MENÜ

Christian Dior

Christian Dior ile ilgili tüm haberleri, son dakika Christian Dior haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün Christian Dior haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 664 Christian Dior haberi bulunmuştur.

Christian Dior Haberleri

Top modellerle reklam evliliği yapanlar çok mutlu

Top modellerle reklam evliliği yapanlar çok mutlu

Türk şirketleri, son dönemde uluslararası alanda tanınmak için dünyaca ünlü isimlerle çalışma yoluna gidiyor. Giyim sektöründeki markalar ünlü modellerle çalışırken, Kevir Costner ile çalışan THY, reklam harcama sınırını 1 milyon lira sınırına taşıdı.

25.01.2009Ekonomi
2009’da almayı düşlediğiniz 5 MODA ŞAHESERİ

2009’da almayı düşlediğiniz 5 MODA ŞAHESERİ

Yeni yıl yeni umutlar ve hayallerle geldi. 2009’da kimi sağlık, kimi bir iş, kimi bir eş, kimi bir aşk, kimi gezip tozmak, kimi nur topu gibi bir bebek doğurmak istiyor. Biz daha somut beklentilerin peşine düştük, stil sahibi 10 kadına 2009’da satın almayı hayal ettikleri ilk beş şeyi sorduk. Ortaya çıkan liste, onların kişisel zevklerini yansıttığı kadar, bu yıl moda ve tasarım alanında hangi markaların, hangi obje, aksesuvar ve giysilerin yükselişte olduğunu da ortaya koyuyor.

2.01.2009Kelebek
Carla’dan kopya mı

Carla’dan kopya mı

İngiltere Başbakanı Gordon Brown’ın eşi Sarah Brown, önceki gün parlamentonun açılışında giydiği kıyafet yüzünden Fransa first lady’si Carla Bruni-Sarkozy’yi taklit etmekle suçlanıyor.

4.12.2008Dünya
Ticaret Kanunu değişiyor

Ticaret Kanunu değişiyor

İş yerinde yanıltıcı şekilde sahte belge asarak haksız rekabet yaratanlara, 2 yıla kadar hapis cezası verilecek.

3.12.2008Dünya
Vogue haber oldu

Vogue haber oldu

Paris Moda Haftası'na katılan Ece Sükan, Vouge dergisinin ekim sayısının 'sokak modası' köşesine konuk oldu.

19.11.2008Gündem
Bağdat Caddesi butikleri

Bağdat Caddesi butikleri

Mahmure'nin alışveriş canavarı bu kez rotasını Bağdat Caddesi'ne çevirdi ve bakın yeni nereleri keşfetti...

29.09.2008Moda Trendleri
Artık tasarımcılarımız var sıra marka yöneticisinde

Artık tasarımcılarımız var sıra marka yöneticisinde

Tasarım: Moda dünyasında başarılı olmak, bir marka yaratmak için gerekli en önemli şeylerden biri. Peki diğeri nedir? Moda, marka yönetimi. Eğer yarattığınız marka iyi yönetilmezse siz dünyanın en şahane, en özgün giysilerini de tasarlasanız hiçbir yere ulaşamazsınız.

12.09.2008Kelebek
İspanyol paça Giymeli mi giymemeli mi

İspanyol paça Giymeli mi giymemeli mi

Bazı trendler var, geliyor ve gidiyor. Bazı trendler ise geliyor ve düşündürüyor, özellikle kadınların kendini sorgulamasına neden oluyor. İspanyol paça da o trendlerden biri. "A bu modaymış hemen alıp giyelim" diyemiyoruz. Olur mu, yakışır mı, yapışır mı, taşıyabilir miyim, yaşıma uygun mu, topuklu ayakkabı ile olur mu gibi bin türlü soru sorup, kılı kırk yarıyoruz. 70’lerin en önemli trendi İspanyol paça, bütün ihtişamı ile geri döndü. Siz konu hakkında ne düşünüyorsunuz?

29.08.2008Kelebek
Talat benden kurtuldu. Damattan kurtulamaz

"Talat benden kurtuldu. Damattan kurtulamaz"

KKTC Cumhurbaşkanı Mehmet Ali Talat, kızı Ayşenur'u Tunuslu bir gençle evlendirdi. Düğüne KKTC eski Cumhurbaşkanı Rauf Denktaş da davetliydi. Girne'deki düğünün en ilginç yanı ise Tunuslu damatla, Denktaş'ın adaş olmasıydı. Rauf Denktaş, "Talat benden ucuz kurtuldu. Dilerim damattan kurtulamaz" deyince, bunu hemen Talat'a aktardık. Onun yanıtı tarihe geçecek cinstendi...

1.08.2008Gündem
Erkekler topuklu giyiyor buna Sarkozy efekti deniyor

Erkekler topuklu giyiyor buna Sarkozy efekti deniyor

Nicolas Sarkozy’deki Napolyon kompleksi, ülkesinde öteden beri alay konusu. Ama Küçük Nicolas’yı topuklu ayakkabılarıyla dünya gündemine taşıyan, eşi Carla Bruni ile İngiltere’ye yaptığı resmi ziyaret oldu. İngiliz gazetelerinde bu topuklar üzerine çıkan yorumlardan sonra, topuklu erkek ayakkabı satışında artış olduğu belirlendi.

26.07.2008Kelebek
Gaziantepte ‘Marka’ operasyonu

Gaziantep'te ‘Marka’ operasyonu

GAZİANTEP'te aralarında ‘Twety' logosu ve Vakko'nun da bulunduğu çeşitli marka ve patent hakkını ihlal eden 10 kişi gözaltına alındı.

30.06.2008Gündem
Akarlılar: Finansal sıkıntıdan değil Mavi’nin geleceği için ortak alıyoruz

Akarlılar: Finansal sıkıntıdan değil Mavi’nin geleceği için ortak alıyoruz

Türkiye’nin global dünyaya açılan ilk markalarından Mavi Jeans, dünyada en iyiler ligine girmek için özel yatırım sermayesi Turkven’i ortak alıyor. Finansal sıkıntı nedeniyle ortak almadıklarını vurgulayan CEO Ersin Akarlılar "Bu sürdürülebilir olmak ve markanın geleceğini güven altına almak için" dedi.

11.06.2008Kelebek
Külleri botanik bahçesine

Külleri botanik bahçesine

Kadına iktidarı veren, "çağın ruhunu değiştiren" son büyük modacı Yves Saint Laurent’in cenaze töreni, dün Fransa Cumhurbaşkanı Nicolas Sarkozy ve Laurent’le de çalışmış olan eski model eşi Carla Bruni’nin de katılımıyla Paris’te yapıldı.

5.06.2008Dünya
Şanghay, yaşak şehir

Şanghay, 'yaşak şehir'

Amerikalı aktris Sharon Stone, Cannes Film Festivali'nde Çin'deki depremle ilgili olarak sarf ettiği sözleri yüzünden Uluslararası Şanghay Film Festivaline davet edilmiyor.

4.06.2008Gündem
Kadına iktidar ve güç veren adam

Kadına iktidar ve güç veren adam

Fransa, 20. yüzyılda "çağın ruhunu değiştiren" son büyük modacının yasını tutuyor. Chanel ve Dior ile birlikte kadının sosyal statüsündeki değişime, yarattığı kılıklarla eşlik eden Yves Saint Laurent (YSL), önceki gece Paris’teki evinde, 71 yaşında beyin tümöründen öldü. Kadının siluetini değiştiren YSL, kadınlara ilk kez pantolon ve smokin giydiren, moda dünyasında ilk kez siyahi model kullanan devrimci bir adamdı. YSL, perşembe günü toprağa verilecek.

2.06.2008Dünya
Fashion giant Yves Saint Laurent dies at 71

Fashion giant Yves Saint Laurent dies at 71

Yves Saint Laurent, one of the great fashion designers of the 20th century who dressed some of the worlds most glamorous women, has died at the age of 71 after a long illness.

2.06.2008Gündem
Moda ikonu Yves Saint Laurent öldü

Moda ikonu Yves Saint Laurent öldü

Moda dünyasının 20. yüzyılda yetişen önemli isimlerinden Yves Saint Laurent'in öldüğü bildirildi.

2.06.2008Dünya
Sizi incittim özür diliyorum

Sizi incittim özür diliyorum

Fransız moda evi Christian Dior, Çin’deki depremle ilgili sözleri nedeniyle Sharon Stone’un bu ülkedeki reklamlarından çıkardığını açıkladı ve ünlü yıldızın özür dileyen açıklamasını yayımladı.

29.05.2008Dünya
Sharon Stonea Çin haram

Sharon Stone'a Çin haram

"Tanrı Çin'i depremle cezalandırdı" diyen Stone özür diledi ama afiş ve posterleri yasaklandı.

29.05.2008Dünya
Çam devirmenin bedeli ağır oldu

Çam devirmenin bedeli ağır oldu

Fransız moda evi Christian Dior, Çin'deki depremle ilgili sözleri nedeniyle sinema oyuncusu Sharon Stone'un bu ülkedeki reklamlarından çıkardığını bildirdi ve Stone'un özür dileyen açıklamasını yayımladı. Christian Dior SA'nın Şanghay bürosunun halkla ilişkiler yetkilisi, Stone'un artık Çin'deki reklamlarında yer almayacağını açıkladı.

29.05.2008Gündem
Bir gecede 10 milyon dolar

Bir gecede 10 milyon dolar

Bir gecede bu kadar para toplamak hiç kolay değil. Ama yer Cannes olunca işler değişiyor.

23.05.2008Dünya
Serkan Balcı Mert Optik’te

Serkan Balcı Mert Optik’te

Trabzonsporlu futbolcu Serkan Balcı, Mert Optik Alsancak Merkez mağazasına konuk oldu.

20.05.2008Ege
Dior: Lüks rüya işidir hayál kırıklığına yer yok

Dior: Lüks rüya işidir hayál kırıklığına yer yok

Dünyanın en değerli lüks markaları arasında yer alan Fransız Christian Dior’un Başkan ve CEO’su Sidney Toledano lüksün bir hayál, bir rüya işi olduğunu belirterek, hayál kırıklığına asla yer olmadığını söyledi. Annesi Gelibolulu bir Türk olan Toledano, "Lüks tüketicisi çok ödemeye hazırdır ama mağazadan içeri girdikten sonra bitmemeli; rüya devam etmeli" dedi.

4.05.2008Kelebek
Defile analizcisi Sue Evans

Defile analizcisi Sue Evans

Sue Evans’ın mesleği defile analizciliği. Her sezon yüzlerce defile izliyor, binlerce görüntüyü kafasında süzüp, sezonun trendlerini, renklerini ve kumaşlarını belirliyor. Yüzlerce markaya trend danışmanlığı veren WGSN (Worth Global Style Network) için çalışıyor. Sue Evans İstanbul’a geldi. Perşembe günü İstinyePark alışveriş merkezinde, dün ise Garajİstanbul’da 2008 -2009 sonbahar kış sezonunun trendleri, renkleri ve kumaşları açıklandı. Evans’la mesleğini önümüzdeki kış trendlerini konuştuk.

18.04.2008Kelebek
İşte kadınların gizli kahramanı

İşte kadınların gizli kahramanı!

Haftada en az üç kere davete katılan ve hepsinde farklı kıyafetler giyen kadınların gazete ve dergilerde çıkan fotoğraflarını gördüğünüz zaman aklınızdan ne geçiyor? Bu kıyafetleri nereden, nasıl ve kaça aldıklarını düşünüyorsunuz değil mi? Sıkı durun gizli kahramanı açıklıyoruz. Geceleri çok gezen, çok giyinen kadınların önemli bir kalesini düşürüyoruz.

4.04.2008Kelebek
Carla fethetti

Carla fethetti

Fransa Cumhurbaşkanı Nicolas Sarkozy ile Kraliçe’nin davetlisi olarak İngiltere’ye giden first lady Carla Bruni, tarzı ve tavırlarıyla ünlülere meraklı İngiliz basınını kendine hayran bıraktı. Bruni’yi çıplak fotoğrafını basarak karşılayan İngiliz gazeteleri, first lady’yi övgü yağmuruna tuttu.

27.03.2008Dünya
Sarkozys wife hailed as Frances Princess Diana

Sarkozy's wife hailed as France's Princess Diana

The day after splashing pictures of her naked, Britain's tabloids hailed Carla Bruni as a fashion queen who could be the new Princess Diana. "What a difference a day makes ... and this time she remembered to put some clothes on," trumpeted The Daily Mail, which devoted a six-page spread to France's First Lady.

27.03.2008Gündem
Lider gözlükleri

Lider gözlükleri

Dünyaya hangi gözlükle bakıyorlar. Onların taktıkları gözlük pembe gösteriyor mu? İşte liderler ve gözlükler...

24.03.2008Dünya
Tekstil ve konfeksiyon sektörü 150 milyar doları aşacak

Tekstil ve konfeksiyon sektörü 150 milyar doları aşacak

Devlet Bakanı Kürşad Tüzmen, tekstil ve konfeksiyon sektörünü büyüklüğünün 2023'te, 150 milyar doları aşabileceğine inandığını kaydetti.

7.02.2008Ekonomi
Kredisi çekip ülkemizi tanıttı

Kredisi çekip ülkemizi tanıttı

Modacı Dilek Hanif'in Paris Haute Couture Haftası’na katılmak için bankadan kredi çektiği ortaya çıktı.

30.01.2008Kelebek
Çin kızgın bir enerjiye sahip, Türkiye ise daha sanatsal ve detaycı bir kültür

Çin kızgın bir enerjiye sahip, Türkiye ise daha sanatsal ve detaycı bir kültür

İstanbul Tekstil ve Konfeksiyon İhracatçı Birlikleri’nin (İTKİB) katkılarıyla yılda iki kez gerçekleştirilen IFF- Uluslararası İstanbul Moda Fuarı bu yıl 7-8-9 Şubat’ta yapılacak. Fuara iki önemli defile damgasını vuracak gibi görünüyor. Birincisi açılış günü gerçekleşecek Özlem Süer defilesi. Süer’in "Dünyanın Tüm Sabahları" adlı filmden ilham alarak hazırladığı koleksiyonu sanatın zaferini anlatıyor. İkinci önemli defile ise 8 Şubat günü gerçekleşecek Jean Luc Amsler defilesi.

25.01.2008Kelebek
Baloya davet

Baloya davet

İngiliz modacı John Galliano'nun Christian Dior için hazırladığı koleksiyon, Paris Moda Haftası'na damga vurdu.

22.01.2008Gündem
Christian Dior’un efsane tasarımcısı geliyor

Christian Dior’un efsane tasarımcısı geliyor

İstanbul Tekstil ve Konfeksiyon İhracatçı Birlikleri (İTKİB) katkılarıyla İF Konsorsiyumu ve CNR Expo bünyesinde yılda iki kez gerçekleştirilen IIFF (Uluslararası İstanbul Moda Fuarı) 7-9 Şubat 2008 tarihlerinde yapılacak.

13.01.2008Kelebek
Hanif yeni yılda Tokyo Sarayında

Hanif yeni yılda Tokyo Sarayı'nda

Ünlü modacı Dilek Hanif, 2008 Yaz koleksiyonunu Ocak 2008'de Paris Haute Couture haftasında sergileyecek.

25.12.2007Gündem
96 ülkenin spor yazarlarından oluşan büyük jüri yılın futbolcusunu seçti KAKA

96 ülkenin spor yazarlarından oluşan büyük jüri yılın futbolcusunu seçti KAKA

France Football dergisi 1956’dan beri her yıl Altın Top Ödülü’nü bir futbolcuya veriyor. Bu yıla kadar kurulan jüriye sadece Avrupa ülkelerinden spor yazarları katılıyor ve Avrupa’da oynayan futbolcular seçiliyordu. Bu yıl yarışma dünyaya yayıldı, 96 ülkeden spor yazarları jüriye girdi ve tüm dünyadan futbolcular değerlendirildi.

8.12.2007Kelebek
Avrupa’da alıcımız çok ülkemizde kabul görmüyoruz

Avrupa’da alıcımız çok ülkemizde kabul görmüyoruz

Evrim Timur, sadece Türkiye’nin değil dünyanın da önemli tasarımcılarından. Bunu biz değil, onu dünyadaki eğilimlere yön veren 100 kişiden biri seçen Uluslararası Moda Federasyonu söylüyor.

17.11.2007Ege

Yazar Sonuçları

Mühim olan iç güzellik!

İpek Kıramer’le don, sutyen, gecelik ve sabahlık üzerine

22.11.2008

Çocuktan sonra daha hassaslaştım

İlk kez 2005 yılında bir araya gelen ve hayata geçirdikleri projelerle yarının ’kimsesiz’ büyüklerine el uzatan Açıkkapı Sosyal Sorumluluk Derneği üyelerinden Ali Koç’un eşi Nevbahar Koç, anne olduktan sonra sosyal konularda daha da hassaslaştığını belirtti.

19.11.2008

Sabancı, Ayutthaya’da işçiyi 400’e indirdi, verimlilik yüzde 20 arttı

SABANCI Holding’e bağlı Kordsa Global’in Tayland’ın eski başkenti Ayutthaya’daki Thai Indo Kordsa tesislerini Güler Sabancı başkanlığındaki ekiple birlikte geziyoruz.

25.09.2008

Kate Moss ve diğerleri

Yakın zamanda memleketimizi şereflendirmesi vesilesiyle Kate Moss’u yeniden dilimize doluyoruz. Etten ve kemikten (onun durumunda sinirden ve kemikten) Kate Moss ile bir kavram olarak Kate Moss arasındaki mesafeyi kapatmaya moda yeter mi?

23.06.2008

Fransız Sarayı’nda bir Dior gecesi

İSTANBUL Dior’u sevdi, Dior da İstanbulluları. Bu karşılıklı sevgi önceki gece İstanbul’daki 170 yıllık Fransız Sarayı’nda kutlandı.

Davet sahipleri bir yanda, Dior’un İstanbul’daki ortağı Cem ve Ümit Boyner çifti.

1.05.2008

Birkin’lerin şifresi nasıl kırıldı

Michael Tonello, stilist ve güzellik uzmanıyken aniden Birkin çantaların izini sürmeye karar veriyor. Sonra oturup sekiz yıllık sıcak takip macerasını kitaba döküyor. Kadınlara cinayet bile işlettirebilecek çantanın o meşhur iki yıllık bekleme listesini nasıl deldiğini anlatıyor kitapta.

25.04.2008

Rahat bir uyku gibisi yok

Gece boyunca yatakta bir taraftan diğerine dönerek uykumuzun gelmesini beklemek kadar sinir bozucu bir şey olamaz. Oysa sağlıklı bir uyku için, dikkat edeceğiniz birkaç detay yeterli...

30.03.2008

Çiçek kadınlar

2008 yaz makyajında kadınlar adeta çiçek açıyor. Markaların makyaj koleksiyonlarında tamamen doğanın özü tema olarak kullanılıyor.

7.03.2008

Cilt kuruluğuna pratik öneriler

Cilt kuruluğu, özellikle kış aylarında görülme sıklığı çok artan bir sorun...

27.01.2008

Free shop’tan bile ucuz kozmetik

Arkadaşlar yazmamam için çok rica etti ama artık dayanamayacağım. Neymiş, herkes öğrenmesinmiş. Öğrense ne olacak, ellerindeki stoklar tükenecek de, dükkan mı kapanacak!

16.01.2008