EKSTRA
MENÜ

Chp 2015 Milletvekili Adayları

Chp 2015 Milletvekili Adayları haberleri sayfasında güncel ve son dakika Chp 2015 Milletvekili Adayları hakkında haberler ile bilgiler bulunmaktadır. Toplam 195 Chp 2015 Milletvekili Adayları haberi, videosu, fotoğrafı ve yazar yazısı yer almaktadır. Geçmişte ve bugün yeni yayımlanan son durum gelişmeleri ile pek çok haber..

Chp 2015 Milletvekili Adayları Haberleri

İşte partilerin yurt dışındaki Türklere vaatleri

İşte partilerin yurt dışındaki Türklere vaatleri

Milletvekili genel seçimleri için oy verme işlemi yurtdışında Türkiye’den bir ay önce başladı. Türk seçmen 8 Mayıs’tan itibaren, Almanya başta olmak üzere bazı yurtdışı temsilciliklerinde kurulan sandıklarda oyunu kullanmaya başladı.

11.05.2015Avrupa
Ermeni siyasetçiden Davutoğlunun İstanbulun en zenginleri Ermeni sözüne tepki

Ermeni siyasetçiden Davutoğlu'nun 'İstanbul'un en zenginleri Ermeni' sözüne tepki

Başbakan Ahmet Davutoğlu, ''İstanbul’un en zenginleri Ermenilerdir. Ermeniler Türkiye’de Avrupa ülkelerindeki gibi gettolarda yaşamadı'' dedi. Peki Davutoğlu'nun bu sözlerine Ermeni siyasetçiler ne dedi?

22.04.2015Gündem
Gülü duyan iki bakan çekildi

'Gül'ü duyan iki bakan çekildi'

Cumhuriyet Gazetesi için Pelin Batu hafta içi kapanış konuşmasını 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ün yaptığı Financial Times zirvesiyle ilgili bir yazı kaleme aldı. Batu, yazısında Abdullah Gül’ün zivrede konuşma yapacağının kesinleşmesinin ardından Maliye Bakanı Mehmet Şimşek ve Avrupa Birliği Bakanı Volkan Bozkır’ın zirvede konuşma yapmaktan vazgeçtiğini ifade etti. AB Bakanı Volkan Bozkır ise yaptığı açıklamada, "Aynı tarihte Ankara'da Ak Parti Seçim Bildirisi açıklandı ve milletvekili adayları tanıtıldı. Bu nedenle de hiçbir Bakanımız Financial Times İstanbul toplantısına istememize rağmen katılamadık" dedi. Maliye Bakanlığı açıklamasında ise "Financial Times Konferansı'nın yapıldığı gün Ankara'da Maliye Bakanımız Sayın Mehmet Şimşek iki önemli toplantıya katılmıştır" ifadeleri kullanıldı.

18.04.2015Ekonomi
Siyasette kadın rüzgarı esecek

Siyasette kadın rüzgarı esecek

Önceki genel seçimde toplamda 268 kadın aday gösteren siyasi partilerin, bu seçimlerde gösterdiği kadın aday sayısı 531'e yükseldi. Bu yükseliş, "Siyasette kadın rüzgarı esecek" yorumlarını da beraberinde getirdi.

9.04.2015Gündem
AK Partide 2, CHPde bir isim adaylıktan çekildi

AK Parti'de 2, CHP'de bir isim adaylıktan çekildi

AK Parti’nin Diyarbakır’da 6. sıradan aday gösterdiği eski milletvekili Abdurrahman Kurt, Batman’da ise 2’nci sıra adayı olarak gösterilen eski milletvekili Mehmet Emin Ekmen ile CHP'den Gaziantep 9. sıra milletvekili adayı olan Mahmut Kozbaş adaylıktan çekildi.

8.04.2015Gündem
Isparta’da 3 binden fazla CHP üyesi oy kullanacak

Isparta’da 3 binden fazla CHP üyesi oy kullanacak

CHP’nin milletvekili adaylarını belirlemek amacıyla pazar günü yapılacak önseçim için Isparta’da 3 bin 625 üye sandık başına gidecek.

26.03.2015Gündem
KA.DER’ den kadın adaylara destek toplantısı

KA.DER’ den kadın adaylara destek toplantısı

Kadın Adayları Destekleme Derneği (KA.DER) Genel Başkanı Gönül Karahanoğlu, "2015 seçimlerinde kadının yok sayılmamasını istiyoruz. Bu gerçek demokrasi içindir. Eşitlik ilkesine karşı çıkmayın ve gerçek demokrasi için kadınları aday gösterin, diyoruz" dedi.

26.03.2015Gündem
CHP 10 ilde adaylarını belirledi

CHP 10 ilde adaylarını belirledi

CHP Genel Başkan Yardımcısı Tekin Bingöl, merkez ve eğilim yoklaması sonucu 10 ildeki adaylarını belirlediklerini bildirdi.

24.03.2015Gündem
Balıkesir CHPde adaylar tanıtıldı

Balıkesir CHP'de adaylar tanıtıldı

CHP Balıkesir milletvekili aday adayları 29 Mart'taki önseçimler öncesi Altıeylül İlçe Başkanlığı'nın düzenlediği etkinlikte partililerin huzuruna çıktı.

14.03.2015Ege

Yazar Sonuçları

Meclis’te sesimi duyur

SEN neredeydin? Ben küçük yaşta okuldan alınıp işe verilirken... Ben işyerinde her gün tacize uğrarken... Ben henüz 13 yaşında babam yaşında bir adamla evlendirilirken... Ben sırf kadın olmam nedeniyle iş için başvurduğum her kapıdan geri çevrilir, tek seçenek olarak annelik gösterilirken... Ben dayak nedeniyle baba evine döndüğümde öz babam ve öz kardeşimden eziyet görürken...Sen neredeydin? Meclis’te sesimi duyur.

24.05.2015

ÇYDD’den Unat’a Cumhuriyet Ödülü

ÇAĞDAŞ Yaşamı Destekleme Derneği, 2007 yılından bu yana, her yıl laiklik ilkesinin benimsendiği 10 Nisan’da “Cumhuriyet Ödülü” vermektedir.

11.04.2015

HDP rüzgârı ve 'Ankara tuzakları'...

Demokratik güçler için önemli bir görev daha ortaya çıkıyor: HDP'ye karşı kurulacak 'Ankara tuzakları'na karşı uyanık olmak ve 'provokasyonlar'a direnmek...

11.04.2015

Kemal Derviş ve teyakkuz zamanı

HABERLERE göre, CHP lideri, Derviş’i olası bir iktidar halinde dışarıdan bakanlığa razı etmiş...

27.03.2015

CHP üyeleri satılır mı

CHP sosyal demokrat bir partiye yakışan biçimde 29 Mart Pazar günü üyelerle önseçime gidiyor.

26.03.2015

Diyanet iktidardan değil Allah’tan korkmalıdır

CHP İstanbul Milletvekili İhsan Özkes diyor ki: 30 Mart 2014 belediye seçimlerinde Üsküdar belediye başkan adayı idim.

26.03.2015