EKSTRA
MENÜ

Christiane Amanpour

Christiane Amanpour ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Christiane Amanpour haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 159 Christiane Amanpour haberi bulunmuştur.

Christiane Amanpour Haberleri

BM kararları sorulunca Ermeni bakan cevap veremedi

BM kararları sorulunca Ermeni bakan cevap veremedi

Ermenistan Dışişleri Bakanı Zohrab Mnatsakanyan, Amerikan CNN International’a verdiği röportajda kendisine Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi (BMGK) kararlarının hatırlatılması üzerine zor anlar yaşadı.

26.10.2020Dünya
Ermenistanın Dışişleri Bakanına CNN de soğuk duş: Sizin politikanız bu mudur

Ermenistan'ın Dışişleri Bakanı'na CNN 'de soğuk duş: Sizin politikanız bu mudur?

Ermenistan'ın Dışişleri Bakanı Zohrab Mnatsakanyan, CNN'e verdiği röportajda zor anlar yaşadı. Gazeteci Christiane Amanpour’un BM Güvenlik Konseyi kararları ve Ermenistan Başbakanı Paşinyan'ın ırkçı söylemlerini hatırlatması üzerine Mnatsakanyan söyleyecek bir şey bulamadı.

24.10.2020Dünya
İletişim Başkanı Altun DHAya konuştu: Türkiyenin haklı tezlerini yok saymaya çalışanları rahatsız etmeye devam edeceğiz

İletişim Başkanı Altun DHA'ya konuştu: Türkiye'nin haklı tezlerini yok saymaya çalışanları rahatsız etmeye devam edeceğiz

İletişim Başkanı Fahrettin Altun, ABD Başkan adayı Joe Biden'ın sözleri ve muhalefetin tepkisini değerlendirirken, "ABD’nin on yıllardır dünyanın her yerinde darbeleri azmettirdiğini kendi resmi kayıtlarından biliyoruz. Dolayısıyla 'darbe değil seçim' ifadesi, esasen Türkiye’de iktidarın ancak seçimlerle el değiştirebileceğinin kabulüdür. Bir tercihin değil, mecburiyetin ifadesidir" dedi. Altun, CNN International kanalında Yunanistan Başbakanı Kiryakos Miçotakis röportajı sırasında kendi açıklamasının okunmasıyla ilgili de "Türkiye’nin haklı tezlerini yok saymaya çalışanları rahatsız etmeye devam edeceğiz" diye konuştu.

20.08.2020Gündem
Utanç günü

Utanç günü

Bosna Savaşı’ndaki katliamların baş sorumlusu Slobodan Miloseviç’in hayranı Avusturyalı yazar Peter Handke, Nobel Edebiyat Ödülü’nü dün akşam Stockholm’de düzenlenen törenle İsveç Kralı Carl 16. Gustaf’ın elinden aldı. 1200’den fazla davetlinin katıldığı törende Handke, ayrıca 948 bin dolarlık ödülün de sahibi oldu.

11.12.2019Dünya
Bir NATO müttefikine karşı Kürtleri savunmak üzere görevlendirilmedik

"Bir NATO müttefikine karşı Kürtleri savunmak üzere görevlendirilmedik"

ABD Savunma Bakanı Mark Esper, "Uzun süredir NATO müttefiki olan bir ülkeye karşı Kürtleri (YPG/PKK) savunmak ya da otonom bir Kürt devlet kurabilsinler diye onlara yardım etmek üzere görevlendirilmedik" dedi.

22.10.2019Dünya
Şimdi bu belgeseller izleniyor

Şimdi bu belgeseller izleniyor

Şu sıralar en çok izlenen ve sohbetlere konu olan belgesellerden bir demet...

Suriye Obamanın en büyük dış politika hatasıydı

'Suriye Obama'nın en büyük dış politika hatasıydı'

Eski ABD Savunma Bakanı Hagel, "(Suriye) Obama yönetiminin en büyük dış politika hatasıydı" dedi.

10.01.2019Dünya
Rus sözcüden PKK yanlısı gazeteciye tokat gibi yanıt

Rus sözcüden PKK yanlısı gazeteciye tokat gibi yanıt

Rusya Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Mariya Zaharova, düzenlediği haftalık basın toplantısında Türk askeri ile ÖSO'yu suçlayan terör örgütü PKK/ YPG yanlısı gazeteciye çok sert yanıt verdi.

15.02.2018Dünya
Devletimsi yapıya tahammül edemeyiz

Devletimsi yapıya tahammül edemeyiz

CUMHURBAŞKANLIĞI Sözcüsü İbrahim Kalın, CNN International’da Christiane Amanpour’un ‘Zeytin Dalı’ harekâtıyla ilgili sorularına yanıt verdi. İbrahim Kalın, şunları söyledi:

24.01.2018Gündem
İbrahim Kalın: ABDnin atması gereken bir adım var

İbrahim Kalın: "ABD'nin atması gereken bir adım var"

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Büyükelçi İbrahim Kalın, “ABD’nin atabileceği ve atması gereken bir somut adım var. O da son iki yılda PYD-YPG’ye verdikleri tüm silahları toplamaktır. Biz Suriye’de Rusya ile birlikte çalışmaya devam edeceğiz” dedi.

24.01.2018Gündem
Referandumu neden ertelemediğini açıkladı

Referandumu neden ertelemediğini açıkladı

ESKİ Irak Kürt Bölgesel Yönetimi lideri Mesud Barzani, ABD’nin 25 Eylül’deki bağımsızlık referandumunun ertelenmesi için sunduğu öneriyi neden kabul etmediğini açıkladı.

11.11.2017Dünya
Barzani ABD ile neden anlaşamadıklarını açıkladı

Barzani ABD ile neden anlaşamadıklarını açıkladı!

Eski IKBY lideri Mesud Barzani, ABD'nin bağımsızlık referandumunun ertelenmesi için sunduğu öneriyi neden kabul etmediğini açıkladı. Barzani, Washington'dan ileri tarihteki olası bir referandum için destek garantisi istediklerini ama bunu alamadıklarını söyledi.

11.11.2017Dünya
Donald Trump Fenerbahçe maçına gelir mi

Donald Trump Fenerbahçe maçına gelir mi?

ABD Başkanı seçilen Donald Trump'ın Fenerbahçe formalı fotoğrafı sosyal medyayı salladı. Sarı lacivertliler arasında gündem olan o fotoğrafın hikayesi ise bir hayli ilginç...

9.11.2016Futbol
Çavuşoğlu: Hatalar yapıldı

Çavuşoğlu: Hatalar yapıldı

DIŞİŞLERİ Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Amerikan yayın kuruluşu CNN International’da Christiane Amanpour’un sorularını yanıtlarken, darbe girişimine aktif olarak katılan kişilerin tutuklandığını, bu yapıyı destekleyen ve üyesi olan kişilerin de devlet kurumlarından uzaklaştırıldığını söyledi.

20.09.2016Dünya
Çavuşoğlu, CNN Internationala konuştu

Çavuşoğlu, CNN International'a konuştu

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 40 yıldır asker, yargı, polis gibi devlet kurumlarının yanı sıra Dışişleri Bakanlığına da sızdığını ve örgütle bağlantılı bakanlık çalışanı sayısının son 5-6 yıldır 500'den fazla olduğunu belirterek, "Başka devlet kurumlarına sızanların sayısının ne kadar olduğunu aslında siz tahmin edebilirsiniz. Türk ulusunun bir daha böyle bir durumla karşı karşıya gelmemesi konusunda emin olmak zorundayız." dedi.

19.09.2016Gündem
Kalın CNN’e konuştu: DAİŞ güneye gitti, PYD’yi Cerablus’ta görmek istemiyoruz

Kalın CNN’e konuştu: DAİŞ güneye gitti, PYD’yi Cerablus’ta görmek istemiyoruz

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, CNN International canlı yayınında Christiane Amanpour’un sorularını yanıtladı. Türkiye’nin Suriye’deki Fırat Kalkanı harekatının IŞİD’i mi, yoksa Türkiye’ye göre PKK’nın Suriye kolu olan PYD ve YPG’yi mi hedeflediği sorusuna Kalın, “Gaziantep’deki terör saldırısının ardından 'artık yeter' dedik. Uluslararası koalisyonla ve müttefikimiz ABD ile işbirliği halinde, Rusya’ya da bilgi vererek, ÖSO’nun da desteğiyle Cerablus’a girip burayı DAİŞ’den temizledik. Sınırımızın yanındaki Cerablus’ta PYD/YPG unsurlarını da görmek istemiyoruz. Şimdi şehir gayet sakin ve barış dolu, DAİŞ unsuru yok, güneye gittiler” dedi.

26.08.2016Dünya
En güçlü kadınlar New Yorkta

En güçlü kadınlar New York'ta

Bu yıl 7’nci kez New York’ta düzenlenecek ‘Dünya Kadınları Zirvesi’ne Türkiye damgasını vuracak. Zirveye Laura Bush, Christine Lagarde, Rula Ghani ve Meryl Streep gibi dünyanın en güçlü kadınları katılıyor. Türkiye’den ise Vuslat Doğan Sabancı, Selin Sayek Böke, İpek Bozkurt ve gazeteci Amberin Zaman zirvede yer alacak.

6.04.2016Ekonomi
Dünyanın en güçlü kadınları New York’ta buluşuyor

Dünyanın en güçlü kadınları New York’ta buluşuyor

Dünyanın en etkili kadınlarını buluşturan New York’taki geleneksel “Dünya Kadınları Zirvesi” bu yıl Türkiye’den önemli katılıma sahne olacak.

6.04.2016Dünya
Cumhurbaşkanı Erdoğan CNNe konuştu

Cumhurbaşkanı Erdoğan CNN'e konuştu

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Suriye’nin bölünmesine tahammülleri olmadığını belirterek, "Suriye’nin kuzeyini bir terör örgütüne vermek gibi bir eyleme müsaade etmemiz söz konusu değil, böyle bir yanlışı asla bağışlamayız, bu konuda kararlığımız var. Ve Suriye halkı kendi geleceğini kendi iradesiyle belirlemelidir ve buna bir demokratik hareket olarak, demokrasiye inanmış ülkeler olarak o zemini hazırlamalıyız.” dedi.

31.03.2016Dünya

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Yalnız kaldık

Cumhurbaşkanı Erdoğan, CNN International kanalında gazeteci Christiane Amanpour’a verdiği röportajda, Avrupa ülkelerinin terörle mücadelede Türkiye’yi yalnız bıraktıklarını söyledi. Erdoğan, Türkiye’ye yöneltilen ‘IŞİD’linin iadesi sırasında cihatçı eğilimleri olduğu söylenmedi” eleştirilerine karşılık, “Belçika ve Hollanda’nın önce cihadın ne olduğunu bilmesi gerektiğini” vurguladı.

31.03.2016Dünya
Cumhurbaşkanı Erdoğan Amanpoura konuştu: Avrupa bizi yalnız bıraktı

Cumhurbaşkanı Erdoğan Amanpour'a konuştu: Avrupa bizi yalnız bıraktı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Nükleer Güvenlik Zirvesi için gittiği ABD'de CNN'in tecrübeli sunucusu Christiane Amanpour'a özel mülakat verdi.

31.03.2016Dünya
Çavuşoğlundan Cenevre açıklaması: PYD davet edilmişse boykot ederiz

Çavuşoğlu'ndan 'Cenevre' açıklaması: PYD davet edilmişse boykot ederiz

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, bir televizyon kanalında yaptığı açıklamada, Cenevre'deki Suriye görüşmeleri konusunda, “PYD davet edilmişse boykot ederiz” dedi.

26.01.2016Dünya
Davutoğlu CNNe konuştu

Davutoğlu CNN'e konuştu

BAŞBAKAN Ahmet Davutoğlu, “Biz Suriyeli Kürtleri masada istiyoruz. Kürtler olmadan masa tamamlanamaz. Biz terör örgütü olan PYD’nin masaya oturmasına karşıyız” dedi.

25.01.2016Dünya
Davutoğlu yatırımcılarla 3 milyar dolarlık projeyi görüştü

Davutoğlu yatırımcılarla 3 milyar dolarlık projeyi görüştü

Başbakan Ahmet Davutoğlu, Londra ve Davos temasları kapsamında, doğrudan yatırım yapan, piyasa değeri 4 trilyon doları aşan uluslararası şirketlerin yönetim kurulu başkanları ve CEO'ları ile yaptığı görüşmelerde, 3 milyar doların üzerinde yatırım projelerini ele aldı.

20.01.2016Gündem
Hem sözcü hem bağlamacı

Hem sözcü hem bağlamacı

Onu herkes Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü olarak tanıyor ama kendisi aynı zamanda usta bir bağlama sanatçısı.

2.01.2016Gündem
En etkili 100 kadın arasında

En etkili 100 kadın arasında

ULUSLARARASI dijital platform RichTopia tarafından hazırlanan “Dünyanın En Etkili 100 kadın Lideri” listesi açıklandı.

6.12.2015Ekonomi
Türklerle operasyona giriyoruz

Türklerle operasyona giriyoruz

ABD Dışişleri Bakanı John Kerry, Suriye’nin kuzeyinde şu anda terör örgütü IŞİD’in kontrolünde bulunan bölümün güvenliği için Türkiye’yle birlikte operasyon düzenleyeceklerini belirtti. Kerry, “Suriye’nin kuzey sınırının yüzde 75’i şu an kapanmış durumda. Ve biz şimdi kalan 98 kilometrelik kısmı kapatmak için Türklerle operasyona giriyoruz” dedi. Kerry, Suriye rejimi ile muhalifler arasında haftalar içinde ateşkesin olabileceğini söyledi.

17.11.2015Dünya
İki sahte Türk pasaportu iddiası

İki sahte Türk pasaportu iddiası

Paris’teki katliamın ardından kimliği ilk tespit edilen saldırgan Omar Ismail Mostefai oldu. Cezayir kökenli Mostefai, Fransız istihbaratı tarafından 2010’da radikal İslamcı diye fişlenmiş. Amerikan CNN ise stadyum önündeki canlı bombalardan ikisinin sahte Türk pasaportu taşıdığını iddia etti.

15.11.2015Dünya
İşte Parisi kana bulayan bombacının pasaportu

İşte Paris'i kana bulayan bombacının pasaportu

Paris bombacılardan birinin pasaport görüntüsü yayınlandı. 25 yaşındaki Ahmed el Muhammed'in İdlib doğumlu olduğu görülüyor. Öte yandan Belçikalı yetkililer Paris saldırılarıyla bağlantısı olduğu gerekçesiyle yedi kişiyi gözaltına alındığını açıkladı.

15.11.2015Dünya
CNN’den ‘sahte Türk pasaportu’ iddiası

CNN’den ‘sahte Türk pasaportu’ iddiası

CNN International’ın ünlü sunucusu Christiane Amanpour, Fransa tarihinin en kanlı terör saldırılarına imza atan canlı bombalardan ikisinin “sahte Türk pasaportu taşıdığını” öne sürdü.

15.11.2015Dünya
Basın özgürlüğü kırmızı çizgimdir

Basın özgürlüğü kırmızı çizgimdir

BAŞBAKAN Ahmet Davutoğlu, Amerikan CNN International kanalında gazeteci Christiane Amanpour’a önceki gün verdiği demeçte, basın özgürlüğü ve entelektüel özgürlüğün kırmızı çizgisi olduğunu söyledi.

10.11.2015Gündem
Başbakan Davutoğlu: Basın özgürlüğü kırmızı çizgimdir

Başbakan Davutoğlu: Basın özgürlüğü kırmızı çizgimdir

BAŞBAKAN Ahmet Davutoğlu, Amerikan CNN International kanalında gazeteci Christiane Amanpour’a önceki gün verdiği demeçte, basın özgürlüğü ve entelektüel özgürlüğün kırmızı çizgisi olduğunu söyledi.

10.11.2015Dünya
Davutoğlu, Türkiyenin kara birliği şartını açıkladı

Davutoğlu, Türkiye'nin "kara birliği" şartını açıkladı

Başbakan Ahmet Davutoğlu,göreve geldikten sonra ilk kez yabancı kapsamlı mülakat verdi. CNNInternational'dan Christiane Amanpour'a konuşan Davutoğlu, IŞİD'lemücadelede hava harekatının yeterli olmadığını söyledi, Esad rejiminihedef gösterdi. Davutoğlu, Türkiye'nin Suriye'ye kara birliği göndermesiiçin koalisyonun Esad rejimini zayıflatma amacı gütmesi gerektiğinisöyledi. Başbakan, Kobani mesajı da verdi.

10.11.2015Haber
Davutoğlundan IŞİDe kara operasyonu açıklaması

Davutoğlu'ndan IŞİD'e kara operasyonu açıklaması

Başbakan Ahmet Davutoğlu CNN International’da Christiane Amanpour’un sorularını yanıtladı. Davutoğlu, Türkiye’nin IŞİD’le mücadele için kara operasyonu düzenleyip düzenlemeyeceği” sorusuna, “Türkiye tek başına tüm yükü üstlenemez. Eğer koalisyon ve çok iyi bütünleşmiş bir strateji varsa, Türkiye her anlamda rol almaya hazırdır” yanıtını verdi.

9.11.2015Dünya
Ruhani: Cumhuriyetçiler İranın yerini haritada gösteremez

Ruhani: Cumhuriyetçiler İran'ın yerini haritada gösteremez

Birleşmiş Milletler Genel Kurulu için New York’ta bulunan İran Cumhurbaşkanı Hasan Ruhani, CNN International kanalında dün akşam Christiane Amanpour’un sorularını yanıtladı. Ruhani, İran ile yapılan nükleer anlaşmaya karşı çıkan Cumhuriyetçi başkan adaylarına tepki göstererek, “Onlar İran’ın yerini haritada bile gösteremez” dedi.

27.09.2015Dünya
Başbakan Davutoğlu, CNN muhabiri Amanpoura konuştu

Başbakan Davutoğlu, CNN muhabiri Amanpour'a konuştu

Başbakan Ahmet Davutoğlu, Amerikan "CNN International" kanalında gazeteci Christiane Amanpour'un IŞİD ve PKK'ya yönelik sınır ötesi operasyona ilişkin sorularını yanıtladı. Davutoğlu, "Suriye krizinin başından beri iki nedenle güvenli bölge oluşturulmasını istiyorduk. Birincisi, bu alan mültecilerin kendi ülkeleri içinde barınabilmeleri için bir alan olacak. Şu an Türkiye tek başına sadece Suriye'den gelen yaklaşık 2 milyon mülteciyi ağırlıyor. İkinci sebep ise bu alan terörist grupların gelmesini önleyecek" dedi. Başbakan, Amanpour'un "Savaşa geç katıldınız. Bu ani tavır değişikliğin nedeni nedir?" sorusuna da yanıt verdi.

28.07.2015Dünya
HDP Eş Genel Başkanı Demirtaş, CNNde Amanpourun sorularını yanıtladı

HDP Eş Genel Başkanı Demirtaş, CNN'de Amanpour'un sorularını yanıtladı

HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, CNN International’dan Christiane Amanpour’un yayınına konuk oldu.

9.06.2015Dünya
Demirtaş Christiane Amanpoura konuştu

Demirtaş Christiane Amanpour'a konuştu

HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, seçim sonrasında CNN International'ın ünlü programcısı Christiane Amanpour'a konuştu. Demirtaş, HDP'nin barajı geçerek meclise girmesinden sonra çözüm süreciyle ilgili konuştu. HDP Eş Genel Başkanı, seçim sonrası "diyalog kaldığı yerden tekrar başlayabilir" ifadesini kullandı.

9.06.2015Haber

Yazar Sonuçları

Korona sonrası bir de sağlık vizesi gelir mi?

Her şey normale döndüğünde seyahatler nasıl olacak? Ülkeler birbirlerine sınırlarını açtığında iş insanları, gezginler, turistler eskisi gibi dünyanın her yerine rahatça girip çıkabilecek mi?

1.04.2020

Karar vermişler bir kere: Tarkan’ı, Cem Yılmaz’ı ille de ham yapacaklar!

BARIŞ Pınarı harekâtıyla ilgili Tarkan güzel bir açıklama yaptı.

14.10.2019

Hiç lamı cimi yok adamı öldürüp parçaladılar

DÜNYANIN önde gelen bütün gazetecileri burada... Ama hiç kuşkusuz bu yıl Davos’un gazeteci yıldızı Martin Baron...

24.01.2019

Oliver Stone-Erdoğan röportajını bekliyoruz

“PUTİN Röportajları” 4 bölümlük bir belgesel film.

21.11.2018

SXSW 2018 notları

Hedefi yaratıcı insanlara amaçlarına ulaşmakta yardım etmek olan, müziğin, pazarlamanın, dijital iletişimin, teknoloji dünyasının deyim yerindeyse dev bir takım olarak bir araya geldiği 2018’in SXSW konferansı geçtiğimiz Pazar günü sona erdi.

20.03.2018

Çocukların başını okşayan ‘iyilik melekleri’nden sahne arkasındaki 'canilere'

Yaptığı belgesellerle ve yazdığı kitaplarla çığır açan, Arap Baharı sürecini önceden gören ve milyonlarca insan tarafından yakından takip edilen gazeteci-yazar Banu Avar, yeni kitabı ile küresel savaşların sahne önündekileri deşifre ediyor. “Zemberek” adlı kitap, savaş bölgelerinde boy gösteren Hollywood yıldızlarından, küresel medya yolu ile dünyaya yayılan ‘küresel yalanlara’ dek uzanan ‘iyilik’ ile maskelenmiş savaş ağını ortaya koyuyor.

18.11.2016

15 yıldır sahneye çıkmayıp maaş alan oyuncular var...

Tarık Ünlüoğlu’nun, performansına “orta” verip teşvik primini kesen Devlet Tiyatrosu’na isyanını dün yazmıştım...

31.03.2016

 Post-Viyana Suriye: Quo Vadis?

ABD Dışişleri Bakanı John Kerry’nin CNN’in ünlü muhabiri Christiane Amanpour’a önceki gün verdiği demeçte, “Türkiye ile birlikte harekat hazırlığındayız” sözleri büyük yankı yarattı.

18.11.2015

Yurtdışında insana soyadından ötürü ödül vermezler

DEMET Sabancı Çetin-doğan, geçtiğimiz günlerde çok önemli bir ödül aldı.

10.11.2015