MENÜ

Cevap

Cevap ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Cevap haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 108.997 Cevap haberi bulunmuştur.

Cevap Haberleri

Son dakika haberi: Yunan Bakandan skandal Atatürk Müzesi önerisi Haddini aştı

Son dakika haberi: Yunan Bakandan skandal Atatürk Müzesi önerisi! Haddini aştı

Son dakika haberler... Yunanistan Tarım Bakanı Makis Voridis, Ayasofya’nın ibadete açılmasına misilleme olarak Selanik’teki Atatürk Müzesi’nin (Atatürk’ün doğduğu ev) ‘Pontus Rum ya da Helenizm soykırımı müzesine’ dönüştürülmesi önerisini destekledi.

12.07.2020Dünya
Koronanın kazananları

Koronanın kazananları

Koronavirüs krizi bazı politikacıların yıldızını yeniden parlatırken bazılarının ise söndürdü. Bild am Sonntag gazetesinin Kantar Enstitüsü’ne yaptırdığı kamuoyu yoklamasına göre krizin en büyük kazananı Başbakan Angela Merkel. Arkasından ise Bavyera Eyalet Başbakanı Markus Söder ile Maliye Bakanı Olaf Scholz geliyor.

12.07.2020Avrupa
Son dakika haberi: Ayasofyada kritik soru cevap buldu

Son dakika haberi: Ayasofya'da kritik soru cevap buldu

Ayasofya’nın ibadete açılmasıyla birlikte bundan sonrası için neler olacağına yönelik çok sayıda soru ve görüş sosyal medyada dillendiriliyor. Bu soruları Kültür ve Turizm Bakanlığı yetkilileri ile konuştuk. İşte cevapları...

12.07.2020Gündem
AB, Türkiye’ye yaptırımdan yana değil

AB, Türkiye’ye yaptırımdan yana değil

Avrupa Birliği dışişleri bakanları yarın Türkiye konusunu tüm boyutlarıyla masaya yatıracak. Bazı üyeler bastırsa da Brüksel yeni yaptırımlara olumlu yaklaşmıyor.

12.07.2020Dünya
İhtiyaç azalsa da plazma bağışına devam

İhtiyaç azalsa da plazma bağışına devam

Pandeminin başında sürekli plazma çağrı ve bağışı yapılıyordu. Bu halen devam ediyor mu? Yoksa bir deneme yöntemi olarak uygulandı, sonra bitti mi? Sessiz taşıyıcılardan nasıl sakınabiliriz? 65 yaş üzerine uygulanan ‘Gittiğin yerde bir ay kalma kuralı’nın amacı neydi? İşte cevaplar.

12.07.2020Gündem
MÖ 1200-400 arasında Orta Amerikada yaşamış ilk uygarlıklardan Olmeklerin adının anlamı nedir

MÖ 1200-400 arasında Orta Amerika'da yaşamış ilk uygarlıklardan Olmekler'in adının anlamı nedir?

Kim Milyoner Olmak İster'in son bölümünde bir yarışmacıya sorulan soru sosyal medyada merak konusu oldu. Televizyon başındakilerin araştırdığı büyük para ödülüne sahip soru şu şekilde; MÖ 1200-400 arasında Orta Amerika'da yaşamış ilk uygarlıklardan Olmekler'in adının anlamı nedir? İşte, Kauçuk insanlar, kakao insanlar, altın insanlar gibi şıkların yer aldığı o sorunun cevabı..

11.07.2020Televizyon
Michelangelo bir arkadaşına, hangi eserini yaparken yaşadığı sıkıntıları ve nefreti anlatan bir şiir yazmıştır

Michelangelo bir arkadaşına, hangi eserini yaparken yaşadığı sıkıntıları ve nefreti anlatan bir şiir yazmıştır?

Kim Milyoner Olmak İster'in yayınlanan yeni bölümünde bir yarışmacıya sorulan büyük para ödülüne sahip soru ekran başındakiler tarafından merak konusu oldu. Kenan İmirzalıoğlu'nun sunuculuğunu üstlendiği yarışmada baraj sorusunda büyük para ödülü değerindeki soru şu şekilde; Michelangelo bir arkadaşına, hangi eserini yaparken yaşadığı sıkıntıları ve nefreti anlatan bir şiir yazmıştır? İşte, sorunun yanıtı.

11.07.2020Televizyon
Marmara Ereğlisi Belediye Başkanı: CHPli yönetim hakkında suç duyurusunda bulunacağız

Marmara Ereğlisi Belediye Başkanı: CHP'li yönetim hakkında suç duyurusunda bulunacağız

Tekirdağ'ın Marmara Ereğlisi Belediye Başkanı DSP’li Hikmet Ata, CHP'li geçmiş dönem belediye yönetimiyle ilgili yolsuzluklar olduğunu iddia ederek, Cumhuriyet Başsavcılığı'na suç duyurusunda bulunacağını söyledi. Ata, "Belediyemizde halen çalışan 2 işçimize onların döneminde, onların adına ödemeler yapılmış. Ancak bu olayda bahsi geçen 2 işçimiz parayı bile görmemiştir. Biz bu tür yolsuzluklarla mücadele edeceğiz. Kim olursa olsun babam bile olsa hesap sorarım" dedi.

11.07.2020Gündem
Sosyal medya platformları neden bağımlılık yaratıyor

Sosyal medya platformları neden bağımlılık yaratıyor?

Sosyal medya platformları ticaretten eğlenceye, eğitimden psikolojik sebeplere kadar pek çok sebeple kullanıcı sayılarını artırmaya devam ediyor.

11.07.2020Teknoloji
Son dakika haberler: Otomobil alacaklar ve satacaklar dikkat Yargıtaydan hasarlı araç kararı..

Son dakika haberler: Otomobil alacaklar ve satacaklar dikkat! Yargıtay'dan hasarlı araç kararı..

İkinci el araç fiyatlarının hararetinin arttığı şu günlerde Yargıtay'dan milyonlarca araç sahibini ilgilendiren emsal nitelikte bir karar geldi. Yüksek Mahkeme; piyasa değerinden ucuz alınan aracın 'pert olduğunun' bilindiği kanaatinin yanlış olduğuna, ağır hasarlı aracı herhangi bir bilgilendirme yapmadan vatandaşa satmanın yasal olmadığına hükmetti. Bursa Tüketiciler Derneği Genel Başkanı Sıtkı Yılmaz da, “6502 Sayılı Tüketici Kanunu tüm satışlarda tüketicinin doğru bir şekilde bilgilendirilmesini esas kılmıştır” dedi.

11.07.2020Ekonomi
Çağlar Ertuğrul: Hala bebe bisküvisi yiyorum

Çağlar Ertuğrul: Hala bebe bisküvisi yiyorum!

Beyazperdenin ve ekranın en yetenekli genç isimlerinden biri. Geçen hafta Pantene Altın Kelebek ödülünü kucaklaması da bunun göstergelerinden. Rol aldığı ‘Kızım Gibi Kokuyorsun’ filmi bu hafta vizyona giren Çağlar Ertuğrul: “Bir tarafta Kemal Sunal’larla, bir tarafta İngiliz komedileriyle büyüdüm. İngilizler de ciddi görünür ama aslında komiktirler, ben de öyle olmayı seviyorum.”

Beşiktaşta son dakika | Bernard Mensahtan Tyler Boyda alev emojisi

Beşiktaş'ta son dakika | Bernard Mensah'tan Tyler Boyd'a alev emojisi

Beşiktaş'ın kadrosuna katmak istediği Kayserisporlu Bernard Mensah, Tyler Boyd'un sosyal medya paylaşımına gönderdiği yorumla transfer iddialarını güçlendirdi ve Siyah-Beyazlı taraftarları heyecanlandırdı.

11.07.2020Futbol
15 Temmuz şehidinin eşi: Her zaman şehit olmak isterdi

15 Temmuz şehidinin eşi: Her zaman şehit olmak isterdi

ANKARA'da, 15 Temmuz darbe girişimi sırasında bombalanan Gölbaşı Özel Harekat Daire Başkanlığı'nda şehit olan polis memuru Mustafa Serin'in (46) Samsunlu eşi Zeynep Serin (46), "Eşim, o gece bana hiçbir şey söylemeden vedalaşır gibi sarıldı ve evden çıktı. 3 gün sonra şehit olduğunu öğrendim. Eşim her zaman şehit olmak isterdi" dedi.

11.07.2020Gündem
Orhan Gencebay: Gerekirse Sevim’in ayaklarını yıkarım

Orhan Gencebay: Gerekirse Sevim’in ayaklarını yıkarım

Orhan Gencebay, Jülide Ateş’in sunduğu “40”a konuk oldu. Ünlü sanatçı programda sorulan “Sevim Emre ayaklarınızı yıkıyor mu?” sorusuna şu yanıtı verdi: “Gerekirse yıkar. Bizim aramızda yabancılık yok ki, niye yıkamasın? Ben de yaparım, o da yapar!”

11.07.2020Magazin
Kılıçdaroğlu, İBB Genel Sekreterliği’ne atanan Çağlar’ın aklandığını söyledi; ‘89’a benzer sendrom yaşamak istemiyoruz’

Kılıçdaroğlu, İBB Genel Sekreterliği’ne atanan Çağlar’ın aklandığını söyledi; ‘89’a benzer sendrom yaşamak istemiyoruz’

CHP Lideri Kılıçdaroğlu, Can Akın Çağlar’ın İBB Genel Sekreteri olarak atanmasıyla ilgili, “Yargıya gidiyor ve aklanıyor. Ekrem Bey kendi kadrosunu seçer” dedi. Kılıçdaroğlu, 1989’daki gibi SHP’li belediyeler ve İSKİ skandalı benzeri bir sendromu yaşamak istemediklerini söyledi.

11.07.2020Gündem
Son dakika haberi: Cumhurbaşkanı Erdoğandan Millete Sesleniş konuşmasında önemli açıklamalar

Son dakika haberi: Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Millete Sesleniş konuşmasında önemli açıklamalar

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Danıştay'ın 1934’teki Bakanlar Kurulu’nun camiden müzeye dönüştürülmesi kararını iptal etmesinin ardından Millete Sesleniş konuşması yaptı. Cumhurbaşkanı Erdoğan Ayasofya'nın ibadete açılacağını tarihini açıklayarak, "Hazırlıkları süratle tamamlayarak 24 Temmuz 2020 Cuma günü, cuma namazıyla birlikte Ayasofya'yı ibadete açmayı planlıyoruz" dedi.

10.07.2020Gündem
Herkes bu soruyu soruyor: Ayasofya mozaikleri ne olacak İşte cevabı...

Herkes bu soruyu soruyor: Ayasofya mozaikleri ne olacak? İşte cevabı...

Danıştay 10. Dairesi, Ayasofya'nın camiden müzeye dönüştürülmesine dair 24 Kasım 1934 tarihli Bakanlar Kurulu kararını iptal etti. Böylece Ayasofya'nın cami olarak ibadete açılmasının önü açılmış oldu. Hürriyet Gazetesi yazarı Nedim Şener, Ayasofya mozaiklerine ne olacağı hakkında yazmıştı.

10.07.2020Gündem
Denizlispordan Bülent Uyguna maaş cevabı 877 bin lira ödeme yapıldı...

Denizlispor'dan Bülent Uygun'a "maaş" cevabı! "877 bin lira ödeme yapıldı..."

Süper Lig ekiplerinden Yukatel Denizlispor, eski teknik direktörleri Bülent Uygun ve ekibine görev yaptıkları süre boyunca 877 bin lira ödeme yapıldığını bildirdi.

10.07.2020Futbol
Galatasarayda son dakika | Marianoya Atletico Mineirodan teklif geldi

Galatasaray'da son dakika | Mariano'ya Atletico Mineiro'dan teklif geldi

Atletico Mineiro Teknik Direktörü Jorge Sampaoli, Galatasaray ile sözleşmesi sona erecek olan 34 yaşındaki Mariano'nun transfer edilmesini istedi.

10.07.2020Futbol
Günlük yaşamı bile etkiliyor Bu belirtiler varsa...

Günlük yaşamı bile etkiliyor! Bu belirtiler varsa...

Ağrıların genellikle kaslarda incinme, kırık çıkık, romatizmal hastalıklar gibi belirgin bir sebebe bağlı ortaya çıktığını ifade eden Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Uzmanı Prof. Dr. Turan Uslu, bazen sinir sisteminin kendisinin de ağrıya neden olabileceğini belirterek nöropatik ağrılarla ilgili önemli bilgiler verdi.

10.07.2020Sağlık
Antalyada garip olay Apartman sakinleri isyan etti

Antalya'da garip olay! Apartman sakinleri isyan etti

Antalya’da üst üste iki gün evinde yangın çıkan Rus genç, evi bilerek yaktığını iddia eden bina sakinleri tarafından dövüldü. Kendini, “temizliğe geldim” diye savunan genç, apartman sakinlerinin polis çağırmasının ardından olay yerinden ayrıldı. Apartman sakinlerinden Sedat Aktan, şahsın bir an önce gözaltına alınıp evden uzaklaştırma kararının alınması gerektiğini söyledi. Aktan, her gece evin etrafında nöbet tuttuklarını belirterek, “Burada doğal gaz borusu var. Bunlar patlayınca mı tedbir alınacak. Şahsın durumunu ve bizim durumumuzu göz önüne alınıp yetkililerden tedbir alınmasını istiyoruz. Her akşam apartman olarak burada nöbet tutuyoruz. 2-3 akşamdır yanık kokusuyla, dumanla kalkıyoruz.” diye konuştu.

10.07.2020Gündem
Son dakika haberi: Beyin yiyen amip... Uzmanlardan dikkat çeken açıklamalar: Yüzünüzü yıkadığınız suya dikkat edin

Son dakika haberi: Beyin yiyen amip... Uzmanlardan dikkat çeken açıklamalar: Yüzünüzü yıkadığınız suya dikkat edin

ABD'de görülen ve 'beyin yiyen amip' olarak bilinen 'naegleria fowleri' adlı tek hücreli canlının neden olduğu hastalığın Türkiye'de görüldüğü yönünde açıklamalar herkesi korkuttu. Enfeksiyon Hastalıkları ve Mikrobiyoloji Uzmanı Prof. Dr. Gülgün Dilek Arman, tatlı sulara dikkat çekerek, "Akarsu, göl gibi temizliğinden emin olmadığınız tatlı sularda yüzmeyin. Temiz bir kaynaktan gelmeyen suyla doldurulan havuzdaki klorlama yeterli olmayabilir. Özellikle göz temizliğinde kullandığımız solüsyonun temizliğine de dikkat edin. Lens kullanan kişiler iki kat dikkatli olmalı" uyarısında bulundu.

10.07.2020Sağlık
Ürküten açıklama Koronavirüs beyne hasar verebiliyor

Ürküten açıklama! Koronavirüs beyne hasar verebiliyor

Sağlık Bilimleri Üniversitesi Gülhane Eğitim ve Araştırma Hastanesi Nöroloji Uzmanı Doç. Dr. Bilgin Öztürk, hastalarda koronavirüs kaynaklı beyin hasarının oluşabileceğini belirtti. Öztürk, "Bu konuda iki farklı teorimiz var; birincisi virüsün kendisinin beyne ulaşması sonucu yapmış olduğu hasar, buna bağlı ortaya çıkan bulgular, belirtiler. Diğeri de virüsün kan akımını etkilemesi sonucu sebep olduğu etkilenmeler" dedi.

10.07.2020Gündem
IRG Kurucusu Arons: Kimliğimiz pandemiyle birlikte birbirine yaklaştı

IRG Kurucusu Arons: Kimliğimiz pandemiyle birlikte birbirine yaklaştı

The Institute for Real Growth (IRG) Kurucusu Marc de Swaan Arons, pandemi sonrası geliştirilmesi gereken lider profilinin Da Vinci lider profili olacağını söyledi. The Institute for Real Growth kurucusu Marc de Swaan Arons’un konuk olduğu son etkinlikte pandemiyle empati duygusunun geliştiğine dikkat çekildi.

10.07.2020Ekonomi
Kylie Jennerın Elbisesi Sosyal Medyada Olay Yarattı

Kylie Jenner'ın Elbisesi Sosyal Medyada Olay Yarattı

Kylie Jenner birkaç gün önce instagram hesabında yayınladığı fotoğraflarda giydiği elbise sosyal medyayı ayağa kaldırdı.

Son dakika haberi: AB yüksek temsilcisini kızdıran Türkiye sözleri Bırakın şu Haçlı kafasını

Son dakika haberi: AB yüksek temsilcisini kızdıran Türkiye sözleri! Bırakın şu Haçlı kafasını

Avrupa Parlamentosu’nda Türkiye’ye ağır eleştiriler yönelten ve Osmanlı’dan örnekler veren parlamenterlere AB Dışişleri Temsilcisi Borrell sert çıktı. Borrell, “Haçlı seferi zamanı değil. Ben de haçlı komutanı Avusturyalı Johann değilim” diyerek sorunların diyalogla çözülmesi gerektiğini vurguladı.

10.07.2020Dünya
4. Sınıf Türkçe Zıt Anlamlı Kelimeler konu anlatımı

4. Sınıf Türkçe Zıt Anlamlı Kelimeler konu anlatımı

Türkçede, çok sayıda kelime bulunmaktadır. Tüm bu kelimeleri farklı durumları, olayları ve olguları nitelemek için kullanıyoruz. Her durum için uygun olan kelimelere sahibiz. Bu sayede kafamızın içindeki düşünceyi başkalarına aktarabiliyoruz. Birbirine zıt olan düşünceleri de zıt kelimelerle anlatabilmemiz mümkün.

9.07.20204. SINIF
4. Sınıf Türkçe Eş Anlamlı Kelimeler konu anlatımı

4. Sınıf Türkçe Eş Anlamlı Kelimeler konu anlatımı

Yazılışları farklı anlamları aynı olan kelimelere eş anlamlı kelimeler denir. Sözcüklerin eş anlamı olup olmadıkları cümle içerisinde kullanılarak anlaşılabilir. Anlamdaş da denen bu kelimelerin sayısı iki ya da ikiden daha fazla olabilir. 4. sınıflar için Türkçe eş anlamlı kelimeler konusu örnekleriyle birlikte anlattık.

9.07.20204. SINIF
4. Sınıf Matematik Şekillerin Çevre Uzunluk Problemleri konu anlatımı

4. Sınıf Matematik Şekillerin Çevre Uzunluk Problemleri konu anlatımı

Bu dersimiz içerisinde çevre uzunlukları ile ilgili problem çözeceğiz ve konuyu daha iyi anlamaya çalışacağız. Kare ve dikdörtgen gibi farklı geometrik şekillerin üzerinden problemlere bakacağız. 4. sınıf matematik şekillerin çevre uzunluk problemleri konu anlatımı.

9.07.20204. SINIF
4. Sınıf Matematik Şekillerin Alanı konu anlatımı

4. Sınıf Matematik Şekillerin Alanı konu anlatımı

Ele alacağımız bu ders içerisinde şekillerin alanlarını nasıl hesaplanacağını bulacağız. Hem matematik hem de geometri için bu ders çok önemlidir. Kare ve dikdörtgen ile daha birçok farklı şeklin alanlarını öğrendikten sonra kolayca hesaplayabilirsiniz. İşte 4. sınıf matematik şekillerin alanı konu anlatımı.

9.07.20204. SINIF
4. Sınıf Matematik Kare Ve Dikdörtgenin Alanı konu anlatımı

4. Sınıf Matematik Kare Ve Dikdörtgenin Alanı konu anlatımı

Kare ve dikdörtgen geometrik şekillerin alanını kolayca hesaplayabiliriz. Bu konumuz içerisinde geometrik şekillerin dikdörtgen alanlarını nasıl bulunacağı üzerine çalışmalar gerçekleştireceğiz. İşte 4. sınıf matematik kare ve dikdörtgenin alanı konu anlatımı.

9.07.20204. SINIF
4. Sınıf Matematik Çevre Uzunlukları konu anlatımı

4. Sınıf Matematik Çevre Uzunlukları konu anlatımı

Çevre uzunluğu konu anlatımı bazı yerlerde çevre hesaplama olarak da bilinmektedir. Bu konumuzda bazı geometrik şekillerin çevresini hesaplayacağız ve bunu nasıl yapacağımızı öğreneceğiz. İşte 4. sınıf matematik çevre uzunlukları konu anlatımı.

9.07.20204. SINIF
3. Sınıf Matematik Sıvıları Ölçme (Sıvı Ölçüleri) Ve Sıvı Ölçme Problemleri konu anlatımı

3. Sınıf Matematik Sıvıları Ölçme (Sıvı Ölçüleri) Ve Sıvı Ölçme Problemleri konu anlatımı

Bu dersimiz içerisinde sıvıları nasıl ölçüyoruz detaylı olarak ele alacağız. Sıvı maddelerin ne olduğuna ve bunların miktarını nasıl ölçüldüğüne dair bilgiler öğreneceğiz. İşte 3. sınıf matematik sıvıları ölçme (sıvı ölçüleri) ve sıvı ölçme problemleri konu anlatımı.

9.07.20203. SINIF
3. Sınıf Matematik Çevre Ölçme (Çevre Ölçüleri) Ve Çevre Ölçme Problemleri konu anlatımı

3. Sınıf Matematik Çevre Ölçme (Çevre Ölçüleri) Ve Çevre Ölçme Problemleri konu anlatımı

Bu ders notlarımız içerisinde çevre ölçme ile ilgili hesaplamaların nasıl yapılacağına bakacağız. Ele alacağımız etkinlikler ve konu anlatımlı çözüm örnekleri üzerinde, konuyu etkin şekilde pekiştireceğiz. İşte 3. sınıf matematik çevre ölçme (çevre ölçüleri) ve çevre ölçme problemleri konu anlatımı.

9.07.20203. SINIF
3. Sınıf İngilizce 10. Ünite Nature - Doğa konu anlatımı

3. Sınıf İngilizce 10. Ünite Nature - Doğa konu anlatımı

Bugünkü konumuz içerisinde doğayı (nature) işleyeceğiz. Hayvanların İngilizce isimlerini öğreneceğiz ve onlarla bazı cümleler kuracağız. Bu cümleler ile beraber doğayı daha iyi anlayacağız ve tanıyacağız. İşte 3. sınıf İngilizce 10. ünite nature - doğa konu anlatımı.

9.07.20203. SINIF
3. Sınıf İngilizce 9. Ünite Weather - Hava konu anlatımı

3. Sınıf İngilizce 9. Ünite Weather - Hava konu anlatımı

Bu dersimizde İngilizce hava koşullarını inceleyecek ve neler olduğunu öğreneceğiz. Farklı hava koşulları üzerinde cümleler kuracağız hava şartları hakkında İngilizce kelimelere bakacağız. İşte 3. sınıf İngilizce 9. ünite weather - hava konu anlatımı.

9.07.20203. SINIF
3. Sınıf İngilizce 8. Ünite Transportation - Ulaşım konu anlatımı

3. Sınıf İngilizce 8. Ünite Transportation - Ulaşım konu anlatımı

Öğrenciler adına bu dersimizde ulaşım araçlarını ve bunlarla yapılacak cümlelere bakacağız. İngilizcenin temelini oluşturan bu konu öğrencilerin mutlaka öğrenmesi gerektiği önemli içerikler arasında yer alır. İşte 3. sınıf İngilizce 8. ünite transportation - ulaşım konu anlatımı.

9.07.20203. SINIF
Son dakika haberler... Kritik toplantı sonrasında Bakan Koca açıkladı: Yakında İstanbulda açılacak

Son dakika haberler... Kritik toplantı sonrasında Bakan Koca açıkladı: Yakında İstanbul'da açılacak

Dünya Sağlık Örgütü (DSÖ) Avrupa Bölge Direktörü Hans Kluge ile basın toplantısı düzenleyen Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, "İnsani ve sağlık acil durumlarına hazırlık DSÖ ofisini hızla İstanbul'da hayata geçiriyoruz." açıklamasında bulundu. Kluge ise "Türk halkı dünyanın en kötü pandemisine karşı duruşunu, tüm dünyaya gerçek karakteri ve bünyesinde barındırdığı en iyi sergilemiştir." şeklinde konuştu. Kluge, bazı Avrupa ülkeleri tarafından Türkiye'ye uygulanan seyahat kısıtlamasına ilişkin de "AB'nin dönem başkanlığını yürüten yetkililerle görüştüm ve Türkiye'deki durumun iyiye gittiğini, mevcut koşulların sınırları açmaya yeterli olduğunu bildirdim. Kendileri de duruma bizzat şahit olmamdan dolayı memnuniyetlerini ifade ettiler." diye konuştu. Kluge, Kovid-19'a karşı aşı çalışmalarıyla ilgili de "Önemli olan aşı geliştirildikten sonra bunun adil şekilde dağıtılması olacaktır." ifadelerini kullandı.

9.07.2020Gündem
CerModern açık hava sahnesini sanatçılara ücretsiz açıyor

CerModern açık hava sahnesini sanatçılara ücretsiz açıyor

CerModern, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) sürecinde sanatçı ve sanat kurumlarına destek olmak ve başkentlileri sanatla buluşturmak için açık hava sahnesini sanatçılara ücretsiz açıyor.

9.07.2020Keyif
Son dakika haberler... Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalından sosyal medya ve Ayasofya açıklaması

Son dakika haberler... Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın'dan sosyal medya ve Ayasofya açıklaması

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, "Sosyal medyanın kapatılması diye bir plan yok ama düzenlenmesi gerektiği konusunda artık bir konsensüs oluştu. Burası 'Gerçek hayatta suç olan sanal hayatta da suçtur' ilkesiyle hareket edilmesi gereken bir alandır." ifadelerini kullandı. İsrail'in Batı Şeria'yı İlhak Planı ile ilgili de konuşan Kalın, "Bu yeni bir gasp ve işgal politikasıdır, hamlesidir, oyunudur. Bu oyuna hiç kimsenin gelmemesi gerekir." dedi. Kalın, Ayasofya ile ilgili tartışmalarla ilgili de "İbadete açılması, tarihi dünya mirası kimliğinden bir şey eksiltmez. Daha fazla insan orayı ziyaret edebilir." dedi.

9.07.2020Gündem
1.2 milyon liraya otomobil aldı, motor yağ yaktı Mahkeme değişim kararı verdi

1.2 milyon liraya otomobil aldı, motor yağ yaktı! Mahkeme değişim kararı verdi

İstanbul'da yaşayan Hamdullah Güngör'ün 2017 yılında 1 milyon 268 bin 743 lira ödeyerek satın aldığı otomobilinin sürekli yağ yakma ve klima sorunu nedeniyle arızalanması üzerine başvurduğu Tüketici Mahkemesi, aracın "gizli ayıplı" mal olduğuna karar vererek otomobilin ayıpsız misli ile değiştirilmesine hükmetti.

9.07.2020Ekonomi
Son dakika haberi: Bayramda sokağa çıkma yasağı olacak mı Bakandan flaş açıklama

Son dakika haberi: Bayramda sokağa çıkma yasağı olacak mı? Bakan'dan flaş açıklama

Son dakika haberi... Sağlık Bakanı Fahrettin Koca dün Bilim Kurulu Toplantısı sonrası açıklamalarda bulundu. Koca, 'Kurban Bayramı'nda sokağa çıkma kısıtlaması olacak mı?' sorusuna, "Bugün kısmen Bilim Kurulu'nda gündeme geldi. Ama bir öneri noktasına gelmedi. Özellikle önümüzdeki haftalarda salgının seyrine göre netleşmiş olur. Ülke genelinde sokağa çıkma yasağı gündeme gelmedi. Birtakım tedbirler olabilir, özellikle il bazında kısıtlamalar gündeme gelebilir." şeklinde cevap verdi.

9.07.2020Gündem

Yazar Sonuçları

Haftanın testi

Soruları bu kez komşu-yazar Ömür Gedik’e sordum. Meğer ikimiz de Bergüzar Korel hayranı kesilmişiz son paylaşımlarından sonra.

12.07.2020

Nereden geldiğini asla unutma

Genç, cesur ve hayallerinin peşinden giden bir tasarımcı Natallia Korkmaz. Belarus’ta doğan Korkmaz, ülkesinde tarih bölümünden mezun olurken, hayalindeki tasarımcılık kariyeri için 2015’te İstanbul Moda Akademisi’nde (İMA) Moda Tasarımı ve Teknolojisi lisans programına başladı, 2019’da ise başarıyla mezun oldu. Sıra dışı tasarımlarıyla dikkat çeken Korkmaz, ‘Nereden geldiğini asla unutma’ diyerek, geçmişinden aldığı güçle geleceğe doğru başarılı adımlar atmak istiyor. Kendisini gördüğümde en etkilendiğim tarafı, sakinliği ve bir o kadar da yaratıcılığı... Sevgili Natallia ile tasarım yolculuğunu ve modayı konuştuk.

12.07.2020

Cenk Bayrakdar ile “Girişimcilik Ekosisteminin Yeni Normali” üzerine

Herkesin iş hayatında önemli insanlar, örnek aldığı liderler vardır... Sn. Cenk Bayrakdar’ın da benim iş hayatımda ayrı bir yeri vardır ve bana göre çok özel ve gerçek bir liderdir.

12.07.2020

Bir yandan hayırlı olsun birkaç dosta birkaç soru

Ayasofya 86 yıl sonra yeniden camiye dönüştürülüyor.

11.07.2020

Feghouli-Belhanda filminin sonu

Süper Lig’de 2015- 16’da 6 Kuzey Afrikalı futbolcu varken, bu sayı önce 9’a, sonra 14’e, geçen yıl da 20’ye tırmanıyor.

11.07.2020

Ararsam açma tatlısı

Mayhoş bir cheesecake’i andırıyor. İçinde kaymak, tuzsuz Antep peyniri ve fıstık var. İddia o ki bu tatlıyı yiyen erkeklerin telefonlarına cevap vermemek gerekiyor.

11.07.2020

‘İdeal güzellik’ anlayışı değişmeli

Sosyal medya kullanımının artmasıyla özellikle gençler arasında ‘güzellik’ anlayışı da değişti. Bazı influencer ve blogger’ların yarattığı ‘mükemmellik’ algısı nedeniyle, gençler yaşam tarzlarını değiştirmekten, “İyi görünmeliyim” kaygısıyla bıçak altına yatmaktan ya da aç kalmaktan çekinmiyor. Peki yok mu dayatılan bu güzellik algısını yıkmanın yolu?

10.07.2020

Belirsizlik ne zaman biter?

Salgın ne zaman biter? Her şey ne zaman normale döner? Tatile ne zaman çıkacaksınız? Düğünü ne zaman yapacaksınız? Ne zaman, ne zaman, ne zaman...

10.07.2020