MENÜ

Çiftlikbank

Çiftlikbank ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Çiftlikbank haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 109 Çiftlikbank haberi bulunmuştur.

Çiftlikbank Haberleri

On binlerce üyesi olan Çiftlik Bank mercek altında

On binlerce üyesi olan Çiftlik Bank mercek altında

Kısa sürede on binlerce üyeye ulaşan Çiftlik Bank, birçok soru işareti barındırıyor. 200 bin TL yatırana aylık 50 bin lira kazanç vaadiyle sanal çiftlik hayvanları satan KKTC merkezli şirketin hesapları incelenecek.

24.11.2017Ekonomi
En iyi kadın oyuncu Melis Tüzüngüç

En iyi kadın oyuncu Melis Tüzüngüç

Bu yıl ikincisi düzenlenen Altın Turizm Ödülleri TurYön Platformu ve Bizce Yapım tarafından tertiplenen Asya Mice Organizasyonun koordinatörlüğünü üstlendiği gece ,Eski Büyükdere İskelesinde ihtişamlı bir törenle sahiplerini buldu.

13.12.2017Televizyon
Türkiye Altın Turizm Ödülleri sahiplerini buldu

Türkiye Altın Turizm Ödülleri sahiplerini buldu

Bu yıl ikincisi düzenlenen Altın Turizm Ödülleri TurYön Platformu ve Bizce Yapım tarafından tertiplenen Asya Mice Organizasyonun koordinatörlüğünü üstlendiği gece , 8 Aralık Cuma günü Eski Büyükdere İskelesi'nde  bir törenle sahiplerini buldu.

16.12.2017Keyif
Son 24 saatte ne oldu (23.12.2017) – 2

Son 24 saatte ne oldu? (23.12.2017) – 2

İşte 'Türkiye ve dünya gündemine dair gelişmeler, son 24 saatte yaşanan olaylar..

23.12.2017Haber
SPK, Çiftlik Bank hakkında suç duyurusunda bulundu

SPK, Çiftlik Bank hakkında suç duyurusunda bulundu

SPK, Çiftlik Bank hakkında savcılığa suç duyurusunda bulunduğunu duyurdu. SPK'dan yapılan açıklamaya göre, Çiftlik Bank sistemi için piramit satış sistemi değerlendirmesi yapıldı. Açıklamanın devamında, hileli işlemler yapıldığı belirtilerek, sisteme para yatıranların zarara görebileceği kaydedildi.

28.12.2017Ekonomi
Paraları nereye kaçırdıkları belli oldu

Paraları nereye kaçırdıkları belli oldu!

Çiftlik Bank’ın sahibi Mehmet Aydın’ın yüksek getiri vaadiyle topladığı paraların büyük kısmını KKTC’deki şahsi hesabına aktardığı belirlendi. Aydın’ın reel yatırımlar dediği üç şirketin de zararda olduğu ortaya çıktı

2.01.2018Ekonomi
Son dakika... Çiftlikbank için flaş karar Durduruldu...

Son dakika... Çiftlikbank için flaş karar! Durduruldu...

Çiftlikbank'a ilk yaptırım Gümrük ve Ticaret Bakanlığından geldi. Bakanlık, adında "banka" geçmesi nedeniyle reklamlarını 3 ay süreyle durdurma kararı aldı. İncelemeleri sürdüren Gümrük Bakanlığı, para cezası da uygulayabileceğini açıkladı. Tüketiciler de tasarruflarını değerlendirirken, daha hassas ve ihtiyatlı olmaları konusunda uyarıldı.

5.01.2018Ekonomi
Son 24 saatte ne oldu (09.01.2018)

Son 24 saatte ne oldu? (09.01.2018)

İşte 'Türkiye ve dünya gündemine dair gelişmeler, son 24 saatte yaşanan olaylar..

9.01.2018Haber
Çiftlikbank üyelerine şok... Bu ses kaydı gönderildi

Çiftlikbank üyelerine şok... Bu ses kaydı gönderildi

Türkiye'de haftalardır konuşulan ve bakanlıkların incelemesi altındaki KKTC merkezli 'Çiftlikbank'ta çok önemli gelişmeler yaşanıyor. Kısa sürede on binlerce üyeye ulaşan Çiftlikbank'ta günlük ödemeler durduruldu. Şirketin CEO Mehmet Aydın üyelere ses kaydı gönderdi.

16.01.2018Ekonomi
Çiftlikbank yavruladı Çılgın inekler, bizim tavuklar...

Çiftlikbank yavruladı! Çılgın inekler, bizim tavuklar...

Üyelere para ödemeyi durduran Çiftlik Bank’ta inceleme başlatılmasının ardından sanal ponzi oyunları yavruladı. Anadolufarm, çılgıninekler, sütbank, bizimtavuklar gibi 200 site ortaya çıktı. 108’i incelemeye alındı

18.01.2018Ekonomi
Gümrük Bakanlığı 11 saadet zinciri firması hakkında soruşturma açtı

Gümrük Bakanlığı 11 saadet zinciri firması hakkında soruşturma açtı

ÇİFTLİK Bank’ta yaşanan sıkıntının ardından, Gümrük ve Ticaret Bakanlığı “saadet zinciri” mantığıyla çalıştığını belirlediği 11 firma için harekete geçti. Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci, “Vatandaşlarımız dikkatli olsun” dedi.

18.01.2018Ekonomi
Bakan Tüfenkci: “Saadet zinciri gibi çalışıyorlar”

Bakan Tüfenkci: “Saadet zinciri gibi çalışıyorlar”

Doha’da Katar-Türkiye İş Forumu’nu takip eden gazetecilere açıklamalarda bulunan Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci, uzun süredir Bakanlık markajında olan Çiftlik Bank’a benzer 11 organizasyonun daha olduğunu söyledi. Bu şirketlerle ilgili de inceleme başlatıldığını söyleyen Bakan Tüfenkci, “Saadet zinciri’ gibi çalışıyorlar. Somut mal alım-satımı olmadan yüksek kar vaadiyle bir anlamda kandırarak insanları sisteme dahil ediyorlar. 3-4 ay ödeme yapıyorlar. Ondan sonra gerekçeler öne sürerek ödeme yapamayınca ortadan kayboluyorlar" dedi. DOHA (İHA)

18.01.2018Haber
Son dakika... Çiftlik Bank soruşturması bitti... Bakandan flaş açıklama

Son dakika... Çiftlik Bank soruşturması bitti... Bakan'dan flaş açıklama

Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci, Çiftlik Bank ile ilgili soruşturmanın sonuçlandığını söyledi. Tüfenkçi, "Soruşturmalardan ortaya çıkan, bu tür oluşumlara özellikle sanal alemde insanları dolandırmaya yönelik gerçek mal ve hizmet ticaretinin dışında ticarette bir takım mevzuatsal anlamda koşullar ve sıkıntılar olduğunu gördük. Şimdi onunla ilgili düzenlemeyi de hazırlıyoruz. Bu anlamda sadece Çiftlik Bank değil 11 tane daha birbirine benzer, adeta bir saadet zinciri kuran ve temel mantığı da bir müşterinin bir başka müşteriyi getirerek birbirini finanse ettiği bir sistem oluşturuyorlar" dedi.

21.02.2018Ekonomi
Bakanlık açıkladı Yarım milyarlık vurgun

Bakanlık açıkladı! Yarım milyarlık vurgun

Gümrük ve Ticaret Bakanlığı, halktan yüksek getiri vaadiyle para toplayan Çiftlikbank isimli oyunun ‘nitelikli dolandırıcılık’ olduğunu açıkladı. Çiftlikbank hakkındaki soruşturmanın sonuçlandığını söyleyen Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci, “Savcılığa suç duyurusu yapıldı. Raporlar MASAK’a da gönderildi” dedi.

8.03.2018Ekonomi
Bakandan canlı yayında Çiftlikbank açıklaması Soruşturma başlatıldı, reklamları yasaklandı

Bakandan canlı yayında Çiftlikbank açıklaması! Soruşturma başlatıldı, reklamları yasaklandı

Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci, canlı yayında Çiftlikbank ile ilgili önemli açıklamalarda bulundu.Bakan, "İdari olarak reklamlarını durdurduk. Daha fazla tüketicinin aldanmasının önüne geçmek adına. Bakanlığımızın idari yaptırımlarının tamamını uyguladık. Cezai noktada da cumhuriyet savcılıkları yetkilidir. Bu konularda mevzuat eksikliklerini gidermek adına çalışma yapıyoruz" dedi.

8.03.2018Ekonomi
Yüz binlerce üyesi bulunan Çiftlik Bank ile ilgili flaş gelişme

Yüz binlerce üyesi bulunan Çiftlik Bank ile ilgili flaş gelişme

Çok kısa sürede on binlerce kişiden yüz milyonlarca lira toplayan Çiftlik Bank sırra kadem bastı! Yatırdıkları paraları almak için şirketin merkezine giden vatandaşlar, şirketin sessiz sedasız boşaltıldığını öğrendi. Çiftlik Bank Genel Müdürü Niyazi Karakoç'un ise bayilerle bir toplantı yaparak 'Ben de kandırıldım. Mehmet Aydın'a ulaşamıyorum. Başınızın çaresine bakın' dediği öğrenildi. Akşam saatlerinde ise üyeler bir başka haberle sarsıldı. Çiftlik Bank'ın Facebook hesabı da kapatıldı. Çiftlik Bank’ın İnegöl’deki tesislerine giden yüzlerce kişi, alacaklarına karşılık olarak tesislerde bulunan hayvanlara el koymaya kamyonlarla gitti. Çiftlik Bank sahibi Mehmet Aydın'ın akrabası olduğunu söyleyen Muhammed Aydın "50 bin lira para verdim. TIR'ını satıp hayvan alan var. Kendimizi mi yakalım. Akrabam tarafından kandırıldım. Şimdi bir tane saman balyası bile vermiyorlar" diye isyan etti.

12.03.2018Ekonomi
Çiftlikbank sırra kadem bastı

Çiftlikbank sırra kadem bastı

Çok kısa sürede on binlerce kişiden yüz milyonlarca lira toplayan Çiftlikbank ile ilgili flaş gelişme! Şirket, İstanbul'daki merkezi sessiz sedasız boşalttı, sırra kadem bastı. Bu olayı ise paralarını almak için merkeze giden vatandaşlar ortaya çıkarttı.

12.03.2018Haber
Çiftlikbank mağdurları büyükbaş hayvan tesisini bastı

Çiftlikbank mağdurları büyükbaş hayvan tesisini bastı

Çok kısa sürede on binlerce kişiden yüz milyonlarca lira toplayan Çiftlik Bank sırra kadem bastı! Yatırdıkları paraları almak için şirketin merkezine giden vatandaşlar, şirketin sessiz sedasız boşaltıldığını öğrendi. Çiftlik Bank Genel Müdürü Niyazi Karakoç'un ise bayilerle bir toplantı yaparak 'Ben de kandırıldım. Mehmet Aydın'a ulaşamıyorum. Başınızın çaresine bakın' dediği öğrenildi. Akşam saatlerinde ise üyeler bir başka haberle sarsıldı. Çiftlik Bank'ın Facebook hesabı da kapatıldı. Çiftlik Bank’ın İnegöl’deki tesislerine giden yüzlerce kişi, alacaklarına karşılık olarak tesislerde bulunan hayvanlara el koymaya kamyonlarla gitti.

12.03.2018Haber
Ben sadece reklamda oynadım, suç mu

Ben sadece reklamda oynadım, suç mu!

On binlerce kişiden yüz milyonlarca lira topladıktan sonra sırrı kadem basan Çiftlik Bank'ın medya ve iletişim danışmanı oyuncu Mehmet Çevik'ten şaşırtan açıklama: Benim resmi görevim yok!

13.03.2018Magazin
Çiftlik Bankın CEOsu Mehmet Aydın kimdir Bulaşıklık yapmış

Çiftlik Bank'ın CEO'su Mehmet Aydın kimdir? Bulaşıklık yapmış

Yüksek getiri vaadiyle binlerce vatandaştan 511 milyon lira para toplayıp sırra kadem basan Çiftlik Bank'ın CEO'su Mehmet Aydın ile ilgili yeni detaylar ortaya çıkmaya devam ediyor. Çiftlik Bank’ı kurarak yüz binlerce kişiyi dolandıran ve kaçan Mehmet Aydın’ın eski patronu Yusuf Sabahyıldızı Anadolu Ajansı'na açıklamalarda bulundu. Sabahyıldızı, 2013'te sahibi olduğu iş yerinin mutfak bölümünde bulaşıkçı olarak çalıştığını söyledi.

15.03.2018Gündem
İlk başta paraları günübirlik yiyordu

'İlk başta paraları günübirlik yiyordu'

Çiftlik Bank’ı kurarak yüz binlerce kişiyi dolandıran ve kaçan Mehmet Aydın’ın eski eşi Sıla Soysal, sistemin detaylarını anlattı: “İlk parayı 16 yaşındaki bir çocuk yatırdı. Başlangıçta paraları günübirlik yiyordu. Sistem sonradan katılanın parasını eskiden katılana vermek şeklinde oluyordu” dedi

16.03.2018Gündem
Bakandan Uber açıklaması

Bakan'dan Uber açıklaması

GÜMRÜK ve Ticaret Bakanlığı, İstanbul’daki UBER-taksici gerilimini çözmek üzere devreye girdi. Bakanlık, önümüzdeki günlerde UBER temsilcileri ile taksicileri aynı masada buluşturmayı hedefliyor. Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci, “UBER vatandaşta bir karşılık buluyor. Taksici esnafımız kendini check etmeli, vatandaş neden UBER’i tercih ediyor bunu iyi analiz etmeliyiz. Önümüzdeki günlerde tarafları dinlemek istiyoruz” dedi.

16.03.2018Ekonomi
Bakan Tüfenkci: Çiftlik Bank gibi 11 girişim daha var

Bakan Tüfenkci: Çiftlik Bank gibi 11 girişim daha var

Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci, Türkiye kamuoyunda günlerdir tartışılan Çiftlik Bank ve Uber - taksici gerilimiyle ilgili konuştu. Tüfenkci, Çiftlik Bank benzeri 11 girişimin olduğunu ve incelemenin sürdüğünü söyledi. Bakan Tüfenkci, Uber gerilimiyle ilgili olarak da Uber temsilcileriyle taksicileri aynı masada buluşturacak...

16.03.2018Ekonomi
Muslerayı şoke edecek talep Çiftlikbank...

Muslera'yı şoke edecek talep! Çiftlikbank...

Paralarını sözde girişimci Mehmet Aydın'a kaptıran Çitflikbank mağdurlarının son umudu Galatasaray'ın Uruguaylı kalecisi Fernando Muslera oldu!

16.03.2018Futbol
Kendini suçlu hissetmez

'Kendini suçlu hissetmez'

Üsküdar Üniversitesi Rektörü Psikiyatrist Prof. Dr. Nevzat Tarhan, sürü psikolojisinde bireysel zihnin çalışmadığını belirtti. Tarhan Mehmet Aydın için "Bu tip insanlar kendilerini suçlu hissetmezler hatta kendilerini rasyonalize ederek, 'İnsanlar paralarını korusaydı, onlara ders veriyorum.' diye de kendilerini savunurlar" açıklamasında bulundu.

16.03.2018Gündem
Bayiler de Çiftlik mağduru

Bayiler de 'Çiftlik mağduru'

Milyonlarca lirayı toplayıp ortadan kaybolan Çiftlik Bank’ın kurucusu Mehmet Aydın’ın ‘franchising’ yöntemi ile Türkiye genelinde 150 bayilik verdiği ortaya çıktı. Her bayi başına yaklaşık 100 bin lira para alan Aydın’ın kaçmasının ardından Çiftlik Bank şarküterileri de kapandı. Çiftlik Bank’tan bayilik alarak şarküteri açan M.S.G., 1 milyon 200 bin lira dolandırıldığını söyledi.

17.03.2018Ekonomi
ÇiftlikBanka 12 milyon liralık arsa satan sürpriz isim...

ÇiftlikBank'a 12 milyon liralık arsa satan sürpriz isim...

FETÖ sanığı iş insanı E.A.'nın mal varlığı üzerindeki tedbir kararı kalktıktan sonra 80 bin kişiyi dolandırıp 511 milyon vurgun yaparak ortadan kaybolan Çiftlik Bank kurucusu Mehmet Aydın’la 12 milyonluk arsa ticareti yaptığı ortaya çıktı.

19.03.2018Ekonomi
Çiftlik Bank CEOsu Mehmet Aydının iadesiyle ilgili son dakika gelişmesi

Çiftlik Bank CEO'su Mehmet Aydın'ın iadesiyle ilgili son dakika gelişmesi

ADALET Bakanı Abdulhamit Gül, “Çiftlik Bank olayında, iade ve kırmızı bülten süreçleri başlatılmıştır, konu savcılarımız ve Bakanlığımızca yakından takip edilmektedir” ifadesini kullandı.

20.03.2018Gündem
Çiftlik Bankın 200 bin lirası başına dert oldu İade etti ama…

Çiftlik Bank'ın 200 bin lirası başına dert oldu! İade etti ama…

Sanal çiftlik üzerinden 511 milyon lira dolandıran Mehmet Aydın, Çiftlik Bank dolandırıcılığıyla Türkiye'nin gündemine oturdu. Makine imalatçısı Fatih Yalçınkaya'nın yaşadıkları da oldukça ilginç.

23.03.2018Gündem
Bakan Fakıbabadan Çiftlikbank açıklaması: Açık bir şekilde adam aldı götürdü

Bakan Fakıbaba'dan Çiftlikbank açıklaması: Açık bir şekilde adam aldı götürdü

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Fakıbaba: "Çiftlik Bank konusunda Bakanlığımızın savcılığa müşteki olarak dilekçesi var. Bu da önemli. Bu konu hukukun vereceği bir karar. Ona ben bir şey diyemem ama ben şunu derim. Bütün vatandaşların uyanık olması lazım. (Çiftlik Bank'ın kurucusu Mehmet Aydın) Açık bir şekilde adam aldı götürdü yani ama inşallah Türkiye'ye getiririz diye düşünüyorum"

24.03.2018Ekonomi
Herkes bunu merak ediyordu. Karısının ifadesiyle ortaya çıktı

Herkes bunu merak ediyordu. Karısının ifadesiyle ortaya çıktı

Türkiye'nin gündemine oturan Çiftlik Bank soruşturmasında yeni detaylar ortaya çıkıyor. Çiftlik Bank'ın aranan firari Mehmet Aydın'ın eşi Sıla Aydın savcılık ifadesinde, "Mehmet, Urguay'ın yanında Dubai ve Arjantin'den de geçici vatandaşlık almıştı. Uruguay patladığı için bu iki ülkede olabilir" dedi.

24.03.2018Gündem
Paranızı  tavuğa, ineğe kaptırmayın

Paranızı tavuğa, ineğe kaptırmayın

Parayı alan Uruguay’a geçti ama hâlâ muadil işler var. Yatırımlarınızı dikkatli yapın, gerekirse Cem Uzan’dan feyz alın.

24.03.2018Hürriyet Pazar
Mesajı verdi: Onun da ensesindeyiz

Mesajı verdi: Onun da ensesindeyiz

DIŞİŞLERİ Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, "Türkiye'ye zarar veren terör örgütleri üyelerinin ve sahtekarların yurtdışına kaçtığını belirterek, Milletimize sözümüz var onların ensesindeyiz. Uruguay'a bir sahtekar kaçtı. Onun da ensesindeyiz" dedi.

25.03.2018Gündem

Çiftlik Bank vurgununda 3 kritik isim daha var

Çiftlik Bank vurgununda, MASAK müfettişleri ve savcılıkların yaptığı incelemelere göre, çetenin tepe yöneticisi Mehmet Aydın dışında aynı soyisimde 3 yönetici daha var. Bu 3 yöneticinin altında ise 4 isim bulunuyor. Vurgun kapsamında sistem üzerinden toplanan paralarla farklı şehirlerde büyükbaş hayvan çiftlikleri, arıcılık ve kümes hayvancılığı tesisleri kuruluyormuş gibi gösterildi; sahte açılışlar organize edildi. Çete lideri Mehmet Aydın’ın Uruguay’dan Brezilya’ya kaçtığı belirtiliyor ancak civar ülkelerle de temasa geçildi. Arjantin dışında Dubai’ye de bir dosya gönderildi.

26.03.2018Ekonomi
Çiftlik Bank çok konuşuldu ama tam bir Ponzi tezgahı

Çiftlik Bank çok konuşuldu ama tam bir 'Ponzi' tezgahı!

DOLANDIRICILAR, saadet zinciri kurucuları bu işi nasıl yapıyorlar? Daha doğrusu “müşterilerini” nasıl buluyorlar? Dolandırıcılar var; çünkü kolay kazanç elde edip “köşeyi dönmek” isteyen, kazanma hırsı içinde, açgözlü ya da tamahkar olarak tanımlanabilecek zaafları olanlar var olduğu için. Hele ki bilgi ve bilimden çok, köşe dönmeci “uyanıklığa” ve lümpenliğe sempatinin olduğu yerlerde şaşkınlık yaratmıyor.

26.03.2018Ekonomi
6 kişiye kırmızı bülten çıkarıldı

6 kişiye kırmızı bülten çıkarıldı

Hükümet Sözcüsü ve Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ, Mehmet Aydın başta olmak üzere 6 kişi için kırmızı bülten çıkarıldığını söyledi.

26.03.2018Ekonomi
10. halkada çöküş garanti

10. halkada çöküş garanti

Çiftlik Bank benzeri saadet zincirlerini inceleyen TEPAV uzmanları, zincirin nasıl çöktüğünü anlattı. Her yeni gelenden 6 kişiyi ekibe katması istenen zincirlerde 10. halkadan sonra Türkiye nüfusunun neredeyse 50 katından fazla insanın katılması gerekiyor. Sistem böyle çöküyor.

29.03.2018Ekonomi

Yazar Sonuçları

Hocalar buluşmasına dair

CÜBBELİ Ahmet, Nureddin Yıldız, İhsan Şenocak falan...

16.03.2018

ABD’nin PKK’yla ortak hedefi

Dünyada, PKK kadar uluslararası desteğe sahip olmuş başka terör örgütü yoktur.

18.03.2018

Çok açık sözlü gördüm sizi Mevlüt Bey

İSTANBUL Belediye Başkanı Mevlüt Uysal şöyle demiş:

18.03.2018

Bizim Çiftlikbank’ımız varsa onların da Theranos’u var

Sizlere tekrar Çiftlikbank hikayesini anlatmayacağım, zaten defalarca yazıldı, manşetlere taşındı.

21.03.2018