mayıs hangi burç ve burcu ne? İşte, merak edilen tüm detaylar.

12.09.2021Burçlar
“Gönül Dağı” yeni sezonuyla bu akşam TRT 1’de

“Gönül Dağı” yeni sezonuyla bu akşam TRT 1’de

Yayına başladığı ilk günden bu yana izleyicilerin gözdesi olan, her hafta reyting rekoru kırarak başarısını taçlandıran Gönül Dağı’nın yeni sezon ilk bölümü bu akşam saat 20.00’de TRT 1 ekranlarına geliyor.

11.09.2021Televizyon
Doğu ve Batı’ya, geçmiş ve geleceğe aynı anda bakabilmek

Doğu ve Batı’ya, geçmiş ve geleceğe aynı anda bakabilmek

Jan Morris’in 1985’te ilk bölümünü, 2005’te son bölümünü yazdığı ‘Hav’, gerçekliğine de gerçeküstülüğüne de inandıran bir şehrin üzerinden anlatılan kocaman ve aynı anda hem geçmişe hem geleceğe, hem Doğu’ya hem Batı’ya bakabilen bir toplumsal tasvir.

10.09.2021Kitap Sanat
Emine Erdoğan, Sıfır Atık Kısa Film Yarışması Ödül Töreninde konuştu

Emine Erdoğan, Sıfır Atık Kısa Film Yarışması Ödül Töreni'nde konuştu

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan, Sıfır Atık Projesi'ni 7'den 70'e herkesin seferberlik ruhuyla sahiplenmesi gerektiğini bildirdi. Emine Erdoğan, "2017'den bugüne 24,2 milyon ton atık ekonomiye kazandırıldı. 3 milyon ton sera gazı salınımı önlendi. Tüm bu çalışmalardan, 30 milyar lira ekonomik kazanç sağlandı" dedi.Emine Erdoğan, "Bilim bize açık bir şey söylüyor, bu aşırı hava olaylarının sıklığı giderek artacak. Kışlar daha kısa, yazlar daha uzun ve sıcak geçecek. Maalesef ufukta, yaşamın gittikçe zorlaşacağı bir dünya bizi bekliyor" ifadelerini kullandı.

8.09.2021Gündem
2 Temmuz hangi burç ve burcu ne 2 Temmuz tarihde bugün, doğan Türk ile yabancı ünlüler, yükseleni ve özellikleri

2 Temmuz hangi burç ve burcu ne? 2 Temmuz tarihde bugün, doğan Türk ile yabancı ünlüler, yükseleni ve özellikleri

Her çeşit burcun kendisine has olan özellikleri mevcut olmaktadır. Bu burç çeşidi on iki adet farklı bir özellikleri ve adı temsil etmektedir. Sadece ay şeklinde temsi edilmemektedir. Burçlar gün ile ayın birleşmesi ile ortaya çıkmaktadır. 2 Temmuz tarihinin hangi burcu ifade ettiğini, bu burcun özellikleri ile birlikte yükselenini. 2 Temmuz tarihte yaşanmış olan olayları ve yine bu tarihte doğan ünlüleri sizler için derledik.

8.09.2021Burçlar
Sular ne zaman gelecek İSKİ 7 Eylül kesinti ve arıza programı

Sular ne zaman gelecek? İSKİ 7 Eylül kesinti ve arıza programı

7 Eylül Salı günü, İstanbul'un çeşitli bölgelerinde su kesintileri yaşanıyor. Su kesintilerinden etkilenen bölgelerde ikamet eden vatandaşlar da İstanbul Su ve Kanalizasyon İdaresi'nin (İSKİ) resmi sitesine girerek suların geleceği saate yönelik araştırma yapıyor. Peki, sular ne zaman gelecek?

7.09.2021Gündem
İzmir Fuarı ne zaman İzmir Enternasyonal Fuarının etkinlik takvimi

İzmir Fuarı ne zaman? İzmir Enternasyonal Fuarı'nın etkinlik takvimi

İzmir Enternasyonal Fuarı'nın etkinlik takvimi açıklandı. Takvime göre, İzmir Büyükşehir Belediyesi, 3-12 Eylül tarihlerinde yapılacak İzmir Enternasyonal Fuarı ve 9-11 Eylül tarihleri arasındaki Dünya Belediyeler Birliği UCLG) Kültür Zirvesi kapsamında kentte bir dizi etkinlik düzenleyecek. İşte İzmir Enternasyonal Fuarı'nın etkinlik takvimi…

3.09.2021Gündem
Sular ne zaman gelecek İSKİ 1 Eylül kesinti listesi

Sular ne zaman gelecek? İSKİ 1 Eylül kesinti listesi

1 Eylül Çarşamba günü, İstanbul'un çeşitli bölgelerinde su kesintileri yaşanıyor. Su kesintilerinden etkilenen bölgelerde ikamet eden vatandaşlar da İstanbul Su ve Kanalizasyon İdaresi'nin (İSKİ) resmi sitesine girerek suların geleceği saate yönelik araştırma yapıyor. Peki, sular ne zaman gelecek?

1.09.2021Gündem
Eşinin balkondan atıp, intihara kalkıştı dediği Çiğdem: Felç kaldım, adalet istiyorum

Eşinin balkondan atıp, 'intihara kalkıştı' dediği Çiğdem: Felç kaldım, adalet istiyorum

Van'da yaklaşık 5 ay önce tartıştığı eşi tarafından önce boğazı sıkılan ardından da binanın 3'üncü katından atılan 2 çocuk annesi Çiğdem Ergin (23), yatağa bağımlı hale geldi. Eşi Sinan Ergin'in (32) kendisinin intihara kalkıştığını söylemesiyle serbest bırakıldığını belirten Çiğdem Ergin'in, yoğun bakımdayken kaşları ve gözleri ile polisin sorularına cevap vererek, balkondan atıldığını ifade ettiği iddianamede yer aldı. Felç olduğunu ve adalet istediğini söyleyen Çiğdem Ergin'in 5 yaşındaki kızı R.A.E.'nin, iddianameye yansıyan ifadesinde, babasının annesini kucağına alıp balkondan aşağı attığını söylediği öğrenildi.

31.08.2021Haber
Eşinin balkondan atıp, intihara kalkıştı dediği Çiğdem: Felç kaldım, adalet istiyorum

Eşinin balkondan atıp, 'intihara kalkıştı' dediği Çiğdem: Felç kaldım, adalet istiyorum

Van'da yaklaşık 5 ay önce tartıştığı eşi tarafından önce boğazı sıkılan ardından da binanın 3'üncü katından atılan 2 çocuk annesi Çiğdem Ergin (23), yatağa bağımlı hale geldi. Eşi Sinan Ergin'in (32) kendisinin intihara kalkıştığını söylemesiyle serbest bırakıldığını belirten Çiğdem Ergin'in, yoğun bakımdayken kaşları ve gözleri ile polisin sorularına cevap vererek, balkondan atıldığını ifade ettiği iddianamede yer aldı. Felç olduğunu ve adalet istediğini söyleyen Çiğdem Ergin'in 5 yaşındaki kızı R.A.E.'nin, iddianameye yansıyan ifadesinde, babasının annesini kucağına alıp balkondan aşağı attığını söylediği öğrenildi.

31.08.2021Gündem
Ah bir de aşk olsa...

Ah bir de aşk olsa...

Televizyon ve sahne dünyasının en renkli isimlerindendi Çiğdem Tunç. Neşesi ekrandan taşardı evlerimize... Sonra göremez olduk onu. Altı yıl önce sessiz sedasız bir tiyatro kurup pek çok oyun sahneye koymuş... Geçen pazartesi gecesi de ‘Cahide Sonku’ oyununun yaz galasını yaptı. “Nerelerdeydiniz, sizi epeydir göremedik” diye sorunca “Aslında meslek hayatımın en aktif dönemindeyim ama ekranda olmayınca görünmez gibi oluyorsun” diyor. Tunç’la hayat hikâyesinden aşka uzanan bir sohbete başladık...

Sular ne zaman gelecek İSKİden 8 ilçede kesinti açıklaması

Sular ne zaman gelecek? İSKİ'den 8 ilçede kesinti açıklaması

Sular ne zaman gelecek sorusu, 23 Ağustos Pazartesi günü bölgelerinde su kesintisi yaşayan vatandaşlar tarafından araştırılmaya başlandı. İSKİ su kesintisi listesi içerisinde yer alan ilçelerde suların ne zaman geleceğini öğrenmek isteyen vatandaşlar, buna göre hazırlıklı olacak. Peki, 23 Ağustos Pazartesi İSKİ su kesintisi kapsamında Kartal, Ümraniye, Küçükçekmece, Esenyurt, Beyoğlu, Beykoz, Büyükçekmece, Arnavutköy'de sular ne zaman gelecek? İşte, o konu hakkında bazı bilgiler

23.08.2021Gündem
Özledim ofisin kokusunu özledim

'Özledim ofisin kokusunu özledim'

Yaz tatili, delta varyantı derken ofise dönüş tarihleri sürekli ileri atıyor. Ama artık çoğumuz, haftanın belirli günleri de olsa ofise dönmek için sabırsızlanıyoruz. Aslında özlediğimiz, dört duvardan ziyade insanlar, sosyalleşme fırsatları, farklı kişilerle tanışmanın heyecanı... Klinik psikolog Melis Tiftikçi “Öğle yemeğini farklı kişilerle yemek, kahve molasında arkadaşlarla sohbet etmek ne kadar da iyi geliyormuş” diyor.

22.08.2021Hürriyet Pazar
Kartal Kaan: Kastelli yurtdışına kaçınca oyun da bitti

Kartal Kaan: Kastelli yurtdışına kaçınca oyun da bitti

Kartal Kaan, 1980 yılında perde açan ve Haldun Dormen’in yazıp yönettiği Adile Naşit, Erol Evgin, Ayşen Gruda gibi kült isimlerin rol aldığı “Hisseli Harikalar Kumpanyası”nın kariyerini değiştirdiğini söylüyor. Kaan, müzikallerle geçen hayatını ve şimdi neler yaptığını anlattı. (Eda SOLMAZ hazırladı)

15.08.2021Magazin
Son dakika... Sel felaketinin nedeni yapılaşma Kastamonu Bozkurt, Bartın ve Sinoptaki son gelişmeler...

Son dakika... Sel felaketinin nedeni yapılaşma! Kastamonu Bozkurt, Bartın ve Sinop'taki son gelişmeler...

Bilim insanlarına göre Kastamonu’nun Bozkurt ilçesindeki felakete Ezine Çayı’nın yatağının daraltılması neden oldu. Eski sellerde 400 metre genişliğe yayılan çay, 15 metreye sıkıştırılınca tsunami gibi taştı. Paleosismolog Dr. Ramazan Demirtaş'ın yayınladığı grafik, Bozkurt'taki sel felaketinin nedenini gözler önüne serdi. Öte yandan, Bartın'da 4 gün önce selin evini yıkması sonucu sulara kapılarak, kaybolan Arife Ünal’ın cansız bedeni bulundu. Felakette ölü sayısı 58'e yükseldi. CNN TÜRK canlı yayınında da selin vurduğu Babaçay köyünden çarpıcı görüntüler ekranlara geldi. İşte Kastamonu'nun Bozkurt, Bartın ve Sinop'taki son dakika gelişmeleri...

14.08.2021Gündem
Bora Gencer kimdir nereli kaç yaşında

Bora Gencer kimdir nereli kaç yaşında?

Bora Gencer, hayatı ve kariyeri ile araştırılan isimler arasında yer alıyor. Sunuculuk, oyunculuk, ses sanatçılığı gibi farklı yetenekleri bulunan Bora Gencer, objektiflerden uzak bir yaşam sürmeye devam ediyor. Peki, Bora Gencer kimdir nereli kaç yaşında? İşte, o isim hakkında merak edilen bazı bilgiler

11.08.2021Hayat
Damacana suya 1,5 ayda 5 defa zam

Damacana suya 1,5 ayda 5 defa zam

Su tüketiminin arttığı son günlerde damacana suya 1,5 ay içinde 5 defa zam yapıldı. Üst üste gelen zamlar vayandaşların tepkisini çekti.

6.08.2021Ekonomi

Yazar Sonuçları

16 yıl sonra ilk kez

Londra sanat dünyası 2005 yılında Royal Academy of Arts’ta gerçekleşen “Turks” (Türkler) isimli sergi sonrası tarihinin en büyük Türk sanat etkinliğine hazırlanıyor. 27-31 Ekim arası yapılacak TA London Turkish Artweek’in organizatörü İngiltere’de yaşayan ressam Renk Erbil ile heyecan verici etkinliğin detaylarını konuştuk.

18.10.2021

‘Sağlık için zeytinyağı’

Çanakkale’de, Türkiye’nin önemli zeytinyağı uzmanlarından sayılan A. Ü. Ziraat Fakültesi Bahçe Bitkiler Bölümü Öğretim Üyesi ve Uluslararası Zeytin Konseyi, Danışma Kurulu Üyesi Doç. Dr. Mücahit Taha Özkaya ile tanıştık. Eşi de, merkezi İzmir’de olan Zeytinyağı Konseyi Başkanı Prof. Dr. Fügen Durlu Özkaya, kaliteyi ön plana alıp, doğru zeytinyağının nasıl üretildiği konusunda çalışmalar yapıyor.

13.10.2021

Onur veren bir ödül: İzmir’in Gönüllüleri

ÖNCE bir haber özeti sunacağım: “Tülay Aktaş Gönüllü Kuruluşlar Güç Birliği Ödülleri 25. kez sahiplerini buldu. Erhan Gölbey’in sunduğu ödül töreni çevrimiçi ortamda gerçekleştirildi, 110’u aşkın STK yöneticisi ve temsilcisi katılım sağladı.

5.10.2021

Da Vinci’nin ‘gerçek’ şifreleri

2019, Leonardo da Vinci’nin 500’üncü ölüm yıldönümüydü. Bu vesileyle Paris’teki dünyaca ünlü Louvre’da kendisini anmak amacıyla bir sergi düzenlendi. ‘Louvre Müzesi’nde Bir Gece: Leonardo da Vinci’ adlı belgesel, işte bu sergiyle birlikte Rönesans’ın ikonik isminin sanatsal serüvenini tüm unsurlarıyla ele alan muhteşem bir yapım. Filmi, serginin küratörlerinin aktardığı bilgiler eşliğinde izliyoruz.

25.09.2021

Ne izlesem okusam dinlesem

Nisan Dağ’ın geçen hafta Adana Altın Koza Film Festivali’nde, ‘En İyi Yönetmen’ ve ‘En İyi Senaryo’ ödüllerini kazanan filmi ‘Bir Nefes Daha’ sinemalarda. Joachim Trier’in korku ögelerini kullanarak etkileyici bir büyüme hikâyesi anlattığı filmi ‘Thelma’, Isaac Asimov’un efsanevi Vakıf Serisi’ni ekranlara taşıyan bilimkurgu dizisi ‘Foundation’ ve Emmy Ödülleri’nin kazananları bu hafta ekranlarda öne çıkanlar.

24.09.2021

Uykuluğun lüks hali

Uykuluk deyince hâlâ aklınıza sadece Sütlüce mi geliyor? Gelmesin. Çünkü artık bu lezzet, yeni nesil şeflerin restoran menülerinde en havalı haliyle arzı endam ediyor. Çiğdem Seferoğlu’nun Hodan’ı ve Umut Karakuş’un Muutto’su bu restoranlardan ikisi...

15.08.2021

Şimdi 90’lar

Türk pop müziğinin 90’lı yıllarına damgasını vuran ve o zamanlara tanıklık etmiş çoğu kişinin hayatına dokunmuş şarkıların sahibi 12 ismi buluşturan ‘Şimdi 90’lar 2’, Ossi Müzik etiketiyle dijital platformlardaki yerini aldı.

10.08.2021