EKSTRA
MENÜ

Çiçek Abbas

Çiçek Abbas haberleri sayfasında güncel ve son dakika Çiçek Abbas hakkında haberler ile bilgiler bulunmaktadır. Toplam 268 Çiçek Abbas haberi, videosu, fotoğrafı ve yazar yazısı yer almaktadır. Geçmişte ve bugün yeni yayımlanan son durum gelişmeleri ile pek çok haber..

Çiçek Abbas, Sinan Çetin'in yönetmenliğini yaptığı ve baş rollerinde İlyas Salman, Şener Şen ve Pembe Mutlu'nun yer aldığı, 1982 yapımı bir komedi - drama filmidir.

Çiçek Abbas Haberleri

Unutulmayan film müziklerinin bestecisi: Melih Kibar

Unutulmayan film müziklerinin bestecisi: Melih Kibar

Hababam Sınıfı'nın da arasında bulunduğu pek çok filmin müziğine imza atan besteci Melih Kibar'ın vefatının üzerinden 16 sene geçti.

6.04.2021Keyif
Ayşen Gruda ölüm yıldönümünde anılıyor- İşte Ayşen Gruda’nın hayatı ve ölümüyle ilgili bilgiler

Ayşen Gruda ölüm yıldönümünde anılıyor- İşte Ayşen Gruda’nın hayatı ve ölümüyle ilgili bilgiler

Tiyatro, dizi ve sinema oyuncusu Ayşen Gruda vefatının ikinci yılında anılıyor. Bir süre pankreas kanseri tedavisi gören ve kanseri karaciğerine sıçrayan sanatçı, son olarak mide kanaması şikayetiyle hastaneye kaldırılmıştı. Yeşilçam’ın efsane isimlerinden Ayşen Gruda, sağlığı izin verdiği ölçüde sanat hayatından hiç vazgeçmedi. İşte Ayşen Gruda’nın hayatı ve ölümüyle ilgili bilgiler...

23.01.2021Gündem
Maskeni taktın mı kuzum

Maskeni taktın mı kuzum?

Samsun'da 19 Mayıs Belediyesi, koronavirüs önlemlerine dikkat çekmek için Yeşilçam sanatçılarının repliklerinden oluşan afişleri reklam panolarına asarak, vatandaşlara temizlik, maske ve mesafe çağrısı yapıyor.

2.01.2021Gündem
Çiçek Abbas ne zaman ve nerede çekildi Çiçek Abbas filminin oyuncuları kimdir

Çiçek Abbas ne zaman ve nerede çekildi? Çiçek Abbas filminin oyuncuları kimdir?

Yönetmenliğini Sinan Çetin'in üstlendiği Çiçek Abbas, konusu kadar oyuncu kadrosu ile de dikkatleri çekiyor. Başrollerde Şener Şen, İlyas Salman ve Pembe Mutlu'nun rol aldığı 1982 yapımı 'Çiçek Abbas' televizyon ekranlarında yayınlandığında merak konusu oluyor. İşte, Çiçek Abbas filminin konusu ve oyuncu kadrosu...

27.05.2020Televizyon
Ayşen Gruda kimdir Ayşen Grudanın biyografisi

Ayşen Gruda kimdir? Ayşen Gruda'nın biyografisi

Tiyatro ve sinema oyuncusu, Yeşilçam'ın unutulmaz isimlerinden Ayşen Gruda vefatının birinci yıl dönümünde anılıyor. Sanat yaşamı boyunca onlarca filmde rol alan usta oyuncu geride pek çok unutulmaz karakter bıraktı. İşte, Ayşen Gruda'nın biyografisi...

23.01.2020Gündem
Cahit Berkay: Her yeni kuşak kendi müzik tarzıyla beraber geliyor

Cahit Berkay: "Her yeni kuşak kendi müzik tarzıyla beraber geliyor"

Unutulmaz film müziklerine imza atan müzisyen Cahit Berkay, her yeni kuşağın kendi müzik tarzıyla beraber geldiğini belirterek, "'Ya kardeşim sen nasıl müzik yapıyorsun?' dediğin an onları yok saymış, aşağılamış olursun. Zaman ciddi bir şekilde değişiyor. O değişim yeni şeyler getiriyor." dedi.

25.11.2019Keyif
MDOBdan Cahit Berkay ve Yeşilçam Film Müzikleri Konseri

MDOB'dan "Cahit Berkay ve Yeşilçam Film Müzikleri Konseri"

Mersin Devlet Opera ve Balesi (MDOB) "Cahit Berkay ve Yeşilçam Film Müzikleri Konseri" verecek.

19.11.2019Keyif
Niyazi Erdoğan Retrospektif Sergisi

Niyazi Erdoğan Retrospektif Sergisi

Niyazi Erdoğan’ın geçtiğimiz 10 yıl boyunca gerçekleştirdiği defilelerde yer alan koleksiyonlardan çok özel bir seçkinin yer aldığı retrospektif sergisi, Mercedes-Benz Fashion Week Istanbul 14. sezonu kapsamında 8 Ekim Salı günü gerçekleşen bir açılışla başladı. MySizeID uygulamasının iş birliğiyle hazırlanan sergi, 18 Ekim’e kadar saat 18:00’de İstanbul Moda Akademisi’nde 10:00-18:00 saatleri arasında ziyaret edilebilir.

9.10.2019Koleksiyonlar
Çiçek Abbasın VIP versiyonu ilgi görüyor

Çiçek Abbas'ın VIP versiyonu ilgi görüyor

Ordulu Ahmet Şahin, 1975 model özel seri minibüse gözü gibi bakıyor. Minibüsü görenler, fotoğraf çektirmek için kimi zaman sıraya dahi giriyor.

1.07.2019Ekonomi
Adanada Çiçek Abbas filmi gerçek oldu

Adana'da "Çiçek Abbas" filmi gerçek oldu

BAŞROLLERİNİ İlyas Salman ve Şener Şen'in paylaştığı 'Çiçek Abbas' filminde, 4 lastiğin çalınarak, minibüsün tahta takozların üzerine konulmasının benzeri, Adana'da yaşandı. Uğur Köreken'in (44) 1 hafta önce satın aldığı otomobilin tuğlalarla kaldırılarak, 4 lastiği çalındı. Polis, hırsız ya da hırsızların yakalanması için çalışma başlattı.

16.04.2019Haber
Çiçek Abbas filmi Adanada gerçek oldu

'Çiçek Abbas' filmi Adana'da gerçek oldu

BAŞROLLERİNİ İlyas Salman ve Şener Şen'in paylaştığı 'Çiçek Abbas' filminde, 4 lastiğin çalınarak, minibüsün tahta takozların üzerine konulmasının benzeri, Adana'da yaşandı. Uğur Köreken'in (44) 1 hafta önce satın aldığı otomobilin tuğlalarla kaldırılarak, 4 lastiği çalındı. Polis, hırsız ya da hırsızların yakalanması için çalışma başlattı.

16.04.2019Gündem
Çiçek Abbas filmi Adanada gerçek oldu

'Çiçek Abbas' filmi Adana'da gerçek oldu

BAŞROLLERİNİ İlyas Salman ve Şener Şen'in paylaştığı 'Çiçek Abbas' filminde, 4 lastiğin çalınarak, minibüsün tahta takozların üzerine konulmasının benzeri, Adana'da yaşandı. Uğur Köreken'in (44) 1 hafta önce satın aldığı otomobilin tuğlalarla kaldırılarak, 4 lastiği çalındı. Polis, hırsız ya da hırsızların yakalanması için çalışma başlattı.

16.04.2019Gündem
Şener Şen: Düşmanlık körükleniyor. Gidiş iyi bir gidiş değil

Şener Şen: Düşmanlık körükleniyor. Gidiş iyi bir gidiş değil!

Beş gün kaldı. Şener Şen’i  yedi yıl sonra yeni filmi ‘Yol Ayrımı’nda izleyeceğiz. Söyleşiden önce eski filmlerini izledim yeniden. Önce Badi Ekrem’e, Vecihi’ye katıla katıla güldüm…Sonra diğerlerine geldi sıra…

4.11.2017 Hürriyet Pazar
Şener Şen, İlyas Salmana adını bile anmasını yasakladı mı

Şener Şen, İlyas Salman'a adını bile anmasını yasakladı mı?

Yeşilçam'ın iki efsane oyuncusu; Şener Şen ile İlyas Salman... Beraber "Banker Bilo", "Çiçek Abbas", "Kibar Feyzo", "Şekerpare" ve "Çöpçüler Kralı" gibi Türk sinemasının köşetaşı kabul edilen komedi filmlerinde kamera karşısına geçtiler. Ancak efsane olan bu iki önemli oyuncunun uzun süredir küs olduğu ortaya çıktı. Üstelik Şener Şen'in İlyas Salman'ın adını bile anmasını yasakladığı konuşuluyor.

30.06.2017Magazin
Cahit Berkay denilince akla gelen 7 film

Cahit Berkay denilince akla gelen 7 film

Cahit Berkay için hayatını bizler için güzellikler yaratmaya adamış bir neslin en önemli temsilcisi diyebiliriz. 60’ların ortalarında günümüze kadar gelen müzik yaşamına Moğollar ile birlikte birçok ödül ve başarı, Barış Manço ve Cem Karaca gibi iki dev müzisyenle albümler, konserler ve 160’dan fazla filmin müziğini sığdırmıştır. Bu yeşilçam klasiklerinin aklımıza kazınmalarında en önemli etkenin TV kanallarının gereğinden fazla yayınlamasını bir kenara koyarsak, Cahit Berkay’ın muhteşem melodileri olduğunda hepimiz hemfikiriz. Bugünlerde bir konuda hemfikir olmanın keyfini yaşayalım ve listemize göz atalım.

20.04.2017Keyif
’Çiçek Abbas’ filmindeki hırsızlık sahnesi gerçek oldu

’Çiçek Abbas’ filmindeki hırsızlık sahnesi gerçek oldu

Şanlıurfa'da, park halindeki otomobilin altına biriket koyan kimliği belirsiz kişi ya da kişiler, 4 lastiği söküp kaçtı. Yaşanan hırsızlık, İlyas Salman ile Şener Şen’in oynadığı ’Çiçek Abbas’ filmindeki hırsızlık olayını hatırlattı.

29.03.2017Gündem
İşte 100 kişilik büyük jürinin ‘En iyi 10 film’ tercihleri…

İşte 100 kişilik büyük jürinin ‘En iyi 10 film’ tercihleri…

Yönetmenler, oyuncular, yapımcılar ve sinema yazarları seçti; bize de sonuçları paylaşmak düştü.

25.03.2017Keyif
Sinemamızın en iyi 100 filmi

Sinemamızın en iyi 100 filmi

Bir uzun yürüyüştür sinema bu ülkede. Hem uzun hem zorlu ve meşakkatli... Kimileri kabul etmese de genel olarak üzerinde hemfikir olunan bir ‘çıkış noktası’na sahibiz; o da 1914 tarihli Fuat Uzkınay imzalı ‘Ayastefanos Abidesi’nin Yıkılışı’. Bu ‘ilk’ filmin üzerinden neredeyse 103 yıl geçmiş. Geride de onca emek, onca hatıra, onca birikim var. Bütün bu izleri takip ederek genel bir resme soyunmak istedik Hürriyet Pazar olarak. 100 kişiden oluşan, sinema erbabı bir grup insana beğenilerini, sinema tarihimiz içinde sevdikleri, önemsedikleri filmleri sorduk, ‘En iyi 10 film’lerini istedik (bazıları kıyamadı, listelerini ‘sırasız’ verdi). ‘Türkiye sinemasının en iyi 100 filmi’ işte böyle çıktı ortaya. Yönetmenler, oyuncular, yapımcılar ve sinema yazarları seçti; bize de sonuçları paylaşmak düştü. Bu soruşturmayı sizlerle paylaşırken de jürideki kimi isimlerden en sevdikleri filmler hakkında duygularını, düşüncelerini aldık, sevdalarının ifadelerini istedik. Toparlarsak; böyle geniş bir çalışmayı sayfalarımıza taşımaktan, sizlerle paylaşmaktan ve büyük bir sinemasal mirasın genel fotoğrafını çekmekten gurur duyduk, umarız sizler de beğenirsiniz...

25.03.2017Keyif
Yavuz Turgul’un yazıp Şener Şen’in canlandırdığı 7 muhteşem karakter

Yavuz Turgul’un yazıp Şener Şen’in canlandırdığı 7 muhteşem karakter

Sadece sinema tarihimizin değil, modern sivil tarihimizin en önemli isimlerinden olan Yavuz Turgul ve Şener Şen sayesinde bu millet gürül gürül kahkahalar attı, kırım kırım düşüncelere daldı, damla damla gözyaşı döktü. Beraberce yarattıkları karakterler ve replikler bizler tarafından arkadaş sofralarında, okul sıralarında, asker içtimalarında ve aşk tekliflerinde binlerce kez taklit edildi. İkiliye hayatımıza kattıkları sonsuz renk skalasından birkaç önemli örneği hatırlayarak ufak da olsun bir teşekkür edelim istedik. Çok büyüksünüz ustalar…

16.03.2017Keyif
Pembe Mutlunun son hali

Pembe Mutlu'nun son hali

'Çiçek Abbas'ta İlyas Salman ile Şener Şen'in paylaşamadığı kadın Pembe Mutlu'nun son hali...

9.03.2017Magazin
Fenerbahçe ve Galatasaraya Çiçek Abbas mesajı

Fenerbahçe ve Galatasaray'a Çiçek Abbas mesajı

YIL 2012. Yıldırım Demirören, Futbol Federasyonu Başkanı olunca, Beşiktaş olağanüstü kongreye gitmek zorunda kalmış. Kongrede Fikret Orman, kulübe başkan olarak seçilmiş.

31.05.2016Spor Arena
Neden trend oldu - Dünya İnsani Zirvesi, Hakan Çalhanoğlu, Çiçek Abbas

Neden trend oldu - Dünya İnsani Zirvesi, Hakan Çalhanoğlu, Çiçek Abbas

Türkiye'de bugün Twitter'da en çok konuşulan konuları, Somera ile birlikte sizin için derledik...

23.05.2016Gündem
Ankara’da akılalmaz hırsızlık

Ankara’da akılalmaz hırsızlık

Ankara’da gece vakti bir otomobilin dört lastiğini jantları ile birlikte çalan şahıs yakalandı.

23.05.2016Gündem
Ankarada Çiçek Abbas filmi gerçek oldu

Ankara'da 'Çiçek Abbas' filmi gerçek oldu

Ankara'da gece vakti bir otomobilin dört lastiğini jantları ile birlikte çalan şahıs yakalandı. 'Çiçek Abbas' filmini anımsatan hırsızlık olayı 10 Mayıs günü Dikmen bölgesinde meydana geldi. Hırsızlık zanlısı park halinde bulunan ve kendi kullandığı aynı marka modele ait bir otomobili gözüne kestirdi. Otomobili kriko yardımıyla kaldırdıktan sonra kalaslarla askıya alan zanlı otomobilin dört lastiğini jantları ile beraber yerinden söktü. Çaldığı lastik ve jantları alarak kayıplara karışan zanlı, daha sonra bu lastik ve jantları kendi aracına taktı. İhbar üzerine çalışma başlatan Asayiş Şube Müdürlüğü Oto Hırsızlık Bürosu ekipleri hırsızlık olayını gerçekleştiren şüpheli şahsın tespitine yönelik yapılan araştırma ve çalışmalarda yaklaşık 200 saatlik güvenlik kamerası görüntüsü inceledi. Kameralar tarafından olay yerinde lastikleri taşırken görüntülenen zanlının Y.O olduğunu tespit eden polis ekipleri, O'yu evinde gözaltına aldı.  Olay yerinde tatbikat yaptırılan Y.O. lastikleri nasıl çaldığını anlatırken, olay anında alkollü olduğunu ve bilinçli bir şekilde yapmadığını ileri sürdü. Sorguda suçunu itiraf eden Y.O sevk edildiği mahkeme tarafından tutuklanarak cezaevine gönderildi. Zanlı Y.O.'nun emniyette 5 ayrı çeşitli hırsızlıklardan suç kaydının olduğu, aranmasının bulunmadığı belirlendi. 

23.05.2016Haber
İlyas Salman’ın torunu oldu İlyas Salman kimdir

İlyas Salman’ın torunu oldu! İlyas Salman kimdir?

Çiçek Abbas karakteriyle gönüllerde taht kuran, Yeşilçam’ın usta oyuncusu İlyas Salman’ın torunu oldu. Salman’ın kızı bir erkek bebek dünyaya getirdi. Dede olan usta oyuncu mutluluktan yerinde duramadı. İşte detaylar...

11.02.2016Kelebek
Rüzgar Çetin trafik kazası geçirdi | 1 Polis şehit oldu

Rüzgar Çetin trafik kazası geçirdi | 1 Polis şehit oldu!

Ünlü yönetmen Sinan Çetin’in oğlu Rüzgar Çetin, dün gece İstanbul Beşiktaş'ta feci bir kaza geçirdi. Bir polisin şehit olduğu ve bir polisinde ağır yaralandığı trafik kazası sonrası Rüzgar Çetin gözaltına alındı. Detaylar haberimizde…

29.01.2016Kelebek
Sinan Çetinin Oğlu Rüzgar Çetin Kimdir

Sinan Çetin'in Oğlu Rüzgar Çetin Kimdir?

Ünlü yönetmen Sinan Çetin’in oğlu Rüzgar Çetin, dün gece Beşiktaş’ta otomobili ile seyir halinde iken bir polis aracına çarptı. Kaza sonrası ağır yaralan polislerden biri şehit olurken diğer polis memurunun durumu ise ciddiyetini koruyor. Peki Rüzgar Çetin Kimdir? Sinan Çetin’in oğlu Rüzgar Çetin ile ilgili bilinmeyenler haberimizde…

29.01.2016Kelebek

Yazar Sonuçları

Guy Ritchie ile o kırmızı halıda neler gördüm

Önceki akşam şahsi Beyoğlu tarihimin çok önemli bir günüydü.

28.02.2021

Klasiklerden en yenilere haftanın öne çıkanları

Yeni başlayanlar, yeni sezonlar, tekrar tekrar izlenen klasikler... Bu hafta belgeselseverler de korku meraklıları da Yeşilçam’dan vazgeçemeyenler de aradığını bulacak.

7.11.2020

Ömrüne bereket Şener Abi

Son 3-4 senedir Şener Şen’le ilgili en sivri çıkışları yapan benim...

9.11.2018

AK Parti neden kahve dağıtmaktan vazgeçti?

SOSYAL medyada dolaşımda olan birkaç fotoğraf karesini yayınlamıştık Kanal D Haber’de...

18.03.2017

Taksicinin sahte 200 TL oyunu

Bu 200 TL’yi okurumuz N.S. gönderdi. Öncelikle şunu söyleyeyim... Para sahte. En önemlisi de... Parayı okura veren bir taksici.

12.01.2017

Çok sayıda ‘ANATÜRK’e ihtiyaç var!

Benim gözümde sadece edebiyatçı değil... Romancı değil... Entelektüel değil... O bir ‘beyin açıcı’. Murat Menteş’le sohbet bana her zaman iyi geliyor. Büyük resmi, daha net ve billur görmemi sağlıyor. Çünkü sadece yazmasını değil, düşünmesini de bilen biri. Karşısındakini de düşündürtüyor. Haluk Bilginer’in Oyun Atölyesi’nde buluştuk. Ramazan Bayramı’ndan girdik, “Ne olacak bu Türkiye’nin hali”nden çıktık. Okuyun, görüşlerinizi benimle paylaşın, bekliyorum.

9.07.2016

“Diktatör nedir” diyen Burcu’ya Cem Yılmaz desteği

Sosyal medya kendi mizahçılarını, kendi müzisyenlerini, kendi yaratıcı isimlerini yaratmaya devam diyor.

30.09.2015