EKSTRA
MENÜ

Churchill

Churchill haberleri sayfasında güncel ve son dakika Churchill hakkında haberler ile bilgiler bulunmaktadır. Toplam 1.343 Churchill haberi, videosu, fotoğrafı ve yazar yazısı yer almaktadır. Geçmişte ve bugün yeni yayımlanan son durum gelişmeleri ile pek çok haber..

Churchill Haberleri

İngiltere krizde, Boris Johnson tatilde, resimde

İngiltere krizde, Boris Johnson tatilde, resimde

İngiltere Başbakanı Boris Johnson’ın, ülke tedarik, enerji ve enflasyon kriziyle çalkanırken ailesiyle birlikte İspanya kıyılarında lüks tatili sırasında resim yaparken görüntülenmesi tepki çekti.

14.10.2021Dünya
Son dakika... Nobel Edebiyat Ödülünü kazanan isim belli oldu

Son dakika... Nobel Edebiyat Ödülü'nü kazanan isim belli oldu

Nobel Komitesi, Nobel Edebiyat Ödülü'nü Zanzibarlı edebiyatçı Abdulrazak Gurnah'a verildiğini açıkladı. Gurnah'ın ödülü kültürler ve kıtalar arasındaki körfezde sömürgeciliğin etkilerine ve mültecinin kaderine nüfuz etmesinden dolayı aldığı ifade edildi.

7.10.2021Dünya
30 Kasım hangi burç ve burcu ne 30 Kasım tarihde bugün, doğan Türk ile yabancı ünlüler, yükseleni ve özellikleri

30 Kasım hangi burç ve burcu ne? 30 Kasım tarihde bugün, doğan Türk ile yabancı ünlüler, yükseleni ve özellikleri

Tarihi kaynaklardan anlaşıldığı kadarıyla Astroloji, eski medeniyetlerde örneğin, Yunanlılarda, Sümerlilerde, Mayalarda de daha pek çok kültürde çok önemli bir yer işgal etmiştir. Çağımızda da Astroloji aynı şekilde popülerdir. İşte ilgiyle okuyacağınız 30 Kasım hangi burç, burcun özellikleri, 30 Kasımda tarihte yaşanmış olaylar, 30 Kasım doğumlu Türk futbolcular ve çok daha fazlasını sizler için derledik.

20.09.2021Burçlar
26 Mayıs hangi burç ve burcu ne 26 Mayıs tarihde bugün, doğan Türk ile yabancı ünlüler, yükseleni ve özellikleri

26 Mayıs hangi burç ve burcu ne? 26 Mayıs tarihde bugün, doğan Türk ile yabancı ünlüler, yükseleni ve özellikleri

26 Mayıs, İlkbahar mevsiminin son haftasına tekabül etmektedir. İçinde bulunduğu yıla göre farklı günlere denk geliyor. Doğum yılınızdaki takvime bakarak hangi güne denk geldiğini bulabilirsiniz. Geçmiş yıllarda 26 Mayıs'ta tarihe geçen önemli olaylar olmuştur. Bazı ünlü kişilerin doğum tarihleri bu gündür. 26 Mayıs'ın hangi burca ait olduğunu, bu tarihte doğan ünlü kişilerin kimler olduğunu sizler için derledik.

13.09.2021Burçlar
13 Mayıs hangi burç ve burcu ne 13 Mayıs tarihde bugün, doğan Türk ile yabancı ünlüler, yükseleni ve özellikleri

13 Mayıs hangi burç ve burcu ne? 13 Mayıs tarihde bugün, doğan Türk ile yabancı ünlüler, yükseleni ve özellikleri

Herkes doğum gününü ya da sevdiği bir günün dünya da ne ifade ettiğini öğrenmek isteyebilir. Bu tarihlerden bir tanesi de 13 Mayıs’tır. 13 Mayıs hangi burçtur? 13 Mayıs yükseleni nedir? 13 Mayısta doğanların özellikleri nelerdir? 13 Mayıs gününde yaşanan tarihi olaylar nelerdir? 13 Mayıs gününde doğan ünlüler kimlerdir? Sizler için 13 Mayıs günün ile ilgili merak edilenleri detayları ile derledik.

12.09.2021Burçlar
8 Ocak hangi burç ve burcu ne 8 Ocak tarihde bugün, doğan Türk ile yabancı ünlüler, yükseleni ve özellikleri

8 Ocak hangi burç ve burcu ne? 8 Ocak tarihde bugün, doğan Türk ile yabancı ünlüler, yükseleni ve özellikleri

Doğum gününe bağlı şekilde herkesin ayrı bir burcu olabilir. Yıldızların ve gezegenlerin mevcut durumlarına bağlı şekilde ise fonksiyonları farklılık gösterebilmektedir. Bu da herkesin burçları üstünden insanların karakterleri ve niteliklerini yansıtmaktadır. 8 Ocak tarihinin hangi burca ait olduğunu ve bu burcun hangi özellikleri taşıdığını sizin için araştırdık.

2.09.2021Burçlar
Babasının izinde Taliban’a karşı 2. ‘Pencşir Aslanı’

Babasının izinde! Taliban’a karşı 2. ‘Pencşir Aslanı’

Afgan- Sovyet savaşının efsane komutanlarından Ahmed Şah Mesud, Taliban ve El Kaide’yle de mücadele ediyordu. 9 Eylül 2001’de bombalı bir saldırıyla öldürüldü. Taliban ve El Kaide’nin önü daha da açıldı. Şimdi ‘Pencşir Aslanı’ olarak anılan Ahmed Şah Mesud’un 32 yaşındaki oğlu Taliban’la mücadeleye hazırlanıyor.

20.08.2021Dünya
Pippa Middleton: İki çocukla uykusuz geceler

Pippa Middleton: İki çocukla uykusuz geceler!

İngiliz kraliyet ailesinin gelini Kate Middleton'ın kardeşi Pippa Middleton, görünüşe göre iki çocuklu hayata henüz tam olarak uyum sağlayamadı.

27.07.2021Magazin
Son Dakika Haberi... EURO 2020de tarihi İtalya-İngiltere finali öncesi 2. Dünya Savaşı tartışması Tepki çekti: Rakibin Hitler değil...

Son Dakika Haberi... EURO 2020'de tarihi İtalya-İngiltere finali öncesi 2. Dünya Savaşı tartışması! Tepki çekti: 'Rakibin Hitler değil...'

Son dakika EURO 2020 haberi... İngiltere ile İtalya'nın kozlarını paylaşacağı EURO 2020 finali öncesi ilk kapışma Southgate ile Alman basını arasında yaşandı. İngiltere Milli Takımı Teknik Direktörü Gareth Southgate'in finalle ilgili yaptığı açıklamalarda 2. Dünya Savaşı'ndan örnekler vermesi ve Nazi Almanya'sına göndermeler yapmasına, Alman basınından olay yaratacak bir yanıt geldi.

11.07.2021EURO2020
‘Hep Kebap Olmaz’ Dönerin Almanya yolculuğu...

‘Hep Kebap Olmaz’! Dönerin Almanya yolculuğu...

Gazeteci-yazar Celal Özcan’ın Türk yemek kültürü üzerine kaleme aldığı yeni kitabı ‘Hep Kebap Olmaz’, Almanca ‘Es muss nicht immer Kebap sein” Türkçe ve Almanca olarak Almanya’nın saygın yayınevlerinden dtv Verlag’dan çıktı. Kendisiyle yeni kitabı üzerine konuştuk: “Niye kebap olmaz?”

28.05.2021Avrupa
Talep yağıyor... Haftalık kirası 6 milyon lira Şimdiden 7 rezervasyon yapıldı

Talep yağıyor... Haftalık kirası 6 milyon lira! Şimdiden 7 rezervasyon yapıldı

Yunan armatörü Aristotle Onassis’e ait süper yat Christina O’nun haftalık kirası 6 milyon 282 bin TL olarak açıklandı. Lüks yatta bir hafta tatil yapmak için şu ana kadar 7 rezervasyon yapıldı.

6.05.2021Ekonomi
Rusyadan Kırımda gözdağı gibi askeri tatbikat

Rusya'dan Kırım'da 'gözdağı' gibi askeri tatbikat

Ukrayna ile sınır krizi yaşayan Rusya, tartışmalı bir başka bölge olan Kırım'da yaklaşık 10 bin askerin katıldığı tatbikata başladı. Tatbikatı denetlemek için Savunma Bakanı Sergei Shoigu da bölgeye gitti. Bakan, orduya NATO'nun Defender Europe 2021 tatbikatının yapılacağı bölgelerde olumsuz gelişmeler yaşanması halinde derhal müdahalede bulunmaya hazır olma emri verdi.

22.04.2021Dünya
Prens Philipin cenaze töreninin detayları belli oldu İşte saat saat yaşanacaklar

Prens Philip'in cenaze töreninin detayları belli oldu! İşte saat saat yaşanacaklar

Kraliçe 2. Elizabeth'in eşi Prens Philip'in 99 yaşında hayatını kaybetmesinin ardından 17 Nisan'da defin işlemleri gerçekleştirilecek. Tüm dünya basının ana gündemine oturan cenaze Windsor Kalesi'ndeki özel şapelde son bulacak.

12.04.2021Dünya
İngiltere’de Prens Philip’i anmak için 41 pare top atışı yapıldı

İngiltere’de Prens Philip’i anmak için 41 pare top atışı yapıldı

Bayrakların yarıya indirildiği ülkede halk, 99 yaşında hayatını kaybeden Prens Philip'i anmak için Buckingham Sarayı'nın ve Winstor Kalesi'nin önüne gelerek buraya çiçekler bırakıyor.

10.04.2021Dünya
Angelina Jolienin koleksiyonunda bulunan Churchill tablosu 85 milyona satıldı

Angelina Jolie'nin koleksiyonunda bulunan Churchill tablosu 85 milyona satıldı

Oscar ödüllü Amerikalı oyuncu Angelina Jolie, koleksiyonunda yer alan eski İngiltere Başbakanı Winston Churchill'in tablosunu 8,3 milyon sterline (yaklaşık 85 milyon lira) sattı.

2.03.2021Keyif
Angelina Jolie, Churchill tablosunu satışa çıkardı

Angelina Jolie, Churchill tablosunu satışa çıkardı

Angelina Jolie, kendi koleksiyonunda bulunan Winston Churchill’in yaptığı Tower of the Koutoubia Mosque adlı tabloyu satışa çıkardı.

3.02.2021Keyif
Sosyal medyanın gündemine ‘oturdu’

Sosyal medyanın gündemine ‘oturdu’

ABD’de Demokrat Parti’nin başkan aday adayı olarak seçimlerden önce bir dönem Başkan Joe Biden ile adaylık için yarışa giren Senatör Bernie Sanders’ın, Biden’ın yemin törenindeki görüntüsü sosyal medyayı salladı.

22.01.2021Dünya
Oval Ofis’te Clinton tonları

Oval Ofis’te Clinton tonları

ABD’de gelenektendir, başkan değiştiğinde çalışma makamı olan Oval Ofis tepeden aşağıya temizlenir, eski başkana özgü eşyalar gider, yeni başkanın tercihleri yerini alır. Nitekim bu defa da öyle oldu.

22.01.2021Dünya
İngiltere’de tarihi anlar İlk Oxford/AstraZeneca aşısı yapıldı

İngiltere’de tarihi anlar! İlk Oxford/AstraZeneca aşısı yapıldı

İngiltere’de kullanım onayı alan ikinci aşı olan ve Oxford Üniversitesi ve AstraZeneca tarafından geliştirilen Kovid-19 aşısı bugün uygulanmaya başladı. İlk aşı 82 yaşındaki bir hastaya yapıldı.

4.01.2021Dünya
Sultan Abdülmecid kimdir Sultan Abdülmecit dönemi olayları ve Abdülmecidin hayatı

Sultan Abdülmecid kimdir? Sultan Abdülmecit dönemi olayları ve Abdülmecid'in hayatı

Tam adı Abdul Mecid Bin Mahmud olan Sultan Abdülmecit, 25 Nisan 1823 tarihinde İstanbul'da doğdu. Babası II. Mahmut, annesi Bezmialem Valide Sultan'dır. En yenilikçi padişahlardan biri olan Sultan Abdülmecit, yönetim ve eğitim alanında birçok reform yapmıştır. Sultan Abdülmecid kimdir, hüküm sürdüğü dönemde hangi olaylar gerçekleşti? Sizin için ayrıntılı bir şekilde araştırdık.

10.12.2020Araştırma
Oxford Üniversitesi aşıyı bu kadar çabuk nasıl geliştirilebildi

Oxford Üniversitesi aşıyı bu kadar çabuk nasıl geliştirilebildi?

Normalde 10 yıl alan aşı geliştirme işi 10 ayda yapıldı. Ancak yine de tasarımda, denemelerde ve üretimde kestirme yöntemlere başvurulmadı.

24.11.2020Teknoloji
‘Siyahiler soğukta futbol oynayamaz dediler, İngiltere’de 600 maça çıktım’

‘Siyahiler soğukta futbol oynayamaz dediler, İngiltere’de 600 maça çıktım’

Irkçılığı tescilli Eski Birleşik Krallık Başbakanı Winston Churchill ile adaş olan, soyadı ise ten renginin tam zıttı 'White' (Beyaz) olan Leicester City'nin ilk siyahi futbolcusu İngiliz Winston White, tüm bu karmaşa içinde başlayan hayat hikayesini ırkçılıkla mücadele bayrağını taşıyan bir önder olarak taçlandırdı. Dünyadaki ve futboldaki ırkçılıkla savaşın inceliklerini paylaşan White, siyahi düşmanlığının zirvedeki yıllarında yaşadıklarını anlattı.

23.10.2020Avrupa
Büyük usta Ara Güler anılıyor

Büyük usta Ara Güler anılıyor

Dünyaca ünlü usta foto muhabiri Ara Güler, geride bıraktığı birbirinden renkli fotoğraf kareleri ve arşiviyle vefatının ikinci yılında anılıyor.

17.10.2020Keyif
Tarsusta temizlik seferberliği

Tarsus'ta temizlik seferberliği

MERSİN'in Tarsus ilçesinde ekipler tarafından şehrin dört bir yanındaki parklar, yeşil alanlar ve sokaklar, yol kenarları ve kaldırımlar baştan aşağı gözden geçirilip temizleniyor.

1.10.2020Gündem
Yine Churchill’in heykeline ‘ırkçı’ ifadesi yazıldı

Yine Churchill’in heykeline ‘ırkçı’ ifadesi yazıldı

Çevreci grup Extinction Rebellion’ın gösterileri sırasında, eski İngiltere Başbakanı Winston Churchill’in heykelinin kaidesine ‘bir ırkçı’ ifadesi yazıldı.

11.09.2020Avrupa

Türk donanması ABD gemileriyle eğitim yaptı

Türk Deniz Kuvvetleri, İtalya’dan sonra ABD Deniz Kuvvetleri unsurlarıyla da deniz eğitimi yaptı.

27.08.2020Dünya
Son dakika haberi: MSB fotoğrafları paylaştı Doğu Akdeniz’de ABD ile ortak eğitim...

Son dakika haberi: MSB fotoğrafları paylaştı! Doğu Akdeniz’de ABD ile ortak eğitim...

Son dakika haberi... Miili Savunma Bakanlığı(MSB), ''Türk Deniz Kuvvetleri, Müttefik Deniz Kuvvetleri ile geçiş eğitimlerine devam etmektedir. TCG BARBAROS fırkateyni ve TCG BURGAZADA korveti ile ABD muhribi USS WINSTON S.CHURCHILL tarafından 26 Ağustos 2020 günü, Doğu Akdeniz’de deniz eğitimleri icra edilmiştir.'' açıklamasında bulundu.

26.08.2020Gündem
Doğu  Akdeniz’de sinir harbi tam gaz... Silahların gölgesinde pazarlık

Doğu Akdeniz’de sinir harbi tam gaz... Silahların gölgesinde pazarlık

Doğu Akdeniz’de krizin doruk yaptığı bir dönemde Almanya Dışişleri Bakanı Heiko Maas, dün arabuluculuk için Atina ve Ankara’ya geldi. İki tarafın da bölgede askeri eğitimleri sürerken Maas, “Tek bir kıvılcım felakete yol açabilir” uyarısında bulundu.

26.08.2020Dünya
British Museum, köle tüccarı kurucusunun büstünü kaldırdı

British Museum, köle tüccarı kurucusunun büstünü kaldırdı

İngiltere'nin başkentindeki ünlü müze, İrlanda doğumlu Sir Hans Sloane'nin büstünü bir dolaba koydu. 1753'te ölen Sloane, Jamaika'da kölelerin zorla çalıştırıldığı şeker plantasyonlarının varisi Elizabeth Langley Rose ile evli bir İrlandalı köle taciriydi. Sloane'nin, İngiliz İmparatorluğu'nun dört bir yanından topladığı 70 binden fazla eser ve parçadan oluşan koleksiyonla, British Museum, Britanya Kütüphanesi ve Doğal Tarih Müzesi'nin temellerinin atıldığına inanılıyor.

25.08.2020Dünya
Son dakika: İlk kareler geldi ABD ve Yunanistan harekete geçti

Son dakika: İlk kareler geldi! ABD ve Yunanistan harekete geçti

Doğu Akdeniz'de gerilim artmaya devam ediyor. Bugün gerçekleşecek AB toplantısı öncesinde Akdeniz semalarında flaş bir gelişme yaşandı. Yunan medyasının duyurduğu habere göre ABD ve Yunanistan donanması ortak tatbikat düzenledi.

25.08.2020Dünya
Büyümenin merkezi Türkiye

Büyümenin merkezi Türkiye

Dünyanın en büyük temizlik ve kişisel bakım şirketlerinden P&G’nin Türkiye, Kafkasya ve Orta Asya Yönetim Kurulu Başkanı Tankut Turnaoğlu ile hızlı tüketim devi P&G’yi ve Türkiye’yi konuştuk.

3.08.2020Ekonomi
Churchill Nasıl Yapılır İşte Tarifi...

Churchill Nasıl Yapılır? İşte Tarifi...

Sıcak havaların en ferahlatan içeceklerinden olan churchill'in (çörçil) yapımı bir hayli basit ama etkileri fazla. Yaz günlerinde vücuda sıvı, elektrolit, mineral ve vitamin katkısı sağlayan churchill'in nasıl yapıldığını anlatıyoruz.

Yazar Sonuçları

Bilim, bizi kandırıyor mu

Pandemi canımızı çok yaktı, yakmaya da devam ediyor.

11.10.2021

Erdal Özyağcılar: Halkın filesine girdim, beni çok sevdiler

Size de Erdal Özyağcılar tiyatroda, sinemada, dizilerde, hangi rolü oynarsa oynasın hayatınızdaki tanıdık birini andırıyor mu? Bu bir tesadüf değil… Sanat hayatında 50 yılı geride bırakan usta oyuncu, başarısının sırrını ‘halkın filesine girmek’ olarak veriyor: “Halkın bir beyaz filesi vardır; içinde yarım kilo kıyma, bir kalıp peynir, dört domates, yarım kilo patates… Ben o fileye bir ‘Erdal Özyağcılar’ olarak girmeye çalıştım ve başarılı oldum…”

10.10.2021

Bazı ünlülerin günlük rutinleri

Sabahları çakralarını açmak için meditasyon yaparmış.

24.07.2021

O kutsal aksesuvarın sergisi

Geçen yılın son günlerinde açılmasına rağmen halen büyük ilgi gören bir sergi var Londra’da.

11.07.2021

Türk siyasetinde ‘enkaz’ edebiyatının ömrü 2 yıldır

Yıllarca “rekabet psikolojisi” kitapları okudum.

25.06.2021

G-7, NATO, ABD-AB açıklamalarından ne anladım?

Geçen hafta cuma günü bu köşede yayımlanan ve “Biden’ın Avrupa gezisinde demokrasi seferberliği teması ön plana çıkıyor” başlığını taşıyan yazım, ABD Başkanı Joe Biden’ın gezisine kuvvetli bir demokrasi söyleminin damga vuracağını konu alıyordu. Nitekim, Biden’ın temasları sırasında yaptığı konuşmalarda anafikir olarak “demokrasileri toparlayarak harekete geçirme” hedefini tekrarlamasına tanıklık ettik.

18.06.2021

Yeni çizilen sınırlar

23 Mayıs 1949 tarihinde ABD, Britanya ve Fransa işgalindeki Alman topraklarında yeni bir cumhuriyet ilan edildi. Oder-Neisse denilen hattın içinde kalan topraklar Sovyet işgalindeydi. Sovyet işgal bölgesinin ortasındaki Berlin ise dört işgal kuvvetinin elindeydi.

23.05.2021

Oscar’a Mank’le başlayalım

Sinema salonlarından uzak kaldık ama Oscar’sız kalacak değiliz.

30.03.2021

Çıkmalı mı çıkmamalı mı

Cumartesi günü İstanbul’daki çılgın trafiği, mekanların yoğunluğunu görünce ister istemez kendimi geri çektim.

8.03.2021

'Pandemiyi ziyan etmeyin'

Winston Churchill’in, “İyi bir krizi asla ziyan etmeyin” sözünü hatırlatan psikolog Prof. Dr. Acar Baltaş, “Pandemi gençler için hem tehdit hem de fırsat. Başarısızlığın geçerli mazereti olabileceği gibi, bir başarı hikâyesi yazmanın da doğru zamanı” diyor. Acar, bu krizi fırsata çevirmenin tüyolarını da veriyor...

6.02.2021

Akdenizlilerin hayat ağacı zeytin

Herkese malum; zeytin, bütün kutsal kitaplarda geçen bir nimettir.

29.11.2020

Türkiye’de girişimcilik ekosisteminin durumu

İngiltere eski başbakanlarından Winston Churchill’in kriz ortamları için atfedilen meşhur bir sözü var: “İyi bir krizi asla ziyan etmeyin” … 

22.10.2020

Ara Güler, seni unutmadık

Küçükçekmece Belediyesi, iki yıl önce aramızdan ayrılan usta fotoğrafçı Ara Güler’in ölüm yıl dönümünü fotoğraflardan oluşan bir sergi ve yine dostlarının anılarından oluşan bir kitapla anıyor.

21.10.2020

Dünyayı kediler yönetiyor derlerdi de inanmazdık

En sadık dostumuzun köpekler olduğunu söylüyoruz ve bunu kabul ediyoruz. Bu konuda fazla itiraz eden yok. Köpeklerin, sevgilerini kedilere nazaran daha çok gösterdikleri ortada. Ama bu kedilerin ne kadar etkili yaratıklar olduğu gerçeğini gölgelememeli. Çünkü kedilerin dünyaya bıraktıkları izler, tahmin ettiğimizden fazla.

26.09.2020

Doğu Akdeniz’de tehlikeli tırmanış

Türkiye’nin Doğu Akdeniz’de aynı anda iki gemisiyle sismik ve bir gemisiyle sondaj çalışması yürütmesi, Yunanistan’ın da Mısır’la münhasır ekonomik bölge anlaşması imzalaması gibi gelişmelerle birlikte iki ülke arasında baş gösteren gerilim, uluslararası politikanın sıcak gündemine yerleşmiş bulunuyor.

28.08.2020

Düşman çatlatan müjde!

Geçen asır (20. yüzyıl) milletçe felaketimizle sonuçlandı. Üzerimize çullanan Batılı emperyalistler bizi öldü diye bıraktılar. Yedi düvele karşı verdiğimiz bağımsızlık mücadelesiyle Türk’ün devlet-i ebet müddeti (sonsuza dek sürecek devleti) yeniden filizlendi.

24.08.2020