MENÜ

Çiftlikbank

Çiftlikbank ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Çiftlikbank haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 110 Çiftlikbank haberi bulunmuştur.

Çiftlikbank Haberleri

Son dakika haberi: Tahliye manzaraları... Alaattin Çakıcı cezaevinden dev konvoyla ayrıldı

Son dakika haberi: Tahliye manzaraları... Alaattin Çakıcı cezaevinden dev konvoyla ayrıldı

İnfaz süresini üçte ikiden yarı yarıya düşüren düzenlemeyle birlikte cezaevlerinden tahliyeler sürerken sayının kısa sürede 100 bini bulması bekleniyor.

17.04.2020Gündem
Aşıya itiraz sağlığa tehdit

Aşıya itiraz sağlığa tehdit

Çocuklarına aşı yaptırmayan ailelerin sayısı son dokuz yılda 183’ten 30 bine çıktı. Bu astronomik artış, halk sağlığını tehdit eder hale geldi. Aşı karşıtlığı yüzünden kızamık ve çocuk felci hastalıklarında artış oldu. Avrupa’da, ABD’de kızamıktan ölümler görülmeye başlandı. Bazı kesimlerin bilimsel olmayan verilerle halkı yanlış yönlendirdiğini söyleyen uzmanlar, “Aşı hayat kurtarır” diyor.

22.01.2020Gündem
Son dakika haberi: ÇiftlikBank mağdurları harekete geçti... Dedektif açıkladı: ‘Tosuncuk’  Brezilya’da

Son dakika haberi: ÇiftlikBank mağdurları harekete geçti... Dedektif açıkladı: ‘Tosuncuk’ Brezilya’da

ÇiftlikBank mağdurları ‘Tosuncuk’ lakaplı Mehmet Aydın’ın izini bulmak için dedektif tuttu. Dedektif Mehmet Uzuner, “Brezilya’da olduğunu biliyoruz” dedi.

14.01.2020Gündem
Tosuncuk’un el konulan lüks yatı açık arttırmayla 234 bin dolara satıldı

Tosuncuk’un el konulan lüks yatı açık arttırmayla 234 bin dolara satıldı

Vatandaşları dolandıran Çiftlikbank'ın kurucusu firari sanık Mehmet Aydın’ın sosyal medyada görüntülerini paylaştığı süper lüks yatı Silam, Uruguay Ulusal Uyuşturucu Kurulu (JND) tarafından el konulmasının ardından düzenlenen açık arttırmayla satıldı.

11.12.2019Dünya
Poligondaki intiharda Çiftlikbank iddiası

Poligondaki intiharda Çiftlikbank iddiası

Başakşehir’de dün gittiği bir poligonda kalbine tek el ateş ederek hayatına son veren Recep Ataş (25)’ın Çiftlikbank’a para kaptırdığı için bunalımda olduğu ve bu nedenle canına kıydığı iddia edildi.

22.11.2019Haber
Poligondaki feci olayda Çiftlikbank iddiası

Poligondaki feci olayda Çiftlikbank iddiası!

Başakşehir’de dün gittiği bir poligonda kalbine tek el ateş ederek hayatına son veren Recep Ataş (25)’ın Çiftlikbank’a para kaptırdığı için bunalımda olduğu ve bu nedenle canına kıydığı iddia edildi.

22.11.2019Gündem
Kazbank olayında flaş gelişme

'Kazbank' olayında flaş gelişme

KIRŞEHİR'de "Kaz çiftliği kuracağım" diyerek 245 kişiden 20'şer bin lira toplayan Ahmet Nurettin Çelik hakkında, Sermaye Piyasası Kurulu'nca (SPK) 'usulsüz halka arz'dan, hesaplarına tedbir konulması için dava açıldı. Mahkeme, SPK'nın talebinin, uyuşmazlık konusu olmadığına hükmederek, ret kararı verdi. SPK ise yatırımcıların hak ve menfaatlerinin korunması için karara itiraz ederek, İstinaf Mahkemesi'ne başvurdu.

25.10.2019Gündem
Pes dedirten olay ‘Kaz çiftliği kuracağım’ diyerek bakın ne yaptı…

Pes dedirten olay! ‘Kaz çiftliği kuracağım’ diyerek bakın ne yaptı…

Çiftlikbank’ın ardından bu kez Kazbank dolandırıcılığı ortaya çıktı. “Kaz çiftliği kuracağım” diyerek 1.000 kişiden 20 milyon TL para toplama hedefiyle yola çıkan Ahmet Nurettin Çelik, SPK’ya yakalandı.

24.10.2019Gündem
Uzmanlardan tele pazarlamada oltalama uyarısı

Uzmanlardan tele pazarlamada 'oltalama' uyarısı

TÜDER Genel Başkanı Küçük, "Gönderilen linkten veya kısa mesajdan GSM operatörleri de sorumlu tutulmalıdır. Bu tür taşımayı yapan kargo firmaları da dolandırıcılık eyleminden sorumlu olmalıdır." dedi.

5.08.2019Teknoloji
Uzmanlardan oltalama uyarısı Böyle dolandırıyorlar

Uzmanlardan oltalama uyarısı! Böyle dolandırıyorlar

Uydu televizyonu veya internet aracılığıyla yapılan uzaktan satış yöntemiyle kişilerin sağlığa kavuşma, kısa yoldan çok kazanç sağlama ya da değerinin altında fiyatla ürün sahibi olma gibi isteklerini kullanan bazı firma ya da şahıslar, e-posta adreslerine veya hesaplarına link göndererek, oltalama (phishing) yöntemiyle vatandaşları dolandırıyor.

4.08.2019Ekonomi
İşi bitince kimseye acımazdı

İşi bitince kimseye acımazdı

Çiftlik Bank soruşturması kapsamında hakkında kırmızı bülten çıkarılan 6 kişiden biri olan ve 15 ay tutuklu kaldıktan sonra tahliye edilen 30 yaşındaki Cudi Cumhur, cezaevinde gelen ‘iş tekliflerini’ ve Mehmet Aydın’a dair detayları Hürriyet’e anlattı. Cumhur, ‘Tosuncuk’ diye anılan Aydın için “Yüksek egosu vardı. İşi bittiği adama saygısı da biter, acımazdı” dedi.

20.07.2019Gündem
Faizi sıfırlayın alkışlayacağım

"Faizi sıfırlayın alkışlayacağım"

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Murat Çetinkaya’nın Merkez Bankası Başkanlığı’ndan alınmasıyla ilgili “Erdoğan, eğer bu gerekçeyle MB Başkanı’nı aldıysan, aynı kulvarda olduğun adam geldiyse, ilk toplantıda faizi sıfırlayın vallahi de billahi de alkışlayacağım” dedi. Kılıçdaroğlu partisinin grup toplantısında şunları söyledi:

10.07.2019Gündem
Çiftlik Bank davasında flaş gelişme

Çiftlik Bank davasında flaş gelişme!

Kamuoyunda "Çiftlik Bank" olarak bilinen sistemin kurucu ve yöneticilerine yönelik, 2s'i tutuklu 5'i firari 48 sanığın yargılandığı davada, tutuklu 2 sanığın tahliyesine karar verildi.

4.07.2019Gündem
Çiftlik Bank davasında şok ifadeler: Aydının kardeşi hayvan çaldı

Çiftlik Bank davasında şok ifadeler: Aydın'ın kardeşi hayvan çaldı

Kamuoyunda "Çiftlik Bank" olarak bilinen sistemin kurucu ve yöneticilerine yönelik, 11'i tutuklu 48 sanığın yargılandığı davada, 24 sanığın savunması alındı.

10.05.2019Gündem
Yüz tanıma ve anahtarla girilebiliyor... Lav silahından kumar makinesine her şey var

Yüz tanıma ve anahtarla girilebiliyor... Lav silahından kumar makinesine her şey var

İSTANBUL Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı, yıllardır adli emanette tutulan binlerce davanın yüzbinlerce delilinin tutulduğu adli emanet depolarının kapılarını basına açtı. Adli emanet deposunda İlker Başbuğ'un boru parçası dediği Poyrazköy davasının delili olan lav silahı, Çiftlikbank soruşturmasının delili olan bitcoin üreten makineler, çeşitli davaların delili olan silahlar tutuluyor.

25.04.2019Gündem
‘Tosunun belalısı iddianameden çıktı Lüks BMWyi kaptırmış…

‘Tosun'un belalısı iddianameden çıktı! Lüks BMW'yi kaptırmış…

Binlerce kişinin milyonlarca lira dolandırılmasına ilişkin olarak hazırlanan Çiftlikbank iddianamesinde, bugüne kadar kamuoyuna yansımayan ilginç son dakika bilgisi ve iddialar da yer aldı. ‘Tosun’ lakaplı Mehmet Aydın’ın en yakınındaki isimlerden Cudi Cumhur’un ifadesinde  Mehmet Aydın’ı Bursa’da olduğu dönemde tehdit eden ve BMW I8 ‘el koyan’ Bekir adlı “mafyavari” bir kişiyi de anlattı.

16.04.2019Gündem
Son dakika... Çarpıcı Çiftlik Bank detayları Her şey böyle başlamış

Son dakika... Çarpıcı Çiftlik Bank detayları! Her şey böyle başlamış

Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı'nca Çiftlik Bank'a yönelik soruşturma sonunda 7'si firari, 11'i tutuklu 48 şüpheli hakkında hazırlanan iddianamenin detayları ortaya çıktı. İddianamede, firari şüpheli Mehmet Aydın'ın internet üzerinden oynanan Çiftlik Bank oyununun ilk halinin yazılımını yaptırdığı ve oyunun, 31 Temmuz 2016'da internette kullanıma açıldığı belirtildi.Başlangıçta tek başına eylemine başlayan şüpheli Aydın'ın, oyuncu ve yatırılan paraların artması ile organizasyona ihtiyaç duyarak akrabaları, daha önceden tanıdıkları kişilerin kendisiyle hareket etmesini sağlayıp, akabinde de piyasadan konunun uzmanı kişilerle anlaşıp onları da eylemine katılmaya ikna ederek ekonomik çıkar amacı güden suç örgütünü kurup yönetmeye başladığı bilgisi verildi.

26.03.2019Gündem
Arjantin direkten dönmüş Tosun’un Arjantin planı

Arjantin direkten dönmüş! Tosun’un Arjantin planı

Binlerce kişiyi mağdur eden Çiftlikbank'ın elebaşısı "Tosun" lakaplı Mehmet Aydın'ın planlarını sosyal medya sorumlusu Umeyr Karakoç ifadesinde açıkladı.

2.02.2019Ekonomi
Tosunun bir vukuatı daha ortaya çıktı

'Tosun'un bir vukuatı daha ortaya çıktı!

Çiftlikbank organizasyonuyla onbinlerce kişiyi yüzmilyonlarca lira dolandıran ‘Tosun’ lakaplı Mehmet Aydın’ın, uyuşturucu satıcıları tarafından dolandırıldığı ortaya çıktı. Olaya ilişkin iddianameye göre Aydın’ın uyuşturucu hap almak için para ödediği torbacılar, Aydın’a hap yerine ‘bonzai’ verdi. Durumu farkeden Aydın, uyuşturucuyu değiştirmek için gittiği yerde de polislere yakalandı.

22.01.2019Gündem
Çiftlikbankın sosyal medya sorumlusu yakalandı

Çiftlikbank'ın sosyal medya sorumlusu yakalandı

Çiftlikbank soruşturması kapsamında, Çiftlikbank'ın sosyal medya sorumlusu olduğu öne sürülen Umeyr Karakoç yakalandı.

10.01.2019Haber
Çiftlikbankın sosyal medya sorumlusu yakalandı

Çiftlikbank'ın sosyal medya sorumlusu yakalandı

Çiftlikbank soruşturması kapsamında, Çiftlikbank'ın sosyal medya sorumlusu olduğu öne sürülen Umeyr Karakoç yakalandı.

10.01.2019Gündem
Tosun Interpol’de en çok aranan listesinde

'Tosun' Interpol’de en çok aranan listesinde

Türkiye’de binlerce kişiyi, Çiftlikbank ile milyonlarca lira dolandıran Mehmet Aydın, Interpol’ün en çok arananlar ‘Most Wanted’ listesine girdi.

9.01.2019Gündem
Son dakika: Mehmet Aydının yeni görüntüleri ortaya çıktı

Son dakika: Mehmet Aydın'ın yeni görüntüleri ortaya çıktı 

KAMUOYUNDA  'Tosuncuk' olarak tanınan Çiftlik Bank'ın kurucusu Mehmet Aydın'ın firar etmeden önceki yaşamına ait yeni görüntüler ortaya çıktı.  132 bin 222 kişiden, 1 milyar 139 milyon lira toplayarak yurtdışına kaçan Mehmet Aydın hakkında kırmızı bülten çıkarılmış, vurgunu filmlere konu olmuştu. DHA, Aydın'ın firarından önce lüks yaşamına dair yeni görüntülere ulaştı.

26.11.2018Gündem
Yüksek kar vaadiyle vatandaşı dolandıran “Enerji Emlak”a polis operasyonu

Yüksek kar vaadiyle vatandaşı dolandıran “Enerji Emlak”a polis operasyonu

Çiftlikbank'ta yaptığı dolandırıcılık ile binlerce insanı mağdur eden ve yurt dışına kaçan 'Tosuncuk' lakaplı Mehmet Aydın ders olmadı. Bu kez Esenyurt'ta enerji içeceği satacağını iddia ederek yüksek kar vaadiyle vatandaşı dolandıran “Enerji Emlak”a polis operasyonu düzenlendi. Vatandaşı 100 milyon TL dolandırdığı ileri sürelen Enerji Emlak operasyonunda 12 kişi için gözaltı kararı verildi.

5.10.2018Haber
Tosuncuk gitti yöntemi kaldı Enerji içeceği ile 100 milyon TL böyle uçtu

'Tosuncuk' gitti yöntemi kaldı! 'Enerji içeceği ile 100 milyon TL böyle uçtu

Çiftlikbank'ta yaptığı dolandırıcılık ile binlerce insanı mağdur eden ve yurt dışına kaçan 'Tosuncuk' lakaplı Mehmet Aydın ders olmadı. Bu kez Esenyurt'ta enerji içeceği satacağını iddia ederek yüksek kar vaadiyle vatandaşı dolandıran “Enerji Emlak”a polis operasyonu düzenlendi. Vatandaşı 100 milyon TL dolandırdığı ileri sürelen Enerji Emlak operasyonunda 12 kişi için gözaltı kararı verildi.

5.10.2018Gündem
Son dakika...Çiftlikbankın finans müdürü tutuklandı

Son dakika...Çiftlikbank'ın finans müdürü tutuklandı

Çiftlikbank soruşturması kapsamında sistemin finans müdürü olduğu öne sürülen Koray Hasgül tutuklandı.

10.09.2018Ekonomi
Çiftlik Bank’ın firari CEO’su Aydın’ın lüks yaşamından yeni görüntüler

Çiftlik Bank’ın firari CEO’su Aydın’ın lüks yaşamından yeni görüntüler

’ÇİFTLİKBANK ’ ile 80 bin kişiden dolandırdığı 500 milyon TL’nin üzerinde parayla yurtdışına kaçan, ’Tosuncuk’ lakaplı Mehmet Aydın’ın lüks yaşamına ilişkin yeni görüntüler ortaya çıktı. Dubai’de bir kadınla lüks bir mekanda görüntülenen Aydın’ın 90 bin lira hesap ödediği öğrenildi.

3.09.2018Gündem
Şimdi de Bahisbank.. Binlerce mağdur var, en ünlüsü kayıplara karıştı

Şimdi de 'Bahisbank'.. Binlerce mağdur var, en ünlüsü kayıplara karıştı

ÇiftlikBank’ın şoku henüz atlatılmamışken, benzer bir skandal da bahis oyunlarında patlak verdi. 800’den fazla sosyal medya hesabı kullanılarak milyonluk vurgun yapıldı.

29.08.2018Gündem
Rus saadet zincirinin Türkiye halkası koparıldı

Rus saadet zincirinin Türkiye halkası koparıldı

Rusya'da matematik dehası Sergey Mavrodi tarafından kurulan Türkiye'de de TurkeyMMM adı altında faaliyet yürüten Rus saadet zincirine yönelik operasyonda, Türkiye'deki sistemi yöneten Leyla kod adlı Elvir Egorova'nın da arasında bulunduğu 30 kişi yakalandı. Rus saadet zincirinin 1 milyon 200 bin TL vurgun yaptığı belirlendi. Çiftlikbank skandalının baş aktörü Mehmet Aydın'ın da bu sistemden etkilenerek vurgun sistemini kurduğu ortaya çıktı. MMM sadet zinciri ilk kez 1994 yılında Rusya'da kuruldu. Farklı bir para modelini savunan yapı kendisini yoksullara yardım ermek için yapılanan farklı bir finans sistemi olarak tanıtıyordu. Sistemin kurucusu Matematik dehası olarak gösterilen Sergey Mavrodi'ydi. 20 milyon üyeye ulaşan sistem sayesinde Mavrodi Rusya'da milletvekili seçildi. Ancak sistemin tıkanması sonucu peş peşe mağdurlar oluşunca hakkında soruşturma başlatılan Mavrodi tutuklandı. MMM şirketleri Rusya'da yasaklandı. Sistem, saadet zincirine katılana aylık yüzde 30 ile 50 arasında kar sunuyordu. Sisteme ilk kez sokulan kişilerin yatırdığı paraya yüzde 10 kar payı ödeniyordu. Paraların çekimi için belli bir süre geçmesi gerekiyordu. Ancak para yatıranların büyük çoğunluğu ödedikleri tutarı dahi alamadı.Mavrodi - Maksim - Mavrodi isimlerinin başharflerinden oluşan MMM, 2007 yılında tekrar hayata geçirildi. Rusya'da yasak olan yapı bir çok ülkede MMM Global olarak hayata geçirilirken, Türkiye'de 2015 yılında TurkeyMMM adıyla sistem kuruldu. Yapılan şikayetler üzerine İstanbul Siber Şube Müdürlüğü ekiplerinin yaptıkları araştırmaya göre; Suç örgütü tarafından TurkeyMMM adı altında piramit sistemi kurularak, yüksek kazanç vaadinde bulunuldu. Üyelik işlemleri www.turkeymmm.net internet sitesi üzerinden gerçekleştirildi. Sisteme üyelik yapan katılımcıların yatırmak istedikleri paralar suç örgütüne ait kripto para cüzdanlarına gönderildi. Sistemde belirli bir üye katılımı sağlandıktan sonra suç örgütü tarafından Türkiye MMM sistemine resetleme işlemi yapılıp müdahale edilerek üyelerin sisteme aktardıkları kripto paraların sıfırlanarak Türkiye'deki üyelerin zarara uğratıldığı saptandı. Yapılanmanın şu ana kadar 1 milyon 200 bin TL'lik vurgun yaptığı belirlendi. Vurgun yapılan paraların da yurt dışına çıkarıldığı tespit edildi. Ekipler yaptığı araştırmada, sistemi Dünya'da sistemin kurucusu Sergey Mavrodi'nin yönettiğini, Türkiye yapılanmasının başında ise Leyla kod adlı Rus Elvir Egorova'nın olduğu belirlendi. Polis, yapılanma içerisinde 2'si Rus 33 kişi belirlendi. Yapılan tespitlerin ardından Siber Şube Müdürlüğü ekipleri, İstanbul merkezli 16 ilde eş zamanlı operasyon başlattı. 30 kişi gözaltına alındı. Aramalarda, 31 laptop, 42 cep telefonu, 8 tablet, 25 bellek, 12 sabit disk, 12 hafıza kartı, 49 sim kart, 8 CD ve dökümanlar ele geçti. Gözaltına alınan sistemin Türkiye yapılanmasını yöneten Elvir Egorova, Emniyetteki ifadesinde, Rusya'dan gelen talimatları Türkçe'ye çevirerek alt birimlere ilettiğini, sadece tercüman olduğunu söylediği öne sürüldü. Emniyetteki sorgularının ardından adliyeye çıkarılan 30 kişiden aralarında Elvir Egorova'nın da bulunduğu 7 kişi tutuklandı, 23 kişi ise adli kontrol kararıyla serbest kaldı.

24.07.2018Haber
Rus saadet zincirinin Türkiye halkası koparıldı

Rus saadet zincirinin Türkiye halkası koparıldı

Rusya'da matematik dehası Sergey Mavrodi tarafından kurulan Türkiye'de de TurkeyMMM adı altında faaliyet yürüten Rus saadet zincirine yönelik operasyonda, Türkiye'deki sistemi yöneten Leyla kod adlı Elvir Egorova'nın da arasında bulunduğu 30 kişi yakalandı. Rus saadet zincirinin 1 milyon 200 bin TL vurgun yaptığı belirlendi. Çiftlikbank skandalının baş aktörü Mehmet Aydın'ın da bu sistemden etkilenerek vurgun sistemini kurduğu ortaya çıktı.

24.07.2018Ekonomi
Her şey sahte... Yine kandırıyorlar

Her şey sahte... Yine kandırıyorlar

Türkiye son yılların en büyük dolandırıcılık olayını Çiftlikbank’la yaşarken, halkın yaşanılanlardan ders almadığı görülüyor. Çiftlikbank’tan sonra bile kurulan ponzi şirketlerine para yatıranlar bulunuyor. Bunun son örneği ise Hollanda merkezli 'çiftliğimnette' isimli site. Bu şirket, yumurta paketleri satarak üyelerine yüksek kazanç vaat ediyor. Umut Holding'in 10 yıllık geçmişe sahip olduğu belirtilse de internet sitesinin Ağustos 2017'de kurulduğu dikkat çekiyor. 10 yıllık şirket domain adresini bile 2 Eylül 2017'de almış. Sitede Umut Holding'in sahibi olduğu belirtilen Umut Öztürk'ün de resmi sahte.

24.07.2018Gündem
Bir türlü akıllanmıyorlar Aynı yöntemle dolandırdılar

Bir türlü akıllanmıyorlar! Aynı yöntemle dolandırdılar

Denizli ve Manisa'da, insanları Çiftlik Bank benzeri bir sistemle dolandırdıkları iddiasıyla 4 şüpheli gözaltına alındı

12.07.2018Gündem
Ekonominin oskarları ödülleri sahiplerini buldu

'Ekonominin oskarları' ödülleri sahiplerini buldu

İstanbul Ticaret Odası (İTO) Başkanı Şekib Avdagiç, Türkiye'nin potansiyeline güvenmek gerektiğini belirterek, ilk 5 ayda açılan yabancı sermayeli firma sayısının 2017'nin aynı dönemine göre yüzde 90'dan fazla artarak 3 bin 284, yerli firma sayısının da yüzde 24 yükselerek 25 bin 670 olarak gerçekleştiğini söyledi. Hürriyet muhabirleri, Ekonomi Basını Başarı Ödülleri" töreninden 5 ödülle döndü.

7.06.2018Ekonomi
KKTCde flaş karar... 175 kişiyi vatandaşlıktan çıkarttılar

KKTC'de flaş karar... 175 kişiyi vatandaşlıktan çıkarttılar

KKTC Bakanlar Kurulu, bir önceki hükümet döneminde bakanlar kurulu kararıyla istisnai vatandaş yapılan 1200 kişiden 175’ni yasalara aykırı olduğu gerekçesiyle vatandaşlıktan çıkardı. Listede, eski başbakan Ulusal Birlik Partisi (UBP) lideri Hüseyin Özgürgün’ün sevgilisi olduğu iddia edilen ancak Özgürgün’ün ‘dedikodu’ diyerek yalanladığı eski asistanı Şennur Gülbudak da bulunuyor. Ayrıca 175 isim arasında Trabzonspor ve Antalyaspor gibi çok sayıda futbol takımının teknik direktörlüğünü yapan Giray Bulak da var...

11.05.2018Dünya
Çiftlikbank’ın beyni tutuklandı

Çiftlikbank’ın beyni tutuklandı

Çiftlikbank soruşturması kapsamında haklarında kırmızı bülten çıkartılan 6 kişiden biri olan ve Bulgaristan’da yakalanarak dün Türkiye’ye iade edilen Düzgün Genç tutuklandı.

2.05.2018Ekonomi
Son dakika... Çiftlikbank’ın beyni Türkiye’ye iade edildi

Son dakika... Çiftlikbank’ın beyni Türkiye’ye iade edildi

ÇİFTLİKBANK’ın beyin takımından olduğu ileri sürülen ve kırmızı bültenle aranan Düzgün Genç, yakalandığı Bulgaristan’dan İstanbul’a getirildi.

2.05.2018Gündem
Çiftlik Bankın beyni tutuklandı

Çiftlik Bank'ın 'beyni' tutuklandı!

ÇİFTLİKBANK’ın halen firari olan kurucusu Mehmet Aydın’ın şirketlerinin tüm yazılım ve bilişim sistemlerini kurup kontrol eden ve geçtiğimiz günlerde yakalanan ‘Cudi’ Cumhur Yurdakul, ‘Suç İşlemek Amacıyla Örgüt Kurmak’ , ‘Bilişim Sistemleri, Banka veya Kredi Kurumlarının Araç Olarak Kullanılması Suretiyle Dolandırıcılık’ ve ‘Tacir ve Şirket Yöneticileri ile Kooperatif Yöneticilerinin Dolandırıcılığı’ suçlarından tutuklandı.

27.04.2018Gündem
Türkiye resmen Osmanı istedi

Türkiye resmen 'Osman'ı istedi

Çiftlik Banksoruşturmasını yürüten İstanbul Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı, yaptığı yazılı açıklamada, bugüne kadar toplam 33 kişi hakkında soruşturma yürütüldüğü, bunlardan 13 kişinin tutuklandığı, 15 kişi hakkında yakalama kararı çıkarıldığı, haklarında yakalama kararı çıkarılanlardan Çiftlikbank'ın kurucusu Mehmet Aydın'ın da aralarında bulunduğu 6 kişi için kırmızı bülten çıkarıldığı belirtildi.

19.04.2018Gündem

Yazar Sonuçları

Kenan Sofuoğlu’yla görüştüm... İşte anlattıkları

Dün uzun uzun konuştum AK Parti Milletvekili Kenan Sofuoğlu’yla...

30.12.2018

Yarasın tosunuma!

Sosyal medyadan takip ediyoruz bizim tosunu.

4.09.2018

Bu seçimde dindarları mutlu edecek o kadar çok şey var ki

- “Başörtülü / Başı kapalı ayrımı yok” diye inletiliyor meydanlar. Ne güzel!

18.06.2018

Girişimcilikten başka çare yok!

Son yıllarda Türkiye’de girişimcilik ve yetkinlik gelişimi konularında aktif olarak çalışmalar yürüten MEF Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Erhan Erkut, aynı zamanda ülkemizde üniversite içindeki ilk hızlandırıcı, kuluçka merkezini açan isim. Özellikle bu alanda kariyer planlayanlar tarafından aranan isimlerin başında gelen Prof.Erkut ile Kalite ve Başarı Sempozyumu için geldiği Bursa’da girişimcilik üzerine önemli mesajlar içeren bir söyleşi gerçekleştirdik. Prof.Dr. Erhan Erkut, Türkiye’nin istihdam sorununun giderek büyüdüğüne dikkat çekerek, girişimcilikten başka çare olmadığının altını çizdi.

28.05.2018