EKSTRA
MENÜ

Cerrah

Cerrah ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Cerrah haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 6.238 Cerrah haberi bulunmuştur.

Cerrah Haberleri

Cerraha ödül gibi ceza

Cerraha ödül gibi ceza

Aynur Çolakoğlu, liposuction (yağ aldırma) ameliyatında öldü, doktorun cezası: 38 bin TL.

14.01.2021Gündem
Meme Estetiğinde Doğal Görünüm Nasıl Sağlanır

Meme Estetiğinde Doğal Görünüm Nasıl Sağlanır?

Meme büyütme estetiği en yaygın uygulanan ve hasta memnuniyeti en yükse olan operasyonlar arasında yer alır. Gelişen teknoloji sayesinde meme estetiğinde doğal görünüm yakalama şansı da her geçen gün artmaktadır. Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrah Op. Dr. İlsun Aka, meme estetiğinde doğal görünüm nasıl yakalanır sizler için anlattı.

Erkek Burun Estetiği Nasıl Olur

Erkek Burun Estetiği Nasıl Olur?

Estetik Cerrah Serdar Bora Bayraktaroğlu erkek burun estetiğinin inceliklerini anlatıyor.

12.01.2021Kişisel Bakım
Erkek Burun Estetiği Nasıl Olur

Erkek Burun Estetiği Nasıl Olur?

Estetik Cerrah Serdar Bora Bayraktaroğlu erkek burun estetiğinin inceliklerini anlatıyor.

Dink davasında iki istihbaratçıya tutuklama

Dink davasında iki istihbaratçıya tutuklama

Dönemin Trabzon İl Jandarma Komutanlığı’nda görevli istihbaratçılar Veysel Şahin ile Volkan Şahin, cinayeti önceden bildikleri gerekçesiyle tutuklandı.

7.01.2021Gündem
Son dakika: Hrant Dink davasında tutuklama kararı

Son dakika: Hrant Dink davasında tutuklama kararı!

AGOS Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Hrant Dink'in öldürülmesine ilişkin kamu görevlilerinin yargılandığı 76 sanıklı davada, dönemin Trabzon Jandarma İstihbarat Şube Müdürlüğü görevlileri Volkan Şahin ve Veysal Şahin hakkında cinayeti daha önceden bildiklerine dair dosyada delillerin olması nedeniyle tutuklanmalarına karar verildi.

6.01.2021Gündem
Dudak Kaldırma İşlemi Nedir

Dudak Kaldırma İşlemi Nedir?

Estetik cerrah Serdar Bora Bayraktaroğlu şu sıralar çok gündemde olan dudak kaldırma işlemini anlatıyor.

Şu meşhur Dudak Kaldırma Nedir

Şu meşhur Dudak Kaldırma Nedir?

Estetik cerrah Serdar Bora Bayraktaroğlu şu sıralar çok gündemde olan dudak kaldırma işlemini anlatıyor.

Mersinde 2 doktor koronavirüs nedeniyle hayatını kaybetti

Mersin'de 2 doktor koronavirüs nedeniyle hayatını kaybetti

MERSİN'de Anestezi Uzmanı Kemal Aslan (52) ile Genel Cerrah Doğan Yıldırım (75) koronavirüs nedeniyle hayatlarını kaybetti.

4.01.2021Gündem
Kaş Askılama İşlemi Nedir, Nasıl Yapılır

Kaş Askılama İşlemi Nedir, Nasıl Yapılır?

Kaş askılama işlemi nedir, nasıl yapılır? Estetik Cerrah Serdar Bora Bayraktaroğlu kaş askılama tedavisi ile nasıl daha genç görünebileceğinizi anlatıyor.

30.12.2020Kişisel Bakım
Kaş Askılama ile Zinde Görünün

Kaş Askılama ile Zinde Görünün

Estetik Cerrah Serdar Bora Bayraktaroğlu kaş askılama tedavis ile nasıl daha genç görünebileceğinizi anlatıyor.

Göz Kapak Cerrahisi: Oküloplasti Nedir

Göz Kapak Cerrahisi: Oküloplasti Nedir?

Göz kapak cerrahisini duydunuz mu? Göz Hastalıkları Uzmanı Op. Dr. Şeyda Atabay, oküloplasti olarak adlandırılan göz kapak cerrahisi hakkında önemli bilgiler verdi.

Genital Cerrahi Cinsel Hayatı Etkiliyor mu

Genital Cerrahi Cinsel Hayatı Etkiliyor mu?

Genital cerrahi, son yılların en çok tercih edilen operasyonları arasında yer alıyor. Konuyla ilgili en merak edilenlerin başında da genital cerrahinin cinsel hayatı etkileyip etkilemediği oluyor. Kadın Doğum Uzmanı, Cinsel Terapist, Genital Estetik Uzmanı Op. Dr. Meltem Erkmen, bu soruyu ve genital cerrahi hakkında diğer merak edilenleri anlatıyor.

2021 Güzellik Trendleri

2021 Güzellik Trendleri

Estetik cerrah Serdar Bora Bayraktaroğlu 2021'de popüler olacak cerrahi olmayan güzellik trendlerini anlatıyor.

Ben, eşi ve 3 çocuğunu Rumların şehit ettiği Tabip Binbaşı Nihat İlhan’ın oğluyum

'Ben, eşi ve 3 çocuğunu Rumların şehit ettiği Tabip Binbaşı Nihat İlhan’ın oğluyum'

Pandemi döneminde öne çıkan isimlerden Toplum Bilim Kurulu üyesi Prof. Dr. Mustafa Necmi İlhan, Kıbrıs’ta tarihe ‘Kanlı Noel’ olarak geçen olayda eşi ve çocuklarını kaybeden Tabip Binbaşı Nihat İlhan’ın oğlu... Profesör, o günleri anlattı...

23.12.2020Gündem
2021 Güzellik Trendleri

2021 Güzellik Trendleri

Estetik cerrah Serdar Bora Bayraktaroğlu 2021'de popüler olacak cerrahi olmayan güzellik trendlerini anlatıyor.

Hrant Dink cinayetinde kamu görevlilerinin yargılandığı davada son savunmalar alınıyor

Hrant Dink cinayetinde kamu görevlilerinin yargılandığı davada son savunmalar alınıyor

Agos Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Hrant Dink'in öldürülmesine ilişkin kamu görevlilerinin yargılandığı 76 sanıklı davada, mütalaanın açıklanmasının ardından sanıkların son savunmalarının alınmasına başlandı.

22.12.2020Gündem
2021 yılının trend estetik uygulamaları hayatınızı güzelleştirecek

2021 yılının trend estetik uygulamaları hayatınızı güzelleştirecek

Hepimizin yeni yıla dair umutları var. En büyük umudumuz ise yeni yılda virüsün hayatımızdan çıkması. Salgın toplumun tüm bileşenlerine tedbirli olmayı öğretti. Tıp alanında hizmet veren plastik cerrahi klinikleri de hizmet vermeye devam etmek için kendi güvenlik ortamlarını yarattı. Koşullara uyum sağlayarak ve dikkat ederek hayata devam ediyor.

22.12.2020Kişisel Bakım
Anne sütünü kimyasallardan temizleyen filtre geliştirildi

Anne sütünü kimyasallardan temizleyen filtre geliştirildi

Geliştirilen ürünün taşıdığı risklerin kullanımdayken değil, tasarlanırken keşfedilebilmesi için üreticilere, mühendisliğin yanı sıra önemi hızla artan "ürün geliştirme uzmanlığı" desteği gerekebiliyor. Tasarım desteği verilen dikkati çekici ürünlerden biri de sütü filtresi...

21.12.2020Teknoloji
Migren Ağrıları için Hangi Tedavi Yöntemleri Kullanılabilir

Migren Ağrıları için Hangi Tedavi Yöntemleri Kullanılabilir?

Birçok insanı hayatından bezdiren migren günümüzde kabaca insanların yüzde 15’inde görüldüğü tahmin edilmektedir. Migrenler atakları çoğu zaman ilaçlarla kontrol altına alınabilir. Ama bazı hastalarda hiçbir ilaç ile yeterli kontrol veya önleme sağlanamayabilir. İlaçlarla ağrıları kontrol altına alınan bazı hastalar ise ilaçların yan etkilerinden rahatsız olmaktadır. Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrah Doç. Dr. Karaca Başaran migren ağrıları ve tedavi yöntemleri hakkında bilgiler verdi.

18.12.2020İyi Yaşam
Göz Altı Işık Dolgusu Neden Yaptırılır Etkileri ve Kalıcılığı Nasıldır

Göz Altı Işık Dolgusu Neden Yaptırılır? Etkileri ve Kalıcılığı Nasıldır?

Youtube'da bir programa katılan Oyuncu Melisa Sözen, hiç estetiği olmadığını sadece göz altlarına dolgu ve çizgileri için de botoks yaptırdığını söyledi. Peki göz altı ışık dolgusu nedir? Göz altı ışık dolgusunun etkileri nelerdir? Kalıcılığı ne kadar sürer? Dermatolog Dr. Yasemin Fatih Amato ve Estetik, Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Fatih Dağdelen'e göz altı ışık dolgusu hakkında merak edilenleri sorduk.

17.12.2020Kişisel Bakım
Koronavirüs sebep oldu Teşhis gecikti, ileri evre hasta sayısı artıyor...

Koronavirüs sebep oldu! Teşhis gecikti, ileri evre hasta sayısı artıyor...

Türk Üroonkoloji Derneği, ‘Prostat Kanseri Veritabanı’ kaynaklı bilgiler ışığında hazırlanan ‘Türkiye Prostat Kanseri Haritası’nın sonuçları açıkladı. Prostatın dünyada erkeklerde en sık görülen kanser türleri arasındaki ikinci sırada yer aldığını söyleyen Türk Üroonkoloji Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Süleyman Ataus, 'Pandemi döneminde kanserde ileri evre tanısında artış gözlendi. Çünkü hastalar, Kovid-19 endişesiyle hastaneye başvurmakta gecikti. Salgın uzun bir zamana yayıldığı için hastalığın evresi ilerledi, bazı hastalara geç teşhis kondu' dedi.

15.12.2020Gündem
Aşırı kilo verme

Aşırı kilo verme

Estetik cerrah Serdar Bora Bayraktaroğlu aşırı kilo verme sonucu oluşan sarkmaların tedavisi olan Post Bariatrik Cerrahi konusunu anlatıyor.

Son dakika haber: Hrant Dink davasında sıcak gelişme

Son dakika haber: Hrant Dink davasında sıcak gelişme!

Son dakika haberi... Agos Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Hrant Dink'in öldürülmesine ilişkin 76 sanığın yargılandığı davada, savcı celse arasında 68 sayfalık mütalaasını açıkladı. Cinayet döneminde Emniyet Genel Müdürlüğü İstihbarat Daire Başkanlığı C Şube Müdür Yardımcısı olan Ali Poyraz hakkında 8 yıldan 16 yıla kadar hapis cezası istenirken, yine cinayet döneminde İstanbul İl Jandarma Komutanlığı İstihbarat Şube Müdürlüğü Terör Olayları Kısım Amiri (Yüzbaşı) olarak görev yapan Ali Barış Sevindik'e 15 yıla kadar hapis cezası istendi.

14.12.2020Gündem
Kısıtlamayı böyle deliyorlar: Doktor uyanıklara isyan etti

Kısıtlamayı böyle deliyorlar: Doktor uyanıklara isyan etti

Bazı uyanık vatandaşların sokağa çıkma kısıtlamasını akıl almaz yöntemlerle deldiği ortaya çıktı. Uyanıklar, hafta sonuna doktor muayenesi ya da kan bağışı randevusu alıp sokakta dolaşıyordu. Prof. Dr. Halil Özgüç, uyanıklara, “Enteresan ve uyanık bir halkımız var. Kendimizi kullanılmış hissediyoruz” diye isyan etti.

14.12.2020Gündem
Ruj satışları düştü, gözlere yatırım yaptık

Ruj satışları düştü, gözlere yatırım yaptık

Covid-19’dan korunmak amacıyla taktığımız maskeler, günlük hayatımızın en büyük tamamlayıcısı haline geldi. Yüzün yarısını kapatan, sadece gözleri açıkta bırakan maske, estetik ve kozmetik alışkanlıklarımızı da değiştirdi. İngiliz The Telegraph’ın yaptığı bir habere göre, dünyada göz makyajı pazarı yüzde 204’lük bir büyüme gösterirken, “MaskMakeup” hashtag’iyle YouTube ve TikTok’ta paylaşılan maske makyajı videoları 53 milyon kere izlendi. Ruj satışları ise yüzde 15 düşüş kaydetti. Türkiye’deki durumu, uzmanlarıyla masaya yatırdık…

11.12.2020Magazin
Lip lift ile dudaklarda kalıcı sonuç elde edin

Lip lift ile dudaklarda kalıcı sonuç elde edin

Lip lift, dudak kaldırma estetiği dudak şekillendirmede uygulanan, kalıcı sonuçlar sağlayan estetik operasyonlardan biridir. Dudak kaldırma, "philtrum" olarak bilinen burun ile dudağın üst kısmı arasındaki boşluğu kısaltan cerrahi bir prosedürdür. Prosedür, görünen pembe doku miktarını artırarak dudakların daha dolgun ve belirgin görünmesini sağlar. Ayrıca üst orta dişlerinizin görünme oranlarını da belirler. Dudaklarına hacim yerine boyut eklemek isteyenler için uygun bir seçenek olan lip lift uygulaması ile ilgili tüm merak edilenleri Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrah Op. Dr. İlsun Aka açıkladı.

9.12.2020Sağlık
Türkiyede bir ilki gerçekleştirdiler; tek masada, iki zorlu kanser ameliyatı

Türkiye'de bir ilki gerçekleştirdiler; tek masada, iki zorlu kanser ameliyatı

Türkiye'de bir ilk, Okmeydanı'ndaki Prof. Dr. Cemil Taşcıoğlu Şehir Hastanesi'nde gerçekleştirildi. 72 yaşındaki bir hastaya aynı anda hem akciğer hem gırtlak kanseri ameliyatı yapıldı.

9.12.2020Haber
Türkiyede bir ilki gerçekleştirdiler... Tek masada, iki zorlu ameliyat

Türkiye'de bir ilki gerçekleştirdiler... Tek masada, iki zorlu ameliyat!

Türkiye'de bir ilk, Okmeydanı'ndaki Prof. Dr. Cemil Taşcıoğlu Şehir Hastanesi'nde gerçekleştirildi. 72 yaşındaki bir hastaya aynı anda hem akciğer hem gırtlak kanseri ameliyatı yapıldı.

9.12.2020Gündem
Yaşlanma Etkilerine Meydan Okuyun: Hangi Bölgeye Hangi Estetik Yapılır

Yaşlanma Etkilerine Meydan Okuyun: Hangi Bölgeye Hangi Estetik Yapılır?

Estetik cerrahide yaşlanma belirtilerini gidermek için uygulanan cerrahi ve cerrahi olmayan çok çeşitli prosedürler uygulanabilir. Bazı durumlarda cerrahi ve cerrahi olmayan tekniklerin bir arada kombine bir şekilde uygulanması mümkündür. Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrah Op. Dr. İlsun Aka, yaşlanma belirtilerine karşı uygulanan gençleştirme operasyonlarını sizler için anlattı.

Eski cerraha tecavüzden 15 yıl hapis

Eski cerraha tecavüzden 15 yıl hapis

Fransa’da eski cerrah Joel Le Scouarnec, 18 yaşından küçük 4 kişiye tecavüz ettiği ve cinsel tacizde bulunduğu gerekçesiyle 15 yıl hapis cezasına çarptırıldı.

4.12.2020Avrupa
Fransada eski cerrah 4 kişiye tecavüz ve cinsel tacizden hüküm giydi

Fransa'da eski cerrah 4 kişiye tecavüz ve cinsel tacizden hüküm giydi

Fransa'da eski cerrah Joel Le Scouarnec, 18 yaşından küçük 4 kişiye tecavüz ettiği ve cinsel tacizde bulunduğu gerekçesiyle 15 yıl hapis cezasına çarptırıldı.

4.12.2020Dünya
Kaş Kaldırma Estetiği Kimlere Yapılıyor, Nasıl Sonuçlar Alınıyor

Kaş Kaldırma Estetiği Kimlere Yapılıyor, Nasıl Sonuçlar Alınıyor?

Etkili bir bakış ve daha güzel selfie’ler çekebilmek günümüzde herkesin hayali. Bunu elde edebilmek için ameliyatlı ve ameliyatsız pek çok işlem yapılıyor. Acaba göz çevresindeki bu işlemler kimlere yapılıyor, nasıl sonuçlar alınıyor, ağrılı mı?... Estetik, Plastik ve Rekonstrüktif  Cerrah Op. Dr. Metin Kerem anlattı...

Meme İmplantlarındaki Yeni Trendler

Meme İmplantlarındaki Yeni Trendler

Estetik Cerrah Serdar Bora Bayraktaroğlu meme implantlarındaki trendleri anlattı.

Meme implantlarında trend

Meme implantlarında trend

Estetik cerrah Serdar Bora Bayraktaroğlu meme implantlarındaki trendleri anlattı.

Odyoloji Bölümü nedir ve mezunu ne iş yapar Bölümü olan üniversiteler, dersleri ve iş imkanları

Odyoloji Bölümü nedir ve mezunu ne iş yapar? Bölümü olan üniversiteler, dersleri ve iş imkanları

İşitme ve denge problemleri ile ilgili çalışmaların yapıldığı Odyoloji bölümü, bu bağlamdaki problemlerin araştırıldığı bir bilim dalıdır. Odyoloji bölümünü okumak ve bu bölümden mezun olanların iş avantajlarını sizler için derledik.

Bir tayyarecinin günlüğü

Bir tayyarecinin günlüğü

‘Kum Tefrikaları’nda, hayatlarına anlam katmaya çalışan insanların hikâyesini anlatıyor Ömür İklim Demir. Geniş bir zamana ve coğrafyaya yayılan, insani tutkularla, heyecanlı maceralarla ve fantastik motiflerle örülü vaatkâr bir ilk roman.

26.11.2020Kitap Sanat
Son dakika haberi: Sakarya, Kastamonu, Kütahya, Alanya ve İstanbul’da pedofiliyle suçlanıyor... Biri bu sapığı durdursun

Son dakika haberi: Sakarya, Kastamonu, Kütahya, Alanya ve İstanbul’da pedofiliyle suçlanıyor... Biri bu sapığı durdursun!

Kendisine ‘çocuk cerrahı’ süsü vererek sosyal medya hesabı açan ve annelerden bebeklerin mahrem fotoğraflarını alan C.K. adlı kişinin daha önce de benzer birçok suçtan işlem gördüğü ortaya çıktı.

26.11.2020Gündem
Çene Botoksu Nasıl Yapılır

Çene Botoksu Nasıl Yapılır?

Çene botoksu nedir, nasıl yapılır? Estetik Cerrah Serdar Bora Bayraktaroğlu çene botoksu işlemini anlatıyor...

25.11.2020Kişisel Bakım

Yazar Sonuçları

Botoksa Başlamak İçin Çok mu Erken, Yoksa Geç mi Kalıyorum?

Z-kuşağı (GenZ), 1990'ların sonu ve 2000'li yılların başında doğanlar, artık büyümüş ve sosyal medyada estetik trendleri yakından takip etmeye başlamışlardır. Sosyal medyanın aktif kullanıcıları olan Gen-Z güzellikle ilgili güncel trendleri yakından takip edip, yaş grupları ile kendilerini karşılaştırmaya başlamışlardır.

13.01.2021

2021’de ön plana çıkacak estetikler

2021’de yüz güzelleştirme estetikleri revaçta olmaya devam edecek. Bunlar arasında burun estetiği her zaman önemini korurken beraberinde göz çevresi (badem göz estetiği), elmacık kemikleri, yanak küçültme (bişektomi), çene şekillendirme (masetter botoksu ile çene dolgusu) ve dudak dolgusu yer almaya devam edecek.

13.01.2021

Görme kusurunda düzeltme tedavileri

Koronavirüs pandemisi dolayısıyla birçok insan evden çalışma düzenine geçti.

9.01.2021

Güzel bir yıl olsun

Her yeni yıl başlangıcında hepimiz daha iyi bir yaşam için planlar yaparız. Bu yıl hepimizin ilk dileği, pandeminin bir an önce bitmesi ve normal yaşantımıza dönmek. Peki 2021’in daha güzel bir yıl olması ve daha güzel yaş almak için neler yapabiliriz?

4.01.2021

Hastaya Avantaj Sağlayan Teknik: All On Four

Merhaba değerli okurlar, sizlere bu yazımda son dönemlerde çok fazla talep edilen, kiminizin bildiği, bazılarınızın belki de daha önce hiç duymadığı 'All On Four' olarak isimlendirilen implant tekniğinden detaylıca bahsedeceğim.

23.12.2020

Alın ve kaş kaldırma estetiği ile ilgili merak edilenler

Sarkık kaşlar ve yatay alın kırışıklıkları, alın kaldırma veya "kaş kaldırma" ile düzeltilebilir. Yüzünüzün bu yapısı, ne kadar mutlu ve dinlenmiş hissederseniz hissedin, yorgun, kızgın veya üzgün görünmenize neden olabilir.

8.12.2020

‘Gerçek kahramanlar’ın hikâyeleri

Bu dönemin en büyük yükü onların omuzlarında. Yoruldular, sevdiklerinden uzak kaldılar ve asıl önemlisi, bazıları bu süreçte ne yazık ki aramızdan ayrıldı. Evet, bu hafta ana karakteri doktorlar olan filmlerden bir seçki yaptık. Lakin şu notu düşmeden edemiyoruz: Listedeki hiçbir film onların pandemi dönemindeki çabaları kadar etkileyici değil; hani derler ya hayat bazen kurgunun önüne geçiyor... Onların bu salgın sırasındaki fedakârlıklarının perdedeki yansımasıysa sanırım önümüzdeki yıllarda gerçekleşecek...

5.12.2020

Penis kırığı (penil fraktür) nedir, neden olur?

Penis kırığı, penisi çepeçevre saran ve ‘tunika albuginea’ adı verilen dokudaki yırtıktır. Tunika albuginea, penisin sert ereksiyon oluşturmak için genişliğini ve uzunluğunu artırmasına izin veren deri altında bulunan kauçuk yapısında kılıftır. Bazen bu dokunun altındaki sertleşme dokusu da yırtılır.

4.12.2020

Daha Genç Bakışlara Sahip Olmak Mümkün mü?

Göz çevresi en çabuk yaşlanan, yüze ve bakışlara yorgun görünüm veren estetik deformasyonlar arasındadır. Alt ve üst göz kapaklarında sarkmalar, boşluklar, içe göçük görünüm, göz altı çukurları, koyu halkalar, göz kapağı deformitesi ve göz altı torbaları kişin olduğundan yaşlı görünmesine yol açabilir. Işık dolgusu ile bu sorunlar ameliyata gerek olmaksızın tedavi edilebilir.

3.12.2020

Burun estetiği hakkında sık sorulanlar

Burun estetiği olmak isteyenlerin aklında birçok soru olur. Ameliyat süresi, yöntemi, acıyıp acımayacağı gibi sorular doğal olarak merak konusudur. Burun estetiği düşünenlerin bu kararı almadan önce süreç ve yöntemler hakkında bilgi sahibi olması operasyonun daha rahat geçmesine yardımcı olur.

1.12.2020