EKSTRA
MENÜ

Çevre Kirliliği

Çevre Kirliliği haberleri sayfasında güncel ve son dakika Çevre Kirliliği hakkında haberler ile bilgiler bulunmaktadır. Toplam 5.214 Çevre Kirliliği haberi, videosu, fotoğrafı ve yazar yazısı yer almaktadır. Geçmişte ve bugün yeni yayımlanan son durum gelişmeleri ile pek çok haber..

Çevre Kirliliği Haberleri

Egede Türk kargo gemisi ile Yunan savaş gemisi çarpıştı

Ege'de Türk kargo gemisi ile Yunan savaş gemisi çarpıştı

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı'nca Türk bayraklı 73 metrelik 'Karmate' isimli genel kargo gemisi ile Yunan bayraklı 54,8 metre uzunluğundaki 'Armatolos' adlı savaş gemisinin, Midilli Adası'nın yaklaşık 3,8 deniz mili doğusunda çarpıştığı açıklandı. Her iki gemide de batma tehlikesi bulunmadığı, ölü ve yaralı olmadığı belirtilirken, kazayla ilgili idari soruşturma başlatıldı.

4.05.2018Gündem
Plastik sözü

Plastik sözü!

Çevre kirliliği konusunda artan kaygılar karşısında, birçok şirket plastik ambalaj kullanımını azaltma sözü vermeye başladı. Araştırmalara göre dünyadaki plastik ambalajların yüzde 95’i sadece bir kez kullanılıyor. Doğaya atılan plastiğin çözünmesi ise yüzyılları alıyor. Son olarak 40 şirket plastik ambalaj kirliliğini azaltmaya söz verdi...

26.04.2018Ekonomi
İngilterede büyük şirketler plastik ambalaj kirliliğini azaltmaya söz verdi

İngiltere'de büyük şirketler plastik ambalaj kirliliğini azaltmaya söz verdi

İngiltere'de, aralarında büyük süpermarketler ile Coca Cola, Nestle ve Procter & Gamble gibi şirketlerinin de bulunduğu 40'tan fazla kuruluş, çevre kirliliği konusundaki baskılar karşısında, plastik ambalaj kullanımını azaltmaya karar verdiler.

26.04.2018Ekonomi
Hainler yakalandı

Hainler yakalandı

İSTANBUL Büyükçekmece’de göl kenarına kimyasal madde döken kamyon şoförü E.G. ve kimyasal maddeyi kamyona yükleyen kepçeci H.D. gözaltına alındı. Dökülen kimyasal maddenin ‘Demir 2 Sülfat ve Heptahidrat’ olduğu belirlendi.

23.04.2018Gündem
Kimyasal maddeyi dökenler yakalandı

Kimyasal maddeyi dökenler yakalandı

İstanbul Büyükçekmece 19 Mayıs Mahallesi Eski Karaağaç yolu kenarına kimyasal madde döken kamyon şoförü E.G ve kimyasal maddeyi kamyona yükleyen kepçece H.D gözaltına alındı. Dökülen kimyasal maddenin 'Demir2 Sülfat ve Heptohidrot' olduğu belirlendi. Kimyasal maddenin bir tekstil şirketine ait olduğu ve soruşturmanın sürdüğü bildirildi.

23.04.2018Gündem
Dünya Günü nedir Googledan 22 Nisan Dünya Gününe özel Doodle

Dünya Günü nedir? Google'dan 22 Nisan Dünya Günü'ne özel Doodle

Her yıl 22 Nisan'da çevre kirliliği ve çevresel tehlikelere karşı dikkat çekmek amacıyla çeşitli etkinliklerle kutlanan Dünya Günü, teknoloji devi Google tarafında da unutulmadı. Bugüne özel bir doodle hazırlayan Google, bugünün önemini anlatan bir de video yayınladı. Peki, Dünya Günü nedir? Dünya Günü neden kutlanır, tarihçesi nedir?

21.04.2018Gündem
Yüksek petrol fiyatları güçlü talebi zayıflatabilir

"Yüksek petrol fiyatları güçlü talebi zayıflatabilir"

Uluslararası Enerji Ajansı (IEA) İcra Direktörü Fatih Birol, son aylarda yükselişe geçen petrol fiyatlarının dünya genelindeki güçlü petrol talebini zayıflatabileceğini söyledi.

20.04.2018Ekonomi
‘Sevgili turistler 6 ay uğramayın’

‘Sevgili turistler 6 ay uğramayın’

FİLİPİNLER’in tatil cenneti Boracay Adası, artan çevre kirliliği gerekçesiyle 6 ay süreyle turizme kapatılıyor.

5.04.2018Dünya
Zeytinin karasuyu yakıt olacak

Zeytinin karasuyu yakıt olacak

ZEYTİN ve zeytinyağı endüstrisinde fabrika atığı olarak bilinen “karasu” artık atık su olmaktan çıkıp katma değeri yüksek endüstriyel ürünlere dönüşecek.

2.04.2018Ekonomi
Bu manzara tarih oldu

Bu manzara 'tarih' oldu

ABD’li yıldız Leonardo DiCaprio’nun başrolünü oynadığı ‘The Beach’ filminin geçtiği Tayland’daki ünlü plaj, ‘aşırı turist’ gerekçesiyle ziyarete kapatılıyor.

2.04.2018Dünya
1 bebekten 2 ton atık

1 bebekten 2 ton atık

Denizli'de Pamukkale Üniversitesi (PAÜ) Mühendislik Fakültesi Tekstil Mühendisliği Bölümü öğretim üyesi Prof. Dr. Sema Palamutçu, bir bebeğin tuvalet eğitimini tamamlayana kadar ortalama 6 bin bebek bezi kullanıldığını, bunların oluşturduğu atık miktarının 2 tonu bulduğunu söyledi.

31.03.2018Gündem
Peçe yasağı maske çıkarttırıyor

Peçe yasağı maske çıkarttırıyor

Avusturya’da geçen yıl Ekim ayında uygulanmaya başlayan peçe yasağı nedeniyle, polisin toplam 29 vaka hakkında işlem yaptığı ancak bunların yalnızca 4’ünün peçe ile ilgili olduğu açıklandı.

28.03.2018Avrupa
Avusturyadaki peçe yasağı Asyalı turistleri bile etkiledi...

Avusturya'daki peçe yasağı Asyalı turistleri bile etkiledi...

Avusturya'da geçen yıl Ekim ayında uygulanmaya başlayan peçe yasağı nedeniyle, polisin toplam 29 vaka hakkında işlem yaptığı ancak bunların yalnızca 4'ünün peçe ile ilgili olduğu açıklandı.

28.03.2018Dünya
Çevreci çiftin öldürüldüğü bölgeyle ilgili yeni iddia

Çevreci çiftin öldürüldüğü bölgeyle ilgili yeni iddia!

Antalya'da öldürülen çevreci çiftin karşı çıktığı taş ocaklarının çevresine mermer ocağı kapasite artışı ve kırma eleme tesisi açılacağı iddialarına tepki gösterildi. Bakanlık yetkilileri, henüz alınmış bir ÇED kararı olmadığını, bölge halkının görüşleri doğrultusunda hazırlayacakları raporu ilgili makamlara sunacaklarını bildirdi.

22.03.2018Gündem
Başbakan Yıldırım: 16 yılda 4 milyar 39 milyon fidan diktik, inanmayan saysın

Başbakan Yıldırım: 16 yılda 4 milyar 39 milyon fidan diktik, inanmayan saysın

Başbakan Binali Yıldırım, "16 yılda 4 milyar 39 milyon fidanı toprakla buluşturduk. Bazıları diyor ki, bu kadar fidan dikilmemiştir. İnanmayan gitsin saysın" dedi.

21.03.2018Gündem
Karadeniz sahil yolu, çöp deposu oldu

Karadeniz sahil yolu, çöp deposu oldu

Doğu Karadeniz Bölgesi’nde katı atıkların düzensiz bertaraf edilmesi, gelişi güzel vahşi depolama yöntemlerinin uygulanması uzun bir süredir çözülemeyen çevre sorunu haline geldi. Artvin’in Hopa ve Arhavi ilçelerinde toplanan çöpler, Karadeniz sahil yolu kenarında biriktiriliyor. Örülen duvarla Karadeniz sahil yolundan gelip geçenlerin göremediği çöp birikintilerinden etrafa kötü koku yayılıyor. Çevre halkı, etrafa yayılan kötü kokuya çözüm bulunmasını istedi.Artvin’in sahil ilçelerinde katı atık depolama alanlarının olmaması nedeniyle sorun yaşanıyor. Karadeniz kıyısına dökülen çöpler nedeniyle bölgede çevre kirliliği meydana geldi. Arhavi ilçesinde mahalle ve köylerden toplanan çöpler, ilçe girişine 5 kilometre mesafede Karadeniz sahil yolu kenarındaki eski taş ocağının bulunduğu alana depolanıyor. Hopa ilçesinde de benzer durum yaşanıyor. Köy ve mahallelerden toplanan çöpler ilçeye 2 kilometre mesafede yol kenarına dökülüyor. Her iki alanda örülen duvarla Karadeniz sahil yolundan gelip geçenlerin göremediği çöp birikintilerinden etrafa kötü koku yayılıyor.Çevre halkı, etrafa yayılan kötü kokuya çözüm bulunmasını istedi. Bölgeden araçları ile gelip geçenler ve sahilde yürüyüş yapanlar kokudan rahatsız olduklarını belirterek uygulamadan vazgeçilmesini istedi.

14.03.2018Haber
Karadeniz sahil yolu, çöp deposu oldu

Karadeniz sahil yolu, çöp deposu oldu

Doğu Karadeniz Bölgesi’nde katı atıkların düzensiz bertaraf edilmesi, gelişi güzel vahşi depolama yöntemlerinin uygulanması uzun bir süredir çözülemeyen çevre sorunu haline geldi.

14.03.2018Gündem
Didimde 3 caretta caretta ölü bulundu

Didim'de 3 caretta caretta ölü bulundu

Aydın'ın Didim ilçesi sahilinde telef olmuş caretta caretta cinsi üç deniz kaplumbağası bulundu.

10.03.2018Gündem
Çubukta biyogaz tesisi için ilk adım atıldı

Çubuk'ta biyogaz tesisi için ilk adım atıldı

Ankara'nın Çubuk ilçesinde kurulması planlanan üç biyogaz tesisinden birincisi olan 1,2 megavat kapasiteli tesisin sözleşmesi imzalandı.

5.03.2018Ekonomi
38 yıllık devlet memuruna makam bisikleti

38 yıllık devlet memuruna makam bisikleti

BURDUR’da 38 yıllık devlet memuru Şerafettin Acar’a görev yaptığı İŞKUR’dan evrak dağıtımı için tahsis edilen “resmi hizmete mahsustur” yazısının bulunduğu bisiklet ilgi odağı oldu.

28.02.2018Gündem

Yazar Sonuçları

D vitamini eksikliği hamileliği engelliyor

Son yıllarda yapılan araştırmalarda kalsiyum ve fosfat dengesi için gerekli D vitamininin aynı zamanda üreme organlarına önemli etkileri olduğu tespit edildi. Kadın Hastalıkları, Doğum ve Tüp Bebek Uzmanı Op. Dr. Seval Taşdemir, D vitamini eksikliğinin önemine değinerek, ne gibi sorunlara yol açacağını açıkladı.

9.05.2018

Aknelerden kurtulmak için ne yapılmalı?

Hormonlarımızın akne oluşumundaki rolü nedir?

5.03.2018